Srebrenica protest 11 juni

Post Reply

Hocete li izaci 11 juna pred zgradu parlamenta BIH da date podrsku Srebrenici

DA Naravno
24
44%
Ne
30
56%
 
Total votes: 54

Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#51

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:24, edited 1 time in total.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#52

Post by prleitihi »

hakija meholjić je rekao dodiku..u emisiji 60 minuta iz šatorskog naselja..a to fensi vrlo dobro zna..da niko od pol. stranaka ne stoji iza inicijativnog odbora..sdp je tek nakon što je inicijativni odbor srebreničana izašao u javnost sa zahtjevima..dao ovu rezoluciju u proceduru!


da..malo ljudi!


vrijedi istaći slavišu šućura i fra luku markešića!
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#53

Post by Kwaheri »

jadno.. takva (ne)podrska...

... mislim da cetnici imaju razloga za slavlje...

... a onda djevojka iz Srebrenice kaze... "Bolje bi bilo da su nas sve pobili... ne bi za nas niko ni upitao... svima bi bilo tamam, ovako nas moraju gledati, i stvaramo buku...mi koji smo ostali..."
SA 071
Posts: 3243
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#54

Post by SA 071 »

mostarac wrote:
zzzzz wrote:
chuchumbamayumbe wrote:A šta dobijaju srebreničani ako se izdvoje iz RS-a?
Ima li neko nekakvu konkretnu ideju, viziju...?
Cuj pitanja, ne znam pravis li se blesav ili stvarno ne vidis razliku za Srebrenicane u slucaju da su dio manjeg entiteta ili distriht

Odseli tamo pa ces sigurno shvatiit u cemu je razlika
Uopste nije vise pitanje srebrenice. Pitanje je koliko je to realno ostvarivo. Po mom misljenju u ovom trenutku to nije ni najmanje realno, jer dodik je u usponu i nece on tako lako izvrsiti politicko samoubistvo i predati srebrenicu bez borbe, a ako i preda srebrenicu onda ce se morati napraviti ustupci na drugim mjestima sa daleko stetnijim posljedicama po drzavu BiH nego sto je trenutni boravak Srebrenice u sastavu RS. Srebrenicu je iz RS trebao cupati, onaj koji danas manipulise tim narodom i stvarajuci nerjesesiv problem manipulise cijelom zemljom, kad je vakat bio od toga, tj. u Daytonu, ali tad ga to nije zanimalo i nije se moglo usicariti nekoliko hiljada glasova na tome.
Ovo je cista manipulacija srebrenicanima u svrhu dnevne politike i licnog koristoljublja.
Pa ako ne napravis prvi korak, neces nikada nigdje stici. A velika je razlika biti dio RS-a koja je na kraju krajeva sa Srbijom izvrsila genocid (presuda doduse navodi samo RS, ali mi znamo ko je iza svega stajao, zar ne?) i biti distrikt pod direktnom ingerencijom drzave. Primjer Brcko...

P.S. Bosnjacki clan zastupa interese Bosnjaka, srpski clan interese Srba, hrvatski clan hrvata... Na zalost, takav je ustav. Gradjana nema... A kada neko spomene gradjanski ustav, optuze ga da je unitarista, da hoce da Bosnjaci marginalizuju sve ostale, nude mu aprilski paket amandmana koji opet predvidja isto ovo etnicko grupisanje sa malim sminkanjem stvari, bez gradjana... Dakle...

Ja sam svoj doprinos dao i bio tamo (na pauzi, posto radim) da dam podrsku tim ljudima, a ne Silajdzicu ili nekome drugom. A vezivati ovo za Silajdzica i njegove "igre" je dobar trik Dodikov, na koji se ocito "glupe Bosnje" upecaju, jer na taj nacin Srebrenica gubi podrsku od onih Bosnjaka koji Silajdzica ne vole.

