Prvo obraćanje predsjedavajućeg Predsjedništva BiH

Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#51

Post by Reina »

_BosanaC wrote:
Reina wrote:
_BosanaC wrote: Slazem se u potpunosti.

Ali, po N-ti put ti ponavljam, jedna lasta ne cini proljece. On sam sumnjam da moze puno promjeniti. Ali da su se svi koji su mogli i trebali vratili slika stanja bi bila sasvim drugacija.
izvini nije jedna lasta, ima ljudi vraca se, to je laz da se ljudi ne vracaju,
ali im omoguci osnovna ljudska prava, nemoj da im branis ako stave na svoju tek otvorenu trgovinu drzavnu zastavu ti im prijetis i kazes moras onu sa 4 C, omoguci im da rade u organima uprave, a ne kao sto sam gledala jedan primjer, nema posla ali u opcinu ne smiju ni da pitaju za posao.... itd.
Koliko je ljudi protjerano/raseljeno iz RS? Sta mislis da li bi se to desavalo, a na zalost sada se desava, da su se svi oni vratili svojim kucama?
ama covjece stimulisi ga da se vrati stvori mu osnovni uslov, on stimulise da ostane onaj Srbin iz Federacije, a ovome sve radi da bi otisao... i pored toga i takve politike ljudi se vracaju, a on prica o ravnopravnosti.... eto hajde vidjecemo jel samo deklarativno zalaganje...
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#52

Post by vodolija_33 »

_BosanaC wrote: A ja recimo imam prijatelje u istoj toj BL koji su muslimani, koji JESU ustrajali i jesu vratili svoju imovinu. I eno ih i dan danas tamo.

Isto tako sam poznavao doktoricu iz Zenice, koja nije bila muslimanka, i koja je zavrsila bila u podrumu Muzicke skole samo zbog imena i prezimena. A glavu joj je spasilo to sto je jedan od likova koji su joj trebali presuditi prepoznao kao doktoricu pa ostavio na zivotu.

A takodje poznajem i svog bivseg direktora koji JESTE musliman i koji je isto tako bio zavrsio u tom istom podrumu zato sto nije po direktivi iz jedne drzavne institucije htjeo otpustiti doticnog Ristu, koji je i dan danas tamo, a zivot mu spasio rodjeni sin koji je dosao s linije iznad Viteza.

I toliko o tvojoj prici kako je ocita razlika izmedju "ovih ovamo" i "onih tamo". Dok svi ne priznaju svoja govna napretka nema. Ali ga nema ni dok se ocekuje od onih drugih da priznaju i izvinu se a mi sami nismo spremni to isto uraditi.
Imam ja ratnih priča i pričica, ali nije tema.. :-) a ovo boldirano... molim te ne stavljaj mi riječi u usta koje nisam izgovorila, jel ok? :) jeftino manipuliranje, a imam puno bolje mišljenje o tebi.

poenta mog posta je bila da je lako pričati pričice ŠBBKBB... situacija na terenu je malčice drugačija... :-)
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#53

Post by Reina »

seka wrote:
Reina wrote:izvini nije jedna lasta, ima ljudi vraca se, to je laz da se ljudi ne vracaju,
ali im omoguci osnovna ljudska prava, nemoj da im branis ako stave na svoju tek otvorenu trgovinu drzavnu zastavu ti im prijetis i kazes moras onu sa 4 C, omoguci im da rade u organima uprave, a ne kao sto sam gledala jedan primjer, nema posla ali u opcinu ne smiju ni da pitaju za posao.... itd.
imam poznanike koji su vraceni na svoj posao - bilo to u opstini, prosvjeti,...mali broj al´ ide naprijed.
kako im je - pa zavisi od kolege do kolege.isto s..nje drugo pakovanje.
eto fino za procitati :) valjda bude bolje... :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#54

Post by _BosanaC »

vodolija_33 wrote:
_BosanaC wrote: A ja recimo imam prijatelje u istoj toj BL koji su muslimani, koji JESU ustrajali i jesu vratili svoju imovinu. I eno ih i dan danas tamo.

Isto tako sam poznavao doktoricu iz Zenice, koja nije bila muslimanka, i koja je zavrsila bila u podrumu Muzicke skole samo zbog imena i prezimena. A glavu joj je spasilo to sto je jedan od likova koji su joj trebali presuditi prepoznao kao doktoricu pa ostavio na zivotu.

A takodje poznajem i svog bivseg direktora koji JESTE musliman i koji je isto tako bio zavrsio u tom istom podrumu zato sto nije po direktivi iz jedne drzavne institucije htjeo otpustiti doticnog Ristu, koji je i dan danas tamo, a zivot mu spasio rodjeni sin koji je dosao s linije iznad Viteza.

