Hare spiking

Liberalism

Post by Liberalism » 20/01/2007 12:00

Da u RS pobjedi cetnicka sranka, haris bi s njima u koaliciju, a svojim naivnim i zaludjenim fanovima govorio kako je to najbolje za jedinstvenu Bosnu.

krkanko

Post by krkanko » 20/01/2007 15:13

Liberalism wrote:Da u RS pobjedi cetnicka sranka, haris bi s njima u koaliciju, a svojim naivnim i zaludjenim fanovima govorio kako je to najbolje za jedinstvenu Bosnu.
Pricaj ti sta hoces, ali da je osvojila i 'cetnicka' na drzavnom nivou moras pregovarati sa onim ko je osvojio vecinu u tom entitetu ili narodu, inace se vlast nikad ne bi uspostavila, a ti bi galamio prvi na Silajdzica zasto se ne dogovori sa 'cetnickom strankom'.

Liberalism

Post by Liberalism » 20/01/2007 15:42

krkanko wrote:
Pricaj ti sta hoces, ali da je osvojila i 'cetnicka' na drzavnom nivou moras pregovarati ....
To upravo ja i govorim. To je Haris Silajdzic

krkanko

Post by krkanko » 20/01/2007 16:17

Liberalism wrote:
krkanko wrote:
Pricaj ti sta hoces, ali da je osvojila i 'cetnicka' na drzavnom nivou moras pregovarati ....
To upravo ja i govorim. To je Haris Silajdzic
Haj ba dosadan si vise i ti i Haris, idi izadji malo lijep dan danas.

zlatiborka

Post by zlatiborka » 20/01/2007 17:00

Pa Hare i kompanija koja se ustolicila na vlasti za sljedece 4 godine, neka lagano krenu sa poslom. Ne pravi se USTAV za 10 dana niti ga pravi 1 ili nekoliko ljudi. To moze potrajati dugo, bas je zato vazno da se odmah krene. Molim lijepo, pokrenite mehanizme za pravljenje i donosenje USTAVA nase lijepe domovine! USTAV dostojan svakog naseg gradjanina. Samo krenite. To je ono sto mi od vas na vlasti ocekujemo.

Eto, i mi forumasi, koji su pravnici cemo rado pomoci u tom poslu ako nam dozvolite! Samo pocnite i radite svoj posao! Suplje price i izgovaranja okacite macku o rep (k'o sto jednom rece Milence).

VRIJEME JE DA SE KRENE!

SA 071

Post by SA 071 » 22/01/2007 14:47

_BosanaC wrote:
krkanko wrote:Ima i toga mostarac, ali priznaces da je povratnicima kuca najvaznija, pa glasace on za onoga ko mu kucu napravi, a ne jel mu slogan ovakav ili onakav ili ideja. Stavi sebe u takvu situaciju, pa koliko god da se slazes sa tom idejom i politkom poslao bih ga u pm i istupio iz iste.
Ti pricas o koristi, mostarac o ideji.

A znam ih na zalost puno koji ce ne samo dres promjeniti nego i rodjenu mater prodati ako ce izvuci kakvu korist iz toga.
Posmatrajmo stvar ovako-dosao on kod predsjednika jedne partije koja zagovara socijaldemokratiju i socijalnu pravdu i trazi da mu ovaj pomogne u obnovi kuca i stvaranju minimuma uslova za zivot, a "idejni" vodja te partije mu umjesto pomoci postavlja uslov (zar nije socijaldemokratija bezuslovno obecana svima, pogotovo socijalno ugrozenim ljudima?). Covjek se razocara u "idejnog" vodju (eto ko zagovara tu ideju, a sam je krsi) i predje u stranku koja u nazivu ne nosi socijaldemokratiju ali njen vodja je provodi vise nego vodja SDP-a.

mostarac

Post by mostarac » 22/01/2007 14:52

SA 071 wrote:
_BosanaC wrote:
krkanko wrote:Ima i toga mostarac, ali priznaces da je povratnicima kuca najvaznija, pa glasace on za onoga ko mu kucu napravi, a ne jel mu slogan ovakav ili onakav ili ideja. Stavi sebe u takvu situaciju, pa koliko god da se slazes sa tom idejom i politkom poslao bih ga u pm i istupio iz iste.

