Gen. Dudak

bozur

Post by bozur » 09/08/2006 13:02

grom iz vedra neba zasto se ti osjecas napadnutim? Stvarno zasto ne branis one tpove iz crne hronike? :D
Ne mozes ti tako na svaki zlocin od strane Bosnjaka ici sa onim otrcanim: "ali i oni su". Mozes tako do sutra :lol:

wolf lobovski

Post by wolf lobovski » 09/08/2006 13:15

nas bosance i hercegovce samo debela nevolja zna i moze da ujedini. dokaz ovome je agresija srbije i crne gore na BiH. kakav smo samo narod, vise volimo tudje zlo nego svoje dobro. u situcaji smo kao i u drugom svjetskom ratu. vanjski neprijatelji i domaci izdajnici, samo nam jos partizani fale da to rijese. a sto se tice generala atifa dudakovica samo cu reci generale glavu gore i nedaj bagri agresorskoj da te slome.

erazmo

Post by erazmo » 09/08/2006 13:28

mostarac wrote: P.S. rat u Bihacu je bio tako gadan da nisam bas primjetio da je Bihac srusen ili stradao, a bio sam 1996. godine u njemu pa o hraborsti onda mozemo pricati i osloboadjanju dogovorenog teritorija.
e, jebiga buraz...
nemoj pricati o onom gdje nisi bio
i o vremenu koje nisi proveo

u najmanju ruku je degute

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 09/08/2006 13:29

Haj Tomo prosetaj malo,

Da je Tudman iskreno bio za cijelovitu BiH, Oluja bi se nastavila do Drine (naravno, u toj bosanskoj Oluji ARBiH bi imala glavnu rijec) a Hrvati bi sada uzivali u Banja Luci i Bosanskoj Posavini

Samo se ti Tomo brini za hrvatsku politiku i pustise bosanske !

Zbog zlocinacke Tudmanove politike sada Hrvati i Bosnjaci pate u tzv. rs

Bosna i Hercegovina zna ko su njezini heroji i branitelji, nikakva cetnicka propaganda to ne moze ukaljati !

Grom iz vedra neba, imas moju podrsku !

Tomo82

Post by Tomo82 » 09/08/2006 13:57

BiH_Izbjeglica wrote:Haj Tomo prosetaj malo,

Da je Tudman iskreno bio za cijelovitu BiH, Oluja bi se nastavila do Drine (naravno, u toj bosanskoj Oluji ARBiH bi imala glavnu rijec) a Hrvati bi sada uzivali u Banja Luci i Bosanskoj Posavini

Samo se ti Tomo brini za hrvatsku politiku i pustise bosanske !

Zbog zlocinacke Tudmanove politike sada Hrvati i Bosnjaci pate u tzv. rs

Bosna i Hercegovina zna ko su njezini heroji i branitelji, nikakva cetnicka propaganda to ne moze ukaljati !

Grom iz vedra neba, imas moju podrsku !
Jesi cuo za akciju Una? Kad su Crne Mambe napravile mostobran pa je dosla zapovijed za povlacenje (pri cemu je od topnistva poginulo dvadesetak Crnih Mambi)?
E, to se dogodilo, kako svjedoci nacelnik GS OS RH, gen. Marekovic, zbog toga sto su ameri vec digli avione i spremali se bombardirat HV.

Nego, pitanje...
Srbin koji ubije ratnog zarobljenika je ubojica i ratni zlocinac.
Bosnjak koji ubije ratnog zarobljenika je......?

sveu16

Post by sveu16 » 09/08/2006 14:52

Najbolje i jedino ispravno je da se ovim bave sudovi.

DONY

Post by DONY » 09/08/2006 14:52

Grom iz vedrog neba(citat):

Jedina vojska u historiji covjecanstva koja je u medjunarodnim presudama zapisana kao vojska koja je pocinila genocid je srpska vojska.

Jedine dvije vojske koje su u medjunarodnim presudama zapisane kao vojske koje su pocinile etnicko ciscenje (ovaj pojam je izmisljen tokom rata u BiH) su srpska i hrvatska vojska.

Jedina dva politicka vrha koja su optuzena/osudjena za ratne zlocine su srpsko i hrvatsko.

Jedina vojska koja je cinila sistematsko silovanje 22.000 zena je srpska vojska kao dio genocidnog plana.

