Sandzak ce tuziti RS za genocid!?

Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#1 Sandzak ce tuziti RS za genocid!?

Post by Ethio »

Iz provjerenih izvora, pravnici iz Sandzaka tuzice 04.12.2006. RS zbog genocida i masovnih zlocina koje su u njeno ime pocinjeni u Sandzaku tokom rata u BiH (Strpci, Pljevlja i.t.d.), svjetskom sudu.

Od svjetskog suda pravde trazice se ukidanje RS-a jer to svjedoci Sandzaklijama o zlocinima koji su pocinjeni nad njima.

Preko 100 etnicki ociscenih sela zbog straha i svakodnevnog terora u pogranicnoj zoni sa BiH od Bosnjaka u Sandzaku proizvod su takodjer tih masovnih zlocina.

:D RS Sandze su vas uzele na oko. :-? Bice guzve.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#2

Post by mr__bosnjak »

Neka su! Bosnjaci Sandzaka su jedni od najboljih Bosnjaka! Nesto kao kosovoski Albanci!
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#3

Post by Ethio »

:-) Ludnica je to da su jedino po ovom pitanju svi politicari Sandzaka i IZ jedinstveni.

Jedino ih RS ujedinila.

Ovo se tranutno smatra najvaznijim pitanjem svih Sandzaklija iz cijeloga svijeta.

:D Ono sa albancima ti nije fora, oni dodju nesto kao Bosnjacki Jevreji.

:D
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#4

Post by Ergot »

mr__bosnjak wrote:Neka su! Bosnjaci Sandzaka su jedni od najboljih Bosnjaka! Nesto kao kosovoski Albanci!
Masala kvalitetnih Bosnjaka!
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#5

Post by Ethio »

Evo RS pocela da skuplja pare da pokusa da kompenzira tuzbu?

:roll: Srbija ima pare za ovo, a za ratnu stetu nema???

:x

Dodik: 100 miliona evra za RS iz Srbije
Nedelja, 24. septembar 2006. 22:48

Lider Stranke nezavisnih socijaldemokrata (SNDS) Milorad Dodik najavio je da će posle potpisivanja Sporazuma o specijalnim i paralelnim vezama sa Srbijom Republika Srpska u toku iduće godine dobiti iz budžeta Srbije 100 miliona evra.

Dodik, koji je i premijer RS, rekao je na predizbornom mitingu SNDS u Mrkonjić Gradu da RS čeka godina u kojoj će imati 1,5 milijardi konvertibilnih maraka za investicije i stimulisanje novih radnih mesta, a biće i rešavani problemi infrastukture.

Komentarišući izjave pojedinih političara iz Federacije BiH da će "ukinuti RS", Dodik je poručio da je "RS za nas svetinja za koju ćemo se boriti i do kraja ostati na njenom braniku".

"Niko više neće dirati RS, ni Srbe u njoj. Onaj ko hoće da živi u RS dobro je došo", rekao je Dodik i poručio da "niko ne može da nas podcenjuje i uništava naše dostojanstvo".

Dodik je istakao da su stranka na čijem je čelu i Vlada RS poručile političarima u BIH da "RS prihvata BiH onoliko koliko i BIH prhvata RS".

Na predizbornom mitingu predstavljeni su svi kandidati SNDS za parlament i funkcije u RS i BiH za izbore 1.oktobra.

(Tanjug)
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#6

Post by branimir_s »

ovo je super. Predlazem da svi iz BiH koji su bili civili - žene, invalidi, tadašnja djeca, dakle svi koji nisu nosili oruzje to isto ucine i da jednom za sva vremena dokusurimo to ZLO koje raste u nasoj domovini.
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#7

Post by Ethio »

branimir_s wrote: ovo je super. Predlazem da svi iz BiH koji su bili civili - žene, invalidi, tadašnja djeca, dakle svi koji nisu nosili oruzje to isto ucine i da jednom za sva vremena dokusurimo to ZLO koje raste u nasoj domovini.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#8

Post by Vozdra_123 »

gdje god da ste

bojkot svih proizvoda i servisa RS! pa nek izvole...
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#9

Post by Ethio »

Evo i javnog poziva na ovom linku.

Klikni

:oops:
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#10

Post by Atanasije_Svilar »

mr__bosnjak wrote:Neka su! Bosnjaci Sandzaka su jedni od najboljih Bosnjaka! Nesto kao kosovoski Albanci!
nemoj me pogresno razumeti ali kao sto su srbi u bosni veci srbi od onih u srbiji tako i bosnjaci u sandzaku.

