telering i milorad (shajkacha) dodik

Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#51

Post by Jasho »

Nije Hare to spriječio radi građana BiH, već radi sebe, kao bi imao šanse da bude izabran za člana predsjedništva, jer u parlamentu ga ne bi nikad izabrali! Kada u SAD ili Velikoj britaniji kandidat za pčredsjednika, odnosno premijera izgubi izbore, on se nay sljedećim izborima nepojav ljuje kao pretedent na tu poziciju, već njegova stranka predloži i izabere novog kandidata koji će se suprostaviti suparničkoj strani. Samo unas imamo slučaj Harisa, koji evo 4 put pokušava da uđe u predsjedništvo, a ako sada ne uspije pokušaće opet za 4 godine i sve dok jednom neuspije! To me podsjeća na učenika koji stalno ponavlja jedan te isti razred, jer nije u stanju da savlada gradivo i sa prolaznom ocjenom položi predmete!
revolutia
Posts: 246
Joined: 11/09/2006 20:07

#52

Post by revolutia »

Jasho wrote:Nije Hare to spriječio radi građana BiH, već radi sebe, kao bi imao šanse da bude izabran za člana predsjedništva, jer u parlamentu ga ne bi nikad izabrali! Kada u SAD ili Velikoj britaniji kandidat za pčredsjednika, odnosno premijera izgubi izbore, on se nay sljedećim izborima nepojav ljuje kao pretedent na tu poziciju, već njegova stranka predloži i izabere novog kandidata koji će se suprostaviti suparničkoj strani. Samo unas imamo slučaj Harisa, koji evo 4 put pokušava da uđe u predsjedništvo, a ako sada ne uspije pokušaće opet za 4 godine i sve dok jednom neuspije! To me podsjeća na učenika koji stalno ponavlja jedan te isti razred, jer nije u stanju da savlada gradivo i sa prolaznom ocjenom položi predmete!
ne slazem se tu s tobom, jer to su tvoje subjektivne pretpostavke, koje me samo navode na pomisao da nisi dovoljno upoznat sa politikom na ovim prostorima...

sta su tihic i lagumdzija to uradili korisno za ovu drzavu??
sve odluke i zakone donose u svoju korist...

shvatite njih dvojica su htjeli taj novi ustav, upravo zbog toga da narod ne bi mogao birati predsjednika, nego da se oni medjusobno postavljaju i mijenjaju, a narod ne bi mogao tu nista promijenit, jer bi imali dozivotne "lagumdzije i tihice"...

upravo zbog toga mi se njih dvojica gade, jer su najobicniji mesetari...
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#53

Post by davis.ba »

Kako bi bilo da se ti zapitaš šta je Harisova stranka uradila za BiH budući da je na vlasti od rata?
haris ubleha
Posts: 516
Joined: 06/09/2006 11:24

#54

Post by haris ubleha »

kekec wrote:Dzaba se mucite, haris ubleha je za vas Maradona. :-D
Trebate jos mnogo trenirati da mu parirate, a i to vam
nece pomoci, jer on barata cinjenicama, a vi iluzijama. :D
Kekec, nadam se da mislis na mene, a ne na mog imena (i prezimenjaka) koji svake cetiri godine u BiH navrati iz Istanbula... :D
revolutia
Posts: 246
Joined: 11/09/2006 20:07

#55

Post by revolutia »

davis.ba wrote:Kako bi bilo da se ti zapitaš šta je Harisova stranka uradila za BiH budući da je na vlasti od rata?
oni nikad nisu imali apsolutnu vlast, tako da ne vidim smisao u tvom pitanju...
samo znam da nas je Silajdzic prije par mjeseci spasio da genocidna tvorevina (zbog koje je poginulo 200.000 nasih ljudi) republika srpska jos vise ojaca..

da njega nije bilo, kroz 2-3 godine bi se oni ocijepili od bosne, kao sto ce kosovo od srbije, kao ste je crna gora se ocijepila...