I toliko o tvojoj prici kako je ocita razlika izmedju "ovih ovamo" i "onih tamo". Dok svi ne priznaju svoja govna napretka nema. Ali ga nema ni dok se ocekuje od onih drugih da priznaju i izvinu se a mi sami nismo spremni to isto uraditi.
Imam ja ratnih priča i pričica, ali nije tema.. :-) a ovo boldirano... molim te ne stavljaj mi riječi u usta koje nisam izgovorila, jel ok? :) jeftino manipuliranje, a imam puno bolje mišljenje o tebi.

poenta mog posta je bila da je lako pričati pričice ŠBBKBB... situacija na terenu je malčice drugačija... :-)
Ratne price su ratne price, samo pokusavam reci, kao i x puta do sada, da nicije maslo nije za ramazana.

@Reina, sta cu ja koga stimulisati? Nisam musliman, ni pravoslavac a ni katolik, a meni prvom je nebulozno kad u po Sarajeva neki Boro dodje i trazi posao neke Seade samo na osnovu toga sto je on Boro i sto je dosao/vratio se u Sarajevo, a Seada je kvalifikovanija od njega pet puta za isti i jos bila baksuz pa ostala preko rata u Sarajevu da bi Boro danas dosao i uzeo svoj posao nazad kao da se nista nije desilo. Tih situacija ima, ali druga je prica sto bi svi sada u drzavne organe i firme iste te RS koju ne priznaju i koja ih ugrozava...
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#55

Post by Reina »

_BosanaC wrote:
vodolija_33 wrote:
_BosanaC wrote: A ja recimo imam prijatelje u istoj toj BL koji su muslimani, koji JESU ustrajali i jesu vratili svoju imovinu. I eno ih i dan danas tamo.

Isto tako sam poznavao doktoricu iz Zenice, koja nije bila muslimanka, i koja je zavrsila bila u podrumu Muzicke skole samo zbog imena i prezimena. A glavu joj je spasilo to sto je jedan od likova koji su joj trebali presuditi prepoznao kao doktoricu pa ostavio na zivotu.

A takodje poznajem i svog bivseg direktora koji JESTE musliman i koji je isto tako bio zavrsio u tom istom podrumu zato sto nije po direktivi iz jedne drzavne institucije htjeo otpustiti doticnog Ristu, koji je i dan danas tamo, a zivot mu spasio rodjeni sin koji je dosao s linije iznad Viteza.

I toliko o tvojoj prici kako je ocita razlika izmedju "ovih ovamo" i "onih tamo". Dok svi ne priznaju svoja govna napretka nema. Ali ga nema ni dok se ocekuje od onih drugih da priznaju i izvinu se a mi sami nismo spremni to isto uraditi.
Imam ja ratnih priča i pričica, ali nije tema.. :-) a ovo boldirano... molim te ne stavljaj mi riječi u usta koje nisam izgovorila, jel ok? :) jeftino manipuliranje, a imam puno bolje mišljenje o tebi.

poenta mog posta je bila da je lako pričati pričice ŠBBKBB... situacija na terenu je malčice drugačija... :-)
Ratne price su ratne price, samo pokusavam reci, kao i x puta do sada, da nicije maslo nije za ramazana.

@Reina, sta cu ja koga stimulisati? Nisam musliman, ni pravoslavac a ni katolik, a meni prvom je nebulozno kad u po Sarajeva neki Boro dodje i trazi posao neke Seade samo na osnovu toga sto je on Boro i sto je dosao/vratio se u Sarajevo, a Seada je kvalifikovanija od njega pet puta za isti i jos bila baksuz pa ostala preko rata u Sarajevu da bi Boro danas dosao i uzeo svoj posao nazad kao da se nista nije desilo. Tih situacija ima, ali druga je prica sto bi svi sada u drzavne organe i firme iste te RS koju ne priznaju i koja ih ugrozava...
mislis ovo sto sam napisala "stimulisi ga" ama nisam mislila na tebe opcenito na one koji bi trebali da rade odnosno prije bi se reklo da ne rade na povratku protjeranih. Pa to jeste glupost, ali ja sam pisala o novim konkursima, na zalost, prednost ima narodnost odnosno da se zadovolji taj kljuc a ne kvalifikacija i sposobnost... pa zato sam i rekla da je Bosnjo donji kako god okrenes na svim stranama, u konkretnom primjeru, moj kolega (Bosnjak) imao je bolje kvalifikacije, bio je strucniji ali eto primljen je manje strucan (Srbin).. :-)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#56

Post by _BosanaC »

Ovo nam je, na zalost, realnost...


http://www.danas.org/article/2006/06/05 ... 3750a.html
Nakon izbjeglištva, u pečalbu
Gordana SANDIĆ HADŽIHASANOVIĆ

