Mirnes Ajanovic

Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#26

Post by Mujo Cheleby »

_BosanaC wrote:
Mujo Cheleby wrote:
_BosanaC wrote: Niko mu to pravo nije ni osporio. Bio je na listi, njegova stranka nije usla u Parlament, i kraj price.
Koji je to ulog? :?
Pogledaj moju prvu repliku na temu Ajanovic.
Prva replika ti je kopija tuzbe. Mene interesuje tvoje licno misljenje.

Postavku Tuzbe nisam smatrao replikom, ali eto ispade da je jest. Neka, ne branim. Pogledaj onda, zahmetile, sta sam napisao u DRUGOJ replici po ovoj temi, pa ako ne bude dovoljno, evo me, bujrum!
Hvala!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#27

Post by _BosanaC »

Ako je ulog o kojem pricas amandmani na ustav, onda fakat ne vidim nikakvu logiku u tome, s obzirom da u vlasti sada sjede oni koji su vec jednom bili protiv tih istih ustavnih amandmana.

Ali nejse, ako ti se ne da pisati...
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#28

Post by vatana »

Eto Mirnesa opet u parlamentu :D
Hare je mutikasa kakve nema :D
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#29

Post by Mujo Cheleby »

_BosanaC wrote:Ako je ulog o kojem pricas amandmani na ustav, onda fakat ne vidim nikakvu logiku u tome, s obzirom da u vlasti sada sjede oni koji su vec jednom bili protiv tih istih ustavnih amandmana.

Ali nejse, ako ti se ne da pisati...
Ma, da mi se, bolan, pisati, nego problem je taj sto je tu parlamentarnu vecenu formirao McElhaney pos vojoj mjeri. A to je opasno po nas i drzavu Bosnu. Pogledaj danasnje Nezavisne novine, interview sa Schillingom koji kaze da SAD (McElhaney, Hays, Hitchner, Holbrooke...) ne odustaju od paketa vec propalih ustavnih promjena. EU ima drugi pristup sada, nakon sto su one PROPALE.
Tihic je americki covjek.
Silajdzic pravi odstupnicu svojim predizbornim obecanjima oko ustava, tako sto ce pustiti laznjaka da "je tako htjela mkedjunarodna zajednica".
Silajdzic bi rado da se ne zamjeri medjunaodnoj zajendici, a ne bi ni Tihicu.
On bi rado gurnuo u Dom naroda Ajanovica )sto je za pozdraviti!) pa da on tamo kaze "veto" ustavnim promjenama, umejsto da to uradi Silajdzic koji ima pravo da ne upitan danas i ovdje, kaze da nikada, kao clan predsjendistva, nece prihvatiti TAKVE ustavne promjene. I prica je tu gotova, moar se raditi novi ustav ili rehabilitirati stari, vazeci Ustav (RBiH) po kojem bi Silajdzic trbao na robiju zbog velizdaje. (Stoga je on radije za novi ustav...)
Pogledaj, zahmetile, malo bolje sta govori Silling o ustavnim promjenama. Pisak mu je drugaciji od onog prije, jer je prije govorio kao i McElahney, Tihic, Lagumdzija, Ceric, Hays...
Trebaju nam igraci kakav je Ajanovic, taman da je Ajanovic za neke najveci ahmak na svijetu, pasja sprdacina, tip dosadan kao cumur, jer Ajanovic je Trojanski konj za Tihica i McElhaneya. On se ne boji Amerike i on je u pogledu ustanih pitanja polozio prakticni, povjesni ispit, kao i svi oni koji su gladsali protiv ustavnih promjena. Tu je svakako zasluzan i njegov uvazeni profesor g. dr. Nijaz Durakovic, kojeg ne bi bilo lose poslusati u vezi sa ustavnom problematikom. Svaka mu zlata vrijedi. (Ja bih raije klanjao za njjim pijanim, nego za Reisom trijezim.)
Zato je kazem da je u sukobu - sporu, kako god hoices Tihic - Ajanovic ulog zbilja veliki.
Sa Ajanovicem u Domu naroda Tihic, McElhaney nejmaju sanse. Ima sanse DRZAVA BiH.
Ako drzava BiH nejma boljeg borca za nju do "AHMAKA"... Ajanovica, nije to problem Ajanovicev, vec drzave, a i svih nas.
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#30

Post by Santos »

Jebu vas politacari kako hoce.Sve su to obicne gnjide od ljudi koji zive o tudjem trosku.
krkanko
Posts: 247
Joined: 12/01/2007 19:31

#31

Post by krkanko »

Santos wrote:Jebu vas politacari kako hoce.Sve su to obicne gnjide od ljudi koji zive o tudjem trosku.
:thumbup:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#32

Post by _BosanaC »

Gradjanima ove drzave se nije svidjao socijalizam i jednopartijski sistem, pa izabrase demokratiju i visepartijski sistem. U svoj toj prici pojavi se i BOSS za kojeg se zna upravo preko Mirnesa Ajanovica. Mirnes je prvo bio jedan jako zelen lik za vrijeme zivota jos pokojnog Alije, zatim poce nosati Titovu sliku i u istog se kleti, da bi pred zadnje izbore opet promjenio pricu i slizao se s IZ.