sa Silajdzicevim potezom, to se nece desit, jer je on sprijecio takav ustav, i jos nakon izbora evropski sud presudi u korist bosne (po pitanju tuzbe protiv srbije), tad ce biti moguce da bih postane jedinstvena i da moze napredovati ka evropi..

a da se usvojio ustav od TIHICA I LAGUMDZIJA to se nikad ne bi desilo, i samo bi tapkali jos 4godine na istom mjestu gdje stojim vec 10godina dok su oni na vlasti...
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#56

Post by davis.ba »

revolutia wrote:
davis.ba wrote:Kako bi bilo da se ti zapitaš šta je Harisova stranka uradila za BiH budući da je na vlasti od rata?
oni nikad nisu imali apsolutnu vlast, tako da ne vidim smisao u tvom pitanju...
Hahaha. Legendarno. Nema šta.
revolutia wrote: samo znam da nas je Silajdzic prije par mjeseci spasio da genocidna tvorevina (zbog koje je poginulo 200.000 nasih ljudi) republika srpska jos vise ojaca..
Jest da smo stotinu puta pričali o ustavu ali eto ponovo ćemo. Reci mi koji dio amandmana koji su bili predloženi jača rs?
revolutia wrote: da njega nije bilo, kroz 2-3 godine bi se oni ocijepili od bosne, kao sto ce kosovo od srbije, kao ste je crna gora se ocijepila...
Koji dio u novom ustavu bi im omogućio odcjepljenje?
revolutia wrote: sa Silajdzicevim potezom, to se nece desit, jer je on sprijecio takav ustav, i jos nakon izbora evropski sud presudi u korist bosne (po pitanju tuzbe protiv srbije), tad ce biti moguce da bih postane jedinstvena i da moze napredovati ka evropi..
Evo recimo da sud presudi u našu korist, kome ćeš ti odnjeti tu presudu, kojoj institucij i tražiti da se ukine rs? Ko će biti taj koji će i stvarno ukinuti rs? I da li se ikad zapitaš šta bi bilo sa srbima da se stvarno rs ukine? Ma ja ne bi bilo novog rata, svi bi bili sretni i živjeli do kraja života. Divota.
revolutia
Posts: 246
Joined: 11/09/2006 20:07

#57

Post by revolutia »

davis, postavljas mi tu pitanja,

argumetuj mi suprotno...pa da vidimo sta tu imas reci...

ja ti samo pricam o trendu rascjepljenja balkana...

pukla je crna gora od srbije, otici ce uskoro i kosovo... da su uvedeni amandmani od tihica i lagumdzije, i za 2-3 godine bi se srpski entitet ocijepio od bosne..ovako ne moze...

postoje amandmani za novi ustav, koji se srecom nije prihvatio, gde entiteti dobijaju ovlastenja da na entitetskom nivou odlucuju o referendumu...je li to nije uvertira za ocjepljenje srpskog entiteta??
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#58

Post by davis.ba »

revolutia wrote:davis, postavljas mi tu pitanja,

a de ti meni covjece argumetuj suprotno...pa da visdimo sta tu imas reci...
Šta suprotno? Ti si rekao da su se ustavne promjene desile da bi rs ojačala i da bi se odcjepila za 2-3 godine? I sad ja trebam argumentovati suprotno iako ti nisi naveo nikakav dokaz? Koliko ti imaš godina?
revolutia wrote: ja ti samo pricam o trendu rascjepljenja bakana...

pukla je crna gora od srbije, otici ce uskoro i kosovo... da su u vedeni amandmani od tihica i lagumdzije, i za 2-3 godine bi se srpski entite ocijepio od bosne..ovako ne moze...
Ponovo ponavaljaš da su uvedeni amandmani rs bi se odcjepio? Ja ponovo pitam. Na osnovu kojeg dijela, koje rečenice tih amandmana si ovo zaključio?
revolutia wrote: postoje amandmani za novi ustav, koji se srecom nije prihvatio, gde entiteti dobijaju ovlastenja da na entitetskom nivou odlucuju o referendumu...je li to nije uvertira za ocjepljenje srpskog entiteta??
Ovo nije tačno. Kopiraj mi taj dio teksta ovdje ako je stvarno tako.
revolutia
Posts: 246
Joined: 11/09/2006 20:07

