Izbori u Srbiji!

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 23/01/2007 12:07

breskva wrote:Postoji jedna stvar koja mene mnogo vise zabrinjava od toga ko je dobio najvise poslanickih mesta.., a to je ako je na izbore izaslo oko 60% od ukupnog broja biraca u Srbiji..sta je sa ovih 40% sto nisu glasali, zar je stvarno moguce da toliko ljudi ne glasa..i koji su razlozi toga...da li je to zato sto nemaju za koga da glasaju zato sto im ni jedan politicar trenutno ne odgovara ili ih prosto ne zanima buducnost..eto to mene plasi, zasto bi neko bojkotovao ovako vazne izbore u ovako komplikovanoj situaciji za njegovu zemlju?
Neznam..nisam pametna :oops:
možda sam dosadan sa upoređivanjem sa našim izborima, ali kod nas je odziv bio 55%...šta je sa naših 45% komšija koji nisu glasali?...prvo pometimo ispred svojih vrata i na ovu temu razgovarajmo sa onima s kojima živimo...i kod nas su desničari i nacionalsti pobjedili :sad:

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 23/01/2007 12:47

mrki medvjed wrote:i kod nas su desničari i nacionalsti pobjedili :sad:

E jakih mi bosnjackih desnicara...to da je d od desnicara je*ali bi ma*er cetnicima i ustasama, a ne uzimali najgora ministarstva i jos imali onaj zadovoljni izraz lica :x

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 23/01/2007 12:51

Prpa.ba wrote:
mrki medvjed wrote:i kod nas su desničari i nacionalsti pobjedili :sad:

E jakih mi bosnjackih desnicara...to da je d od desnicara je*ali bi ma*er cetnicima i ustasama, a ne uzimali najgora ministarstva i jos imali onaj zadovoljni izraz lica :x
kakvi su takvi su, ali ipak su desničari

breskva

Post by breskva » 23/01/2007 13:42

Mrki ja bas o tome pricam.. ja i jesam iz njihovog dvorista :oops: :D
i frka mi je zbog toga sto su ljudi flegmaticni :sad:

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 23/01/2007 13:57

breskva wrote:Mrki ja bas o tome pricam.. ja i jesam iz njihovog dvorista :oops: :D
i frka mi je zbog toga sto su ljudi flegmaticni :sad:
ko da su se malo probudili, ovo je najbolji odziv na izbore u Srbiji od 2000-te na ovamo :P

sanco

Post by sanco » 25/01/2007 15:01

kubanac wrote:To sto su Radikali dobili najvise glasova i nije tako vazno jer ne mogu da formiraju Vladu.Ceda narkoman je dobio pet posto,a nije zasluzio ni jedan.Pa valjda treba prvo da se zavrsi sudjenje za ubistvo Djindjica i da se vidi kakva je tu cija krivica i koliko je on tome doprineo.Jebes Cedu i Radikale,pobedila je demokratska opcija!!!!!

Jasta nacio-socijalisti u dresovima demokratije... Tacno je da u srbiji postoji kriticna masa cetnistva i to 40 % od ukupnog broja..Gdje su zavrsili krvnici iz Hrvatske,Bosne,Kosova.. sve je to u srbiji.. :x

MuaDib

Post by MuaDib » 25/01/2007 15:25

Ja mislim da bi vi bili najsretniji da su radikali pobjedili, na osnovu vaših postova.

Što se tiće rezultata radikali imaju samo 1/3 konstantnog biračkog tijela. Socijalisti imaju taman da pređu cenzus.
DS Borisa Tadića je jedinia evropska snaga u Srbiji, kao i LDP Čedomira Jovanovića. G17+ je stranka slična našoj SBiH, samo fotelje i ništa drugo. A DSS Vojislava Koštunice je inačica SDS-a u Srbiji. Nacionalne manjine su se osigurale po meni na dovoljan način.

A vi koji govorite da Čedomir Jovanović narkoman iskreno da kažem lažete. On je bio jedan od rijetkih koji je organizovao demonstracije za mir 1992. i 1993. u Beogradu, studentske demonstracije 1995., 1996. i masovne demonstracije 1997. protiv krađe izbora. A sumnjam da bi iko od vas stusnuo i suprotstavio se miloševičevoj žandarmeriji.