Izvini, ali meni takav lik, jos uz svoj hobi pisanja (be)smislenih optuznica nikako ne izgleda kao neko ko bi se uopste trebao pitati za bilo sta, a kamo li dati mu mogucnost da sjedi i palamudi u Parlamentu.

S druge strane, narod je birao. Narod je izabrao svaki put do sada, nisu ni Meklehejni, ni Hejz, ni Bush, ni bilo ko drugi glasali na nasim izborima. Glasao je narod. Nije vise bitno kako i na osnovu cega, bitno je da je sljedeca sansa za promjenu stanja tek za cetiri godine.

Zasto ovo pisem? Po Izbornom zakonu Ajanović nije usao u Parlament. Kolikim ja god Gargamelom smatrao Tihića (samo da se nas forumski Gargamel ne nadje uvrjedjenim :D ) smatram da je ova optuznica besmislena, jer sutra ja da nadjem zicu kod nekog od guzonja i dobijem zelju za ulaskom u Parlament, a neko drugi mi ne pruzi podrsku, imam automatski isto pravo da tuzim bilo koga ko je bio protiv toga :roll:

Drzava i zakonodavstvo nam je i onako u qrcu, i stvarno mislim da nam ne trebaju jos ovakve igre bez granica. Ako ce ovo biti jedine stvari o kojim ce se pricati u drzavi dok se rasproda i ispoklanja sve zivo i nezivo strancu, a onda kukati kako nam taj stranac dodje pa odredjuje svoja pravila, jebo to onda.

Sinoc sam zvao mater. Zasto? Zato sto je juce, sa jos 999 radnika Krivaje stajala na onoj kisi i protestvovala pred Federalnom vladom, koja btw. taj dan nije ni bila u Sarajevu. Sjecam se kada je tuzila tu istu Krivaju i dobila na sudu nekih 600KM, koje joj jos nisu isplacene, a preko 100KM su je kostali troskovi advokata. U toj istoj vlasti koja upravlja i Krivajom je taj Mirnes, koji nikada do sada nije progovorio ni jedne ni o cemu sto se ne tice licno njegove guzice i fotelje. I tog istog Mirnesa moja mater moli da joj ne plati ono sto je sud presudio da mora platiti nego da odblokira racune Krivaje kako bi firma kako tako krenula dalje.

A radi za 200KM.

Izvini, ali bekani poput Mirnesa su i nju i jos 13000 radnika doveli u situaciju u kojoj je sada. Zato sto je neko sjetio se da eksperimentise i pricao kako i ti sada pricas. Mislim da je proslo vrijeme eksperimenata. Da lopovima treba suditi, i da nesposobne treba skinuti sa vlasti. Da trebaju vladati sposobni, a ne podobni.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#33

Post by prleitihi »

Vingo wrote::lol: cuj Antu Nobila....
Prije će biti na Balijagića...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#34

Post by prleitihi »

Razlika između tita i komunizma je ista k'o i između abu hamze i Mirnesa :oops:
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#35

Post by biscanka84 »

pa eto i da je sve identicno izmedju Tita i komunizma(a nije) opet ne vidim nigdje da kaze da to postoji nego samo da ne zeli nesto sto je neko nekada davno zelio
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#36

Post by Dolina avalona »

Ja nisam siguran kakav je Mirnes kao politicar, ali ono sto znam je da mi olahko neke dizemo u zvijezde a olahko neke popljujemo. Ruzna navika naseg naroda!

Mirnesov grijeh je to sto prica, galami,kritikuje i kazuje u oci, a to smeta foteljasima i onama koji u parlamentu jednom ili nikada izadju za govornicu!

Mirnesov grijeh je i to sto je digao glas protiv Zlaje, a to je vrlo opasno, odmah odes u pakao!

A to sto je nosao Titovu sliku, pa sta? Svako se na svakakve nacine bori da udje u vlast.(Pogledajte Zlajin diil sa Tihijem) Tito je bio dobra i pozitivna osoba, druga je stvar sto su nas njegov rezim i zaostavstina kasnije kostali 100 000 zivota.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#37

Post by prleitihi »

Mirnesov je grijeh što nije otišao na brucoško veče u Aqui :D
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#38

Post by Mujo Cheleby »

_BosanaC wrote:Gradjanima ove drzave se nije svidjao socijalizam i jednopartijski sistem, pa izabrase demokratiju i visepartijski sistem. U svoj toj prici pojavi se i BOSS za kojeg se zna upravo preko Mirnesa Ajanovica. Mirnes je prvo bio jedan jako zelen lik za vrijeme zivota jos pokojnog Alije, zatim poce nosati Titovu sliku i u istog se kleti, da bi pred zadnje izbore opet promjenio pricu i slizao se s IZ.