A znam ih na zalost puno koji ce ne samo dres promjeniti nego i rodjenu mater prodati ako ce izvuci kakvu korist iz toga.
Posmatrajmo stvar ovako-dosao on kod predsjednika jedne partije koja zagovara socijaldemokratiju i socijalnu pravdu i trazi da mu ovaj pomogne u obnovi kuca i stvaranju minimuma uslova za zivot, a "idejni" vodja te partije mu umjesto pomoci postavlja uslov (zar nije socijaldemokratija bezuslovno obecana svima, pogotovo socijalno ugrozenim ljudima?). Covjek se razocara u "idejnog" vodju (eto ko zagovara tu ideju, a sam je krsi) i predje u stranku koja u nazivu ne nosi socijaldemokratiju ali njen vodja je provodi vise nego vodja SDP-a.
a kako jedan vodja politicke partije moze nekome pomoci da napravi kucu?
jedini nacin da mu vodja jedne politicke partije pomogne da napravi kucu je da mu stvori uslove da je on sam napravi. U ostalim slucajevima znamo sta je...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/01/2007 15:01

SA 071 wrote:
_BosanaC wrote:

To je sada prica o starosti kokoske i jajeta.

Ljudi koji se okupljaju u strankama okupljaju se oko neke zajednicke ideje, i pretpostavka je da zele tu ideju prenjeti na sire drustvo. Ljudi glasanjem na izborima, kada dadnu glas bilo kojoj stranci, prvenstveno glasaju za ideju, a tek onda (odnosno, rijetki su oni koji) glasaju za pojedine ljude.

Ocito je da taj, koliko god suosjecao sa njim, nije prisao ni SDP-u ni SBIH zbog ideje, nego je prisao zbog licne koristi. I licnu korist je uspio ostvariti u SBIH. Medjutim, onaj ko ulozi u njega unutar SBIH mora biti svjestan cinjenice da ce taj isti sutra opet dres promjeniti u slucaju da mu neko ponudi nesto vise od cega ce samo on hajrovat i da je spreman zbog licnih interesa napustiti ideju koju kao clan stranke propagira i predstavlja.

A na zalost u zadnjih 15 godina svi mjenjaju dresove. I sam osnivac SBIH je prethodno bio u SDA. I mnogi SBIH-ovci su nekada bili u drugim strankama. Ljudi napustaju SDP - osnivaju nove partije. Znaci da niko nije Bogom dan, samo treba znati prepoznati kada se neko bori za opsti a kada se bori za licni interes. Ja za ove druge ne mislim glasati, i to je moje pravo.

Pravi Bosanceros

Post by Pravi Bosanceros » 22/01/2007 15:30

Pricaj ti sta hoces, ali da je osvojila i 'cetnicka' na drzavnom nivou moras pregovarati sa onim ko je osvojio vecinu u tom entitetu ili narodu, inace se vlast nikad ne bi uspostavila, a ti bi galamio prvi na Silajdzica zasto se ne dogovori sa 'cetnickom strankom'.
Evo vidjecemo u cetvrtak na formiranju Doma naroda FBiH da li ce pustiti SNSD-u mjesto potpredsjednika federacije iz reda srpskog naroda ili ce glasati za SDP-ovog kandidata (Neces vjerovati da to nije Zlatko :). Inace vecinu u klubu srba u Domu naroda ima SDP, ali odlucuje citav dom, pa cemo vidjeti da li se Hare bori za dobro BiH ili se zagrlio sa Miloradom/Miletom/Micom. Bas me interesuje kako ces ga braniti kada i Federaciju isporuci Dodiku. Samo da znas da neces moci reci da je to morao...

SA 071

Post by SA 071 » 22/01/2007 15:33

_BosanaC wrote: To je sada prica o starosti kokoske i jajeta.

Ljudi koji se okupljaju u strankama okupljaju se oko neke zajednicke ideje, i pretpostavka je da zele tu ideju prenjeti na sire drustvo. Ljudi glasanjem na izborima, kada dadnu glas bilo kojoj stranci, prvenstveno glasaju za ideju, a tek onda (odnosno, rijetki su oni koji) glasaju za pojedine ljude.

