Lagumdzija protiv ustavnih promjena!!!

Post Reply
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#1 Lagumdzija protiv ustavnih promjena!!!

Post by branimir_s »

Sta je sada ovo??? Danas hocu, sutra necu.
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#2

Post by Dolina avalona »

Doso coj'k tobe.
Skontao da je bolje cekati presudu iz Haga za agresiju i genocid pa tek onda raspravljati o sudbini gradjana, jer sa tuzbom u rukama ce mo imati daleko jacu poziciju. A dok presuda ne dodje, ...neka se Mico jos malo nalaje, nece jos dugo...
bosnjo24
Posts: 20
Joined: 05/09/2006 00:10
Location: zimbabve

#3

Post by bosnjo24 »

E bas me sada zanima da pogledam komentare oni koji su u prosloj godini napadali na Harisa sto se protivio sta ce reci sada kada njihov pulen Zlaja ne podrzaje amandmane,vjerovatno sto ne ude u vlast.Meni licno je drago sto je promjenio misljenje ali kako ce ovi ovde komunisti sada napraviti kako je to ispravno oni koji do jucer pljuvase po onima sto ne izglasase podjelu Bosne :angry:
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#4

Post by Grom iz vedra neba »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#5

Post by klif »

Moze li malo vise detalja? Kada, gdje, zasto...
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#6

Post by Jastreb35 »

Reakcija na odbijanje amandmana

...i nekoliko mjeseci kasnije.....

Lagumdzija nazalost ne objasnjava zasto promjena kursa, moguce je da je dobio isaret iz Brisela (povoljna Rezolucija Savjeta Evrope i izjava Doris Pack o entitetskom glasanju), kao sto je moguce i da se zeli osvetiti Dodiku, jer ga ovaj nije zelio (uspio) nametnuti umjesto Silajdzica.

U svakom slucaju, bice interesantno cuti objasnjenje, kao i saznati stvarne razloge.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#7

Post by branimir_s »

Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#8

Post by Arslan_ »

bice vruce ove zime a men se cini i ovog proljeca u jednoj zemlji na brdovitom balkanu :-)
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#9

Post by zlatiborka »

Koji kurvarluk, pa zar nije politika kurva!?
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#10

Post by Arslan_ »

ma zlaja je meni kralj, nej3be zivu silu a covjek zna sebi ugoditi :faraon1:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#11

Post by Nekako s proljeća »

:)

Izaberite najbolje, zar ne.?



P.S.
Nije, ali morala ni za lijeka nema.
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#12

Post by Dolina avalona »

Lagumdžijin salto mortale


Nakon što je ispao iz svih (teorijskih) kombinacija za ulazak u vlast, Lagumdžija je očito ljut, posebno na predsjednika SDA Sulejmana Tihića

Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine neće podržati aprilski paket amandmana na Ustav BiH, objavio je njen predsjednik Zlatko Lagumdžija.
Očigledno, politički salto mortale uslijedio je nakon što je Lagumdžija ispao iz svih (teorijskih) kombinacija za ulazak u vlast. Samo tako se može objasniti njegov istup prije dva dana na Radio-televiziji Republike Srpske.
Lagumdžija je očito ljut, posebno na predsjednika SDA Sulejmana Tihića, koji ga nije uspio ugurati u vlast. Zato se sada ponaša kao osvetnik i "batina" sve oko sebe.
Nakon gorljivog branjenja amandmana koji su propali u Parlamentarnoj skupštini BiH, istupa tokom izborne kampanje u kojima je branio rješenja koja su dogovorili predstavnici šest političkih stranaka, Lagumdžija je okrenuo ćurak.
Njegova bolesna vlastoljubivost brutalno je isplivala na površinu. Svjestan da mu se tlo izmiče pod nogama, Lagumdžija je otkazao saradnju saveznicima i krenuo u obračun s nekima od njih.
Promijenjen Lagumdžijin stav u svakom slučaju će olakšati poziciju protivnika aprilskog paketa ustavnih amandmana koji su se principijelno i gorljivo borili za to da se dogovorena rješenja poboljšaju, da se ukine entitetsko glasanje te da se prihvate zahtjevi Venecijanske komisije.
Lagumdžijina neprincipijelnost mogla bi iznenaditi jedino američkog ambasadora u BiH Daglasa Meklhenija (Douglas McElhaney), koji je ozbiljno računao na podršku predsjednika SDP-a.
Odustajanje od podrške paketu ustavnih amandmana imat će negativne posljedice i po SDP. Ta stranka svakim danom sve više plaća cijenu vlastoljubivosti i autoritarnosti svog lidera.
Na kraju bi, ipak, najviše mogao izgubiti sam Lagumdžija. Oni na koje se oslanjao sve ovo vrijeme mogu prihvatiti sve, ali ne i laž i izdaju.

