Zastava RS

Post Reply
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#151

Post by Grom iz vedra neba »

Panta Rei wrote:Pa ta zastava ne predstavlja tebe, ne predstavlja ni mene (hvala bogu), ali predstavlja Srbe u BiH i, kako Ustavni sud kaže, ne vrijeđa ostale narode jer se radi samo o tri boje.

Image
Mene ovo ne predstavlja i vrijedja me, jer je pod ovom zastvom pocinjen genocid. Treba ponovo pokrenuti postupak, i priloziti snimke ulaska u Bijeljinu.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#152

Post by Ahmmed »

MuaDib wrote:
LADY SA wrote:JA ne znam zasto Srbi ,mislim na sve koji su u BiH NE SHVATE VEĆ JEDNOM DA MORAJU malo razmisliti gdje se nalaze a to je u BIH,eh ako zele u Srbiju nek idu lijepo u finu Sbiju i nek tamo prosipaju svoje Bisere o idealnoj Srbiji ako ne,neka se pomire sa činjenicom da će Muslimani Bosnjaci, i Hrvati Bosnjaci uvijek biti ovdje i da će se oni PITATI,kakva će biti drzava BIH, a vi ako zelite slogu budite TOLERANTNI VEC JEDNOM JER VI NAS U SVEMU KOČITE, AKO NE SRBIJA VAS JA MISLIM JEDVA CEKA,MADA SUMNJAM,JER BAS JE NEKA GOSPODJA NA TV-U REKLA KAKO STE VI BRUKA SRPSKOG NARODA MISLI SE NA ONE NAVIJACE IZ BANJA LUKE,PRIJEDORA ITD..KOJI SU BACALI SVE ONE STVARI NA UTAKMICI BIH- SCG,POZDRAV ,
MORAM PRIZNATI JOS OVO DA IMAM MNOGO VISE PRIJATELJA HRVATA NEGO SRBA,CAOOOOOOOOO SVIMA
Draga moja LADY SA ti si upravo rekla ono zbog cega mnogi Bosnjaci upadaju u zamku. Ova tvoja prica od agresije stvara građanski rat, a reci cu ti i zasto. Sve sto govorim s aspekta je obicnog prosjecnog Srbina. Ja sam iz mješanog braka, pa to drugačije shvatam nego mnogi.

Kao prvo prosjecan bosanski Srbin ce reci, ako ja moram da se pominujem dominaciji Muslimana i Hrvata, a ako to ne ucinim, a rodjen sam u ovoj zemlji, kazu mi da ja idem u Srbiju. To nece proci i mene nece niko otjerat sa mog ognjišta-moje otadzbine. Ja cu uzeti oruzje i branit cu sebe i svoje dostojanstvo. I na kraju ce izvuci zakljucak, za to nam je potrebna RS i ne dam je a ako je pokusaju ukinuti izac cu na referendum i glasti za njenu nezavisnost.

Kao drugo ovakvo ponasanje prema vecinskon srpskom stanovnistvu pred referendum za nezavisnost BiH, kod Srba je stvorilo strah, što su vjesto iskoristili SDS i Milosevicev rezim u Srbiji i JNA, za savim druge ciljeve. Srbi su svjesni da su izmanipulirani, da su se bezveze latili oružja i ogrjesili svoje ime u ocima samih sebe i svijeta. Znaju da su ratovali da postanu provincije Velike Srbije, bolje receno kolonije. Znaju da su u njihovo ime cinjeni stravicni zlocini. Ali istina boli, i na stalno napadanje koriste odbranu nacinalne histerije, jer se boje revansizma.

Kao trece mi moramo reci Srbima u Bosni. Čega se vi bojite. Sta mislite da ce te izgubiti nestankom Republike Srpske. Recite nam otvoreno. Dodjite da porazgovaramo. Recite ne politici koja vas je prevarila, osiromasila i iskoristila. Mi zelimo sa vama graditi BiH. Mi se vama izvinjavamo sta smo vam god nazao ucinili, ali se i vi nama morate izviniti i reci gdje su ljudi koje i mi trazimo i ko ih je ubio. Pruzamo vam ruku pomirenja. Oprostiti moramo jedni drugima, ne smijemo zaboraviti sve sto se dogodilo. To nam treba biti opomena za buducnost, da vise nikada ne dizemo oruzje jedni protiv drugih, jer je to uvijek islo na nasu stetu, a nikako korist.

Kad to shvatis i svi mi ova zemlja moze krenuti, ali dok mi svi upiremo u jedan narod, da je kriv za sve i zelimo praviti bolju buducnost preko njihovih ledja, znaj da ce se Srbi tome opirati, a Ustav im omogucava blokiranje svega onoga sto misle da im steti.

