Pogura nas Dodik:)

User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#76

Post by Mahalac »

@baklava2
jesi pametan ...ote, mogao bi sam sa sobom ugovor o djelu sastaviti o pruzanju intelektualnih usluga...valjda se da i to srediti :D

evo sto se cjenovnika tice, konkretan primjer licno moj:

USA Saint Louis - Sarajevo 1min 0.25$ (bila prije 2 mjeseca-sramota me kolko jaran dugo prica)

BIH Sarajevo - USA Saint Louis 1min 3.5KM

al sta ima veze jel..sta ga ja imam zvati ionako on radi za platu od 2500US$ :shock: :?
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#77

Post by senada »

lako je dodiku kad on odlucuje skoro sam u cijeloj republici....kod nas to mora da ide mnogo sporije, komplexnije, slozenije i teze jer imamo mnogo (i)legalnih taldzija... telekom je jedno od prvih javnih preduzeca oko kog se odmjeravaju "privatizacijske" tajkunsko stranacke mracne sile...
federalna mafijoza je i telekom vec zasigurno "posteno privatizirala" a zvanicnu (polu) objavu (legalnih :-? ) vecinskih vlasnika javnost bude saznala valjda prvih postizbornih dana...mozda mjeseci...mozda godina.....mozda decenija...... a mozda nikada.
bamby_tz
Posts: 47
Joined: 14/05/2006 19:45

#78

Post by bamby_tz »

postavlja se pitanje sta drzava kao vlasnik hoce. logika opsta ako imas preduzece koje ti dobro posloju i stvara profit prodati ces iz nekoliko razloga(nemas vise zelju baviti se tim poslom, u dugovima si pa prodajes najbolje ili ti je neko sapnuo da ce za neko određeno na trzistiu doci do gadnih promjena) drugih razloga logicnih nema i to se odnosi na sve bilo to privatno ili drzavno. Ono sto mene brine je da su pojedini politicari vidjeli svoju sansu za profit i pokusavaju ko fol zbog gubitka i to na zatvorenoj sjednici da se za 15 dana proda najbolja firma u državi. Međutim ništa me ne cudi prije samo par mjeseci imali smo politicare koji su bili u stanju prodati krvlju steceno ovo malo drzave za cetverogodisnji mandat , a da ne prodaju telekom ,elektroprivredu i rudnike itd. Ili je to pak sve dio jedne fino smisljenje teorije zavjere da pred izbore ne pricamo o izdajam , pritiscima, patriotama , nego evo vam narode novi vruci krompir pa se zezajte do oktobra. Naravno dolaze oktobarski izbori pa narode odluci se i za prodaju svega sto vrijeidi i sto je u tvome vlasnistu , dato nekim ljudima na upravljanje. hoce li narod reci da zeli da sve proda malo da se razveseli , a sutradan prst usta i trbuhom za kruhom u bijeli svijet.
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#79

Post by baklava2 »

Mahalac wrote:@baklava2
jesi pametan ...ote, mogao bi sam sa sobom ugovor o djelu sastaviti o pruzanju intelektualnih usluga...valjda se da i to srediti :D

evo sto se cjenovnika tice, konkretan primjer licno moj:

USA Saint Louis - Sarajevo 1min 0.25$ (bila prije 2 mjeseca-sramota me kolko jaran dugo prica)

BIH Sarajevo - USA Saint Louis 1min 3.5KM

al sta ima veze jel..sta ga ja imam zvati ionako on radi za platu od 2500US$ :shock: :?
za ovo ti vjerujem da je tako ali me nervira kada napišeš NESTALI CJENOVNICI a oni vazda na istom mjestu i kasnije se samo promijeniš temu.
moje je mišljenje da ti ponovim da stanje u BH Telekomu nije dobro i da ga treba privatizovati ali da to neće biti ni blizu onoga što zamišljaš da će biti. vjerovatno ćeš i ti jarana u USA zvati po mnogo pristupačnijoj cijeni ali ćeš zato jarana iz druge ulice puno skuplje zvati. e sad jel češće imaš potrebu zvati ovog iz druge ulice ili onog iz USA ja ne znam.
ja nemam nikoga vani i meni je u interesu da cijene u lokalnom saobraćaju budu niske a za USA ili Njemačku me ne interesuju.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#80

Post by terapija »

Eshek wrote:ja sam pobornik privatizacije, pa makar Telecom džaba dali nekome. Važnije je da ide u prave ruke. Mislim da je najbolja opcija da se proda većinski paket dionica BH Telecoma, a da država zadrži npr. 25% u svom vlasništvu
Pogledaj malo ko je zaduzen za privatizaciju

Eh sada malo bolje razmisli i zapitaj se kolika je vjerovatnoca da ce BH TELEKOM otici u "prave ruke"?????

