bosnjak ili bosanac??

Post Reply
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#26

Post by Odisej »

mr__bosnjak wrote:Ovo je deseti put ali hajde

Bosnjaci su potomci starih Bosnjana, ime Bosnjani je nastalo od rijeci Bosna sto dolazi od Bosona - tekuca voda. Tako su se nazivali stanovnici oko nje i po toj rijeci je onda i zemlja Bosnjana dobila ime. To je postao zaseban etnicki identitet sa vlastitom zemljom - Bosnom, jezikom - bosanskim, pismom - bosancica, vjerom - bogumilstvom(kasnije dijelovi prihvatili katolicanstvo i pravosljavlje, asimilirani dijelovi vlaskog pravoslavnog zivlja). Dolaskom Turaka Bosnjanin postaje Bosnjak. Tada je bio izraz Bosnjak-kavmi ili Bosnjak-milleti za etnickog Bosnjaka, dakle onoga sto govori bosanskim i zemlja mu je Bosna, a Bosnjak-taifesi za bilo kog stanovnika Bosne.

Sirenjem veliko-srpske i veliko-hrvatske nacionalne ideje polahko Bosnjaci katolicke i pravoslavne vjeroispovijesti su se poceli iznjasnjavati Srbima i Hrvatima(nastaje pojam "bosanski Srbi" i "bosanski Hrvati") dok su Bosnjaci islamske vjeroispovijesti sacuvali bosnjacku naciju. Nazalost ona se s vremenom zabranjuje i dolazi do prestanka upotrebe rijeci "Bosnjak" kao rezultat veliko-srpskih i veliko-hrvatskih pritisaka i vlasti nad Bosnom, a nova forma rijeci Bosnjak - Bosanac zamjenjuje staru Bosnjak-taifesi dakle Bosanac je bilo ko sto je iz Bosne. 1974 Bosnjacima je priznato nanavo da imaju svoju naciju ali pod imenom "Musliman" dakle po vjerskom prefiksu a konacno 1993 Bosnjaci su zamjenili "Musliman" sa Bosnjak i vratili svoje hiljadugodinje pravo ime.

Danas Bosnjak je etnicki Bosanac sto govori bosanski, smatra Bosnu svojom drzavom i pripada autohtonom bosanskom korpusu, Bosanac je bilo ko sto vuce korijene iz Bosne. Moze se uporediti sa Srbin i Srbijanac. U Bosni su pored Bosnjaka radi brojnosti konstitutivni i Srbi i Hrvati a pored njih tu zivi i jos oko 20 nacija manjina. Neki upotrebljavaju rijec "Bosanac" da opisu svoju etnicku pripadnost sto ne cini Bosnjake manjim Bosancima.
E , JESI OBJASNIO SVAKA ČAST...

A ŠTA ĆU JA U TVOJOJ KONCEPCIJIU.. I KO SAM?
AKO MI JE IME RANKO , NIKAD SE NISAM IZJAŠNJAVAO KAO SRBIN , A UZ TO SAM JOŠ , ( "GLUHO BILO " ) ATEISTA...
MOREM LI JA IKAKO JADAN BIO , BITI BOSANAC !
a?
:? :)
reformator
Posts: 282
Joined: 02/11/2006 09:27

#27

Post by reformator »

_BosanaC wrote:
reformator wrote:Benjamin Kalaj je zajebao situaciju;on je to nešto "muljao i tjerao" na silu.1907. godine,Zemaljska Vlada je u Sarajevu zabranila korištenje naziva bosanski jezik i nacionalnog imena Bosnjak.Zato nam je Musa Ćazim Ćatić bio jedno vrijeme Srbin a poslije Hrvat;Mehmedalija DIzdar Hrvat a i reis-ulema Sulejman Kemura nam je bio jedno vrijeme Srbin.Kad kazem-bio nam-mislim na one koji se osjećaju muslimanima i koji se ne stide svoje vjere i onoga što jesu.Ako želimo da nam se to opet desi...izvolite...tražite neku novu naciju...neku naciju na silu kao što je Bosanac.1993. godine su Bošnjaci samo vratili svoj identitet;ništa nije novo uvedeno sa Alijom Izetbegovićem nego je samo vraćeno.Bez nacije si u Europi nula a pogotovo muslimani.Muslimanu Kuvajta nije bitna nacija jer je okružen muslimanima i nikad neće izgubiti svoj vjerski identitet;muslimanima Bosne koji žive na "isturenom punktu muslimanskog svijeta" je veoma bitno da znaju ko su i šta su.
Htio sam reći da nacija Bošnjak nije neka nova nacija.
AZ
Posts: 115
Joined: 30/07/2006 13:18

