EUMC: Muslimani u Evropi su zrtve rasizma i diskriminacije

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/12/2006 16:13

DONY wrote:
_BosanaC wrote:
tempora wrote:

Smatram te sugovornikom koji je rijetko sklon povrnostima. Sto za ovakvu reakciju ne mogu reci!

[b]Radi se o tome da sumnjam da neko ima pravo da prvo trazi od te iste Svedske da ga primi a onda da sere protiv bas te Svedske.

U Evropi najvece probleme imaju muslimani koji dodju iz Alzira, Tunisa, Maroka, pa pokusaju u drzavi koja ih je primila uspostaviti rezim koji su imali u drzavi iz koje su, gle cuda - pobjegli!
[/b]

Da problema sa diskriminacijom i slicnim glupostima imaju ljudi koji prihvate zakone drzave u koju dodju i obicaje koji tamo vladaju jos uvjek nisam cuo - iako ne mora znaciti da ti problemi ne postoje.

Ali to je vec prezvakano milion puta i po pitanju toga sam napisao misljenje isto toliko puta, s kojim si vjerujem upoznata.

Divno i jednostavno objasnjeno,samo treba dodati da se isto tako ponasha i vecina Bosanaca,i to nije bitno u kojoj zemlji i na kojem kontinentu su se "uhljebili"..
:-)
Za Bosance je to opce poznato, to nije nikakva tajna.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/12/2006 16:15

biscanka84 wrote:Ne radi se o tome nego o rasismu i fobiji koja postoji prema islamu,muslimanima.Daleko do svih muslimana su takvi kao sto ih ti opisujes..znam jednog bosanca koji je promjenio ime samo da bi dobio posao,jeli to tolerancija ?
Kakve veze ima mjenjanje imena?

Jel' mislis da ce u Sarajevu posao prije dobiti Yang-Ce-Tin nego Sead ili Marko?

rashomon

Post by rashomon » 22/12/2006 16:16

Sead i Marko!

Ovisno o tome kako se zove gazda!

biscanka84

Post by biscanka84 » 22/12/2006 16:23

_BosanaC wrote:
biscanka84 wrote:Ne radi se o tome nego o rasismu i fobiji koja postoji prema islamu,muslimanima.Daleko do svih muslimana su takvi kao sto ih ti opisujes..znam jednog bosanca koji je promjenio ime samo da bi dobio posao,jeli to tolerancija ?

Jel' mislis da ce u Sarajevu posao prije dobiti Yang-Ce-Tin nego Sead ili Marko?
A mislis da ce u Danskoj prije dobiti jedan Yang Ce Tin od jednog recimo Muhammeda Smajlovica :? naravno da hoce jer Muhammed ubada u oci

zelim reci,evropljani imaju extra fobiju od muslimana nego od drugih imigranata,i ko god zivi na zapadu to zna

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/12/2006 16:25

biscanka84 wrote:
_BosanaC wrote:

A mislis da ce u Danskoj prije dobiti jedan Yang Ce Tin od jednog recimo Muhammeda Smajlovica :? naravno da hoce jer Muhammed ubada u oci

zelim reci,evropljani imaju extra vise fobiju od muslimana nego od drugih imigranata,i ko god zivi na zapadu to zna
Ja, eto, ne zivim na zapadu... Niti su mi muslimani drazi od ostalih... A nisu mi ni ostali drazi od muslimana... Moja greska...

tempora

Post by tempora » 22/12/2006 16:27

DONY wrote:
_BosanaC wrote:
tempora wrote:

Smatram te sugovornikom koji je rijetko sklon povrnostima. Sto za ovakvu reakciju ne mogu reci!

[b]Radi se o tome da sumnjam da neko ima pravo da prvo trazi od te iste Svedske da ga primi a onda da sere protiv bas te Svedske.

U Evropi najvece probleme imaju muslimani koji dodju iz Alzira, Tunisa, Maroka, pa pokusaju u drzavi koja ih je primila uspostaviti rezim koji su imali u drzavi iz koje su, gle cuda - pobjegli!
[/b]

Da problema sa diskriminacijom i slicnim glupostima imaju ljudi koji prihvate zakone drzave u koju dodju i obicaje koji tamo vladaju jos uvjek nisam cuo - iako ne mora znaciti da ti problemi ne postoje.

