Pa do kada ce djubrad negirati zlocine?

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/08/2006 13:17

DobroJutroKolumbo wrote:E pa ja sam misljenja i prije nego sto su ovi cetnici bilo sta izjavili da je neka pijana budala bacila bombu ili su to narucili Tihic i kompanija... Na zalost po meni je to moguca istina upravo da se skrene sa istrage...Sad vi mene svi osudite sto ovako pricam ali vjerujte da je to moguca istina, u onom momentu Srbi nisu imali motiva da naruce nesto tako, samo bi dodali ulje na vatru...! SVe u svemu jadan nas "dedo" Alija , pored vakih muslimana na vlasti ja mislim da se okrece u mezaru!!! :(
Pijana budala ne posjeduje vojni eksploziv i sporogoreci fitilj, to je bar svakom laiku jasno... :?

Teorija po kojoj je Tihic i slicni narucili ovo teroristicko djelo je ista ona prica po kojoj smo sami sebe granatirali i ubijali. Ali evo ja necu svoje tvrdnje pravdati po onoj zar nije ocigledno, vec se pitam da li kod tebe postoji treca varijanta o podmetanju bombe na mezar Alije Izetbegovica? Ne tvrdis valjda da su i prijetece pismo Tihic i Oric poslali sami sebi?

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 13:32

Prati novine pa ces vidjeti protiv koje je firme usmjerena istraga, tko je vlasnik vozila stranih tablica koje se trazi? Sve sami Bosnjaci, zasad.

terapija

Post by terapija » 16/08/2006 13:44

bleka wrote:Jebiga samo sabur a kod kuce cistiti oruzje.

Yebo vas rat vise zar vam nije dosta????
Ima li iko normalan u ovoj BiH da jednom zauvijek kaze zdraoo ovim nacionalistima...

I Balijama i Cetnicima i Ustasama (po abecedi)

Znas se sta je bilo u ratu. BiH je napadnuta. Ali nikada necemo dobiti proces protiv Srbije jer Evropa nije zainteresirana. Ali to nije razlog da trpimo ovu djubrad na vlasti

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 13:56

Tocno tako. Izgleda da je ovdje zabranjeno misliti svojom glavom i propitivati neke zadane velicine. Ostavimo neka istrazitelji urade svoje. Ako uopce i urade. Jos jedna stvar prije par mjeseci je ista cetnicka organizacija uputila pismo namjere za ubojstvo prema Miloradu Dodiku, ali se o tome nije pisalo ni jedan posto kao Tihicu i Oricu. Ne znam dokle ce se poklanjati paznja nekim piscima dok nam pravi kriminalci ruju po drzavi. Nije se ovako digao citav policijski aparat za bilo sta u drzavi, ali se dize kad netko digne mezar. Dakle, vazniji su nam mrtvi nego zivi. To nam porucuje drzava, ili u prevodu imacete bolji zivot na onom svijetu.

kiddo

Post by kiddo » 16/08/2006 13:58

Svima je vec jasno tko je postavio ovu bombu na grobu Alije!
Savrsen potez pred izbore kako bi se okupio bosnjacki narod kako bi glasao za bosnjacke stranke.
Gle slucajnosti,kamere uklonjene bas 15 dana prije eksplozije.Ma nemoj?
I bas bi se neki Srbin usudio doci u Sarajevo i to u "najmuslimanskiji" dio grada i baciti bombu.Pa to je isto kao da neko dodje u sred Bjeljine i baci bombu na neku spomen ploču.

Uostalom,ovakve ste poteze vec specijalizirali.Sjetite se samo markala 1 i 2!Tko jos vjerujue da su to bacili srbi ili je lud ili glup...

