Medalja za Dutchbat

User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#1 Medalja za Dutchbat

Post by SiSaJuMe »

Nizozemski ministar obrane odlikuje postrojbu UN-a koja je "nadgledala" zločin u Srebrenici


NIZOZEMSKI ministar obrane Hank Kamp najavio je da će 4. prosinca odlikovati nizozemsku postrojbu Ujedinjenih naroda "Dutchbat" koja je u srpnju 1995. bila stacionirana u zaštićenoj zoni Srebrenice, a koja nije spriječila pokolj oko osam tisuća ljudi.

Na vijest o dodjeli medalje Nizozemcima reagiralo je Udruženje za zaštitu tekovina borbe za Bosnu i Hercegovinu, a teme su se dotakli i neki strani mediji.

Francuska spisateljica i novinarka tjednika Liberation, Sylvie Matton, u tekstu pod naslovom "Medalja srama za Srebrenicu" ironično piše da nizozemskim "veteranima iz Srebrenice treba medalja za PTSP, budući da asistiranje u genocidu zasigurno ostavlja teške traume."

Matton navodi da između 6. i 11. srpnja niti jedan pripadnik nizozemske postrojbe nije ispalio ni metka. Piše i o tome da su međunarodne snage znale da Slobodan Milošević, Ratko Mladić i Radovan Karadžić planiraju pokolj, ali su ipak pustili između četiri i pet tisuća izbjeglica u zonu prije nego su podigli ogradu i tako deset tisuća ljudi ostavili na milost i nemilost krvnicima.

U svom tekstu progovara o nizozemskim časnicima, pukovniku Kerremansu i bojniku Frankenu koje je preživjela žrtva Srebrenice Hasan Nuhanović optužio da su se doslovno pokorili zapovijedima Ratka Mladića i zatvorili oči pred genocidom koji im se odvijao pred očima.

Na kraju zaključuje da nizozemska postrojba ne zaslužuje ništa osim medalje srama. "Dodijeliti im bilo kakvu drugu bila bi uvreda sjećanju na mrtve i preživjele žrtve Srebrenice."

Index.hr


:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#2

Post by SherlockHolmes »

Niskozemska posla. :roll:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by _BosanaC »

To valjda tako zapadne demokratije rade... A mi tezimo zapadu, zar ne... :(
B@snj@
Posts: 251
Joined: 06/11/2005 23:13

#4

Post by B@snj@ »

Koja sramota pa tim kukavicama treba suditi :x
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#5

Post by SaraLe »

Povraca mi se :x
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#6

Post by SherlockHolmes »

_BosanaC wrote:To valjda tako zapadne demokratije rade... A mi tezimo zapadu, zar ne... :(
Ne znam koliko bi to bolje odradili braca Kinezi, ali i ni demokratija ni komunizam ne mijenjaju cinjenicno stanje: samo budale i bukve slijepo vjeruju etiketama. U demokratiji je kroz njih, doduse, puno lakse stvari razabrati, i to na vrijeme.
hamusch
Posts: 18
Joined: 30/06/2006 20:46

#7

Post by hamusch »

Europo hebem li ti mater! :x :x :x
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#8

Post by urbanagerila »

Ja ne mogu da vjerujem da je nekom cudno sto ih nagradjuju.

"Job well done" ssto bi rekli stari latini .....

Interesuje me kad ce doci vrijeme da se mi osvijestimo i shvatimo da su najveci zlocinci upravo i nagradjeni za posao koji su odradili....

Ratko & Rasho pecaju ribu u Paragvaju, Bilja skromno nagradjena kao i Momcilo .... par sitnih ribica popusilo foru a ostali sa odlikovanjima u zasluzenu penziju ....

Osvjestite se djeco i da se ne zaboravi !!!!
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#9

Post by MuaDib »

Sta vas to cudi, Evropa je strara kurva. Njima je bilo stalo da se Bošnjaci unište, a kada su vidjeli da smo se odbranili u prvom naletu dosli su kao mirotvorci.
:x :x
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#10

Post by pisko »

