Zar smo zaista toliko glupi?

glupi smo?

jesmo
53
65%
nismo
10
12%
samo svaki dan
19
23%
 
Total votes: 82

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45262
Joined: 29/12/2005 01:20

#51

Post by jeza u ledja »

:D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#52

Post by Abu FEED el-Castro »

pitt wrote:pa i nesto dobro u losem.....posto dosta mladih ocdlazi iz zemlje znaci nema potrebe da se ima toliko budzeta za obrazovanje :DD: Smanjiti jos malo da se ima za novi vozni park i ruho nasih mudrih lidera :D
Hahahaha, sto me lijepo nasmija :D :D treba im konsenkventno tome kakvo i park obiljezje podic, puno manje zasluzni su ga imali, npr Tito i sl.

:D :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#53

Post by _BosanaC »

Evo hanuma me utjesi :D Kaze za samo 30 godina, ako se nastavi ovim tempom, BiH ce imati 0% nezaposlenih!!!

Zasto - narod koristi kondome vise nego ikad :D A ko hoce bez kondoma taj ide negdje vani to raditi...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45262
Joined: 29/12/2005 01:20

#54

Post by jeza u ledja »

Trebalo bi zakonom zabraniti seks bez kondoma.

Ali sta nam to vrijedi kad se kod nas zakoni ne postuju... :sad:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#55

Post by _BosanaC »

jeza u ledja wrote:Trebalo bi zakonom zabraniti seks bez kondoma.

Ali sta nam to vrijedi kad se kod nas zakoni ne postuju... :sad:
Zato nas politicari *ebu bez kondoma :D A *ebemo i sami sebe najvise, samo sto toga nismo svjesni :D A nismo glupi :P 8-) :D
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#56 Re: Zar smo zaista toliko glupi?

Post by Fiore »

stochar wrote:pa da nam ista sranja prodaju vec 17 godina?!?!?!?!?!?!?

kad je dodik prichao o referendumu, chudio sam se kako iko normalan mozhe povjerovati takvoj retorici i nadao se da se neshto slichno ne mozhe desiti. nisam trebao dugo chekati da politichki genijalci bace bace novu temu koja ce nas voditi svemu, samo ne napretku: izdvajanje srebrenice iz RS! kakva god da nam je drzhava i kakav god da nam je ustav, dok se institucionalno ne promjeni: to jeste protuustavno! da ce to neshto pomoci tim napacenim ljudima, prvi bih to podrzhao. ovako, mogu samo ponoviti svoj post sa druge teme:

nachin na kojim se manipulira narodom srebrenice je prosto degutantan!!! oni koji su izdali srebrenicu (vise na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=34484) sada ne propushtaju nijednu priliku da pominjuci zrtve i manipulirajuci prezhivjelima ostvaruju svoje jeftine politichke poene!!!

pricha o izdvajanju srebrenice iz RS nerealna je i njen jedini cilj jeste da se situacija dodatno zakomplicira a u takvoj situaciji politichki mutikashe najbolje mogu prikriti svoje nedjela - od neformiranja vlasti u FBiH pa nadalje... zar vam ovo ne izgleda isto kao kad je dodik tripovao o izdvajanju RS iz BiH? poptnuno ista retorika, samo shto drugi levati padaju na nju!

vishe bih volio da je za ovaj vikend umjesto tribine o kolektivnom iseljenju odrzhana tribina o ekonomskom razvoju srebrenice ili da je odrzhana mini donatorska konferencija. pa da se ljudima naprave fabrike, pa da im se otvore otkupne stanice za maline i mlijeko, pa da se ljudi izdvoje ekonomski!

nemam vishe rijechi kojima bih iskazao svoju tugu i svoj bijes prema aktuelnom politichkom vodstvu u BiH, niti imam rijechi da opishem njihovo licemjerje, koristoljublje i pokvarenost!!!

zar smo stvarno toliko kolektivno glupi da im dopustamo da nas godinama lazhu i kradu?!?!?!

Problem je u strankama., koje postavljaju tako "sposobne" ljude koji i pored onog upitnog moralnog odgoja prolaze provjeru OHR-a,pa se mozemo zapitati cemu onda izbori kad sve stranac odredjuje???


Da znate kako se ljudi postavljaju u strankama i na izborne liste..istih stopa bi otisli kod onih za kje ste glasali i sasuli im sve u kamaru..

