Izbori u Srbiji!

SERAFIM

Post by SERAFIM » 22/01/2007 19:10

Vidim da se ovda barata polovicnim i netacnim informacija. Kad ste vec otvorili ovaj topic ne bi bilo lose da znate i sledeće:

1. Biracko telo je cca 6.650.000,00 glasaca. U ovaj broj naravno ne ulaze punoletni gradjani Kosova i Metohije s obzirom da su tamo vec odrzavani izbori potpuno nezavisno i bez ikakve kontrole ili uticaja srpskih vlasti.
2. Smatram da je zlurado i krajnje netolerantno reci da je 1/3 Srbije četnička. Pretpostavljam da se tu rukovodite izbornim rezultatom Srpske radikalne stranke koja je dobila oko 29% glasova. Ne želeći da umanjujem opasnost od ovako velike popularnosti SRS-a kao izrazito ekstremne, nazadne i anti-evropski orijentisane stranke ipak se golim okom vidi da su oni dobili oko 16,5 % od ukupne glasacke populacije znaci ni blizu 30%. (budite precizni)

Sa druge strane postoje određeni pozitivni pomaci kad pricamo o oformljavanju nove vlade R Srbije:

1. Nova vlada biće većinska što znači da neće zavisiti od podrske Socijalističke partije Srbije. DS+DSS+G17 imaju 131-o poslaničko mesto i ako se toj cifri dodaju poslanička mesta nacionalnih manjina dolazi se do cifre od 138 poslanika. Srpski parlament ima 250 poslanika što znaci da je za izbor nove Vlade potrebno 126 glasova. Sami uradite domaći zadatak iz matematike.
2. Pojavila se nova stranka u srpskom parlamentu u vidu koalicije koju vodi Čeda Jovanović. Bez obzira na političko opredeljenje i nacionalne razmirice na prostorima Balkana moje je mišljenje da će to doneti jedan novi kvalitet. Lično će mi biti drago da ponovo vidim Vesnu Pešić i Batića u Parlamentu. Što se Čanka tiče nikada ga nisam mirisao jer se često ponaša kao slon u staklarskoj radnji. Valjda mu je to stil.
3. Ulaskom nacionalnih manjina srpski parlament dobija dodatni demokratski legitimitet i to pre svega u očima evropskih zvaničnika što može biti solidan podstrek i dodatnoj demokratizaciji zemalja iz okruženja.
4. Relativno velika izlaznost pokazala je da je apatija među građanima Srbije u padu što može biti dobar pokazatelj za neke nove izbore a pre svega na nastupajuće (ovogodišnje) predsedničke izbore. radikali, iako su dobili više glasova nego 2003 godine (oko 100.000 više) imaće jedno poslaničko mesto manje nego u prošlom sazivu.

Negativan je pre svega trend rasta koji ima Srpska radikalna stranka i verujte mi da bi to pre svega trebalo da plaši građane Srbije a ne Bosne i Hercegovine. Moraju se takođe i spomenuti međuljudski problemi od kojih je svakako najveći onaj koji postoji između Vojislava Koštunice i Borisa Tadća, pošto će se Koštunica teško odreći premijerskog mesta u korist DS-a prosto imajući u vidu njegovu sujetu, ambicije ali činjenice da bi tada DS imala i predsednika i premijera iz svojih redova.

Iako tako ne izgleda na prvi pogled demokratski pomak postoji. Da li će on biti i iskorišćen to je tek da se vidi.

Bosnian Gangsta

Post by Bosnian Gangsta » 22/01/2007 19:23

Maksim wrote:
Bosnian Gangsta wrote:
kicky wrote: Što kažeš na pobjedu Ugljanina. Šta je sa Ljajićem. Je li on bio na Tadićevoj listi, ili...
Ugljanin je obicna marioneta sto se prodaje Kostunici i radi njegove poslove. Ljajic je OK ne znam na cijoj je bio listi.