Avaz

-Zlaja, pametan si, skolovan si, lijep si, ...ali si prokleto ukleto proklet! :evil: :run:
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#13

Post by Topla voda »

meni je jedino bitno da je i on sad protiv ovakvih ustavnih promjena.u razloge ne ulazim,niti me interesuju.meni je ovo dobra vijest.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#14

Post by MuaDib »

Nemojte se uzalud radovati, jer se može vrlo lako desiti hladan tuš da SBiH i HDZ sa "brojkama" dignu ruke za aprilske amandmane.

Što se tiće SDP slijedi kongres u martu ili aprilu. To ce vjerovatno značiti promjenu kursa stranke, obnovu vizuelnog izgleda stranke i vračanje iskrenoj socijaldemokratiji.
Odbijanjem aprilskog paketa ustavnih promjena SDP je pokazao sposobnost da kaže da je pogriješio.
Samo se bojim da američki kongres sa demokratskom većinom, nema uplita u ovako naglu promjenu mišljenja SDP-a.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#15

Post by zzzzz »

MuaDib wrote:Nemojte se uzalud radovati, jer se može vrlo lako desiti hladan tuš da SBiH i HDZ sa "brojkama" dignu ruke za aprilske amandmane.

Što se tiće SDP slijedi kongres u martu ili aprilu. To ce vjerovatno značiti promjenu kursa stranke, obnovu vizuelnog izgleda stranke i vračanje iskrenoj socijaldemokratiji.
Odbijanjem aprilskog paketa ustavnih promjena SDP je pokazao sposobnost da kaže da je pogriješio.
Samo se bojim da američki kongres sa demokratskom većinom, nema uplita u ovako naglu promjenu mišljenja SDP-a.
Ma iz intervjua Nezavisnim se vidi da je u pitanju cista sujeta.....na zalost.

Ja im sve manje vjerujem, bilo kome od ove trojke Tihic - Silajdzic - Lagumdzija. Garantujem da ce prihvatiti ne samo ove promjene, vec ce nam neku formu treceg entiteta (u drugoj fazi ustavnih promjena) prodavati kao nekakav napredak za BiH. Garantujem, zivi bili pa vidjeli.
bosnjo24
Posts: 20
Joined: 05/09/2006 00:10
Location: zimbabve

#16

Post by bosnjo24 »

Eh sada vidite ove teorije da je to ispravno zbog ovog ili onog zbog demokrata u usa mjenja se i sdp ili t.z.v. neki dobri signali iz brisela sto su opet doculi ovi iz sdp-a pa promjenili ili da im nije neka vidovita kleopatra rekla da su pogresili svasta toga ima i sigurno dobar razlog da ti strucnjaci mijenjaju misljenje jer tesko je priznati istinu a to je da je Zlaja sam sebe lagao kada je govorio da ga ne zanima vlast nego ko fol program a ne ude u vlast i rodi se neki drugi Zlaja ,ali to su neki strumfovi krivi bar tako misle nasi dragi forumasi snjegove strane
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#17

Post by kekec »

Gledaj gore!

MISEVI SE RADUJU ! :)

"Prvi se macici u vodu bacaju", kaze poslovica, te zato
sacekajte malo objasnjenja o dogadjanjima iza kulisa. ;-)
Mnoge stvari ce vam biti jasnije. :roll:
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#18

Post by lindjo »

Image

Zlaja...ucini si uslugu...kill yourself...Image




a sta vele ovcice...:lol: ...na vozdovu dosljednost... :oops::D ?



Imagemuaghahah :D
Last edited by lindjo on 08/01/2007 01:01, edited 1 time in total.
bosnjo24
Posts: 20
Joined: 05/09/2006 00:10
Location: zimbabve

#19

Post by bosnjo24 »

Idemo Zlajici sta sutite ,stidi te se ko vam je idol
doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#20

Post by doktor30 »

pa nece da ne bi opet silajdzic ispao "dobar".
sta treba haris u vlast a kao nece ustavne promjene a lagumdzija u opoziciju i kao da podrzi ustavne promjene. pa da pet za 4 godine silajdzic prica kako se obrio za bosnu. supljator. najoblje mu je sefer rekao: bio i ostao politicka varalica. on protiv dejtona a potpisao ga, ma bjezi tog licemjera visse
seiko22
Posts: 896
Joined: 11/11/2006 04:27
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

#21

Post by seiko22 »

No, problem je ozbiljniji od Lagumdžijine cirkuzantske neozbiljnosti. Kriminalno Lagumdžijino priznanje da će za vlast učiniti sve što se od njega traži, dekodira mnoge zločine koje je počinila SDP-Alijansa. Mnogo je ljudskih sudbina žrtvovano da bi se zadovoljili Lagumdžijini mentori iz Karađorđeva. Na žalost, ne radi se samo o bliskoj prošlosti, već i o sadašnjosti

:lol: :lol: :lol: :lol:
a pita li se ovaj "zeleni narucilac vlasti" s kim je Lagumdzija bio u dogovoru, i ko mu je "obec'o pa slag'o"
p.s. SDA, SDA, SDA, :lol: :lol: :lol: :lol:

jel to isti onaj Ti'ic, sto ima onako lijep "intervju" na yutube?????

deder Lagumdzija, naljuti se jos malo, :D :D :D :D
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#22

Post by kekec »

bosnjo24 wrote:Idemo Zlajici sta sutite ,stidi te se ko vam je idol
Neka, polako, vidis da se
misevi igraju. :P
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#23

Post by klif »

kekec wrote:Gledaj gore!

