SAD Cenus 2000: Hercegovci tu, Bošnjaka i Bosanaca nigdje

Post Reply
Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#1 SAD Cenus 2000: Hercegovci tu, Bošnjaka i Bosanaca nigdje

Post by Batonus »

Evo pregledam neke podatke...

http://factfinder.census.gov/metadoc/ancestry.pdf

Ovo je lista kodova za Popis stanovnistva u SADu,koji se tice porijekla građana Amerike...pobrojane su mnoge.....

Cak imaju Jugosloveni,Srbi,Hrvati...nista nenormalno,ali naprimjer imaju Hercegovci...(vidi trecu stranu,broj 177)

Nevjerovatno je da nema naprimjer porijeklo Bosanac,ili Bosanac-Hercegovac,ili Bošnjak...
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#2

Post by daduli_sa »

Ipak su to amerikanciiiiiiiiiiiiii 8-)
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#3

Post by domi »

I kad mi pojedinci onda dodju i pocnu sterati nekakve price o bosanskom lobiju u Americi..... :roll:
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#4

Post by Helem »

Ima sandzacki lobi Bosnjaka.
Oni lobiraju u Americi da je Bosna njihova zemlja.
Kada tako izlobuju sve Bosnjake,eto ih kuci u Bosnu.
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#5

Post by clan2 »

batonuse, moram priznati , validno pitanje, a evo ti i odgovora (na linku)
http://www.census.gov/acs/www/Downloads ... ation2.pdf

ali ako te bas interesuje polozaj Bosnjaka u Americi, upitaj Senada Agica, samoprozvanog "glavnog imama" za sjevernu Ameriku, prije dva mjeseca je napisao knjigu (junk) koju je prodao nasim "merhametli" Bosnjacima po $-50 svaka! (i naravno lova hodzi u dzep) a o komentarima i zbivanjima nakon "deal-a" sa knjigom, doslo je do rascjepa u Bosnjackoj Islamskoj zajednici u Chicagu (valjda nisu dobri sa matematikom, pa hodzina olovka navijala na njegovu stranu)! Da saznas vise o tome, mozes posjetiti stranicu RTV BOSTEL!
A za ime Bosnjak u Americi, takodje bi trebao uputiti i pitanje "Mercedes - Cericu", pa i on je "stolovao" u Americi (kupio lovu) prije neg je "sletio u Bosnu! (al, njega u stvari nemas sta pitati, za njega se zna da je Hrvat :D :D )
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#6

Post by clan2 »

http://www.bestfreeforums.com/forums/te ... ostel.html

oh, batonuse, oprosti, zaboravih link,
User avatar
Spliff.Master
Posts: 243
Joined: 29/02/2004 00:00

#7

Post by Spliff.Master »

jasta ba..
mom komshiji Mushiju su postavili isto pitanje.
Odgovori da je OD Rudog.
bosna forever
Posts: 96
Joined: 09/11/2004 04:38

#8

Post by bosna forever »

CLAN2 na znam dali ti je iko ikada rekao da tvoj nacin pisanja i izrazavanja neodoljivo podsjeca na "velikana" srpskog novinarstva Ristu Djogu. Jos je jedino on sa takvom bezobzirnoscu volio da dodaje glupe i imbecilne epitete ljudima s kojima se ne slaze. Ceric-Mercedes, Alija-Baba, Z. Grebo-Pijacar, Senka-Babaroga (ili neka slicna glupost), Hrvat Ceric itd.
Posalji nam svoju sliku ili je vec mozemo vidjeti na BK web sajtu - http://republic-bosnia-herzegovina.com/ (koji je usput budi receno uradjen na nivou bosanskog prvacica) pod imenom M. Borogovac, pa da i tebe pocastimo kakvim slatkim epitetom.

