Intervju sa Abu Hamzom ili kako radi naša SIPA

Post Reply
crnileptir
Posts: 81
Joined: 14/08/2006 21:58

#1 Intervju sa Abu Hamzom ili kako radi naša SIPA

Post by crnileptir »

Sirijac Al Husin Imad mnogo je poznatiji kao Abu Hamza, medijski najistaknutiji pripadnik odreda El Mudžahid. U posljednje vrijeme angažiran je na pokušajima da se riješi problem državljanstava njegovih bivših saboraca. U intervjuu za Start, Abu Hamza tvrdi da agenti SIPA-e vrbuju njegovu braću za špijunažu i iznosi još nekoliko tvrdnji koje će sigurno izazvati veliku pažnju javnosti



Nedavno ste ponovo protestirali zbog neriješenog pitanja državljanstva Vaše, kako ih Vi zovete, braće, i položaja u kojem se trenutno nalazite. Možete li konačno reći ko je kriv za vaš današnji položaj?
- Prema informacijama koje ja imam, to su Amerikanci, a u posljednje vrijeme i Evropljani pomalo pritišću. Da ne pričam o srpskoj i hrvatskoj strani, oni već dugo pokušavaju da se nas riješe.

Nije to pravi odgovor. I Vama je jasno da nabrojani ništa ne bi mogli uraditi da nema domaće vlasti, a u njoj i bošnjačkih kadrova... I sami ste na protestu rekli da Vam je neobično što se vi kažnjavate, a ne kažnjavaju ljudi koji su vam dali neispravna dokumenta... Na koga ste tačno mislili, sigurno je da znate i imena?

- Problem je u tome što nama dokumenta nije izdao jedan čovjek, to su institucije. Krivim institucije, a oni što su radili u njima radili su po tadašnjem zakonu. Nisam ja kriv, ili brat iz Tunisa, što je njegovo rješenje fiktivno. Krivi su oni koji su dali takva rješenja. Neka se ispituje ko ga je dao. Najveći problem je što je umro čovjek koji je bio veza s nama...

Kakva veza?
- Bio je jedan Mahmud iz Zenice...
Njegovo prezime?
Ne znam ga.
Šta mislite kada kažete da vam je on bio veza?
- Bio je veza između nas i bosanske vlasti. Mora se reći da je država trgovala sa državljanstvima. Država je tako sebe finansirala, a ljudi su dobijali fiktivna rješenja. Lagali su ljude, uzimali im pare...

Koje ambasade su to najviše radile?
- Bosanske ambasade u svim zemljama. Davali su i dokumenta ljudima koji su pomagali Bosni, da budu počasni građani. Bio je to lijep gest, ali treba da bude i do kraja pošten. Imam informaciju da su nedavno predstavnici bosanskih vlasti išli u jednu zemlju i tražili da im se vrate takva državljanstva. Ne mogu se sjetiti koja je to zemlja. Jedan čovjek je došao, bacio im pasoš i rekao: Ne treba mi vaš pasoš. Imam pasoš s kojim mogu ići u bilo koju zemlju na svijetu. Kada sam vam pomagao sami ste me zvali da mi date taj pasoš, nisam vam tražio.
Rekli ste da su u nekim ambasadama prodavali pasoše...
- Bila je to normalna taksa. Ne znam da je neko prodavao, možda jeste, ja ne znam. Znam da smo plaćali 1.500 maraka i onda još hiljadu dolara.

Postoji li danas političar u BiH kojem vjerujete?
- Imam neke kućne prijatelje u koje imam povjerenje, ali zbog ove situacije neću ih imenovati. U njih imam povjerenje kao u rođenog brata.

Još neko?
- Mislim da je Haris Silajdžić jedini čovjek u Bosni s kojim čovjek može da razgovara. On je i do sada, na svim medijima, kada god je pitan za nas rekao istu rečenicu: Ljudi su došli da nam pomognu i red je da mi njima damo dobrodošlicu. Ja sam vjernik i mogu da ljudima u očima prepoznam kakvi su, da li su iskreni, da li foliraju. To sam vidio kada sam sjedio s njim...
Kada ste posljednji put sjedili?

