Bliski Istok: Pripremite se za totalni rat

Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#1 Bliski Istok: Pripremite se za totalni rat

Post by Batonus »

Nakon što su paravojne formacije "Hamas" u Palestini te "Hezbollah" u Libanonu otele izraelske vojnike, prije svega s ciljem da vrate bar dio od 10 000 Palestinaca i Libanonaca koji su u posljednjih 5 godina ilegalno oteti na teritoriji Libanona ili Palestine, te zatoceni u Izraelu, Izrael je zustro reagirao i napao ove dvije zemlje.

Brojne su zemlje kojima je samo trebao izgovor za ovaj totalni rat.

S jedne strane tu je Izrael,koji danas masovno ubija civile sirom Libanona i Palestine,uz svesrdnu podrsku SAD-a,koja svojim vetom moze oboriti bilo kakvu odluku Vijeća sigurnosti UN-a.

S druge strane tu je Sirija, kojoj je ovo sansa da ponovo vrati kontrolu nad Libanonom,nakon sto su njene trupe u posljednje dvije godine napustile sve do zadnjeg vojnika Libanon,kojeg je politicki i vojno kontrolira godinama.

S trece strane tu je Iran,koji bi u ovom mogao vidjeti priliku za napad na Izrael, a on cak moze biti i iniciator Hezbolahovih akcija, buduci da su vojnici Hezbolaha Libanonski šitski muslimani, a Iran je dosada pomagao javno Hezbolah.

Hezbolah je vjerovatno krenuo u napad,kako bi smanjio pritisak na Palestinu,ali trenutno stanje govori drugacije.

Izrael vrsi apsolutno javno agresiju nad Libanonom, danas je napao jednu bolnicu, Beirutski aerodrom gori, a vrse totalnu zracnu i pomorsku blokadu,te unistenjem autoputa Beirut - Damask, najprometnije kopnene veze Libanona sa Sirijom,on Libanonu uvodi i kopnenu blokadu.

Sto je najgore od svega svijet zmiri, pa se cak Michael Holmes (novinar CNN) usuđuje opravdati napade Izraela u raspravi sa sirijskim ambasadorom u SAD-u...

Apsolutan pokazatelj da i dan danas onaj ko kontrolira vladu SAD-a, kontrolira i medije u SAD-u, te u ovom trenutku za CNN je Libanon "fog of war",te se vijesti s tog terena prenose dosta povrsno i nikako u smislu otvorene agresije ili otvorenog rata,vec samo pod nasiljem odnosno sukobima...
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#2

Post by gavrilo »

je li namjerno koristis izraz "totalni rat" u kontekstu sa izraelom?
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#3

Post by Stitch__ »

jebo izrael. pokrepali dabogda :D
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#4

Post by Haqqani »

Stitch__ wrote:jebo izrael. pokrepali dabogda :D

Da i od tebe nesto konstruktivno cujem:)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#5

Post by gavrilo »

Stitch__ wrote:jebo izrael. pokrepali dabogda :D

Image
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#6

Post by Stitch__ »

djes hako :D
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#7

Post by Haqqani »

Stitch__ wrote:djes hako :D
8-)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#8

Post by Stitch__ »

provaljen si :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

evo 2 posta vec ne pocinjes sa bismillah :D :D :D :D :D :D :D

ko si ti i sta si uradio sa hakom :D
parmezan
Posts: 135
Joined: 30/06/2006 22:29

#9

Post by parmezan »

Dame i gospodo,dobro dosli u WW III.Ako bude ovako,eto novog belaja i kod nas.Opet cemo ginuti i ode sve u pm
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#10

Post by Sinapsa »

Stitch__ wrote:provaljen si :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

evo 2 posta vec ne pocinjes sa bismillah :D :D :D :D :D :D :D

ko si ti i sta si uradio sa hakom :D
Fakat....a ja mislio da necu dozivjeti to...mislio sam Haqqani i bismillah dolaze uvijek u paketu al´sam se, Bogu hvala, prevario :lol:
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#11