Zalosno je sto nas nije bilo vise na skupu...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#55

Post by prleitihi »

ja nisam išao radi svijeta.. :roll:
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#56

Post by sffovac »

nema vece bruke i blamaze od ovih 'protesta'
samo mi je zao sto su one srebrenicane u sarajevo doveli, a ni oni sami ne znaju sto su tu
ja sam protiv izdavjanja bilo cega iz jednog ili drugog entiteta
sta su fbih politicara uradili da bi pomogli srebrenicane ili bilo kojeg povratnika, nista, a sada im ko lafo 'pomazu'
jedini nacin da se ukuine rs, je taj da vecina u rs tako zeli, a kako bi se to postiglo, kad bi se bosnjaci i hrvati vratili tamo, a ko se zalaze za to, niko, onda ne budimo smijesni i ne nasjedajmo na gluposti
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#57

Post by Ahmmed »

Pa, eto...."Kako sam se nadala, dobro sam se udala"....Poznajući nas, a vjerujući starom policajcu, koji je do sada osiguravao na hiljade ovakvih skupova,pa zna procijeniti broj ljudi, danas je na platou bilo blizu 12 000 ljudi. Nije to nikakav broj, čak iako je tačan,smiješan je .....

Istovremeno, policija RS istrazuje ko je postavio pet "ratnih zastava BiH", zastava s ljiljanima, u blizini memorijala u Potočarima... I ko je napisao: " 100% Bosna"....

Što reče jedna žena danas na protestima " Ne umrli, dok ne dočekali...."
kucuk
Posts: 243
Joined: 31/03/2007 20:50

#58

Post by kucuk »

Pesimista sam od pocetka a pogotovu nakon izjave, SAD ambasadora, da ce se ovim ljudima pomoci.
Nije ovo bas mali skup i nije za podcjenjivanje, ima njih i manjih pa se efekat osjeti.

Meni se cini da ljudi koji govore o manipulaciji i o tome da ce neko iz toga izvuci politicku korist stvarno ne vole, da ne kazem ne podnose te ljude.

Sta od toga imaju intelektualci koji zive u Americi a mislim da su oni prvi javno pokrenuli ovu ideju. Ko ne razumije koje su prednosti Distrikta neka pogleda statisticke podatke Brckog i uporedi ih sa ostalim regijama pa ce vidjeti.
Danas sam ih citao na ovdasnjem forumu pa sam se iznenadio ali u pozitivnom smislu.
Druga grupa ljudi koji se protive ovoj ideji stalno ponavlja, pomoc, ulaganja, itd. Ni to nije rjesenje.
Ti ljudi nisu u situaciji da biraju i nemaju bas puno alternativa. Treba ih razumjeti.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#59

Post by prleitihi »

kucuk wrote: Druga grupa ljudi koji se protive ovoj ideji stalno ponavlja, pomoc, ulaganja, itd. Ni to nije rjesenje.
meholjić je rekao da njima ne trebaju bombone..posljednji put kad ih je mladić dijelio..zaklano je oko 8000 glava..sad bi donatorske bobe dijelili oni koji su ih onomad trebali čuvati..srebreničani hoće poseban status..i na to imaju potpuno pravo..ostaje pitanje - kako?
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#60

Post by uhljupce »

ev ja sam prezivio juli 1995 godine u srebrenici.. ukljucujuci i prethodne tri godine rata u tom gradu .... moji su se vratili u bratunac ... inace sam iz bratunca ... sta ja imam od toga ako srebrenica dobije poseban status ? Ako takav status zasluzuje Srebrenica, onda ga zasluzuje i Bratunac ... Bratuncani su ginuli u ratu u Srebrenici ... Najmanje je Srebrenicana bilo tamo u ratu ... Nije ni to posteno ...
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#61

Post by silence_is_sexy »

upravo kao sto to uhljupce rece---

po toj logici pola gradova u rs-u zasluzuje specijalni status - i tamo su se dogodili pokolji i genocid. to sto je srebrenicki bio najmasovniji ne bi trebalo predstavljati sustinsku razliku. ili cemo opet da vagamo cije su zrtve bile najgore... srebrenicke, zepljanske, bratunacke, prijedorske, bijeljinske...

vjerujem da bi prijeratni zitelji svih tih mjesta trebali izaci na ulice u sarajevu i zahtijevati isto?

neko je spomenuo ustupke u daytonu. kao tada se nije trazio specijalni status srebrenice jer bi to povlacilo ustupke prema srpskoj strani...

a sada je kao drugacije? sada ce se rs tek tako odreci srebrenice... to je potpuno smijesno i nerealno.

ovi ljudi su samo sredstvo za politicka prepucavanja bosnjackih i srpskih rukovodstava i sve sto ce dobiti je jos ponizenja.
Last edited by silence_is_sexy on 11/06/2007 18:17, edited 2 times in total.
kucuk
Posts: 243
Joined: 31/03/2007 20:50

#62

Post by kucuk »

