Bogic Bogicevic !!

Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#1 Bogic Bogicevic !!

Post by Dolina avalona »

Bogic Bogicevic, covijek koji je mnogo utjecao na politiku i desavanja pocetkom devedesetih.

A ono po cemu ga najvise pamtimo, je njegovo hrabro -NE, Milosevicevoj i Jovicevoj nakani da posalju JNA da razvale BiH.

Da je kojim slucajem Bogic glasao ZA slanje JNA trupa na teritoriju BiH, desilo bi nam se ono sto nam se i jeste desilo, samo sto bi to tada bilo legalno i legitimno i okarakterisano kao gradjanski rat unutar krnje Jugoslavije.

Ali, Bogicevo hrabro -NE, i Izetbegovicevo hrabro i potpuno opravdano raspisivanje referenduma za Nezavisnost BiH, su od Miloseviceve i Joviceve armije napravili agresorsku vojsku, a to je iznimno bitno u buducim desavanjima a posebno u procesu protiv SiCG!!

Dali se slazete i koje je vase misljenje o Bogicu...?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#2

Post by taxi_driver »

bogic je bog!!! :-D
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#3

Post by DONY »

taxi_driver wrote:bogic je bog!!! :-D
:thumbup:

steta sto je "onemogucen" da bude aktivan u politici...
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#4

Post by DUREX »

Samo ime sve govori :D

Svaka mu dala...
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5

Post by muha_sa »

--Bogi je i meni bog.
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#6

Post by Dolina avalona »

Steta sto ga je SDP zakovao u stranci, a da je kojim slucajem on predsjednik SDP-a, sdp bi vjerovatno bio prvi...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#7

Post by Ivy »

DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#8

Post by DUREX »

Bogi, bog si ove i naredne hefte... :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#9

Post by tech10 »

Svaka mu cast!
sveu16
Posts: 100
Joined: 27/05/2002 00:00

#10

Post by sveu16 »

Svekoliki car! :thumbup:
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#11

Post by Maksim »

Da je kojom srecom on bio predsjednik BiH umjesto Izetbegovica. Stjepan Kljujic, Bogic Bogicevic, Branko Mikulic..... ti ljudi su izdani!

Bogic Bogicevic je sve od sebe dao da spasi BiH od krvoprolica i nije pristao na vojnu intervenciju JNA u Hrvatskoj za sto je vecina Srba glasala. On i Tupurkovski su glasali protiv. Bogicevic bi trebao biti malo aktivniji u politici, jer Lagumdzija sve vise gubi povjerenje glasaca pogotovo sad nakon ovog slucaja s formiranem koalicije u Tuzlanskom kantonu sa SDA. Bogic iako nije vise u svom vremenu da se tako kaze, jer krajnije je vrijeme da mladi preuzmu odgovornost za svoju buducnost umjesto da sjede pi cijeli dan po kaficima i kukaju kako im je lose i kako im se ide iz BiH umjesto da skrhaju ove stare guzonje.
Azemin
Posts: 97
Joined: 05/12/2006 23:09

#12 Re: Bogic Bogicevic !!

Post by Azemin »

Dolina avalona wrote:Bogic Bogicevic, covijek koji je mnogo utjecao na politiku i desavanja pocetkom devedesetih.

A ono po cemu ga najvise pamtimo, je njegovo hrabro -NE, Milosevicevoj i Jovicevoj nakani da posalju JNA da razvale BiH.

Da je kojim slucajem Bogic glasao ZA slanje JNA trupa na teritoriju BiH, desilo bi nam se ono sto nam se i jeste desilo, samo sto bi to tada bilo legalno i legitimno i okarakterisano kao gradjanski rat unutar krnje Jugoslavije.

Ali, Bogicevo hrabro -NE, i Izetbegovicevo hrabro i potpuno opravdano raspisivanje referenduma za Nezavisnost BiH, su od Miloseviceve i Joviceve armije napravili agresorsku vojsku, a to je iznimno bitno u buducim desavanjima a posebno u procesu protiv SiCG!!

Dali se slazete i koje je vase misljenje o Bogicu...?
:thumbup:

Bogic je kralj!
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#13

Post by Dolina avalona »

Maksim wrote:Da je kojom srecom on bio predsjednik BiH umjesto Izetbegovica.
Ko god da je bio na celu BiH nebi mogao sprijeciti Balkanskog kasapina u njegovim namjerama i planovima iz Karadjordjeva.
A usporedba koju si dao nema nikakvog smisla.
Izetbegovic je bio komandant armije koja je branila Bosmu i Hercegovinu onako kako je znala, umjela i mogla. I u tome je i uspjela. Velike srbije nema a Bosne & H. ima!!
A Bogic je na svoj nacin doprinio odbrani zemlje.
Svak' na svoje.
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#14

Post by kon-tiki »

Da BOGA SVOJIM GLASOM PROTIV tada nije osujetio uvodjenje vanrednog stanja u Jugoslaviji, vec upaljeni tenkovi bi "potpuno legalno" na oci cijelog svijeta "odbranili ustavni poredak zemlje" i za par dana pregazili Bosnu i ostale dijelove buduce velike Srbije.

Tako ne bi smo imali ni Aliju ni SDAovsku kradju revolucije. ni... ni vazdan toga.

A ko smo mi, i sta smo mi, najbolje govori nas odnos prema tome covjeku.
Da nije bilo pojedinaca u sarajevskoj raji, on bi pored Alije i ostale politicke jalije, u ratu umro od gladi. Pogledajmo sta nam na oci od njega radi onaj mahalski supak Lagumdzija.

Morali bi smo osjecati kolektivni stid zbog svega toga, zbog bosanske ljudeskare i moralne gromade- Bogica Bogicevica. :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by _BosanaC »

Bas me interesovalo koliko ce proci a da se Lagumdzija spomene :)

O Bogicu sve najbolje, ali isti taj Bogic je bio kandidat za predsjednika SDP-a pa se na sam dan izbora povukao i prepustio mjesto Lagumdziji kao jedinom kandidatu.

S druge strane, koliko sam licno upoznat razlozi zasto Bogic nije aktivno ukljucen u politiku jesu zdravstveni i nikakvi drugi.
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#16

Post by kon-tiki »

Halo BosanaC,
Neprijatno mi je kada sebe uhvatim u "zijanu", kao ovog puta kada ustanovim da sam ti Lagumdziju nazvao supkom. Ja stvarno ne volim te teske i neuljudne kvalifikacije, pa mi dozvoli ispravku, odnosno da ga preimenujem u mahalsku guzicu. Ipak to zvuci znatno blaze.

Ali kad smo vec kod Zlaje, ja mislim da bi njegovo pravo "umjetnicko ime" trebalo glasiti, znas ti to dobro i sam moj forumski drugaru, "imitator Slobodana Milosevica". Ili, "vlasnik Miloseviceve licence za rukovodjenje politickom partijom".

I na kraju; ja mislim da bi ti trebao razmisliti o tome da li ti na izvjestan nacin vrijedjas forumsku publiku tim infatilnim argumentacijama o, kako proizlazi iz tvoje kontra-argumentacije, politickoj anemicnosti, nedoraslosti ili cak mozda kukavicluku, koje imputiras Bogiju, a "ispravdavas" ga, o milosti Bozije, njegovim losim zdravstvenim stanjem.

Moj komentar: Sta mu je sve radio Lagumdzija-socijalista sa supljim ocnjacima, dobro je Bogi ikako ziv.

Zasad toliko o velikom nam Bogiju.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#17

Post by nesvrstan »

GRESKA - BOGICEVIC je obicni tromi, uspavani dinosaur.

Ja sam isto mislio da je njegovo legendarno NE u Beogradu rezultat njegove hrabrosti, mudrosti, vizije...

Ne, Bogiju su ta situacija jednostavno DESILA, a on, onako spor i trom nije ni skonto o cemu se radi, pa je kasnije ispalo da je povukao hrabar potez.

Evo, ako je taj Bogi imalo hrabar, mudar, vizionar... sto sad ne kaze NE ovom idiotu sto upropasti SDP.
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#18

Post by DUREX »

nesvrstan wrote:GRESKA - BOGICEVIC je obicni tromi, uspavani dinosaur.

Ja sam isto mislio da je njegovo legendarno NE u Beogradu rezultat njegove hrabrosti, mudrosti, vizije...

Ne, Bogiju su ta situacija jednostavno DESILA, a on, onako spor i trom nije ni skonto o cemu se radi, pa je kasnije ispalo da je povukao hrabar potez.

Evo, ako je taj Bogi imalo hrabar, mudar, vizionar... sto sad ne kaze NE ovom idiotu sto upropasti SDP.
Aj´ne kenjaj svega ti...Eto, k'o covjek sovio na sjednici, neko ga puko nogom ispod stola, a on onako ne znajuci o cemu se radi, lupio "NE"...

Koju on to danas snagu moze imati i ispoljiti pored onog narcisa, kojem niko u stranci nista ne moze, pa da mu kaze NE??

Dajte ljudi...
Last edited by DUREX on 17/12/2006 15:26, edited 1 time in total.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#19

Post by in33sa »

Mudri su Haretovi glasaci, otvore temu o Bogicu Bogu sa krajnjim ciljem napada na druga Zlatka Staljina :D
stressman
Posts: 25
Joined: 17/07/2005 11:37
Location: Stuttgart

#20 Re: Bogic Bogicevic !!

Post by stressman »

Dolina avalona wrote:Bogic Bogicevic, covijek koji je mnogo utjecao na politiku i desavanja pocetkom devedesetih.

A ono po cemu ga najvise pamtimo, je njegovo hrabro -NE, Milosevicevoj i Jovicevoj nakani da posalju JNA da razvale BiH.

Da je kojim slucajem Bogic glasao ZA slanje JNA trupa na teritoriju BiH, desilo bi nam se ono sto nam se i jeste desilo, samo sto bi to tada bilo legalno i legitimno i okarakterisano kao gradjanski rat unutar krnje Jugoslavije.

Ali, Bogicevo hrabro -NE, i Izetbegovicevo hrabro i potpuno opravdano raspisivanje referenduma za Nezavisnost BiH, su od Miloseviceve i Joviceve armije napravili agresorsku vojsku, a to je iznimno bitno u buducim desavanjima a posebno u procesu protiv SiCG!!

Dali se slazete i koje je vase misljenje o Bogicu...?
Potpuno se slazem sa vama,da je kojom srecom bilo jos takvi ljudi kao
Bogicevic,svima nama bi bilo bolje(za cjelu bivsu jugu a posebno nasu dragu Bih).Steta da nismo imali takve ljude sa vizijom kao sto je on.Pozdrav
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#21

Post by Dolina avalona »

kon-tiki wrote:Da BOGA SVOJIM GLASOM PROTIV tada nije osujetio uvodjenje vanrednog stanja u Jugoslaviji, vec upaljeni tenkovi bi "potpuno legalno" na oci cijelog svijeta "odbranili ustavni poredak zemlje" i za par dana pregazili Bosnu i ostale dijelove buduce velike Srbije.
Tako ne bi smo imali ni Aliju ni SDAovsku kradju revolucije. ni... ni vazdan toga.
Nisi u pravu.
JNA je svakako napala BiH, sa ili bez Bogicevog glasa. Samo sto je to ovaj put -Agresija!
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#22

Post by SherlockHolmes »

i (vjerovatno presudnu) godinu kasnije. s tim da ju je i jna dobro iskoristila za rezerviste i "vjezbe", a i ravno je poravnato nedugo zatim.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#23

Post by edinbug »

Čitajući Bogijev razgovor sa novinarem, pročitah da je Bogić te 1989-te (čini mi se), skoro u svim Općinama pobijedio osim i Sarajevu, gdje je pobijedio Dragan Kalinić. To nije prvi put da Sarajlije "izdaju" Bogija. Isto se desilo i 2002-ge na izborima. Puna su im usta bila Bogičevića, a nije dobio ni 5-6000 glasova, dok je omraženi Lagumdžija dobio petnaestak hiljada.
Čast svakome, ali izgleda da je ovdje bila ona: "Samo nek je pošteno, pa ko koga zajebe" .
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#24

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 11:19, edited 1 time in total.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#25

Post by taxi_driver »

ma nesvrstan ko nesvrstan.ni sam ne zna gdje bi.blago glavi sa takvom pameti.
Post Reply