Jedine dvije zemlje koje su bile i saveznici i neprijatelji su Srbija i Hrvatska.

...

Nakon svega ovog svakom je jasno da montirani snimci propagandne masinerije Srpske radikalne stranke, koje nije uvrstio ni jedan sud u dokazni materijal, niti je verifikovao vjerodostojnost istih, imaju za cilj da relativizuju ono sto se desilo.

A desilo se:

1. Politicki vrh Srbije, zajedno sa vojskom, intelektualcima, televizijom i crkvom i uveliko podrzan od naroda je osmislio i pocinio genocid.

2. Politicki vrh Hrvatske, zajedno sa vojskom, HTV, crkvom i odredjenim brojem intelektualaca, i manje podrzan od naroda je osmislio podjelu BiH, saveznistvo sa Srbijom, etnicko ciscenje, urbicid i konc logore.

Rezultat svega toga u dosadasnjim presudama Haaga je da je omjer zlocina pocinjenih tokom rata u BiH:

1. Srbi 77%
2. Hrvati 20%
3. Bosnjaci 3%

Kada se analizira karakter zlocina i presude onda se jasno izvodi zakljucak da je Armija RBiH i njeno politicko rukovodstvo cisto kao suza, za razliku od srpske i hrvatske vojske.

:thumbup: :bih:

Ovo je jedina istina..Svaki daljni komentar je suvisan.Cetnicka i ustaska propaganda nema sansi.Bosanci budite jedinstveni.Mostarac tvoj i takvih kao ti je zadatak da Mostar bude grad svih gradjana i Velez zaigra pod Bijelim brijegom.

[email protected]

Post by [email protected] » 09/08/2006 15:04

DONY wrote:Ovo je jedina istina..Svaki daljni komentar je suvisan.Cetnicka i ustaska propaganda nema sansi.Bosanci budite jedinstveni.
:thumbup:
Naravno da nemaju sansi. Zato koriste sva moguca sredstva trenutno da ociste smece oko sebe, sve je oko njih pocelo da smrdi a i oni su se sa tim smecem ucrvali.
Trebalo je vremena da svijet otvori svoje zamaglene oci, ali ipak nakon toliko godina i svijet im laganice okrece ledja.
Pa ko zeli imati posla sa prljavim monstrumima?

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 09/08/2006 15:08

vala, i bilo bi vrijeme da budemo jedinstveni...

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 09/08/2006 15:09

Nisam siguran dali pricamo o istoj akciji "Una", ali postojao je plan da se oslobodi teritorija opcina Bosanski Novi i Bosanska Kostanjica, da bi se na taj nacin povezala pruga Zagreb - Knin.

Ja sam nedavno pricao sa jednim bivsim vojnikom 7. Korpusa A RBiH koji je tada bio na tom podrucju. On kaze da je ta akcija bila dogovorena izmedu HV i ARBiH u odredeno vrijeme. Ali iz nekih nepoznatih razloga HV je presla Unu ranije nego sto je dogovoreno. Bez podrske A RBiH (jer bi 5. Korpus prisao cetnicima sa leda), cetnici su bez problema odbili taj napad i zadali velike gubitke HV. (cak preko 50 vojnika HV je poginulo u toj akciji).

Poslje te propale akcije, vise nije bilo sanse osloboditi te opcine zbog americkih prijetnji da ce bombardovati HV i A RBiH ako se nastavi ofanziva oslobadanja Bosanske Krajine.

Odgovor na tvoj pitanje je: Da, i to isto vazi za sve vojnike bilo gdje u svijetu !

Ovo nije tema o neposlusnim vojnicima, nego o generalu koji je prvo odbranio najvecu enklavu u BiH a onda oslobodio najveci prostor u BiH.

Cetnicka propaganda vise ne prolazi tako glatko kao prije 15 godina !

everybody hurts

Post by everybody hurts » 09/08/2006 15:13

Kada se analizira karakter zlocina i presude onda se jasno izvodi zakljucak da je Armija RBiH i njeno politicko rukovodstvo cisto kao suza, za razliku od srpske i hrvatske vojske.[/quote]

U ovu nebulozu vise niko ne vjeruje...barem niko normalan

mostarac

Post by mostarac » 09/08/2006 15:38

kako me ovo sve podsjeca na situaciju sa Antom Gotovinom i Mirkom Norcem

SVI SMO MI MIRKO NORAC

Samo da i mi naseg generala iduci put ne vidimo u Spaniji u nekom restoranu :(

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 09/08/2006 16:16

mostarac, kad citam tvoje postove, dode mi da povratim

Generali Armije RBiH se nikad nisu skrivali niti cese ikad skrivati !

mostarac, ti si obican cetnik, vec si odavno provaljen !

rpg

Post by rpg » 09/08/2006 16:18

mostarac wrote:kako me ovo sve podsjeca na situaciju sa Antom Gotovinom i Mirkom Norcem

SVI SMO MI MIRKO NORAC

sto u Spaniju,nebi on tamo.Arabija je bolje rjesenje!

