Ekskluzivno:Preliminarni rezultati...

stickitout

Post by stickitout » 02/10/2006 13:08

ah sto prolupa komp, veza, sve ode u mp3, puno nas je izgleda na ovoj temi :D :D mora da je do uspjesnih izbora :D

kafana

#627 Re: Za Komšića!!!

Post by kafana » 02/10/2006 13:09

vlado986 wrote:ado986"]
Bosna i Hercegovina nije država Ni Muslimana, ni Srba ni Hrvata već je to država i Muslimana i Srba i Hrvata.
A po čemu je država i Hrvata, osim na papiru?

Hrvati su u njoj ništa ne pitaju, niti u vladi niti u predsjedništvu, niti im se dozvoljavaju nacionalna prava.
Imaju jedino pravo da se demokratski slažu sa Bošnjacima.

I ja bi onda trebao ići na ukidanje RS? Zašto? Da širim bošnjački entitet na 100% BiH?

Neka hvala, RS je sada jedina preostala brana unitarnoj BiH, neka nam dugo živi, imat će svu podršku Hrvata jer im ništa drugo i nije preostalo.[/quote]

pa kome se ne svidja od katolika nek ide iz bosne, te iste drzave koju ste htjeli srusiti i prisvojiti hrvatskoj, i jos ste dobili sa 9% stanovnika da budete konstitutivni narod u bih (hhaahaha smijesno i zalosno ) umjesto da se usutite i budete sretni zbog toga , jos opljackaste bosnu javno ne placajuci poreze (lijanovici covici i slicni.) tishu katolici dosao je pravi covjek da stavi prave stvari na pravo mjesto

taxi_driver

Post by taxi_driver » 02/10/2006 13:09

Tomislav MO wrote:
car-x wrote:kad citam ove postove iz hercegovine nesto mi drago sto zaokruzih komsica.. ;)
I meni je na neki način drago što će Komšić htio ne htio ujediniti Hrvate.

ej reci mi samo koje hrvate?ako mislis na z hercegovinu onda moguce,a ako mislis na ostatak bosne onda ti je tvrdnja pogresna.i daj molim te reci mi koliko hrvata zivi u hercegovini a koliko u u ostatku bosne?Volim zeljku samo zato sto je BOSNJAK. :D

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 02/10/2006 13:10

alphonse kauders wrote:Tomislave, zahvali se Franji Tuđmanu što je omogućio ovakav sistem glasovanja, stavljajući svoj potpis u Dayton-u.
Jeste, u pravu si, Tuđman vas je uvijek svojatao i smatrao za neke prirodne hrvatske saveznike, čak i kao Hrvate. :lol:
Danas je jasno da je bio u zabludi.
alphonse kauders wrote: Sve je legitimno i legalno i ne vidim zašto Željko Komšić ne bi prestavljao sve građane u BiH.
Može on predstavljati sve građane, ali nije lijepo ako se bude zvao hrvatski predstavnik, jer hrvastki predstavnik nije.

edikamedika

Post by edikamedika » 02/10/2006 13:10

hrasno38 wrote:
edikamedika wrote:A ovo sto Tomislav govori, tako stvari stoje, to su cinjenice.

Hrvati su u velikoj vecini glasali za svoje predstavnike, a dobili su Zeljka Komsica. Na stranu sto sam ja za Komsica, jer ne vidim boljeg od njega, ali velika vecina Hrvata nije za njega.
Dakle, on ne moze predstavljati Hrvate u Predsjednistvu. Ili moze, preko ovih politickih igrica, ali tim potezom Bosnjaci su definitivno ostali bez podrske i zadnjeg Hrvata na planu ukidanja RS-a.