Kada je bila utakmica SiCG - BiH u beogradu, Ceo stadion je bio pun bosanskih srba ( doslo organizovano oko 45.000 ljudi iz rs ), a ono malo navijaca bih sto je doslo svi su iz sandzaka bili.

izvinite so sam ubacio nesto sto ne priptada ovoj temi.
poz...
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#11

Post by Dezze »

mr__bosnjak wrote:Neka su! Bosnjaci Sandzaka su jedni od najboljih Bosnjaka! Nesto kao kosovoski Albanci!
Da. oni koji su van "matice" po pravilu su radikalniji od onih koji se nalaze u matici.
The Man
Posts: 240
Joined: 20/05/2006 14:01

#12

Post by The Man »

Atanasije_Svilar wrote:
mr__bosnjak wrote:Neka su! Bosnjaci Sandzaka su jedni od najboljih Bosnjaka! Nesto kao kosovoski Albanci!
nemoj me pogresno razumeti ali kao sto su srbi u bosni veci srbi od onih u srbiji tako i bosnjaci u sandzaku.

Kada je bila utakmica SiCG - BiH u beogradu, Ceo stadion je bio pun bosanskih srba ( doslo organizovano oko 45.000 ljudi iz rs ), a ono malo navijaca bih sto je doslo svi su iz sandzaka bili.

izvinite so sam ubacio nesto sto ne priptada ovoj temi.
poz...
Nemoj da kenjas bre... :D ...iz R.S. je doslo negdje oko 10.000 ljudi, a ne 45.000...jesi ti luuuud :-) ...bio sam na tekmi...ispasce da srbi u srbiji mrze svoju reprezentaciju, jebote...da ih je bilo 45.000. onda bi citav stadion skandirao vec notorne parole....mislim znas, bre... :)
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#13

Post by Vozdra_123 »

@ the man

a za koga si ti navijao ako se smije znati?
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#14

Post by Ethio »

:D Nemoj bre ti da kenjas. U srbiji nemaju para da idu na utakmice, a u RS imaju jer se zaduzuju na ime cijele BiH.

Evo linka pa vidi.

:D bree

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=28946

:P
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#15

Post by njonjica »

Vozdra_123 wrote:@ the man

a za koga si ti navijao ako se smije znati?
Jesi li "skandirao" sa "transparentima"? :-?
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#16

Post by shadow »

Atanasije_Svilar wrote:
mr__bosnjak wrote:Neka su! Bosnjaci Sandzaka su jedni od najboljih Bosnjaka! Nesto kao kosovoski Albanci!
nemoj me pogresno razumeti ali kao sto su srbi u bosni veci srbi od onih u srbiji tako i bosnjaci u sandzaku.

Kada je bila utakmica SiCG - BiH u beogradu, Ceo stadion je bio pun bosanskih srba ( doslo organizovano oko 45.000 ljudi iz rs ), a ono malo navijaca bih sto je doslo svi su iz sandzaka bili.

izvinite so sam ubacio nesto sto ne priptada ovoj temi.
poz...
Nije tacno! Bilo je i sandzaklija (i kazu ljudi da su se oni tamo odlicno pokazali) ali nisu bili jedini. Iz Bosne je doslo dosta navijaca, pripadnika svih navijackih skupina. Ne znam koga je bilo vise ali nije ni bitno, navijali su svi zajedno.
The Man
Posts: 240
Joined: 20/05/2006 14:01

#17

Post by The Man »

Vozdra_123 wrote:@ the man

a za koga si ti navijao ako se smije znati?
Cuj za koga...pa za Kezmana & Co....
The Man
Posts: 240
Joined: 20/05/2006 14:01

#18

Post by The Man »

Ethio wrote::D Nemoj bre ti da kenjas. U srbiji nemaju para da idu na utakmice, a u RS imaju jer se zaduzuju na ime cijele BiH.

Evo linka pa vidi.

:D bree

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=28946

:P
Sta ti znas ko ima para, a ko ne?svugdje ima sirotinje,a kod nas pogotovo...a cijena karte je bila pristupacna svima.... :P
zloglas
Posts: 107
Joined: 02/12/2004 13:32

#19

Post by zloglas »

Ovo je smiješno, zaista! Nije da ne bih podržao inicijativu ali mene zanima kojem će se to sudu tužiti. Kakav svjetski sud? Pred kojim sudom se može pojaviti jedna (ne)formalna regija (sjetimo se da Sandžak u Srbiji još uvijek nema zvanični status) u procesu protiv entiteta druge države? Tu budaleštinu još nisam čuo. O spomenutim zločinima znam stvar ili dvije i podržavam ideju da se riješi slučaj Štrbaca (koji nije završen sa suđenjem milanu lukiću), Pljevalja, Priboja (u okolini Priboja je raseljeno blizu stotinu bošnjačkih sela)... ali, nažalost, to se ne može raditi na ovaj način. Poznajući prilike u Sandžaku, prije će biti da je riječ o političko-marketinškom triku.