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/08/2006 14:14

Liska wrote:Prati novine pa ces vidjeti protiv koje je firme usmjerena istraga, tko je vlasnik vozila stranih tablica koje se trazi? Sve sami Bosnjaci, zasad.
Kao sto sam ocekivao, argument 0. Da si do kraja pratio i procitao te novine vidio bi da je ta firma odrzavala opremu za nadzor pa samim tim je logicno da krenu od te firme iz razloga sto kamere tada nisu radile.

kiddo

Post by kiddo » 16/08/2006 14:15

Ne znam sigurno da li je to bio slucaj sa Markalama,ali sam prisustvovao u dva slucaja (i to u centru grada) kada je neko vikao "snimaj,je.bem ti,snimaj" i nakon 5 sec pada granata!btw. Ne zivim vise u BiH,ali sam se rodio i zivio u Sarajevu,tako da znam o cemu pricam!

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/08/2006 14:21

Liska wrote:Tocno tako. Izgleda da je ovdje zabranjeno misliti svojom glavom i propitivati neke zadane velicine. Ostavimo neka istrazitelji urade svoje. Ako uopce i urade. Jos jedna stvar prije par mjeseci je ista cetnicka organizacija uputila pismo namjere za ubojstvo prema Miloradu Dodiku, ali se o tome nije pisalo ni jedan posto kao Tihicu i Oricu. Ne znam dokle ce se poklanjati paznja nekim piscima dok nam pravi kriminalci ruju po drzavi. Nije se ovako digao citav policijski aparat za bilo sta u drzavi, ali se dize kad netko digne mezar. Dakle, vazniji su nam mrtvi nego zivi. To nam porucuje drzava, ili u prevodu imacete bolji zivot na onom svijetu.
Posto ti logika nije jaca strana moram ti opet crtati. Slucaj podmetanja bombe na mezar Alije Izetbegovica nije obicno, ako postoji obicno, bacanje bombe zbog reketa ili slicnog, vec klasicni teroristicki cin!!! T E R O R I Z A M, ako ti jos uvijek nije jasno pokusaj da datu rijec ukucas u google i sve ce ti se samo kazati. Ako ni tada ne shvatis onda definitivno imas problem koji na ovome forumu necec moci rijesiti. :sad:

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/08/2006 14:23

kiddo wrote:Ne znam sigurno da li je to bio slucaj sa Markalama,ali sam prisustvovao u dva slucaja (i to u centru grada) kada je neko vikao "snimaj,je.bem ti,snimaj" i nakon 5 sec pada granata!btw. Ne zivim vise u BiH,ali sam se rodio i zivio u Sarajevu,tako da znam o cemu pricam!
Da, hm, i taj sto je vikao i sto je snimao bas znao gdje da stane i da ga ne pokose geleri... :-? Da samo malo smanjis dozivljaj mozda bi ti i povjerovali, ovako... :lol:

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 14:35

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Liska wrote:Tocno tako. Izgleda da je ovdje zabranjeno misliti svojom glavom i propitivati neke zadane velicine. Ostavimo neka istrazitelji urade svoje. Ako uopce i urade. Jos jedna stvar prije par mjeseci je ista cetnicka organizacija uputila pismo namjere za ubojstvo prema Miloradu Dodiku, ali se o tome nije pisalo ni jedan posto kao Tihicu i Oricu. Ne znam dokle ce se poklanjati paznja nekim piscima dok nam pravi kriminalci ruju po drzavi. Nije se ovako digao citav policijski aparat za bilo sta u drzavi, ali se dize kad netko digne mezar. Dakle, vazniji su nam mrtvi nego zivi. To nam porucuje drzava, ili u prevodu imacete bolji zivot na onom svijetu.
Posto ti logika nije jaca strana moram ti opet crtati. Slucaj podmetanja bombe na mezar Alije Izetbegovica nije obicno, ako postoji obicno, bacanje bombe zbog reketa ili slicnog, vec klasicni teroristicki cin!!! T E R O R I Z A M, ako ti jos uvijek nije jasno pokusaj da datu rijec ukucas u google i sve ce ti se samo kazati. Ako ni tada ne shvatis onda definitivno imas problem koji na ovome forumu necec moci rijesiti. :sad:
Hajde mi navedi neku definiciju terorizma. Koliko se ja sjecam terorizam se sprovodi nad zivim ljudima. Navedi mi neki slican teroristicki akt u svijetu ili je ovo prvi. Ako je prvi, onda je jos rano da ga zovemo teroristickim aktom jer ga prvo trebamo definirati.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/08/2006 14:45

