Srpska politika - svoju tzv RS nedamo - tudje hocemo!

Da li ste za da se iz BH Ustava izbace kao konstitutivni narodi Srbi, Hrvati i Bosnjaci te da im se oduzme pravo da oni mogu biti nosioci BH suvereniteta te da se na narod i naciju Bosance i Hercegovce iskljucivo prebaci suverenost BiH drzave

Da
51
80%
Ne
13
20%
 
Total votes: 64

vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#76

Post by vatra i voda »

clearshaven wrote:Ko je pobio ljude u Srebrenici? Pročitaj knjigu od Semira Halilovića "Državna tajna", pa ćeš shvatiti da je dobrim dijelom fanatizam boraca ABiH kriv za toliki broj mrtvih. Niko nije želio kako se u jednom izvještaju kaže "živ u ruke četnicima". Ljudi su goloruki jurišali na mitraljeze i tako od srebreničke enklave do Tuzle, gdje ih niko nije kako dostoji ni dočekao! Jasno je da je veliki broj zarobljnika streljan, u to nema sumnje i to je istorijska sramota cjelog srpskog naroda. Ne može biti veći kukavičluk,nego ubiti zarobljenog i nemoćnog čovjeka, to nije samo protiv ženevske konvencije, već je u pravom smislu neljudski, životinjski akt. Ono što želim reći je da je vrlo teško dokazati da je streljano 8000+ ljudi kako se ovde na forumu govori. Kako god bilo to ne umanjuje sramotu koju će srpski narod zbog Srebrenice dugo trpjeti. Jeste li sad zadovoljni? Samo ja bih volio čuti nešto slično i sa druge strane, a ja to nikad ne čuh! Treba li ja da nabrajam zločine ili imate kratko pamćenje? Ne, odoh ja sad da radim matematiku sa kćerkom, to mi je pametnije. Uzdravlje!
Zaboravih te upitati , je li poslije matematike dolazi zadaca iz istorije gdje vam u knjigama Dobrica Cosic pise da " srpski narod uvek dobiva u ratu ali uvek gubi u miru " ili je lekcija od Vuka Drsakovica koji kaze da je Jasenovac najveci srpski grad pod zemljom gde je pobijeno dva miliona ljudi :-) :-) Otidji na novu web stranicu / jasenovac.com / pa ces pronaci muslimanske civile i partizane koji su pobijeni u Drugom svjtetskom ratu od cetnicke ruke i strpani su u Jasenovac. Na hiljade i hiljade ljudi .Skoro da nema covjeka sa ovog foruma ukljucujuci i mene koji nije pronasao svoju familiju koju su cetnici likividirali a ona sada pociva kao zrtva ustaskog logora i tako raste broj " vasih " zrtava iz dana u dan .Tako cete sutra ove srebrenicke zrtve svijetu predsaviti kao srpske.Ako sada plasirate tezu da su se muslimani sami ubijali i da pored zivog sarajeva i sarajevskih Srba pricate da je u Sarajevu ubijeno na hiljade Srba ( P.B.) sta cete raditi poslije 50 godina , po uzoru na Jasenovac.
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#77

Post by Tomislav MO »

Dobro, obzirom na rezultate ankete, možemo li zaključiti da su Bošnjaci izmišljena nacija, kao što sam ja oduvijek i tvrdio? :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#78

Post by danas »

Tomislav MO wrote:Dobro, obzirom na rezultate ankete, možemo li zaključiti da su Bošnjaci izmišljena nacija, kao što sam ja oduvijek i tvrdio? :)
zasto da ne :D a rezultateti ankete nam takodje govore da su i srbi i hrvati izmisljene nacije :D :D :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#79

Post by Helem »

da su samo izmisljeni bilo bi u redu, izmisljalo se svasta i prije, nego problem je sto su presli sve moguce granice....
cak i civilizacijskog praga.
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#80

Post by Tomislav MO »

danas wrote:
Tomislav MO wrote:Dobro, obzirom na rezultate ankete, možemo li zaključiti da su Bošnjaci izmišljena nacija, kao što sam ja oduvijek i tvrdio? :)
zasto da ne :D a rezultateti ankete nam takodje govore da su i srbi i hrvati izmisljene nacije :D :D :D
Teško, naime dragi kolega, posjetitelji ovog web sitea su većinom oni koji su se prije nazivali Bošnjacima. Da je anketa napravljena na nekom hrvatskom portalu, rezultati bi zacijelo bili drugačiji.