@Maksim

Ne provociraj.
Proturit cu ja tebi jos koju, Raska oblast gangsta
Dobro da se otkrivas u pravom svjetlu.

doktor78

Post by doktor78 » 22/01/2007 19:24

Smatram da je zlurado i krajnje netolerantno reci da je 1/3 Srbije četnička. Pretpostavljam da se tu rukovodite izbornim rezultatom Srpske radikalne stranke koja je dobila oko 29% glasova
Dodaj tu i DSS-NS sa Borom Corbom (reci mi,molim te, sta je on ako nije cetnik?) i eto solidnih 45 procenata...

kicky

Post by kicky » 22/01/2007 19:33

Sezam wrote:Ovo je ravno pobjedi Nacional Socijalista 1933e...:(...2 000 000 nacista u komsiluku, a vi i dalje serite kako nije loshe...
Ajde dragog ti boga ne seri!

NebaA

Post by NebaA » 22/01/2007 19:35

8) Demokratski blok je napravio odlican rezultat. DS je 2003. godine dobila 483.000 glasova, a sada 930.000 glasova. DSS je ostao na istom, dok je G17 daleko presla cenzus. Velika pozitivnost u citavoj prici je ulazak LDP u parlament. Mogu mediji iz Federacije ili, narocito, Hrvatske, da plase svoje gradjane pobedom radikala, ali ja, koji zivim u Srbiji, uopste se ne uzbudjujem. To je njihova, ko zna koja po redu, jalova pobeda. SPS je osvojila manje glasova u odnosu na prosle izbore. Demokratski blok podrzava 2,4 miliona glasaca, isto kao 2000. godine. To je velika stvar.

BUDUCI PREMIJER SRBIJE, Bozidar Djelic:

Mr Božidar Đelić, ministar finansija i ekonomije od 25. januara 2001. godine do marta 2004. godine. branio oko pedeset zakona u Skupštini, sproveo korenitu reformu srpskih javnih finansija koje su ekonomski Tokom svog mandata, sa svojom nepartijskom i profesionalnom ekipom, stabilizovale državu, institucionalno zaokružio i organizovao Ministarstvo na moderan način,pojačao i uredio finansiranje političkih stranaka, koordinirao borbu protiv šverca nafte i cigareta, učestvovao u više od šezdeset pregovora sa socijalnim partnerima (prosveta, zdravstvo, pravosuđe, javna preduzeća, Zastava, Bor, taksisti i autoprevoznici, banke u stečaju, itd.), obezbedio prelazak fiskalnih i trezorskih funkcija ZOP-a na Poresku upravu i Upravu za javna plaćanja, pregovarao sa međunarodnim finansijskim institucijama i poveriocima (MMF, Svetska banka, Evropska banka za obnovu i rekonstrukciju - EBRD, Evropska investiciona banka - EIB, Pariski i Londonski klub, Rusija, Kina), vodio lobiranje koje je obezbedilo Beogradu organizaciju godišnje skupštine EBRD u maju 2005. godine, sproveo program regulisanja unutrašnjih dugova, presekao nezdrave veze između banaka i države, formirao jedinicu za restrukturiranje javnih preduzeća, inicirao formiranje Saveta za borbu protiv korupcije Vlade, sa Ministarstvom trgovine uveo fiskalne kase, predsedavao Komisijom za privatizaciju Duvanske industrije Niš i Duvanske industrije Vranje, i pokrenuo proces privatizacije četiri banke (Jubanka, Novosadska, Kontinental, Niška), odbranio ugroženi interes države u DDOR-u Novi Sad, i pokrenuo povećanje učešća države u Nacionalnoj štedionici.

Guverner za Srbiju i Crnu Goru u EBRD, London, i zamenik guvernera za Srbiju i Crnu Goru u Svetskoj banci, Vašington. Predsednik Upravnog odbora Beogradske berze.

