Vojsku u Srebrenicu

User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1 Vojsku u Srebrenicu

Post by Liberalism »

Kad vec imamo zakon koji regulise ucesce oruzanih snaga Bosne i Hercegovine u operacijama podrske miru u inostranstvo, zasto Vojsku BiH ne bi nase vlasti poslali u Srebrenicu kako bi pokazali da u Bosni danas imamo vojnu silu koja ce biti garant da se u buducnosti nece ponoviti genocid.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#2 Re: Vojsku u Srebrenicu

Post by chuchumbamayumbe »

Liberalism wrote:Kad vec imamo zakon koji regulise ucesce oruzanih snaga Bosne i Hercegovine u operacijama podrske miru u inostranstvo, zasto Vojsku BiH ne bi nase vlasti poslali u Srebrenicu kako bi pokazali da u Bosni danas imamo vojnu silu koja ce biti garant da se u buducnosti nece ponoviti genocid.
Gdje tacno u Srebrenicu?
Mislis organizovati kao nekakvu kasarnu, ili nesto drugo?
I, o kakvoj bolan bolan to ti vojnoj sili pricas? Kakva nasa vojska? Oni nisu ni tacka na j od vojske i oni da budu nekome garant? Ne mogu ni sebi garantovati da im sutra neko nece upasti u glavnu komandu i sve ih zarobiti, a ne da oni nesto garantuju za Srebrenicu.
I, na kraju krajeva, kome to pokazivati vojnu silu? Onima preko Drine ili ovim napacenim i izigranim srebrenicanima?
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#3

Post by Bosanac_21 »

Srebrenici ne treba vojska niti rat, vec zasluzena pravda. rs je jedvo docekala
presudu Medjunarodnog Suda ne-Pravde da bi i sebe tom odlukom oprali
negirajuci sva nasilja koja su pocinili.
Srebrenica, barem po meni, treba da dobije neki posebni status kao neki
distrikt jer dokazan je genocid i ne moze da ostane takva u rs od koje je taj
narod najgore dobio i glavom platio.
Gnjuscic
Posts: 198
Joined: 27/02/2005 20:46
Location: Iza coska jednog djeta kuće

#4

Post by Gnjuscic »

Misljenje covjeka koji zna sta je wojska. Odnosi se na jedinice ABiH u ratu.

http://www.avijacijabezgranica.com/foru ... c&start=75
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Vojsku u Srebrenicu

Post by karanana »

Liberalism wrote:Kad vec imamo zakon koji regulise ucesce oruzanih snaga Bosne i Hercegovine u operacijama podrske miru u inostranstvo, zasto Vojsku BiH ne bi nase vlasti poslali u Srebrenicu kako bi pokazali da u Bosni danas imamo vojnu silu koja ce biti garant da se u buducnosti nece ponoviti genocid.
jao, jao, sta se sve nece vidjeti na ovom forumu...kakvu bolan vojsku? jeli tenkove na ulice? jeli proglasiti vanredno stanje? jao ideja... imali smo i prije rata vojnu silu (siletinu) koja nam je garantovala da nece biti genocida da nikome dlaka s glave nece faliti... pare u srebrenicu, gdje su stotime miliona dolara donirane za ovo mjesto? to bi pomoglo da se mir tamo vrati.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#6

Post by uvjek dobar gost »

Ja samo moram reći nešto... pare nam nisu pomogle.. koliko je milijardi potrošeno u naše ime i kao za nas.... a sad ni pra para i otomana....

Ni vojska ni pare... već mi u Srabrenicu..... i to pod hitno....

Mi smo vojska najjača....!!?? Ali mi nemamo vremena od šuplje priče...