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 09/08/2006 16:24

@rpg,

jel' to neka provala bila?? di je crveno svjetlo? di je kamera, da se nasmijemo :-?

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/08/2006 16:25

mostarac wrote:kako me ovo sve podsjeca na situaciju sa Antom Gotovinom i Mirkom Norcem

SVI SMO MI MIRKO NORAC

Samo da nesto razjasnimo.

Nije ovo stvar jednih protiv drugih, gdje su na jednoj strani Bosnjaci i Hrvati, a na drugoj Srbi.

Hrvati tj. njihova ustaska vojska, je ista bila kao i cetnicka, i ne cude me sto su cinili zlocine. To im je bilo u politickom programu, aminovano od politickog vrha, crkve, intelektualaca i HRT novinara, identicno kao i kod Srba.

Ali vidjevsi propagandu koja je bila usmjerena na Sefera, pa na Kuburu, Orica, sada Dudakovica jasno se da zakljuciti da je bila rijec o propagandi.

Ni jedan nas visoki oficir nije osudjen za ratni zlocin, a ratni zlocin obuhvata ubistvo, silovanje, etnicko ciscenje, genocid, urbicid, logore itd. bilo da ga neko licno uradi bilo da ga naredi.

Nasi visoki oficiri, niti su naredili niti su licno uradili ni jedan od ovih zlocina.

Evo npr. Kubura je osudjen na 2,5 godine sto nije preventivno djelovao na pljackanje cetniri sela.

:-)

Dakle, ovo gore nije bila kategorija ratnih zlocina, medjutim taj slucaj je dosao pred Haag jer su Srbi poslali tonu isjecaka iz novina, udzbenika historije u kojima dokazuju genocid Sultana Murata, i izjave patrijarha Pavla, narodne poslovice, pouke sv Save i montirane snimke, istorijsko pravo na Bosnu, genetske analize i dokaze o najstarijem narodu na planeti.

Nista od ovoga Haag naravno nije prihvatio kao validno.

Ustaska propaganda je s druge strane hinjska propaganda kao i obicno, i uvijek ide u korak s cetnickom, sada da bi podijelila vlastitu krivicu za ono sto su horde Crnih mambi radile.

E pa 11 godina je Haag radio i istrazivao, zasto nije reagovao ni na jedan od ovih snimaka. Zato sto postoje timovi koji ocjenjuju validnost dokaza, a u tom slucaju 99% srpsko-hrvatskih dokaza ode u kantu za smece.

Jos jedan primjer.

Srbi su nasera optuzili da je razorio sela i sela, strasni Naser. A u presudi se fino kaze:
Orić je oslobođen optužbi kako po individualnoj, tako i po komandnoj odgovornosti. Za razaranja u selima Kravica, Šiljkovići, Bjelovac, Fakovići i Sikirić, navodi se u presudi, optužba nije pružila uverljive dokaze da su za njih odgovorne bosanske snage, budući da su u tim selima vođene borbe u kojima su srpske snage koristile artiljeriju, a u slučaju Bjelovca čak i avijaciju.

Prethodno je po pravilu 98 bis Orić oslobođen po dvije tačke optužnice koje su se odnosile na pljačku javne ili privatne imovine Srba.
Sto se tice srpsko-hrvatskih oficira i politicara, pa njih je na stotine u Haagu. Mnogi su osudjeni za najteze ratne zlocine.

Sto se tice Spanije i generala, mislim da je i ovo jedna podla konstrukcija, jer za razliku od ustasko-cetnickih zlocinaca, svi Bosnjaci koji su bili optuzeni su se dobrovoljno predali isti dan kada su saznali optuznicu.

I na taj nacin su pokazali razliku.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/08/2006 16:34

Tomo82 wrote: ...
Opet ispadoste Muje
Samo da odgovorim na ovu provokaciju.

