Profil poslanika Parlamentarne skupstine BiH

Post Reply
rumenko

#1 Profil poslanika Parlamentarne skupstine BiH

Post by rumenko » 25/09/2006 13:48

Kont'o sam da nije neka zayebancija ...ali nije....profil jednog poslanika Parlamentarne skupstine BiH je ovo dole...ko ne vjeruje...bujrum...stoji na zvanicnoj stranici parlamenta....

http://www.parlament.ba/bos/pd/pik/zik.php?id=58

POSLANICI
(pojedinačno)

Isključivo za potrebe prezentacije na web stranici, članovi Parlamentarne skupštine BiH sami su popunili obrazac sa biografskim podacima. Vrsta podataka koje prezentiramo i njihov obim u potpunosti su njihov vlastiti izbor a uredništvo web strane samo je intereveniralo u slučaju gramatičkih grešaka.

Ime i prezime:
Mirko Blagojević

Datum i mjesto rođenja:
1.8.1956. Brijesnica, Lukavac

Stručna sprema:
SSS, mašinski tehničar

Strani jezici:

Bračno stanje:
oženjen, otac dvoje djece

Email:
[email protected]

Biografija:
Živim u Bijeljini, ul.Pere Stanića 3. Predsjednik Srpske radikalne stranke Izvršnog odbora. Biran za poslanika u dva saziva Narodne skupštine RS-a. Na izborima 2002. izabran za poslanika u Parlamentarnu skupštinu BiH. Bivši sportista, bokser i prvak BiH u srednjoj kategoriji. Aktivno se bavim sportom - kik boks i tenis. Učesnik rata, za zasluge u ratu u manastiru Knežina imenovan za srpskog četničkog vojvodu.
Image

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 25/09/2006 13:52

Eeee, dobro jutro Rumeni... Ima toga, nema zajebancije. Nego, probaj ti Vojvodi Mirku baciti mejl pa da vidimo oće li umjeti odgovoriti.... Pa nam postiraj tu prepisku :=D

rumenko

Post by rumenko » 25/09/2006 13:58

pa s obzirom na ovaj odgovor u rubrici.... Strani jezici predpostavljam da moze na engleskom....iako sam protivnik rata i nasilja....kada ovo vidim mislim da bi se ipak isplatilo jos ratovati....uopste nema veze ko pobjedi na kraju.... jer mislim da je bolje i mrtav nego sa cetnickim vojvodom u parlamentu....

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 25/09/2006 16:32

Vidi, Rumeni... Kad sam bio mali, stari me učio: u našoj domovini žive razne divlje zvijeri, vukovi, međedi, lisice, četnici...

Šta hoću reći: četnici su ti, brajko, dio našeg stanovništva, i to sastavni. Stoga je, na našu oooogromnu žalost, sasvim legitimno da imaju svog predstavnika u Parlamentu.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 25/09/2006 16:40

Jimmy_The_Saint wrote:Vidi, Rumeni... Kad sam bio mali, stari me učio: u našoj domovini žive razne divlje zvijeri, vukovi, međedi, lisice, četnici...

Šta hoću reći: četnici su ti, brajko, dio našeg stanovništva, i to sastavni. Stoga je, na našu oooogromnu žalost, sasvim legitimno da imaju svog predstavnika u Parlamentu.
Neces mi vjerovati, ali ja se nikada nisam lose osjecao na planini kada sam gledao vukove, mede, pogotovo lisice.

Ali se ne osjecam nimalo prijatno kada sretnem ove potonje...

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 25/09/2006 16:44

Da, brajko. A k tome, mede, lije i vuci ne sjede baš u parlamentu... Al' džaba. To ti je cijena "demokracije". Nego valja Parlament zaobilazit u širokom luku...

PS. Dotični Vojvoda Mirko poznat je i po tome, što prespava veliki broj sjednica. Zašteka se u ćošak i kunja...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 25/09/2006 16:54

Jimmy_The_Saint wrote:Da, brajko. A k tome, mede, lije i vuci ne sjede baš u parlamentu... Al' džaba. To ti je cijena "demokracije". Nego valja Parlament zaobilazit u širokom luku...