Savez udruženja izbjeglih i raseljenih BiH, koje okuplja 90 organizacija iz zemlje i regije, počeo je potpisivanje Peticije kojom se traži povratak na prijeratna radna mjesta, gdje god to dozvoljavaju uslovi. Istovremeno se time naglašava problem diskriminacije i nepoštivanje ustavnih amandmana koji traže da zaposleni u javnim službama odražavaju nacionalnu strukturu popisa iz 1991. godine.
Gotovo bez izuzetka svuda u BiH je prisutna diskriminacija pri zapošljavanju povratnika: u opštinama, javnim ustanovama i javnim preduzećima. Ne poštuje se ustavni amandman koji zahtijeva proporcionalnu etničku zastupljenost u organima vlasti BiH. Branka Raguz, ombudsmen Federacije BiH, svjedoči o sasvim suprotnoj praksi:

“Dovoljno je bilo koju općinu uzeti, pa ćete vidjeti koje su to drastične razlike upravo u ovom nacionalnom sastavu. Nažalost, tu su upravni odbori, nadzorni odbori, pa i u visokom školstvu.... Sve to govori da se ljudi jednostavno nisu vratili na posao, i kad ima prilika da se uposle, neće da ih prime. Spomenuću najnoviji slučaj, MUP Kantona Sarajevo, gdje je, od 37 primljenih novih radnika, 35 Bošnjaka. Drago mi je da je Agencija za državnu službu uvažila tu žalbu, odnosno vratila da se ispita.“

Nekoliko naših sagovornika potvrđuje ovu osnovnu ocjenu:

- Musair Penava, Čapljina: „U općinskoj administraciji radi, slovom i brojem, jedan Bošnjak i nijedan Srbin. U institucijama kojima je osnivač Čapljina, nema ni jednog Bošnjaka i ni jednog Srbina. To je ono gdje su strahoviti otpori.“
- Enisa Suhonjić, Bosanska Gradiška: „Ravno, evo, šest godina kako se većina vratila. Pitanje je povratka na prijeratna radna mjesta. Nije izvršen niti jedan posto. I tamo gdje postoji mogućnost, nije nama dozvoljeno.“
- Ranka Ivić, Doboj: „U školama nemamo zaposlenih ni Hrvata ni Bošnjaka. Možda se na pola prstiju jedne ruke može nabrojati koliko je ljudi zaposleno.“
- Nikola Ivičić, Donji Vakuf: „Povratnici nisu zastupljeni u lokalnim organima vlasti, nema zaposlenih u opštinskim službama, na šalterima pošte, u elektrodistribuciji, prosvjeti, zdravstvu, komunalnim i drugim javnim institucijama. Za ovih 10 godina u zapošljavanju se nije promijenilo: jednonacionalni etnos u korist multietičnosti. Jedino je promjena uslijedila u policijskoj stanici.“

Pored brojnih apela, razgovora, obećanja, praktično ništa nije učinjeno. Stoga je Savez izbjeglica pokrenuo akciju javnog pritiska i potpisivanje peticije za povratak na posao svugdje gdje je to moguće. Predsjednica Saveza Mirhunisa Zukić kaže:

„Imamo oko 30.000 potpisa kako bi se, na prijedlog svih, zaposlili ljudi koji su se u ovom momentu vratili u gradove, a bez mogućnosti da se vrate na svoja radna mjesta, kao što su javne institucije. Naravno, nismo računali da će se ljudi moći vratiti u privatizirana preduzeća, koja su, nažalost, opljačkana i samim tim su izgubljena njihova radna mjesta.“
Od 211 zaposlenih radnika u opštini Novi Grad, Sarajevo, 185 je Bošnjaka. U Bosanskom Novom, od 6.000 Bošnjaka povratnika, u organima uprave rade tri osobe. U Bosanskoj Krupi zaposlena su samo četiri povratnika Srbina. U prosvjeti na području opštine Foča radi samo jedan Bošnjak i to na mjestu podvornika. Mnogi od onih što su se vratili, razočarano kažu:

„Težak život. Nema stalnog zaposlenja. Od povratka na posao nema ništa.“

U praksi je malo učinjeno da se povratnici zadrže u mjestima u koja su stigli nakon brojnih prepreka. Stoga ne čudi što su mnogi od njih odlučili da ponovo krenu u izbjeglištvo. Tamo gdje će biti posla.
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#57

Post by dashing »

mIRCerka wrote:
vodolija_33 wrote:
mIRCerka wrote: vidis u tome je problem, ja postirah njegov govor iz avaza, kao sto mnogi drugi postiraju, i ti u tome vidis SDPovca koji u zvijezde okiva nekoga...
ocigledno je da ne znate razliku izmedju dijaloga i monologa, jer uopste ne citate STA neko pise, dovoljno je da vidite nick i vec iskonstruisete cijeli scenarij....
ozbiljnost na nivou mashala
:D