#28

Post by AZ »

mr__bosnjak wrote: Danas Bosnjak je etnicki Bosanac sto govori bosanski, smatra Bosnu svojom drzavom i pripada autohtonom bosanskom korpusu, Bosanac je bilo ko sto vuce korijene iz Bosne. Moze se uporediti sa Srbin i Srbijanac.
Hahahahha

Daj reci jos samo da je "Danas, IGROM SLUCAJA, Bosna na Balkanu", i mozes komotno napraviti one-man show, rado cu doci na tvoju predstavu da se ismijem.

Bosanci (ili Hercegovci) su svi drzavljani BIH, nezavisno od vjeroispovjesti.
Bosnjaci su Bosanci muslimanske vjeroispovjesti.
Kako ti sam rece, jezik je bosanski, a ne bosnjacki. Prema tome Bosnjak je podskup skupa Bosanci.

S druge strane, ta tvoja analogija sa Srbima i Srbijancima je totalno bezze, samim tim sto sebe stanovnici Srbije nazivaju SRBIMA, a ne Srbijancima, Srbijanac je za njih pogrdan naziv, koji koriste uglavnom ljudi iz drugih bivsih republika da obiljeze Srbe (gradjane Srbije).
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#29

Post by zavrzlama »

Uvodenje termina ili naziva "Bosnjak/Bosnjaci" je posljedica rata i pokusaj nekih politicara u BIH za vrijeme rata,da ubacivanjem Bosnjastva uticu na MZ-u da stane iza odbrane BiH i njenog hiljadugodisnjeg postojanja(pogresan zakljucak)a na drugoj strani se islo na rezervnu kombinaciju u slucaju da svijet prizna ratna osvajanja i da pripoji dijelove BIH Hrvatskoj i Srbiji,onaj dio koji bi preostao pod kontrolom ARBIH bi bio bez nacionalnog edinteta,pa bi lako moglo doci do toga da taj dio se pripoji ili Srbiji ili Hrvatskoj.Izraz Bosnjak/Bosnjaci nebi nikad bio upotrijebljen da nije bilo rata.Jer bi kasnije srbi imali cistu srpsku drzavu u BIH,hrvati hrvatsku drzavu u BIH,a muslimani bi taj preostali dio dijelili na tri dijela. (danasnji pokusaj da se rs prikaze srpskom zemljom,hercegovina hrvatskom ,ostatak je multi-kulti drzava sviju)

E sad to sto srbi u BIH su srbi a nisu Bosanci= velikosrpska politika koja ima za cilj da ogadi BIH bosanskim srbima.U tome im zdusno pomaze bas taj naziv "bosnjak/bosnjaci" kao argument da se odricu BIH i rade protiv njenog napredka. Ista stvar sa bosanskim i hercegovackim hrvatima.....neko je spomenuo da se u Srbiji osjecaju ponizeni ako ih neko zove "srbijanci" nije tacno,i to je posljedica rata i budenja nacionalizma i nametanja narodu necega sto nisu.Izraz i iskljucivo nametanje teze da je greadanin Srbije "srbin" a ne "srbijanac" je u cilju asimilacije i oduzimanja prava nacionalnim manjinama,jer samo je u BIH ispostovano da sva tri bivsa najmogobrojnija naroda(srbi,hrvati,muslimani) budu konstutivni i ravnopravni ,to nije slucaj sa srbima i muslimanima u Hrvatskoj i muslimanima i hrvatima u Srbiji.


Zakljucak bosnjak je pokusaj SDA kadrova da "bosnjastvom" sacuvaju istorijsko utemeljenje BIH kao drzave i da u rezervnoj kombinaciji jedan dio BIH bude pod vlascu bosanskih muslimana ako svijet ode na podjelu BIH.