Ocito je da taj, koliko god suosjecao sa njim, nije prisao ni SDP-u ni SBIH zbog ideje, nego je prisao zbog licne koristi. I licnu korist je uspio ostvariti u SBIH. Medjutim, onaj ko ulozi u njega unutar SBIH mora biti svjestan cinjenice da ce taj isti sutra opet dres promjeniti u slucaju da mu neko ponudi nesto vise od cega ce samo on hajrovat i da je spreman zbog licnih interesa napustiti ideju koju kao clan stranke propagira i predstavlja.

A na zalost u zadnjih 15 godina svi mjenjaju dresove. I sam osnivac SBIH je prethodno bio u SDA. I mnogi SBIH-ovci su nekada bili u drugim strankama. Ljudi napustaju SDP - osnivaju nove partije. Znaci da niko nije Bogom dan, samo treba znati prepoznati kada se neko bori za opsti a kada se bori za licni interes. Ja za ove druge ne mislim glasati, i to je moje pravo.
Naravno, lijepo si ti ovo napisao.

Ali osnovna stvar koja me nervira u ovom nacinu poimanja "socijaldemokratije" kakvu recimo iznosi mostarac jeste "da ce zagovornici ideje pomoci samo onima koji glasaju za njih". Gdje je tu socijalna pravda za sve. Znaci, moze biti pomoci samo ako si SDP-ovac???

Samo kod nas vrijede naopaka pravila kakva recimo postavlja Lagumdzija i oni oko njega, dakle daj mi glas pa cu ti se "oduziti". Tako je bilo 2000-te pa ljudi prevareni. Ispravan princip je-"zaradi" ga pa ces dobiti moj glas...

Liberalizam, stvarno mi nisi jasan.
Isti taj Lagumdzija je tom istom Dodiku tepao (Mile, Mico, Micko) i dogovarao sa njim vlast (da ne citiramo sta je rekao poslije sastanka u Doboju- ono "...do Tihica je, sto se tice nas dvojice ) i to ti nije smetalo. Sada kad je popusio, sada ima obraza pricati i lajati na "druga Micu".

A Dodika nije izabrao niti Silajdzic da vlada u BiH, niti bilo ko drugi, do natpolovicna vecina gradjana manjeg entiteta. Sto prije prihvatis tu cinjenicu, prije ces uvidjeti da te ti Lagumdzijini mediji truju i lazu...

Zivjeli...

:lol:

SA 071

Post by SA 071 » 22/01/2007 15:38

Pravi Bosanceros wrote:
Evo vidjecemo u cetvrtak na formiranju Doma naroda FBiH da li ce pustiti SNSD-u mjesto potpredsjednika federacije iz reda srpskog naroda ili ce glasati za SDP-ovog kandidata (Neces vjerovati da to nije Zlatko :). Inace vecinu u klubu srba u Domu naroda ima SDP, ali odlucuje citav dom, pa cemo vidjeti da li se Hare bori za dobro BiH ili se zagrlio sa Miloradom/Miletom/Micom. Bas me interesuje kako ces ga braniti kada i Federaciju isporuci Dodiku. Samo da znas da neces moci reci da je to morao...
Pa Tihic je taj koji je dogovorio nesto takvo sa Dodikom. I to jos u doba kada je u kombinaciji sa njima bio Zlatko Lagumdzija. Tada vam nisu smetale takve kombinacije, na zalost. A danas...???

Ne mislim da je to pametno, ali ako bi svi SDP-ovi i svi hrvatski delegati glasali protiv, mislim da ga ne bi ni mogli izabrati, bez obzira na ovu vrstu dogovora...

mostarac

Post by mostarac » 22/01/2007 15:42

SA 071 wrote:
_BosanaC wrote: To je sada prica o starosti kokoske i jajeta.

Naravno, lijepo si ti ovo napisao.

Ali osnovna stvar koja me nervira u ovom nacinu poimanja "socijaldemokratije" kakvu recimo iznosi mostarac jeste "da ce zagovornici ideje pomoci samo onima koji glasaju za njih". Gdje je tu socijalna pravda za sve. Znaci, moze biti pomoci samo ako si SDP-ovac???

Samo kod nas vrijede naopaka pravila kakva recimo postavlja Lagumdzija i oni oko njega, dakle daj mi glas pa cu ti se "oduziti". Tako je bilo 2000-te pa ljudi prevareni. Ispravan princip je-"zaradi" ga pa ces dobiti moj glas...