Liska wrote: Hajde mi navedi neku definiciju terorizma. Koliko se ja sjecam terorizam se sprovodi nad zivim ljudima. Navedi mi neki slican teroristicki akt u svijetu ili je ovo prvi. Ako je prvi, onda je jos rano da ga zovemo teroristickim aktom jer ga prvo trebamo definirati.
Napad na spomenike pa i one nadgrobne eksplozivnom napravom je terorizam, to bi trebao znati. Pogotovo ako se uzme u obzir da je napadnut mezar osobe koja za Bosnjake predstavlja simbol odbrane. Kako bi nazvao da neko istom metodom napadne spomenik Franje, Kennedy-a ili Adenauer-a?

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 14:58

Ne bih ga nazvao terorizmomi i zato te molim da mi navedes slican cin u svijetu a koji je nazvan terorizmom. Nazvao bih ga gluposcu, kriminalnim cinom ali sve u zavisnosti od rezultata istrage. Terorizam se odnosi na zive ljude i njegov cilj su zivi ljudi. Dizanje aviona u zrak se ne moze porediti sa unistenjem necijeg mezara, pa tko god on bio. A stoji i dalje cinjenica da ovdje policija jace reagira na dizanje jednog mezara nego na npr. ubojstvo u atentatu jednom ministra. Da ne govorimo o mnogobrojnim ubojstvima povratnika sirom BiH, koji su se mogli karakterizirati terorizmom, ali nisu. E po meni su ubojstva povratnika terorizam a ne dizanje mezara u zrak.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/08/2006 15:04

Liska wrote:Ne bih ga nazvao terorizmomi i zato te molim da mi navedes slican cin u svijetu a koji je nazvan terorizmom. Nazvao bih ga gluposcu, kriminalnim cinom ali sve u zavisnosti od rezultata istrage. Terorizam se odnosi na zive ljude i njegov cilj su zivi ljudi. Dizanje aviona u zrak se ne moze porediti sa unistenjem necijeg mezara, pa tko god on bio. A stoji i dalje cinjenica da ovdje policija jace reagira na dizanje jednog mezara nego na npr. ubojstvo u atentatu jednom ministra. Da ne govorimo o mnogobrojnim ubojstvima povratnika sirom BiH, koji su se mogli karakterizirati terorizmom, ali nisu. E po meni su ubojstva povratnika terorizam a ne dizanje mezara u zrak.
Potpuno pogresno, terorizam se ne odnosi samo na zive ljude.
Kazneno djelo: terorizam (odnosno teroristički čin) definira se kao čin koji, s obzirom na svoju prirodu i kontekst, može ozbiljno naštetiti državi ili međunarodnoj organizaciji, te koji je počinjen s namjerom ozbiljnog zastrašivanja stanovništva, ili nezakonitog iznuđivanja (prisiljavanja) vlade ili međunarodne organizacije da nešto čine ili da se suzdrži od nekog čina, ili ozbiljnog destabiliziranja ili uništavanja temeljne političke, ustavne ili gospodarske strukture zemlje ili međunarodne organizacije.
Sam teroristički čin ostvaruje se zapravo izvođenjem običnog kaznenog djela kojem upravo namjera daje terorističku kvalifikaciju. Kazneno djelo terorizma može se ostvariti :
a) napadom na život osobe i može uzrokovati smrt
b) napadom na fizički integritet osobe
c) otmicom ili uzimanjem talaca
d) uzrokovanjem ekstenzivnog razaranja vladinih ili javnih građevina, transportnog sustava, infrastrukture, uključujući informacijske sustave, fiksne platforme na epitalnom pojasu, javna mjesta ili privatnu imovinu s vjerojatnošću ugrožavanja ljudskih života ili s učinkom znatne gospodarske štete
e) otmicom aviona, broda ili drugog sredstva javnog transporta ili transporta dobara
f) proizvodnjom, posjedovanjem, stjecanjem, prijevozom, opskrbom ili uporabom oružja, eksploziva ili nuklearnog, biološkog ili kemijskog oružja
g) ispuštanjem opasnih tvari ili uzrokovanjem požara, eksplozija ili poplava koje imaju za posljedicu ugrožavanje ljudskih života
h) ometanjem ili smetanjem opskrbe vodom, energijom ili drugim fundamentalnim prirodnim izvorima, a koji ima za posljedicu ugrožavanje ljudskih života
i) prijetnjama da će se počiniti bilo koje od spomenutih djela.