MISEVI SE RADUJU ! :)

"Prvi se macici u vodu bacaju", kaze poslovica, te zato
sacekajte malo objasnjenja o dogadjanjima iza kulisa. ;-)
Mnoge stvari ce vam biti jasnije. :roll:
Priznajem da sam zbunjen, jer sam ovo saznao tek od postavljaca teme.

Ne znam sta se desava iza kulisa i zbilja bih volio da se radi o nekom promisljenom planu, manevru ili cak strategiji. Medjutim, nekako pocinjem da gubim nadu.

Imas li ti makar neku teoriju o cemu se ovdje radi?
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#24

Post by zzzzz »

kekec wrote:
bosnjo24 wrote:Idemo Zlajici sta sutite ,stidi te se ko vam je idol
Neka, polako, vidis da se
misevi igraju. :P
Ma mozes pricati sta hoces kekec, stvarno je pokazao koliki je jadovan od izbora pa naovamo. Hajde realno reci kakav karakter moze davati ovakve izjave poput ovih Lagumdzijinih u NN (ulizivanje Dodiku da i ne spominjem)

Eto da kazemo, da su Tihic i Silajdzic ni za sta, ali ako im je ovaj alternativa, jadna nam je majka.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#25

Post by kekec »

klif wrote: Priznajem da sam zbunjen, jer sam ovo saznao tek od postavljaca teme.
Ne znam sta se desava iza kulisa i zbilja bih volio da se radi o nekom promisljenom planu, manevru ili cak strategiji. Medjutim, nekako pocinjem da gubim nadu.
Imas li ti makar neku teoriju o cemu se ovdje radi?
Polako je razradjujem. Prikupljam kockice i ne zalijecem se. Za pocetak, na zakljucak, da nije bas sve kako izgleda, dosao sam na osnovu sljedeceg:
Lagumdžija je kazao da je za njega bila najoptimalnija vlast koju bi formirali SDP BiH, SDA, SNSD i HDZ BiH i da je o mnogim suštinskim pitanjima na sastanku u Doboju postignuta saglasnost.
Kazao je da je, između ostalog, dogovoreno da gradnja koridora 5c ima dva kraka koja bi se odvajala prema Tuzli i Banjaluci, te da bude usvojen zakon o oduzimanju opljačkane imovine, kao i niz drugih suštinskih stvari.
On je dodao da je ovaj dogovor propao zbog lidera SDA Sulejmana Tihića, koji "ili se uplašio ili su ga osujetili kriminalci iz njegove stranke".
"Jasno je da bi se usvojeni zakon o opljačkanoj imovini odnosio prije svih na kriminalce iz SDA i Stranke za BiH. Ne znam da se Tihić uplašio ili je jednostavno bio prinuđen da odustane od ovih dogovora", rekao je Lagumdžija.
Lagumdzija, kako se vidi, ne krije da bi zelio biti u koaliciji sa gore navedenim strankama, ali, cesto je naglasavano, na programskim osnovama, a ne na ideoloskim.
Drugo, u Doboju je doslo do dogovora o nekim stvarima, a po meni je najvazniji onaj o donosenju Zakona o oduzimanju opljackane imovine. Ovu stvar razvaljuje Tihic (ili neko iz sjenke, a u posljednje vrijeme se cesto sastajao sa...). Poznato je da SDP godinama insistira na ovom Zakonu, sto nije nevazna cinjenica (kockica), ali drzavni Parlament SUTI.
I trece, sada malo SDP ili Lagumdzija zateze oko Ustavnih promjena. U kojoj mjeri i kako ce se to na kraju zavrsiti, znati cemo. A ne treba zaboraviti ni cinjenicu da politicari imaju uvijek "pomocni izlaz" iz situacije koju sami naprave.
A iskreno Ustavne promjene su na danasnjem nivou svijesti vecine ljudi u Bosni bez znacaja. Mozemo mi imati najbolji Ustav na svijetu, nece nam pomoci sve dok ga sprovode isti ljudi koji sprovode i ovaj Dejtonski, u koji se zaklinju, manje ili vise, zavisno od trenutne potrebe.

Mi smo daleko od centra dogadjanja, daleko od pravog i istinitog izvora informacija, te zbog toga je dobro malo se suzdrzati, a ne, bezrazloznom mrznjom zaslijepljeni, odmah se bacati na "zrtvu", kao gladni i bijesni kerovi.
Post Reply