Ja osobno ne zelim zivjeti u unitarnoj BiH u kojoj ce se pod plastom gradjanske drzave stvarati islamska drzava, i naravno da mislim na presvucene salonske mladomuslimane iz Harisove i slicnih stranaka. I tako razmislja svaki Srbin i Hrvat u BiH. Pa da vidimo dokle ce to ici.
Hrvati nisu u velikoj vecini glasali za "svoje" predstavn

ike kako ti kazes. Ako si imalo pismen mogao si skontati da nakon sinosnjih rezulatata Hrvati su upravo glasali pola pola samo sto radikalni pojedinci ne mogu da se pomire sa tim. Sinocnji rezultati su upravo oni gdje su Hrvati vecina i pokazuju totalni poraz nacionalne retorike kao sto je tvoja. Ocito je da vi mislite da su samo podobni Hrvati tj. katolici iz Hercegovine a da je sve ostalo sljam pa su upravo tako razmisljajuci ti Hercegovacki velikani od politike unistili Posavske Hrvate. E pa vrijeme se promjenilo i napokon u predsjednistvu ce sjediti covjek kojem ce prije svega svaki Hrvat biti isti ali isto tako ce biti predsjednik svih gradjana BiH.
A sto se tice Islamske drzave svakog Hrvata iz Hercegovine i Srbina iz RS-a bi trebalo da je stid i sram da to pominje jer niti jedan Bosnjak nije napao niti dijelio Hrvtasku i Srbiju nego su upravo svi oni htjeli podjeliti BiH i ja se licno cudim da se nije pojavio puno radikalniji Islamski radikalizam.
Komsic ce biti predsjednik a vi onu spodobu od covjeka sa dva imena uzmite sebi pa nek vam on bude zakletva. Jebo covjeka koji ima dva imena i koji je sjedio na lijepim stolicama u dva rezima. Eto i Tompson vas je odjebao jer je skontao da niste vrijedni pjevanja. Pa sta vise da ti pricam.
Zeljko Komsic, predsjednik svih gradjana BiH a ko se ne smatra gradjaninom sto se mene tice nek se jebe.
Koliko glasova je Komsic dobio u Sirokom Brijegu, ORasju, Vitezu? to sto je on u Sarajevu dobio 100 hrvatskih i 10.000 bosnjackih glasova ne mijenja na stvari.

Problem je sto vi Bosnjaci zelite biti gradjani preko Komsica a preko Silajdzica ste muslimani. Vi bi i jare i pare, dvojicu.

A ova debilna prica "tompson vas je odjebao jer..." nije vrijedna ni spomena. Na predizbornim skupovima se pjeva za pare, ili mozda mislis da je Joksimovic Lejlu skladao za potrebe SDA predizborne kampanje.

klixober

Post by klixober » 02/10/2006 13:10

Znači ja sam manje Hrvat jer nisam iz Hercegovine,ne glasam za HDZ i glasao sam za Komšića.Dokle ide ovaj bezobrazluk!
Zar treba još 4 godine da se sramim zato što me predstavlja onaj maloumnik od Ive Mire Jovića(ako ste gledali sinoć tv,sve vam je jasno).I napokon kada me predstavlja neko normalan,nije bitno što je moje nacionalnosti,nego je normalan građanin ove države,nastaje problem.

Eto ljudi,uzmite mi domovnicu jer nikada neću biti za nacionalističke kandidate,ne želim biti vaš ako to znači da moram mrziti druge !

Vingo

Post by Vingo » 02/10/2006 13:11

FTV:Prema preliminarnim rezultatima, najviše glasova za bošnjačkog člana Predsjedništva dobio je Haris Silajdžić, predsjednik Stranke za BiH. Kad je u pitanju izbor srpskog člana Predsjedništva, najviše glasova ima kandidat SNSD-a Nebojša Radmanović. Novi hrvatski član Predsjedništva bit će kandidat SDP-a Željko Komišić. HDZ je jutros priznao da je poražen u borbi za ovu poziciju. Centralna izborna komisija najavila je kako će rezultate izbora za državne, te entitetske parlamente i skupštine kantona u Federaciji objaviti vjerovatno večeras.

stickitout

Post by stickitout » 02/10/2006 13:12

edikamedika wrote:
stickitout wrote:
edikamedika wrote: Pa i vi bi mogli putovati Europom bez problema, isto kao i Hrvati, ali vama su drazi bradati naturalizirani Bosanci, al kaidini spavaci, vi ste izabrali.