Tokom celog mandata u istraživanjima javnog mnjenja rangiran kao ministar Vlade koji uživa najveće poverenje građana. Proglašen za čoveka godine za 2001. godinu sa strane nedeljnika Vreme i drugih novina u 2002. godini. izabran za Najevropljanina u domenu ekonomije za 2002. godinu, od strane Evropskog pokreta u Srbiji. Izabran za jednog od 222 Globalna lidera budućnosti. I za 2002. godinu od strane Svetskog ekonomskog foruma iz Davosa, Švajcarska. Izabran za jednu od 50 zvezda Evrope od strane američkog nedeljnika Tajms u 2001. godini. Profil objavljen u Vol strit žurnalu (Wall Street Journal Europe), Mondu, Figaru, Handelsblatu, i drugim vodećim inostranim novinama i na vodećim televizijama (Si-En-En, Ej-Bi-Si, Frans 2, Bi-Bi-Si, itd.Od oktobra do decembra 2000. godine, šef ekspertskog tima potpredsednika Savezne vlade SRJ, prof. dr Miroljuba Labusa, zadužen za izradu ekonomskog programa.
Od 1993. do oktobra 2000. godine partner (suvlasnik) u vodećoj svetskoj konsalting firmi McKinsey and Company u Parizu i u Silicijumskoj dolini, Kalifornija. Specijalizovan u domenima finansijskih institucija, medija i Interneta. 1996. godine, savetnik rumunskog premijera Viktora Čorbee na programu ekonomskih reformi.

Od 1992. do 1993. godine savetnik v.d. predsednika Vlade Ruske Federacije Jegora Gajdara, potpredsednika Vlade i ministra privatizacije Anatolija Čubajsa, kao i ministra finansija Borisa Fjodorova.

Od 1991. do 1992. godine direktor programa masovne privatizacije Poljske, savetnik ministra finansija Lešeka Balceroviča i direktora varšavske berze.

Zajedno sa svojim bliskim dugogodišnjim saradnicima 2004. godine osnovao je Altis grupu, koju čine „Altis Capital“, vodeća investiciona banka u Srbiji, i „Altis Consulting“, firma za strateško savetovanje. Ova grupacija savetovala je sve najveće i najuspešnije firme u Srbiji, a od osnivanja učestvovala je u transakcijama vrednim preko 500 miliona Evra.

Magistar državne uprave Fakulteta Dž.F. Kenedi, Univerzita Harvard (Master of Public Administration, J.F. Kennedy School of Government, Harvard University, Cambridge, MA, USA, 1991), magistar poslovne uprave Harvard biznis škole (Master of Business Administration, Harvard Business School, Boston, MA, USA, 1991), magistar ekonomije Visoke škole društvenih nauka u Parizu (Diplôme d’Etudes Approfondies en Economie, Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales, Paris, 1988), diplomirao na vodećoj francuskoj biznis školi HEC (Hautes Etudes Commerciales, 1987) i pariskom Institutu političkih nauka (1987) među 5% najboljih studenata, dupli pobednik na nacionalnim takmičenjima u ekonomiji i geografiji.

Rođen 1. aprila 1965. godine u Beogradu. Otac Milene (7) i Alme (4). Govori francuski i engleski, dobro znanje ruskog, poljskog i nemačkog jezika.

Bice cast svakom gradjaninu Srbije da nas u svetu i okruzenju predstavlja jedan ovakav covek. Srbiji dolaze bolji dani.

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 22/01/2007 19:40

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:14, edited 1 time in total.