Eva Braun

Post by Eva Braun » 25/01/2007 16:27

Mislim da je mnogo važnija tema od ove ona o obrezivanju klitorisa. Sve ide u nazad kakav HOROR.

krkanko

Post by krkanko » 25/01/2007 16:37

Vozdra_123 wrote:jeste netolerantno je reci da je 1/3 cetnicka jer je taj broj puno veci

tih 1/3 sto su glasali za radikale imaju muda da kazu da su cetnici
:D
Poenta svega.

Sezam

Post by Sezam » 25/01/2007 16:42

MuaDib wrote:Ja mislim da bi vi bili najsretniji da su radikali pobjedili, na osnovu vaših postova.
Care...radikali su pobijedili...

Eva Braun

Post by Eva Braun » 25/01/2007 16:48

Na žalost dobili su najviše glasova. Ali ničija nije do zore.

Sezam

Post by Sezam » 25/01/2007 16:54

Mene nervira kako neki pokushavaju ublazhiti katasrofalne rezultate...zar ne shvatate da su tzv'koalicije' razlichitih partija uvijek sklone imploziji...sva ta politika tipa "ujedinimo se oko zajednichkog neprijatelja" ne vodi nichemu...radikali ce se na sljedecim izborima priblizhiti 45% glasova, to je neminovnost...

NebaA

Post by NebaA » 25/01/2007 17:28

Jedina vrata na koja bi jos SRS mogla da zakuca jeste DSS i Kostunica bi bio nateran da se izjasni. Na taj nacin, Tadic bi jednim udarcem ubio dve muve. Najpre, afirmisao bi demokartske i parlamentarne principe koji vaze u svetu. Zatim bi Kostunicu primorao da najzad jasno odgovori na pitanje koje najsiru javnost kopka odavno. Najzad, radikali bi ostali bez argumenata za pausalnu kritiku ako ne bi uspeli da formiraju vladu. Siguran sam da bi se bas to i dogodilo. Potom bi Tadic mirne duse mogao da ponudi mandat za formiranje vlade drugoj partiji u parlamentu, a to je Demokratska stranka! To je kao Top shop, bez rizika. Das im mandat a unapred znas da nece moci da sastave vladu i ispadnes formalni legalista, miran pred sobom, Srbijom i svetom i posle zatrazis apsolutni maksimum u formiranju vlade. Nadam se da Tadic i ovo ima u vidu! Nema bojazni od radikala, jer DSS NE SME da napravi nikakav dogovor sa radikalima! Na stranu sta bi oni hteli, sto je, da ih ne amnestiram, naprosto uzasno.

DS je odlicno prosla na izborima i treba da insistira na premijeru Bozidaru Djelicu! Sve drugo, svako drugo resenje, vodi DS marginalizaciji. SRS je bezopasna, jer nema ko da formira vladu sa njima, to su vec rekli.

Pravi ispit za vladu bice Kosovo, jer DS je liberalnija po tom pitanju od Kostunice.

NebaA

Post by NebaA » 25/01/2007 17:30

Sezam wrote:
MuaDib wrote:Ja mislim da bi vi bili najsretniji da su radikali pobjedili, na osnovu vaših postova.
Kakva je korist od te njihove ,,pobede"? Ako nisi obavesten, pobedili su i na izborima iz 2003. godine, mnogo ubedljivije nego na ovim i?