Ne kuzim, okrecete se ka istoku i ljubujete sa istocnim fanaticima, a zelite da vas Europa prihvati kao svoje. Pa ne ide to tako. Kada Zlatko pohapsi alzirske teroriste, placete nad njihovom sudbinom.

Vi ste izabrali ;)
Majstore, pogrijesio si zvono totalno. To mi, vi, oni, to je na spratu ispod. :D Ali lijepo je da si se izjasnio.
To mi vi oni su izabrali svi oni koji zaplakase nad sudbinom bradonja iz Alzira.

Jasno je sto govorim, i zasto govorim.

Necemo se praviti blesavi.
Koji ti je qrac levatu jedan, nit sam musliman, nit sam Alzirac?? Sta si se nalozio k'o logorska vatra? Smiri hormoncice ugrozene malo nemam se sta blesav pravit' :D Razmisli malo o cemu i s kim pricas prije nego sto izvuces zakljucak ;) kontas?? :-)

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 02/10/2006 13:13

moj predcjednik je Zeljko Komsic a nisam Hrvatica 8-)
ko uspije shvatiti tu recencu,nek mi se javi na pm :lol:
i ne zalim biti bosnjakinja,nit srpkinja,nit hrvatica vec ono sto jesam Bosanka ,Sarajka tj.gradjanka Bosnke i hercegovine !

Drvosjeca iz Dejcica

#635 Re: Za Komšića!!!

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/10/2006 13:13

Tomislav MO wrote:
Murisno1 wrote: pa šta to imaju bošnjaci u Bosni a da ti kao hrvat u Bosni nemaš .. pa je vrijedno tolike borbe nekom HDZ retorikom koju eto i normalni ljudi iz hrvatske vide ..
Imaju kontrolu nad vladom Federacije, imaju izborni sustav da biraju hrvatske predstavnike, imaju mogućnosti i preglasati one koje Hrvati ipak izaberu, imaju kontrolu nad budžetom, a eto tu je i taj famozni kanal.
Tomislave po cemu to Bosnjaci imaju kontrolu nad vladom F.BiH? Biranje hrvatskog clana od strane Bosnjaka je posljedica takvog sistema (ne krivica Bosnjaka) kojeg svakako treba mijenjati. Sta je to HDZ konkretno ucinio da takav sistem izmjeni - apsolutno nista. Kontrola nad budžetom je takva kava jeste ali daleko da Bosnajci imaju eksplicitnu kontrolu nad njim. Sto se tice treceg TV kanala, ja sam za to da Hrvati dobiju svoj TV kanala ali sam isto tako protiv da taj TV kanal bude sredstvo propagande HDZ-a. Drugo, sta da radimo sa Hrvatima koji danas rade u FTV-u, treba li ih otpustiti ili sta? :roll:

Treba li te potsjetiti da u okviru F.BiH kantoni su kao male drzave, imaju ustav, policiju, pravosudje, sve osim vojske i valute. Da je HDZ dosljedan onoga sto govori onda bi se prvo fokusirao na R.S, gdje su Hrvati kao i Bosnjaci gradjani drugog reda u doslovnom smislu te rijeci. Naravno, lakse je traziti VISE tamo gdje imas sve instrumente zastite famoznog nacionalnog interesa, nego u R.S-u podviti rep i gdje se treba svakodnevno sa vukovima hrvati. :sad:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 02/10/2006 13:14, edited 1 time in total.