Ti isti kadrovi SDA moraju znati da je sudbina BIH i njena buducnost u MZ-i u u Bosancima a ne Bosnjacima...
T8
Posts: 204
Joined: 10/05/2006 23:50

#30

Post by T8 »

Narod ovog kraja svijet zove Bosnjacima. Ali im je draze, ako im se kaze "Bosanci" (Bosnavi). I zaista jezik im, a i oni sami cisti su ljudi, koji (sve) ispravno prosudjuju

Napisao Evlija Celebija prije nekoliko stotina godina.
Mislim da se ovoj njegovoj recenici nema nista dodati ni u ovo nase vrijeme.
Postoji nacija i narod. Kod nas se ovi termini uveliko brkaju.
Tako npr imate u "Vijecu narodu" - instituciju zastite
"vitalnog nacionalnog interesa"

Bosanac po naciji je svaki drzavljanin ove zemlje - bio on po narodnosti Srbin, Hrvat, Bošnjak (Bosanac) , Čeh. Italijan (ima i takvih dosta u Tuzli npr) ...

Mimo njih u Bosni žive i "Bosanci" kao narod - to su oni za koje se danas skoro isključivo koristi odrednica Bošnjaci.
Bosanac - Bošnjak to je jedno te isto i svako razdvajanje ova dva pojma je nebulozno i vjestacko.

Analogije mozemo pronaci u skoro svakoj drzavi na svijetu.
Npr. Nijemci kao narod koji zivi u Njemackoj, Austriji, Svicarskoj.
Nijemci kao nacija koja obuhvaća sve gradjane koji žive u ovoj državi...
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#31

Post by MuaDib »

mr__bosnjak wrote:Ovo je deseti put ali hajde

Bosnjaci su potomci starih Bosnjana, ime Bosnjani je nastalo od rijeci Bosna sto dolazi od Bosona - tekuca voda. Tako su se nazivali stanovnici oko nje i po toj rijeci je onda i zemlja Bosnjana dobila ime. To je postao zaseban etnicki identitet sa vlastitom zemljom - Bosnom, jezikom - bosanskim, pismom - bosancica, vjerom - bogumilstvom(kasnije dijelovi prihvatili katolicanstvo i pravosljavlje, asimilirani dijelovi vlaskog pravoslavnog zivlja). Dolaskom Turaka Bosnjanin postaje Bosnjak. Tada je bio izraz Bosnjak-kavmi ili Bosnjak-milleti za etnickog Bosnjaka, dakle onoga sto govori bosanskim i zemlja mu je Bosna, a Bosnjak-taifesi za bilo kog stanovnika Bosne.

Sirenjem veliko-srpske i veliko-hrvatske nacionalne ideje polahko Bosnjaci katolicke i pravoslavne vjeroispovijesti su se poceli iznjasnjavati Srbima i Hrvatima(nastaje pojam "bosanski Srbi" i "bosanski Hrvati") dok su Bosnjaci islamske vjeroispovijesti sacuvali bosnjacku naciju. Nazalost ona se s vremenom zabranjuje i dolazi do prestanka upotrebe rijeci "Bosnjak" kao rezultat veliko-srpskih i veliko-hrvatskih pritisaka i vlasti nad Bosnom, a nova forma rijeci Bosnjak - Bosanac zamjenjuje staru Bosnjak-taifesi dakle Bosanac je bilo ko sto je iz Bosne. 1974 Bosnjacima je priznato nanavo da imaju svoju naciju ali pod imenom "Musliman" dakle po vjerskom prefiksu a konacno 1993 Bosnjaci su zamjenili "Musliman" sa Bosnjak i vratili svoje hiljadugodinje pravo ime.