PS Sto se njegovog govora tice, i uopste svih govora novih ljudi na svim funkcijama, logicno je da ce da se naobecavaju svega, meda i mlijeka, kula i gradova, ali vam toplo savjetujem da umjesto sto serete meni, pazljivo pratite STA SVE obecavaju, i da li stvarno to rade, jer se uvijek moze naci nacin da se sa vlasti skinu...jest da ce biti tesko, ali to je borba koja se isplati voditi.
Pozdrav
paaa možda ljudi misle da je mali problem u tome štooo si neki dan postirala i tekst vezan za Silajđića i ismijavala si ga na svaki mogući način (čini mi se tema je bila "Inauguracija po Silajđiću") a ovaj si postirala normalno... :roll:


samo pokušavam biti objektivna- nisam glasala za Harisa... i ti to vrlo dobro znaš bobo :D
Jedno je postirati govor, drugo je postirati KOMENTAR :D i pise LONG LIVE AVAZ ONLINE a ne snsd :D

a problem je sto mene proglasise cetnikom sto navedoh da me niko nije tukao u BG i sto napadoh silajdzica, a dashing je ocigledno autoritet da odredi ko je bosnjak ko nije, jer kad kazem nesto pohvalno za nekog drugog koji je deklarisan kao bosnjak, to se ne vidi :D i ne procita :D

sto znaci da se prati KO pise a ne STA se pise...
no to nije tema ove emisije, tema ove emisije je supljiranje :D

i , u neku ruku, letargija naroda :D jer vec sad mnogi pisu , a i javno govore STRPICEMO SE CETIRI GODINE...
e pa raja, vi se trpite, ja jok :D
nikad nikada na ovom forumu cetnikom nisam nazvala, a ako se neko osjeca prozvanim neka se upita zasto.

dalje, o bosnjastvu, boze sacuvaj da si uzimam za pravo da nekoga kvalificiram. nekoliko puta sam ovdje ponovila (i neki "bosnjaci" se mozda ne bi slozili sa mnom) - bosnjastvo nije stvar krvnih zrnaca, obaveznog islamsko "backgrounda" jednog roditelja, niti pripadnosti islamu. bosnjastvo je stvar osjecaja u srcu, odgoja i onoga sto su nas nasi roditelji naucili, stvar ljubavi i ponosa prema svemu sto je bosnjansko. mislim da je to dovoljno siroko za sve one koji svoju zemlju vole.

a ja nikoga natjerati da se osjeca bosnjakom ne mogu. njihove razloge ne mogu razumjeti. kako neko moze reci da je bosanac, a da (citiram) "mrzi bosnjake"? pa to je paradoks - samo takav! za mene je to identicno, a sasvim je drugo sto neko ne moze sazvakati i prevalit preko usta da je bosnjak radi predrasude koje on ili ona ima o doticnim.

uostalom - zar mi nismo svi potomci jednog naroda - kulinovih "dobrih bosnjana"?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#58

Post by mIRCerka »

dashing wrote:
a ja nikoga natjerati da se osjeca bosnjakom ne mogu. njihove razloge ne mogu razumjeti. kako neko moze reci da je bosanac, a da (citiram) "mrzi bosnjake"? pa to je paradoks - samo takav! za mene je to identicno, a sasvim je drugo sto neko ne moze sazvakati i prevalit preko usta da je bosnjak radi predrasude koje on ili ona ima o doticnim.

uostalom - zar mi nismo svi potomci jednog naroda - kulinovih "dobrih bosnjana"?
opet zvacemo istu zvaku:
Donedavno je bosnjak oznacavao DOBRE BOSNJANE, odnedavno oznacava JEDAN od konstitutivnih naroda. Ja kao OSTALISTA (da bogdom citas sta pisem, znala bi o cemu govorim) ne volim konstitutivce jer su oni prvenstveno BOSNJACI HRVATI I SRBI a tek onda Bosanci i Hercegovci...

jel ti sad ista jasnije?

ako nije, bujrum pretrazi forum
http://www.sarajevo-x.com/forum/search.php i kucaj OSTALISTI
:D

PS Opet ti daljinski zakljucujes ko ima kakve predrasude prema kome...ccccccccc
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#59

Post by dashing »

mIRCerka wrote:
dashing wrote:
a ja nikoga natjerati da se osjeca bosnjakom ne mogu. njihove razloge ne mogu razumjeti. kako neko moze reci da je bosanac, a da (citiram) "mrzi bosnjake"? pa to je paradoks - samo takav! za mene je to identicno, a sasvim je drugo sto neko ne moze sazvakati i prevalit preko usta da je bosnjak radi predrasude koje on ili ona ima o doticnim.

uostalom - zar mi nismo svi potomci jednog naroda - kulinovih "dobrih bosnjana"?
opet zvacemo istu zvaku:
Donedavno je bosnjak oznacavao DOBRE BOSNJANE, odnedavno oznacava JEDAN od konstitutivnih naroda. Ja kao OSTALISTA (da bogdom citas sta pisem, znala bi o cemu govorim) ne volim konstitutivce jer su oni prvenstveno BOSNJACI HRVATI I SRBI a tek onda Bosanci i Hercegovci...