- Prije zadnjeg protesta. Uputili smo mu zahtjev da nas primi i to je učinio bez ikakve dileme.
I red je da tako uradi. On se nalazio u vlasti u vrijeme kada ste vi dobijali rješenja o državljanstvima...
- Ne bih rekao da je on uticao na to.

Ali, bio je u samom vrhu vlasti, odgovoran je... Zbog toga kažem da je i dužan da raspetlja tu situaciju. Šta vam je obećao?

- Mislim da je neko igrao mimo onog što se tražilo od njih. Tada je postojala tajna služba AID, a usred nje radila je i UDBA. Mene je jedan čovjek iz MUP-a zvao i rekao mi da takvi papiri neće biti ispravni. Mi smo to i tada pokušali da riješimo, ali nije bilo vremena, sve se dešavalo u brzini. Mislili su da će nas se lako riješiti. Slažem se da je ljudima koji su napustili Bosnu trebala samo putna isprava da izađu. Kada je bio dogovor između Clintona, Izetbegovića i Tuđmana da ljudi izađu iz Bosne preko Zagreba, mnogi od njih nisu imali dokumenta pa im je na brzinu napravljen pasoš. Ali, trebali su riješiti papire onih koji su ostali... Što se tiče Harisa, mislim da je on u to vrijeme bio izvan tih krugova. Kada smo sjedili i razgovarali s njim, rekao nam je da nas smatra za građane BiH sve dok ne kršimo zakon BiH. I još rekao da će nas braniti ako neko pokuša da krši naša prava. Cijenim da je čovjek rekao istinu.

Ne mogu da se sjetim koji bošnjački političar je rekao da su mudžahidi donijeli BiH više štete nego koristi. Sjećate li se Vi?

Ne sjećam. Ali, pazite, znam iz pouzdanih izvora, od ljudi koji su putovali s njim, da su prva stvar koju su pitali Aliju Izetbegovića bili mudžahidi u Bosni. Čak prije nego i što počnu bilo kakvi razgovori, puste mu kasetu i kažu gledaj mudžahide. Veliki je to pritisak... Ali, mislim da je Alija jedini čovjek u Bosni koji ima princip. Amerikanci njega nisu mogli ubijediti da smo mi prijetnja. Da su mu to mogli s dokazima potvrditi, znam da mi ne bi ni dva dana ostali ovdje. Evo, prvi put ću javno reći. Mi smo rekli Aliji da ga zbog nas neće boliti glava od Amerikanaca.

Kada je to bilo?
- Pred kraj rata, kada su počeli ti pritisci. Mi smo održali obećanje. I dok su neki spavali, mi smo išli i upozoravali ljude čim čujemo da neko nešto planira. Kažemo im: Pazi, boj se Allaha. Nemoj se igrati sa životom. Svašta je ušlo u Bosnu, od Londona do Kabula.

Da li i Vi mislite da je među braćom u BiH ušlo mnogo terorista i kriminalaca?
- Mogu pričati samo o mojoj grupi. U odred El Mudžahid niko nije mogao ući bez preporuke. Morali su imati neki papir koji svjedoči da je taj čovjek dobar...

Moram Vas prekinuti. Šta je sa Lionelom Dumontom i Mouludom Bugelanom koji su bili pripadnici odreda a nakon rata su počinili niz pljački i ubistava?
- Polako, hajdemo na početak.