PS. Dotični Vojvoda Mirko poznat je i po tome, što prespava veliki broj sjednica. Zašteka se u ćošak i kunja...
Pa to ti pokusavam reci... Na planini si najsigurniji. Nema vise tamo ni cetnika, ni ustasa, ni domobrana. Kako su partizani izumrli ovi su s rahatom sisli u gradove.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 25/09/2006 17:00

Ma stipu ti mladiću partizane... Oni jesu bili najjači... No, moj deda koji U načelu bijaše dobar čovo, nađe s njima zajednički jezik 1946... A potom je u gradu morao sretati Đorđa L., četnika koji mu je poklao familiju nakon čega je deda shvatio da U načelu moraš imat' pušku da bi se branio.... Jer, i Đorđo bješe našao svoj zajednički jezik s partizanima...

Nemoj mislit' da je naša generacija prva koja mora gamad gledati u oči nakon klanja.... Samo da se na nama to razmine.. Razminira...

No, cinizam i demokraciju na stranu, sevap bi bilo Vojvodu Mirka poslati na Guantanamo, da s Alžirskom grupom razmjeni gledišta i iskustva...

rumenko

Post by rumenko » 26/09/2006 10:54

Yebo te ...dobro se vi jos mozete s ovim zayebavati...meni je muka od ovoga...ovo isto ko kad bi Tito kad je uhvatio... drazu mihajlovica poslije onog rata rek'o..haj jebaji ga nema veze..necu te roknuti...ti ces biti ministra za kulturu i sport....fakat Bosna je experiment kakav svijet nije vidio....dabogda na dobro...al' tesko....

kub lajkan

#10 Re: Profil poslanika Parlamentarne skupstine BiH

Post by kub lajkan » 26/09/2006 11:07

rumenko wrote:Kont'o sam da nije neka zayebancija ...ali nije....profil jednog poslanika Parlamentarne skupstine BiH je ovo dole...ko ne vjeruje...bujrum...stoji na zvanicnoj stranici parlamenta....

http://www.parlament.ba/bos/pd/pik/zik.php?id=58

POSLANICI
(pojedinačno)

Isključivo za potrebe prezentacije na web stranici, članovi Parlamentarne skupštine BiH sami su popunili obrazac sa biografskim podacima. Vrsta podataka koje prezentiramo i njihov obim u potpunosti su njihov vlastiti izbor a uredništvo web strane samo je intereveniralo u slučaju gramatičkih grešaka.

Ime i prezime:
Mirko Blagojević

Datum i mjesto rođenja:
1.8.1956. Brijesnica, Lukavac

Stručna sprema:
SSS, mašinski tehničar

Strani jezici:

Bračno stanje:
oženjen, otac dvoje djece

Email:
[email protected]

Biografija:
Živim u Bijeljini, ul.Pere Stanića 3. Predsjednik Srpske radikalne stranke Izvršnog odbora. Biran za poslanika u dva saziva Narodne skupštine RS-a. Na izborima 2002. izabran za poslanika u Parlamentarnu skupštinu BiH. Bivši sportista, bokser i prvak BiH u srednjoj kategoriji. Aktivno se bavim sportom - kik boks i tenis. Učesnik rata, za zasluge u ratu u manastiru Knežina imenovan za srpskog četničkog vojvodu.
Image
Fali ovdje jos jedan zanimljiv detalj, koji se cuo nedavno u jednoj emisiji koju je vodila Duska Jurisic:

Lik studira pravo i ostalo mu je 7 ispita. Nije toliko neobicno sto studira, nego sto je poceo studirati 1976. godine (nisam sasvim siguran za godinu, ali max. odstupanje je 2 godine gore-dole) :(

rumenko

Post by rumenko » 26/09/2006 11:16

ma vidis mu na faci da je inteligentan...pravi buzdovan...ovo je fakat tuzno...ovo sjedi (spava) u parlamentu...i to mu je jos placeno...i onda kazu gospoda nema para za borce sto su branili BiH ....a vojvoda dzonja u parlamentu...yebo te....svaka nam cast...demokrate smo u pi.ku lijepu materinu....malo je nama rat svakih 50 godina...to treba uvesti pod obavezno da se ratuje bar jednom u 10 godina.....gore nam svakako od ovoga ne moze biti...

rumenko

Post by rumenko » 26/09/2006 11:19

e ja....neki dan su ovog buzdovana zvali na proslavu 35 godina mature...znas sta im je odgovorio...
"Pa gdje me sad zovete.. u sred ispitnog roka" :D

danas

Post by danas » 26/09/2006 11:23

rumenko wrote:ma vidis mu na faci da je inteligentan...pravi buzdovan...ovo je fakat tuzno...ovo sjedi (spava) u parlamentu...i to mu je jos placeno...i onda kazu gospoda nema para za borce sto su branili BiH ....a vojvoda dzonja u parlamentu...yebo te....svaka nam cast...demokrate smo u pi.ku lijepu materinu....malo je nama rat svakih 50 godina...to treba uvesti pod obavezno da se ratuje bar jednom u 10 godina.....gore nam svakako od ovoga ne moze biti...
pa s obzirom na ovaj odgovor u rubrici.... Strani jezici predpostavljam da moze na engleskom....iako sam protivnik rata i nasilja....kada ovo vidim mislim da bi se ipak isplatilo jos ratovati....uopste nema veze ko pobjedi na kraju.... jer mislim da je bolje i mrtav nego sa cetnickim vojvodom u parlamentu....

u pravu si... nemam sta dodati... :(
za sebe samo mogu reci da sam mentalno bila bolje usred rata nego sada -- jer tada sam imala iskrenu nadu da ce poslije rata biti neke pravde. niti sam mislila da moze biti ista drugo nego pravda i to me odrzavalo u zivotu i u kakvoj-takvoj normali. a sad, 10 godina poslije rata ne samo da nema ama bas nikakve pravde i suda za ovakve likove, nego moramo da gledamo cetnicke vojvode kako sjede u parlamentu. i kako normalan covjek sa tim da se pomiri, kako to neko da prihvati a da se ne deprimira? ovo je uzas... :( :( :(

quantum

Post by quantum » 26/09/2006 11:28

doticni cetnik je nedavno bio na TV-u (zali Boze vremena) i sav ponosan izjavio da ga je njegov "idejni vodja" odlikovao za cetnickog vojvodu.
I da studira od 1974 i da mu je istalo 7 ispita do diplome.
I prijavio je 24.000 KM godisnje prihoda ali tu nije racunao pausale, dnevnice, i ostale trice i kuchine. A to sve od poreza svih stanovnika drzave BiH koju on ne priznaje. Priznaje samo RS. Sarajevo ne priznaje za glavni grad.
A takav nam kapu kroji. Spava u Skupstini ("samo sam sklopio oci jer me glava bolila") i odredjuje nam sudbinu.
Nemojte izlaziti na izbore, ma nema potrebe, neka nam ovakvih oni znaju kako ce nas na pravi put izvesti.

bice_bice

Post by bice_bice » 26/09/2006 11:52

ja mu vala napisa email, pa sta bude..

htjeo sam vas pitati sta imate traziti u drzavnim ustanovama iako nijednog stranog jezika ne znate? zar to nije bruka, bar za vasu djecu pred ostalom djecom? tata mi je u drzavi a ne zna BEknut..
htjeo sam vas pitati da li vas nije sramota ako se izjasnjavate kao cetnicki vojvoda? mene kao pravoslavca iz Bosne i Hercegovine bi bar malo stid bilo..
a vamo spavate po sjednicama..

da vidimo dal' znate kako se pisu Emailovi.. vjerujem da su vam dali email onako, reda radi..

svasta ova zemlja trpi, pa i takve kao vas..

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 27/09/2006 12:02

Ne, ne. S Vojvodom treba priiiistojno, da se javi, da se navuče u priču, a onda ga pomalo, pod bubrege podjebavati sve dok tip neosjetno ne bude na trehi :=) Ako neko ima živaca za to, mislim da se iz njega može izvući super cyber ciganija.

Post Reply