Sezam

Post by Sezam » 22/01/2007 19:42

E jesi mi spustio...slijepac.... :x

SERAFIM

Post by SERAFIM » 22/01/2007 19:54

doktor78 wrote:
Smatram da je zlurado i krajnje netolerantno reci da je 1/3 Srbije četnička. Pretpostavljam da se tu rukovodite izbornim rezultatom Srpske radikalne stranke koja je dobila oko 29% glasova
Dodaj tu i DSS-NS sa Borom Corbom (reci mi,molim te, sta je on ako nije cetnik?) i eto solidnih 45 procenata...
Bora Corba se jod pre nekih 15-ak godina rastavio od zdravog razuma i za mene prestao da postoji kao covek. Njegovi stihovi koji se ticu Bosanaca i Hrvata su mi dobro poznati i zaista je sramota za Srbiju što je Bora Čorba u prošloj Vladi imao mesto savetnika ministra kulture (Kojadinovića).
Što se tiče biračkog tela DSS-a i Vojislava Koštunice činjenica je da tu ima solidan broj latentnih radikala. Sama činjenica da glasaju za DSS znači da su svesni pogubnosti koju predstavlja SRS. Poznajem solidan broj ljudi koji su glasali za DSS ali u potpunosti podržavaju hapšenje Mladića i priključenje Srbije EU bez ikakvog uslovljavanja ili spominjanja susednih zemalja tj. ex-jugoslovenskih republika. Ni meni ne prija što će DSS opet biti u Vladi ali smatram da će sve izrazito nacionalistički opredeljene stranke slabiti sa poboljšanjem ekonomske situacije što se sa druge strane ne može desiti preko noći zar ne!!!

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 22/01/2007 20:01

Nancy Drew wrote:
Suicidal Siberian wrote:
Nancy Drew wrote: Šta ću kad mi se skupilo....
od tvoje priče.......

Istina, adekvatniji komentar je
Image

A sad...
Crkva u Italiji uopće nema uticaj na politički život, to bi trebao znati ako je već pominješ. Taj ‘uticaj’, kako kažeš, je samo pitanje kućnog odgoja i poštovanja tradicije koje je vrlo ukorijenjeno u italijanskom društvu a blage veze nema s političkim prilikama. To je u demokratskim zemljama, pa i u Italiji, nedopustivo. Bolji primjer je Hrvatska al' ko će sad o tome s tobom.... :-)
Uglavnom, što manje demokratije više crkve i džamije i vice versa al’ nije tema….

Sve si rek'o, ne treba dalje, jasno mi je....sasvim.

Image

Pa ti vjerovatno nisi mrdnula iz svoje mahale, cim imas damu da kazes da u Italiji crkva nema uticaja na politiku...a kad pogledas pred izbore koje firme finansiraju kampanje pojedinih stranaka, dodje ti da pomislis da je bolje da je sam papa dosao i rekao : "nemoj,nemoj ja chu platit!"...

Drugo...radikalima treba pruziti sansu iz razloga, jer non stop trabunjaju da imaju recept da se zemlja izvuche iz krize i prikljuchi euroatlantskim integracijama...posto su ovi dosadasnji poslije Zlobe imali "programe" na kojima je bila samo ona rizha i shum...mislim da bi bilo vrijeme da vidimo sta ima na drugom kanalu :D :oops:

Trece....Cheda Jovanovich je bio narkoman,a moj rodjak...docent.... :D ......je bio dobar jaran sa njegovom ex trebom, koja ga je napustila zbog pucanja u venu...

Hai capito?

Do You understand?

Verstehst du?

Razbiras me?

Razumes?

Razumijes?

Kontas?

Kapcis?

:oops: :D
De dalje bogati, evo mahala se skupila pa da čujemo još koju pametnu

ImageImageImage

:zzzz:

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 22/01/2007 20:02

SERAFIM wrote:Vidim da se ovda barata polovicnim i netacnim informacija. Kad ste vec otvorili ovaj topic ne bi bilo lose da znate i sledeće:

2. Smatram da je zlurado i krajnje netolerantno reci da je 1/3 Srbije četnička. Pretpostavljam da se tu rukovodite izbornim rezultatom Srpske radikalne stranke koja je dobila oko 29% glasova. Ne želeći da umanjujem opasnost od ovako velike popularnosti SRS-a kao izrazito ekstremne, nazadne i anti-evropski orijentisane stranke ipak se golim okom vidi da su oni dobili oko 16,5 % od ukupne glasacke populacije znaci ni blizu 30%. (budite precizni)
ne serendaj matere ti

jeste netolerantno je reci da je 1/3 cetnicka jer je taj broj puno veci

tih 1/3 sto su glasali za radikale imaju muda da kazu da su cetnici

:D

Hantraga

Post by Hantraga » 22/01/2007 20:08

A wrote:
Hantraga wrote:Nista novo iz Srbije...Dokaz da Srbi nisu jos spremni za demokratsku evropu...
Boga ti - sta su onda dokazali oni zadnji BH izbori ?
Za sta smo MI spremni?
Zadnji Izbori u BiH su dokazali da narod u Bosni zele promjene...Dokaz je to da su SDA i SDS (stranke koje su vodile rat) izgubile izbore...