#59

Post by revolutia »

davis,

predlozene amandmane nemam u elektronskoj formi, pretpostavljam da ih ti imas, daj ih "zalijepi" ovde, pa ti mogu fino protumacit da kljucni amandmani ne idu u korist jedinsvtene bosne nego vode ka njenom rascjepljenju,

dakle, uzmi amandman koji utvrdjuje ovlastenja entiteta i ako budes pazljivo citao i razisljao malo sire, shvatit ces da je to previse ovlastenja za srpski entitet, i da to vodi razbijanju bosne...

eto, danas su predstavnici srpskog entiteta, sa cetnikom kostunicom potpisali sporazum o specijalnoj saradnji republike srbske i republike srbije. pa gdje to ima ?? gdje je tu cjelovita drzava bosna i hercegovina...

:x :x :x :x :x
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#60

Post by davis.ba »

revolutia wrote: eto, danas su predstavnici srpskog entiteta, sa cetnikom kostunicom potpisali sporazum o specijalnoj saradnji republike srbske i republike srbije. pa gdje to ima ?? gdje je tu cjelovita drzava bosna i hercegovina...

:x :x :x :x :x
Pa naravno ali zaboravljaš da su to uradili po sadašnjem ustavu. Dakle ne možeš kriviti amandmane za to.

Prijedlog za novi ustav imam pred svojim očima i nigdje nema ni govora o onome o čemu ti govoriš.

Evo ti u elektronskoj formi pa mi nađi.

http://www.sda.ba/Amandmani.pdf#search= ... 20ustav%22
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#61

Post by davis.ba »

Ima li? Nema ha.

Zajebali su vas. :-D

Da ste tako upućeni kako pišete za ovih 15 minuta bi našao to što tražiš.
revolutia
Posts: 246
Joined: 11/09/2006 20:07

#62

Post by revolutia »

prije svega, moram ti priznati da amadmani o kojima ja pricam i ovi tvoji nisu isti...da li stranka koja je predstavljena na ovoj strnaici na koju si me uputio stavila jedna amandmane u javnost a druge u federalni parlament, ne znam , jako sam skeptican sto se toga tice...

tako da cu te kratko zamoliti da smao obratis paznju na amandman 3, i bice ti jasno da tihic , a i lagumdzija koji ga je podrzavao, zele tim amandmanom da omoguce diktaturu po kojoj narod nema pravo da bira predsjednika, vec predsjednika drzave bira predstavnicki dom...

pa to nije ni diktatura vec samouprava, gdje narod nema mogucnost birati svog predsjednika, nego to politicari medjusobno (tihic, lagumdzija i njegovi siradnici) iza zatvorenih vrata biraju predsjendika, i to po mogucnosti dozivotno...

mislim, smijesno stvarno...
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#63

Post by davis.ba »

revolutia wrote:da li stranka koja je predstavljena na ovoj strnaici na koju si me uputio stavila jedna amandmane u javnost a druge u federalni parlament, ne znam , jako sam skeptican sto se toga tice...
Evo ti legendo iz parlamenta, isto sve:
http://www.parlament.ba/hrv/javne_raspr ... 20ustav%22
revolutia wrote: tako da cu te kratko zamoliti da smao obratis paznju na amandman 3, i bice ti jasno da tihic , a i lagumdzija koji ga je podrzavao, zele tim amandmanom da omoguce diktaturu po kojoj narod nema pravo da bira predsjednika, vec predsjednika drzave bira predstavnicki dom...