Ali to je vec prezvakano milion puta i po pitanju toga sam napisao misljenje isto toliko puta, s kojim si vjerujem upoznata.

Divno i jednostavno objasnjeno,samo treba dodati da se isto tako ponasha i vecina Bosanaca,i to nije bitno u kojoj zemlji i na kojem kontinentu su se "uhljebili"..
Apsolutna greska u izjavi! Pricas tek onako! Zadovolji me istrazivanjima i ja cu se sloziti. BiH gradjani, kao jedna od mladih grupa imigranata u Holandiji, vaze sa jednu od najintegrisanijih grupa u drustvu. Na desetine stranica istrazivanja raporta Ministarstva Pravde ( odsjek-integracija/naturalizacija) govore o tome. Znaci pricas o predrasudama a ne o cinjenicnom stanju!
U poredjenju sa drugim grupama stranaca u ovoj drzavi, BiH gradjani su nakon Iracana ( jedna od pet migracijskih novijih grupa) najbolje integrisani=sto podrazumjeva ucesce u drustvu kroz rad i sl.

Zadnje: krajnje je povrsno smatrati da onaj koji ode iz svoje zemlje nema pravo da se buni na uslove u nekoj drugoj zemlji. Mislim koja misaona formula osmisljava ovaj stav? :? I da li je uopste potrebno raspravljati o takvom stavu? Osim dodati da onda nista ne znamo o svijetu, covjeku, zivotu i nacinu funkcionisanja svijeta!
Svaki covjek tezi boljem-treba li mu zamjeriti na tome? A onaj eto glupi Marokanac koji je dosao iz nedodjije treba da trpi-jer nije naucio boljem i nije njegovo! Vi ste gospodo ograniceni nacijom i granicama i kroz isto potvrdujete ekskluzivno pravo nacija na gradjane prvo, drugog i ko zna kojeg reda.
Po istoj formuli, posto je vecina BiH nacije musliman po vjeroispovjesti, svi oni koji nisu to treba da sute i slijepo prihvataju sve sto im se nalaze. Takodjer bi trebalo i da se poklopimo usima, jer smo do jucer bili u sastavu Jugoslavije, a danas smo jel nezavisni i nemamo pravo na kritiku odnosa susjednih nam drzava, niti diskriminaciju po tom pitanju. Niti je ko kome kriv sto je ostao u RS-u, niti onome u Federaciji. Neka ide tamo gdje su njegovi. ( mogla bih lupati do mile volje po ovoj fantasticnoj formuli)

Samo jos da dodam-kako rece Bosanac, sa diskriminacijom i sl nuspojavama imaju ljudi koji ne prihvataju zakone drzave u kojoj se nalaze. Ja cu zamoliti na primjere ataka na drzavni aparat od strane stranaca u posljednjih samo deceniju? Na koji to nacin isti ne prihvataju zakone drzave i ne slijede ih? Obiljezja kao sto su marama nisu potkopavanje drzave-a ovo brkanje pojmova se itekako mijenja! Da ne nabrajam dalje !

rashomon

Post by rashomon » 22/12/2006 16:29

Bosanci su bijelci, ovdje ipak govorimo o rasizmu ;)

biscanka84

Post by biscanka84 » 22/12/2006 16:33

rashomon wrote:Bosanci su bijelci, ovdje ipak govorimo o rasizmu ;)
ne znaci to nista jednom prosjecnom iz recimo Danske,on cim cuje da si musliman..za njega je sve ostalo manje vazno :roll:

Drugo su visoko obrazovani ljudi koji vecinom imaju pozitivno misljenje o strancima,pa i o muslimanima

nego,citala sam kako neki neljudi na jednoj rasistickoj stranici diskutuju da li su cecenci,albanci,bosnjaci zaista bijelci jer su muslimani-slozili su se da su bijelci,ali izdajice :x

rashomon

Post by rashomon » 22/12/2006 16:36

nego,citala sam kako neki neljudi na jednoj rasistickoj stranici diskutuju da li su cecenci,albanci,bosnjaci zaista bijelci jer su muslimani-slozili su se da su bijelci,ali izdajic
Ja jesam izdajica! :D :D :D :D All the way!!!