Svako vrijeme ima svoje borce i svoju borbu, ako je forum naša borba... i ako smo mi borci... crno nam se piše...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Živili i ako ste gledali " U ime naroda sa Josipom P" ono je naša realnost i to Vam ja obilazim.... i znajte da svi mi smo Srebrenica dok se ne razriješi sudbina tih ljudi....!!!
shole
Posts: 9
Joined: 27/09/2005 13:50

#7 imbecilno do bola

Post by shole »

ha, ha, ha,ha!!!!!!!!!!!! Slatko si me nasmijao tom 'inicijativom', mora da si malo udaren u glavu cim iznosis takve sulude ideje, kakva crna Srebrenica i kakva vojska. Pa u toj vojsci koju bi navodno poslali u Srbrenici bili bi i srpski vojnici ciji su ocevi zarili i palili po toj istoj Srebrenici, a koje su na jedvite jade utrpali u te takozvane OS (Oruzane snage) BiH! Pa, covjece jesi li ti zdrav kada takve imbecilne inivcijative predlazes i kada samo dolijevas ulje na vatru ionako ugrijanih medjunacionalnih osdnosa. Dovoljno je i to sto manipulisu tim jadnicima iz Srebrenice i loze ih nekakvim kolektivnim iseljenjem, jos samo bi falilo da se pokrene takva inicijativa, mislim da bi to bio preludij u potpuni rasopad BiH, i za namirivanje nekih neizmirenih racuina. Pa, ima li ikoga mormalnog u ovoj zemlji da pokaze makar truncicu racionalnosti i zdravog razuma umjesto da ovakvim iracionalnim i suludim predlozima samo pogorsava ionako groznu situacuiju?!!!!!!!!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#8

Post by Liberalism »

1. U RS Dodik porucuje kako je to stabilan i demokratski entitet.

2. Bosna i Hercegovina ima oruzane snage koje trebaju da promovisu i zastite mir na cijeom prostoru Bosne i Hercegovine.

Zasto onda te nase oruzane snage na koje trosimo stotine miliona KM ne bi upotrijebili za promociju mira u samoj Bosni i Hercegovini. Ako ne danas onda bar na dan obiljezavanja genocida sigurnost u Srebrenici ne treba pruzati Mup RS i EUFOR vec oruzane snage Bosne i Hercegovine.

Stvar je ovde sto niko ne nudi nista sem price. I tako stvariostaju godinama iste. Zaludjujemo se da je RS demokratski entitet, zaludjujemo se da imamo jednu vojsku, a u stvari Bosna i Hercegovina je jos uvijek u ratu.....
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#9 Re: imbecilno do bola

Post by Liberalism »

shole wrote:ha, ha, ha,ha!!!!!!!!!!!! Slatko si me nasmijao tom 'inicijativom', mora da si malo udaren u glavu cim iznosis takve sulude ideje, kakva crna Srebrenica i kakva vojska. Pa u toj vojsci koju bi navodno poslali u Srbrenici bili bi i srpski vojnici ciji su ocevi zarili i palili po toj istoj Srebrenici, a koje su na jedvite jade utrpali u te takozvane OS (Oruzane snage) BiH! Pa, covjece jesi li ti zdrav kada takve imbecilne inivcijative predlazes i kada samo dolijevas ulje na vatru ionako ugrijanih medjunacionalnih osdnosa. Dovoljno je i to sto manipulisu tim jadnicima iz Srebrenice i loze ih nekakvim kolektivnim iseljenjem, jos samo bi falilo da se pokrene takva inicijativa, mislim da bi to bio preludij u potpuni rasopad BiH, i za namirivanje nekih neizmirenih racuina. Pa, ima li ikoga mormalnog u ovoj zemlji da pokaze makar truncicu racionalnosti i zdravog razuma umjesto da ovakvim iracionalnim i suludim predlozima samo pogorsava ionako groznu situacuiju?!!!!!!!!
A mislis da ih u MUP RS nema?

A nek se Haris i Zeljko izbore da u jedinicama Oruzanih snaga koji bi dosli u Srebenicu ne bude onih koji su klali i palili po Srebrenici.
doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#10

Post by doktor30 »

Prije svega, Srebrenica je sastavnio dio Republike Srpske. Sada kao Sialjdzic hoce da je otcjepi od RS-a! Ok. A sto je onda pricjepio 1995. godine u Dejtonu, i tada je znao da je tamo bio genocid! Politicka maska, gluposti. Od 1993. godine kada je Srebrenica odbranjena, do 1995 imali smo 2 godine da ih naoruzamo. Ma ne, Alija, nas dedo, je cekao i docekao da ih pokolju ko pilice. I sada njegov ucenik Haris, i ostala raja, hoce kao da otcjepe nesto od rzave koju su stvorili svojim potpisima. 1848 godine je na Berlinskom kongersu Sandazk odvojen od Bosne, i to niko nije potpisao. Da bi 1995. pola bih bilo dovojeno od matice opet, i to su potpisali alija i haris. e pa eto ih tamo pa neko to regulisu, kada vec dobijaju glasove i sve ostalo!
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#11