Liberalizam, stvarno mi nisi jasan.
Isti taj Lagumdzija je tom istom Dodiku tepao (Mile, Mico, Micko) i dogovarao sa njim vlast (da ne citiramo sta je rekao poslije sastanka u Doboju- ono "...do Tihica je, sto se tice nas dvojice ) i to ti nije smetalo. Sada kad je popusio, sada ima obraza pricati i lajati na "druga Micu".

A Dodika nije izabrao niti Silajdzic da vlada u BiH, niti bilo ko drugi, do natpolovicna vecina gradjana manjeg entiteta. Sto prije prihvatis tu cinjenicu, prije ces uvidjeti da te ti Lagumdzijini mediji truju i lazu...

Zivjeli...

:lol:
lijepo sam ti objasnio, ali ti ne citas: socijalna pravda ZA SVE se ogleda u stvaranju preduslova da ti sam sebi pravis kucu, a ne da ti je pravi politicka partija. Smisao politicke partije je da stvori uslove da ti pravis kucu a ne da ti partija pravi kucu. Medjutim u nas to vecina ljudi ne konta, nazalost :(

Pravi Bosanceros

Post by Pravi Bosanceros » 22/01/2007 18:42

Pa Tihic je taj koji je dogovorio nesto takvo sa Dodikom. I to jos u doba kada je u kombinaciji sa njima bio Zlatko Lagumdzija. Tada vam nisu smetale takve kombinacije, na zalost. A danas...???

Ne mislim da je to pametno, ali ako bi svi SDP-ovi i svi hrvatski delegati glasali protiv, mislim da ga ne bi ni mogli izabrati, bez obzira na ovu vrstu dogovora...
Najlakse se vaditi na Tihica za sve sto ne valja. Tako se Harence vadio na SDP za sve sto nije popularno u vladi Alijanse. To vise ne pali. Radi se o formiranju vlasti u Federaciji, a to ne moze niko dogovoriti pored njega. Ako nas proda Miletu stotinu voda ga nece oprati, a kako stvari idu to ce se upravo i desiti. (Da ne pominjem ministarsko mjesto i mjesto potpredjednika vlade koje su vec namjenili SNSD-u). Konacno se otkrivaju karte...

E onda ce trebati objasniti kako i zbog cega, a prica o tome da je morao nece piti vode...

Osim toga, vec sada mora objasniti kako to da je vlada RS-a jednoglasno usvojila bojkot BHT1. Nisam cuo da su bosnjaci u vladi bili protiv. Kako li je glasao Haretov pulen Bakir Ajanovic, Ministar nauke i tehnologije u Vladi RS? Za naravno, 100% BiH.

SA 071

Post by SA 071 » 23/01/2007 16:02

mostarac wrote: lijepo sam ti objasnio, ali ti ne citas: socijalna pravda ZA SVE se ogleda u stvaranju preduslova da ti sam sebi pravis kucu, a ne da ti je pravi politicka partija. Smisao politicke partije je da stvori uslove da ti pravis kucu a ne da ti partija pravi kucu. Medjutim u nas to vecina ljudi ne konta, nazalost :(
U pitanju su povratnici i njihove kuce. Kada je trazeno da im se pomogne, da im se kuce naprave, nije se mislilo da Zlatko iz svog dzepa to napravi (mada bi mogao koliko je uzeo) vec da se pomogne kod iznalazenja rjesenja, donatora i sl.

Ali kada ti neko kaze "neka glasaju za SDP, pa cemo im onda pomoci" to je vec nesto kao kupovina glasova. Ne trebaju biraci njega zaduziti da bi on radio kako treba, vec on treba ispravnim radom i postupcima zaduziti birace da glasaju za njega.

Ali ti to ionako ne shvatas, obzirom da ti emocije (crvene) guse racio...

krkanko

Post by krkanko » 23/01/2007 16:19

mostarac wrote:a kako jedan vodja politicke partije moze nekome pomoci da napravi kucu?
Isto onako kako im je Silajdzic napravio.

Hantraga

Post by Hantraga » 23/01/2007 16:39

krkanko wrote:
Liberalism wrote:Ne nije on kriv sto su u SNSD ludjaci.

Cak nisam ni rekao da je on nesto kriv.

On je lud jer partnerstvo gradi sa ludjacima.