Imas koristi, ne samo ti iz Bratunca nego i cijela ta regija.Svakave bi tu koristi bilo.A i to sto si prezivio ipak moramo zahvaliti Srebrenici i ja i ti. Znam ja da je stanovnistvo iz Glogove vise stradalo nego bilo ko drugi u ovom ratu u svakom pogledu.
Imati ekonomski jakog komsiju je velika stvar.
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#63

Post by uhljupce »

Objasni mi kako bi to Srebrenica kao distrikt bila ekonomski jaka ? ? ?
Ko bi je ucinio ekonomski jakom ? Mi sto se ne vracamo tamo ? Budimo posteni prema sebi ... Igraju se sa nama ... SVI ... Svi su nas izdali ... A svi su tu kada se treba slikat ... Ebem im mater svima ...
Specijalan status ... Hiljadu je vaznijih stvari od toga ... Pohapsiti Gavrice i ostale cetnike po Srebrenici, ubrzati proces DNK analize (tek je jedna cetvrtina zrtava dobila svoje mezarove) .. Natjerati Srbe da progovore gdje su masovne grobnice, procesuirati odgovorne, zahtjevati da se u institucijama RS ne rade zlocinci (Komisija za Srebrenicu je utvrdila da njih preko 800 radi u RS) takvim zlocincima moja porodica "daje platu" placanjem poreza u RS. Gdje je tu pravda ??? Hocel specijalni status Srebrenice sve ove stvari rijesiti ?
mr.nice
Posts: 126
Joined: 13/05/2007 17:47

#64

Post by mr.nice »

12000, nisam bio posto nisam iz Sa ali na FTV.u rekos 2000
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#65

Post by prleitihi »

veoma osjetljiva tema..šta god da čovjek kaže..nekoga će uvrijediti..činjenica je da je jedino u srebrenici genocid priznat..danas je onaj duraković čitao šta sve podrazumijeva konvencija o genocidu..svašta bi se tu moglo ubaciti..ali... ja sumnjam da će srebrenica dobiti status distrikta..to se može desiti samo voljom milorada dodika ili voljom međunarodne zajednice..o dodiku ne treba trošiti riječi..međunarodna zajednica da je htjela pomoći srebrenici..pomogla bi joj '95..ova inicijativa ne nailazi na odobravanje kod mz-a..jer je to za njih..(kao što i jeste!)..antiustavna inicijativa..s druge strane..dodik će sve poduzeti da se ovo smiri..dat će on i 10..i 20..miliona..koliko god treba..otjerat će iz policije one koji su ubijali srebreničane..zaposliti bošnjake..sve..samo da se smiri..ali..srebreničane..izgleda..to ne interesuje..ko zna kako će se ovo završiti...
mr.nice
Posts: 126
Joined: 13/05/2007 17:47

#66

Post by mr.nice »

Ja i poslije danasnjeg protesta mislim da je ovo sve ispolitizirano. Da se niko ne uvrijedi, niti negiram genocid niti zelim uvrjediti zrtve genocida.
Prvo se Inicijativni odbor naziva Inicijativnim odborom za iseljenje iz Srebrenice, a sada je vec Inicijativni odbor za izdvajanje Srebrenice iz RS-a.
Drugo ali nimalo bitno je nastup svih prisutnih. Niti jedna kritika nije bila upucena(koliko sam vidio na tv.u) federalnim politicarima koji su Srebrenicu ustvari doveli tu gdje jeste. Takodje ljudi koji vode Srebrenicu zive u Sarajevu, pa me zivo interesira da li i oni spavaju u satorskom naselju ili u toplom domu.
Na kraju jadni ljudi prozivljavaju ponovo teske dane zbog cega? Zbog necijih politickih ciljeva?
O izdvajanju Srebrenice iz RS-a se ne bi trebalo raspravljati bar jos 10-ak godina dok se koliko god je moguce stanje u ovoj drzave normalizuje tj, dok najmanje bude bitno politicko uvjerenje, a politicka vodilja svakog gradjanina njegov stomak. E onda mozemo razgovarati, ali ovako vodjeni prije svega H. Silajdzicem i njegovim pulenima, istim onim koji su potpisali sporazum u Dejtonu necemo nigdje stici.
Takodje srebrenicki vrh ako ga tako mogu nazvati je izuzetno los, a narod je slijep i ne vidi. Dokad to ce sami odluciti ali sam siguran da nece dobiti nikakav distrikt i nece dobiti izdvajanje iz Srebrenice, ne zato sto ja to ne podrzavam (podrzavam i mislim da je potrebno samo ne mislim da je to prioritet) nego zato sto situacija u drzavi nije tako jednostavna....
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#67