P.S.
Povezivanje nick-a CLAN2 sa stvarnim imenom M. Borogovac je vise nego realno, s obzirom da covjek koji se potpisuje tim imenom na navedenom sajtu ima identican nacin primitivnog izrazavanja kao i Clan2.
Dali je ipak moguce da postoji i treci bolesnik... ili je to ipak tema za sebe.
Last edited by bosna forever on 19/07/2006 05:35, edited 4 times in total.
hik-meta
Posts: 82
Joined: 06/06/2006 01:45

#9

Post by hik-meta »

ja koliko se sjecam censusa-popisa 2000. postojala je mogucnost da se covjek izjasni kao Bosnian, jer sam se i sama tako izjasnila kako za naciju tako i za jezik. tada ljudi jos nisu vecinom prihvatili novoustanovljeno ime nacije Bosnjak, sto se intenzivno desilo zadnjih 4-5 godina, pa ih je vjerovatno dosta napisalo Yugoslavian, kao religiju Muslim, a jezik Serbo-Croatian.
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#10

Post by clan2 »

ja koliko se sjecam censusa-popisa 2000. postojala je mogucnost da se covjek izjasni kao Bosnian, jer sam se i sama tako izjasnila kako za naciju tako i za jezik. tada ljudi jos nisu vecinom prihvatili novoustanovljeno ime nacije Bosnjak, sto se intenzivno desilo zadnjih 4-5 godina, pa ih je vjerovatno dosta napisalo Yugoslavian, kao religiju Muslim, a jezik Serbo-Croatian.

potpuno ispravno gospodjo, takodje i link koji sam naveo, ukazuje na proceduru koja je primijenjivana. Ali samo je governmentu poznato zasto je izlistano kao sto je "batonus" pronasao! U svakom slucaju, dobra prilika da napisemo peticije !,A posto , dragi "bosna-forewer" nasa government cita nase peticije, mi cemo ih napisati, a ti zali svoga "Mercedes-Cerica" i dalje, i sam sebe ubjedjuj kako je on Bosnjak , pogledaj mu Hrvatsku putovnicu, i upitaj ga kako se je izjasnjavao kad je zivio u USA!
A znas li za onaj najnoviji "biser" od tvoga Mercedes-Cerica?? Dosao je u Boston i kaze omladini koja se okupila na lokalnom Unverzitetu da saslusa njegovo predavanje :" Trebate se zeniti (to kao da sacuva "obraz" omladina, da nema vanbracnih veza, ) a onda kaze :" Ali nemojte imati puno djece ! " Bezbeli da ispuni zelje svojih naredbodavaca cetnika i produzi genocid nad Bosnjacima!
E vidis "bosna forever", i tu sam ga zajeb'o ! Ja imam svojih 5 (petoro) i svi ce znati ko je Ceric, volio ti to ili ne!
Hajd sad selam tebi i tvome Merrcedes-Cericu!
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#11

Post by clan2 »

(koji je usput budi receno uradjen na nivou bosanskog prvacica)


moj "bosna-forever", jesil ti cuo za pojam "sarena laza"?? e kad ti prestanes gledati "sarenu lazu", a pocnes citati tekstove i dokumente, (i prije svega ih razumijevati) onda ce ti i najobicniji tekst predstavljati pravu informaciju!
A mozda ti i iz ovih poruka sa foruma vadis samo "slikice" ?? Pa evo ti nekol'ke :D :D :-D :-D :) :) :-) :( :( :roll: :roll: :sad: :sad: :o :o :shock: :? :? :-? :-? 8) 8) 8-) 8-) :lol: :lol: :x :zzzz: :zzzz:
bosna forever
Posts: 96
Joined: 09/11/2004 04:38

#12

Post by bosna forever »

clan2 wrote:ja koliko se sjecam censusa-popisa 2000. postojala je mogucnost da se covjek izjasni kao Bosnian, jer sam se i sama tako izjasnila kako za naciju tako i za jezik. tada ljudi jos nisu vecinom prihvatili novoustanovljeno ime nacije Bosnjak, sto se intenzivno desilo zadnjih 4-5 godina, pa ih je vjerovatno dosta napisalo Yugoslavian, kao religiju Muslim, a jezik Serbo-Croatian.