Navedi mi jedan valjan primjer privatizacije drzavne imovine i BiH :)

To ce se covjece prodati nekome u pola cijene. Ovi sto prodaju ce pare u dzep, a mi...
Deb's
Posts: 145
Joined: 04/06/2005 23:42
Location: Sarajevo

#81

Post by Deb's »

BH Telecom se NE SMIJE PRODAT!!!(ovo treba ko dogmu ubacit u preambulu ustava BIH!!!)

podržavam sve prethodnike na ovoj temi koji su protiv privatizacije Bh Telecoma, jer mislim da ni sami nismo svjesni kolko ćemo ispušit takvim actom!

Privatizacija BHT u ovo doba (kad PDV još nije vratio doprinose ekonomiji) može biti čisto kopanje groba građanima i državi BiH. Trebalo je radit na zakonima koji će omogućiti ujedinjavanje sva 3 telekoma il da jedan telekom (BHT) kupi ostala 2(vremenom)!

Al privatizacija telekoma je tako nelogičan i bolestan potez da jednostavno sam zebezeknut da se uopšte priča o tome(možda razmišljam pogrešno), al moramo shavtit da Bh telecom nam treba još bar narednih 20 godina!
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#82

Post by Harrys »

:D Prije nego se ukljucim u diskusiju imao bih par pitanja.
1.Ima li BiH Telecom konkurenciju.
2.Koje sve usluge pruza osim fiksne telefonije.
:D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#83

Post by karanana »

Neka BH Telecom kupi Telekom Srpske! I vuk je sit i ovce na broju a Dodik ga pusi.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#84

Post by Stitch__ »

samo da se izjasnim protiv privatizacije. krajnjem korisniku ce mozda biti i bolje, ali ko imalo voli ovu drzavu trebao bi se usprotiviti tome... :-? ono sto treba uraditi je uvesti ravnopravnu konkurenciju, a ne ovako, po sektorima, kod srba mobis, kod hrvata eronet, kod nas telecom...da se nekom podjelom/dodjelom prava na koristenje emitera sva tri operatora mogu dovesti u ravnopravan polozaj, cijene bi se prepolovile. i vuk sit, i ovca ne fali ;)
memana
Posts: 34
Joined: 28/08/2005 20:41

#85

Post by memana »