Da li su pravili probleme dok su bili kod nas?
Ne znam.
- Nisu. Sve su uradili nakon rata. Tada je u BiH ušla grupa Abu Hamza Al Masri iz Velike Britanije. Njih dvojica su uzeli ideje Al Masrija. Pazite, on je bio u Bosni i kada smo mi vidjeli kako on razmišlja, rekli smo mu da ima 24 sata da napusti BiH. On je mogao mnogo štete ovdje napraviti. Ako je dozvolio da se u Alžiru mogu ubiti žene i djeca, to je jedna velika šteta u islamskom svijetu. Pazite, hoću da budem musliman ali kako je naredio Allah dž.š., poslanik i ashabi, a ne kako meni odgovara.

Koju dužnost ste obavljali u El Mudžahidu?- Bio sam prevodilac, a održavao sam i kontakt sa bosanskim vlastima.

Vjerovatno onda znate i za onu čuvenu propagandnu kasetu odreda.
- Imali smo mi te kasete. Sve što smo radili bilo je transparentno. Radili smo iz ubjeđenja i zato što smatramo da je to ispravno.

Da li govorimo o onoj kaseti na kojoj su prikazana mučenja zarobljenika?
- I haškim istražiteljima sam rekao da mi daju dokaz za tako nešto.

Vidio sam kasetu sa snimcima odrubljenih glava i sjekirom na licu jednog zarobljenika.
- Jeste li sigurni da je zarobljenik?
Vidio sam vojnika koji leži na zemlji.

- Morate znati jednu stvar. Kada smo radili akcije, najviše smo gubili ljude koji su snimali. Znalo se desiti da i trojica poginu. Jer, oni su išli sa braćom koja idu u borbu. To je snimljeno u toku akcije, razumijete? Ne želim kriti, imali smo posebnu grupu boraca koji su imali samo hladno oružje. Jer, morali smo što brže doći do rovova neprijatelja. Najvještiji su bili oni koji su imali hladno naoružanje - mač, sjekiru, nož. Ako hoćete psihički da ubijete neprijatelja treba ga napasti sa manjim naoružanjem, jer kada te vidi kaže: Ko je taj koji nožem ide na mene? Jeste li razumjeli?
Jesam, ali šta je sa onim snimkom?

- Znam da je on snimljen u toku akcije. Neću sakriti, da sada Srbi ponavljaju isto što su radili 1992. godine, tako mi Onog što me stvorio, išao bih na liniju i ako bih imao mač, otkinuo bih im glavu. Jeste li razumjeli? Namjerno ne bih koristio pušku nego bih tako, muški...

Da li ste ikada imali zarobljenike?
- Jesmo, jednom... Bilo ih je deset, otprilike... Jedan među njima je prešao na islam, nazvao se Abdurahman. Svi su predani Armiji BiH i znam da je izvršena razmjena.

Dakle, tvrdite da se radi o vojnicima i da nikada u El Mudžahidu nisu počinjeni ratni zločini?
- Ne da tvrdim, dajem glavu za to. Dajte mi dokaz, ljudi moji! Dva puta je dolazio ovaj Nijemac, haški istražitelj, i ja sam mu rekao: Ili sam ja bio ćorav, ili vi lažete. Ako sam ja bio u tom odredu i nisam vidio, gdje se onda to desilo. Ponavljam, u rovovima je svašta bilo, ili ja ili on. Ako sam uspio doći do njegovog rova i otkinuti mu glavu, nisam kriv za to...

Nedavno ste na televiziji izjavili da ćete žestoko regirati ako se nastavi sa deportacijama. To je izazvalo mnogo komentara i različitih pretpostavki kakva to reakcija može biti. Možete li nam reći šta nazivate vašom najžešćom reakcijom? Da ne pretpostavljamo sami...

- Ovo prvi put govorim. Hvala Bogu, mi imamo audio i video snimke gdje ljudi iz bosanske vlasti pokušavaju vrbovati našu braću.

Ko i za šta?
- SIPA, policija, pokušavaju da ih uvuku u svoj lopovski posao.
Kakav lopovski posao?
- Pa, da oni kažu kako Hamza priprema teroristički akt. Imamo i snimak gdje se od braće traži da idu u arapske zemlje i da tamo špijuniraju. Imamo dokaze da se ovdje u Bosni špijuniraju ambasade...