Danas Bosnjak je etnicki Bosanac sto govori bosanski, smatra Bosnu svojom drzavom i pripada autohtonom bosanskom korpusu, Bosanac je bilo ko sto vuce korijene iz Bosne. Moze se uporediti sa Srbin i Srbijanac. U Bosni su pored Bosnjaka radi brojnosti konstitutivni i Srbi i Hrvati a pored njih tu zivi i jos oko 20 nacija manjina. Neki upotrebljavaju rijec "Bosanac" da opisu svoju etnicku pripadnost sto ne cini Bosnjake manjim Bosancima.
Ne bih se složio sa ovakvom konstantacijom. Bez uvrede Bošnjak je tursko pogrdno ime za stanovnike Bosne u prenesenom značenju barbar, ali što je pametnom na sramotu to je budali na diku. Danas se gradi mit da su muslimani jedini očuvali Bošnjačko ime, a ko je kriv pravoslavcima i katolicima što su postali Srbi i Hrvati što jednostavno nije tačno. Kada je za vrijeme Austrougarske Bosnom vladao Benjamin Kalaj svi su stanovnici Bosne smatrani Bosancima. Ali toj politici su se prvi usprotivili muslimanske vođe u Bosni, jer kako oni mogu biti sa hrišćanima isti narod, da ne kažem sa vlasima isti narod.
Borbom za vjersku i prosvjetnu autonomiju podržavali su srpsku ideju, kako bi ostvarili vakufsku autonomiju za Muslimane a ne Bošnjake. Što se katolika tiće oni su sa dolaskom Austrougarske prihvatili hrvatsku nacionalnu ideju, jer je ideja integralnog bosanstva propali iz gore navedenih razloga. Ja ne želim iznositi netačne činjenice, ali je problem što istini ne želimo pogledati u oči, već za sve krivimo srpske i hrvatske velikodržavne ideje. Dans trebamo raditi na tome da više budemo Bosanci i Hercegovci, a manje Bošnjaci, Srbi i Hrvati. Jebe se danas Srbiji i Hrvatskoj za Srbe i Hrvate u Bosni, koji su se nažalost borili za njihove provincije. Bošnjacima ostaje breme da spriječe mitove da su jedini autohtoni narod u BiH. Vrijeme je da ispravimo historijske greške naroda BiH, od kojih smo uvijek imali svi štetu, a nikakvu korist. :) :)
Napomena: gledano iz perspektive današnjeg vremena! :)
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#32

Post by Abu FEED el-Castro »

Panta Rei wrote:Bosanac - a onda možeš biti koje god hoćeš vjeroispovijesti ili ateista.
Ne želim da me svrstavaju u bilo koji "tor", kad su svi koji žive u ovoj zemlji, osjećaju je kao svoju, moji sunarodnjaci, bez obzira kako se mole bogu (a ne moraju se ni moliti, opet su moji sunarodnjaci).
:-)
Pa onda ti je i Bosna nekakva vrsta tora?! Ili se varam? Samim tim sto si ziva vec si u nekom toru, eto prije svega time si u toru zivih; pa onda si zensko, pa onda si bijela, pa u Evropi, pa i pa...
Ne obracam se striktno tebi, ali mi je ova "torna" argumentacija suplja ko sito :-? :roll:

A inače u principu nisam protiv ovog rezonovanja (za bosanstvo/bosnjastvo) no problem je ako bi, kao i uglavnom dosad kroz historiju, SAMO bosnjaci stremili za bosanstvom i "lozili se" na njega... Dakle hocu reci, ta pozitivna smisao, ako bi se samo jedan dio ljudi u BiH zalagao za nju naravno da bi imao velike kontraprodukte, kao uostalom i zalaganje za BiH...
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#33

Post by njonjica »

Abu FEED el-Castro wrote: Pa onda ti je i Bosna nekakva vrsta tora?! Ili se varam?
Varas se.
Zivotinje zive u torovima.
Ljudi u zajednicama.

No, svakom njegovo. Nek zivi ko gdje zeli... :D
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#34

Post by njonjica »

