Predsjednistvo BiH i njihov rad...

Post Reply

Predsjednistvo BiH radi?

Dobro
5
23%
Lose
7
32%
Onako
10
45%
 
Total votes: 22

Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#1 Predsjednistvo BiH i njihov rad...

Post by Dolina avalona »

Evo, proslo je neko vrijeme od konstituisanja naseg troclanog predsjednistva a koje cine;
Nebojsa Radmanovic(snsd), Haris Silajdzic(sbih) i Zeljko Komsic(sdp).

Kako bi ste ocijenili njihov dosadasnji rad i opsti ugled?

Image Image Image
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#2

Post by Dolina avalona »

Po mom skromnom misljenju, ova trojica su do sada nekako naj prihvatljiviji za narod. Ali vidjecemo...
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#3

Post by mrki62 »

Žao mi je , al mi se čini da je Silajdžić stari lisac i produžena ruka SDA 8)
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#4

Post by biscanka84 »

mrki62 wrote:Žao mi je , al mi se čini da je Silajdžić stari lisac i produžena ruka SDA 8)

a ko bi po tebi bio najbolji za clana predsjednistva u Bosnjaka?
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#5

Post by pike »

biscanka84 wrote:
mrki62 wrote:Žao mi je , al mi se čini da je Silajdžić stari lisac i produžena ruka SDA 8)

a ko bi po tebi bio najbolji za clana predsjednistva u Bosnjaka?
Od onih sto su se kandidovali na zadnjim izborima niko.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#6

Post by zlatiborka »

Predsjednistvo se mora zauzeti za pravo i dobrobit svakog gradjanina BiH, nisam vidjela da su to do sada uradili (ili to cine samo za svoje odabrane).

Trebaju pokrenuti siroku javnu raspravu o USTAVU BiH, narocito to treba da pokrene Haris (izbore je dobio na obecanju o promjeni USTAVA), ne vidjeh puno od toga, mozda rade u tajnosti.

Trebaju i moraju da okoncaju agoniju starih deviznih stedisa, da se se tim ljudima, kojima je oteta njihova imovina, vrati oduzeto. Pare su u bankama, neka pritisnu banke da narodu vrati oteti novac, a ne da izmisljaju neke verifikacije da prevare po ko zna koji put devizne stedise. Do sada nisu uradili nista, ni nakon urgencija udruzenja za zastitu deviznih stedisa. Nisu cak ni htjeli da ih saslusaju.

Svaki clan predsjednistava ima pravo veta na prijedlog ustava koji bi ugrozio postojanje BiH. Haris posebno ima odgovornost da pokrene postupak promjene ustava ili pravljenja novog ustava.

HARIS SILAJDZIC, DOBIO JE IZBORE OBECAVAJUCI 100% BIH, NEKA SAMO ISKORISTI ZAKONSKO PRAVO I KAO CLAN PREDSJEDNISTVA BIH KAZE: (da ga svi cuju i vide)


STAVLJAM VETO NA SVAKI PRIJEDLOG USTAVA BIH KOJI CE BITI STETAN ZA REPUBLIKU BIH.
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#7

Post by Dolina avalona »

Ovo nije tema o Silajdzicu, nego o predsjednistvu kao timu!!
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#8

Post by Big Daddy »

biscanka84 wrote:

a ko bi po tebi bio najbolji za clana predsjednistva u Bosnjaka?


Kakvo pitanje, pa valjda Kom¹iæ. Za njega ste glasali. :lol: :lol:
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#9

Post by mrki62 »

biscanka84 wrote:
mrki62 wrote:Žao mi je , al mi se čini da je Silajdžić stari lisac i produžena ruka SDA 8)

a ko bi po tebi bio najbolji za clana predsjednistva u Bosnjaka?
Predsjedništvo ( ta trojica gore navedena ) imaju jako mnogo posla , samo zavisi hoće li predsjedništvo htjeti raditi u skladu sa svojim mogućnostima a to je za dobrobit države BiH .
Šta se je do sada radilo ? Oni su BiH imali zatvorenu sa vratima sa tri ključa i ako jedan ključ nije otključao , ta vrata se nisu mogla otvoriti . Što znači - ako jedna strana nije bila suglasna , zakon pada u vodu i nema konsenzusa.
Svaka strana je radila na etničnosti i ne na BiH kao državi .
Silajdžić je jako pametan i sposoban , no ipak mislim da je on nečiji pijun u rukama - a to ne valaj.
Prvo što bi trebali ta trojica da naprave je sjednica otvorena za javnost - kad god se sastaju da narod izravno sluša o čemu se vode razgovori.
Parlament bi morao biti dostupan javnosti i svi zakoni što se tiču naroda bi trebao u parlamentu da se izglasa a ne pojedinci da sa svojim potpisom odlučuju o sudbini države i naroda .
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#10

Post by biscanka84 »

Big Daddy wrote:
biscanka84 wrote:

a ko bi po tebi bio najbolji za clana predsjednistva u Bosnjaka?


Kakvo pitanje, pa valjda Komšić. Za njega ste glasali. :lol: :lol:

jok bogme,za Hareta :D
Post Reply