Sam izbor Zeljka Komsica u predsjednistvo je dokaz da su ljudi u Bosni donekle glasali za osobu, a ne za njegovo ime...

Meni je zao ako tvoja stranka nije pobjedila, ili je pobjedila ona koju mrzis...
Medjutim sam dokaz da je ljudima dosta istih ljudi na vlasti je dobar znak...

Bez obzira sto mozda ti mislis da novi ljudi nisu sposobniji, bar su novi i dace im se sansa da pokazu sta imaju...
Bolje promjena bilo kakva nego tapkanje u mjestu...

Hrvatska je najdalje otisla od radikalizma i nacionalizma...Sam dokaz je to koliko se Hrvatska posvetila sebi i odrjesila od uticanja na Hrvate u Bosni...
To treba i Srbija da uradi, i tek onda mi u Bosni mozemo nesto ostvariti...

Ocigledno da Srbija ne zeli da se odmakne od radikalizma i nacionalizma i da dalje vecina njenog stanovnistva zeli da se petlja u rjesavanja problema citavog regiona, a ne samo vodjenja Srbije u Evropu....

SERAFIM

Post by SERAFIM » 22/01/2007 20:09

Vozdra_123 wrote:
SERAFIM wrote:Vidim da se ovda barata polovicnim i netacnim informacija. Kad ste vec otvorili ovaj topic ne bi bilo lose da znate i sledeće:

ne serendaj matere ti

jeste netolerantno je reci da je 1/3 cetnicka jer je taj broj puno veci

tih 1/3 sto su glasali za radikale imaju muda da kazu da su cetnici

:D
Ja samo dvajem svoje vidjenje trenutne situacije kakvu je ja vidim sa lica mesta. A ako nastaviš sa vulgarnostima, vređanjem i paušalnim ocenama onda nemam šta da diskutujem sa tobom.

kicky

Post by kicky » 22/01/2007 20:26

Sezam wrote:E jesi mi spustio...slijepac.... :x
:roll: :roll: :roll:

Goran_35

Post by Goran_35 » 22/01/2007 20:49

SERAFIM wrote:
Negativan je pre svega trend rasta koji ima Srpska radikalna stranka i verujte mi da bi to pre svega trebalo da plaši građane Srbije a ne Bosne i Hercegovine. Moraju se takođe i spomenuti međuljudski problemi od kojih je svakako najveći onaj koji postoji između Vojislava Koštunice i Borisa Tadća, pošto će se Koštunica teško odreći premijerskog mesta u korist DS-a prosto imajući u vidu njegovu sujetu, ambicije ali činjenice da bi tada DS imala i predsednika i premijera iz svojih redova.

Iako tako ne izgleda na prvi pogled demokratski pomak postoji. Da li će on biti i iskorišćen to je tek da se vidi.
Mislim da je pogresno reci da bi "radikala trebalo da se vise plase gradjani u Srbiji nego u BiH"?!Trebamo ih se plasiti i jedni i drugi,a mi u BiH pogotovu, s' obzirom na uticaj koji imaju na veci dio srpske populacije u rs-u.Takodjer ne treba zanemariti uticaj kvazidemokrate (radikala pod maskom) Kostunice na naseg Milenceta :oops: traktocica...
Mislim da je i za Srbiju a i za BiH najbolje da se ujedine sve zaista prave demokratske snage u neku vrstu "Balkanske Demokratske Internacionale" u zajednickoj borbi protiv svih radikalnih nazzi orjentisanih snaga na ovom podrucju!Samo tako,zajednicki,mozemo pobjediti mrak i konacno krenuti naprijed ka boljoj buducnosti na zajednickom putu u Evropu.