pa to nije ni diktatura vec samouprava, gdje narod nema mogucnost birati svog predsjednika, nego to politicari medjusobno (tihic, lagumdzija i njegovi siradnici) iza zatvorenih vrata biraju predsjendika, i to po mogucnosti dozivotno...

mislim, smijesno stvarno...
A šta bi sa jačanjem rs-a, odcjepljenjem za 2-3 godine?
samo znam da nas je Silajdzic prije par mjeseci spasio da genocidna tvorevina (zbog koje je poginulo 200.000 nasih ljudi) republika srpska jos vise ojaca..
da njega nije bilo, kroz 2-3 godine bi se oni ocijepili od bosne, kao sto ce kosovo od srbije, kao ste je crna gora se ocijepila...
prije svega, moram ti priznati da amadmani o kojima ja pricam i ovi tvoji nisu isti...
Pa to sam davno skontao, samo što ti tvoji ne postoje. :lol:

Kako vam samo nije mrsko pisati tolike gluposti?
haris ubleha
Posts: 516
Joined: 06/09/2006 11:24

#64

Post by haris ubleha »

revolutia wrote:pa to nije ni diktatura vec samouprava, gdje narod nema mogucnost birati svog predsjednika, nego to politicari medjusobno (tihic, lagumdzija i njegovi siradnici) iza zatvorenih vrata biraju predsjendika, i to po mogucnosti dozivotno...
:-D A ti davis pricaj argumentima, cinjenicama, postavljaj linkove... :lol: objasnjavaj principe parlamentarne demokratije a ovaj vas hajvan vuce za nos...
Ma, gori ste od ovog kretena... :lol:
revolutia
Posts: 246
Joined: 11/09/2006 20:07

#65

Post by revolutia »

pa samo sam ti pomenuo amandman 3, i odmah si prznao da nisi u pravu , a o ocijepljenju srpskog entiteta, za kojeg me pitas, pisacu ti i o tome, malo je kasno, tako da...nastavicemo diskusiju...
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#66

Post by davis.ba »

revolutia wrote:pa samo sam ti pomenuo amandman 3, i odmah si prznao da nisi u pravu ,
Ma ti si meni legenda. Sad ću te pitati da me citiraš gdje priznajem da sam bio u krivu oko toga što si već tvrdio?
a o ocijepljenju srpskog entiteta, za kojeg me pitas, pisacu ti i o tome, malo je kasno, tako da...nastavicemo diskusiju...
Hahahaha.

A ti davis pricaj argumentima, cinjenicama, postavljaj linkove... Laughing objasnjavaj principe parlamentarne demokratije a ovaj vas hajvan vuce za nos...
Ma, gori ste od ovog kretena...
Dosadili su, treba s vremena na vrijeme malo spustiti na zemlju. Reda radi. 8-)
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#67

Post by ulpinian »

Nisam htio otvarati novu temu o Teleringu pa ću svoje razočarenje staviti ovdje...
Stvarno sam ovog Matu smatrao nekim umjerenim i normalnim tipom, ali ono pitanje večeras gdje je poredio šerijatsko vjenčanje sa alkoholom... morbidno i bizarno... :-x
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#68

Post by Dado dijasporitus »

Predivno. Samo vi ser..... jedni po drugima i pricajte kako je ovaj ili onaj ubleha, dok vam Dodik ovdje lista 7 "boziji" zapovijedi sa pocetka teksta. A ser... sad i po meni. Ko je.... mene, ja sam dijaspora.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#69 Re: telering i milorad (shajkacha) dodik