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 15:17

uzrokovanjem ekstenzivnog razaranja vladinih ili javnih građevina, transportnog sustava, infrastrukture, uključujući informacijske sustave, fiksne platforme na epitalnom pojasu, javna mjesta ili privatnu imovinu s vjerojatnošću ugrožavanja ljudskih života ili s učinkom znatne gospodarske štete

Gdje ti u ovom dijelu vidis nesto u sto se uklapa mezar. Nije cak ni vjerojatno ugrozavanje ljudskih zivota niti je nastupila znatna gospodarska steta. Nije doslo do nicega sto je navedeno ovdje ali pri napadima na povratnike je dolazilo do unistavanja privatne imovine, neki ljudi su ubijeni ali to ipak nije terorizam. Prije ce biti da je terorizam ono sto nekome odgovara da bude u datom momentu.

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 15:19

Isto tako ne vidim da je doslo do ozbiljnog zastrasivanja stanovnistva. Ako jeste, objasni mi na koji nacin. Ja to u Sarajevu bas i ne vidim. Veca su opasnost one bombe koje su pale na Alipasinom pa ih ipak nitko ne proglasava terorizmom.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 16/08/2006 15:22

Liska wrote:uzrokovanjem ekstenzivnog razaranja vladinih ili javnih građevina, transportnog sustava, infrastrukture, uključujući informacijske sustave, fiksne platforme na epitalnom pojasu, javna mjesta ili privatnu imovinu s vjerojatnošću ugrožavanja ljudskih života ili s učinkom znatne gospodarske štete

Gdje ti u ovom dijelu vidis nesto u sto se uklapa mezar. Nije cak ni vjerojatno ugrozavanje ljudskih zivota niti je nastupila znatna gospodarska steta. Nije doslo do nicega sto je navedeno ovdje ali pri napadima na povratnike je dolazilo do unistavanja privatne imovine, neki ljudi su ubijeni ali to ipak nije terorizam. Prije ce biti da je terorizam ono sto nekome odgovara da bude u datom momentu.
S namjerom ozbiljnog zastrasivanja stanovnistva je sasvim dovoljno da se podvede pod terorizam. Mezar A.I kao i Memorijalni kompleks Kovaci jeste dio javne gradjevine...

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 16/08/2006 22:47

@Liska

Ma de ne seri! Na nekoj drugoj temi osporavas ustaski genocid i agresiju i izjednacavas strane. Pa onda negdje pricas kao ratno Predsjednistvo nije bilo legalno i odluke Suda jer su dominirali Bosnjaci i slicna sranja i evo sad negiras TERORIZAM nad mrtvim Alijom i eto k´o "ne treba se policija toliko brinut" i Bosnjaci su krivci. Svi mi vidimo kud i gdje gravitiras!

@kiddo
Mrs seljacino jos malo pa smo svi sebe poubijali! Idi preko Drine i ne vracaj se!