Mujo se nema sta stidjeti, jer za razliku od vas antiduhovitih tipova, koji pricate ko da vas je neko natakario na oklagiju bez smisla za humor, Mujo se barem zeza i to mu je stil zivota, a duhovitost je odlika inteligentnih ljudi, jer glup covjek ne zna kako da se sali, zna biti samo hinja, jer na taj nacin opstaje, a sala je istina recena na drugaciji nacin, e pa to ne moze svako, npr. pogledajte samo Tudjmana koji je deformisao kiss omlecivanjem motke, pa vec i pojavom da nista ne progovori djeluje kao grob, a kada je pricao ko Hitler.

Ovo gore samo da pojasnim o Muji i anti-Mujama.

A bas je Tudjman stitio zapad i krscanstvo od Muje.

Nevalja ova rasisticka teorija.

bosnian kingdom

#43 Snimak RTS-a je lažiran i montiran

Post by bosnian kingdom » 09/08/2006 17:00

Da je riječ o montaži i klasičnoj namještaljci najbolji dokaz se nalazi u samom snimku. Naime, u jednom trenutku na snimci se vidi kako se Dudaković pita da li je jedinica koja učestvuje u borbama 17. ili 1. brigada. Ništa u svemu ne bi bilo toliko čudno, da je pomenuta brigada, 17. Viteška brigada, zaista i učestvovala u navedenim borbama. Na snimku brigada se "nalazi" nekoliko stotina metara od Dudakovića, dok je stvarno bila udaljena nekoliko stotina kilometara.

NASTAVAK

DONY

Post by DONY » 09/08/2006 17:58

Grom is vedra neba(citat):

Samo da nesto razjasnimo.

Nije ovo stvar jednih protiv drugih, gdje su na jednoj strani Bosnjaci i Hrvati, a na drugoj Srbi.

Hrvati tj. njihova ustaska vojska, je ista bila kao i cetnicka, i ne cude me sto su cinili zlocine. To im je bilo u politickom programu, aminovano od politickog vrha, crkve, intelektualaca i HRT novinara, identicno kao i kod Srba.

Ali vidjevsi propagandu koja je bila usmjerena na Sefera, pa na Kuburu, Orica, sada Dudakovica jasno se da zakljuciti da je bila rijec o propagandi.

Ni jedan nas visoki oficir nije osudjen za ratni zlocin, a ratni zlocin obuhvata ubistvo, silovanje, etnicko ciscenje, genocid, urbicid, logore itd. bilo da ga neko licno uradi bilo da ga naredi.

Nasi visoki oficiri, niti su naredili niti su licno uradili ni jedan od ovih zlocina.

Evo npr. Kubura je osudjen na 2,5 godine sto nije preventivno djelovao na pljackanje cetniri sela.

Roll

Dakle, ovo gore nije bila kategorija ratnih zlocina, medjutim taj slucaj je dosao pred Haag jer su Srbi poslali tonu isjecaka iz novina, udzbenika historije u kojima dokazuju genocid Sultana Murata, i izjave patrijarha Pavla, narodne poslovice, pouke sv Save i montirane snimke, istorijsko pravo na Bosnu, genetske analize i dokaze o najstarijem narodu na planeti.

Nista od ovoga Haag naravno nije prihvatio kao validno.

Ustaska propaganda je s druge strane hinjska propaganda kao i obicno, i uvijek ide u korak s cetnickom, sada da bi podijelila vlastitu krivicu za ono sto su horde Crnih mambi radile.

E pa 11 godina je Haag radio i istrazivao, zasto nije reagovao ni na jedan od ovih snimaka. Zato sto postoje timovi koji ocjenjuju validnost dokaza, a u tom slucaju 99% srpsko-hrvatskih dokaza ode u kantu za smece.

Jos jedan primjer.

Srbi su nasera optuzili da je razorio sela i sela, strasni Naser. A u presudi se fino kaze:

Citat:

Orić je oslobođen optužbi kako po individualnoj, tako i po komandnoj odgovornosti. Za razaranja u selima Kravica, Šiljkovići, Bjelovac, Fakovići i Sikirić, navodi se u presudi, optužba nije pružila uverljive dokaze da su za njih odgovorne bosanske snage, budući da su u tim selima vođene borbe u kojima su srpske snage koristile artiljeriju, a u slučaju Bjelovca čak i avijaciju.