Post by trlica »

bamby_tz wrote:neznam jeste li gledali sinocnu emisiju telering u kojoj je gostovao mirorad dodik evo nekih njegovih pogleda :
1. republika srpsak ... pa sve ostalo , a tamo u institucijam bih to se nesto u kuluarima desava to je imaginarna administracija itd.
2. referendum nije predizborni trik to se ozbiljno misli
2.1 prihvatanje odmah onih istih ustavnih reformi onakve kakave jesu
3. mene je medjunarodna zajednica postavila da se borim protiv muslimana- terorista u bih
4. bih je hricanska vecinska drzava
5. sta hoce taj mustafa ceric=sta hoce taj bosnjacki narod
6. mi cemo praviti put 5c kroz republiku srpsku.
7.sta ce bih u clanstvu islamske organizacije itd.
vecerasnjom emisijom mogli smo vidjeti kako o nama i nasoj drzavi misli koalicioni partner suljin i zlatkov , i jos jedna bitna stvar od svih politicara iz federacije i uz omalozavanja njihovo i njihovoga rada i stranka moglo se je primjetiti ,da je jedino harisa spomenuo nekoliko puta (naravno u negativnom konteksu), ali se vidi da bi vise volio kraj sebe imati sulju smutljivca i prevrtacha ,nego hareta ravnoprvnog da nekazem jaceg.
Bajramske muke Sulejmana Tihića
25.12.2007 18:22-od..S.F.

Šta se to događa u nekim tzv. bošnjačkim ili sarajevskim medijima zadnjih sedmica u vezi s najnovijim kritikama Sulejmana Tihića?

Da li se samo radi o, za naše okolnosti, uobičajenim klanovskim i stranačkim prepucavanjima u svrhu kadrovskih rješenja i zacrtanih projektnih pozicija? Ne! Medijska osviještenost demonstrirana zadnjih sedmica u slučaju već famoznog ulja iz robnih rezervi Federacije, sučeljavnje sa zločinom nad srpskim civilima na Kazanima, kritika Dodika i prozivanje Tihića zajedničko su djelo sarajevske medijske scene, a ne posao pojedinih medija i nekih struktura iza njih. I po izboru tema i po oštrini kritike pomenuta medijska situacija je odraz postojanja kritičke refleksije u medijima i njihove spremnosti da zatalasaju javnost i dovedu u pitanje pozicije nepravde i moći. To im je i funkcija. Naravno, pojedini lobiji će u svemu kratkoročno profitirati. Dugoročno, a to nas i zanima, ovdje je riječ o nečem mnogo ozbiljnijem. Ovo je pokušaj kritičkog suočavanja bosanskohercegovačke vlasti s njenim neradom, javašlukom, praznim obećanjima; ovo je nastojanje formiranja javnosti, probuđenog građanstva, nevladinog sektora s ciljem njihova ukupnog jačeg utjecaja na profil i karakter društva.

Razlozi za prozivanje Tihića kao šefa najjače, a time i najodgovornije bošnjačke stranke su raznoliki i brojni. Pojedini mediji već dugo upozoravaju na nedostatak njegovih liderskih sposobnosti, na činjenicu da se ne može biti šef najjače nacionalne stranke s tako malo inventivnosti, s intelektualnom prosječnošću i nedostatkom vizionarskih umijeća, bez strategijskih poteza i obnoviteljskih ambicija. Kritika je preučtiva riječ za ono što je o njemu ovih bajramskih dana rečeno. Jednostavno su ga pojedini novinari "odrali" šaljući u javnost najgoru moguću sliku o njemu kao osobi i političaru. Nemilosrdniji su bili prema njemu nego prema Dodiku. Tihiću se spočitava skoro sve, od nekulturnih uvreda na račun njegovog fizičkog izgleda, preko odricanja od Izetbegovićeve politike, paktiranja s komunistima, omalovažavanja žrtava rata, do izjednačavanja SDA sa SDS-om i Bobanovim HDZ-om. Jednom riječju, nezvanično mu se kaže da je krajnje vrijeme da odstupi s mjesta šefa stranke. Cijelo to vrijeme njegovi prvi stranački saradnici, a protivnici i na "prijestolje" pretendenti, traljaju ruke uvjereni da će im zlatna jabuka sama s grane pasti. Hoću da vjerujem, i pri tom do daljeg ostajem, da su ugledna novinarska imena koja su se poduzimala ovog kritičarskog posla zadnjih mjeseci to radila i rade iz osjećaja najdublje odgovornosti prema težini života naroda te nesređenosti države i društva, a ne radi nekih drugih pobuda. Tu jeste bilo i žučnih tonova i neprikladnih riječi i to se ne može osporiti, ali se ne može osporiti i pravo medija da u ime javnosti postavljaju pitanja i traže odgovore. Ovdje se kritika uvijek razumijeva kao neprijateljstvo i to jeste problem svake totalitarne provincije.