jel ti sad ista jasnije?

ako nije, bujrum pretrazi forum
http://www.sarajevo-x.com/forum/search.php i kucaj OSTALISTI
:D

PS Opet ti daljinski zakljucujes ko ima kakve predrasude prema kome...ccccccccc
ja stvarno tebe ne kontam - neinteligentna nisi, ali interpretiras kao da pisem na kineskom :D i onda kazes da neko samo cita nickove, a ne sadrzaj...

tebe apsolutno niko i nista ne moze sprijeciti da se osjecas i deklariras bosnjakinjom. da nas je bog d'o vise takvih. ali ti to ne zelis i samo ti mozes znati razloge za to.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#60

Post by Jimmy_The_Saint »

Vihadjila na bjereg Kaćuša, na visoookij bjereg na krotoj, vihadjiiila pjesnji zavadjilaaaa..... :lol:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#61

Post by manijak1 »

Ima i drugo obraćanje :oops: ovaj put iz Banjaluke :oops: nekako nije kao Mile razjaren ali da im je krivo krivo im je :oops: helem neka je .
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#62

Post by mIRCerka »

water wrote:
mIRCerka wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:Vihadjila na bjereg Kaćuša, na visoookij bjereg na krotoj, vihadjiiila pjesnji zavadjilaaaa..... :lol:
prijevod molim :roll: :D :-D :) :-D :D
Mirci ti kao istaknuti clan ili simpatizer partije nasljednice svima nam drage KPJ bi morala znati za ovu pjesmu. Drug Staljin se vjerovatno okrece sad u grobu. :lol:
ali...TITO je Staljinu rekao NE! A ja sam jos uvijek pionirka (nikad ne polozih omladinsku zakletvu).....
:( sram me bilo..
btw, mani jel se zezas ili se Radmanovic fakat opet oglasio, evo surLam po netu al ne nalazim nista...
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#63

Post by dashing »

"Надам се да ћемо ускладити наше акте са европским стандардима на путу ка Европској унији, на коме постоји и остаје идентитет РС и у којем Европа прихвата РС са свим њеним атрибутима", рекао је Радојичић обраћајући се посланицима Народне скупштине РС.

Он је истакао да ће се у оквиру уставних и законских надлежности залагати за потпуну координацију и сарадњу са органима и институцијама РС.

Радојичић је рекао да ће парламент Српске бити спреман за размјену информација са парламентима у БиХ и Србији у духу Споразума о специјалним и паралелним везама, као и за сарадњу са парламентима држава у окружењу.

"Координација наших интереса у Сарајеву мора бити још боља уз помоћ и сарадњу српских представника у заједничким органима", рекао је Радојичић.

Он је истакао да поновни избор на мјесто предсједника Народне скупштине РС схвата као потврду курса досадашњег рада и већу обавезу у наредном мандату.

"У протеклим мјесецима настојао сам да још више отворим Народну скупштину РС према грађанима, удружењима грађана и невладиним организацијама", рекао је Радојичић.

Он је изразио увјерење да ће и овај сазив Народне скупштине имати квалитет и довољно простора за изјашњавање демократски ставова позиције и опозиције и да ће бити најефикаснији парламент у БиХ и окружењу.

"Врата овог дома морају посебно бити отворена према иницијативама грађана, а нови посланици имају право и обавезу да одмах успоставе контакте са грађанима у својим срединама и да то буде демократски стандард", рекао је Радојичић.

evo nam najnovijih izjava "socijaldemokrata" iz republike kokosinjac. drzavne institucije vlasti su i dalje samo zajednicki organi, a evropa treba da prihvati kokosinjac sa svim svojim atributima.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#64

Post by manijak1 »

Ima Brane i onu čakje zvekli veseli Bosanci :oops: :D no nisam se našao kao pozitivac u toj aferi :D isto tako se zna ko i zašto insistira da se što prije obavi novi popis stanovništva :oops: vjerovatno će i to ući u neki amandman :oops: .....fino je ovdje iz zaleđine kakiti o herojima .....na terenu je drugačije vazda bilo.
uostalom - zar mi nismo svi potomci jednog naroda - kulinovih "dobrih bosnjana"?
Reci to onom vladiki ......biće da je Vasilije Kačavenda koji je u svakom pogledu ( iz Mićine perspektive ali tu već stavlja povez na oči jer :D :D ) nadmašio opet po Mići i Reisa .
Najveća predrasuda je da moraš da biti fin prema nekome ko prema tebi nije duševan :D :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#65

Post by manijak1 »

Jah :oops: čuj Europa da prihvati RS :D pa može je prihvatiti ako je u pitanju Republika Srbija :oops: međutim što se entiteta tiče .....Mićo će morati da puno , puno viče :oops: .
Eh ta ista Kaćuša je više od pola Berlina poravnala , podno ili s vrha brijega :D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#66

Post by mr__bosnjak »

_BosanaC wrote:
vodolija_33 wrote:
_BosanaC wrote: A eto nisu?