Citam i cudim se. Cesto sam na ovom forumu, mada se rijetko kad i oglasim. Inace pripadam malo starijoj generaciji korisnika internet usluga i sve do sada sam, citajuci vase postove i rasprave kao i razmisljanja o gorucim temama koje pate ovu malu zemlju, mislio da ima nade, da mlade generacije razmisljaju konstruktivno, i da zele da ucine nesto za svoj bolji zivot sutra, avaj koja greska. Mahalac se vodi po onoj staroj nek komsiji crkne krava pa makar i ja i moje dijete sutra umrli od gladi, samo nek komsija nema. Medjutim nije problem samo mahalac, problem je da 90%, nazalost, glupih Bosnja, kojima i ja pripadam, tako razmislja.
Ne pitaju se oni sta ce biti sa 1800 radnika,u najboljem slucaju,BHT-a, ako ostanu bez posla a kojima se sada odbija od plate da bi se namirile silne rupe u budzetu te da bi penzioneri dobili ono svoje malo penzijice, ne pitaju se oni sta ce biti sa radnicima u granapima u kojima mozda neki od zaposlenika ostavi dio svoje plate za namirnice, pa toj osobi obezbijedi kakvu takvu platu, jel oni misle da ce neko ko kupi BHT nastaviti sponzorirati KK Bosnu, da ce nastaviti praviti auto-put kroz jedinu zemlju na svijetu koja ga nema. Ne razmislja mahalac i ini o tome jer sjedi za racunarom koji mu je babo kupio i trosi impulse na hot line koje babo plati, pa kad mu slozi frku on se ljuti na BHT.
Sto se tice BHT-koma niti ih branim niti opravdavam, usluge su kakve jesu, ali imamo telefon-koristi ga racionalno pa ces vidjeti da ce ti stavka za TV pretplatu biti veca od racuna, imamo internet, neko dial up, neko ko moze adsl, polako se gradimo i ....onda puf. Sjebi sve samo zato sto mahalac ne radi u BHT.Kopleksi razvalise...
Ja sam iz Zenice i navescu samo jos jedan primjer. Svi smo bili kivni na zeljezarce, u ono najbolje vrijeme prije rata, ljudi radili imali dobre jako dobre plate, i citav grad dobro zivio, imali konobari, imali trgovci, imali postari, imali radnici na benziskim pumpama, imali butici, imali svi...ali niko nije tako konto, nego po staroj bosanskoj nek komsiji crkne krava... kad ljudi ostadose bez posla, oko 10000 radnika...Sad grad mrtav, nema niko, niko svi se patimo.
Mislio sam da novi narastaji drugacije razmisljaju, NAZALOST, ovo je Bosna i jako sam tuzan i razocaran jer vidim da ova zemlja nema potencijala koji bi je mogao malo izvuci sa dna na kojemu je sada.
Onima, normalnim, kojih je nazalost samo 10%, mladim ljudima koji razmisljaju svojom glavom, ZELIM SVE NAJBOLJE U ZIVOTU i jedna poruka od starog i umornog Don Kihota, koji je mislio da ce svojim stavovima i borbom uspjeti otvoriti oci mladima, IDITE ODAVDE, za mene je kasno ali za vas jos nije....DOK NAM JE MAHALACA I NJEMU SLICNIH OVI NA VLAST SE NEMORAJU NICEGA BOJATI....OPET POBJEDJUJU!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#86

Post by Eshek »

Celicna_saka wrote:Odgovorno tvrdim, da svako onaj koji kaze da je pri ovakvim okolnostima, gdje se cetvrtina federalnog budzeta puni profitom od strane BH telekoma, zalaze za to da se proda doticni, je neodgovorna i neinofrmisana budala.
Da je ekonomija u drzavi normalna i da ostali privredni subjekti kako tako rade, pa da covjek i kaze da se zbog kvaliteta usluga i cijena (vrlo upitno) telekom privatizuje, to bi se i dalo svariti.
Odgovorno tvrdim da BH Telecom neće moći puniti ni 10 % federalnog budžeta ukoliko ostane u stanju kakvom jeste danas, a Dodik privatizuje Telecom iz RS-a i da je neinformisana budala svako ko misli da će firma u privatnim rukama i spremna na investiranje i ekspanziju neće uzeti dooobar dio kolača zaostalom BH Telecom-u.

Šta misliš, da če neko kupiti MOBIS i zadovoljiti se tržištem u RS-u? To je naivno, naivno, naivno...
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#87

Post by Eshek »

senada wrote:
Eshek wrote:
senada wrote:koje smo mi federalne fekalije od ljudi! mucna nam i pomisao da neko dobro radi i zaradjuje! zivio vam vas dodik hebo vas on u pokvareni mozak!
Možda tebi telefon služi da s prijateljicom protabiriš da li je Juan opalio Marisolinu sestru ili joj ga je samo malo umočio, ali ima ljudi kojima posao ovisi o telefonu i kojima je to značajna stavka u budžetu.

Ja sam plaćao 3,6 KM BH Telecomu za minut poziva u inostranstvo, i nisam htio poslušati druge i prebaciti se na Eronet iz "patriotskih razloga". Prije mjesec sam vidio cjenovnik Eroneta i tamo je minut sa evropskim zemljama 1,4 KM.