Izuzimajući iz razmatranja Tihićevu osobnost, da ne bude nesporazuma oko toga, može se reći da on politički simbolizira sve slabosti i nedostatke postizetbegovićevske politike kod Bošnjaka. On je njena personifikacija i njena rezultanta i samo on kao takav - prosječan, odmjeren, radin, uporan, taktičan, oportun, željan vlasti - svima odgovara. Jača i kvalitetnija politička ličnost u toj stranci ne postoji. I zato je on njen šef, a sad možete zamisliti sposobnost drugih. No, to nije problem. Problem jeste u tome što se jača ličnost u toj stranci iz njenih struktura ne može ni pojaviti, a što nam svima takav lider i vizionar budućosti društva treba. To je ono što smeta i medijima i javnosti. Smeta im prevaga tog sitnošićardžijskog, činovničkog i trgovačkog mentaliteta u nacionalnom pokretu, u državnim poslovima, u ukupnoj politici. Smeta im neodgovornost, neprofesionalnost, nesposobnost, zaokupljenost ličnim interesima i bahatost provincijaliziranih činovnika na svim razinama vlasti. Smeta im vladavina prosječnosti, šutnje, gramzivosti i pokornosti. Užas jedan! Svijest kojoj su granice svijeta ocrtane mahalskim fenjerima počiva na devizi: "ne talasaj". Takva svijest ne gradi državu, ne brine se o narodu, ne interesuje je budućnost; njena je deviza: od danas do sutra i pomalo ali sigurno. Na takvoj logici Bošnjaci evo propadaju zadnje stoljeće i po i nikako da se njihovi predvodnici opamete.

Zamislite sada jedno takvo političko vodstvo u pregovorima o budućnosti države, o ustavnim promjenama npr. A takvi pregovori dolaze. Komična i srećom neuspjela epizoda s Berizom Belkićem i famoznim protokolom o radu jednog doma državnog parlamenta govori da je stanje u drugim, uvjetno rečeno bošnjačkim strankama, isto ili gore. U njima također, mislimo na Stranka za BiH i SDP, vlada duh autoritarnosti; ličnost vođe je prenaglašena i karijera se stiče slaganjem s njegovim mislima i pogađanjem s njegovim željama. Apsolutna prevaga taktičkih ličnih, grupnih i donekle stranačkih interesa, a o nacionalnim i državnim brigu ne vode. Stoga se valja zapitati o stepenu intelektualne kompetentnosti, političke zrelosti i moralne odgovornosti bošnjačkog političkog vodstva u predstojećim reformama države i društva. Pitanje je šta oni takvi kakvi jesu tu mogu u ovom času učiniti. Lično mislim jako malo, toliko malo da mogu čak izgubiti i ono što već imaju. I to je najveći problem!
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#70

Post by zavrzlama »

ovdje se zakuhalo pravo :)

dajete Dodiku preveliki publicitet..tip laje jer mora..glavusa u pitanju...on odradjuje prljav posao za Srbiju nebi li se MZ prepala rata u BIH i tako prolongirala odluku za Kosovo i to je to..BIH niti moze Dodik podijeliti niti Bosanci i Hercegovci sacuvati ako MZ bude interes njena podjela ili opstanak....a MZ morate znati je interes cjelovita BIH iz jednog sasvim drugog razloga....BIH je brana ka sirenju Pravoslavlja i Ruskog uticaja na Evropu i Vatikan..a ujedno su im potrebni razjedinjeni i slabi bosnjaciu njoj i to je to.... Srbiji je preostalo jedino BIH kao potencijalno zariste za praznjenje frustracija i zato Dodik radi ovo sto radi..on zeli da isprovocira i uvede BIH u rat ...medjutim sve je izgledniji kvar na desnom motoru novog aviona vlade rs-a... :)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#71