Sezam

Post by Sezam » 25/01/2007 19:41

NebaA wrote:
Sezam wrote:
Kakva je korist od te njihove ,,pobede"? Ako nisi obavesten, pobedili su i na izborima iz 2003. godine, mnogo ubedljivije nego na ovim i?
I nishta...Nacisti eto vec cetrtu godinu omiljena partija u Srbiji...mirno spavajte...

heh...ovi me komentari podsjecaju na kolektivnu lobotomiju kojoj su se prepustili banjaluchki Srbi, ona gradska raja, kad su im komshije nesrbi uveliko napushtali domove..."Zashto idete? Pa niko vas ne dira."...jednom rijechju: slijepci! :x

zavrzlama

Post by zavrzlama » 25/01/2007 20:53

1 500 000 radikalskih glasaca u Srbiji je toliko jezivo i crno da se nesmije ni predppstaviti sta ce se sve desavati u skorijoj buducnosti...krenimo redom:

Ako imamo tih 1,5 mil. punoljetnih glasaca,na svakog glasaca u porodici dodamo 1,5 osoba(njihova djeca)dobivamo narednih 2,25 miliona potencijalnih radikala...te su brojke zastrasujuce velike....

Druga stvar eto da se uzme da je 500 000 glasalo za radikale,zato sto su revoltirani losim zivotom i stanjem bezizlaznosti..

Nek je drugih 500 000 glasalo jer su umjereni radikali i pobjegulje iz drugih stranaka..

Ostaje 500 000 pravih pravcatih SESELJA...samo se sjetite ko je Seselj i sta zastupa i sta je radio za vrijeme rata i posle u Hagu....na sve moguce nacine se pokusava prikazati da u Srbiji je pobijedila demokratija i umjerenre snage...nazalost nije...ako se ovim radikalima doda Kostunica koji je "Salonski Seseljevac" stanje je vise nego porazno po Srbiju pa i nas ostale u okruzenju...mislim da ce se Kosovo pretvoriti u jednu veliku vojnu bazu Nato-a..i da ce u BIH ostati medunarodna zajednica bar jos 20-tak godina...

prleitihi

Post by prleitihi » 25/01/2007 20:59

Ne znam je li neko već ovo spominjao, ali mene nije iznenadilo milion i po glasova radikalima. Mene je iznenadilo da u Srbiji postoji još uvijek oko 200 000 ljudi koji vjeruju da je režim Slobodana Miloševića bio dobra stvar. Ili su svi glasali za SPS zbog Svetlane Kitić? :oops:

NebaA

Post by NebaA » 25/01/2007 22:36

Sezam wrote:
NebaA wrote:
Sezam wrote: Care...radikali su pobijedili...
I nishta...Nacisti eto vec cetrtu godinu omiljena partija u Srbiji...mirno spavajte...

heh...ovi me komentari podsjecaju na kolektivnu lobotomiju kojoj su se prepustili banjaluchki Srbi, ona gradska raja, kad su im komshije nesrbi uveliko napushtali domove..."Zashto idete? Pa niko vas ne dira."...jednom rijechju: slijepci! :x
Ja mirno spavam, a to isto savetujem i tebi. Jer, koliko god je radikala, demokrata i proevropskih snaga ce biri duplo vise. Inace,m pristalice SRS nisu nacisti, niti fasisti, vec gubitnici tranzicije. Oovom regionu je potrebna umerena retorika, a ne ovako zapaljiva, ma koliko to prolazilo na ovim prostorima.

NebaA

Post by NebaA » 25/01/2007 22:40

zavrzlama wrote:1 500 000 radikalskih glasaca u Srbiji je toliko jezivo i crno da se nesmije ni predppstaviti sta ce se sve desavati u skorijoj buducnosti...krenimo redom:

Ako imamo tih 1,5 mil. punoljetnih glasaca,na svakog glasaca u porodici dodamo 1,5 osoba(njihova djeca)dobivamo narednih 2,25 miliona potencijalnih radikala...te su brojke zastrasujuce velike....

Druga stvar eto da se uzme da je 500 000 glasalo za radikale,zato sto su revoltirani losim zivotom i stanjem bezizlaznosti..

Nek je drugih 500 000 glasalo jer su umjereni radikali i pobjegulje iz drugih stranaka..