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/12/2006 16:37

@tempora, zasto je popaljeno pola Francuske i Njemacke prije samo par mjeseci? (pod ovo "pola" mislim figurativno, naravno) I ko je vrsio te paljevine? I zasto je protestvovao?

Ne zivim "u Evropi", zivim u Sarajevu.

rashomon

Post by rashomon » 22/12/2006 16:51

Novi zakoni o zaposlenju mladih

http://en.wikipedia.org/wiki/2006_labor ... _in_France

Prošle godine su dva klinca nastradala u trafo-stanici za vrijeme ramazana, ukoliko se dobro sjećam policija je bacala suzavac u džamiju za vrijeme molitve.

DONY

Post by DONY » 22/12/2006 16:56

tempora wrote:
DONY wrote:
_BosanaC wrote:

[/b]

Apsolutna greska u izjavi! Pricas tek onako! Zadovolji me istrazivanjima i ja cu se sloziti. BiH gradjani, kao jedna od mladih grupa imigranata u Holandiji, vaze sa jednu od najintegrisanijih grupa u drustvu. Na desetine stranica istrazivanja raporta Ministarstva Pravde ( odsjek-integracija/naturalizacija) govore o tome. Znaci pricas o predrasudama a ne o cinjenicnom stanju!
U poredjenju sa drugim grupama stranaca u ovoj drzavi, BiH gradjani su nakon Iracana ( jedna od pet migracijskih novijih grupa) najbolje integrisani=sto podrazumjeva ucesce u drustvu kroz rad i sl.

Zadnje: krajnje je povrsno smatrati da onaj koji ode iz svoje zemlje nema pravo da se buni na uslove u nekoj drugoj zemlji. Mislim koja misaona formula osmisljava ovaj stav? :? I da li je uopste potrebno raspravljati o takvom stavu? Osim dodati da onda nista ne znamo o svijetu, covjeku, zivotu i nacinu funkcionisanja svijeta!
Svaki covjek tezi boljem-treba li mu zamjeriti na tome? A onaj eto glupi Marokanac koji je dosao iz nedodjije treba da trpi-jer nije naucio boljem i nije njegovo! Vi ste gospodo ograniceni nacijom i granicama i kroz isto potvrdujete ekskluzivno pravo nacija na gradjane prvo, drugog i ko zna kojeg reda.
Po istoj formuli, posto je vecina BiH nacije musliman po vjeroispovjesti, svi oni koji nisu to treba da sute i slijepo prihvataju sve sto im se nalaze. Takodjer bi trebalo i da se poklopimo usima, jer smo do jucer bili u sastavu Jugoslavije, a danas smo jel nezavisni i nemamo pravo na kritiku odnosa susjednih nam drzava, niti diskriminaciju po tom pitanju. Niti je ko kome kriv sto je ostao u RS-u, niti onome u Federaciji. Neka ide tamo gdje su njegovi. ( mogla bih lupati do mile volje po ovoj fantasticnoj formuli)

Samo jos da dodam-kako rece Bosanac, sa diskriminacijom i sl nuspojavama imaju ljudi koji ne prihvataju zakone drzave u kojoj se nalaze. Ja cu zamoliti na primjere ataka na drzavni aparat od strane stranaca u posljednjih samo deceniju? Na koji to nacin isti ne prihvataju zakone drzave i ne slijede ih? Obiljezja kao sto su marama nisu potkopavanje drzave-a ovo brkanje pojmova se itekako mijenja! Da ne nabrajam dalje !

Nemam zelje da te "zadovoljim"nichim,ocito da u tvojim istrazivanjima nedostaje vishe "analize",jer ja mislim da je moj zivot u svijetu (vishe od 15 godina),kontakti sa "nashim" i ostalim svijetom tokom tih godina su preveliko"istrazivanje"..malo vishe "realnosti" nije na odmet.. :-)

digger

Post by digger » 22/12/2006 23:24

tempora wrote:...Zadnje: krajnje je povrsno smatrati da onaj koji ode iz svoje zemlje nema pravo da se buni na uslove u nekoj drugoj zemlji. Mislim koja misaona formula osmisljava ovaj stav? :? I da li je uopste potrebno raspravljati o takvom stavu?
Jeste Tempora: treba raspravljati. Zasto ne shvatas da u krajnjoj liniji mi smo i dalje gosti zemlje koju smo SAMI odabrali. Niko te nije natjerao da dodjes u Holandiju ili mene u Kanadu. I sigurno je da ni ti a ni ja ne bismo otisli u posjetu lokalnoj familiji noseci zivog pjevca na poklon. (Karikiram da se bolje shvatimo.) Nije li red da mi treba da pitamo i naucimo sta je "adet" za posjetu i kako da se obucemo ili sta da ponesemo?