@Drvosjeca iz Dejcica
Bravo ali sta trosis energiju na ove budale... :roll:

Rog Milo

Post by Rog Milo » 16/08/2006 23:15

Zdravo ljudi,

Ja sam Srbin iz Bosne koji zivi veoma dugo u inostranstvu.
Meni su Hrvati i Muslimani pobili vise od pola familije u toku onog rata iz 1941.
Bilo je svega u toj titovoj Bosni i Hercegovini i posle tog rata, znali smo ko su ubice, a na njih nismo smjeli ni rukom pokazati, bili su "zasticeni" a i zivjeli su bolje od nas, valjda zbog svojih "zasluga". Secam se da je onaj Mikulic (ime sam mu zaboravio) bio posebno uticajan u nasem kraju, i bio je mnogo protiv bilo cega srpskog.

Mi nismo imali nameru da se svetimo i sta ti ja znam jos, ipak je mir medju ljudima bio najvazniji, ali nismo zaboravili sta nam je ucinjeno u proslosti.
U medjuvremenu, mi smo se zenili i udavali, dobili smo i jednu Muslimanku u familiji ciji je otac bio ratno siroce iz WWII zbog "cetnika" kako vi volite da nazivate Srbe.
Imamo i par clanova familije koji su iz hrvatske i, makedonije i Slovenije.

Dogadjaji iz 90-tih godina su nas "iznenadili" ali trudili smo se da pomognemo jedni drugima, bili smo pazljiviji jedni prema drugima nego ikad ranije kada je bilo u pitanju nase nacionalno i religiozno poreklo.

Ja sam bio srpski dobrovoljac u Bosni, sta da Vam kazem a da Vas ne uvredim, zar zaista mislite da su Srbi toliko krivi, zar zaista mislite da je Alija bio tako "dobar" za Bosnu ...
Ja nisam sreo u Srbiji ljude koji misle da su Muslimani ili Hrvati toliko krivi, kao sto vi mislite za Srbe, a niko i ne govori o "velikim junackim djelima" Milosevica.

Vas biuvsi visoki komesar za BIH, onaj Engleski liberal, Vas je ili NAs je dozivljavao kao stoku, napravio je sebi velike pare, sejao je mrznju medju nama ili vama (kako vec hocete), a po povratku je ispricao na BBC da BIH sada izgleda bolje nego Irska.

Niste vi glupi koliko oni misle, niti ste oametni koliko vi mislite, ali ste i posle 10 godina od rata jos opsednuti "cetnicima" i sva vasa nevolja je zbog Srba.
Niste vi jedini koji ste gubili, a niste ni najvise izgubili ako tako mislite.
Ne znam samo zasto ne dobijate ono za sta ste "borili".

Mi smo morali da odemo iz te titove BIH jer smo shvatali da nam se sprema omca oko vrata jos 1971. Nismo mogli da nista promenimo, samo smo mogli da odemo jer nismo hteli da cekamo da moramo da odemo.

Nema ljutnje, zivot je jednacina sa milion nepoznatih, ne znamo sta nas ceka iza ugla. Ja ne verujem u Boga, ali ga se bojim.
Vama (mislim vecini) je sada Alah postao najvazniji, a ne posten i vredan covek, govorite vas jezik koji postaje meni sve manje razumljiv, zivite tesko, a drugi su vam najvise krivi.
Bio sam ja kod vas nekoliko puta (ja govorim engleski bez akcenta), promenice te vi i politicare, cak i ekonomiju ali glavni problem ce biti u vasim glavama.
Nazalost, nije bolje ni u Srbiji, ali bar nema tolike mrznje i zavisti.

Zivot ce naci svoj put, ali 4 brata moje pokojne babe ne prezivese tu noc 1941. Da li sam ja trebao kriviti za to "Muslimane" ili "Ustase"?

zavrzlama

Post by zavrzlama » 16/08/2006 23:46

@rog milo

Da bi bolje razumio situaciju u BIH ...pokusat cu ti dati sliku svega da ti bude lakse da shvatis sta je BIH i sta se dogodilo .