Ostaje 500 000 pravih pravcatih SESELJA...samo se sjetite ko je Seselj i sta zastupa i sta je radio za vrijeme rata i posle u Hagu....na sve moguce nacine se pokusava prikazati da u Srbiji je pobijedila demokratija i umjerenre snage...nazalost nije...ako se ovim radikalima doda Kostunica koji je "Salonski Seseljevac" stanje je vise nego porazno po Srbiju pa i nas ostale u okruzenju...mislim da ce se Kosovo pretvoriti u jednu veliku vojnu bazu Nato-a..i da ce u BIH ostati medunarodna zajednica bar jos 20-tak godina...
Nemojte da povecavate znacaj ,,pobede" radikala sa samo jednim motivom - da ocrnite Srbe! Srbi su jasno stavili do znanja ovim izborima svima kako su nastrojeni! Zvuci neverovatno, ali KOSOVSKI Srbi nisu glasali u najvecem broju za radikale, njih 13.500 je bilo za radikale, 19.009 za Kostunicu i cak 5.500 za Borisa Tadica i DS. Hocu da kazem da gradjani nisu blesavi i kada vrtite vec neke milione ovde, uvek se setite 2,4 miliona ljudi koji su i pre neki dan glasali za demokratske snage, bas kao i 2000. godine kada smo rusili SMrada.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 25/01/2007 23:00

NebaA wrote:
zavrzlama wrote:1 500 000 radikalskih glasaca u Srbiji je toliko jezivo i crno da se nesmije ni predppstaviti sta ce se sve desavati u skorijoj buducnosti...krenimo redom:

Nemojte da povecavate znacaj ,,pobede" radikala sa samo jednim motivom - da ocrnite Srbe! Srbi su jasno stavili do znanja ovim izborima svima kako su nastrojeni! Zvuci neverovatno, ali KOSOVSKI Srbi nisu glasali u najvecem broju za radikale, njih 13.500 je bilo za radikale, 19.009 za Kostunicu i cak 5.500 za Borisa Tadica i DS. Hocu da kazem da gradjani nisu blesavi i kada vrtite vec neke milione ovde, uvek se setite 2,4 miliona ljudi koji su i pre neki dan glasali za demokratske snage, bas kao i 2000. godine kada smo rusili SMrada.
Srbe ne ocrnjujem ja nego tih 1 500 000 radikalskih glasaca....

Drugo Milosevic nije svrgnut zbog lose politike i izazivanja rata na prostoru Hrvatske i BIH..nego iskljucivo radi izgubljenih ratova..potvrda toga je i ovih 1 500 000 radikala u Srbiji....Da je Milosevic ostvario svoj naum....Sveti Sava bi davno bio trecerazredni svetac u Srbiji naspram Milosevica...

Jeli to pobjeda demokratije u Srbiji da svi zajedno moraju se udruziti da bi pobijedili samo jednu jedinu stranku tj.SRS.....i napravili demokratsku vladu...u kojoj 80% poslanika i vladinih sluzbenika podrzava ratne zlocince i daje im [email protected] trebas razlikovat negaciju srpske lose politike i nasledja od negacije srba ko naroda ..jer svi su narodi dobri samo je razlika kakve ih vodje i politike vode..

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 25/01/2007 23:31

Nemojte da povecavate znacaj ,,pobede" radikala sa samo jednim motivom - da ocrnite Srbe!
Tacno je da generalizacije ne koriste, ali ukazivanje na pobjedu radikala nije generalizacija. HSP ni nakon smrti osionog Tudjmana nije mogla dobiti znacajan broj glasova, iako je hrvatska verzija SRS-a. Bosnjacki politicari koji bi u predizbornoj kampanji propagirali pripajanje Sandzaka BiH, ne bi mogli uci u zgradu drzavnog parlamenta, jos manje dobiti dovoljno glasova da tamo rade. S druge strane, u Srbiji je SRS vodeca stranka, iako je granica kod Karlovca jos uvijek njen modus operandi.

Razlog za to lezi u cinjenici da NATO nije bombardovao ni Zagreb ni Sarajevo, u cinjenici da Srbija vise ne samo da ima granicu kod Vukovara i Zvornika, nego i kod Sjenice i Raske, u cinjenici da se dio generalstaba nasao pred sudom za ratne zlocine, zajedno sa ministrima, dva bivsa predsjednika itd....