Ali od kako sam ovdje dosao, prvo sto sam skontao da su njihova pravila igre mnogo bolja, fer za sve, demokratskija.... i prihvatio sam ih. Bila su bolja od mnogih "jugovickih." I tek nakon 36 godina boravka ja mogu da kazem da sam skoro "pravi" Kanadjanin jer mi je valjda toliko i trebalo da mnoge stvari shvatim.
Po istoj formuli, posto je vecina BiH nacije musliman po vjeroispovjesti, svi oni koji nisu to treba da sute i slijepo prihvataju sve sto im se nalaze.
Grijesis. Ja sam nas "domaci" sto znaci da je to moje urodjeno pravo—musliman ili ne. To nema nikakve veze sa pravilima MOJEG ponasanja u TUDJOJ zemlji koja mi je pruzila GOSTOPRIMSTVO—musliman ili ne.
Recimo, zena ode sama za Saudijsku Arabiju. Ima para, pasos, i prijateljicu koju zeli da posjeti. Sto da ne. Well, prvo, ne bi mogla ni uci preko granice jer nije u pratnji muskarca. I recimo da ipak neki nadje da je "uvede," ova gosca ne bi mogla da udje u aerodromsku zgradu bez da ima maramu na glavi.

Zasto zahtijev nekih zemalja da se marama skine treba tumaciti da je pogresno, drakonsko ili rasisticko, a propis ili zakon drugih da se nosi prihvatiti kao nesto normalno?

hukagrad

Post by hukagrad » 23/12/2006 01:50

Što bi Evropa bila gnijezdo kukavičjim jajima? Ko stoji iza muslimana u Evropi: islam, ili matične im države? Ili su prepuštani sami sebi? Evropljani su nadživjeli crkvene torture i, logično je, ne žele se vraćati unazad. Uostalom, njihov napredak je i započeo nakon što su definirali odnos crkve i države, tako da crkva ima i svoju državu i svoje stado u Evropi. Zašto bi se trudili i da razumiju: tvrdnju, po kojoj „postoje samo tri integralna pogleda na svijet: materijalistički, religijski i islamski – i više ih ne može biti“?; ili dobrobiti „islamske republike?; ili perspektivu raznoraznih oblika diktature u (svjetovnim) državama u kojima su muslimani apsolutna većina? Iz ovakve supozicije, muslimani u Evropi stoje sami iza sebe. Znači, ključno je pitanje – kako to promijeniti? Ljetos sam čuo zaključak jednog od naših Šveđana, kaže da je Švedska najislamskija zajednica u svijetu.
Što se Bosne tiče, mišljenja sam da je baš muslimanima nanesena nenadoknadiva šteta politikom „brige o narodu“, a ne o državi - s krajnjim ciljem da se „moj narod“ REISlamizira. Miloševićevu tezu, po kojoj su Jugoslaviju stvorili narodi, Dodik danas projecira na daytonsku BiH, s pravom odričući svoje sudjelovanje u Daytonu. Ako se Miloševićeva teza bila prihvatila od strane lidera politike „brige o narodu“ - a jeste - trebalo je, ukoliko se na drugi način nisu mogli pronaći saveznici, s takvom Jugoslavijom ucjenjivati Evropu. Međutim, s njom se ucijenila samo Bosna. Isključivo u Bosni je i operacionalizirana.

tempora

Post by tempora » 23/12/2006 02:02

[quote="DONY

Nemam zelje da te "zadovoljim"nichim,ocito da u tvojim istrazivanjima nedostaje vishe "analize",jer ja mislim da je moj zivot u svijetu (vishe od 15 godina),kontakti sa "nashim" i ostalim svijetom tokom tih godina su preveliko"istrazivanje"..malo vishe "realnosti" nije na odmet.. :-)[/quote]