Post by gavrilo »

parmezan wrote:Dame i gospodo,dobro dosli u WW III.Ako bude ovako,eto novog belaja i kod nas.Opet cemo ginuti i ode sve u pm

ma jok ba... dok su republikanci na vlasti, balkan je miran :D
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#12

Post by A_I_ »

gavrilo wrote:
parmezan wrote:Dame i gospodo,dobro dosli u WW III.Ako bude ovako,eto novog belaja i kod nas.Opet cemo ginuti i ode sve u pm

ma jok ba... dok su republikanci na vlasti, balkan je miran :D
isti qrac i demo i repu :-) sve su to corporativno-potpupljena gamad...prosla su vremena vizionara ajzenhauera, kenedija, mcnamare itd. daaaavnih dana :(

trenutna busova administracija cini mi se vise igra na odrzavanje statusa quo i kozmeticke nego na promjene na bolje za bih.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#13

Post by gavrilo »

A_I_ wrote:isti qrac i demo i repu :-)

trenutna busova administracija cini mi se vise igra na odrzavanje statusa quo i kozmeticke nego na promjene na bolje za bih.

pa nije bas isti... ocigledno je balkan izvan republikanskog interesa
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#14

Post by stickitout »

Haqqani wrote:
Stitch__ wrote:jebo izrael. pokrepali dabogda :D

Da i od tebe nesto konstruktivno cujem:)

I skinu i vuk ovcije ruho, masala, masala :D :D :D
leonard
Posts: 117
Joined: 14/05/2006 01:20

#15 Re: Bliski Istok: Pripremite se za totalni rat

Post by leonard »

Batonus wrote:Nakon što su paravojne formacije "Hamas" u Palestini te "Hezbollah" u Libanonu otele izraelske vojnike, prije svega s ciljem da vrate bar dio od 10 000 Palestinaca i Libanonaca koji su u posljednjih 5 godina ilegalno oteti na teritoriji Libanona ili Palestine, te zatoceni u Izraelu, Izrael je zustro reagirao i napao ove dvije zemlje.


Sam navodis krivca!



Brojne su zemlje kojima je samo trebao izgovor za ovaj totalni rat.

S jedne strane tu je Izrael,koji danas masovno ubija civile sirom Libanona i Palestine,uz svesrdnu podrsku SAD-a,koja svojim vetom moze oboriti bilo kakvu odluku Vijeća sigurnosti UN-a.

S druge strane tu je Sirija, kojoj je ovo sansa da ponovo vrati kontrolu nad Libanonom,nakon sto su njene trupe u posljednje dvije godine napustile sve do zadnjeg vojnika Libanon,kojeg je politicki i vojno kontrolira godinama.

S trece strane tu je Iran,koji bi u ovom mogao vidjeti priliku za napad na Izrael, a on cak moze biti i iniciator Hezbolahovih akcija, buduci da su vojnici Hezbolaha Libanonski šitski muslimani, a Iran je dosada pomagao javno Hezbolah.

Hezbolah je vjerovatno krenuo u napad,kako bi smanjio pritisak na Palestinu,ali trenutno stanje govori drugacije.


Nisi decidan; dapace--konfuzan!


Izrael vrsi apsolutno javno agresiju nad Libanonom, danas je napao jednu bolnicu, Beirutski aerodrom gori, a vrse totalnu zracnu i pomorsku blokadu,te unistenjem autoputa Beirut - Damask, najprometnije kopnene veze Libanona sa Sirijom,on Libanonu uvodi i kopnenu blokadu.

Sto je najgore od svega svijet zmiri, pa se cak Michael Holmes (novinar CNN) usuđuje opravdati napade Izraela u raspravi sa sirijskim ambasadorom u SAD-u...


Nedostaje ti objektivnosti jer ne navodis sta Hezbulah cini po Israel-u.




Apsolutan pokazatelj da i dan danas onaj ko kontrolira vladu SAD-a, kontrolira i medije u SAD-u, te u ovom trenutku za CNN je Libanon "fog of war",te se vijesti s tog terena prenose dosta povrsno i nikako u smislu otvorene agresije ili otvorenog rata,vec samo pod nasiljem odnosno sukobima...