Prethodno je po pravilu 98 bis Orić oslobođen po dvije tačke optužnice koje su se odnosile na pljačku javne ili privatne imovine Srba.

Sto se tice srpsko-hrvatskih oficira i politicara, pa njih je na stotine u Haagu. Mnogi su osudjeni za najteze ratne zlocine.

Sto se tice Spanije i generala, mislim da je i ovo jedna podla konstrukcija, jer za razliku od ustasko-cetnickih zlocinaca, svi Bosnjaci koji su bili optuzeni su se dobrovoljno predali isti dan kada su saznali optuznicu.

I na taj nacin su pokazali razliku.

"Doctore" svaka cast :thumbup:

Poslije ovoga moze se zatvoriti ova tema.

The Man

Post by The Man » 09/08/2006 18:21

Mislim da je došao i red da i naša govna isplivaju na površinu....na kugli zemaljskoj od postojanja čovjeka nije bilo rata, a da nisu sve upletene strane uprljale ruke, a zavisi u kojoj mjeri..neko manje, neko više...pa ni u ovome...mislim da treba mirno čekati, i dočekati rasplet situacije...

DONY

Post by DONY » 09/08/2006 18:29

The Man zar te nije stid poslije svega davati takve kostatacije,ali se neces sigurno na kraju nakon "raspleta situacije radovati"radovati.

The Man

Post by The Man » 09/08/2006 18:37

DONY wrote:The Man zar te nije stid poslije svega davati takve kostatacije,ali se neces sigurno na kraju nakon "raspleta situacije radovati"radovati.
Samo budala može misliti, da je kod nas sve čisto ko suza! pa pogledajte samo obračune unutar struktura za vrijeme i poslije rata, od Sefera pa nadalje...

Šta vam je ba ljudi, nisu ovo filmovi Rambo, Povratak otpisanih i slično...

U mojoj ulici su srbi vazda bili meta maltretiranja, civili koji su ostali...neki su i glave izgubili...a to je i logično u ratu,razumljivo...neko izgubi babu, brata, sestru pa se iskali na ovim što su ostali...ceh je platio onaj srbin što je ostao u gradu a ne onaj na brdu.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 09/08/2006 18:54

Sve je ovo samo u cilju odvracanja paznje od reformi u BIH i stvaranje stanja napetosti jer se kosovo rjesava i Dodik zeli da uspori i opstruira sve sto vodi napredku u BIH.Ako je Dudakovic kriv za nesto oni koji ga optuzuju moraju predociti dokaze,a Dudakovic nek se brani svojim dokazima i gotovo.Vec sam prije rekao da ce Dodik u saradnji sa Kostunicom i radikalima napravit sranje a mozda i novi rat u BIH,cilj srpskih politicara u BIH nije rs u sastavu drzave BIH,i koristi se svaki moguci problem da se narod homogenizira i da trazi razlaz i odcjepljenje.

Pred BIH je novo iskusenje,jer neki ne mogu podnijeti cenjenicu da ce BIH postati normalna drzava i zato i ovo u vezi optuzbe za Dudakovica je samo dio u prici zvanoj "sto-gore to bolje"

dizZaster

Post by dizZaster » 09/08/2006 19:07

General Atif Dudaković je čist kao suza.Srbi se furaju na onu
"sto puta ponovljena laž postane istina"
Dodik i Čavić optužnicu protiv generala Atifa
Dudakovića mogu okačiti mačku o rep.

domi

Post by domi » 09/08/2006 20:46

mostarac wrote:
Krajisnici su hiljadu puta dokazali da su moralne nule i stoka pa ne znam sto bi se neko sekirao oko te bagre koja se i u ratu razracunavala izmedju sebe. Ionako sve sto valja je otislo van Krajine. Ostao je samo zadnji talog. Naravno ima i nekoliko casnih izuzetaka ali tanko.
Vid Ercegovca jbte :D :D :D

Mislim, o karakteru vas Ercegovaca bi kad bi se moglo, najbolje bilo pitati Huseina Kapetana. Toliko o vasem moralu.

Pa sami sebi srusiste Stari most covjece, halo bolan ko je nenormalan!?
:D :D :D :D

Kad smo vec kod stoke, za vas se moze reci samo da ste komunisticke svinje...i to je to!

Damn Ercegovci :P

Post Reply