Oprostit ces mi profesore sto te nisam prepoznala i nadam se ne zamjeriti mojoj malenkosti koja se usudila proturjeciti tvojem licnom iskustvu od 15 godina navodeci nekakve statistike, naucna ispitivanja i sl. Upravu si, suluda ja ! Svijet je i dalje ravna ploca.

tempora

Post by tempora » 24/12/2006 15:14

digger wrote:
tempora wrote:...Zadnje: krajnje je povrsno smatrati da onaj koji ode iz svoje zemlje nema pravo da se buni na uslove u nekoj drugoj zemlji. Mislim koja misaona formula osmisljava ovaj stav? :? I da li je uopste potrebno raspravljati o takvom stavu?
Jeste Tempora: treba raspravljati. Zasto ne shvatas da u krajnjoj liniji mi smo i dalje gosti zemlje koju smo SAMI odabrali. Niko te nije natjerao da dodjes u Holandiju ili mene u Kanadu. I sigurno je da ni ti a ni ja ne bismo otisli u posjetu lokalnoj familiji noseci zivog pjevca na poklon. (Karikiram da se bolje shvatimo.) Nije li red da mi treba da pitamo i naucimo sta je "adet" za posjetu i kako da se obucemo ili sta da ponesemo?

Ali od kako sam ovdje dosao, prvo sto sam skontao da su njihova pravila igre mnogo bolja, fer za sve, demokratskija.... i prihvatio sam ih. Bila su bolja od mnogih "jugovickih." I tek nakon 36 godina boravka ja mogu da kazem da sam skoro "pravi" Kanadjanin jer mi je valjda toliko i trebalo da mnoge stvari shvatim.
Po istoj formuli, posto je vecina BiH nacije musliman po vjeroispovjesti, svi oni koji nisu to treba da sute i slijepo prihvataju sve sto im se nalaze.
Grijesis. Ja sam nas "domaci" sto znaci da je to moje urodjeno pravo—musliman ili ne. To nema nikakve veze sa pravilima MOJEG ponasanja u TUDJOJ zemlji koja mi je pruzila GOSTOPRIMSTVO—musliman ili ne.
Recimo, zena ode sama za Saudijsku Arabiju. Ima para, pasos, i prijateljicu koju zeli da posjeti. Sto da ne. Well, prvo, ne bi mogla ni uci preko granice jer nije u pratnji muskarca. I recimo da ipak neki nadje da je "uvede," ova gosca ne bi mogla da udje u aerodromsku zgradu bez da ima maramu na glavi.

Zasto zahtijev nekih zemalja da se marama skine treba tumaciti da je pogresno, drakonsko ili rasisticko, a propis ili zakon drugih da se nosi prihvatiti kao nesto normalno?
Digger, o cemu mi ovdje zapravno raspravljamo? O raportu koji je izasao i kojeg evo velika vecina negira, dajuci svoja licna iskustva kao nesto mjerodavno :? ili o nacinu integracije muslimana u evropskim zemljama!?

Ja jos jednom tvrdim da ste Vi, u ovom slucaju i ti, ograniceni nacijom i granicom naci drzave u potrazivanju ekskluzivnih prava -tj prednosti jer kako ti rece musliman ili ne to je tvoje urodjeno pravo :? jer si domaci! Sta bi bilo, da si kojim slucajem rodjen kao Rom u Bugarskoj? Ili Marokanac u Holandiji? Da li bi i dalje imao urodjeno pravo na autohtonost dok te okolina tako ne smatra? Jer podjimo od toga ( ne mogu pisati o Kanadi, jer imigraciju te zemlje poznajem iz ugla teorije a nikako iz prakse) da se u Holandiji druge i trece generacije Turaka ili Marokanaca ( navodim samo dvije skupine) i dalj smatra strancima? Znaci, ne vazi vise ni ona definicija da se strancem smatra onaj ciji je jedan od roditelja -stranac. No i u tom kontekstu postoji bitna razlika djeteta ciji je roditelj Njemac i djeteta ciji je jedan roditelj Marokanac. Pa ni onaj cija su oba roditelja Turci, rodjeni u Holandiji?