Iz toga izvodim da nisu normalni ni oni građani ove drzave koji jos uvijek podrzavaju Harisa. Smeta li ti to nesto?
Partnerstvo se gradi sa onim ko osvoji vecinu u tom entitetu(ili narodu). Ako je u rs vecinu osvojio snsd, onda moras raditi sa njima, da je osvojila neka druga stranka, morali bi sa njima. Kao i obratno, prema tome okaci macku o rep to so govoris. Imas kompleks Sijaldzica i predlozio bih ti da potrazis pomoc u rjesavanju kompleksa.

Neznam za koga ovaj Liberalac navija, ali ocigledno ima veliki kompleks na Harisa Silajdzica...

Ma razumijem te ja jarane i meni se smuci kad vidim ko je presjednik USA, pa opet zivim... :lol: :lol:

Ali ti stvarno pocinjes da me zabrinjavas sa svojom opsesijom o Silajdzicu... :lol:

Vidis, HAre ti je realnost...Svidjelo ti se to ili ne...
Vecina ljudi je glasala za njega, svidjelo ti se to ili ne...
Vjeruj. kad bi sutra bili izbori, ima li bi iste rezultate...Svidjelo ti se to ili ne...

Nego jarane, pusti ti Hareta nek mulja ...a ti izadji popij kafu i porazgovaraj sa jaranom o nekoj finoj guzici sto prodje ispred tebe...

Politika je kurva, a politicari su kurvari...Zato ne vidim razlog da se i zajednog zauzimam i razbijam zivce... :D

Mujo Cheleby

Post by Mujo Cheleby » 23/01/2007 20:15

zlatiborka wrote:Pa Hare i kompanija koja se ustolicila na vlasti za sljedece 4 godine, neka lagano krenu sa poslom. Ne pravi se USTAV za 10 dana niti ga pravi 1 ili nekoliko ljudi. To moze potrajati dugo, bas je zato vazno da se odmah krene. Molim lijepo, pokrenite mehanizme za pravljenje i donosenje USTAVA nase lijepe domovine! USTAV dostojan svakog naseg gradjanina. Samo krenite. To je ono sto mi od vas na vlasti ocekujemo.

Eto, i mi forumasi, koji su pravnici cemo rado pomoci u tom poslu ako nam dozvolite! Samo pocnite i radite svoj posao! Suplje price i izgovaranja okacite macku o rep (k'o sto jednom rece Milence).

VRIJEME JE DA SE KRENE!
Dozvilite mi da ja kazem koju.
1. RBiH ima jos uvijek svoj Ustav koji je suspendiran u Daytonu. Ovaj na koji se sada svi pozivaju je nevazeci. (Obrazlozenje slijedi)
2. U tom poslu na suspendiranju vazeceg Ustava RBiH (po kojem je priznata kao suveena druzava i na koju je izvrsena agresija i pocinjen genocid) kao najkoopretivniji clan bosanske delegacije bio je Haris Silajdzic, (u daljem tekstu Hamdibeg)
3. Ustav RBiH ne priznaje nikom pravo na izliku da pod bilo kojim uvjetima potpise okupaciju dijela ili citave teritorije DRZAVE RBiH, a Hamdibeg je potpisao podjelu drzave na dva entiteta, cime je pocinio tesko krivicno djelo velezidaje drzave.
4. Reis Ceric (sic!) je dao Hamdibegu pravo da on pise novi Ustav, a Hamdibeg je to s radoscu prihvatio, jer po starom, jos uvijek vazecem Ustavu RBiH, Hamdibeg bi morao na robiju.
5. Hamdibeg je jednom pogazio Ustav RBiH, pogazice ga opet, makar taj ustav i svojom rukom napisao. Hamdibeg je osoba kojoj ne mogu vjerovati.
6. Hamdibeg je dobio izbore na ustavnoj retorici. Umjesto sto pravi odsutupnicu za odustajajenje od obecanja laznjakom: "Tako je htjela medjunarodna zajendica!", Hmdibeg moze jednostavno poruciti svima ovo: "Kao clan Predsjednistva BiH stavicu veto na vec propale ustavne promjene, ili bilo kakvo prepravljanje daytonskog neusvojenog ustava." Time bi otvorio proces pisanja novog ustava...