Zamisli da u Srbiji zivi 30% muslimana i da je bivsa JNA pocetkom 92-e bila u potpunoj kontroli BIH i onih muslimana u Srbiji i da su oduzeli svo teze naoruzanje od srba u srbiji i za dva mjeseca okupirali 70% Srbije i pri toj okupaciji ubili oko 70 000 srba porusili sve i jednu pravoslavnu crkvu,otvorili preko sto konc logora i tu 3,5 godine ubijali i mucili narod.Onih ostalih 30% Srbije unistavali granatama,snajperima i zaustavljanjem humanitarne pomoci.Posle rata uzeli 40% vecinskih srpskih gradova u neki svoj entitet i nazvali ga "republika muslimanska"

Pobili kompletno musko stanovnistvo recimo grada Kursumlije i danas tu red uvodi muslimanska policija prezivjelim srbima iz rodenog grada.

Onih 70% gradana koji su nemuslimani trpi opstrukciju tih 30% muslimana i neda zemlji da ide ka EU i da postane normalna drzava..

To je BIH u prevodu sada....kad ovo razumijes i preslikas na Srbiju shvatit ces...sta je BIH ....sto se ratovalo....i shvatit ces da Bosanci i Hercegovci traze minimum svih minimuma u odnosu na cinjenicu koliko su cisti u odnosu na one koji su protiv BIH.

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 16/08/2006 23:57

pozdrav
Ja nisam sreo u Srbiji ljude koji misle da su Muslimani ili Hrvati toliko krivi, kao sto vi mislite za Srbe
Nije objektivnost izjednaciti zaracene strane, nego objektivno analizirati ciljeve rata i metode vodjenja. Sama cinjenica da se ARBiH borila za multietnicku drzavu, dok su VRS i HVO djelovale u interesu "Republike Srpske", odnosno "Hrvatske Republike Herceg Bosna", je jedan od argumenata koji onemogucavaju izjednacavanja. Drugi je reakcija drzavnih organa na samovolju, odnosno cinjenica da su sarajevski operativci likvidirali Cacu, Juku (i njima slicne), dok je Arkan do mafijaskog obracuna bio "ugledni gradjanin" Srbije. Treci je u odnosu prema sudskim organima. Bosnjaci su sve i jednog zvanicno optuzenog za ratne zlocine poslali u Haag, a priroda borbe koju su Bosnjaci vodili nije dozvolila da se podrzi skrivanje. Prema dostupnim anketama, manje od pola srbijanskog stanovnistva podrzava hapsenje Mladica. Cetvrti i najvazniji je u broju ubijenih, odnosno sistemu koji ih je vodio na gubilista.

Dakle cak i da si u pravu kada kazes da Srbijanci ne misle o Bosnjacima ono sto Bosnjaci generalno misle o Srbima, razlozi su ocigledni.

Taj stav Bosnjaka je relativno lako ispraviti. Kada se eliminise rezultat rata olicen u postojanju "Srpske", kada srpski narod podrzi rusenje crkava koje su izgradjene u dvoristu Fate Orlovic, odnosno u Divicu na mjestu srusene dzamije, kada srpski narod podrzi hapsenje optuzenih za ratne zlocine, Bosnjaci ce vjerovatno i prestati s pricom o Srbima koji ne postuju sud, nego samo silu.

Naravno, ja licno ne pravim razliku izmedju naroda i uvjeren sam da postoje samo dobri i losi (u svim nacijama, plemenima i zajednicama). Ali ti govoris o Bosnjacima, pa otud i tako monohromno objasnjenje.

pozdrav

The Man

Post by The Man » 17/08/2006 00:02

joj što raja bulazni to je nevjerovatno....pričekajte mjesec dana pa če sve biti "normalno".... :roll:

Neutrinum

Post by Neutrinum » 17/08/2006 00:13

mr__bosnjak wrote:I onda ih optuzio za samoubistvo....
iz zasjede

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 17/08/2006 00:28

Neutrinum wrote:
mr__bosnjak wrote:I onda ih optuzio za samoubistvo....
iz zasjede
S ledja...