Shvatam da BH Telecom treba zaraditi, ali ne dam više da me neko uzima lopatom. Lopovi, lopovi, lopovi...
moj problem je u koje svrhe koristim tel., ali ipak za tvoju info, nemam veze sa guskama koje ispiraju sapunjicama mozak i nisam penzionerka iako sam uzasno mnogo stara, ruzna i predebela, tako da sam godinama prisiljena na ogranicene komunikacije internet i telefonske, :) ali ne mislim da sam glupaca sa dva prsta cela pa da krivim obicne zaposlenike i da parcijalno pristupam problemu sveopste pljacke ("privatizacije") od strane politickog vrha i stranackih tajkuna, a za koju nisu krivi radnici nego tzv. vecinski vlasnici federacije koju drze pod svojom apsolutnom kontrolom znamo koje su to stranke, tj. koje su to dvije vecinske federalne vitalne nacionalne kompanije.
to sto bih na impulsima ustedila 100-200 kaemova, iako ta suma za mene predstavlja pravo malo bogatstvo, ne moze me navesti da zlurado prizeljkujem obicnom irgatu, hranitelju porodice da ostane bez posla, da krepava od gladi, da crkava od siromastva, i da se pri tome u svoj svojoj velicini sluzim velicanjem seljacine dodika, i njegovih genijalnih ekonomsko strateskih i politicko poslovnih podviga? e, za tako grandiozni patriotizam treba imati dara, kojim obiluju nasi politicki, drzavni i stranacki majmuni na vlasti, jer normalnog covjeka ne moze usreciti tudja nesreca. a mi, trebali bi biti svjesni da smo svi zajedno u istim govnima i da se samo zajedno trebamo, mozemo i moramo cupati iz kandji federalne i drzavne dobro organizovane bande na vlasti., mada sam ja ubijedjena da ce oni, kriminalne pistolj-kapitaliste, spontano sami 'popadat' s vrha, pritisnuti prevelikom tezinom bogatstva, koje ce daleko od ociju domace javnosti jednom vec morati poceti trositi. u narod su ugradili kvalitetne (mirnes) amortizere, tako da im sa nama ovakvim kakvi smo, rahat od pameti, rahatluku nigdje kraja nema. :)
Velika je razlika između "raiditi i zaraditi" i "oguliti" pomoću monopola.

Eronet može zaraditi na 1,4 KM, a BH telecomu nije dovoljno ni duplo više!!!

Zamisli da imaš mjesečno tel. račun od 4-5 hiljada KM i da ti je to nužno. Profitabilnost do 20% se može opravdati, ali 7' % nikako!!!

To se zove krađa, a ne uspješan rad
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#88

Post by Eshek »

terapija wrote:
Eshek wrote:ja sam pobornik privatizacije, pa makar Telecom džaba dali nekome. Važnije je da ide u prave ruke. Mislim da je najbolja opcija da se proda većinski paket dionica BH Telecoma, a da država zadrži npr. 25% u svom vlasništvu
Pogledaj malo ko je zaduzen za privatizaciju

Eh sada malo bolje razmisli i zapitaj se kolika je vjerovatnoca da ce BH TELEKOM otici u "prave ruke"?????

Navedi mi jedan valjan primjer privatizacije drzavne imovine i BiH :)

To ce se covjece prodati nekome u pola cijene. Ovi sto prodaju ce pare u dzep, a mi...
Vjerovatnoća da će BH Telecom otići u prave ruke je 100%. Niko neće uložiti u kompaniju milione, ako je ne misli napraviti konkurentnom i održivom. Inače gubi lovu...
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#89

Post by taxi_driver »

zasto prodati bh telekom?nek dopuste jos par mreza pa ce i usluge biti kvalitetnije i jeftinije.u holandiji ima drzava svoju mrezu kpn,a pored nje su tu i pet-sest globalnih mreza npr.vodafone,t-mobile,orange....
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#90

Post by Eshek »

taxi_driver wrote:zasto prodati bh telekom?nek dopuste jos par mreza pa ce i usluge biti kvalitetnije i jeftinije.u holandiji ima drzava svoju mrezu kpn,a pored nje su tu i pet-sest globalnih mreza npr.vodafone,t-mobile,orange....
Holandija je veća bara od Bosne...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#91

Post by mostarac »

Mene zanima samo odgovor na pitanje:

Nakon prodaje BH Telecoma ko isplacuje penzije?
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#92

Post by Mahalac »

Cijenjeni gospodine memana ako pogledate vrijeme kada postiram ovaj odgovor na vaše rekao bih uvrede vidjeli bi ste kada radim i koliko se "babo" brine za moje troškove ali to i nije toliko bitno koliko činjenica da se ovom našem narodu nikako da objasni da ne treba da vjeruje prićama nego svojim oćima.