Pozdrav i hvala na pojasnjenjima :)

zavrzlama

Post by zavrzlama » 22/01/2007 20:49

@SERAFIM

Tvoji komentari su uglavnom na mjestu...samo pokusaj da shvatis da se Srbijanska politika i dobivanje izbora uglavnom poklapa sa vanjskom politikom,a ne unutrasnjom i ekonomskim programima...I teza da pobjeda radikala nema uticaja na BIH je politicka nezrelost...ono sto je lose po Srbiju a time samim se lose odrazuje na BIH je sto je Kostunicina stranka nesto pout Dodikove u BIH.

SDS u BIH je u prevodu radikali a SNSD je kao Kostunicina stranka..tako da padom radikala u Srbiji bi se desilo samo to da bi se glasaci preselili u drugu stranku ali sa istom ideologijom ,mi u BIH imamo debelo iskustvo sa time...

SERAFIM

Post by SERAFIM » 22/01/2007 21:06

Goran_35 wrote:
SERAFIM wrote:

Mislim da je pogresno reci da bi "radikala trebalo da se vise plase gradjani u Srbiji nego u BiH"?!Trebamo ih se plasiti i jedni i drugi,a mi u BiH pogotovu, s' obzirom na uticaj koji imaju na veci dio srpske populacije u rs-u.Takodjer ne treba zanemariti uticaj kvazidemokrate (radikala pod maskom) Kostunice na naseg Milenceta :oops: traktocica...
Mislim da je i za Srbiju a i za BiH najbolje da se ujedine sve zaista prave demokratske snage u neku vrstu "Balkanske Demokratske Internacionale" u zajednickoj borbi protiv svih radikalnih nazzi orjentisanih snaga na ovom podrucju!Samo tako,zajednicki,mozemo pobjediti mrak i konacno krenuti naprijed ka boljoj buducnosti na zajednickom putu u Evropu.

Slažem se da su oni generalno pretnja demokratskim procesima na Balkanu. Oni su kao ekstremističko-demagoško-populistička stranka odlično opravdanje ekstremistima iz drugih susednih drzava - ex-yu za njihovo postojanje. Opasnost po bezbednost Bosne u smislu sukoba i nekih novih žrtava prema mom skromnom mišljenju ne postoji. Koštunica je bez obzira na sve ipak pod kontrolom zvanične EU politike i potpuno svestan svog položaja. Nikada ga nisam voleo a najmanje po ubistvu Đinđića zato što je on politički gledano imao najviše koristi i nepunih godinu dana po ubistvu došao je na mesto premijera Srbije.

"Balkanska demokratska internacionala" zaista sjajno zvuči i lično mislim da bi jedna takva inicijativa bila najbolji korak u uspostavljanju dugotrajnog mira i sveukupnog rešenja na prostorima ex-jugoslavije. Podržavam u potpunosti. Smatram da progresivni ljudi trebaju da preuzmu stvar u svoje ruke. Problem može biti zaostavština ratova 1991-1995 godine i svi ožiljici koji veliki broj ljudi sa ovih prostora nosi u sebi. Naravno ne zamerimo ljudsku glupost koja je na ovim prostorima vrlo često presudna.

Pozdrav

SERAFIM

Post by SERAFIM » 22/01/2007 21:15

zavrzlama wrote:@SERAFIM

Tvoji komentari su uglavnom na mjestu...samo pokusaj da shvatis da se Srbijanska politika i dobivanje izbora uglavnom poklapa sa vanjskom politikom,a ne unutrasnjom i ekonomskim programima...I teza da pobjeda radikala nema uticaja na BIH je politicka nezrelost...ono sto je lose po Srbiju a time samim se lose odrazuje na BIH je sto je Kostunicina stranka nesto pout Dodikove u BIH.