Sve dok se ovo objasnjava zavjerom, "Protokoli sionskih mudraca" ce u Srbiji imati svoje citatelje, radikali ce imati podrsku a kolega @zavrzlama i drugi miroljubivi gradjani BiH imaju razlog za zabrinutost.

Onog trenutka kada u Srbiji postane neprihvatljivo da navodno progresivni Kostunica ili lojavi Draskovic, ne kao hasisari sa autobuske stanice, nego kao celni ljudi jedne drzave, dovode u pitanje teritorijalni integritet BiH, radikali ce konacno biti ogoljeni kao klovnovi kakvi jesu.

Do tada, Srbiji se moze pozeljeti samo dalju destabilizaciju. Nazalost.

NebaA

Post by NebaA » 26/01/2007 14:18

zavrzlama wrote:
NebaA wrote:

Drugo Milosevic nije svrgnut zbog lose politike i izazivanja rata na prostoru Hrvatske i BIH..nego iskljucivo radi izgubljenih ratova..potvrda toga je i ovih 1 500 000 radikala u Srbiji....Da je Milosevic ostvario svoj naum....Sveti Sava bi davno bio trecerazredni svetac u Srbiji naspram Milosevica...

Jeli to pobjeda demokratije u Srbiji da svi zajedno moraju se udruziti da bi pobijedili samo jednu jedinu stranku tj.SRS.....i napravili demokratsku vladu...u kojoj 80% poslanika i vladinih sluzbenika podrzava ratne zlocince i daje im [email protected] trebas razlikovat negaciju srpske lose politike i nasledja od negacije srba ko naroda ..jer svi su narodi dobri samo je razlika kakve ih vodje i politike vode..
Milosevic je svrgnut zbog nepodnosljive ekonomske situacije, a ne zbog izgubljenih ratova! Niko od Srba, ili najminimalniji moguci broj, je 5. oktobra 2000. godine, kada je Milosevic srusen, imao u vidu nestanak RSK ili izgubljene ratove kao povod za dolazak ispred skupstine. Srbima je bilo dosta krize i nemastine i zato je Milosevic oboren. Potvrda cega je 1,5 miliona glasaca? Na primer, 2000. godine, za retrogradne snage glasalo je 2,1 milion biraca, ove godine 1,5! Da li je potreban komentar ili ove cinjenice sve govore? O nekakvih 80 odsto sluzbenika, ni manje ni vise, nego vlade, ne treba ni raspravljati. Toliko apstraktnosti i pricanja napamet ne zasluzuje komentar. I da, sve pozitivne snage u Srbiji trebaju da se udruze, jer SRS ne sme da dobije vlast! I tako ce radikali stalno ostajati u opoziciji, a demokrate ce vladati. U tome je poenta! Da li mozete da prihvatite napredak koji je Srbija ostvarila, bilo u svesti, bilo na ekonomskom planu? Srbija vise nije to sto je bila. I Srbija ovakva kakva je ima mnogo vecu podrsku EU, ima daleko izgledniju ekonomsku perspektivu od BiH. A Srbiju niko ne treba da amnestira zlocina koji su cinjeni u njeno ime ili za nju. Ranije sam naveo sta se desava sa srpskim sudom za ratne zlocine. Mi cemo sa nasim olosima da se izborimo. Videcete naredne izbore.

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 26/01/2007 15:55

Jastreb35 wrote:
Nemojte da povecavate znacaj ,,pobede" radikala sa samo jednim motivom - da ocrnite Srbe!
Tacno je da generalizacije ne koriste, ali ukazivanje na pobjedu radikala nije generalizacija. HSP ni nakon smrti osionog Tudjmana nije mogla dobiti znacajan broj glasova, iako je hrvatska verzija SRS-a. Bosnjacki politicari koji bi u predizbornoj kampanji propagirali pripajanje Sandzaka BiH, ne bi mogli uci u zgradu drzavnog parlamenta, jos manje dobiti dovoljno glasova da tamo rade. S druge strane, u Srbiji je SRS vodeca stranka, iako je granica kod Karlovca jos uvijek njen modus operandi.