Ćao drugari!
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#20

Post by Atanasije_Svilar »

The Man wrote:
Nemoj da kenjas bre... :D ...iz R.S. je doslo negdje oko 10.000 ljudi, a ne 45.000...jesi ti luuuud :-) ...bio sam na tekmi...ispasce da srbi u srbiji mrze svoju reprezentaciju, jebote...da ih je bilo 45.000. onda bi citav stadion skandirao vec notorne parole....mislim znas, bre... :)
Ok kako ti kazes.

Samo da ne izadjemo iz teme!
Last edited by Atanasije_Svilar on 26/09/2006 23:11, edited 1 time in total.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#21

Post by Vozdra_123 »

The Man wrote:
Vozdra_123 wrote:@ the man

a za koga si ti navijao ako se smije znati?
Cuj za koga...pa za Kezmana & Co....
samo sam htio da provjerim....



:D
The Man
Posts: 240
Joined: 20/05/2006 14:01

#22

Post by The Man »

Vozdra_123 wrote:
The Man wrote:
Vozdra_123 wrote:@ the man

a za koga si ti navijao ako se smije znati?
Cuj za koga...pa za Kezmana & Co....
samo sam htio da provjerim....



:D
Pa nije valjda da si posumnjao u mene... :D
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#23

Post by Ethio »

zloglas wrote:Ovo je smiješno, zaista! Nije da ne bih podržao inicijativu ali mene zanima kojem će se to sudu tužiti. Kakav svjetski sud? Pred kojim sudom se može pojaviti jedna (ne)formalna regija (sjetimo se da Sandžak u Srbiji još uvijek nema zvanični status) u procesu protiv entiteta druge države? Tu budaleštinu još nisam čuo. O spomenutim zločinima znam stvar ili dvije i podržavam ideju da se riješi slučaj Štrbaca (koji nije završen sa suđenjem milanu lukiću), Pljevalja, Priboja (u okolini Priboja je raseljeno blizu stotinu bošnjačkih sela)... ali, nažalost, to se ne može raditi na ovaj način. Poznajući prilike u Sandžaku, prije će biti da je riječ o političko-marketinškom triku.

Ćao drugari!
Procitaj pazljivo svaki clan ove deklaracije.


http://www.unhchr.ch/udhr/lang/src1.htm


:D
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#24

Post by hool »

Atanasije_Svilar wrote:
mr__bosnjak wrote:Neka su! Bosnjaci Sandzaka su jedni od najboljih Bosnjaka! Nesto kao kosovoski Albanci!
nemoj me pogresno razumeti ali kao sto su srbi u bosni veci srbi od onih u srbiji tako i bosnjaci u sandzaku.

Kada je bila utakmica SiCG - BiH u beogradu, Ceo stadion je bio pun bosanskih srba ( doslo organizovano oko 45.000 ljudi iz rs ), a ono malo navijaca bih sto je doslo svi su iz sandzaka bili.

izvinite so sam ubacio nesto sto ne priptada ovoj temi.
poz...
Na toj tekmi, na kojoj sam licno bio, Sandzaklija je bilo MAXIMUM oko 30-tak
Tako da nemoj da izvaljujes gluposti, i zna se dobro i vidio je ko je bio te noci na marakani, ko je od onih koji su bili gore pokazao najveca muda
DOMACI navijaci su bili u prvim redovima, nikakvi BHF. iz skandinavskih zemalja itd
Vec raja koja je dosla iz Zenice, Mostara,Sarajeva, Tuzle itd.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#25 Re: Sandzak ce tuziti RS za genocid!?

Post by Dado dijasporitus »

Ethio wrote:Iz provjerenih izvora, pravnici iz Sandzaka tuzice 04.12.2006. RS zbog genocida i masovnih zlocina koje su u njeno ime pocinjeni u Sandzaku tokom rata u BiH (Strpci, Pljevlja i.t.d.), svjetskom sudu.

Od svjetskog suda pravde trazice se ukidanje RS-a jer to svjedoci Sandzaklijama o zlocinima koji su pocinjeni nad njima.

Preko 100 etnicki ociscenih sela zbog straha i svakodnevnog terora u pogranicnoj zoni sa BiH od Bosnjaka u Sandzaku proizvod su takodjer tih masovnih zlocina.

:D RS Sandze su vas uzele na oko. :-? Bice guzve.
Ni jedna ni druga nemaju drzavni subjektivitet da se tuze na Medjunarodnom krivicnom sudu. Ali lijepo je sanjati :roll:
Post Reply