Post by mostarac »

Zanimljivo je jedno. Stranka za BiH je uvijek bila u vlasti a sav svoj javasluk i nerad je do prije godinu dana krpila na druge i drugi su placali njihove lopovluke, kriminal, javasluk i uopste sve sto ide uz njih a ne ide nista lijepo. Danas su takodjer u vlasti, opet nisu najjaca stranka naravno, ali danas se zbog hareta njima fakturisu svi grijesi ove vlasti, pa i grijesi SDA koja ima daleko vise vlasti od SBiH-a. Iako su i jedni i drugi prava govna, moze se reci da je SDA za sve sto se lose dogadja u zemlji prilicno neokrznuta iako Brankovic uspjeva da bude gori cak i od Terzica i sve lose se fakturise na racun Silajdzica. Ako nista lijepo je vidjeti da i Silajdzicu neko uradi ono sto je on godinama radio drugima, a fakture mu stizu u najgorem casu, jer mislim da cak ni bicakciceva vlada nije imala poraznije rezultate od Spirica i Brankovica. Mozda je doslo vrijeme naplate dugova, ali je evidentno da Tihica ljudi jako malo spominju i da za 90% stvari krive Silajdzica. SDA ce pred izbore skloniti brankovica kao sto je sklonila i Terzica i Hadzipasica (ko njih dvojicu jos spominje), a na ledu i vjetrometini ce ostati on sam glavom i bradom Haris Silajdzic. Bas me zanima sta ce uraditi po tom pitanju najveci ublehas balkana a i sire
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#72

Post by Alfaromeo »

Kako kaze Tihic mislim prije 2 sedmice u int. za Oslobodjenje
,, Ma da mi je znati ko ga cuva i stiti..
Kaze tip pa vjerovatno Moskva
kaze Tihic
,, Pa dobro to svi mislimo ali ima neko jaci,ma da mi je znati ozbiljno,,
I ja licno mislim da stvarno nesto ima u ovome svemu nemoguce je da jedan politicar na tako visokoj funkciji kao sto je predsjednik vlade rs moze toliko da laje i valja bljuvotine,mislim i za njega je previse
Mislim da ce stara elita ponovo da pobijedi
Zasto?
Pa zato sto koalicija Silajdzic - Dodik u njihovim ocima fantasticno funkcionise
Ti haras rs a ja federacijom
Iskreno sta covjek moze vise pozeljeti
Raj za ekonomiju porodice..
formula je jednostavna niko se nikome ne mijesa u unutrasnje stvari to jest poslove,znaci krcmi u svom pasaluku a ja cu u svome..
Predizborna kampanja ce biti vec poznata..
Kad Silajdzic vrisne da je dosao trenutak da ukine rs,bosnjaci padaju u trans
Mislim ovo je u mojim ocima najsmijesnija stvar ravna naucnoj fantastici
Dodikov odgovor je vise nego logican i slijedi odc. rs od bih,ista naucna fantastika samo u drugom obliku..
Niti je Dodik moze izdvojiti niti Silajdzic ukinuti,jednostavno ali masa se uvijek pali,ali sta drugo ocekivati od prosjecnog bosanca
Svi mi to dobro znamo ali kako promijeniti misljenje masi koja ih dovodi na vlast
Prosto nemoguce
Znaci imamo to sto imamo sami birali a sad je vrijeme da platimo racun
U mojim ocima je Dejton mala beba za ovo sto se radi, mislim manje zlo
Post Reply