Opet ponavljam, nije isto kada se vrati 1, 5 i 100.000 ljudi.

Ali vjerovatno ni ja ne bih da sam u medjuvremenu stvorio bolji i prosperitetniji zivot u nekakvoj dijaspori.
pa recimo da imam par primjera koji dokazuju da to nije baš tako lako... npr. moja prijateljica se nije mogla vratiti u BL, jer se za vrijeme rata u njihovu kuću doselio neki pop koji je došao iz Hrvatske za vrijeme rata a koji je proglašen nacionalnim blagom ili nešto sl. :-) , i kojem je velikodušno poklonjena njihova porodična kuća da lijepo u njoj živi happily ever after :-) (ona i njena porodica nisu poklonili tu kuću nego tadašnja vlast...) Svaki pokušaj da vrate svoju imovinu je bio smiješan, a da ne pričam o ideji da se vrate... bilo je tu svega .... od psihičkog maltretiranja do fizičkih obračuna.... napokon, advokat kojega su bili unajmili kazao im je da odustanu... nažalost, odustali su i otišli su u Švedsku :(

na kraju krajeva, dnevne novine su bile pune primjera ljudi koji se nisu mogli vratiti na svoje zbog napada i prijetnji...itd.
A ja recimo imam prijatelje u istoj toj BL koji su muslimani, koji JESU ustrajali i jesu vratili svoju imovinu. I eno ih i dan danas tamo.

Isto tako sam poznavao doktoricu iz Zenice, koja nije bila muslimanka, i koja je zavrsila bila u podrumu Muzicke skole samo zbog imena i prezimena. A glavu joj je spasilo to sto je jedan od likova koji su joj trebali presuditi prepoznao kao doktoricu pa ostavio na zivotu.

A takodje poznajem i svog bivseg direktora koji JESTE musliman i koji je isto tako bio zavrsio u tom istom podrumu zato sto nije po direktivi iz jedne drzavne institucije htjeo otpustiti doticnog Ristu, koji je i dan danas tamo, a zivot mu spasio rodjeni sin koji je dosao s linije iznad Viteza.

I toliko o tvojoj prici kako je ocita razlika izmedju "ovih ovamo" i "onih tamo". Dok svi ne priznaju svoja govna napretka nema. Ali ga nema ni dok se ocekuje od onih drugih da priznaju i izvinu se a mi sami nismo spremni to isto uraditi.
Izvini @Bosanac ali ovo je bilo glupo do bola!
Mislim ne negiram ja da se to desilo ali po tvojim rijecima Armija BiH nije bila nista bolja od srpske i hrvatske i trebamo prvo mi priznati svoje zlocine pa oni svoje pa onda tako doci do pomirenja?? Ovo sam cuo od mnogih pro-cetnickih Srba, ali to je totalno glupo.
Mislim da je Nosferatu spomenuo nekog starog Japanca sto su ga nakon Pearl Harbora Ameri ni krivog ni duznog odveli u logor ali da li to znaci da su prvo trebali Ameri da priznaju svoje pa Nijemci svoje pa onda hajmo se pomiriti a tamo hico i kompanija i dalje ili bar njegovi sljedbenici?

Armija BiH je po podatcima Haaga pocinila oko 3% zlocina 92-95 na teritoriji RBIH i niko iz njenog vodstva nije optuzen za naredjivanje, planiranje ili potsticanje istih, a ako jeste oslobodjen je. A niko iz politickog vodstva RBIH nije cak ni optuzen. Sa Srbima i Hrvatima je skroz druga stvar i tamo je dokazano vodjen(osim oruzanog napada na jednu zemlju) genocid i etnicko ciscenje sa ciljem unistenja bosnjackog naroda i RBIH.

Izvini ali nemamo se mi sta izvinjavat, ili cak "priznavat", i ti si sam bio u A-BiH sada je li trebas da cetnicima sto si gledao preko nisana da priznajes nesto? Ima oni ne samo da priznaju nego i da se odreknu fasistickih tvorevina i plate ratnu ostetu a ni izvinjenje oficijelno nebi bilo na pogresnom mjestu. A pojedinci iz nasih redova se vec kaznjavaju ali kao POJEDINCI i na tome ce ostat koliko god neko htio izjednacit strane. Nikakva svoja "govna" ja ne priznajem, bilo je sranja niko ne negira nek´ krivi plate ali to nema veze blage sa cetnicko-ustaskim genocidom i agresijom koja je na prvom mjestu za kaznjavanje jer nije jedan ili dvoje krivi nego DRZAVE!
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#67

Post by zavrzlama »

Poruka svima onima koji žele da ovaj prostor ide naprijed brzim koracima jeste, ne može se neargumentovano optuživati niko, a posebno jedan narod, polovina BiH. Ubuduće, siguran sam, neće biti tako", poručio je predsjedavajući Predsjedništva BiH.
____________________________________________________________

Evo zasto je potrebno promijeniti zastavu,grb,himnu i ime entitetima..