Jednostavno ovako velik broj stranka,mozda mi je star podatak iz 2004 godine na prostoru BiH je bilo 53 stranke.,pa mozete zamisliti kad se to podjeli sa neka 4 mil.stanovnika koliko ima otprilike ova zemlja :(

Treba ujediniti snage i jasno izaci sa stavom,prikljuciti se pokretu stranci koja se zalaze za ujedinjenje snaga i to shvatiti krajnje ozbiljno..Evo imate pokret DOSTA pa se za pocetak prikljucite njima danite svoj doprinos..
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45262
Joined: 29/12/2005 01:20

#57

Post by jeza u ledja »

E sad molim te otvori temu sa pitanjem 'Da li mislite da ste vi licno glupi?'.

Sa odgovorima:

Glup sam
i
Nisam glup
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#58

Post by _BosanaC »

Glup sam sto se uopste za*ebavam s ovim forumom. Medjutim, inat je cudo :-) :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#59

Post by danas »

zoom66 wrote: "inat je chudo" - ha, ko da si chito rukopis mog autobiografskog romana...:D:D:D
a to sve kao po mom zivotnom motu -- bolje da se oni nerviraju zbog mene, nego da se ja nerviram zbog njih :oops: :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#60

Post by danas »

zoom66 wrote:
danas wrote:
zoom66 wrote: "inat je chudo" - ha, ko da si chito rukopis mog autobiografskog romana...:D:D:D
a to sve kao po mom zivotnom motu -- bolje da se oni nerviraju zbog mene, nego da se ja nerviram zbog njih :oops: :D
i tebi dosh'o u ruke rukopis?...:D:D:D
ama nije :D nego prepisujes od mene :lol: :lol: :lol: :lol: trazim autorska prava :D :P
Uh
Posts: 225
Joined: 22/01/2003 00:00
Contact:

#61

Post by Uh »

Jasta ba vec glupi......glupi ko noc.......jedan od glupljih naroda u Evropi......
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45262
Joined: 29/12/2005 01:20

#62

Post by jeza u ledja »

stochar wrote:
jeza u ledja wrote:E sad molim te otvori temu sa pitanjem 'Da li mislite da ste vi licno glupi?'.

Sa odgovorima:

Glup sam
i
Nisam glup
zanimljiv prijedlog... evo ja prvi:

glup sam shto zhivim u zemlji glupih ljudi koji su toliko glupi da vec 15 godina biraju jedne te iste lopove i kriminalce koji ih kradu, pljachkaju i lazhu a sve pod krinkom 'zashtite nacionalnih interesa'.

haj' sad ti, pa da vidimo ostale...
Ja sam odatle otiso.
seadp
Posts: 44
Joined: 22/10/2006 01:17
Contact:

#63 Re: Zar smo zaista toliko glupi?

Post by seadp »

stochar wrote:pa da nam ista sranja prodaju vec 17 godina?!?!?!?!?!?!?

kad je dodik prichao o referendumu, chudio sam se kako iko normalan mozhe povjerovati takvoj retorici i nadao se da se neshto slichno ne mozhe desiti. nisam trebao dugo chekati da politichki genijalci bace bace novu temu koja ce nas voditi svemu, samo ne napretku: izdvajanje srebrenice iz RS! kakva god da nam je drzhava i kakav god da nam je ustav, dok se institucionalno ne promjeni: to jeste protuustavno! da ce to neshto pomoci tim napacenim ljudima, prvi bih to podrzhao. ovako, mogu samo ponoviti svoj post sa druge teme:

nachin na kojim se manipulira narodom srebrenice je prosto degutantan!!! oni koji su izdali srebrenicu (vise na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=34484) sada ne propushtaju nijednu priliku da pominjuci zrtve i manipulirajuci prezhivjelima ostvaruju svoje jeftine politichke poene!!!

pricha o izdvajanju srebrenice iz RS nerealna je i njen jedini cilj jeste da se situacija dodatno zakomplicira a u takvoj situaciji politichki mutikashe najbolje mogu prikriti svoje nedjela - od neformiranja vlasti u FBiH pa nadalje... zar vam ovo ne izgleda isto kao kad je dodik tripovao o izdvajanju RS iz BiH? poptnuno ista retorika, samo shto drugi levati padaju na nju!

vishe bih volio da je za ovaj vikend umjesto tribine o kolektivnom iseljenju odrzhana tribina o ekonomskom razvoju srebrenice ili da je odrzhana mini donatorska konferencija. pa da se ljudima naprave fabrike, pa da im se otvore otkupne stanice za maline i mlijeko, pa da se ljudi izdvoje ekonomski!

nemam vishe rijechi kojima bih iskazao svoju tugu i svoj bijes prema aktuelnom politichkom vodstvu u BiH, niti imam rijechi da opishem njihovo licemjerje, koristoljublje i pokvarenost!!!

zar smo stvarno toliko kolektivno glupi da im dopustamo da nas godinama lazhu i kradu?!?!?!
Ti si ocigledno "stochar" pa ne razumijes da inicijativa u vezi Srebrenice jeste nacin da se unisti ovaj rasisticki ustav.