Ali, da ne pogađamo, najbolje da pokretač postavi i jednu sličnu anketu na forumu bljesak.info ili još bolje na --- NO LINKS --- pa da se uvjerimo 100% :-D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#81

Post by Helem »

ako si ti posao kovrtati ocima,meni je banovanje na vidiku pa sam srecom izbrisao odgovor Tomislavu.
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#82

Post by klif »

vatra i voda wrote:
clearshaven wrote: ... Jasno je da je veliki broj zarobljnika streljan, u to nema sumnje i to je istorijska sramota cjelog srpskog naroda....

Kako god bilo to ne umanjuje sramotu koju će srpski narod zbog Srebrenice dugo trpjeti....
... Vase izvinjenje i kajanje i to sto se ti sramotis meni licno nista ne znaci.... genocid i 100 000 monstruozno ubijenih ljudi i hiljade silovanih zena i djevojcica , hiljadu srusenih dzamija ...e zato se ne mozes ni izvinuti i sramotitisve i da hoces ....
I kako cemo dalje?
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#83

Post by Helem »

gud boj helem......no, nebo je sad chisto......clearshaven...

znaci li to da imam slobodu izraza, oteli se ovako???
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#84

Post by Novi_Nick »


http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=44

Image Image
Milorad Dodik: jasno definisani interesi

Srpska politika - svoju tzv RS nedamo tudje hocemo..... :x ..... nema kraja!


Dodiku & CO nije dovoljno sto su uz svesrdnu pomoc svojih satelita iz Srbije izvrsili agresiju na jednu suverenu drzavu BiH te ratom i genocidom zauzeli 1/2 BH teritorije. Nije im dovoljno sto su etnicki ocistili od nesrba 1/2 teritorije. Nije im dovoljno sto su popljackali sve firme te drzavne i prirodne resurse tzv RS koje pripadaju svim BH gradjanima. Sada ucjenjuju i ovu tzv Federaciju trazeci najvece drzavne funkcije da bi mogli da vladaju ekonomski, politicki, vojno na cijelom BH prostoru kao i preko ministarskih mjesta na medjunarodnom planu. Da nastave da pljackaju gradjane i drzavne resurse itd i u ovom drugom dijelu koji se zove tzv Federacija. To znaci da gledaju da dovrse posao odnosno sto jos sve nisu uspjeli da urade Milosevic, Karadzic, Mladic & Co gledace da urade Dodik i velikosrbi.

Ovome se u startu mora stati u kraj bez obzira koja je cijena. Sve proBosanske politicke partije kao i Haris Silajdzic istog momenta moraju da organizuju sveBosanski front proglase Referendum i od MZ, UN i svih relevantnih medjunarodnih institucija traze ukidanje obadva entiteta. Zatim da zahtjevaju ukidanje iz BH Ustava konstitutivnost Srba, Hrvata i Bosnjaka. Zatim da se ova tri naroda prebace u Ustavu u narodne manjine a da se Narod i Nacija Bosanci i Hercegovci upisu i vrate nazad kao jedini nosioci teritorijalnog suvereniteta i integriteta drzave BiH

Za ocekivati je da Srbi, Bosnjaci i Hrvati na ovo nece pristati ali ih sve proBosanske politicke partije i proBosanski orjentisani gradjani uz pomoc MZ mogu natjerati na ovakve izmjene BH Ustava.
@ Klif, kao sto vidis gore iznad u prilozenom uvodu tako cemo dalje prema Bosanskohercegovackom cilju :)
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#85

Post by Tomislav MO »

Helem wrote:ako si ti posao kovrtati ocima,meni je banovanje na vidiku pa sam srecom izbrisao odgovor Tomislavu.
He he, a što si to tako pogano bio napisao, nije valjda bilo toliko strašno? :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#86

Post by Helem »

Nije protiv tebe...
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#87

Post by vatra i voda »

klif wrote:
vatra i voda wrote:
clearshaven wrote: ... Jasno je da je veliki broj zarobljnika streljan, u to nema sumnje i to je istorijska sramota cjelog srpskog naroda....

Kako god bilo to ne umanjuje sramotu koju će srpski narod zbog Srebrenice dugo trpjeti....
... Vase izvinjenje i kajanje i to sto se ti sramotis meni licno nista ne znaci.... genocid i 100 000 monstruozno ubijenih ljudi i hiljade silovanih zena i djevojcica , hiljadu srusenih dzamija ...e zato se ne mozes ni izvinuti i sramotitisve i da hoces ....
I kako cemo dalje?