Izvini, ali meni takav lik, jos uz svoj hobi pisanja (be)smislenih optuznica nikako ne izgleda kao neko ko bi se uopste trebao pitati za bilo sta, a kamo li dati mu mogucnost da sjedi i palamudi u Parlamentu.

S druge strane, narod je birao. Narod je izabrao svaki put do sada, nisu ni Meklehejni, ni Hejz, ni Bush, ni bilo ko drugi glasali na nasim izborima. Glasao je narod. Nije vise bitno kako i na osnovu cega, bitno je da je sljedeca sansa za promjenu stanja tek za cetiri godine.

Zasto ovo pisem? Po Izbornom zakonu Ajanović nije usao u Parlament. Kolikim ja god Gargamelom smatrao Tihića (samo da se nas forumski Gargamel ne nadje uvrjedjenim :D ) smatram da je ova optuznica besmislena, jer sutra ja da nadjem zicu kod nekog od guzonja i dobijem zelju za ulaskom u Parlament, a neko drugi mi ne pruzi podrsku, imam automatski isto pravo da tuzim bilo koga ko je bio protiv toga :roll:

Drzava i zakonodavstvo nam je i onako u qrcu, i stvarno mislim da nam ne trebaju jos ovakve igre bez granica. Ako ce ovo biti jedine stvari o kojim ce se pricati u drzavi dok se rasproda i ispoklanja sve zivo i nezivo strancu, a onda kukati kako nam taj stranac dodje pa odredjuje svoja pravila, jebo to onda.

Sinoc sam zvao mater. Zasto? Zato sto je juce, sa jos 999 radnika Krivaje stajala na onoj kisi i protestvovala pred Federalnom vladom, koja btw. taj dan nije ni bila u Sarajevu. Sjecam se kada je tuzila tu istu Krivaju i dobila na sudu nekih 600KM, koje joj jos nisu isplacene, a preko 100KM su je kostali troskovi advokata. U toj istoj vlasti koja upravlja i Krivajom je taj Mirnes, koji nikada do sada nije progovorio ni jedne ni o cemu sto se ne tice licno njegove guzice i fotelje. I tog istog Mirnesa moja mater moli da joj ne plati ono sto je sud presudio da mora platiti nego da odblokira racune Krivaje kako bi firma kako tako krenula dalje.

A radi za 200KM.