MuaDib wrote: Ne bih se složio sa ovakvom konstantacijom. Bez uvrede Bošnjak je tursko pogrdno ime za stanovnike Bosne u prenesenom značenju barbar, ali što je pametnom na sramotu to je budali na diku. Danas se gradi mit da su muslimani jedini očuvali Bošnjačko ime, a ko je kriv pravoslavcima i katolicima što su postali Srbi i Hrvati što jednostavno nije tačno. Kada je za vrijeme Austrougarske Bosnom vladao Benjamin Kalaj svi su stanovnici Bosne smatrani Bosancima. Ali toj politici su se prvi usprotivili muslimanske vođe u Bosni, jer kako oni mogu biti sa hrišćanima isti narod, da ne kažem sa vlasima isti narod.
Borbom za vjersku i prosvjetnu autonomiju podržavali su srpsku ideju, kako bi ostvarili vakufsku autonomiju za Muslimane a ne Bošnjake. Što se katolika tiće oni su sa dolaskom Austrougarske prihvatili hrvatsku nacionalnu ideju, jer je ideja integralnog bosanstva propali iz gore navedenih razloga. Ja ne želim iznositi netačne činjenice, ali je problem što istini ne želimo pogledati u oči, već za sve krivimo srpske i hrvatske velikodržavne ideje. Dans trebamo raditi na tome da više budemo Bosanci i Hercegovci, a manje Bošnjaci, Srbi i Hrvati. Jebe se danas Srbiji i Hrvatskoj za Srbe i Hrvate u Bosni, koji su se nažalost borili za njihove provincije. Bošnjacima ostaje breme da spriječe mitove da su jedini autohtoni narod u BiH. Vrijeme je da ispravimo historijske greške naroda BiH, od kojih smo uvijek imali svi štetu, a nikakvu korist. :) :)
Napomena: gledano iz perspektive današnjeg vremena! :)
Konacno...... :)
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#35

Post by Helem »

Tacno, ali nepravilan zakljucak, Bosnjak ili Bosanac, ni jedno ni drugo ne postoji.
Naravno da je to pokret Benjamina Kalaja da uvede nadodrednicu stanovnicima Bosne koji su vecma u Islamu i u kojem su svakom kasnijem pokretu odredjivanja nadodrednica u Bosni, Muslimani prepoznavali opasnost po opstojnost Muslimana.

Svako ko kaze da je Bosanac ili Bosnjak, teski je i grdni protivnik Muslimana.
To kod Muslimana ne moze nikako proci.

Nije upitno pitanje Bosne, Hercegovina je dio Bosne i nepotreban atribut,
bosnjastvom i bosanastvom se zeli unistiti Muslimani, tako da vi koji mislite da ste Bosanci i Bosnjaci mozete sebi smisljati sta god hocete da ste, Muslimani znaju ko ste.

Napravili ste nesretnu okolnost u Bosni i doveli u stanje Muslimane, kao najveci, najproduktivniji i najkulturniji, u sustini jedini pravi bosanki narod, jedine prave Bosnjake, da se i sami odreknu i bosanstva i bosnjastva, ni zarad koga drugog nego zarad vas.
Napravili ste nadribosanstvo i nadribosnjastvo.


Bosna i Musliman...i to je sve.
Sta vam imam pricati.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#36

Post by Ivy »

Bosanka
muslimanka
sa hrvatskim pasosem
zivim u italiji
iskljucivo pricam engleski

kush ljepse? :D
Last edited by Ivy on 18/11/2006 19:22, edited 1 time in total.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#37

Post by Helem »

nema ljepse na svitu.....prava bambina.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#38

Post by Helem »

samo ima jedna ljepsa...

Muslimanka
Bosnjakinja.

Zivi u Bosni.

a pasosa nema.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#39

Post by Ivy »

Helem wrote:samo ima jedna ljepsa...

Muslimanka
Bosnjakinja.

Zivi u Bosni.

a pasosa nema.
jos samo da je nadjes... :D samo pazi se te bez pasosa, lazni walter!
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#40

Post by Helem »

Lazna Bosanko.....
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#41

Post by Ivy »

Helem wrote:Lazna Bosanko.....
jah, izdajica roda svoga....yup, that's me! Bosnian!
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#42

Post by Helem »

Yes, Madam!

jedino ako nosis lancic i na lancicu imas privjesak polumjesec i zvijezdu, onda si prava Bosanka.
Da vidis ljepotica u Americi, iz Bosne, Muslimanke...moderno obucene,extra izgleda, prsa izvrsna, dupe fantasticno,kose, zubi...i....iiiiii...ispod vrata lancic a na lancicu privjesci...polumjesec i zvijezda.
Pricaju engleski...kao hurije izgledaju.
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#43

Post by ak-47 »

MuaDib wrote: Bošnjak je tursko pogrdno ime za stanovnike Bosne u prenesenom značenju barbar
Netacno :x :x
U turskom jeziku Bosnjak ni u kom slucaju ne znaci barbar kako ti tvrdis.
U turskom jeziku kako starom osmanlijskom tako i u novom modernom jedini naziv za covjeka iz Bosne je Bosnjak.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#44