Razlog za to lezi u cinjenici da NATO nije bombardovao ni Zagreb ni Sarajevo, u cinjenici da Srbija vise ne samo da ima granicu kod Vukovara i Zvornika, nego i kod Sjenice i Raske, u cinjenici da se dio generalstaba nasao pred sudom za ratne zlocine, zajedno sa ministrima, dva bivsa predsjednika itd....

Sve dok se ovo objasnjava zavjerom, "Protokoli sionskih mudraca" ce u Srbiji imati svoje citatelje, radikali ce imati podrsku a kolega @zavrzlama i drugi miroljubivi gradjani BiH imaju razlog za zabrinutost.

Onog trenutka kada u Srbiji postane neprihvatljivo da navodno progresivni Kostunica ili lojavi Draskovic, ne kao hasisari sa autobuske stanice, nego kao celni ljudi jedne drzave, dovode u pitanje teritorijalni integritet BiH, radikali ce konacno biti ogoljeni kao klovnovi kakvi jesu.

Do tada, Srbiji se moze pozeljeti samo dalju destabilizaciju. Nazalost.
Moram koristiti tvoju retoriku :" Onog trenutka kad u BiH postane neprihvatljivo da navodno progresivni Lagumdzija ili celavi Ti'ic, ne kao "pene" sa autobuske stanice, nego kao celni ljudi jedne drzave, postave pitanje "Tuzbe za Genocid" na prvo mjesto, te po Medjunarodnom Pravu, tuze Srbiju, i legalnim putem traze ratnu odstetu, te ukidanje rs-a, kao dijela ratnog plijena Srbije, a ti "jastrijebe", prestanes "supljirati " o majorizaciji, pocnes uvazavati osnovne demokratske principe, da je jedan covjek - jedan glas, te svojim kolegama u susjednoj drzavi pokazes kroz institucije Medjunarodnog prava, da "chete" nisu nikakvi "narodni heroji" nego bradata banda, onda se mozes nadati i govoriti o progresu!
Bez toga, ako nemas koga da se smjenjujete na strazi, spavaj samo jednim okom pored "demokratske Srbije" sa 1,500,000 "registrovanih cetnika!
:wink: :wink:

Uh, "jastrijebe", zaboravio sam, nego odoh na wikipediu, pa sam ti ovo "copy-paste" :D :D , rs, population - 2001 est. 1,490,993 , imas jos ovih (ne umijem da procitam broj ) "rezervnih" cheta, sa zapadne strane!!
:? :?

.

zzzzz

Post by zzzzz » 26/01/2007 18:47

Marco-x wrote:
Sve dotle dok bošnjački narod otvoreno ili prikriveno se držao retorike jedan čovjek - jedan glas u ovako definiranoj državi (sa tri konstitutivna naroda), nemaš se razloga čuditi što Srbi nesmiljeno brane RS, a Hrvati se upiru da dobiju svoj entitet. Možda si zaboravio kako glasi Ustav BiH, koja kaže da je ovo država Hrvata, Srba, Bošnjaka i ostalih građana BiH i da smo začudo ravnopravni u odlučivanju o budućnosti ove zemlje.
Ko kaze da se Bosnjaci zalazu za BiH na principima " jedan covjek - jedan glas", Bosnjaci bi bili na gubitku u tako uredjenoj BiH.

Bosnjaci se zalazu za funkcionalnu drzavu u kojoj bi svi bili konstitutivni (istinski) na cijeloj njenoj teritoriji, dok se Srbi i Hrvati zalazu za zastitu nacinalnih interesa kroz teritorijalne podjele. To je sustinska razlika.

Siguran sam da si ti ovo znao i bez mene 8-)

Sezam

Post by Sezam » 26/01/2007 18:50

NebaA wrote:
zavrzlama wrote:
NebaA wrote: Nemojte da povecavate znacaj ,,pobede" radikala sa samo jednim motivom - da ocrnite Srbe! Srbi su jasno stavili do znanja ovim izborima svima kako su nastrojeni! Zvuci neverovatno, ali KOSOVSKI Srbi nisu glasali u najvecem broju za radikale, njih 13.500 je bilo za radikale, 19.009 za Kostunicu i cak 5.500 za Borisa Tadica i DS. Hocu da kazem da gradjani nisu blesavi i kada vrtite vec neke milione ovde, uvek se setite 2,4 miliona ljudi koji su i pre neki dan glasali za demokratske snage, bas kao i 2000. godine kada smo rusili SMrada.