SDS u BIH je u prevodu radikali a SNSD je kao Kostunicina stranka..tako da padom radikala u Srbiji bi se desilo samo to da bi se glasaci preselili u drugu stranku ali sa istom ideologijom ,mi u BIH imamo debelo iskustvo sa time...
Grešiš po pitanju jedne stvari. U ovom trenutku barem 65% građana Srbije interesuje ekonomski napredak. Čak i oni koji načelno i na izborima podržavaju nacionalističke stranke su svesni da je jedna od najvećih prepreka ka ekonomskom napretku izručenje R.Mladića Hagu. Istina je sa druge strane da je spoljna politika Srbije veoma pipava stvar u ovom trenutku zato što najveća iskušenja za Srbiju i srpsku vlast dolaze iz vana i to su:

1. Ahtisarijev plan za Kosovo koji je u stvari plan MZ i na koji zvanična srpska politika kakva god daje nema nikakav uticaj u ovom trenutku.
2. Izručenje Mladića hagu je opet direktan pritisak na Srbiju i veliki test još neformirane nove Vlade Srbije

Što se tiče političke situacije u Bosni a pre svega u RS tu si na veoma klizavom terenu. Ja sam mišljenja da ne postoji niti jedan aktualni političar u RS koji bi bio po volji elite iz Federacije ali i samog naroda. U ovom trenutku moje mišljenje je da ne postoji kompletniji političar u RS od Dodika. Da li je on ekstremista zaista ne znam. Jednostavno nemam dovoljno informacija. Ono što vidim kada odem u Bosnu je izuzetno velika podeljenost i netrpeljivost. Iako se to retko spominje u običnoj konverzaciji tipa "djes ba ša ima" čim se potegne nešto malo ozbiljnije dolazi do prepirki. Možda grešim ali to je moj utisak. Čisto da malo podignem svoj kredibilitet u Sarajevu sam od 2000 bio jedno pedesetak puta a i prijatelji iz Sarajeva su dolazili kod mene u Beograd.

Pozdrav

SERAFIM

Post by SERAFIM » 22/01/2007 21:20

Stvarno mi nije cilj da komentarišem političku situaciju u BiH između ostalog i zato što je van topica.

Goran_35

Post by Goran_35 » 22/01/2007 21:24

SERAFIM wrote:
Goran_35 wrote:
SERAFIM wrote:

Slažem se da su oni generalno pretnja demokratskim procesima na Balkanu. Oni su kao ekstremističko-demagoško-populistička stranka odlično opravdanje ekstremistima iz drugih susednih drzava - ex-yu za njihovo postojanje. Opasnost po bezbednost Bosne u smislu sukoba i nekih novih žrtava prema mom skromnom mišljenju ne postoji. Koštunica je bez obzira na sve ipak pod kontrolom zvanične EU politike i potpuno svestan svog položaja. Nikada ga nisam voleo a najmanje po ubistvu Đinđića zato što je on politički gledano imao najviše koristi i nepunih godinu dana po ubistvu došao je na mesto premijera Srbije.

"Balkanska demokratska internacionala" zaista sjajno zvuči i lično mislim da bi jedna takva inicijativa bila najbolji korak u uspostavljanju dugotrajnog mira i sveukupnog rešenja na prostorima ex-jugoslavije. Podržavam u potpunosti. Smatram da progresivni ljudi trebaju da preuzmu stvar u svoje ruke. Problem može biti zaostavština ratova 1991-1995 godine i svi ožiljici koji veliki broj ljudi sa ovih prostora nosi u sebi. Naravno ne zamerimo ljudsku glupost koja je na ovim prostorima vrlo često presudna.

Pozdrav

Nisam politicar,ali ova ideja("Balkanska Demokratska Internacionala") mi se vec dugo vrti po glavi.Nadam se da ce neko od politicara i demokratski orjentisanih partija shvatiti znacaj i snagu jedne takve udruge!Zasto da nam primitivci kroje kapu i koce nas,evo vec preko decenije,sve zajedno?
Kao sto bi rekao Balasevic svojevremeno:"Zasto braco da ja s' vama tonem,ja sam putnik s' jednog sasvim drugog broda..." ;)

Jos jednom pozdrav,sve najbolje i puno srece u buducnosti ... :)

SERAFIM

Post by SERAFIM » 22/01/2007 21:29

100% saglasan. Progresivni mladi ljudi sa ovih prostora bi definitivno trebali da preuzmu veću odgovornost ali i inicijativu kada je politika tj. budućnost naših zemalja u pitanju.