7. i najvaznije:
Ovaj tzv. daytonski ustav (Annex 4 Dayton Peace Agreement) kako rekoh, nije nikada usvojen u Skupstini BiH, pa prema tome on je i nevazeci. Taj 'ustav' jos nije ni zvanicno preveden na jezike naoda BiH, a kamo li iznesen pred poslanike - jer ni Hamdibeg ni Izetbegovic se nisu usudili to uraditi! Stoga - ako se usvoje bilo kakve promjene toga nevazeceg ustava, automatski se usvaja taj kompletan nevazeci ustav koji postaje PUNOVAZECI, dakle legitiman. To znaci i ponistenje drzave BiH, a promociju njene negacije - drzave RS. Pitanje referenduma, samostalnosti, 'otcepljenja', prikljucenija, i.e. sta god bude htjela - za RS ce biti legalna i legitimna,
Sada je RS ilegalna nepriznata faisticka tvorevina utemljena na genocidu koji je priznat u Daytonu, i od strane Hamdibega, Izetbegovica, Sacirbegovica. Jedini je g. Zubak odbio tu izdaju.

Na kraju, ne bi bilo uopce lose pricekati presudu Medjunarodnog suda pravde u Den Haagu po Tuzbi RBiH za agresiju i genocid.
Tom presudom moze biti ukinuta RS (iako to Tihic nije trazio od Suda) ako SRJ bude proglasena krivom. Tada nece biti sile na svijetu koja ce moci podupirati RS kao genocidnu tvorevinu.
Tribunal u Haagu je vec u nekliko presuda utvrdio da se u Bosni dogodio genocid, ostaje da ga potvrdi i Mdjunarodni sud pravde, sud koji sudi sporove medju drzavama.
Ako i presuda bude pozitivna po RBiH, u sto cvrsto vjerujemo, jedino Tihic, Hamdibeg, Lagumdzija, uz podrsku Cerica..., mogu izigrati sudsku prsudu i sjesti za stol sa Miletom Ronhilom i dogovoriti da RS ostane kao tajna tvorevina. Toga se plaho bojim, znajuci ih sviju.

krkanko

Post by krkanko » 24/01/2007 18:25

A mislis li da ce EZ ako vidi da ce presudom sjebati sve zivo i opet pravi ispocetka upravo mozda i utjecati na presudu?

prleitihi

Post by prleitihi » 24/01/2007 18:30

Bilo kako bilo - ja ću opet glasati za Harisa.
Sve dok mi reis ne kaže drugačije! :oops:

liberal

Post by liberal » 24/01/2007 20:46

Ma ja Harisu nevjerujem odpocetka
samo se sjetite uzimanja kredita od malezije koliko mi se cini ...za koje niko nije znao dok nije doslo vrijeme vracanja.
Kad su ga pitali gdje su pare on se naljutio ....kao sta me pitate pa otisle za odbranu ......pitam se cega :roll: ...privatnih pozicija...familije :?

Mujo Cheleby

Post by Mujo Cheleby » 25/01/2007 10:27

liberal wrote:Ma ja Harisu nevjerujem odpocetka
samo se sjetite uzimanja kredita od malezije koliko mi se cini ...za koje niko nije znao dok nije doslo vrijeme vracanja.
Kad su ga pitali gdje su pare on se naljutio ....kao sta me pitate pa otisle za odbranu ......pitam se cega :roll: ...privatnih pozicija...familije :?
Nije Hamdibeg uzeo kredit od Malezije, nego od siromasnog Pakistana.
To u ovom slucaju Hamdibegovim hajdukluku daje jos vecu tezinu.

liberal

Post by liberal » 25/01/2007 15:39

Mujo Cheleby wrote:
moguce
znam da je bilo nesto ili malezija ili pakistan ali znam da je i sumica bila momacka
dovoljno da se podmiri siri krug familije :D :D