Post by prleitihi »

hoćeš da kažeš da su slaviša šućur..fra luka markešić..(kad je on upućivao selame..oči su mi bile pune suza!)..i hakija meholjić..instrument u rukama harisa silajdžića?..ako tako misliš..onda ih fakat ne cijeniš..i ne poznaješ!
User avatar
giga
Posts: 429
Joined: 14/10/2002 00:00

#68

Post by giga »

nisam otišao na ovaj skup jer smatram da se tragedija ovih ljudi, ljudi koji su preživjeli genocid, sada iskorištava u političke programe pojedinaca koji kao interes imaju jedino osvajanje i/ili ostanak na vlasti radi licnih materijalnih dobitaka

ljudima koji su prezivjeli Srebrenicu se zlonamjerno manipuliše, iskorištava se njihova tragedija i njihova vjera

možda bi bilo važnije organizovati protest upravo zbog toga
Crni Guber
Posts: 14
Joined: 03/03/2007 02:48
Location: Srebrenica BiH

#69

Post by Crni Guber »

uhljupce wrote:Objasni mi kako bi to Srebrenica kao distrikt bila ekonomski jaka ? ? ?
Ko bi je ucinio ekonomski jakom ? Mi sto se ne vracamo tamo ? Budimo posteni prema sebi ... Igraju se sa nama ... SVI ... Svi su nas izdali ... A svi su tu kada se treba slikat ... Ebem im mater svima ...
Specijalan status ... Hiljadu je vaznijih stvari od toga ... Pohapsiti Gavrice i ostale cetnike po Srebrenici, ubrzati proces DNK analize (tek je jedna cetvrtina zrtava dobila svoje mezarove) .. Natjerati Srbe da progovore gdje su masovne grobnice, procesuirati odgovorne, zahtjevati da se u institucijama RS ne rade zlocinci (Komisija za Srebrenicu je utvrdila da njih preko 800 radi u RS) takvim zlocincima moja porodica "daje platu" placanjem poreza u RS. Gdje je tu pravda ??? Hocel specijalni status Srebrenice sve ove stvari rijesiti ?
srebrenica bi u slucaju da postene distrikt u roku od 5-6 godina postala ekonomski najaca opstina u bosni i hercegovini naravno pod uslovom da se isele malkic i meholjic...njih dvojica su u periodu od 92-95 dijelili humanitarnu pomoc a mi srebrencai znamo kako je humanitarna pomoc dijeljena :x :x :x
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#70

Post by prleitihi »

pa kad znate što ne imenujete nikoga!
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#71

Post by uhljupce »

Pa eto ako je radi ekonomije, Dodik daje pare ... Niko nijedan projekat nije napravio ....
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#72

Post by prleitihi »

prleitihi wrote:
kucuk wrote: Druga grupa ljudi koji se protive ovoj ideji stalno ponavlja, pomoc, ulaganja, itd. Ni to nije rjesenje.
meholjić je rekao da njima ne trebaju bombone..posljednji put kad ih je mladić dijelio..zaklano je oko 8000 glava..sad bi donatorske bobe dijelili oni koji su ih onomad trebali čuvati..srebreničani hoće poseban status..i na to imaju potpuno pravo..ostaje pitanje - kako?
ponavljam..ovo je danas rečeno!
Crni Guber
Posts: 14
Joined: 03/03/2007 02:48
Location: Srebrenica BiH

#73

Post by Crni Guber »

prleitihi wrote:
prleitihi wrote:
kucuk wrote: Druga grupa ljudi koji se protive ovoj ideji stalno ponavlja, pomoc, ulaganja, itd. Ni to nije rjesenje.
meholjić je rekao da njima ne trebaju bombone..posljednji put kad ih je mladić dijelio..zaklano je oko 8000 glava..sad bi donatorske bobe dijelili oni koji su ih onomad trebali čuvati..srebreničani hoće poseban status..i na to imaju potpuno pravo..ostaje pitanje - kako?
ponavljam..ovo je danas rečeno!
meholjicu vjerovatno trebaju donacije i to pod uslovom da i on licno dijeli...meholjic je vec jednom dijelio donacije i donacije su dobijali srbi (nemam nista protiv) koji nisu imali pravo na donacije :x :x :x
Post Reply