Nisi upucenn!

Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#16

Post by Haqqani »

Stitch__ wrote:provaljen si :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

evo 2 posta vec ne pocinjes sa bismillah :D :D :D :D :D :D :D

ko si ti i sta si uradio sa hakom :D

Nije farz .
Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#17

Post by Batonus »

U slucaju iranskog napada na Izrael, SAD ce uci u rat, te ce to biti siguran put u III svjetski rat...?

No u odnosu na I i II svjetski rat, strane nisu jasno naznacene... Naprimjer postavlja se pitanje bili Rusija usla u savez sa Iranom,pruzila mu podrsku...?

Ili Sjeverna Koreja da li bi bila saveznik Irana...?

Da li bi Pakistan naprimjer kao nuklearna sila podrzao Iran ili SAD, tu se uzima u obzir, da SAD javno pomaze Indiju u razvoju nuklearne tehnologije...?

Sta je sa Egiptom..SAD odrzava Mubaraka na vlasti u Egiptu, s druge strane Izrael je najljuci neprijatelj Egipta...?

Gdje su tu vide kvazi-drzave Saudijska Arabija, Kuvajt, Bahrein..? Da li ce one dati podrsku ikome...?

Da li bi Turska bila saveznik SADa,samim tim i jedna od baza americke vojske...Jasno je da ako se desi napad na SAD, Turska mora biti saveznik SADa zbog NATO pakta... kako bi Turska odgovorila na taj izazov?

Koja je pozicija Jordana kao jedine susjedne drzave Izraela, koja nije u direktnom javnom konfliktu sa njima..?
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#18

Post by Stitch__ »

Haqqani wrote:
Stitch__ wrote:provaljen si :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

evo 2 posta vec ne pocinjes sa bismillah :D :D :D :D :D :D :D

ko si ti i sta si uradio sa hakom :D

Nije farz .
a jel ima u farzu clanak koji se bavi internet forumima :D
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#19

Post by Beslija »

Turske vlasti Osuduju rat i pozivaju IZRAEL na BRZO prekidanje vatre......!......Iran je prijetio izraelu ako napadne siriju da ce nestati.........

Sto se mene tice............III WW dolazii

jos je Nostradamus rekao da ce ovih godina (2005-2010) poceti svjetski rat........
Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#20

Post by Batonus »

Beslija wrote:Turske vlasti Osuduju rat i pozivaju IZRAEL na BRZO prekidanje vatre......!......Iran je prijetio izraelu ako napadne siriju da ce nestati.........

Sto se mene tice............III WW dolazii

jos je Nostradamus rekao da ce ovih godina (2005-2010) poceti svjetski rat........
Zar nije logicnije da "nestane pod Iranskom snagom" kad napada Libanon, buduci da su u Libanonu siti,a ne u Siriji...
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#21

Post by Beslija »

Batonus wrote:
Beslija wrote:Turske vlasti Osuduju rat i pozivaju IZRAEL na BRZO prekidanje vatre......!......Iran je prijetio izraelu ako napadne siriju da ce nestati.........

Sto se mene tice............III WW dolazii

jos je Nostradamus rekao da ce ovih godina (2005-2010) poceti svjetski rat........
Zar nije logicnije da "nestane pod Iranskom snagom" kad napada Libanon, buduci da su u Libanonu siti,a ne u Siriji...
ne znam bogami , to sam cuo na dnevniku....pa sam brzo prenjeo... :D

ali evo ozbiljno.......Iran misli da napadom na Siriju , Izraelci se bore protiv ISLAMA a ne tvz TERORIZMA...........i rekli su da ce oni napad na siriju gledati kao napad na sve muslimane....
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#22

Post by Haqqani »

Stitch__ wrote:
Haqqani wrote:
Stitch__ wrote:provaljen si :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

evo 2 posta vec ne pocinjes sa bismillah :D :D :D :D :D :D :D

ko si ti i sta si uradio sa hakom :D

Nije farz .
a jel ima u farzu clanak koji se bavi internet forumima :D

Haj ope` , mozes ti to mnogo bolje.