Ne znam ja kako ces ti ? To je tvoja stvar . Ja ne dijelim tvoje misljenje .
Imam svoj stav , koji je je zasnovan na iskustvu i cinjenicama.Ja svoje misljenje ne formiram na bajkama i stripovima , nego ga crpim iz zivota .
Zaista mi je cudno kako ti je promaklo ono sa mitraljezima . Ja i ti smo razliciti ljudi .Da budemo nacisto nikom ne zelim zlo niti sam ga kome radio niti cu ga raditi , ali meni neko uvijek zlo radi i jucer i danas i ima namjeru i sutra .A meni vala dosta .Ne mogu vise .Ne mogu i Bog , ne moze mi vise pod kozu stati sta srpski nacinalisti rade vec 130 godina bosanskim muslimanima , a to sve mirno promatra srpski narod u vecini .Stavljali su ih na razanj , cerecili ih traktorom ...potkivali ih kao konje , nabijali na kolac ( Zvornik , ta sestorica sad odgovaraju pred sudom u Bg kao tzv zvornicka grupa ) i da odgovorim na tvoje pitanje , ne znam kako cemo dalje ali ja mu ne mogu sutiti i necu da mu sutim , ali onako kako ti hoces sa Dodikom neces postici , niti sa njegovim glasacima .Reci mi koliko je ljudi u tzv rs glasalo za SDP .......ponavljam ne znam kako ali postojanje tzv rs je direktan put po nestanak Bosne i bosanskih muslimana. Dodik je gori od Karadjica .Karadjic je kokno 1 00 000 .Dodik je na putu da " ubije" ostatak. Ljudi se iseljavaju a oni koji su otisli se ne vracaju .Zasto ? .Samo i jedino zbog toga sto postoji tzv rs koja je nastala ne genocidu.Ponekad mislim da ce Bog sravniti cijelu planetu zbog te nepravde /// nikad u istoriji covjecanstva koliko je moje skromno znanje nije napravljena takva nepravda kao sto je napravljena BiH i bosanskim muslimanima .Da se onaj ko je napravio genocid nagradi i pocasti terotirojom onog kojeg je ubio .A mene u zivotu interesuju dvije stvari / pravda i istina / Te rijeci ne postooje kod vecine Srba .To nema u njihovom jeziku .To ne postoji.To je smijurija kojom se zabavljaju bosanski muslimani .
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#88

Post by vatra i voda »

Novi_Nick wrote:

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=44

Image Image
Milorad Dodik: jasno definisani interesi

Srpska politika - svoju tzv RS nedamo tudje hocemo..... :x ..... nema kraja!


Dodiku & CO nije dovoljno sto su uz svesrdnu pomoc svojih satelita iz Srbije izvrsili agresiju na jednu suverenu drzavu BiH te ratom i genocidom zauzeli 1/2 BH teritorije. Nije im dovoljno sto su etnicki ocistili od nesrba 1/2 teritorije. Nije im dovoljno sto su popljackali sve firme te drzavne i prirodne resurse tzv RS koje pripadaju svim BH gradjanima. Sada ucjenjuju i ovu tzv Federaciju trazeci najvece drzavne funkcije da bi mogli da vladaju ekonomski, politicki, vojno na cijelom BH prostoru kao i preko ministarskih mjesta na medjunarodnom planu. Da nastave da pljackaju gradjane i drzavne resurse itd i u ovom drugom dijelu koji se zove tzv Federacija. To znaci da gledaju da dovrse posao odnosno sto jos sve nisu uspjeli da urade Milosevic, Karadzic, Mladic & Co gledace da urade Dodik i velikosrbi.

Ovome se u startu mora stati u kraj bez obzira koja je cijena. Sve proBosanske politicke partije kao i Haris Silajdzic istog momenta moraju da organizuju sveBosanski front proglase Referendum i od MZ, UN i svih relevantnih medjunarodnih institucija traze ukidanje obadva entiteta. Zatim da zahtjevaju ukidanje iz BH Ustava konstitutivnost Srba, Hrvata i Bosnjaka. Zatim da se ova tri naroda prebace u Ustavu u narodne manjine a da se Narod i Nacija Bosanci i Hercegovci upisu i vrate nazad kao jedini nosioci teritorijalnog suvereniteta i integriteta drzave BiH