mala-i

Post by mala-i » 02/10/2006 13:14

@kolumbo,boldiraću tvoje tekstove jer ih imam pravo smatrati besmislenim i protivrječnim,baš kao i ti moje.
hrvate iz hercegovine mnooogo bolje poznajem nego ti.primjetio si da se neki javljaju i na ovaj forum.dakle,vjerovatno im ne treba advokat iliti odvjetnik ili neko ko će pojašnjavati kao se oni osjećaju.njihovo je da kažu,onih koji se ne slažu da im odgovore.
moje poznavanje politike je onakvo kakvo je.ali budući da tvoje nije baš impresivno mislim da nisi kompetentan da ga ocijenjuješ.
mislim da bi ivo miro bio ponosan da pročita tvoje postove....

edikamedika

Post by edikamedika » 02/10/2006 13:14

O tvom opredjeljenju jasno govore tvoji stavovi koje iznosis, Sam se svrstavas, ne svrstavam te ja.

danas

#638 Re: Za Komšića!!!

Post by danas » 02/10/2006 13:14

Tomislav MO wrote: A po čemu je država i Hrvata, osim na papiru?

Hrvati su u njoj ništa ne pitaju, niti u vladi niti u predsjedništvu, niti im se dozvoljavaju nacionalna prava.
Imaju jedino pravo da se demokratski slažu sa Bošnjacima.
nis' ja tebe ne kontam... :D

ako je to ovako kako ti kazes, zar za to stanje onda nije najvise kriv HDZ -- koji je bio na vlasti i 'zastupao interese hrvata'? kako je moguce da se ti osjecas losije poslije HDZ vladavine, a istovremeno smatras da samo HDZ "brani" hrvatske interese?

ukratko: ti zapravo tvrdis da su hrvatski predstavnici do sada bili veoma neuspjesni u zastupanju interesa hrvata (stoga ste vi "ugrozeni" trenutno :D ) a istovremeno hoces da opet izaberes te iste ljude kao jedine 'legitimne' predstavnike hrvatskih interesa... :-)

mescini ovo je malo nelogicno.... :-) :D :-)

flora.sa

Post by flora.sa » 02/10/2006 13:15

jesam li ja glasala za Zeljka zato sto mi odgovara politicka platforma SDP.a, ili zato da bih za.jebala Hrvate?

ako vi stvarno idete ovom logikom, da su pristalice SDP.a glasale zbog ovog drugog, vas problem.

da je na istom mjestu bio Zlatko, ja bih glasala za Zlatka, a obzirom da nije...

mene bas briga ko ce me predstavljati, samo da je u okirma gradjanske opcije, jer mi je torova stavrno dosta!!!

je.bali vas torovi vise...

sad si ti veci Hrvat od onog sto je glasao za Komsica?

Po cemu?

po tome sto si glasao za HDZ?

evo javili su da je Komsic pobijedio! :)

:bih:

Tomislav MO

#640 Re: Za Komšića!!!

Post by Tomislav MO » 02/10/2006 13:16

Goran_35 wrote: Za tebe Hrvat "nije Hrvat" ako vjeruje u ideju socialdemokratije? :roll:
Nisam rekao da nije Hrvat. Rekao sam da nije hrvatski predstavnik.
Imat ćemo možda dva bošnjačka člana predsjedništva i jednog srpskog.
Goran_35 wrote: Glede podrske RS-u -ne samo da je sramno i licemjerno da Hrvati iz Hercegovine podrzavaju produkt Miloseviceve fasisticke politike,vec RS nije u interesu ni Zagrebu.Jer ako se slucajno odcjepe,Zagreb ne zeli da ima Srbiju pred svojim kapijama.To sto ti pricas,mozes objesiti macku o rep... :zzzz:
A nije ni Zagreb kao što je nekad bio. Malo tko u Hrvatskoj simpatizira Bošnjake kao prije 10-tak godina, malo tko. :roll:

taxi_driver

Post by taxi_driver » 02/10/2006 13:16

ma ove treba banovati sa foruma.samo mi jebu zivce kad ih citam.ili da ih pitam za adresu ,pa da im se ko hrvat hrvatu se na..... necega.pa da vidimo ko je veci i jaci ,majke im ga . :x :x :x :x :x

uh

_BosanaC

#642 Re: Za Komšića!!!