I srbima i hrvatima i bosnjacima se namece teza da je rs-a =srpski narod.

Entiteti nemogu imati nacionalni identitet..srbi imaju vlast na pola teritorije BIH..ali nemaju pravo da svojataju da je taj teritorij ekskluzivno pravo samo srpskog naroda...Nije Radmanovic kriv za ovo...kriv je Dejtonski ustav i neugasena zelja nekih da se podijeli BIH....

Tesko se tebi Radmanovicu...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#68

Post by _BosanaC »

Izvini @Bosanac ali ovo je bilo glupo do bola!
Mislim ne negiram ja da se to desilo ali po tvojim rijecima Armija BiH nije bila nista bolja od srpske i hrvatske i trebamo prvo mi priznati svoje zlocine pa oni svoje pa onda tako doci do pomirenja?? Ovo sam cuo od mnogih pro-cetnickih Srba, ali to je totalno glupo.
Mislim da je Nosferatu spomenuo nekog starog Japanca sto su ga nakon Pearl Harbora Ameri ni krivog ni duznog odveli u logor ali da li to znaci da su prvo trebali Ameri da priznaju svoje pa Nijemci svoje pa onda hajmo se pomiriti a tamo hico i kompanija i dalje ili bar njegovi sljedbenici?

Armija BiH je po podatcima Haaga pocinila oko 3% zlocina 92-95 na teritoriji RBIH i niko iz njenog vodstva nije optuzen za naredjivanje, planiranje ili potsticanje istih, a ako jeste oslobodjen je. A niko iz politickog vodstva RBIH nije cak ni optuzen. Sa Srbima i Hrvatima je skroz druga stvar i tamo je dokazano vodjen(osim oruzanog napada na jednu zemlju) genocid i etnicko ciscenje sa ciljem unistenja bosnjackog naroda i RBIH.

Izvini ali nemamo se mi sta izvinjavat, ili cak "priznavat", i ti si sam bio u A-BiH sada je li trebas da cetnicima sto si gledao preko nisana da priznajes nesto? Ima oni ne samo da priznaju nego i da se odreknu fasistickih tvorevina i plate ratnu ostetu a ni izvinjenje oficijelno nebi bilo na pogresnom mjestu. A pojedinci iz nasih redova se vec kaznjavaju ali kao POJEDINCI i na tome ce ostat koliko god neko htio izjednacit strane. Nikakva svoja "govna" ja ne priznajem, bilo je sranja niko ne negira nek´ krivi plate ali to nema veze blage sa cetnicko-ustaskim genocidom i agresijom koja je na prvom mjestu za kaznjavanje jer nije jedan ili dvoje krivi nego DRZAVE!
@mr_bosnjak, 3% je po prostoj matematici ipak vise od NULE. Vjeruj, nije mi matematika bas nepoznata.

Procitaj malo bolje moj post, ne odnosi se samo na ovu temu nego na X drugih tema gdje se od Bosnjaka prave sveci, gdje je Sarajevo utopijsko mjesto za ovo podneblje...

Jedan zlocni ne mozes pravdati drugim. Mislim da bi to trebalo biti svima jasno.

I, ne, nisam pricao o izvinjavanju, pricao sam o priznavanju. A priznavanje ti je ono kada vrhuska HDZ-a dodje u Ahmice na godisnjicu pa umjesto da izgradi krstinu (kao sto jesu) priznaju da je njihovom politikom napravljen masakr i igrano fudbala ljudskim glavama. Kada vrhuska SDS-a kaze da je svojom politikom napravila Srebrenicu i sama se rijesi ljudi koji su za to krivi.

Ali onda i vrhuska SDA (tadasnji lideri u dobrijeh Bosnjana), pa cak i danasnji lider, dobri dr. Silajdzic, sjednu i priznaju ko dovede silne bradonje, ko dade aferim za Muzicku skolu u Zenici, ko dopusti Caci da napravi Kazane... Koliko god ovi zlocini bili "sitni" brojcano u poredjenju na ono sta su drugi radili, ipak to nije nikakvo opravdanje za njihovo negiranje i supljiranje kako toga nije ni bilo, sto mnogi na ovom forumu pokusavaju utuviti drugima u glavu.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#69

Post by _BosanaC »

Tema je prociscena, slijedeci put ide pod kljuc.

dashing & mirci, za licna prepucavanja imate PM.
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#70

Post by arman1 »