Ne trebamo ni mi cekati.Bosnjaci imaju svog potpredsjednika u RS pa nek pokrene inicijativu da im i RS dodijeli ordenje.
To bi se sigurno moglo brzo realizirati...
Dobro, ovo malo crnjaka, ali u principu ovakve stvari se trebaju rjesavati po modelu Francuske tj. slucaja turskog genocida protiv Jermena.
Znaci, kod nas u parlamentu donijeti odluku drasticnog kaznjavanja, zatvorskog i novcanog, za svakog Holandjana koji odobrava dodjelu medalja za ove momke.Ako bi se to proguralo u parlamentu, onda fino stampati formulare na kojima pise:''Odobravate li dodjelu medalja holandskim vojnicima koji su bili saucesnici u srebrenickom genocidu -
'da' ili 'ne'?
Jes, jarane samo da ili ne, i onda cim neki Holandjanin prelazi granu ili ulazi na aerodrom odmah mu list pod nos, pa ako odobrava godina dana zatvora i 20.000 eura globe.
Ovo je samo dio od onog sto se moze uraditi...
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#11

Post by pisko »

Naravno, slicno trebaju uraditi i Turci Francuzima, samo niko ne slusa piska.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#12

Post by MuaDib »

Nemojte nas porediti sa Turcima, oni su ipak pocinili genocid nad Armencima, a Bošnjaci su samo žrtve genocida. :)
A sto se tice Holandije iliti Nizozemske sa njima treba prekinuti sve diplomatske odnose, za njihove gradjane uvesti vize od 200 eura, te taj novac usmjeriti u razvoj Srebrenice. Dalje zatraziti povlacenje holandskog kontigenta EUFOR-a iz BiH. Bojkotovati holandske proizvode. Blokirati sva konzularna predstavnistva Holandije u BiH. Makar i po cijenu ulaska u EU... :x :x
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#13

Post by Svemirski_Jebach »

da je bogdo samo holandija kriva...i njih je bacilo u srebrenicu gdje niko nije smio poslati trupe.

AKo cemo kriviti holandiju tako, onda hajmo krivit i druge koji su ako ne vise onda makar isto krivi...i francuska, britanija, UN, rusija, picke materine...
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#14

Post by Svemirski_Jebach »

pisko wrote:Naravno, slicno trebaju uraditi i Turci Francuzima, samo niko ne slusa piska.
hajd ti pischko piski pa u krevet...ovo samo cike i tete razumiju. :roll:

cuj turci francuzima...pa nisu francuzi turcima krivi sto su turci pocinili genocid nad armenima

hocemo li biti objektivni pa to priznati braci turcima, onako potiho da niko ne cuje? Ili cemo se praviti picke pa zazmiriti na jedno il oba oka kad genocid pocini nas jaran?
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#15

Post by pisko »

Ohoho, ovo ti hoces da ti pisko pokaze sta je pravi jebach?
Moja paralela sa Francuskom ukazuje na drskost koja danas u Evropi ocigledno prolazi.Ako su Francuzi, od kojih najmanje 99% nema pojma ni kad je bio tursko-jermenski sukob a kamo li sta se u njemu desilo, toliko drski da apriori kaznjaju svakog ko zanijece turski genocid, koliko bi onda mi, koji raspolazemo faktima, mogli biti drski?
Ali posto vidim da si nameracio na Turke, ne bi bilo zgoreg da procesljas malo bar novije historije oko Bonaparte, francuskih pohoda u Africi, revolucionarnih giljotina u Parizu itd.
Koji su to Francuzi moj pa da oni Turke jednostrano osudjuju, kada za to ima UN tribunal i niz medjunarodnih institucija.Ljutis me jarane da nazovem Borata i predlozim mu da anketira Francuze oko turskog genocida - skupo bi ih kostalo, a?
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#16 Re: Medalja za Dutchbat

Post by Salko sto je u vodu skako »

SiSaJuMe wrote:Nizozemski ministar obrane odlikuje postrojbu UN-a koja je "nadgledala" zločin u Srebrenici


NIZOZEMSKI ministar obrane Hank Kamp najavio je da će 4. prosinca odlikovati nizozemsku postrojbu Ujedinjenih naroda "Dutchbat" koja je u srpnju 1995. bila stacionirana u zaštićenoj zoni Srebrenice, a koja nije spriječila pokolj oko osam tisuća ljudi.

Na vijest o dodjeli medalje Nizozemcima reagiralo je Udruženje za zaštitu tekovina borbe za Bosnu i Hercegovinu, a teme su se dotakli i neki strani mediji.

Francuska spisateljica i novinarka tjednika Liberation, Sylvie Matton, u tekstu pod naslovom "Medalja srama za Srebrenicu" ironično piše da nizozemskim "veteranima iz Srebrenice treba medalja za PTSP, budući da asistiranje u genocidu zasigurno ostavlja teške traume."