Ti pricas o gostoprimstvu! I o tome kako ljude niko ne tjera da odu tamo gdje odlaze. Nije li to malo jednostavna misao kojom objasnjavas svijet?
Granice se konstantno pomjeraju ( Evropejac je prvenstveno Holandjanin ili obratno?), a sukoba je vise do mirnih rjesenja. Trgovina ljudima, neimastina, diktature-ne moram nabrajati, zasigurno znas i sam, faktori su koji ljude nagnaju na odlazak.
I ti sam,zasigurno nisi preuzeo sve kanadsko vec ti je ostao jedan dio tebe, ponesen iz kulture iz koje dolazis. Koji je to dio i ko je odlucio o tome sto ces ti ostaviti sebi a sto stopiti sa kulturom drzave u kojoj se nalazis? Sumnjam da si slijepo prihvatio sva pravila igre u zemlji u kojoj se nalazis? Osim onih koji ti zakon nalaze, zasigurno imas dovoljno kulturnog naslijedja koje nisi odbacio u privatnom domenu zivljenja!

Ako mojoj poznanici u Holandiji biva naredjeno od okoline da skine maramu i kaze da je iz Spanije i da se zove Marija-kako bi joj dali da radi u kuhinji restorana i da pere sudje-onda ja to smatram diskriminacijom! I iako gdjica ispunjava sve uslove uspjesne integracije koje joj nalaze drzavni aparat, a u kojem ne stoji zahtjev da njeno religiozno obiljezje mora biti odbaceno -ona je zrtva nepisanih pravila. I ako svoja obiljezja ne moraju ukloniti Jevreji u Amsterdamu,ili ako svoja obiljezja ne moraju ukloniti ortodoksni protestantni zasto onda trebamo ocekivati da ih ukloni ona?
U ovom primjeru, ne moram prihvatati primjer Saudijske Arabije-koja eto zahtjeva od svih zena koje udju u zemlju da se pokriju-jer za mene S.Arabija nije parametar demokratskog zivljenja u kojem se dicimo slobodama pojedinaca.

xon_sa

Post by xon_sa » 24/12/2006 15:51

A gdje otjerati muslimana, koji je Evropljanin, recimo Holandjanin? Jel treba reci "ako vam se ne svidja - vratite se u svoje zemlje" samo naturalizovanim gradjanima ili svima koji se usude da vjeruju u nesto drugo od onoga sto vjeruje vecina gradjana te drzave?

Zasto svi naivno povezuju Islam sa geografskim porijeklom?! Islam je svjetska religija, koju prakticiraju ljudi svih rasa i nacija. Vjerovali ili ne ima ljudi koji su muslimani, a nisu niti rodjeni niti porijeklom iz neke muslimanske drzave...

Fratris

Post by Fratris » 24/12/2006 20:53

tempora wrote: Ti pricas o gostoprimstvu! I o tome kako ljude niko ne tjera da odu tamo gdje odlaze. Nije li to malo jednostavna misao kojom objasnjavas svijet?
Granice se konstantno pomjeraju ( Evropejac je prvenstveno Holandjanin ili obratno?), a sukoba je vise do mirnih rjesenja. Trgovina ljudima, neimastina, diktature-ne moram nabrajati, zasigurno znas i sam, faktori su koji ljude nagnaju na odlazak.
Jedna Nizozemska ili Belgija ili Danska nema nikakvu moralnu, politicku ili legalnu obavezu prihvatiti bilo koga. Ako te oni prihvate, to je samo njihova dobra volja i poklon koji ti daju. Oni tebi nisu nista duzni, nego samo ti njima. A ako oni postavljaju pravila, tvoje je da ih se drzis bez pitanja zasto. Nije Svedska kriva za trgovine ljudima, neimastinu, ratove i diktature.
Ako mojoj poznanici u Holandiji biva naredjeno od okoline da skine maramu i kaze da je iz Spanije i da se zove Marija-kako bi joj dali da radi u kuhinji restorana i da pere sudje-onda ja to smatram diskriminacijom! I iako gdjica ispunjava sve uslove uspjesne integracije koje joj nalaze drzavni aparat, a u kojem ne stoji zahtjev da njeno religiozno obiljezje mora biti odbaceno -ona je zrtva nepisanih pravila. I ako svoja obiljezja ne moraju ukloniti Jevreji u Amsterdamu,ili ako svoja obiljezja ne moraju ukloniti ortodoksni protestantni zasto onda trebamo ocekivati da ih ukloni ona?
Zato sto se u Nizozemskoj niko ne boji Zidova ili evangelickih Protestanata jer dosad nije bilo slucajeva da Zidov ubije rezisera zbog kritike Judaizma, prijeti clanovima parlamenta zbog istog, ili da se masa Zidova skupi na trgu i pljuje po drzavi, pali zastave, i prijeti zato sto je neko okacio Mojsija u nekom stripu.