...There is no pain, you are receding.
A distant ship's smoke on the horizon.
You are only coming through in waves.
Your lips move but I can't hear what you're sayin'.
When I was a child I had a fever.
My hands felt just like two balloons.
Now I got that feeling once again.
I can't explain, you would not understand.
This is not how I am.
I have become comfortably numb...
Batonus
Posts: 143
Joined: 07/06/2006 22:34

#23

Post by Batonus »

Beslija wrote:
ne znam bogami , to sam cuo na dnevniku....pa sam brzo prenjeo... :D

ali evo ozbiljno.......Iran misli da napadom na Siriju , Izraelci se bore protiv ISLAMA a ne tvz TERORIZMA...........i rekli su da ce oni napad na siriju gledati kao napad na sve muslimane....
Napad na sve muslimane nije zracna i morska blokada Libanona, a unistenjem puta Damask-Beirut i kopnena...?

Napad na sve muslimane nisu zracni udari na glavni grad Libanona?

Ponovo i Hamas, sve paravojne formacije u arapskom svijetu,ali i drzave, pokazuju da su krajnje nespremne za borbu, te su dosta jace na rijecima,nego na djelu...

Koliko je Hamas puta prijetio "totalnim unistenjem Izraela"...?

Glupost, u ovom trenutku Izrael je spreman za borbu na 6 frontova ako treba (Palestina,Egipat,Libanon,Sirija,Iran)... znam da ne granici s Iranom, ali oni su vojno sposobni za rat i u samom Iranu...

Izrael je vojno nadmocan na Bliskom Istoku, te je strah od velikog poraza, ono sto Irana zaustavlja samo na "verbalnom ratu"...
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#24

Post by Beslija »

Batonus wrote:
Beslija wrote:
ne znam bogami , to sam cuo na dnevniku....pa sam brzo prenjeo... :D

ali evo ozbiljno.......Iran misli da napadom na Siriju , Izraelci se bore protiv ISLAMA a ne tvz TERORIZMA...........i rekli su da ce oni napad na siriju gledati kao napad na sve muslimane....
Napad na sve muslimane nije zracna i morska blokada Libanona, a unistenjem puta Damask-Beirut i kopnena...?

Napad na sve muslimane nisu zracni udari na glavni grad Libanona?

Ponovo i Hamas, sve paravojne formacije u arapskom svijetu,ali i drzave, pokazuju da su krajnje nespremne za borbu, te su dosta jace na rijecima,nego na djelu...

Koliko je Hamas puta prijetio "totalnim unistenjem Izraela"...?

Glupost, u ovom trenutku Izrael je spreman za borbu na 6 frontova ako treba (Palestina,Egipat,Libanon,Sirija,Iran)... znam da ne granici s Iranom, ali oni su vojno sposobni za rat i u samom Iranu...

Izrael je vojno nadmocan na Bliskom Istoku, te je strah od velikog poraza, ono sto Irana zaustavlja samo na "verbalnom ratu"...
apsolutno.....kad gledamo ratne mogucnosti , jedan izrael je jaci od njih sviju...ali kad bi se oni udruzili , ne bi bio jaci......sta bi onda bilo??....USA bi se umjesala i opet bi stvari prenagnule na stranu Izraela....hocu da kazem , apsolutno se slazem sa tvojom konstatacijom.......ja isto mislim da je izrael dosta jaci od okolnih zemalja , ne samo svojom snagom vec i saveznicima koje ima.........!

a naravno , verbalni rat se vodi zbog psihickog stanja ljudi........

Ali opet nikad se ne zna....vidjeli smo jedan IRaq 1991. i jedan Vietnam....tako da...........
\/\/\/
Posts: 115
Joined: 04/11/2005 17:28
Location: Ta divna BiH

#25

Post by \/\/\/ »

Samo je pitanje vremena kada ce Izrael biti unisten.
A tada ce i Amerika zapasti k... za usi.
Post Reply