Mic po mic.
Pa da vidimo gdje puca.


Ali ti si stochar,,, pa cemo to tebi objasniti za dvitri godine. :x
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#64

Post by funaki »

stochar wrote:
jeza u ledja wrote:
stochar wrote: zanimljiv prijedlog... evo ja prvi:

glup sam shto zhivim u zemlji glupih ljudi koji su toliko glupi da vec 15 godina biraju jedne te iste lopove i kriminalce koji ih kradu, pljachkaju i lazhu a sve pod krinkom 'zashtite nacionalnih interesa'.

haj' sad ti, pa da vidimo ostale...
Ja sam odatle otiso.
i tu se vratimo starom fazonu:

- kako pametan bosanac zove glupog bosanca?
- telefonom iz njemachke!



(nazhalost...
)
Fakat, nekad me stvarno iznenadjujes.... :?
seadp
Posts: 44
Joined: 22/10/2006 01:17
Contact:

#65

Post by seadp »

Da su Hrvati pametni onoliko koliko se hvale, oni bi trebali sa svim politickim snagama da traze izdvajanje Posavine od samozvane rs.

Nazalost ne ide nam na ruku da je Zagreb u direktnim pregovorima za clanstvo u EU.
A oni su vec pokazali spremnim prodati 'bracu' u BiH kada se radi o njihovoj dobiti.
Znaci, nece se Zagreb usuditi podrzati izdvajanje Posavine; mada bi trebalo ostatak katolickih organizacija da cvrsto agiraju na to.
Pa da vidis kako takozvana rs puca po savovima.

Naravno, ja ovo ne pricam kao o slaganju katolika i muslimana protiv pravoslavaca.
Apsolutno ne.
Ja samo mislim da nema dovoljno politicke svjesti medju Srbima u BiH da se suprostave fashizmu gospon Dodika i ekipe.

KAda bi ukinuli etno zidove oko nas, ja bih prvi pruzio ruku svim dobrim ljudima nase domovine bez obzira na vjeru i nacionalnu pripadnost!
marijindvorac
Posts: 245
Joined: 21/10/2006 18:40

#66

Post by marijindvorac »

seadp wrote:...KAda bi ukinuli etno zidove oko nas, ja bih prvi pruzio ruku svim dobrim ljudima nase domovine bez obzira na vjeru i nacionalnu pripadnost!
Ko to treba da ukine? Politicari, Shiling, ili neko treci?
A sta ti cekas--zeleno svijetlo?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#67

Post by _BosanaC »

marijindvorac wrote:
seadp wrote:...KAda bi ukinuli etno zidove oko nas, ja bih prvi pruzio ruku svim dobrim ljudima nase domovine bez obzira na vjeru i nacionalnu pripadnost!
Ko to treba da ukine? Politicari, Shiling, ili neko treci?
A sta ti cekas--zeleno svijetlo?
Svi cekaju onog drugog :oops:

I svi su na prici multi ovo ono... ali je u praksi nesto sasvim drugo.
FX900
Posts: 197
Joined: 08/03/2007 15:02

#68

Post by FX900 »

Ma ljudi su dvolični. Hajdemo malo pokazati više tolerancije. Od inata ništa nema...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#69 Re: Zar smo zaista toliko glupi?

Post by _BosanaC »

stochar wrote:
seadp wrote:
stochar wrote:pa da nam ista sranja prodaju vec 17 godina?!?!?!?!?!?!?

kad je dodik prichao o referendumu, chudio sam se kako iko normalan mozhe povjerovati takvoj retorici i nadao se da se neshto slichno ne mozhe desiti. nisam trebao dugo chekati da politichki genijalci bace bace novu temu koja ce nas voditi svemu, samo ne napretku: izdvajanje srebrenice iz RS! kakva god da nam je drzhava i kakav god da nam je ustav, dok se institucionalno ne promjeni: to jeste protuustavno! da ce to neshto pomoci tim napacenim ljudima, prvi bih to podrzhao. ovako, mogu samo ponoviti svoj post sa druge teme:

nachin na kojim se manipulira narodom srebrenice je prosto degutantan!!! oni koji su izdali srebrenicu (vise na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=34484) sada ne propushtaju nijednu priliku da pominjuci zrtve i manipulirajuci prezhivjelima ostvaruju svoje jeftine politichke poene!!!