Matton navodi da između 6. i 11. srpnja niti jedan pripadnik nizozemske postrojbe nije ispalio ni metka. Piše i o tome da su međunarodne snage znale da Slobodan Milošević, Ratko Mladić i Radovan Karadžić planiraju pokolj, ali su ipak pustili između četiri i pet tisuća izbjeglica u zonu prije nego su podigli ogradu i tako deset tisuća ljudi ostavili na milost i nemilost krvnicima.

U svom tekstu progovara o nizozemskim časnicima, pukovniku Kerremansu i bojniku Frankenu koje je preživjela žrtva Srebrenice Hasan Nuhanović optužio da su se doslovno pokorili zapovijedima Ratka Mladića i zatvorili oči pred genocidom koji im se odvijao pred očima.

Na kraju zaključuje da nizozemska postrojba ne zaslužuje ništa osim medalje srama. "Dodijeliti im bilo kakvu drugu bila bi uvreda sjećanju na mrtve i preživjele žrtve Srebrenice."

Index.hr


:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
svako ko je za vrijeme rata bio u bosni a narocito u srebrenici za vrijeme pada enklave zasluzuje medalju...pa cak i holandski vojnici.. :P :P :P
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#17

Post by Svemirski_Jebach »

pisko wrote:Ohoho, ovo ti hoces da ti pisko pokaze sta je pravi jebach?
Moja paralela sa Francuskom ukazuje na drskost koja danas u Evropi ocigledno prolazi.Ako su Francuzi, od kojih najmanje 99% nema pojma ni kad je bio tursko-jermenski sukob a kamo li sta se u njemu desilo, toliko drski da apriori kaznjaju svakog ko zanijece turski genocid, koliko bi onda mi, koji raspolazemo faktima, mogli biti drski?
Ali posto vidim da si nameracio na Turke, ne bi bilo zgoreg da procesljas malo bar novije historije oko Bonaparte, francuskih pohoda u Africi, revolucionarnih giljotina u Parizu itd.
Koji su to Francuzi moj pa da oni Turke jednostrano osudjuju, kada za to ima UN tribunal i niz medjunarodnih institucija.Ljutis me jarane da nazovem Borata i predlozim mu da anketira Francuze oko turskog genocida - skupo bi ih kostalo, a?
jest, al da turci ne pobise onih milion armena ne bi im se ovi franacuzi (koje bas onako ne volim btw) nameracili.

Sustina je u time da su ovi pobili onoliko ljudi i da im za to nedjelo vala bas svako moze prigovoriti pa i francuzi.

Jer ako mi nijecemo odgovornost nasega iskrenog jarana turske (ne kazem da o tome trebamo na sva zvona) i nama ce se moc posrat na nase zrtve...kontas?
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#18

Post by Tisina »

_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by _BosanaC »

pisko wrote:Ne trebamo ni mi cekati.Bosnjaci imaju svog potpredsjednika u RS pa nek pokrene inicijativu da im i RS dodijeli ordenje.
To bi se sigurno moglo brzo realizirati...
Dobro, ovo malo crnjaka, ali u principu ovakve stvari se trebaju rjesavati po modelu Francuske tj. slucaja turskog genocida protiv Jermena.
Znaci, kod nas u parlamentu donijeti odluku drasticnog kaznjavanja, zatvorskog i novcanog, za svakog Holandjana koji odobrava dodjelu medalja za ove momke.Ako bi se to proguralo u parlamentu, onda fino stampati formulare na kojima pise:''Odobravate li dodjelu medalja holandskim vojnicima koji su bili saucesnici u srebrenickom genocidu -
'da' ili 'ne'?
Jes, jarane samo da ili ne, i onda cim neki Holandjanin prelazi granu ili ulazi na aerodrom odmah mu list pod nos, pa ako odobrava godina dana zatvora i 20.000 eura globe.
Ovo je samo dio od onog sto se moze uraditi...
Hajd malo mucni glavom prije nego to napises...

Zamisli scenario, predlozi to neko u nasem parlamentu... I onda imas barem 33% zastupnika, svi redom zastupnici iz RS, i svi oni kazu kako ulazi veto zbog povrede vitalnog nacionalnog interesa :oops:

Pa nisu ludi da urade tako nesto, time bi direktno priznali ono za sta ih cijeli svijet optuzuje a samo oni to negiraju :oops:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20

Post by chuchumbamayumbe »

Svemirski_Jebach wrote:da je bogdo samo holandija kriva...i njih je bacilo u srebrenicu gdje niko nije smio poslati trupe.

AKo cemo kriviti holandiju tako, onda hajmo krivit i druge koji su ako ne vise onda makar isto krivi...i francuska, britanija, UN, rusija, picke materine...
Tako nekako... Ko je trebao odobriti zracne udare, ciji su avioni kruzili iznad enklave? Koliko je bilo Holandjana a koliko cetnika, i ko je sa kakvim naoruzanjem raspolagao?
Srebrenica je bila osudjena na propast, i to ne od strane medjunarodne zajednice nego i domacih izdajnika i ratnih profitera... Pitajte malo ove preostale srebrenicane (imam vikendicu blizu Gladnog polja, tamo ih je puno doslo)... Oni se osjecaju izdanim prije svega od vlasti u Sarajevu, nekakvih nazovi komandanata, a tek na kraju od holandjana!
To su bili momci od 18 godina, poslani tamo kao paravan za etnicko ciscenje i razmjenu teritorija.
Da se razumijemo, svu ovu pricu govorim odvojeno od masovnih egzekucija i pogubljenja koja su uslijedila nakon pada enklave, tokom udara na kolonu i ubijanja ljudi koji su bili krivi samo zato sto su bili u Srebrenici kada je ona pala!
Sta je sa Zepom, nju niko ne spominje?
Marshal
Posts: 23
Joined: 01/12/2006 23:19

#21

Post by Marshal »

Sto da ne. Gledao sam neke emisije o Holandjanima koji su bili u Srebrenici... Nakon Srebrenice ni njima nije bilo bas lako. Svim pripadnicima UNPROFORA koji su bili i BiH treba dati medalju. Koliko su se puta samo nasli izmedju dvije vatre, koliko je puta pucano na njihove konvoje sa hranom...
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#22

Post by Eshek »

Marshal wrote:Sto da ne. Gledao sam neke emisije o Holandjanima koji su bili u Srebrenici... Nakon Srebrenice ni njima nije bilo bas lako. Svim pripadnicima UNPROFORA koji su bili i BiH treba dati medalju. Koliko su se puta samo nasli izmedju dvije vatre, koliko je puta pucano na njihove konvoje sa hranom...
Bio bi u pravu, da su oni tu došli svojom voljom sa željom da pomognu. Oni nisu imali posmatračku ulogu, nego vojničku po dužnosti.

Stavljen nam je embargo na oružje, izvršena demilitarizacija i predaja Srebrenice, a sve pod izgovorom UN-a da su ljudi u zaštićenoj zoni i da im se neće nauditi.

Članstvo u UN-u ne čine samo obaveze prema istom, nego i privilegije.

UN, tj. Holanđani su preuzeli obavezu zaštite srebreničana, a nisu je ispunili. Srebrenički narod je čisto PREVAREN od UN-a i od Holandije.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23

Post by muha_sa »

Marshal wrote:Sto da ne. Gledao sam neke emisije o Holandjanima koji su bili u Srebrenici... Nakon Srebrenice ni njima nije bilo bas lako. Svim pripadnicima UNPROFORA koji su bili i BiH treba dati medalju. Koliko su se puta samo nasli izmedju dvije vatre, koliko je puta pucano na njihove konvoje sa hranom...
trebalo ih je za raznorazne bandere vezat kao što su ih šumnjaci vezali.
Marshal
Posts: 23
Joined: 01/12/2006 23:19

#24

Post by Marshal »

muha_sa wrote:
Marshal wrote:Sto da ne. Gledao sam neke emisije o Holandjanima koji su bili u Srebrenici... Nakon Srebrenice ni njima nije bilo bas lako. Svim pripadnicima UNPROFORA koji su bili i BiH treba dati medalju. Koliko su se puta samo nasli izmedju dvije vatre, koliko je puta pucano na njihove konvoje sa hranom...
trebalo ih je za raznorazne bandere vezat kao što su ih šumnjaci vezali.
Eto trebao si :roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25

Post by muha_sa »

Marshal wrote:Sto da ne. Gledao sam neke emisije o Holandjanima koji su bili u Srebrenici... Nakon Srebrenice ni njima nije bilo bas lako. Svim pripadnicima UNPROFORA koji su bili i BiH treba dati medalju. Koliko su se puta samo nasli izmedju dvije vatre, koliko je puta pucano na njihove konvoje sa hranom...
rasplakah se nad jadnim vojnicima--još u uniformama i sa oznakama UN---evo hajra mi od života nema--jadni oni.
Post Reply