Izvini, ali bekani poput Mirnesa su i nju i jos 13000 radnika doveli u situaciju u kojoj je sada. Zato sto je neko sjetio se da eksperimentise i pricao kako i ti sada pricas. Mislim da je proslo vrijeme eksperimenata. Da lopovima treba suditi, i da nesposobne treba skinuti sa vlasti. Da trebaju vladati sposobni, a ne podobni.
Nista je ne poricem od onoga sto si napisao, da pace! Samo, bojim s eda to nije predmet ove porice o Tuzbi Ajanovica protiv Tihica.
Da Ti kazem, ako Ti to nesto zanci, kada je Mirnes u predizbornoj kampanju trazio naklonost Reisa, onda sam mu napsiao pismo u kojem sam mu rekao da ono sto zatupa on i sto zastupa Reis u vezi sa ustavnim promjenama, ne mere nikako zajedno.
Slazem se da je nas narod izabrao Tihica, ali eto nije Ajanovica. Pokusacu dobiti odgovor od meritorne osobe da li SBiH ima pravo predlagati nekoga u Dom naroda, kao Ajanovica.
Narod vec 15 godina bira najvece lopove i lazce koji ga potkradaju i siromase, prodjuci ono sto je u Titino vrijeme stvarano.
Lahko je Dodiku prodati Rusima Rafenieriju, haj' nek' Dodik napravoi Rafineriju, Telekom, sve jedno.
Kod Tite smo se izborili da imamo pravo na drzavu koju smo kucili, a ovi se satrase da nas resakuce i ukinu nam pravo na drzavu, cak i ovo sto je malo od nje ostalo.
Ma sta bio taj Ajanovic, najveci kradljivac na svijetu, za mene je polozio ispit kada je rekao "ne" ustavnim promjenama, i u tome je on problem za Tihica.
Zao mi je Tvoje matere i problema koje ima.
Tacna je dijagnoza ko ih pravi, ali je i tacno to da smo mi izabrali te hajvane i lopve koje ja zovem elementarnom nepogodom za nas i nasu drzavu. Tihic je velika elementarna nepogoda, a Ajnovic nije, premda moze biti najveci hajduk i lopina. Ne branim. Ali, ovdje je govor o odnosu prema drzavi.
Kada sam prije cetiri godine (naravno pod drugim imenom) bio gost na Radio-Bihacu, novinarka koja je razgovarala sa mnom, ispratila me je do izlaza zgrade i pocela kukati kako narod tesko zivi, kako mnogi traze hranu po kontejnerima. Rakao sam da se ne slazem. Sve je u redu dok se ima naci sta u kontejnerima, muka ce biti kad nestane u kontejnerima. To zanju i oni koji po malo bacaju u kontejnere, trudice se da uvijek tamo ponesto bace... Muka ce biti onda kada se ljudi dosjete pa odluce da ne traze po kontejnerima, nego ono sto ih po pravdi i radu pripada, a neko im je oteo, kao Tvojoj materi. Tada ce se, boj se, lose provesti i Mirnes i Suljo. I ne samo oni. Ali, to je drugi par opanaka! Iako su bili protesti u 'Krivaji', ocito nisu bili dovoljno zestoki da bi prepali one koji bacaju mrvice pred Tvoju mater i njoj slicne
Ja uopce ne pisem nsita sto je nelogicno, niti eksperimentiram, to nije lijepo da mi spocitavas. Sam samo pokusao razgovarati o jednoj temi, koja je viseslojna. Ali, to je na Forumu ocito nemoguce.
Mi smo, nazalost u stalnoj prilici (jer to hocemo, evo vec 15 godina) da od dva zla izabiramo manje, koje u medjuvremenu postane jos vece zlo.
I u razgovoru na ovu temu je bila prica o manjem zlu.
Manje zlo po drzavu je svakako Mirnes Ajhanovic nego Tihic.
To sto je narod izabrao Tihica, to je opet prica o sopstvenom mazohizmu.
Volio bih docekati da od dva dobra iztabarem ono vece.
Ali, tesko. Moj se glas ionako odavno nigdje ne pika, a i ovo na Forumu je ponajcesce mlacenje prazne slame. Cast izuzecima, pa i Tebi.
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#39

Post by Mujo Cheleby »

biscanka84 wrote:
vrijeme zivota jos pokojnog Alije
no comment

kamo postovanje? kako bi se ti osjecao da za jednog srbina i hrvata kazem rahmetlija?
Alija se sluzbeno izjasnjavao kao Srbin, pa ne vidim nikakve greske reci da je pokojnik.
Osim toga, sta znaci rijec rahmetlija, molicu lijepo?
(Btw. Imena naroda se pisu velikim slovima, pa tako i Srba i Hrvata, bez obzira sta mislili o njima! Mozda grijesim, jer moguce je da je na Forumu dopustena nepismenst, ali nadam se samo kao nehat, slucajna greska!)
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#40

Post by biscanka84 »

Mujo Cheleby wrote:
biscanka84 wrote:
vrijeme zivota jos pokojnog Alije
no comment

kamo postovanje? kako bi se ti osjecao da za jednog srbina i hrvata kazem rahmetlija?
Alija se sluzbeno izjasnjavao kao Srbin, pa ne vidim nikakve greske reci da je pokojnik.
Osim toga, sta znaci rijec rahmetlija, molicu lijepo?
(Btw. Imena naroda se pisu velikim slovima, pa tako i Srba i Hrvata, bez obzira sta mislili o njima! Mozda grijesim, jer moguce je da je na Forumu dopustena nepismenst, ali nadam se samo kao nehat, slucajna greska!)

Moze biti da je bio Srbin?! ipak je bio MUSLIMAN a to je vaznije
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#41

Post by prleitihi »

Bolje da disutujete o njegovim obećanjima i djelima: "rata neće biti". "provući ćemo se nekako", "ješćemo zlatnim kašikama", Grabovici, islamizaciji vojske, donacijama, "mogu ja sa Krajišnikom" itd.
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#42

Post by Mujo Cheleby »

Dolina avalona wrote:Ja nisam siguran kakav je Mirnes kao politicar, ali ono sto znam je da mi olahko neke dizemo u zvijezde a olahko neke popljujemo. Ruzna navika naseg naroda!

Mirnesov grijeh je to sto prica, galami,kritikuje i kazuje u oci, a to smeta foteljasima i onama koji u parlamentu jednom ili nikada izadju za govornicu!

Mirnesov grijeh je i to sto je digao glas protiv Zlaje, a to je vrlo opasno, odmah odes u pakao!