_BosanaC wrote: @mr_bosnjak, 3% je po prostoj matematici ipak vise od NULE. Vjeruj, nije mi matematika bas nepoznata.
Procitaj malo bolje moj post, ne odnosi se samo na ovu temu nego na X drugih tema gdje se od Bosnjaka prave sveci, gdje je Sarajevo utopijsko mjesto za ovo podneblje...
Jedan zlocni ne mozes pravdati drugim. Mislim da bi to trebalo biti svima jasno.
I, ne, nisam pricao o izvinjavanju, pricao sam o priznavanju. A priznavanje ti je ono kada vrhuska HDZ-a dodje u Ahmice na godisnjicu pa umjesto da izgradi krstinu (kao sto jesu) priznaju da je njihovom politikom napravljen masakr i igrano fudbala ljudskim glavama. Kada vrhuska SDS-a kaze da je svojom politikom napravila Srebrenicu i sama se rijesi ljudi koji su za to krivi.

li onda i vrhuska SDA (tadasnji lideri u dobrijeh Bosnjana), pa cak i danasnji lider, dobri dr. Silajdzic, sjednu i priznaju ko dovede silne bradonje, ko dade aferim za Muzicku skolu u Zenici, ko dopusti Caci da napravi Kazane... Koliko god ovi zlocini bili "sitni" brojcano u poredjenju na ono sta su drugi radili, ipak to nije nikakvo opravdanje za njihovo negiranje i supljiranje kako toga nije ni bilo, sto mnogi na ovom forumu pokusavaju utuviti drugima u glavu.
3% je više od 0% ali konvergira nuli što implicira da su u pitanju sporadični incidenti, a ne sistematsko sterilisanje nacionalnog uzorka sa definisanim kriterijem pripadnosti.
Od bošnjaka se ne mogu napraviti sveci jer su previše podložni svemu negativnom što im se nametalo prije ili poslije rata(agresije da rasčistimo).
Agresije koju nisu izazvali bošnjaci nego neki drugi koje su vodile vrhuške okupljene u pomenutim SDS-u i HDZ-u.
Ako se šta može aplicirati kao maliciozno u vjerskom, političkom i nacionalmnom vrhu Bošnjaka to je sklonost da se uđe u šarolik spektar kriminogenih radnji koje u ukupnoj konstalaciji se mogu ekvilizirati sa izdajom nacionalnog interesa.
Caco i ostali lokalni šerifi su samo nuspojave katastrofalne bezbjedonosne i političku situaciju.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#71

Post by _BosanaC »

arman1 wrote:
_BosanaC wrote: @mr_bosnjak, 3% je po prostoj matematici ipak vise od NULE. Vjeruj, nije mi matematika bas nepoznata.
Procitaj malo bolje moj post, ne odnosi se samo na ovu temu nego na X drugih tema gdje se od Bosnjaka prave sveci, gdje je Sarajevo utopijsko mjesto za ovo podneblje...
Jedan zlocni ne mozes pravdati drugim. Mislim da bi to trebalo biti svima jasno.
I, ne, nisam pricao o izvinjavanju, pricao sam o priznavanju. A priznavanje ti je ono kada vrhuska HDZ-a dodje u Ahmice na godisnjicu pa umjesto da izgradi krstinu (kao sto jesu) priznaju da je njihovom politikom napravljen masakr i igrano fudbala ljudskim glavama. Kada vrhuska SDS-a kaze da je svojom politikom napravila Srebrenicu i sama se rijesi ljudi koji su za to krivi.

li onda i vrhuska SDA (tadasnji lideri u dobrijeh Bosnjana), pa cak i danasnji lider, dobri dr. Silajdzic, sjednu i priznaju ko dovede silne bradonje, ko dade aferim za Muzicku skolu u Zenici, ko dopusti Caci da napravi Kazane... Koliko god ovi zlocini bili "sitni" brojcano u poredjenju na ono sta su drugi radili, ipak to nije nikakvo opravdanje za njihovo negiranje i supljiranje kako toga nije ni bilo, sto mnogi na ovom forumu pokusavaju utuviti drugima u glavu.
3% je više od 0% ali konvergira nuli što implicira da su u pitanju sporadični incidenti, a ne sistematsko sterilisanje nacionalnog uzorka sa definisanim kriterijem pripadnosti.
Od bošnjaka se ne mogu napraviti sveci jer su previše podložni svemu negativnom što im se nametalo prije ili poslije rata(agresije da rasčistimo).
Agresije koju nisu izazvali bošnjaci nego neki drugi koje su vodile vrhuške okupljene u pomenutim SDS-u i HDZ-u.
Ako se šta može aplicirati kao maliciozno u vjerskom, političkom i nacionalmnom vrhu Bošnjaka to je sklonost da se uđe u šarolik spektar kriminogenih radnji koje u ukupnoj konstalaciji se mogu ekvilizirati sa izdajom nacionalnog interesa.
Caco i ostali lokalni šerifi su samo nuspojave katastrofalne bezbjedonosne i političku situaciju.
Aferim.
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#72

Post by arman1 »

Hvala
Post Reply