Osniva se Sarajevska celija pokreta DOSTA!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 16/04/2007 09:59

Ljudi ne znam... možda će preovladati ljudskost u nama, u njima ili u kome već treba da prevlada.... samo ja nemam još petnaest godina života da dam za to čekanje... jer već su mi uništili dio djetinstva i dobar dio mladosti... šta još da im dam ili šta još da mi uzmu...

Još jedna stvar nisam često u Sarajevu, ima me u Goraždu, Varešu, ma biće me gdje god treba... ako treba... ili biće me pred skupštinom... samo moramo pokazati inicijativu, moramo pokazati mudrost i snagu...

Sad oko spominjanja stranaka imena ili čega već... pa zar niste skontali da su oni svi u pet deka... da su skoro svi dio tala... jer samo oni imaju koristi od ove mučne situacije... a odavde su otjerali skoro sve obrazovane, progresivne... jer su dali radna mjesta i prilike... neobrazovanim, nekompetentnim... članovima svojih familija... a kao dokaz za to dovoljno je samo da se okrenete oko sebe... il da pogledate svoj grad il svoje gradove i sela... niđe veze jelde... sve što je valjalo opuhali su, a sve što je vrijedno srušili su il zaprljali... sad je zadnja faza projekta... od mase kokuza... stvoriti masu vjernika.. koji će se kleti u boga i govoriti... ma dobro je nek je samo zdravalja... to će govoriti dok su gladni, dok im djeca ostaju neobrazovana... dok se boje komšije iz susjednog sela... dok bacaju šporet u rijeku.... ma dok nas i njih ogađaju svakakve pošasti... mi postajemo veliki kvazi vjernici... dok nas mafija i banda vodi u ambis....

FX900

Post by FX900 » 16/04/2007 10:04

Potpisujem. Dobar komentar. Hoćemo li u subotu šta radit'? :-D

jezičar

Post by jezičar » 16/04/2007 10:05

Hoćemo, hoćemo. Samo da ne prođemo ko Kasparov i društvo. :(

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 23/04/2007 14:00

Pitam se šta donosi sutra, šta će sutra zapasti im za oko... čija će majka zaplakati sutra već? Šta će planuti, šta će izgubiti vrijednost, šta će zagaditi... ko će spakovati stvari i pozdraviti se sa familijom... a mir je već više od deset godina... pucati se prestalo... samo što danas ne znaš ko je čiji... ko je na čijoj strani....

Meni se sve više čini da su svi ovi na vlasti ista banda, da su svi u talu , a da smo mi kao ovčice pred klanje... nekako iskolačili oči i izgubili glas...

Danas nije ništa bolje nego 1991... na 1992... samo što smo nekako danas manje ljudi... danas gledamo samo sebe... i ništa nas više ne zanima....

Cijenjenog doktora iz Tuzle su oslobodili optužbi za zlostavljanje supruge doktorice.... zapalili su Sarabon... dozvolili su da djeca izgore.... zbog njihovog nemara meningitis hara Mostarom i Hercegovinom... ma svakim našim gradom nešto hara dok se mi pravimo mutavi... nezainteresovani...

Istresimo orahe iz džepova.... prespavajmo noć... ujutro se pogledajmo u ogledalo... i onda dobro pogledajmo naše kvazi zaštitnike u oči i pozovimo ih na odgovornost... bar mi koji smo sanjali Republiku Bosnu i Hercegovinu.... sanjali smo je, a danas se probudismo u sranju.. u nečemo za šta ja nisam bio gladan i zašta mi je bilo i hladno, za šta je Vaš otac i moj bio na liniji... a neki članovi familije i poznanici bili u koncentracionim logorima....

Gdje Vam je obraz, gdje smo mi to u njihovoj zemlji... zemlji sve njihove djece, sekretarica, limuzina i švalerki... bar nek žene lopova progovore...

Dosta nije tu da da lidera da da konačna rješenja... dosta poziva Vas da se vratite sebi da stasate mentalno i odbacite ovo što vam se servira kao normalno... vratimo se ljudskosti... vratimo se svojim nekadašnjim osobinama.... ovo nismo mi... zato i jesmo ljuti, nervozni i nasikirani.... nek smo kokuzi, al nek smo čistog obraza.....
Bosanci jesu glupi... vicevi kažu..., ali nikad nisam mislio da je to ovolika glupost....!!!!!!

jezičar

Post by jezičar » 24/04/2007 13:04

Svaka čast na komentaru. Možda se narod i probudi iz "kome" nekad.

senada

#81 Re: Osniva se Sarajevska celija pokreta DOSTA!

Post by senada » 02/05/2007 16:19

_BosanaC wrote:
uvjek dobar gost wrote:Da obavijestim sve zainteresovane....

Neki sastanak aktivista je bio prisutan u nedelju... trajao je prilično i isto tako bio je prilično konstruktivan...

Pored nekih ideja koje će se definitivno sprovesti u djelo jedna stvar mislim da je od presudne važnosti !

Naime "sarajevska ćelija" pokretra Dosta će se definitivno formirati, za tim korakom postoji nasušna potreba, situacija je takva ... kakva je i zahtjeva konkretna djela i konkretan odgovor....

U ime toga pozivam sve koji pročitaju ovaj post da se zapitaju na koji način mogu i da li žele da doprinesu rješavanju ove krajnje grozne situacije u kojoj se svi skupa nalazimo....
Ja sam krenuo i pozivam Vas da krenete sa mnom ili sa nama... ne za nama ili za mnom... jer mi pozivamo pojedince i pojedinke da mućnu glavom i okrenu se oko sebe... i razmisle jeli zaslužuju bolje.... mi "dostaši" mislimo da zaslužujemo ... samo se za to moramo izboriti.....!!!!!

Vrijeme je da se krene !!!
:sad: :? :sad:

Post Reply