Nego gledaj ovih dobrovoljaca sto im se nesto budi necista svjest, pa se javljaju sa tuznim ispovjestima svojim. Kao, zivjeo sam u Americi i govorio perfektan Engleski i onda je jedan dan poceo rat te su zapalili mi sjeno ispred familijarne kuce u Sljokaci Donjoj te sam od muke prozoborio jezikom maternjim, nazuo opanke, prifati'o se papovk'e i vratio film na 1941-vu.

Neutrinum

Post by Neutrinum » 17/08/2006 01:38

kako je jadan ovaj nas narod slavenski... postali smo barbari devedesetih, a bili smo neko i nesto. i sve to smo prokockali zarad vlastitih pozuda grupe ljudi, koji su iskoristili sve prethodne nesrece... a onaj arkanov govor, e jest co`ek vala, intelektualac. TAKO NAM I TREBA KAD SMO GLUPI. u pravu je Pejakovic kad kaze: "Znam ja nas, jebo ti nas"!!!

Liska

Post by Liska » 17/08/2006 08:45

mr__bosnjak wrote:@Liska

Ma de ne seri! Na nekoj drugoj temi osporavas ustaski genocid i agresiju i izjednacavas strane. Pa onda negdje pricas kao ratno Predsjednistvo nije bilo legalno i odluke Suda jer su dominirali Bosnjaci i slicna sranja i evo sad negiras TERORIZAM nad mrtvim Alijom i eto k´o "ne treba se policija toliko brinut" i Bosnjaci su krivci. Svi mi vidimo kud i gdje gravitiras!

@kiddo
Mrs seljacino jos malo pa smo svi sebe poubijali! Idi preko Drine i ne vracaj se!

@Drvosjeca iz Dejcica
Bravo ali sta trosis energiju na ove budale... :roll:
Ne seri. Eto vidis kamo ja gravitiram, pa da ti kazem kamo ti gravitiras. Gravitiras navodnoj gradjanskoj BiH u kome ce Bosnjaci biti temeljni narod. Srbi i Hrvati ce biti cijenjeni onoliko koliko se mogu naguziti, ni manje ni vise.
Prema Ustavu RBiH, mandat Alije kao Predsjednika Predsjednistva je mogao trajati godinu dana. Trajao je nekoliko puta duze. To je povreda Ustava, ali sam ja svjestan da to nije povreda Ustava ako je napravio Alija. Reci mi na kojim su izborima izabrani hrvatski predstavnici koji su bili u Predsjednistvu 1993. i poslije. Sto se tice ove istrage, svi dokazi i istraga su usmjereni prema Bosnjacima, dakle nemam nikakve averzije samo sam napisao ono sto se desava i sto je preneseno preko medija. Ali eto ja sam kriv a na mediji i policija. Tipicna zamjena teza, iz one predratne skole. Sto se tice ustaskog genocida, ne mogu ga podrzavati jer je moja baka sa svojom maloljetnom bebom ubijena u Jasenovcu. A za agresiju cu opet ponoviti- Kakav vam je to agresor s kojim ste saveznici tri godine rata i sa kojim idete u oslobodilace akcije? Stvarno je li netko normalan ide u oslobodilacke akcije sa svojim agresorom? Mozes li mi odgovoriti na to? Ne sporim da je agresor ali je pitanje upuceno vama- kako mozete oslobadjati zemlju s agresorom. To vise govori o vama nego o agresoru koji je po definiciji netko negativan. Ali kakav je onaj koji suradjuje sa svojim agresorom? Kad to uradi Fikret Abdic, onda je notorni izdajnik. Kad Alija uradi istu stvar, spasio je Bosnu. :?

Post Reply