Milosevic je svrgnut zbog nepodnosljive ekonomske situacije, a ne zbog izgubljenih ratova! Niko od Srba, ili najminimalniji moguci broj, je 5. oktobra 2000. godine, kada je Milosevic srusen, imao u vidu nestanak RSK ili izgubljene ratove kao povod za dolazak ispred skupstine. Srbima je bilo dosta krize i nemastine i zato je Milosevic oboren. Potvrda cega je 1,5 miliona glasaca? Na primer, 2000. godine, za retrogradne snage glasalo je 2,1 milion biraca, ove godine 1,5! Da li je potreban komentar ili ove cinjenice sve govore? O nekakvih 80 odsto sluzbenika, ni manje ni vise, nego vlade, ne treba ni raspravljati. Toliko apstraktnosti i pricanja napamet ne zasluzuje komentar. I da, sve pozitivne snage u Srbiji trebaju da se udruze, jer SRS ne sme da dobije vlast! I tako ce radikali stalno ostajati u opoziciji, a demokrate ce vladati. U tome je poenta! Da li mozete da prihvatite napredak koji je Srbija ostvarila, bilo u svesti, bilo na ekonomskom planu? Srbija vise nije to sto je bila. I Srbija ovakva kakva je ima mnogo vecu podrsku EU, ima daleko izgledniju ekonomsku perspektivu od BiH. A Srbiju niko ne treba da amnestira zlocina koji su cinjeni u njeno ime ili za nju. Ranije sam naveo sta se desava sa srpskim sudom za ratne zlocine. Mi cemo sa nasim olosima da se izborimo. Videcete naredne izbore.
Daj ba Neboo dosta shuplje, svega ti...Slobu ste skinuli zbog izgubljenih ratova...smijeshno je reci da Vam je kriza dosla do grla 2000, a ne 1995 ili bilo koje druge devedesete...ali kad je nada u Grosse Serbia umrla, e tad ste se rijeshili Slobe...ako mislish da sam Srbomrzac, prochitaj shta pishe u danashnjm Guardian-u:

Serbs are masters of delay. Under pressure from Quint, Ahtisaari gave Belgrade an unnecessary concession last autumn by delaying the announcement of his package until after Serbia's elections. Serbian politicians are now saying there should be more delay until a coalition government is formed, a process of haggling that could last months. Only then can meaningful talks take place. After that there may be presidential elections, etc, etc.

Why the western spinelessness? Three factors are in play. One appears to be post-bombing guilt. Having made war in 1999, Nato and its EU members are now wooing Serbia on all fronts. In November, Nato took it into the Partnership for Peace programme after dropping its requirement that Serbia arrest the indicted war criminal and butcher of Bosnia, General Ratko Mladic, and send him to The Hague.

The second factor is a western illusion that Serbia is divided into "nationalists" and "pro-Europeans". So the west takes heed of the latter's siren voices that constantly tell gullible EU ambassadors "Shh, we need your help. Protect us from the radicals. Don't put pressure on us for concessions." Last Sunday's election result exploded that fraud. The few parties which accept that Kosovo is lost won only 7%. On the "pro-European" side all that happened was a redistribution of votes among four competing parties. President Boris Tadic's Democratic party did best out of this, largely because he showed he was still a good nationalist last year by supporting a backward-looking new constitution that says Kosovo can never be detached from Serbia.

The final factor is anxiety about a Russian veto on the security council. Diplomats say the new consultations are to show Moscow the west has "gone the extra mile". But Russia's role ought not to be exaggerated. Under Ahtisaari's modest proposals, the UN would not recognise Kosovo's independence. It would be left to each country to do so if it wished - and however the Russians vote.

http://www.guardian.co.uk/comment/story ... e_continue

Dosta ba shuplje...

Post Reply