potpuno ispravno gospodjo, takodje i link koji sam naveo, ukazuje na proceduru koja je primijenjivana. Ali samo je governmentu poznato zasto je izlistano kao sto je "batonus" pronasao! U svakom slucaju, dobra prilika da napisemo peticije !,A posto , dragi "bosna-forewer" nasa government cita nase peticije, mi cemo ih napisati, a ti zali svoga "Mercedes-Cerica" i dalje, i sam sebe ubjedjuj kako je on Bosnjak , pogledaj mu Hrvatsku putovnicu, i upitaj ga kako se je izjasnjavao kad je zivio u USA!
A znas li za onaj najnoviji "biser" od tvoga Mercedes-Cerica?? Dosao je u Boston i kaze omladini koja se okupila na lokalnom Unverzitetu da saslusa njegovo predavanje :" Trebate se zeniti (to kao da sacuva "obraz" omladina, da nema vanbracnih veza, ) a onda kaze :" Ali nemojte imati puno djece ! " Bezbeli da ispuni zelje svojih naredbodavaca cetnika i produzi genocid nad Bosnjacima!
E vidis "bosna forever", i tu sam ga zajeb'o ! Ja imam svojih 5 (petoro) i svi ce znati ko je Ceric, volio ti to ili ne!
Hajd sad selam tebi i tvome Merrcedes-Cericu!
Cega se pametan stidi, budala se ponosi, je jedino sto ti mogu reci Clan2.

Ovo sto si napisao samo potvrdjuje koliko je plitak i nedorastao temi tvoj intelektualni nivo. Pa gospodine M. Borogovac, vi ocito brkate razlicite pojmove i nezeleci da zvucim kao da branim Cerica moram vam ukazati na glupost koju ste upravo rekli (i koja je samo jos jedna kap u moru vec izrecenih).

Ceric je prvi covjek Islamske Vjerske Zajednice i mozes li mi objasniti kakve to veze ima sa Hrvatskim pasosom kojeg posjeduje. Dali neko ko je Hrvat (drzavljanin RH) ne moze biti dobar Bosnjak ili musliman. Dali su svi Bosnjaci ujedno i drzavljani jedino BiH. Na kraju krajeva sta je sa vama koji zivite u SAD. Ako ste drzavljanin te drzave onda se u tamosnjim dokumentima vodite kao Amerikanac, sto vas ne sprijecava da ujedno budete i Bosnjak po nacionalnosti odnosno musliman po vjeroispovjesti.

Zao mi je gospodine M. Borogovac, ali vase razumjevanje osnovnih stvari je na nivou bosanskog prvacica.
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#13

Post by clan2 »

Zao mi je gospodine M. Borogovac, ali vase razumjevanje osnovnih stvari je na nivou bosanskog prvacica[/b


bosna forever, sto si bolan zapeo za gospodina Borogovca! Procitaj bolan, pise GOSPODINA, sa velikim G!!! Jer upravo taj covjek je GOSPODIN !! Gospodin koji ne krade od naroda kosto krade tvoj Ceric i njegova mafija! A vjerovatno i ti "maslo" jedes sa njegove "loke" dok ga tako branis! Zalosna je ona Islamska Zajednica kojoj predsjedava Mustafa Ceric! A ti , bosna forever, izvini se Gospodinu Muhamedu Borogovcu, jer ja nisam Muhamed Borogovac! Ako hoces moj identitet, posalji mi svoj e-mail, pa cu ti odgovoriti! A Gospodin Borogovac je Gospodin , moj "bosna forever", zato sto i njegova stranica, kojoj ti nalazis mahane i kazes da je "k'o da je pravio prvacic" (bezbeli ti znas napraviti bolju) finansirana i odrzavana licno iz dzepa Gospodina Muhameda Borogovca ! Nije iz para namjenjenih za unesrecene majke i sestre izginulih Bosnjaka! Takav potez i finansiranje iz para namjenjenih nesrecnima moze da uradi samo Mustafa Ceric! Zato sto njemu nista nije sveto! Njemu je sveto da ima novi "Mercedes" svake godine! Da se vidi da on ima! Jadno mu je to njegovo imanje!! Ponosite se u toj napacenoj Bosni time sto vam dolaze "sheici" iz Quatara i ostalih arapskih vukojebina da vam zene "zbrinjavaju" tako sto ce ih "ozeniti islamski" i ostaviti ih u Bosni pa onda ponekad navratiti "da ubodu"! A ista nazovi Islamska zajednica propagira takve postupke ! I to ne samo da propagira tamo, nego proslijedi i nama ovamo , da cujemo na lokalnim Bosnjackim radio i TV programima, pa da saznamo kako ste se vi "pobrinuli" za unesrecene zene! Jadna vam je ta Islamska zajednica! Jadan si ti, bosna forever, i tvoj "mentor" Mustafa Ceric!
bosna forever
Posts: 96
Joined: 09/11/2004 04:38

#14

Post by bosna forever »

UZAS, znaci pored Djoge i Borogovca postoji i treci.....