I jos nesto, aki mislis da Hrvati vole ovu zemlju grdno se varas, zaguljeniji u od Srba i prije ce Srbi prihvatiti BiH, nego Hrvati...

:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Praviš istu grešku, kao i LADY.....
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#153

Post by zavrzlama »

Po meni uopste nisu potrebna entitetska obiljezja...razlog jednostavan..

recimo ako u rs-u bude razlicita grb,himna i zastava nego u federaciji ,opet ce ispast da je onaj srbin u federaciji manje vrijedan od onog srbina u rs-u .

ako se bude islo na uspostavu entitetskih obiljezja onda treba napraviti da u oba entiteta bude ista zastava,grb i himna...to je jedini nacin da se svi na svakom dijelu BIH osjecaju konstutitivni....inace ce opet ta nova obiljezja u entitetima biti svojatana za obiljezja samo vecinskih naroda u tom entitetu...A moje misljenje da ce se izmjena entitewtskih obiljezja iskoristiti za jos jednu turu nacionalnog homogeniziranja pogotovo kod srpskih prestavnika..
barbwire
Posts: 9
Joined: 31/01/2007 05:49

#154

Post by barbwire »

Jastreb35 wrote:
Ko se slaze sa ikakvim simbolima ''rs'', slaze se i sa tim entitetom, a onda i nacinom nastanka tog entiteta, odnosno etnickim ciscenjem i genocidom. ''rs'' kao genocidnu tvorevinu treba ukinuti, a federaciju ukinuti zbog katastrofalne administracije i rijesen problem.
Problem je kada pojedini elementi svojataju te administrativne jedinice, iste predstavljajuci kao ekskluzivno vlasnistvo jednog naroda.
Izvini , a da nije isti slucaj sa BiH gdje imas muslimane bosnjake koji otvoreno svojataju cijelu BiH i polazu ekskluzivnost na nju .Zar to nije isto ?
Prvo ste uzeli ime bosnjaci da bi se mi osjecali kao manjine u drzavi kao neki koji su dosli od nekud , a onda isto i sa jezikom . Mislim da to nije u redu . I onda se cudite sto se mi nemuslimani distanciramo od vas.
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#155

Post by Bosanac_21 »

barbwire wrote:
Jastreb35 wrote:
Ko se slaze sa ikakvim simbolima ''rs'', slaze se i sa tim entitetom, a onda i nacinom nastanka tog entiteta, odnosno etnickim ciscenjem i genocidom. ''rs'' kao genocidnu tvorevinu treba ukinuti, a federaciju ukinuti zbog katastrofalne administracije i rijesen problem.
Problem je kada pojedini elementi svojataju te administrativne jedinice, iste predstavljajuci kao ekskluzivno vlasnistvo jednog naroda.
Izvini , a da nije isti slucaj sa BiH gdje imas muslimane bosnjake koji otvoreno svojataju cijelu BiH i polazu ekskluzivnost na nju .Zar to nije isto ?
Prvo ste uzeli ime bosnjaci da bi se mi osjecali kao manjine u drzavi kao neki koji su dosli od nekud , a onda isto i sa jezikom . Mislim da to nije u redu . I onda se cudite sto se mi nemuslimani distanciramo od vas.
Bosanski Muslimani su se nazivali Bosnjacima zajedno s Bosanskim katolicima i pravolavcima. Taj naziv je uklonjen i pokusan da se zatere kao i Bosanski jezik koji je itekako postojao, fati se enciklopedija pa nadji zakljucak.
"nemuslimani distanciramo od vas" - vidi sad ovo?
Preko Bosnjackih ledja Bosna je trabala da nesane genocidom i etnickim ciscenjem da bi bivana stvorena neka ideologija zvana "Velika Srbija".
Vi ste se sami distancirali od svakog ko nije isti kao vi, to ste prebacivali s koljena na koljeno. Evo primjer generalcic Madic "predajemo Srebrenicu Srbima od Turaka" - kakvih to Turaka? Ko se to "distancirao"?
Zna se dobro kolike su pobune stvarane od Bosnjaka za okupaciju BiH od Osmanlija.
Pogledaj sebe i vidi ko se distancirao :x
damir_k87
Posts: 50
Joined: 03/09/2005 15:31

#156

Post by damir_k87 »

A jel to znaci da nece mjenjati zastavu RS??? znaci po gradovima RS ce jos uvijek visiti ona crveno, plavo bijela zastava? Nije mi skroz jasno sta se desava. Koji je fazon mjenjati grb i himnu kad ce jos uvijek visiti "ona njihova" zastava po zgradama u RS???
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#157

Post by Bosanac_21 »

Nece dugo, oso je orao slijedi i trobojnica al jos se smatra pan-slavenskom i ravnopravnom :roll:
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#158

Post by pike »

I sta je bilo? Znam da trobojka ostaje, hajde to i nekako, nego sta je sa cernobilskim orlom?