Koje ambasade?
- Znaju oni vrlo dobro, to su ambasade jako uticajnih zemalja. Imamo te dokumente i to nam je ta naša zadnja reakcija.

Kažete da se radi o agentima SIPA-e?

- Da, to rade od 2001. do 2005., a imamo slučajeva i iz ove godine. Braća su dolazila, žalila se kako ne mogu spavati, da ih proganjaju... Mi im kažemo da se ne brinu, da nam samo jave kada će se ponovo sastati s njima i angažujemo ljude da to snime. Imamo šerijatski problem da moramo dobiti dozvolu za objavljivanje tih snimaka.

Dakle, ako se nastavi sa deportacijama, prijetite da ćete objaviti te snimke?

- I ne samo to. Imamo mi uticaj u arapskom svijetu. Znam da se jedan bosanski ambasador žalio da, nakon priloga na Al Jazeeri o deportacijama, nije nigdje imao prijem tri mjeseca. Mi ćemo iskoristiti naš uticaj u arapskom svijetu, budite sigurni.

Jeste li razočarani u BiH?

- Političari su me razočarali, ali nije narod. I dalje sam spreman da ginem za ovaj narod. A svim političarima bih poslao poklon - uloške za žene. Svim! Nekada su željeli da se slikaju s nama, imamo mi te slike, a sada neće da se jave na telefon. A, meni samo treba, kao građaninu, pomoć.

Na kojeg političara ste najviše ljuti?

- Na SDA, sigurno na njih. Na Sulejmana Tihića. Nije me htio primiti, par puta sam htio s njim da stupim u kontakt...

Imate li krivični dosje u zemlji iz koje ste došli?

- Ja sam iz Sirije. Sve dok se nisam pojavio na Al Jazeeri kao glasnogovornik El Mudžahida, sirijska tajna služba nije se bavila sa mnom.

Šta bi se desilo s Vama kada bi se vratili u Siriju?

- Prva optužba bi bila da sam služio armiju koja nije moja. Onda, što sam služio odred El Mudžahid... Samo Allah zna šta bi mi se dogodilo, zavisi od raspoloženja vlasti, ali i javnosti. Bojim se da bi vlasti, zbog pritiska Amerikanaca, bile oštre prema meni.

Koliku porodicu imate?
- Imam ženu čiji je prvi muž iz Kozarca ubijen. Oženio sam je s njeno troje djece, i imamo još troje.

Da li biste ih poveli sa sobom u Siriju, kada bi došlo do deportacije?
- Ne, jer ne znam šta će biti sa mnom. Ali, znate šta, moja majka je dolazila dva puta ovdje. Zadnji put kada je dolazila rekla je: Sine, ti više nisi naš. U tebi nema više ništa od onog kakav si bio kada si otišao. Kod nas ne bi mogao živjeti ni deset dana. Ipak sam ja postao Bosančeros. Kada razgovaram telefonom s roditeljima ne mogu da se sjetim nekih arapskih riječi. Ja sanjam na bosanskom. Moj sin nema veze sa Sirijom, slabo zna arapski jezik. Šta on ima sa Sirijom?

Izjavljivali ste po medijima da Vas neprestano prate... Ko?

- Prate, neprestano. Domaće službe, strane su im predale taj zadatak. Po 15 dana aktivno, pa me malo puste, komšije kažu da se raspituju... Ne može se ništa desiti u Bosni, a da se ne upitaju šta Hamza ima s tim. Imam informacije da su sve pokušali da me povežu sa ovima što su došli iz Danske, ali ja njih nikada nisam vidio...

Na koji način ste povezani sa braćom?

- Kao što su ljudi povezani sa prijateljima s fakulteta... Ali kod nas je to još i bratska veza. Ne daj Bože da čujem da je neko od njih gladan, ja ću ostati gladan da bi on jeo. To je jedna ljudska veza. Prodao sam sve što imam da bih pomogao braći.