Za ocekivati je da Srbi, Bosnjaci i Hrvati na ovo nece pristati ali ih sve proBosanske politicke partije i proBosanski orjentisani gradjani uz pomoc MZ mogu natjerati na ovakve izmjene BH Ustava.
@ Klif, kao sto vidis gore iznad u prilozenom uvodu tako cemo dalje prema Bosanskohercegovackom cilju :)
E tako , bas , bas tako , a moze i drukcije , ali to je cilj .BOSNA > BOSANAC > BOSANSKI JEZIK !!!!!!
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#89

Post by klif »

vatra i voda wrote: ...i da odgovorim na tvoje pitanje , ne znam kako cemo dalje ali ja mu ne mogu sutiti i necu da mu sutim , ali onako kako ti hoces sa Dodikom neces postici...
Neki put mora postojati.
dek
Posts: 539
Joined: 28/02/2005 23:53

#90

Post by dek »

...
Last edited by dek on 28/07/2021 16:11, edited 1 time in total.
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#91

Post by vatra i voda »

Tomislave iz Sirokog koji si nam prihajao u Mostar sa Sirokog brijega .
Nemoj tako ti ovog novog lijepog pape sto ti visi u kuzini da mi pricas o izmisljenim i stvarnim nacijama .Ako samo predjes granicu kod Imotskog koja udaljena od tebe dves' minuti zovu te Hercegovac .Nego jos nesto , ne mora se stura i bjezanija fatat samo u traktorima , moze i u BMVeju issa ti .Brze je .
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#92

Post by Tomislav MO »

vatra i voda wrote:Tomislave iz Sirokog koji si nam prihajao u Mostar sa Sirokog brijega .
Nemoj tako ti ovog novog lijepog pape sto ti visi u kuzini da mi pricas o izmisljenim i stvarnim nacijama .Ako samo predjes granicu kod Imotskog koja udaljena od tebe dves' minuti zovu te Hercegovac .Nego jos nesto , ne mora se stura i bjezanija fatat samo u traktorima , moze i u BMVeju issa ti .Brze je .
Nu njega, ja sam kažem da sam Hercegovac, ne znam što to nedostaje Hercegovcima? :D

Ja stvarno ne znam, ne bi da se pravim pripametan, ali evo, pitam nazočne, jeste li vi Bošnjaci ili niste?

Ja samo pitam, da se odlučite, pa da znam kako ću vas zvat.

Evo ovdje anketa jasno kaže da hoće da ukine Bošnjake, vidim da ste većinom za to, pa se onda neka pitanja jednostavno nameću, zar ne? :)
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#93

Post by vatra i voda »

dek wrote:Srpski narod je, nažalost, bolestan (čast izuzecima). To nije samo njihov problem već i naš pošto živimo pored njih. Treba im pomoći. Njemci su nam primjer da se narod može promjeniti. Vjerujem da mogu i Srbi. Možda potraje :-?
Njemci su dobili po tamburi , bolan ne bio , sve je bilo sravlnjeno do temelja , od Haburga je naprevljen hamburger .Od cijelog Berlina i Kelna je ostala samo po koja crkva i katedrala.Drezden je sljusten , Beremen je nestao sa lica zemlje sve je sruseno osim Minhena .Englezi su bili nemilosrdni.Rusi ( Crevena Armija ) su silovali pola Berlina .Njemacki gubici su bili 10 000 000
dest miliona ljudi ......Covjece !!! U Banja Luci i Beogradu nije cigla srusena od strane ABiH. NATON pakt ih telefonom obavistavao da ce im srusiti most.
Oni nisu porazeni , ovo je prvi put u istoriji da agresor koji je ubijao mahom civile i napravio genocid nije porazen jer ih je Dayton spasio.Tufis li ti to .
Cuj treba im pomoci , sta da ih dovedem na sesije i psiho terapije .....i jos nesto , niko se ne moze promijeniti pa tako ni Njemci , ni Srbi ni bilo drugi .....niko se ne moze promijeniti samo se covjek moze prilagoditi novoj situaciji koja iziskuje neka odstupanja i kopromise koja su uvjetovana ovim ili onim , a znamo sto je po srijedi .....prije ce se Sunce spustiti na zemlju nego li ce se covjek promijeniti.Kamo srece da se Bosanci mogu promijeniti pa da i oni malo granice mijenjaju bas mi merak nesto da Beograd bude u sastavyu Republike Bosne .Po izjavi onog Slobiunog efendije Jusufpahica u Bg zivi 200 000 hiljada muslimana . Eto nek je 100 000 to je opet vise nego sto je bilo Srba u Banja Luci .Pa molim lijepo , hocu Beograd , ima terazije , kalamegdan , imao je dvjesta dzamija a u Banja Luci bila samo jedna pravoslavna crkva .Samo jedna , cetri katolicke i 17 dzamija i to je sad glavni grad nekakve srpske drzave .....ma nece bude !!!!
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#94