A to sto je nosao Titovu sliku, pa sta? Svako se na svakakve nacine bori da udje u vlast.(Pogledajte Zlajin diil sa Tihijem) Tito je bio dobra i pozitivna osoba, druga je stvar sto su nas njegov rezim i zaostavstina kasnije kostali 100 000 zivota.
Tito nas je zaduzio, lahka mu crna zemlja!
Ako je Mirnes nosio Titinu sliku, pa to ne valja, da li valja to sto nas je Tihic u Njemckoj nagovarao da glasamo za Plaviscku, ratnog zlocinca, a ne za nekog Bosnjaka koji se tada kandidirao za predsjendika RS, ali nije bio clan SDA, a mogao je pobijediti da su Bosnjaci glasali za njega jer su Bosnjaci bili vecina na podrucju RS, iz koje su protjerani, ali u kojoj su imali pravo glasa, ma gdje se nalazali!
Titina slika znacila je mozda osobnu korist za Mirnesa, vjerojatno, a boj s eda mu je skodila! Medjutim, Tito je pozitivna povjesna licnost kada su u pitanju Bosnjaci kao narod i drzava Bosna.
Drugim rijecima,"Josip Broz - dobar skroz!"
Za sto hiljada zivota nije kriv Tito, nego velikorspka ideja koja nikada nije bila mrtva, ni za njegova zivota, a cije nosioce je on progonio, naravno nedovoljno, a realno ih tesko bilo i potrijebiti. Idaja velikorpske drzave je osnazena kada je Tito preselio na Ahiret, a rezultirala je genocidom u Bosni u kojem su deblji kraj izvukli bosanski muslimani. Taj genocid i RS Tihic zeli muhurlejsati u ime nas svih ustavnim preomjenama, u cemu ima zustrog neprijatelja Ajanovica. Ako to radi i u licnom interesu, pozdravljam i to, jer je to drzvani interes, sada najpreci.
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#43

Post by forUMASH »

Dolina avalona wrote:...
....ja mislim da bi ti trebao pitati biscanku84 da se skontate.... :D .....ako iki ikome odgovara na ovome forumu, onda ste to vas dvoje..... :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#44

Post by prleitihi »

Dolina avalona wrote:
prleitihi wrote:Bolje da disutujete o njegovim obećanjima i djelima: "rata neće biti". "provući ćemo se nekako", "ješćemo zlatnim kašikama",
Ako se ti ogranicavas na ove izjave, onda si stvarno kratke pameti i plitak!
Mnogi su svasta pricali...
Sr...e se spremalo Bosni, nisi znao ni kopije ni ko placa...
Tako je! Senad Avdić je recimo početkom 90-ih godina rekao da će biti rata.
Alija je rekao "da ga neće biti" i "da ćemo se nekako provući". Provukli smo se nekako, sa 200 000 žrtava. Jedino ne jedemo zlatnim kašikama. Doduše ima jedno 50-ak porodica koje jedu, a koje su - gle koincidencije - bliski "pravoj" stranci.
U svojo vjeri i na svojoj zemlji, autohtoni narode EU!
Iranac
Posts: 5
Joined: 25/01/2007 18:16

#45

Post by Iranac »

Mujo Cheleby wrote:
_BosanaC wrote:Ako je ulog o kojem pricas amandmani na ustav, onda fakat ne vidim nikakvu logiku u tome, s obzirom da u vlasti sada sjede oni koji su vec jednom bili protiv tih istih ustavnih amandmana.