Postoji li zemlja na svijetu u kojoj Vi i Vaša braća možete pronaći utočište?

- Ne. Bio je Afganistan, ali više nije. Nekada je to bila šerijatska država. Za to krivim šejha Osamu Bin Ladena. Nakon 11. septembra izgubili smo jedinu islamsku zemlju na svijetu. Mislim da će on morati imati jak dokaz pred Allahom dž.š. zašto je to uradio.

startbih.info
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#2 Re: Intervju sa Abu Hamzom ili kako radi naša SIPA

Post by gavrilo »

crnileptir wrote:Postoji li danas političar u BiH kojem vjerujete?
- Imam neke kućne prijatelje u koje imam povjerenje, ali zbog ove situacije neću ih imenovati. U njih imam povjerenje kao u rođenog brata.

Još neko?
- Mislim da je Haris Silajdžić jedini čovjek u Bosni s kojim čovjek može da razgovara. On je i do sada, na svim medijima, kada god je pitan za nas rekao istu rečenicu: Ljudi su došli da nam pomognu i red je da mi njima damo dobrodošlicu.
e... tako hare ... da se zna :D :lol:
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#3

Post by Dolina avalona »

Gavrilo, umrije ti Sloba :-)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#4

Post by gavrilo »

nije tema zloba :wink:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#5

Post by Vodenjak »

Dolina avalona wrote:Gavrilo, umrije ti Sloba :-)
E nek´ si mu se nagovorio vala... :roll: :zzzz:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by _BosanaC »

Vodenjak wrote:
Dolina avalona wrote:Gavrilo, umrije ti Sloba :-)
E nek´ si mu se nagovorio vala... :roll: :zzzz:
Nemoj tako ba, nije on znao bolje... :roll:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#7

Post by Pearl »

_BosanaC wrote:
Vodenjak wrote:
Dolina avalona wrote:Gavrilo, umrije ti Sloba :-)
E nek´ si mu se nagovorio vala... :roll: :zzzz:
Nemoj tako ba, nije on znao bolje... :roll:
pa nece k'o neki, da mu odmah kaze: suti ti tamo, cetnik jedan.. :D:D

nije svako netolerantan... :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#8

Post by Vodenjak »

Pearl wrote:
_BosanaC wrote:
Vodenjak wrote: E nek´ si mu se nagovorio vala... :roll: :zzzz:
Nemoj tako ba, nije on znao bolje... :roll:
pa nece k'o neki, da mu odmah kaze: suti ti tamo, cetnik jedan.. :D:D

nije svako netolerantan... :D
Moderna bosanska diplomatija... :-)

:D
belay_djecko
Posts: 90
Joined: 31/07/2006 07:46

#9

Post by belay_djecko »

Ovaj Hamza mi je komšija, i da kazem da veće legende, i boljeg covjeka od njega nisam vidio. Ljudina u svakom pogledu!
Covjek je ozenio zenu, koja je bila cini mi se u 8. mj. trudnoce, a sve to pored svoje supruge.

Zaista, šteta šta njemu i ostalima, ovi naši cigani rade. Pa, majku mu, čovjek je doš'o da ih brani, a sad ga protjeruju...
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#10

Post by Vodenjak »

belay_djecko wrote:Ovaj Hamza mi je komšija, i da kazem da veće legende, i boljeg covjeka od njega nisam vidio. Ljudina u svakom pogledu!
Covjek je ozenio zenu, koja je bila cini mi se u 8. mj. trudnoce, a sve to pored svoje supruge.

Zaista, šteta šta njemu i ostalima, ovi naši cigani rade. Pa, majku mu, čovjek je doš'o da ih brani, a sad ga protjeruju...

Sta bi tvoja zena rekla kad bi joj u kucu doveo drugu?