mrki62

Post by mrki62 » 24/12/2006 22:48

Svako je žrtva svoje neprilagodljivosti :-)

AmsterdamA

Post by AmsterdamA » 24/12/2006 23:02

Zasto se preuzima prijevod na ekavskom!?

Fratris

Post by Fratris » 24/12/2006 23:10

AmsterdamA wrote:Zasto se preuzima prijevod na ekavskom!?
Ne znam, ali ja ti mogu prevest na ijekavski ako hoces. Za malu novcanu nadonknadu, naravno.

AmsterdamA

Post by AmsterdamA » 24/12/2006 23:18

Mani malicioznosti, kontam da si to mogao pokupiti iz ijekavske varijante hrvatskoga jezika. Nije da ne podnosim, no bosanskohercegovacka jezicka politika je oko toga bar-jasna.

Fratris

Post by Fratris » 24/12/2006 23:24

AmsterdamA wrote:Mani malicioznosti, kontam da si to mogao pokupiti iz ijekavske varijante hrvatskoga jezika. Nije da ne podnosim, no bosanskohercegovacka jezicka politika je oko toga bar-jasna.
Mozda bi trebao stupiti u kontakt s moderatorima i traziti da te postave za dezurnog jezicnog zaptiju. Pa kad neko nedaj boze ekavicu stavi na forum, ti mu namah crveni karton das.

xon_sa

Post by xon_sa » 24/12/2006 23:33

Fratris wrote:Zato sto se u Nizozemskoj niko ne boji Zidova ili evangelickih Protestanata jer dosad nije bilo slucajeva da Zidov ubije rezisera zbog kritike Judaizma, prijeti clanovima parlamenta zbog istog, ili da se masa Zidova skupi na trgu i pljuje po drzavi, pali zastave, i prijeti zato sto je neko okacio Mojsija u nekom stripu.
A sta je sa mossadovim teroristickim aktivnostima sirom svijeta? Zasto se zbog njih ne dize prasina, zasto mediji izbjegavaju da ih uopste spomenu? Ciljana ubistva sirom svijeta, podmetanje terostickih akcija drugima i sl. stare su tehnike ove izraelske tajne sluzbe. Zasto su oni drugaciji od bilo kojih drugih terorista? I zasto bi se onda trebao neko vise bojati muslimana nego jevreja ili pripadnika bilo koje druge religije?

Sto ne mogu ovih islamofoba...

digger

Post by digger » 24/12/2006 23:50

xon_sa wrote:
Fratris wrote:Zato sto se u Nizozemskoj niko ne boji Zidova ili evangelickih Protestanata jer dosad nije bilo slucajeva da Zidov ubije rezisera zbog kritike Judaizma, prijeti clanovima parlamenta zbog istog, ili da se masa Zidova skupi na trgu i pljuje po drzavi, pali zastave, i prijeti zato sto je neko okacio Mojsija u nekom stripu.
A sta je sa mossadovim teroristickim aktivnostima sirom svijeta? Zasto se zbog njih ne dize prasina, zasto mediji izbjegavaju da ih uopste spomenu? Ciljana ubistva sirom svijeta, podmetanje terostickih akcija drugima i sl. stare su tehnike ove izraelske tajne sluzbe. Zasto su oni drugaciji od bilo kojih drugih terorista? I zasto bi se onda trebao neko vise bojati muslimana nego jevreja ili pripadnika bilo koje druge religije?

Sto ne mogu ovih islamofoba...

Post Reply