Post by rashomon »

Da vam citiram Lorda Owena!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#12

Post by uvjek dobar gost »

odoh ja javit u štab....
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#13

Post by Santos »

Opet po buraniji.Kakav sastanak,kakvo iseljavanje,koje ovo izmislio svaka mu cast i to bas trazi sansu u Srebrenici.Nece nas ovaj Hare daleko dovest.Zasto ne naprave sastanak gdje su pokradene pare.Hoce li i hodje doc na sastanak da koju pametnu nabace.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#14

Post by _BosanaC »

Santos wrote:Opet po buraniji.Kakav sastanak,kakvo iseljavanje,koje ovo izmislio svaka mu cast i to bas trazi sansu u Srebrenici.Nece nas ovaj Hare daleko dovest.Zasto ne naprave sastanak gdje su pokradene pare.Hoce li i hodje doc na sastanak da koju pametnu nabace.
Zivo me interesuje hoce li ko na tom sastanku priupitati gdje su sve silne pare date za narod Srebrenice u zadnjih dvanaest godina, te zasto je Srebrenica uopste sastavni dio RS-a...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#15

Post by Liberalism »

_BosanaC wrote:
Santos wrote:Opet po buraniji.Kakav sastanak,kakvo iseljavanje,koje ovo izmislio svaka mu cast i to bas trazi sansu u Srebrenici.Nece nas ovaj Hare daleko dovest.Zasto ne naprave sastanak gdje su pokradene pare.Hoce li i hodje doc na sastanak da koju pametnu nabace.
Zivo me interesuje hoce li ko na tom sastanku priupitati gdje su sve silne pare date za narod Srebrenice u zadnjih dvanaest godina, te zasto je Srebrenica uopste sastavni dio RS-a...
Pa haris nije imao kad pregovarati o Srebrenici, kad mu je bilo bitnije da u F BiH udje Ustikolina, valjda kako bi Saja imao gdje da napravi vilu pored drine.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by _BosanaC »

Liberalism wrote:
_BosanaC wrote:
Santos wrote:Opet po buraniji.Kakav sastanak,kakvo iseljavanje,koje ovo izmislio svaka mu cast i to bas trazi sansu u Srebrenici.Nece nas ovaj Hare daleko dovest.Zasto ne naprave sastanak gdje su pokradene pare.Hoce li i hodje doc na sastanak da koju pametnu nabace.
Zivo me interesuje hoce li ko na tom sastanku priupitati gdje su sve silne pare date za narod Srebrenice u zadnjih dvanaest godina, te zasto je Srebrenica uopste sastavni dio RS-a...
Pa haris nije imao kad pregovarati o Srebrenici, kad mu je bilo bitnije da u F BiH udje Ustikolina, valjda kako bi Saja imao gdje da napravi vilu pored drine.
Jasno je to meni, samo se nadam da je jasno i Srebrenicanima. Oni bi mu danas trebali postaviti to pitanje.
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#17

Post by Danko_Bananko »

Santos wrote:Opet po buraniji.Kakav sastanak,kakvo iseljavanje,koje ovo izmislio svaka mu cast i to bas trazi sansu u Srebrenici.Nece nas ovaj Hare daleko dovest.Zasto ne naprave sastanak gdje su pokradene pare.Hoce li i hodje doc na sastanak da koju pametnu nabace.
Ma ja - bas ne znam ko je najveci medijski propagator ove ideje bio proteklih dana - Silajdzic ili predsjednik SDP-a Srebrenice :-) :-) :-)

Koga li je ono Bakir ugostio o 60 minuta da prica o ovome - Harisa ili predsjednika SDP-a Srebrenice ? :-) :-) :-)

Ko li je ono sutradan sa lijepim Zlatkom odrzao press konferenciju po ovom pitanju - Haris ili predsjednik SDP-a Srebrenice ? :-) :-) :-)
axell
Posts: 19
Joined: 10/03/2007 18:12
Location: Canada

#18

Post by axell »

Prvo, jadni mi i nasa vojska.