pricha o izdvajanju srebrenice iz RS nerealna je i njen jedini cilj jeste da se situacija dodatno zakomplicira a u takvoj situaciji politichki mutikashe najbolje mogu prikriti svoje nedjela - od neformiranja vlasti u FBiH pa nadalje... zar vam ovo ne izgleda isto kao kad je dodik tripovao o izdvajanju RS iz BiH? poptnuno ista retorika, samo shto drugi levati padaju na nju!

vishe bih volio da je za ovaj vikend umjesto tribine o kolektivnom iseljenju odrzhana tribina o ekonomskom razvoju srebrenice ili da je odrzhana mini donatorska konferencija. pa da se ljudima naprave fabrike, pa da im se otvore otkupne stanice za maline i mlijeko, pa da se ljudi izdvoje ekonomski!

nemam vishe rijechi kojima bih iskazao svoju tugu i svoj bijes prema aktuelnom politichkom vodstvu u BiH, niti imam rijechi da opishem njihovo licemjerje, koristoljublje i pokvarenost!!!

zar smo stvarno toliko kolektivno glupi da im dopustamo da nas godinama lazhu i kradu?!?!?!
Ti si ocigledno "stochar" pa ne razumijes da inicijativa u vezi Srebrenice jeste nacin da se unisti ovaj rasisticki ustav.

Mic po mic.
Pa da vidimo gdje puca.


Ali ti si stochar,,, pa cemo to tebi objasniti za dvitri godine. :x
ti si pametan pa onda sigurno znash da ne postoje nikakvi ustavni niti bilo kakvi okviri unutar kojih bi ovakva inicijativa mogla imati bilo kakvog smisla. i da umjesto efekata briljantne silajdziceve politike mi vec godinama gledamo samo kontraefekte: jachanje RS-a, shto je njemu ochito cilj a sve kako bi se ostvario dedin plan: trecina drzhave nad kojom bi se imala apsolutna kontrola i u kojoj bi nam likovi poput tebe bili mainstream.
Nakon sto je napisao:
seadp wrote:Prve cetiri godine je SDP bio na vlasti.
Poslije toga je SDA.
a sad je S BiH i SDA

Racunaj.
Rat se zavrsio 95e.
...sta ocekujes? :roll:
Judas
Posts: 8
Joined: 05/04/2007 00:10
Location: Posavina

#70 Re: Zar smo zaista toliko glupi?

Post by Judas »

stochar wrote:pa da nam ista sranja prodaju vec 17 godina?!?!?!?!?!?!
Ovih 17 godina koje si naveo, treba malo razvodniti.
Prvih 5 je bilo borba za opstanak i odbrana drzave od agresora.
Ostatak je lijecenje rana zadobijenih od artiljerije JNA armje...
Mi smo se najmanje pitali. Brani se i to je to...

Slazem se da smo cesto bili i jesmo naivni, ali ipak nismo glupi. Jer nije glupost i nacionalizam braniti se od agresora i agresije, nije glupost braniti svoj narod i gole zivote a pri tome postovati sva pravila ratovanja i izaci kao moralni pobjednik. To nije glupost, to je cast!

Poslijeratne godine su prosle i prolaze u slicnoj borbi, borbi protiv svjetskog nerazumijevanja i borbi protiv onih koji i dalje sanjaju Veliku Srbiju.

Ali..., bilo je i tezih dana, izduracemo mi i ovo... To ti je bosanski inat...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45262
Joined: 29/12/2005 01:20

#71

Post by jeza u ledja »

Po svemu sudeci rezultati ankete su tacni.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#72

Post by _BosanaC »

@stocharu, priznaj da nisi ni ti mislio da smo bas toliko glupi? :D
borisdj
Posts: 76
Joined: 09/03/2007 12:41
Location: Banjaluka

#73

Post by borisdj »

Nema za dzabe toliko viceva o Bosancima gdje su oni ispadnu bas 'pametni'.
Srecom da sam Srbin.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#74

Post by _BosanaC »

borisdj wrote:Nema za dzabe toliko viceva o Bosancima gdje su oni ispadnu bas 'pametni'.
Srecom da sam Srbin.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Stochaaaaaaaaaaruuuuuuuuuuuuuuuuuu :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#75

Post by danas »

borisdj wrote:Nema za dzabe toliko viceva o Bosancima gdje su oni ispadnu bas 'pametni'.
Srecom da sam Srbin.
dir dzizuz :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply