Kako integrisati Srbe i Hrvate u Bosni i Hercegovini?

Post Reply
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#76

Post by mostarac »

Liska wrote:A IZ je zajednica ciji je clan efendija Smajkic. Mislim da sam i ja time rekao tko je i sto je Islamska zajednica u BiH. A sad mozemo ici u izgradnju drzave. :-D
Ovde nismo govorili o IZ nego o katolickoj crkvi na koju se ti pozivas. Ja se nigdje nisam pozvao na IZ. Ja sam samo spomenuo moral institucije na koju se ti pozivas a ciji je visoki funkcioner osoba kao Ratko Peric.
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#77

Post by Liska »

Pa i ja se pozivam na moral institucije ciji je uvazeni clan efendija Smajkic!
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#78

Post by rumenko »

mislim da bi trebalo angazovati Dzipalo Junuza.....sa njegovim hepekom....
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#79

Post by rumenko »

ako mu jos fercera...
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#80

Post by mr__bosnjak »

rajvosa^ wrote:Zalosno ali mislim istinito, rat je bio takav da BiH vise nikad nece biti kao prije - gdje su svi narodi zajedno i kad odes negdje vani kazes im da si bosanac. Sve im je jasno. Tako sto se tice integrisanja, ko koju drzavu voli i kojekave pizde materine, zaboravo to. Rat i propaganda je ucinila svoje da ljudi postaju izolovani i sve vise i vise im se cini da su odbaceni od onih koji nisu njihove vjere. Zalosno ali istina.

Sta najbolje objasnjava licne stavove su licna iskustva. Niti znam licno nekoga od vas "forumasa" :D niti znam ko ste i sta ste, ali forum je dobra stvar jer isto kao ona poslovica "sto trijezan misli pijan govori, tako i ovdje sto na internetu napisa, tako i misli, a u dosta slucajeva u realnom zivotu supljira.

Dakle, kao bosanac - hrvat - katolik iz rajvosa, vidjeh naslov ove teme, pa reko da i ja koju nadodam, jer sam naslov nekako je jebozovan, isto koda sam ja pao s kruske pa de majke ti me integrisi. Inace ne predstavljam se bosnjak, nego bosanac - bosnjak je nesto novo na sto se nisam navikao i ne zelim da mjenjam. Imam pravo na to. A jedan je razlog, sto "bosnjak" bi se lako mogao prevesti na musliman. A to nisam. Rijetkost je naci hrvata ili srbina, katolika ili pravoslavca da ce reci on/ona je bosnjak. Al cut ce se "bosanac". Ako neko hoce da se predstavlja ko cigan (ne da je to lose - romska zika je haos :-D ), neka tako bude. Sta fali bosanac majke ti stare?

E sad da se tivra na ono kako me integrisat. Jebi ga hrvati iz hercegovine - posebna sorta. Znam ih kamara, al ne gumo s njima. Znaci zaboravi njihovu integraciju gledaj kako ih na silu natjerati da jednom u zivotu kazu "ja sam bosanceros" :D Nema druge. Cast izuzetcima. Ali sta samnom i meni slicni iz rajvosa iz bosne (osim hercegovine)? Jebi ga -iskreno, mene jebe to sto me svi (muslimani koji me ne znaju) svrstavaju sa istim tim koji ne zele BiH dobro, ili onim hercegovcima koji vjeruju u HR. Jebi ga komsija Atif sjedi gleda HRT i zadje na balkon i jebe svim hrvatima ustasku mater. Valjda ga voditelj iznerviro. Znam - isto tako kad mene vidi, hej djes sta ima. Ali jebi ga ja se sjetim tog deranja. Mozda da je drekno - jebe svim hrvatima ustasku, osim mog komsije...ko zna mozda bi se bolje osjeco. On je meni jos uvijek legenda, ali jebi ga ipak dira u nesto sto boli covjeka jer "ja nisam supermen"! :-D Pojedinac? Moze bit al kad ga cujes, nekoliko puta mjesecno - jebo ti to. Odem u radnju, pitam ima li posla - kaze ciko "ima sinko za invalide uvijek - kako se zoves - tako i tako - uuuuuu nazvat cu te ja. Jasta je...Pojedinac? moze biti. I isto tako na drugim mjestima gdje jedna nacije preovladava. Zalosno.

Poce rat, raja se dize idemo branit rajvosa - ja i haveri mladja generacija, jebi ga prijavismo se - gdje neces bosnu branit - mada je nams bilo rajvosa braniti - jer jebi ga ostatak ratista smo slusali na radiju. Mladi ne ukusni - kad par zazvizda oko usiju, kontamo kako glavu izvuci. Al sve dok su raja tu, dobro je.

Al jebi ga - pogan rat - svak sebi vuce - fazon je ko ce jace povuci. Svi sebi vuku. Srbe ne spominjem jer kod njih je izgleda po PS'u da zarate sto prije mogu. Nekako im to merak. Logicno mi je da muslimani guraju na svoju stranu sto vise mogu, jer ipak kao vecinski narod, zasluzuju veci komad nego 49% federacije. Ali nemoj majke ti mene integrisat ili ne otvaraj teme koje generalisu ljude. Sega mi je sto 90% posto havera su mi muslimani, i onda dodje jedan levat i pita kako mene integrisat? Popisam ti se na integraciju. Integrisi sebe.

Isto tako znam da bi s vecinom vas koji ovdje pisete mogao sjest i dernek napravit pored svakakvih postova na ovom site - osim mr_bosnjak - on mi je nekako pravo jednostran. Postovi mu samo traze belaja. :D jer ipak imamo nesto zajednicko - jebeni rat i sto me majko ne rodi u Svici? :D

A sad udri te!
Jebi*a, ja da te podrzim a ti ovako :sad: Haj pusti mene jednostranog :D Da ti belaj ne napravim :D
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#81

Post by rajvosa^ »

Kakav ti i tvoj belaj. Dovoljno je sto te svi prcaju kad god otvoris neki post. Jebi ga, raja te ne gotivi, sta cu ti ja. Malo dublje razmisli o svojim tezama.

Oh "by the way" posto ti furas engleski, siguran sam da ces sad izdvojiti par recenica iz mog posta, ali nema frke. Svak ima pravo da misli kako hoce. Uzdravlje! :-D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#82

Post by mr__bosnjak »

rajvosa^ wrote:Kakav ti i tvoj belaj. Dovoljno je sto te svi prcaju kad god otvoris neki post. Jebi ga, raja te ne gotivi, sta cu ti ja. Malo dublje razmisli o svojim tezama.

Oh "by the way" posto ti furas engleski, siguran sam da ces sad izdvojiti par recenica iz mog posta, ali nema frke. Svak ima pravo da misli kako hoce. Uzdravlje! :-D
Dobro da si me prosvjetlio... :roll:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#83

Post by horns&drums »

rumenko wrote:mislim da bi trebalo angazovati Dzipalo Junuza.....sa njegovim hepekom....
Ne radi, ne fercera. Sjecas se zadnje epizode kad je i hepek zakazao...
Enzzo MOTORISTA
Posts: 7
Joined: 12/08/2006 09:24

#84

Post by Enzzo MOTORISTA »

ja nikako da nadjem racionalan razlog zasto bi bosancu, pravoslavcu (srbinu ?!?) iz mrkonjica, bilo bolje kada bi taj mrkonjic bio u sastavu srbije. isto to i za sirokobrijezanina vazi. zelju bosanaca, muslimana za jedinstvenom bosnom razumijem, oni nemaju rezervnu varijantu, turska podaleko (bilo bi to u 5 deka da je blize).

zna li neko i jedan racionalan razlog ?
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#85

Post by Liska »

Moze biti zato sto misle da ce bolje zivjeti u Srbiji ili Hrvatskoj! Ali bolje da ih upitas kada ih sretnes.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#86

Post by mr__bosnjak »

Liska wrote:Moze biti zato sto misle da ce bolje zivjeti u Srbiji ili Hrvatskoj! Ali bolje da ih upitas kada ih sretnes.
Dakle petokolonasi su. Nego zelis li ti to? Da Mostar u kom zivis bude na hrvatskoj strani granica prema RBiH?
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#87

Post by Liska »

Ne zelim, jer Mostar je ipak u Bosni i Hercegovini a ne u Republici Bosni i Hercegovini koja je prestala postojati potpisivanjem Dejtonskog sporazuma. Ali isto tako ne zelim zivjeti u zemlji u kojoj cu se morati pravdati sto sam to sto jesam, ili zasto nisam nesto sto se od mene ocekuje?!
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#88

Post by revolver amidza »

Liska wrote:Hajde ti meni reci sta to Hrvati trebaju uraditi da bi se Bosnjaci osjecali sretnim? Isti princip. Nema tu odgovora. Odgovor je dogovor, kompromis i razgovor. Nista drugo. I rekao sam ti. Najosnovnije je da se prestane sa ponasanjem tipa da ti netko u Mostaru dokaze da voli ovu zemlju. Vec samo to bi napravilo veliku promjenu. Jer svojim pitanjem direktno impliciras da su Hrvati krivi i da je samo do njih. Sto puta sam ti rekao da je osnovni problem odnos Srba i Bosnjaka. Kad se to rijesi, rijesio si i problem Hrvata.
vrlo jednostavno da zemlju na kojoj zive ne zovu hrvatska nego bosna,..odes recimo u vitez i cujes da si u hrvatskom kaficu i na hrvstskom tlu,..ili u busovaci na domu zdravlja za sv.antu osvane samo sahovnica,..to je poruka da sam u hrvatskoj a ne u bosni,..kontas?
da recimo madjarska manjina u hrvastkoj tle gdje zivi zove madjarskim,..pale sahovnicu i vjesaju madjarske zastave,..to bi bio problem jel de?
zasto ljiljani nisu valjali,..sa islamom veze nemaju,..glasali su za njih na referendumu 92,..a ipak nisu,..zato sto zele da hrvatsku dovedu gdje zive kao i srbi,..to je problem ove zemlje,..
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#89

Post by revolver amidza »

ti kazes da treba da se pravdas,..e vidis i ja treba da se pravdam kad odem recimo kraj gdje dominatno hrvatski,..i kad ti na javnoj ustanovi visi nacionalna a ne drzavna zastava,.meni je to poruka da nisam pozeljan,..a u bosni sam,..mozes mislit te frustracije,..
bosnjacka djeca u vitezu pohadjaju skolu a zapravo u cumezu,..ne mogu ni casove fizickog da imaju u sali,..i ti meni govoris da se hrvati stalno trebaju pravdati,,.iskreno ja nisam nigdje vidio da se pravdaju i da zele pravdati sto govore i sto rade po svom,,.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#90

Post by revolver amidza »

mostarac wrote:znaci obrazovanje na hrvatskom i hrvatski TV kanal su jedina dva uslova koje Hrvati zahtjevaju da budu ravnopravni, uz treci entitet naravno. Kaze Tomislav da mu nije interes podjela BiH ali onda kaze da je treba iscijepati na nacionalne kantone. Sreca pa mu izjave nisu u kontradikciji sa samim sobom. Mada ne znam kako bi Hrvati reagovali recimo na to da Bosnjaci (a imaju svako pravo na to) zahtjevaju da ih bude onoliko na vlasti koliko ih je u procentima. E tad bi rekli da to nije ok. Jesu li se Hrvati ikad zapitali osjecaju li se Bosnjaci ravnopravnima u zemlji u kojoj cine gotovo polovinu stanovnistva a u vlasti ne participiraju ni 30%? Gospodo ako hocete takvu vrstu ravnopravnosti onda da je napravimo u svim segmentima pa i u raspodjeli vlasti. Nisam siguran da bi vam se to bas svidilo.
Ali sve u svemu cijela prica se svodi na to da Hrvati u BiH zele treci entitet sa takvim uredjenjem da bi taj entitet bio nezavisniji od bivsih jugoslovenskih republika u Jugi. naravno prica se pakuje u kantone, koji
bi se kao radi funkcionalnosti kasnije uvezali, uz neizostavnu kakofoniju Hercegovine, koja se protura kao hrvatska zemlja. Gospodo - NECE MOCI.

odlican komentar :thumbup:
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#91

Post by Liska »

revolver amidza wrote:
Liska wrote:Hajde ti meni reci sta to Hrvati trebaju uraditi da bi se Bosnjaci osjecali sretnim? Isti princip. Nema tu odgovora. Odgovor je dogovor, kompromis i razgovor. Nista drugo. I rekao sam ti. Najosnovnije je da se prestane sa ponasanjem tipa da ti netko u Mostaru dokaze da voli ovu zemlju. Vec samo to bi napravilo veliku promjenu. Jer svojim pitanjem direktno impliciras da su Hrvati krivi i da je samo do njih. Sto puta sam ti rekao da je osnovni problem odnos Srba i Bosnjaka. Kad se to rijesi, rijesio si i problem Hrvata.
vrlo jednostavno da zemlju na kojoj zive ne zovu hrvatska nego bosna,..odes recimo u vitez i cujes da si u hrvatskom kaficu i na hrvstskom tlu,..ili u busovaci na domu zdravlja za sv.antu osvane samo sahovnica,..to je poruka da sam u hrvatskoj a ne u bosni,..kontas?
da recimo madjarska manjina u hrvastkoj tle gdje zivi zove madjarskim,..pale sahovnicu i vjesaju madjarske zastave,..to bi bio problem jel de?
zasto ljiljani nisu valjali,..sa islamom veze nemaju,..glasali su za njih na referendumu 92,..a ipak nisu,..zato sto zele da hrvatsku dovedu gdje zive kao i srbi,..to je problem ove zemlje,..
Jesam li ja ijednom rijecju rekao da je to dobro sto se desava djeci u Vitezu? Ili kako da se osjeca majka djeteta ciji je otac ubijen od nekoga pod ljiljanima? Uvijek ce se naci netko kome nesto smeta!!!Ali sam i ja svasta cuo svojim usima, npr. kakvo ti je to ime ta nije valjda vlasko??? U sred Sarajeva!!! Budala imas svugdje i ako cemo po njima suditi, nema nam nade. Isto bih tebi mogao reci da bi bilo lijepo da jedan dio Bosnjaka prestane sanjati zemlju u kojoj ce oni biti temeljni narod o ostala dva nacionalne manjine, sto u prevodu znaci imati ce onoliko pravao koliko im temeljni narod dopusti. Ili kad smo vec kod vecinskog glasanja, a zasto smo se svi bunili kad je SK Srbije trazio takvo glasanje pri donosenju odluka? Zasto nismo dozvolili Savezu komunista Srbije, tj. Milosevicu da donosi odluke za sve nas iz prostog razloga jer ima vecinu glasova? Dakle, baci sve u vodu sto smo govorili i ostaje nam samo da prestanemo predbacivati jedni drugima sta je netko uradio, da pricamo o tome sta uraditi da svima bude bolje. Ali sve to tesko ide jer nema povjerenja. Sva ova diskusija pokazuje da Hrvati ne vjeruju Bosnjacima i obratno. I jedni i drugi misle da se iza svakog poteza krije neki tajni potez ili smrtni udarac. Kad to shvatimo jedni o drugima, nesto smo uradili pa mozemo polako ici prema naprijed.
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#92

Post by Tomislav MO »

revolver amidza wrote:
mostarac wrote:znaci obrazovanje na hrvatskom i hrvatski TV kanal su jedina dva uslova koje Hrvati zahtjevaju da budu ravnopravni, uz treci entitet naravno. Kaze Tomislav da mu nije interes podjela BiH ali onda kaze da je treba iscijepati na nacionalne kantone. Sreca pa mu izjave nisu u kontradikciji sa samim sobom. Mada ne znam kako bi Hrvati reagovali recimo na to da Bosnjaci (a imaju svako pravo na to) zahtjevaju da ih bude onoliko na vlasti koliko ih je u procentima. E tad bi rekli da to nije ok. Jesu li se Hrvati ikad zapitali osjecaju li se Bosnjaci ravnopravnima u zemlji u kojoj cine gotovo polovinu stanovnistva a u vlasti ne participiraju ni 30%? Gospodo ako hocete takvu vrstu ravnopravnosti onda da je napravimo u svim segmentima pa i u raspodjeli vlasti. Nisam siguran da bi vam se to bas svidilo.
Ali sve u svemu cijela prica se svodi na to da Hrvati u BiH zele treci entitet sa takvim uredjenjem da bi taj entitet bio nezavisniji od bivsih jugoslovenskih republika u Jugi. naravno prica se pakuje u kantone, koji
bi se kao radi funkcionalnosti kasnije uvezali, uz neizostavnu kakofoniju Hercegovine, koja se protura kao hrvatska zemlja. Gospodo - NECE MOCI.

odlican komentar :thumbup:
Vidi što se slažu :D

Kako rekoh, izjave nisu u kontradikciji, Švicarska ima nacionalne kantone, a ne raspada se, naprotiv stabilna je, nema nacionalizma, nema mržnje, svi se osjećaju Švicarcima ali i poštuju onog drugog. Švicarska nema entitete, niti Hrvati u BiH traže treći entitet, niti traže raspad BiH.

Ako Nijemcima u Švicarskoj, kojih je oko 65% ne smeta da ni 8% Italijana ima pravo na vlastiti jezik, TV, obrazovanje, lokalnu samoupravu itd., zašto onda Bošnjaci u BiH žele izbrisati kulture druga dva naroda?

Ukratko, na pitanje teme (kako integrirati Srbe i Hrvate u BiH), ako je bilo iskreno pitanje, odgovor glasi:

Urediti BiH upravo onako kako je bilo referendumsko pitanje za neovisnost, kao zemlju ravnopravnih konstitutivnih naroda Hrvata, Bošnjaka, Srba i ostalih.


Takva BiH ima legitimitet za neovisnost i šansu da opstane bez strane vojske. Za nekakvo nasilno stvaranje bosanske nacije nema ni podrške ni legitimiteta.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#93

Post by horns&drums »

Ma pusti ba, ovo su sve pametnjakovici. Ko je imalo sarajlija (europljanin u sirem pojmu) npr. trebao bi znati da su razlicitosti bogatstvo, a ne kamen spoticanja.


Licemjerno je da se u jednu ruku hvalimo kako zivimo u multietnickoj BiH, kako su u krugu od 200 metara i sinagoga i dzamija i obje crkve, a ovamo bi htjeli integrisati srbe i hrvate (sljedeca integracija, nakon ove uspjesne bi bila asimiliranje pravoslavaca i katolika, ajd' da se kladimo), htjeli bi jednu krovnu naciju (sto uopce i nije losa ideja, samo sto smo mi miljama daleko od toga, mi ba ne mozemo da se dogovorimo oko himne), htjeli bi se time pokenjati na sve za sta smo glasali na referendumu, sto je zagarantirano ustavom, za sto je izginulo toliko ljudi...

Dakle pomirite se. Sa tim da se RS nece otcijepiti ali i pomirite se s tim da se se srbi "asimilirati". Isto tako i sa hrvatima (cija velika vecina glasa na referendumu za jedinstvenu BiH ali necemo sad o tome).

Zaboravite BiH bez iti jednog od tri konstitutivna naroda i pomirite se s time da zajedno zivjeti trebamo i hocemo. Ne hocemo nego MORAMO. Jer je zakon i ustav takav i opredjelili ste se gospodo davno, prije 16 godina.

Okenite se buducnosti, okrenite se boljem sudstvu, ekonomiji, brizi za mladju populaciju koja masovno napusta drzavu. Za 20 godina, ovo ce biti drzava penzionera i staraca ako se ovako nastavi.


Fuj mi je bilo sto vise diskutirati na ovu i ovakve teme, zadnjih dana isto ludjak sam. Jebo me i bosnjaci ko su sta su, jebo me integracija i raseljavanje, jebo me papak i papci koji nisu dana proveli u ratu pa mi pricaju nesto o politickom uredjenju MOJE zemlje.


Aj' vozdra


p.s. editovao sam zbog gramatickih greski
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#94

Post by mostarac »

horns&drums wrote:Ma pusti ba, ovo su sve pametnjakovici. Ko je imalo sarajlija (europljanin u sirem pojmu) npr. trebao bi znati da su razlicitosti bogatstvo, a ne kamen spoticanja.


Licemjerno je da se u jednu ruku hvalimo kako zivimo u multietnickoj BiH, kako su u krugu od 200 metara i sinagoga i dzamija i obje crkve, a ovamo bi htjeli integrisati srbe i hrvate (sljedeca integracija, nakon ove uspjesne bi bila asimiliranje pravoslavaca i katolika, ajd' da se kladimo), htjeli bi jednu krovnu naciju (sto uopce i nije losa ideja, samo sto smo mi miljama daleko od toga, mi ba ne mozemo da se dogovorimo oko himne), htjeli bi se time pokenjati na sve za sta smo glasali na referendumu, sto je zagarantirano ustavom, za sto je izginulo toliko ljudi...

Dakle pomirite se. Sa tim da se RS nece otcijepiti ali i pomirite se s tim da se se srbi "asimilirati". Isto tako i sa hrvatima (cija velika vecina glasa na referendumu za jedinstvenu BiH ali necemo sad o tome).

Zaboravite BiH bez iti jednog od tri konstitutivna naroda i pomirite se s time da zajedno zivjeti trebamo i hocemo. Ne hocemo nego MORAMO. Jer je zakon i ustav takav i opredjelili ste se gospodo davno, prije 16 godina.

Okenite se buducnosti, okrenite se boljem sudstvu, ekonomiji, brizi za mladju populaciju koja masovno napusta drzavu. Za 20 godina, ovo ce biti drzava penzionera i staraca ako se ovako nastavi.


Fuj mi je bilo sto vise diskutirati na ovu i ovakve teme, zadnjih dana isto ludjak sam. Jebo me i bosnjaci ko su sta su, jebo me integracija i raseljavanje, jebo me papak i papci koji nisu dana proveli u ratu pa mi pricaju nesto o politickom uredjenju MOJE zemlje.


Aj' vozdra


p.s. editovao sam zbog gramatickih greski
A mi ostali smo kao primitivci sisli s drveta je li, a samo su Saralije eUropljani. Jadan si
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#95

Post by horns&drums »

Govorim sarajlije jer zivim tu i radim (radim al' u kurcu) i svoje sugradjane poznajem najbolje.

Samo mi ti nemoj o Mostaru pricati, Boga ti dragog...

To je pravi "europski grad", sve cvijece i ptice...
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#96

Post by BECHO »

Hajd sad pobijte se na regionalnoj bazi. :-) Nek bude Tuzla Evropa i za jedne i za druge i mirna Bosna! :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#97

Post by danas »

BECHO wrote:Hajd sad pobijte se na regionalnoj bazi. :-) Nek bude Tuzla Evropa i za jedne i za druge i mirna Bosna! :D
moze jarane :D samo nek nije eUropa :D :lol: :lol:
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#98

Post by BECHO »

seka wrote:
BECHO wrote:Hajd sad pobijte se na regionalnoj bazi. :-) Nek bude Tuzla Evropa i za jedne i za druge i mirna Bosna! :D
gdje je - i hercegovina :? :-) :D

ajmeeeeeeeeeeeeeeeee
Suti, sace Skljoco naletit' sa Djul mu hanumom! :D
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#99

Post by BECHO »

danas wrote:
BECHO wrote:Hajd sad pobijte se na regionalnoj bazi. :-) Nek bude Tuzla Evropa i za jedne i za druge i mirna Bosna! :D
moze jarane :D samo nek nije eUropa :D :lol: :lol:
Doces ti nama na Panonsko! :D
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#100

Post by Stari »

horns&drums wrote:Govorim sarajlije jer zivim tu i radim (radim al' u kurcu) i svoje sugradjane poznajem najbolje.

Samo mi ti nemoj o Mostaru pricati, Boga ti dragog...

To je pravi "europski grad", sve cvijece i ptice...
Ma hornse prestani jurisati na vjetrenjace....odreci se od imena ti (nazovi se recimo klarineti & saxofoni)...odreci se od sarajeva ti (preseli se u dijasporu -zemlju obecanu)...i vidjeces kako je zivot lijep, med i mlijeko curi i ruze cvijetaju...Pokusaj to barem na jedno godinu dvije...nenadmasan multi-kulti osjecaj.
Post Reply