Post by vatra i voda »

Tomislav MO wrote:
vatra i voda wrote:Tomislave iz Sirokog koji si nam prihajao u Mostar sa Sirokog brijega .
Nemoj tako ti ovog novog lijepog pape sto ti visi u kuzini da mi pricas o izmisljenim i stvarnim nacijama .Ako samo predjes granicu kod Imotskog koja udaljena od tebe dves' minuti zovu te Hercegovac .Nego jos nesto , ne mora se stura i bjezanija fatat samo u traktorima , moze i u BMVeju issa ti .Brze je .
Nu njega, ja sam kažem da sam Hercegovac, ne znam što to nedostaje Hercegovcima? :D

Ja stvarno ne znam, ne bi da se pravim pripametan, ali evo, pitam nazočne, jeste li vi Bošnjaci ili niste?

Ja samo pitam, da se odlučite, pa da znam kako ću vas zvat.

Evo ovdje anketa jasno kaže da hoće da ukine Bošnjake, vidim da ste većinom za to, pa se onda neka pitanja jednostavno nameću, zar ne? :)
Uvije ste imali smisla za 'umor :-)
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#95

Post by Tomislav MO »

Na žalost, za Bosance se mora primjetiti da su ostali bez dobrog dijela svog humora. Šteta. Sve neke kopije prijeratnih fora. To je zbilja žalosno :(
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#96

Post by vatra i voda »

Tomislav MO wrote:Na žalost, za Bosance se mora primjetiti da su ostali bez dobrog dijela svog humora. Šteta. Sve neke kopije prijeratnih fora. To je zbilja žalosno :(
Sta ces od prijeratnih humorista koji su uglavnom na grobljima ili rastjerani po svijetu ostalo je nesto malo .......a ovo sto je ostalo nije mu do humora
koristim priliku da ti se osobno zahvalim sto ste pored svega ubili u nama i smisao za humor.Dusu i ljubav prema Bosni nam niste mogli ubiti. U tebi i slicnima covjek nema sta ni ubiti ubiti jer je sve odavno mrtvo .Mogu ti jedino ubiti tisucu maraka i BMVEJA .
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#97

Post by Tomislav MO »

vatra i voda wrote:
Tomislav MO wrote:Na žalost, za Bosance se mora primjetiti da su ostali bez dobrog dijela svog humora. Šteta. Sve neke kopije prijeratnih fora. To je zbilja žalosno :(
Sta ces od prijeratnih humorista koji su uglavnom na grobljima ili rastjerani po svijetu ostalo je nesto malo .......a ovo sto je ostalo nije mu do humora
koristim priliku da ti se osobno zahvalim sto ste pored svega ubili u nama i smisao za humor.Dusu i ljubav prema Bosni nam niste mogli ubiti. U tebi i slicnima covjek nema sta ni ubiti ubiti jer je sve odavno mrtvo .Mogu ti jedino ubiti tisucu maraka i BMVEJA .
Ajde, ajde, šta kenjkaš, nije tak crno, biti će bolje.
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#98

Post by vatra i voda »

Tomislav MO wrote:
vatra i voda wrote:
Tomislav MO wrote:Na žalost, za Bosance se mora primjetiti da su ostali bez dobrog dijela svog humora. Šteta. Sve neke kopije prijeratnih fora. To je zbilja žalosno :(
Sta ces od prijeratnih humorista koji su uglavnom na grobljima ili rastjerani po svijetu ostalo je nesto malo .......a ovo sto je ostalo nije mu do humora
koristim priliku da ti se osobno zahvalim sto ste pored svega ubili u nama i smisao za humor.Dusu i ljubav prema Bosni nam niste mogli ubiti. U tebi i slicnima covjek nema sta ni ubiti ubiti jer je sve odavno mrtvo .Mogu ti jedino ubiti tisucu maraka i BMVEJA .
Ajde, ajde, šta kenjkaš, nije tak crno, biti će bolje.
Bice bolje kada se ti vratis tamo odakle si i dos'o .
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#99

Post by Tomislav MO »

vatra i voda wrote: Bice bolje kada se ti vratis tamo odakle si i dos'o .
cccc, zar ne vidiš da te tvoja mržnja izjeda?
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#100

Post by gavrilo »

zoom, kad si vec poceo da cistis sljam, cisti do kraja... vidim da su vatra i dek zapjenili
Post Reply