Inace "GOSPODIN" je kako se kulturni ljudi obracaju jedni drugima, sto ne znaci da automatski oni to i jesu. Ali kako bi ti to znao .... gOSPODINE!!!
LAV_SA
Posts: 57
Joined: 29/05/2004 10:41
Location: Sarajevo

#15

Post by LAV_SA »

clan2 wrote:ja koliko se sjecam censusa-popisa 2000. postojala je mogucnost da se covjek izjasni kao Bosnian, jer sam se i sama tako izjasnila kako za naciju tako i za jezik. tada ljudi jos nisu vecinom prihvatili novoustanovljeno ime nacije Bosnjak, sto se intenzivno desilo zadnjih 4-5 godina, pa ih je vjerovatno dosta napisalo Yugoslavian, kao religiju Muslim, a jezik Serbo-Croatian.

potpuno ispravno gospodjo, takodje i link koji sam naveo, ukazuje na proceduru koja je primijenjivana. Ali samo je governmentu poznato zasto je izlistano kao sto je "batonus" pronasao! U svakom slucaju, dobra prilika da napisemo peticije !,A posto , dragi "bosna-forewer" nasa government cita nase peticije, mi cemo ih napisati, a ti zali svoga "Mercedes-Cerica" i dalje, i sam sebe ubjedjuj kako je on Bosnjak , pogledaj mu Hrvatsku putovnicu, i upitaj ga kako se je izjasnjavao kad je zivio u USA!
A znas li za onaj najnoviji "biser" od tvoga Mercedes-Cerica?? Dosao je u Boston i kaze omladini koja se okupila na lokalnom Unverzitetu da saslusa njegovo predavanje :" Trebate se zeniti (to kao da sacuva "obraz" omladina, da nema vanbracnih veza, ) a onda kaze :" Ali nemojte imati puno djece ! " Bezbeli da ispuni zelje svojih naredbodavaca cetnika i produzi genocid nad Bosnjacima!
E vidis "bosna forever", i tu sam ga zajeb'o ! Ja imam svojih 5 (petoro) i svi ce znati ko je Ceric, volio ti to ili ne!
Hajd sad selam tebi i tvome Merrcedes-Cericu!
Sereš k'o zadnja foka. Kad je Cera u pitanju, sigurno je on jedan od rijetkih ljudi koji se bore za Bošnjake, ali dobro, svako ima svoje mišljenje...

Kad pominješ to predavanje u Bostonu, pričaš ne "gluposti" nego ti... Lažeš.
Ja sam lično bio kad je govorio da se omladina treba zeniti čim se za to steknu uvijeti da se osposobi brak. A kad su u pitanju djeca, sluš'o sam ga kad je govorio da je lično išao nekom čovjeku da mu čestita na 8. djetetu. I kad je poručivao da treba da imamo što više djece. Naravno, to je govorio sa aspekta nataliteta i "razmnožavanja" Bošnjaka. Pominješ njegovu hrvatsku putovnicu... evo da ti kazem da (opet) lažeš.

Ja lično znam da njegov vozač (kojeg igrom slučaja poznajem) svaki put ide i njemu vadi vize, i isto tako znam... da Cera lično dolazi u ambasadu kad treba da dobije vizu.

Ne kontam zasto ga zoves "mercedes-Ceric" ? Ako je to zbog sluzbenog auta u kojem se Ceric vozi, evo da ti i to pojasnim... taj auto je vlasništvo Islamske Zajednice BiH. To auto je donacija vlade Malezije, i za njega nije potrošena niti 1 KM.