Post by Helem »

Netacno.
Bosnjak jeste imenica i to odnosna na sve one koji su iz Bosne, a staroturskom ima pogrdno znacenje, za Bosanske varvare i divljake, koje je trebalo prevoditi na Islam.
Turci su u Bosni zatekli tako kada su dosli.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#45

Post by Ivy »

Helem wrote:Yes, Madam!

jedino ako nosis lancic i na lancicu imas privjesak polumjesec i zvijezdu, onda si prava Bosanka.
Da vidis ljepotica u Americi, iz Bosne, Muslimanke...moderno obucene,extra izgleda, prsa izvrsna, dupe fantasticno,kose, zubi...i....iiiiii...ispod vrata lancic a na lancicu privjesci...polumjesec i zvijezda.
Pricaju engleski...kao hurije izgledaju.
mrtvi kapitlista...nosim zlato ali sa dolarima okacenim o lancic...novac je jaci afrodizijak od bilo koje religije! :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#46

Post by Helem »

:razz:
znam ja to odlicno....razne ljepotice u Americi su jako jeftine, od 10 pa najdalje do 100 dolara.
ali one sa lancicem i polumjescom, one kostaju milione.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#47

Post by Ivy »

Helem wrote::razz:
znam ja to odlicno....razne ljepotice u Americi su jako jeftine, od 10 pa najdalje do 100 dolara.
ali one sa lancicem i polumjescom, one kostaju milione.
mozda je u vaske u Americi drugacije :D tebi Amerika mjerilo za sve! Neka mashalla :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#48

Post by Helem »

Apsolutno tacno.
Amerika mi je mjerilo za sve.

Ovdje gdje ja zivim je mala Bosna.
Curice se igraju lastisa..lancici sa polumjesecom i zvijezdom, igraju se na putu....

Udjes u nasu prodavnicu, ducan, ima sva nasa prehrana, trgovkinja ima lancic sa polumjesecom i zvijezdom....

Udjes u mesnicu.....trgovkinja takodje nosi polumjesec i zvijezdu

Odes na muziku...gdje dolaze kao gosti sve nase zvijezde,,,bio i Bebek....i Selma Bajrami...Mile Kitic.....najbolje nase djevojke i zene...sve lancici s polumjesecom i zvijezdom....

Odes na fakultete...nase studentkinje....lancici sa polumjesecom i zvijezdom.....

Gledas neke muskarce.....imaju lancice sa polumjesecom i zvijezdom....

na autima sve naljepnice BiH....
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#49

Post by Ivy »

Helem wrote:Apsolutno tacno.
Amerika mi je mjerilo za sve.

Ovdje gdje ja zivim je mala Bosna.
Curice se igraju lastisa..lancici sa polumjesecom i zvijezdom, igraju se na putu....

Udjes u nasu prodavnicu, ducan, ima sva nasa prehrana, trgovkinja ima lancic sa polumjesecom i zvijezdom....

Udjes u mesnicu.....trgovkinja takodje nosi polumjesec i zvijezdu

Odes na muziku...gdje dolaze kao gosti sve nase zvijezde,,,bio i Bebek....i Selma Bajrami...Mile Kitic.....najbolje nase djevojke i zene...sve lancici s polumjesecom i zvijezdom....

Odes na fakultete...nase studentkinje....lancici sa polumjesecom i zvijezdom.....

Gledas neke muskarce.....imaju lancice sa polumjesecom i zvijezdom....

na autima sve naljepnice BiH....
haj jos Bebeku i Kiticu okaci mjesec i zvjezdu...joj pacijenta! :-?
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#50

Post by Helem »

Ovdje zive Muslimani Ivy

a Zeljko Bebek i Mile Kitic dolaze ovdje pjevati....i znaju da pjevaju Muslimanima i vjerovatno da se ko toga sjetio ni jednom ne bi smetalo da mu se i pokloni lancic sa polumjesecom i zvijezdom, zasigurno bi to obojica nosili s ponosom.....

Nego Ivy, ti si mi izgleda neka losa picka.....degradirana.
Post Reply