Ali nejse, ako ti se ne da pisati...
Ma, da mi se, bolan, pisati, nego problem je taj sto je tu parlamentarnu vecenu formirao McElhaney pos vojoj mjeri. A to je opasno po nas i drzavu Bosnu. Pogledaj danasnje Nezavisne novine, interview sa Schillingom koji kaze da SAD (McElhaney, Hays, Hitchner, Holbrooke...) ne odustaju od paketa vec propalih ustavnih promjena. EU ima drugi pristup sada, nakon sto su one PROPALE.
Tihic je americki covjek.
Silajdzic pravi odstupnicu svojim predizbornim obecanjima oko ustava, tako sto ce pustiti laznjaka da "je tako htjela mkedjunarodna zajednica".
Silajdzic bi rado da se ne zamjeri medjunaodnoj zajendici, a ne bi ni Tihicu.
On bi rado gurnuo u Dom naroda Ajanovica )sto je za pozdraviti!) pa da on tamo kaze "veto" ustavnim promjenama, umejsto da to uradi Silajdzic koji ima pravo da ne upitan danas i ovdje, kaze da nikada, kao clan predsjendistva, nece prihvatiti TAKVE ustavne promjene. I prica je tu gotova, moar se raditi novi ustav ili rehabilitirati stari, vazeci Ustav (RBiH) po kojem bi Silajdzic trbao na robiju zbog velizdaje. (Stoga je on radije za novi ustav...)
Pogledaj, zahmetile, malo bolje sta govori Silling o ustavnim promjenama. Pisak mu je drugaciji od onog prije, jer je prije govorio kao i McElahney, Tihic, Lagumdzija, Ceric, Hays...
Trebaju nam igraci kakav je Ajanovic, taman da je Ajanovic za neke najveci ahmak na svijetu, pasja sprdacina, tip dosadan kao cumur, jer Ajanovic je Trojanski konj za Tihica i McElhaneya. On se ne boji Amerike i on je u pogledu ustanih pitanja polozio prakticni, povjesni ispit, kao i svi oni koji su gladsali protiv ustavnih promjena. Tu je svakako zasluzan i njegov uvazeni profesor g. dr. Nijaz Durakovic, kojeg ne bi bilo lose poslusati u vezi sa ustavnom problematikom. Svaka mu zlata vrijedi. (Ja bih raije klanjao za njjim pijanim, nego za Reisom trijezim.)
Zato je kazem da je u sukobu - sporu, kako god hoices Tihic - Ajanovic ulog zbilja veliki.
Sa Ajanovicem u Domu naroda Tihic, McElhaney nejmaju sanse. Ima sanse DRZAVA BiH.
Ako drzava BiH nejma boljeg borca za nju do "AHMAKA"... Ajanovica, nije to problem Ajanovicev, vec drzave, a i svih nas.
Kolega,
Na žalost vaš scenarij spada u domen naučne fantastike.
BiH se nalazi u najgoroj od svih situacija. Prisiljena je da isćekuje.
Odgovorno tvrdim da Bošnjaci nemaju nikakvu validnu međunarodu poziciju, niti su svjesno dio bilo kakvog projekta u smislu prepoznavanja vlastitog interesa, niti imaju iskrenu podršku bilo kojeg bitnog faktora. Za razliku od Srba i Hrvata.
Ovu kompletnu polemiku u vezi ustavnih amandmana smatram besmislenom. To da Ajanović treba da zaustavi američki prodor blago rećeno nije realno. Njegova kandidatura je samo u službi ponižavanja poraženog Tihića. Uostalom kakva je motivacija osobe koja je za pet hiljada KM mjesećno spremna da bude Silajdžićev pas na lancu? Plaćenik.
Umorni i narcisoidni Silajdžić, nesuđeni generalni sekretar UN, zarobljen u svome svijetu fantazije i opsesije vlascu nije osoba sposobna za akciju.
Limitiran je ljudima kojima je okružen. Interesima ljudi iz svog okruženjima.
BiH je paralisana unutrašnjim odnosom srba i bošnjaka i to je upravo ono što žele amerikanci. Da vam kažem jedan podatak, cionistička mafija pedesetak godina pokušava da stvori Izrael bez arapa. Površina Izraela je cirka oko 21 000 km2. RS je stvorena na 27 000 km2 sa 95% srpskim stanovništvom za tri godine rata. Postoji jedna fundamentalna paralela između Kosova i RS. Da parafraziram Vetona Suroia "Kosovo je srpska kolijevka, ali u njemu se rađa albanska beba".
RS je faktički srpskija od Srbije, demografski tamo nema nesrba, i to je početak i kraj svake ustavne reforme.
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#46

Post by Mujo Cheleby »

Iranac wrote:
Mujo Cheleby wrote:
_BosanaC wrote:Ako je ulog o kojem pricas amandmani na ustav, onda fakat ne vidim nikakvu logiku u tome, s obzirom da u vlasti sada sjede oni koji su vec jednom bili protiv tih istih ustavnih amandmana.