Mozda ne bi bilo loše da se malo raspitaš o nekim stvarima prije nego što počneš da pljuješ po uvazenim ljudima, koji koliko-toliko rade za ovaj narod.
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#16

Post by clan2 »

Slobodnu Bosnu ne čitaju ozbiljni ljudi, posebno ne muslimani.
(Mustafa ef. Cerić, reisul-ulema; Globus
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#17

Post by clan2 »

Izbori U IZ-u,
-Ako budem izabran za reisul-ulemu, bit će mi drago. Bit ću radostan. Ali, ako ne budem izabran za reisul-ulemu, to me neće baciti u tugu. U tome ja neću vidjeti nikakvu štetu. Veća je šteta ako je nekoj našoj ucviljenoj ženi u Srebrenici jutros pokipjelo mlijeko.
Dr. Enes Karic,

-Islamska zajednica neće više biti kao što je bila. Ja ću se umiješati u svoj posao i početi sa Fakultetom islamskih znanosti u Sarajevu. Umiješat ću se na način da niko više nema pravo da kleveće, laže i iznosi neistine o ljudima i institucijama Islamske zajednice. Na sljedećoj sjednici Sabora otvorit ću sva pitanja Islamske zajednice od A do Ž", zgrmio je reisul-ulema samo koji minut nakon što mu je prof. Karić prvi čestitao novi mandat ističući da svojih 119 glasova smatra glasovima za Islamsku zajednicu.
Reis Ef. M. Ceric,



samo u Bosni, moze covjek , koji 10 godina obnasa (posto ne volite rijec "vrsi") jednu funkciju, moze javno da izjavi da ce se konacno "poceti mijesati u svoj posao", i ostati na toj funkciji , i cak nakon toga imati "adjutanta" koji ce znati odakle mu i "Mercedes"! Moj lav-e, da on ima i trunke karaktera, on bi sam dao ostavku, uzimajuci u obzir katastrofalno stanje danas u IZ!
Lav-e, da li znas kako to da sad u Ljubljani "stoluju" dva predstavnika IZ??
Lav-e, znas li sto "Cerin" agent, Senad Agic , samoprozvani glavni Imam za Sjevernu Ameriku, u svojoj "sjajnoj"( :lol: :lol: ) knjizi o 100 - godisnjici Bosnjaka u Sjevernoj Americi, nije spomenuo da postoji Bosnjacki Islamski Centar u Chicagu ?? (p.s. da ti ja odgovorim - ne ubira "harac" sa tog terena , pa mu nije u korist)
A da te upitam isto, kako je moguce da se siromasni Bosnjaci u Chicagu, koji zive od SSI (socijalna pomoc) sahranjuju po Arapskim dzematima i mezarjima, a strasni "Cerin jaran" "vlada Amerikom"! Uh, pogrijesih, glavni je imam za sjevernu Ameriklu!!
Laqv-e moj, otidji na njihovu stranicu, tj "Kongres Bosnjaka Sjeverne Amerike" i naci ces, danas u eri interneta, bajate vijesti od prije godinu dana! Jedini aktivan link, koji radi svakodnevno je "PAY-PAL" link, koji trazi donacije od bilo koga ko navrati na tu stranicu!

moj lav-e, a jesil procit'o danasnje "Oslobodjenje"?? Sta mislis o clanku Gojka Berica o nepismenosti u BiH?? Ide li nepismenost podruku sa "Mercedesom"??
A sta mislis o tvome "Ceri" i njegovom imenu na platnoj listi "UDBE" objavljene u Zagrebu??
clan2
Posts: 123
Joined: 14/06/2006 02:19

#18

Post by clan2 »

.........koji koliko-toliko rade za .........

lav-e, care, ova ti je najjaca :D :D
p.s. samo sto im "lova" nije "koliko-toliko", nego OOOGROOOOMNAAAA!!!
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#19

Post by novel »

Sereš k'o zadnja foka. Kad je Cera u pitanju, sigurno je on jedan od rijetkih ljudi koji se bore za ......
FEUDALIZAM i to UDBASKO-MAFISKI......napokon da i drugu mostarcu odgovorim zasto je "najvaznije spomenuti UDBU".....sve ih "pomilovao" svi ga podrzali na izborima...da li su mafija, jesu... :oops: :oops:
Post Reply