Post by _BosanaC » 02/10/2006 13:16

Tomislav MO wrote:
Murisno1 wrote: pa šta to imaju bošnjaci u Bosni a da ti kao hrvat u Bosni nemaš .. pa je vrijedno tolike borbe nekom HDZ retorikom koju eto i normalni ljudi iz hrvatske vide ..
Imaju kontrolu nad vladom Federacije, imaju izborni sustav da biraju hrvatske predstavnike, imaju mogućnosti i preglasati one koje Hrvati ipak izaberu, imaju kontrolu nad budžetom, a eto tu je i taj famozni kanal.
Tomo, crni Tomo... Nek' i komsiji krava crkne ako je vec moja crkla... Jadna ti ta logika...

edikamedika

Post by edikamedika » 02/10/2006 13:16

Znaju li se rezultati po strankama?

Jel se tu nesto promijenilo ili ce opet biti koalicija svega i svacega, svi sa svima.

U principu se mi tu bezveze prepiremo, ali bar je zabavno :D

Kako bi lijepo bilo da ovom drzavom jednog dana zavlada stranka OP, osmjeh proljeca. Bas me zanima do kada bi mi izdrzali sa njima, i kada bi pocelo "mijenjaj nas!! kakva je to vlast koja ne mijenja"

flora.sa

Post by flora.sa » 02/10/2006 13:18

da na FTV uvedemo titlove? :D :D

hrasno38

Post by hrasno38 » 02/10/2006 13:18

edikamedika wrote:
hrasno38 wrote:
edikamedika wrote:A ovo sto Tomislav govori, tako stvari stoje, to su cinjenice.

Hrvati su u velikoj vecini glasali za svoje predstavnike, a dobili su Zeljka Komsica. Na stranu sto sam ja za Komsica, jer ne vidim boljeg od njega, ali velika vecina Hrvata nije za njega.
Dakle, on ne moze predstavljati Hrvate u Predsjednistvu. Ili moze, preko ovih politickih igrica, ali tim potezom Bosnjaci su definitivno ostali bez podrske i zadnjeg Hrvata na planu ukidanja RS-a.

Ja osobno ne zelim zivjeti u unitarnoj BiH u kojoj ce se pod plastom gradjanske drzave stvarati islamska drzava, i naravno da mislim na presvucene salonske mladomuslimane iz Harisove i slicnih stranaka. I tako razmislja svaki Srbin i Hrvat u BiH. Pa da vidimo dokle ce to ici.
Hrvati nisu u velikoj vecini glasali za "svoje" predstavn

ike kako ti kazes. Ako si imalo pismen mogao si skontati da nakon sinosnjih rezulatata Hrvati su upravo glasali pola pola samo sto radikalni pojedinci ne mogu da se pomire sa tim. Sinocnji rezultati su upravo oni gdje su Hrvati vecina i pokazuju totalni poraz nacionalne retorike kao sto je tvoja. Ocito je da vi mislite da su samo podobni Hrvati tj. katolici iz Hercegovine a da je sve ostalo sljam pa su upravo tako razmisljajuci ti Hercegovacki velikani od politike unistili Posavske Hrvate. E pa vrijeme se promjenilo i napokon u predsjednistvu ce sjediti covjek kojem ce prije svega svaki Hrvat biti isti ali isto tako ce biti predsjednik svih gradjana BiH.
A sto se tice Islamske drzave svakog Hrvata iz Hercegovine i Srbina iz RS-a bi trebalo da je stid i sram da to pominje jer niti jedan Bosnjak nije napao niti dijelio Hrvtasku i Srbiju nego su upravo svi oni htjeli podjeliti BiH i ja se licno cudim da se nije pojavio puno radikalniji Islamski radikalizam.
Komsic ce biti predsjednik a vi onu spodobu od covjeka sa dva imena uzmite sebi pa nek vam on bude zakletva. Jebo covjeka koji ima dva imena i koji je sjedio na lijepim stolicama u dva rezima. Eto i Tompson vas je odjebao jer je skontao da niste vrijedni pjevanja. Pa sta vise da ti pricam.
Zeljko Komsic, predsjednik svih gradjana BiH a ko se ne smatra gradjaninom sto se mene tice nek se jebe.
Koliko glasova je Komsic dobio u Sirokom Brijegu, ORasju, Vitezu? to sto je on u Sarajevu dobio 100 hrvatskih i 10.000 bosnjackih glasova ne mijenja na stvari.