DrugaGimnazija

Post by DrugaGimnazija » 22/01/2007 22:06

Hantraga wrote: Zadnji Izbori u BiH su dokazali da narod u Bosni zele promjene...Dokaz je to da su SDA i SDS (stranke koje su vodile rat) izgubile izbore...
Gdje je ovdje skrivena kamera, da se nasmijesim? Ili je ovo zona sumraka...

Zadnji izbori u BiH su donijeli ISTE rezultate kao i predzadnji, jer ce iste stranke biti na vlasti, osim SDS-a koji je zamijenjen novim SDS-om (NSDS), posto je ovaj stari otupio.
Dakle, koja je razlika? Ja vidim na vlasti SDA, SBiH, HDZ, NSDS - sve je isto kao i nakon proslih izbora!

kicky

Post by kicky » 22/01/2007 22:31

DrugaGimnazija wrote:
Hantraga wrote: Zadnji Izbori u BiH su dokazali da narod u Bosni zele promjene...Dokaz je to da su SDA i SDS (stranke koje su vodile rat) izgubile izbore...
Gdje je ovdje skrivena kamera, da se nasmijesim? Ili je ovo zona sumraka...

Zadnji izbori u BiH su donijeli ISTE rezultate kao i predzadnji, jer ce iste stranke biti na vlasti, osim SDS-a koji je zamijenjen novim SDS-om (NSDS), posto je ovaj stari otupio.
Dakle, koja je razlika? Ja vidim na vlasti SDA, SBiH, HDZ, NSDS - sve je isto kao i nakon proslih izbora!
Indeed!

van Basten

Post by van Basten » 23/01/2007 01:26

Lijepo je to što će demokratski blok moće formirati vladu (iako bi se dalo raspravljati kakve su to demokrate Bora Čorba i njemu slični, al eto), al ipak ostaje činjenica da su radikali uzeli oko 1,500.000 glasova. To je cifra koju neko može umotati u nekakve postotke i smatrati zanemarivom, al ovako ogoljena ipak izgleda poprilično ozbiljno

SERAFIM

Post by SERAFIM » 23/01/2007 08:59

van Basten wrote:Lijepo je to što će demokratski blok moće formirati vladu (iako bi se dalo raspravljati kakve su to demokrate Bora Čorba i njemu slični, al eto), al ipak ostaje činjenica da su radikali uzeli oko 1,500.000 glasova. To je cifra koju neko može umotati u nekakve postotke i smatrati zanemarivom, al ovako ogoljena ipak izgleda poprilično ozbiljno
Cifra koju si naveo je pogrešna. SRS tj. radikali su uzeli oko 1.150.000 glasača. Možda si mislio na zbir glasova SRS+SPS koji je oko 1.400.000 u svakom slučaju nema navedenih 1.500.000. Sa druge strane Demokratska stranka i LDP su osvojili zajedno oko 1.130.000 glasača znači veoma blizu rezultata SRS. Čisto dajem komparaciju sa tvojim navodom sa ciljem da pokažem koliko je teško precizno definisati rezultate ovih izbora.

Pozdrav.

breskva

Post by breskva » 23/01/2007 09:36

Postoji jedna stvar koja mene mnogo vise zabrinjava od toga ko je dobio najvise poslanickih mesta.., a to je ako je na izbore izaslo oko 60% od ukupnog broja biraca u Srbiji..sta je sa ovih 40% sto nisu glasali, zar je stvarno moguce da toliko ljudi ne glasa..i koji su razlozi toga...da li je to zato sto nemaju za koga da glasaju zato sto im ni jedan politicar trenutno ne odgovara ili ih prosto ne zanima buducnost..eto to mene plasi, zasto bi neko bojkotovao ovako vazne izbore u ovako komplikovanoj situaciji za njegovu zemlju?
Neznam..nisam pametna :oops:

Post Reply