Drugo, zar Vi stvarno mislite da se neko od nasih politicara ista pitao u Dayton-u?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by _BosanaC »

axell wrote:Prvo, jadni mi i nasa vojska.

Drugo, zar Vi stvarno mislite da se neko od nasih politicara ista pitao u Dayton-u?
Jok, ja sam se pitao :oops:

Cinjenica je da je Dejton umalo propao :oops: jer se lepi Hare nasikirao bio zbog procenta teritorije koji ce pripasti Federaciji :oops: a o ljudima, ruku na srce, niti je ko sta pitao niti je ko sta govorio.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#20

Post by Liberalism »

Ovo je vrijeme da se provjeri jeli Bosna i Hercegovina samo fasada koja prikriva stvarnu podjelu drzave ili mi imamo nesto od drzave koja se zove Bosna i Hercegovina.

Ako institucije Bosne i Hercegovine ne mogu uraditi nista u trenutku kada je presudom dokazano da je u njoj pocinjen genocid, onda sta ce nam te institucije svakako.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#21

Post by Fair Life »

Liberalism wrote:Ovo je vrijeme da se provjeri jeli Bosna i
Hercegovina samo fasada koja prikriva stvarnu podjelu drzave
ili mi
imamo nesto od drzave koja se zove Bosna i Hercegovina.

Ako institucije Bosne i Hercegovine ne mogu uraditi nista u trenutku kada je
presudom dokazano da je u njoj pocinjen genocid, onda sta ce nam te
institucije svakako.
"Vazan je narod, a ne drzava". . . . .
(I.A., Mart 1993; izjava pred Parlamentom, kada je opravdavao potpisivanje
osnovnih nacela nove tri drzave prema V/O planu); U ovoj je izjavi
Izetbegovic promovirao neistinu da su drzava i narod kontradiktorni,
a "humanizmom" i "brigom" za narod prikrio namjeru ukidanja drzavnosti
RBiH na nacin napustanja njenog ustavnog i teritorijalnog kontinuiteta.

"Boricemo se dok ne oslobodimo sve opstine sa vecinskim bosnjacko-
muslimanskim stanovnistvom po popisu iz 1991."

A.I. time direktno krsi Ustav republike BiH na koji je svojevremeno polozio
zakletvu. KZ BiH sankcionira kao tesko krivicno djelo sve one po stupke i
radnje koje ugrozavavaju suverenitet i cjelovitost drzave, RBiH. A.I. upravo
to cini, iscrtavajuci zajedno sa Karadzicem i Bobanom granice novih triju
drzava na teritoriji suverene RBiH, ciji je on, kojeg li paradoksa, Predsjednik
Predsjednistva.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#22

Post by Liberalism »

Zna li neko sta su ovi u Srebrenici danas odlucili?

Ima li TV prenos konferencije za stampu?
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#23

Post by karanana »

Vojsku i tenkove u Banja Luku a ne u Srebrenicu. Uvesti vanredno stanje i pohapsiti sve koji bi da ugroze cjelovitost i teritorijalni integritet BiH ovim najnovijim zvanjem i prozivkom referenduma o otcjepljenju.

I sad se probudim i skontam kakve sam nebuloze i mastarije napisao gore.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#24

Post by Liberalism »

Silajdzic danas nakon sastanka u Srebrenici:

''status Srebrenice (se) ne može promjeniti bez pomoći međunarodne zajednice.''


E moj Silajdzicu sta si se hvato u kolo kad veze nemas. Kad vec ne smijes nista uraditi bar suti i nelupaj gluposti. Sta li si ti mislio, da ce neko drugi uraditi sve za Srebrenicu i tebe zvati da u finalu udjes na bijelom konju vrancu (zajedno sa tvojim reisom ''fatihom'') c,c,c,c
djukares
Posts: 10
Joined: 26/12/2006 19:08

#25

Post by djukares »

Od medjunarodne zajednice danas su u Srebrenici bili ambasadori Turske (citava Evropa mrzi Turke - budimo realni) , Irana (jos malo pa ce dobiti po guzici), Palestine (jebote ????), Libije i Saudijske Arabije .... Uglavnom extra odabrano drustvo ....
Post Reply