Mujo Cheleby

Post by Mujo Cheleby » 25/01/2007 15:59

liberal wrote:
Mujo Cheleby wrote:
moguce
znam da je bilo nesto ili malezija ili pakistan ali znam da je i sumica bila momacka
Da sumica svakako nije bila za baciti. Tu je jos bilo haira i od humanitarnih poslova za koje je bio zaduzen Hamdibegov burazor.
O ostalim "Hamzi ga hop" poslovima u javnosti je bilo dosta govora. Ne zove se Stranka za BiH dzabe "stranka za svoj dzep", nije joj Hamzibeg dzabe Osnivac.
Nazalost, Hamdibeg nije jedini koji se obagtio na narodnoj grbaci, sto ga uopce ne amnestira, nego cini jos odgovornijim jer je bio stalno na najvisim polozajima u drzavi...
Mozda bih mu i halalio pare, ali zao mi sirotinje.
Ali, nikako Hamdibegu ne mogu halaliti to sto je otpisao pola drzave dusmanima RBiH. To se ne mere parama izmjeriti.
Taj dug mu nece otpisati povijest, mozda zaboravni Bosnjaci hoce,
Pakistan je mu je, biva, iz samilosti prema Bosni, oprostio licni dug na ime "obrane".
Cega?
51 procenta?!
Pa kada je u Daytonu pregovarao o podjeli, onda su ARBiH i HVO (tada savenici) drzali u posjedu 55 posto drzavne teritorije RBiH, a bili su na putu oslobodjanja citave zemlje, Banja Luka se vec bila spakirala....
Ona cetiri procenta (viske) poklonio je Hamdibeg Srbima tijekom pregovora o trgovini drzavnim teritorijama u Daytonu za koje Hamdibega niko nije ovlastio, ni Ustav RBiH, a ni HVO i HV u cije je ime otpisao taj dio Bosanske kajine i tako prepolovio i onu plovinu koja se zove Federacija.
Te dugove moramo pamtiti i stalno Hamdibega podsjecati na njih.

krkanko

Post by krkanko » 25/01/2007 16:41

Jao kakve informacije, kakva lupetanja, idi rokni se covjece spasi svijet gluposti.

liberal

Post by liberal » 25/01/2007 16:49

Mujo Cheleby wrote:
liberal wrote:
Mujo Cheleby wrote: Nije Hamdibeg uzeo kredit od Malezije, nego od siromasnog Pakistana.
moguce
Da sumica svakako nije bila za baciti. Tu je jos bilo haira i od humanitarnih poslova za koje je bio zaduzen Hamdibegov burazor.
O ostalim "Hamzi ga hop" poslovima u javnosti je bilo dosta govora. Ne zove se Stranka za BiH dzabe "stranka za svoj dzep", nije joj Hamzibeg dzabe Osnivac.
Nazalost, Hamdibeg nije jedini koji se obagtio na narodnoj grbaci, sto ga uopce ne amnestira, nego cini jos odgovornijim jer je bio stalno na najvisim polozajima u drzavi...
Mozda bih mu i halalio pare, ali zao mi sirotinje.
Ali, nikako Hamdibegu ne mogu halaliti to sto je otpisao pola drzave dusmanima RBiH. To se ne mere parama izmjeriti.
Taj dug mu nece otpisati povijest, mozda zaboravni Bosnjaci hoce,
Pakistan je mu je, biva, iz samilosti prema Bosni, oprostio licni dug na ime "obrane".
Cega?
51 procenta?!
Pa kada je u Daytonu pregovarao o podjeli, onda su ARBiH i HVO (tada savenici) drzali u posjedu 55 posto drzavne teritorije RBiH, a bili su na putu oslobodjanja citave zemlje, Banja Luka se vec bila spakirala....
Ona cetiri procenta (viske) poklonio je Hamdibeg Srbima tijekom pregovora o trgovini drzavnim teritorijama u Daytonu za koje Hamdibega niko nije ovlastio, ni Ustav RBiH, a ni HVO i HV u cije je ime otpisao taj dio Bosanske kajine i tako prepolovio i onu plovinu koja se zove Federacija.
Te dugove moramo pamtiti i stalno Hamdibega podsjecati na njih.

de ba sad ga i ti pretjera
ako ti nije do sad jasno da je cijeli rat u bivsoj jugoslaviji planiran i vodjen po evropskim prestonicama a mi smo bili samo izvrsioci ...topovski meso
to isto kao kad slusam srbe koji kazu mogli smo mi ......ali zapad se umjesao
pa onda dodjem ovdje pa ista prica....mogli smo mi ali zapad se umjesao
naravno da se umjesao ...od pocetka do kraja .....zato prestanite da pricate te bajke za malu djecu

Post Reply