Bi li te smatrala ljudinom?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10979
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#11

Post by Prpa.ba »

belay_djecko wrote:Zaista, šteta šta njemu i ostalima, ovi naši cigani rade. Pa, majku mu, čovjek je doš'o da ih brani, a sad ga protjeruju...
Ne do Bog nikome takvih "branitelja" :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

Mislim da tema uopste nije da li je ljudina ili ne, da li je ozenio jednu ili cetiri zene. "Problem" je ko je naguzio te ljude i podjelio im fiktivna drzavljanstva, a kroz ovaj intervju se vidi da su i sami znali da su fiktivna. Jos veci problem je, ako su vec znali, zasto nikada do sada nisu pokrenuli postupak za dobivanje legalnog BH drzavljanstva nego to rade sada kada nije pet do dvanaest nego dvanaest i pet.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#13

Post by Pearl »

Vodenjak wrote:
belay_djecko wrote:Ovaj Hamza mi je komšija, i da kazem da veće legende, i boljeg covjeka od njega nisam vidio. Ljudina u svakom pogledu!
Covjek je ozenio zenu, koja je bila cini mi se u 8. mj. trudnoce, a sve to pored svoje supruge.

Zaista, šteta šta njemu i ostalima, ovi naši cigani rade. Pa, majku mu, čovjek je doš'o da ih brani, a sad ga protjeruju...

Sta bi tvoja zena rekla kad bi joj u kucu doveo drugu?

Bi li te smatrala ljudinom?
i to jos trudnu... meni ne bi bilo nimalo drago, niti bi za mene bio ljudina... cak naprotiv..

s druge strane, svaka mu cast sto je ozenio udovicu i primio njeno troje djece..
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#14

Post by Vodenjak »

_BosanaC wrote:Mislim da tema uopste nije da li je ljudina ili ne, da li je ozenio jednu ili cetiri zene. "Problem" je ko je naguzio te ljude i podjelio im fiktivna drzavljanstva, a kroz ovaj intervju se vidi da su i sami znali da su fiktivna. Jos veci problem je, ako su vec znali, zasto nikada do sada nisu pokrenuli postupak za dobivanje legalnog BH drzavljanstva nego to rade sada kada nije pet do dvanaest nego dvanaest i pet.
Nemoj tako i ti...
Vrlo je bitno da li je tip dobar covjek ili nije..
Sve ostalo mu se moze oprostiti.

Znas nas...
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#15

Post by Vodenjak »

Pearl wrote:
Vodenjak wrote:
belay_djecko wrote:Ovaj Hamza mi je komšija, i da kazem da veće legende, i boljeg covjeka od njega nisam vidio. Ljudina u svakom pogledu!
Covjek je ozenio zenu, koja je bila cini mi se u 8. mj. trudnoce, a sve to pored svoje supruge.

Zaista, šteta šta njemu i ostalima, ovi naši cigani rade. Pa, majku mu, čovjek je doš'o da ih brani, a sad ga protjeruju...

Sta bi tvoja zena rekla kad bi joj u kucu doveo drugu?

Bi li te smatrala ljudinom?
i to jos trudnu... meni ne bi bilo nimalo drago, niti bi za mene bio ljudina... cak naprotiv..

s druge strane, svaka mu cast sto je ozenio udovicu i primio njeno troje djece..
Humanost se moze pokazati na mali milion nacina. Dovesti jednu zenu drugoj, s kojom si vec u braku je ponizavanje i jedne i druge.

Tako u mom svijetu...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#16

Post by Pearl »

Vodenjak wrote:
Pearl wrote:
Vodenjak wrote:
Sta bi tvoja zena rekla kad bi joj u kucu doveo drugu?

Bi li te smatrala ljudinom?
i to jos trudnu... meni ne bi bilo nimalo drago, niti bi za mene bio ljudina... cak naprotiv..

s druge strane, svaka mu cast sto je ozenio udovicu i primio njeno troje djece..
Humanost se moze pokazati na mali milion nacina. Dovesti jednu zenu drugoj, s kojom si vec u braku je ponizavanje i jedne i druge.