Problem je sto vi Bosnjaci zelite biti gradjani preko Komsica a preko Silajdzica ste muslimani. Vi bi i jare i pare, dvojicu.

A ova debilna prica "tompson vas je odjebao jer..." nije vrijedna ni spomena. Na predizbornim skupovima se pjeva za pare, ili mozda mislis da je Joksimovic Lejlu skladao za potrebe SDA predizborne kampanje.
Momcino sinoc nisu bili rezultati iz Tuzle i Sarajeva pa je skoro bilo izjednaceno!!!!!!!!!

edikamedika

Post by edikamedika » 02/10/2006 13:18

taxi_driver wrote:ma ove treba banovati sa foruma.samo mi jebu zivce kad ih citam.ili da ih pitam za adresu ,pa da im se ko hrvat hrvatu se na..... necega.pa da vidimo ko je veci i jaci ,majke im ga . :x :x :x :x :x

uh
Ti si Hrvat ko i Sulejman Kljujic.

Ne kenjaj.

Ako ti ne vidis osnovne stvari, to je tvoj problem.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 02/10/2006 13:19

edikamedika wrote:Znaju li se rezultati po strankama?

Jel se tu nesto promijenilo ili ce opet biti koalicija svega i svacega, svi sa svima.

Kako bi lijepo bilo da ovom drzavom jednog dana zavlada stranka OP, osmjeh proljeca. Bas me zanima do kada bi mi izdrzali sa njima, i kada bi pocelo "mijenjaj nas!! kakva je to vlast koja ne mijenja"
tebi je zabavno aaaaaaa
uh.

car-x

Post by car-x » 02/10/2006 13:20

edikamedika wrote:Znaju li se rezultati po strankama?

u jednom dijelu federacije se s vremena na vrijeme rezultati izbora promijene.. bila je neka alijansa za promjene, pojavi se neki mirnes ajanovic koji svojim pristupom politici svakako unosi zivosti, dodje poneka nova faca.. u drugom, juznijem dijelu federacije, nikako da se pojavi taj glas "mijenjaj nas", nego vazda jedni te isti.. mozda se ti "dole" trebaju zapitati kako doci do OP-a..

mala-i

Post by mala-i » 02/10/2006 13:21

edikamedika wrote:
taxi_driver wrote:ma ove treba banovati sa foruma.samo mi jebu zivce kad ih citam.ili da ih pitam za adresu ,pa da im se ko hrvat hrvatu se na..... necega.pa da vidimo ko je veci i jaci ,majke im ga . :x :x :x :x :x

uh

Ne kenjaj.

@edika ti nisi hrvat jer si glasao za komšića :D

taxi_driver

Post by taxi_driver » 02/10/2006 13:23

edikamedika wrote:

uh

Ne kenjaj.

a sta fali kljujicu?to sto nije nacionalista. ej bojim se bana ali ostavi mi pp da ti ja neke stvari objasnim.i da ako nista popijemo kaficu pa da vidis kako hrvat iz sa udara.

Post Reply