Ali nejse, ako ti se ne da pisati...
Ma, da mi se, bolan, pisati, nego problem je taj sto je tu parlamentarnu vecenu formirao McElhaney pos vojoj mjeri. A to je opasno po nas i drzavu Bosnu. Pogledaj danasnje Nezavisne novine, interview sa Schillingom koji kaze da SAD (McElhaney, Hays, Hitchner, Holbrooke...) ne odustaju od paketa vec propalih ustavnih promjena. EU ima drugi pristup sada, nakon sto su one PROPALE.
Tihic je americki covjek.
Silajdzic pravi odstupnicu svojim predizbornim obecanjima oko ustava, tako sto ce pustiti laznjaka da "je tako htjela mkedjunarodna zajednica".
Silajdzic bi rado da se ne zamjeri medjunaodnoj zajendici, a ne bi ni Tihicu.
On bi rado gurnuo u Dom naroda Ajanovica )sto je za pozdraviti!) pa da on tamo kaze "veto" ustavnim promjenama, umejsto da to uradi Silajdzic koji ima pravo da ne upitan danas i ovdje, kaze da nikada, kao clan predsjendistva, nece prihvatiti TAKVE ustavne promjene. I prica je tu gotova, moar se raditi novi ustav ili rehabilitirati stari, vazeci Ustav (RBiH) po kojem bi Silajdzic trbao na robiju zbog velizdaje. (Stoga je on radije za novi ustav...)
Pogledaj, zahmetile, malo bolje sta govori Silling o ustavnim promjenama. Pisak mu je drugaciji od onog prije, jer je prije govorio kao i McElahney, Tihic, Lagumdzija, Ceric, Hays...
Trebaju nam igraci kakav je Ajanovic, taman da je Ajanovic za neke najveci ahmak na svijetu, pasja sprdacina, tip dosadan kao cumur, jer Ajanovic je Trojanski konj za Tihica i McElhaneya. On se ne boji Amerike i on je u pogledu ustanih pitanja polozio prakticni, povjesni ispit, kao i svi oni koji su gladsali protiv ustavnih promjena. Tu je svakako zasluzan i njegov uvazeni profesor g. dr. Nijaz Durakovic, kojeg ne bi bilo lose poslusati u vezi sa ustavnom problematikom. Svaka mu zlata vrijedi. (Ja bih raije klanjao za njjim pijanim, nego za Reisom trijezim.)
Zato je kazem da je u sukobu - sporu, kako god hoices Tihic - Ajanovic ulog zbilja veliki.
Sa Ajanovicem u Domu naroda Tihic, McElhaney nejmaju sanse. Ima sanse DRZAVA BiH.
Ako drzava BiH nejma boljeg borca za nju do "AHMAKA"... Ajanovica, nije to problem Ajanovicev, vec drzave, a i svih nas.
Iranac:
"Kolega,

...RS je faktički srpskija od Srbije, demografski tamo nema nesrba, i to je početak i kraj svake ustavne reforme."

Mislim da tu tek pocinje rasprava oko ustvanih promjena, ali da se daytonski ustav ne mere popravuti, treba vratiti stari Ustav RBiH, ili pisati novi. Smatram i da he moze pisati Hamdibeg, jer je pogazio stari, pa ce i taj koji svojom rukom napise...
Ostalo - znaci prihvatiti realno stanje na terenu i ozvaniciti ga, dobrovoljno uz "pomoc" McElhaneya ili Rycrofta (Tihic...) ili nikad ne priznati pravo ostvareno genocidom (Ajanovic).
Nakon eventualne pobjede Tihiceve (americke opcije) ostaje jos samo popis stanovnistva za sto se RS grcevito bori, i ugasimo fenjer...
Osobno, nikad se necu pomiriti s tim.
Slazem se s Vama da mi Bosnjaci nejmamo pojma sta je drzava, nejmamo ni jednog drzavnika, ono sto imamo to su drzavotvorci RS. Tu ubrajam i IZ. Inteligencija suti, bas je briga. Grebem ja tog najveceg intelektualca u Bosnjaka kojeg mozes kupiti za cokanj rakije - pa danas ovako, a sutra onako o istoj stvari, na osnovu istih cinjenica. Naracno, nije tu rijec o kafanskim problemima, nego o pitanju drzave.
Poticarima je u interesu da imaju bas OVAKAV narod koji ce ih birati do Kijametske ikindije, sve lazuci im i potkradajuci ih.
Da li smo zasluzili i "d" od Drzave. Da, ali nisu to zaluziili politicari, nego Srebrenica i ARBiH. (Nije Armija bila u stanju osloboditi, koliko su nasi "drzavnici" u Daytonu bili u stanju vratiti Srbima.)
Smatram da su nam potrebni borci poput Ajanovica, makar bili i na lancu, makar se i svetili nekome. makar bili i neciji placenici, najveci lopvi i kradljivci itd. Tko cu misliti sve dok (i) malo vode racuna o opstanku drzave Bosne.
Ajanovic - je pokazao da vodi. Meni je to u ovome trenutku najbitnije. Tihic mu pdomece klipove, ovaj se bani Tuzbom. Sve lici na farsu, ali u pitaju je opet kazem, mnogo vise nego jedna obicna tuzba nekoga zakerala.
Iz kojih to pouda i za iji racun radi, ne iteresira me sve dok radi u korist drzave BiH.
Slajdzic nece, Tihic je na suprotnoj strani, kao i Lagumdzija i Ceric, intelektualc Fetahagic se zabavio cvarcima, a mi o tome ko je vise Turcin, mi koji nejmamo veze sa Turcima, li Srbi koje su dijelom pravili - Turci. (Pravo prve bracne noci.)
Ajanovic se, eto, bavi pitanjima drzave.
Pa daj da ga u tome podrzimo, a za sve ostale lopovluke - eno sud pa da ga gonimo. Uostalom, povod ovoj raspravi je jedna Tuzba, zar ne, a neko vec rece da Ajanovic voli sudjenja.
Last edited by Mujo Cheleby on 25/01/2007 21:23, edited 1 time in total.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#47