Sta je sa zesce ofirnom zastavom (ako se uopste tako moze i nazvat) federacije?
damir_k87
Posts: 50
Joined: 03/09/2005 15:31

#159

Post by damir_k87 »

EKSKLUZIVNO!!!!!

Nova Himna Republike Srpske:

http://youtube.com/watch?v=vhiF4L-QiS4
barbwire
Posts: 9
Joined: 31/01/2007 05:49

#160

Post by barbwire »

........................pogledajte malo sebe i svoj narod , i pokusajte se dici iz ekonomskog i civilizacijskog dna u kome se nalazite .
puni ste mrznje a ona nikome dobro donijela nije
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#161

Post by pike »

barbwire wrote:........................pogledajte malo sebe i svoj narod , i pokusajte se dici iz ekonomskog i civilizacijskog dna u kome se nalazite .
puni ste mrznje a ona nikome dobro donijela nije
:lol: Jel ti ovo ozbiljno, ja stvarno ne znam ko je na ekonomskom i civilizacijskom dnu, a o moralnom da i ne pricam tu ste dno dna.

Slazem se da treba prvo sebe pogledati ali vi da pricate o necijem dnu :roll:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#162

Post by _BosanaC »

@barbwire i @pike,

ostavite se generalizacije i vrijedjanja inace letite na hladjenje :oops:
krkanko
Posts: 247
Joined: 12/01/2007 19:31

#163

Post by krkanko »

MuaDib nije problem postojanje entiteta da je to bila zelja srpskog naroda, ali da je taj entitet bio i ostao multietnicki sa pravom svakog ko zeli da zivi u njemu isto kao pravo onog Srbina. Entitet kao entitet je problem sto je etnicki ociscen, pa sada 95% ljudi istoga cini samo jeda narod. Porusene su skoro sva vjerska i kulturna blaga svih naroda osim srpskog, gradovi su promijenjeni kao samo srpski, izbrisana su citava sela sa lica zemlje, protjerano je stotine hiljada ljudi, ucinjen je genocid, a na kraju krajeva i ti simboli, zastave, himne tog entiteta su ekskluzivno samo srpske. Nesto od svega nabrojanog se malo popravilo, ali to ne brise cinjenicu da je entitet nastao agresijom, etnickim ciscenjem i genocidom. Da ste htjeli multietnicki entitet i da je kao takav bio u ratu, ne bi imao niko nista protiv, ali ovako zivim za dan kada ce biti ukinut i kako god ti govori da ces izaci na referendum i uzeti pusku u ruke i branuti ''rs'' i svoje dostojanstvo, tako cu i ja braniti da se taj dio Bosne ne otcijepi voljom samo jednog naroda, pa 'kom obojci tom i jerry' :D
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#164

Post by brdo »

Grom iz vedra neba wrote:
Panta Rei wrote:Pa ta zastava ne predstavlja tebe, ne predstavlja ni mene (hvala bogu), ali predstavlja Srbe u BiH i, kako Ustavni sud kaže, ne vrijeđa ostale narode jer se radi samo o tri boje.

Image
Mene ovo ne predstavlja i vrijedja me, jer je pod ovom zastvom pocinjen genocid. Treba ponovo pokrenuti postupak, i priloziti snimke ulaska u Bijeljinu.
fali im grb 4 -c i sve kao u ratu samo sto nemogu vise da vrse genocid a pokazuju da su jos uvijek prisutne ideje velike srbije :?
User avatar
cinoeye
Posts: 50
Joined: 30/01/2007 02:45

#165

Post by cinoeye »

Ako zelite da govorite o zlocinima, to radite na nekoj drugoj temi.

A ako vec govorite o veksologiji(zastave) i heraldici(grbovi), onda nemoje laprdati ovako-cernobilski orao-jer blage veze nemate zasto je to tako.
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#166

Post by pike »

cinoeye wrote:Ako zelite da govorite o zlocinima, to radite na nekoj drugoj temi.

A ako vec govorite o veksologiji(zastave) i heraldici(grbovi), onda nemoje laprdati ovako-cernobilski orao-jer blage veze nemate zasto je to tako.
Bas smo evo tebe cekali da nam pojasnis zasto je to tako. Tebi ako je drag stavi ga sebi u kucu, a nemoj drugima nametati.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#167

Post by _BosanaC »

pike wrote:
cinoeye wrote:Ako zelite da govorite o zlocinima, to radite na nekoj drugoj temi.