Tako u mom svijetu...
i u mom.. ali ima i drugih svjetova :D:D:D ocito.. gdje je on zbog toga "ljudina"... :roll:
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#17 Re: Intervju sa Abu Hamzom ili kako radi naša SIPA

Post by Goran_35 »

crnileptir wrote: A svim političarima bih poslao poklon - uloške za žene. Svim!
:D :lol:
belay_djecko
Posts: 90
Joined: 31/07/2006 07:46

#18

Post by belay_djecko »

Ovo za ženu, čovjek ju je primio jer je ostala bez muža, i čini mi se, bez ičega (materijalnog) u ovom ratu. I ovdje nije pitanje "više žena", to je njemu valjda Ok. Na kraju krajeva, poslanik ih je imao 11. Poenta je da se čovjeku čini nepravda, i da će iza njega ostati siročad. Ko će se o njima brinuti ako čovjeka deportuju tamo gdje mu negine smrtna kazna 99% ?
Ma haj'mo mi u Akvu, da cugamo uz Selmu. Kome se *ebe za nekog Abu - a ? :-?
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#19

Post by ahmed&nedzad »

Vodenjak wrote:
belay_djecko wrote:Ovaj Hamza mi je komšija, i da kazem da veće legende, i boljeg covjeka od njega nisam vidio. Ljudina u svakom pogledu!
Covjek je ozenio zenu, koja je bila cini mi se u 8. mj. trudnoce, a sve to pored svoje supruge.

Zaista, šteta šta njemu i ostalima, ovi naši cigani rade. Pa, majku mu, čovjek je doš'o da ih brani, a sad ga protjeruju...


Sta bi tvoja zena rekla kad bi joj u kucu doveo drugu?

Bi li te smatrala ljudinom?


Nije istina da je 'doveo svojoj ženi'. Prije toga se rastao sa svojom ženom.:oops:
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#20

Post by hool »

Prpa.ba wrote:
belay_djecko wrote:Zaista, šteta šta njemu i ostalima, ovi naši cigani rade. Pa, majku mu, čovjek je doš'o da ih brani, a sad ga protjeruju...
Ne do Bog nikome takvih "branitelja" :x
Zao ti pobijenih cetnika :?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#21

Post by iceman ze »

neznam sta se on cudi, sto aktuelna vlast sprovodi zakone. Naravno da su i oni na rad dosli, jer sa ovom vlascu,ako izuzmemo Harisa se i nisu dogovarali o svom statusu.

Sjetite se poslijeratnih delozacija, boraca i invalida, gdje su ti ljudi sada, bez posla, bez egzistencije, mislim da su mi oni preci u nekim mojim razmisljanjima, a ako bi kome pomagao, to su oni, jer su zaboravljeni od svakoga.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#22

Post by Pearl »

iceman ze wrote:neznam sta se on cudi, sto aktuelna vlast sprovodi zakone. Naravno da su i oni na rad dosli, jer sa ovom vlascu,ako izuzmemo Harisa se i nisu dogovarali o svom statusu.

Sjetite se poslijeratnih delozacija, boraca i invalida, gdje su ti ljudi sada, bez posla, bez egzistencije, mislim da su mi oni preci u nekim mojim razmisljanjima, a ako bi kome pomagao, to su oni, jer su zaboravljeni od svakoga.
sad ce ti neko reci: ali nasi bar drzavljanstvo imaju... :roll: :roll:

obratite se vlasti koja ih je zahebala.. a sad pere ruke od njih.. fuj.. ko i sve sto odbace cim prestanu imati koristi neke od njih.. ali svi i dalje za njih glasaju, a ujedno ih "ruze" sto ljude zeznuse..

jadna majko... eno neko postavi temu za ratnog vojnog invalida, niko ni habera... ovi su najbitniji... ko o pravima ovog covjeka, borca, ratnog invalida brine??:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ht=#942475
Post Reply