Post by prleitihi »

Možda je Ajanović dobar student. Ko zna! Ali brate kao političar je smiješan. Čovjek kojem se na spotu vrti čas njegov - čas Titov lik a u podlozi ide Čolić (koji podržava Koštunicin ustav :D ) i ...godine su prošle pune muka..., pravi manifest nekakve bošnjačke republike, a uz sve to za BOSS kaže da je socijaldemokratska opcija - koja na izborima podržava čovjeka koji "ne voli po Dobrinji šetati"... Fakat ne znam kako neko može pušiti Ajanovićevu priču? Pa, brate mili, ako ništa, u stranci mu je Fatmir Alispahić!? :D
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#48

Post by liberal »

ajde da se na slijedecim izborima glasa samo za partije ne pojedince pa onda da partije imenuju kog hoce :D
pa nemoze tako ljudi ako je ajanovis izasao na izbore a jeste i ako je na tim izborima popusio a jeste momacki nema vise sta da trazi . u parlament ulaze izabrani clanovi i kraj price ili se pokusava odigrat iista partija kao sa ganicem....jugosloven ...veliki jugosloven a kasnije puj pike nevazi

nemojte mi sad pricat on je borac i treba da bude tamo...izbori su pokazali koliko je cijenjen
User avatar
Narandza
Posts: 48
Joined: 17/06/2005 18:51
Location: Kalesija

#49

Post by Narandza »

hehe....ma sve bi to bilo uredu, da oni iz stranke za BiH ne seru :)
.....nece oni da glasaju za njeg, jer oce da ubace svoje ljude pa tjeraju SDA da glasa za Mirnesa, jer su oni u kolaciji ;)
....ccc :D
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#50

Post by Mujo Cheleby »

liberal wrote:ajde da se na slijedecim izborima glasa samo za partije ne pojedince pa onda da partije imenuju kog hoce :D
pa nemoze tako ljudi ako je ajanovis izasao na izbore a jeste i ako je na tim izborima popusio a jeste momacki nema vise sta da trazi . u parlament ulaze izabrani clanovi i kraj price ili se pokusava odigrat iista partija kao sa ganicem....jugosloven ...veliki jugosloven a kasnije puj pike nevazi

nemojte mi sad pricat on je borac i treba da bude tamo...izbori su pokazali koliko je cijenjen
Stranka za BiH ima pravo kandidirati bilo kojega građanina, i to bilo kojega, bez obzira na njegovu stranačku pripadnost. Može, recimo, kandidirati ekonomistu radi stručnosti u ekonomiji, građevinara radi stručnosti u prostornom uređenju i planiranju, ... pa i političara radi predstavljanja određenog naroda, grupa, itd. ... a zna se da je Mirnes Ajanović ustvari od svih koji ulaze u bilo koji parlament ustvari osvojio daleko najviše glasova, jer je bez obzira da li se Mirnes Ajanović kandidirao za mjesto predsjednika u Dejtonskom trodjelnom Predsjedništvu BiH (što je doista njegova kandidatura), ili pak za bilo koji parlament, bilo državni, bilo federalni ili slično ... ipak notorna istina da je Ajanović doista dobio od glasača oko
50 000 glasova -- što je impozantan broj za bilo kojega političara osim glavnih stranačkih prvaka Tihića, Silajdžića, Lagudmžiju, Čovića, Dodika, i slično ... koji svoj veliki broj glasova prije svega zaslužuju kao stranački prvaci koje gura cijela stranačka struktura. Ali, jedna mala stranka, ustvari stranka samo Mirnesa Ajanovića, kada dobije za svojega kandidata toliko glasova, onda je to doista vrijedno da se konstatira da taj Mirnes Ajanović NEKE LJUDE DEFINITIVNO PREDSTAVLJA ! Prema tome, oduzeti pravo da neko negdje u parlamentu, u Domu naroda ili bilo gdje u vlasti .... predstavlja 50 000 ljudi, tj. glasača punoljetnih (a to pomnoži barem sa dva, kada uzmeš maloljetne članove porodica i sl.) ... doista je ništa drugo nego sabotaža demokratskog procesa, a i u zakonu koji važi i prema Dejtonskom uređenju, kao i mnogim drugim zakonima u Evropi i svijetu ... predstavlja nezakonitu radnju.

Dakle, da zaključim, apsolutno je u pravu Haris Silajdžić i njegova SBiH, da insistira da se Mirnes Ajanović uvrsti u članove Doma naroda u funkciji za koju ga SBiH imenuje i podržava. Totalno je u krivu Sulejman Tihić, a o tome svjedoči i pojašnjava to i tužba.
Post Reply