A ako vec govorite o veksologiji(zastave) i heraldici(grbovi), onda nemoje laprdati ovako-cernobilski orao-jer blage veze nemate zasto je to tako.
Bas smo evo tebe cekali da nam pojasnis zasto je to tako. Tebi ako je drag stavi ga sebi u kucu, a nemoj drugima nametati.
Opomena pred put u BANana republiku.
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#168

Post by Qwert »

Image

Iz tracarsko-neprovjerenih izvora. Najverovatniji novi prijedlog. Modifikovani grb kraljevine srba hrvata i slovenaca, samo umjesto slovenaca bosnjacki simbol.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#169

Post by _BosanaC »

Qwert wrote:Image

Iz tracarsko-neprovjerenih izvora. Najverovatniji novi prijedlog. Modifikovani grb kraljevine srba hrvata i slovenaca, samo umjesto slovenaca bosnjacki simbol.
Prije ce mjesec i zvijezdu svariti nego ljiljan...

A braca Bosnjaci ce svrsavati od srece i cuditi se iduci put kada reis lupi kako smo svi mi u stvari Turci...
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#170

Post by Qwert »

_BosanaC wrote:
Qwert wrote:Image

Iz tracarsko-neprovjerenih izvora. Najverovatniji novi prijedlog. Modifikovani grb kraljevine srba hrvata i slovenaca, samo umjesto slovenaca bosnjacki simbol.
Prije ce mjesec i zvijezdu svariti nego ljiljan...

A braca Bosnjaci ce svrsavati od srece i cuditi se iduci put kada reis lupi kako smo svi mi u stvari Turci...
bijeli polumjesec i zvijezda je oznacavao slovence. na slici je zvanicni grb tadasnje kraljevine.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#171

Post by _BosanaC »

Qwert wrote:
_BosanaC wrote:
Qwert wrote:Image

Iz tracarsko-neprovjerenih izvora. Najverovatniji novi prijedlog. Modifikovani grb kraljevine srba hrvata i slovenaca, samo umjesto slovenaca bosnjacki simbol.
Prije ce mjesec i zvijezdu svariti nego ljiljan...

A braca Bosnjaci ce svrsavati od srece i cuditi se iduci put kada reis lupi kako smo svi mi u stvari Turci...
bijeli polumjesec i zvijezda je oznacavao slovence. na slici je zvanicni grb tadasnje kraljevine.
Sorry, fakat nisam znao.
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#172

Post by kicky »

Qwert wrote:
_BosanaC wrote:
Qwert wrote:Image

Iz tracarsko-neprovjerenih izvora. Najverovatniji novi prijedlog. Modifikovani grb kraljevine srba hrvata i slovenaca, samo umjesto slovenaca bosnjacki simbol.
Prije ce mjesec i zvijezdu svariti nego ljiljan...

A braca Bosnjaci ce svrsavati od srece i cuditi se iduci put kada reis lupi kako smo svi mi u stvari Turci...
bijeli polumjesec i zvijezda je oznacavao slovence. na slici je zvanicni grb tadasnje kraljevine.
Grb koji je Sloveniju predstavljo u tadašnjoj KJU bio je polumjesec sa tri šesterokrake zvijezde što je predstavljalo grb grofova Celjskih, a te zvijezde se i danas nalaze na slovesnkom grbu, odmah iznad triglava...
User avatar
cinoeye
Posts: 50
Joined: 30/01/2007 02:45

#173

Post by cinoeye »

pike wrote:
cinoeye wrote:Ako zelite da govorite o zlocinima, to radite na nekoj drugoj temi.

A ako vec govorite o veksologiji(zastave) i heraldici(grbovi), onda nemoje laprdati ovako-cernobilski orao-jer blage veze nemate zasto je to tako.
Bas smo evo tebe cekali da nam pojasnis zasto je to tako. Tebi ako je drag stavi ga sebi u kucu, a nemoj drugima nametati.
A odakle ti ideja da ja ikome nesto namecem?!?!
Ja sam samo rekao da je neozbiljno da simbol dvoglavog orla nazivas "cernobilskim". Ili je on mozda "cernobilski" samo kada ga koriste Srbi?
Da li imas idaju odakle je taj simbol potice i koje su ga drzave koristile ili jos koriste?
User avatar
cinoeye
Posts: 50
Joined: 30/01/2007 02:45

#174

Post by cinoeye »

Sto se slovenackog grba tice, tri zvezde su od plemicke kuce Celje-
Image

A polumesec je sa orla vojvodstva Karniolskog-
Image
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#175

Post by branimir_s »

I ova zavjesa iza grba trebala bi biti zelena... I ibrik na vrhu umjesto krune, a ispod krune piramida...
Post Reply