Tako dragi memana poštujući vaše godine neću koristiti ružne rijeći nego odgovor skratiti na ćinjenicu da ste eto ostarili a još pameti niste došli mada bih ja još dodao da sam eto pogodio neku nepotističku tačku pa se nađoste :D

S obzirom da ste iz Zenice savjetovao bih vam da odete na prelijepo Kamberovića Polje i uživate u zasluženoj penziji razmišljajući hoće li uskoro biti kakve povišice penzija tj hoce li uprava bh-telecoma povečati cijene svojih usluga te baciti koju kosku i vama.

Nagradno pitanje za kraj:zašto je pranje auta u Zenici kod Perče 5KM a u Sarajevu 8-10KM
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#93

Post by zzzzz »

Komentar dana


Privatizacija telekoma

Ne bi bilo dobro da se predstojeća prodaja telekoma pretvori u utrku između entiteta u kojoj bi mogle izgubiti i Federacija i RS

Odluka Vlade Federacije BiH da krene u hitnu privatizaciju "BH Telecoma" i "Hrvatskih telekomunikacija Mostar", potpuno je jasno, iznuđena je.
Na takav potez federalne čelnike natjerao je premijer Republike Srpske Milorad Dodik s kojim se nije mogla naći zajednička riječ o poštivanju ranijeg dogovora da se u proces privatizacije telekom tržišta u BiH ide istovremeno. Dodik je imao svoju računicu i požurio da sve završi puno prije.
U Vladi FBiH, kako su se izjasnili, ne žele sjediti skrštenih ruku, te su odlučili odgovoriti istom mjerom. Mnogi su u uvjerenju da će na ovaj način indirektno utjecati i na umanjenje zarade RS od prodaje "Telekoma Srpske". Jer, vode se onom - bolja i bogatija mlada, uvijek se bolje i uda.
Ali, umjesto trijumfovanja, a posebno iskorištavanja u predizborne igrice i postizborne talove ove izuzetno važne privatizacijske priče, svim njenim akterima na prvom mjestu morali bi biti interesi države BiH.
Međutim, koliki su ti interesi, dovoljno govori i to da se, dok se sve ovo dešava, nigdje ni jednom riječju ne oglašava onaj ko bi trebao - državni ministar prometa i komunikacija Branko Dokić.Ako ništa drugo, Dokić bi se mogao sjetiti koji resor vodi barem zbog činjenice da je privatizacija strateški najvažnijih resursa jedan od najvećih ispita za bh. političare.
No, poznavajući ih takve kakvi jesu, strah građana više je nego opravdan. S pravom se pitaju šta će biti na kraju.Jasno je da svi žele bolje usluge i niže cijene, ali hoće li se to zaista i desiti?
Ili će na gubitku biti svi, i Federacija i RS? Takva mogućnost morala bi se u startu eliminirati i, ako se već mora u privatizaciju, onda treba izvući što više od kupaca najvrednijih zlatnih koka u BiH. Nadati se da će to naši vlastodršci zaista znati i uraditi.

Piše: Mirela KUKAN
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#94

Post by Zadig »

Normalno, zar stranim ulagacima ne odgovara da za manje para kupe telekom, kad vec mi sami sebi medjusobno spustamo cijene?
:roll:

E Bosno moja, sami sebi grob kopamo
:-?
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#95

Post by zzzzz »

BH Telekom je, cini mi se, drugi najveci izvoznik u BiH. Dobro nas je Dodik pogurao :-)

U svakom slucaju, privatizacija je u ovom momentu nuzno zlo i mora se provesti.
hak
Posts: 63
Joined: 03/03/2006 10:37

#96

Post by hak »

O kakvom se punjenju budžeta ovdje govori? Kao važno je da BHT puni budžet? Nije nego. Pogledajte koji procenat tog budžeta ide za ministre i njihova primanja, sekretarice, audije isl. Dakle da se prestane više s tim. Jednostavno, ovdje stranci vedre i oblače jer smo mi nesposobni. Koga od naših vlada i ministara zanima razvoj zemlje i sl? Nikoga.
Cilj je obogatiti se što više dok ti traje mandat i to je to.
BUDŽET ONI RASPOREĐUJU. ZNA SE I KOME. SEBI.
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#97

Post by Jastreb35 »

Dodik o stavljanju veta na privatizaciju Telekoma RS

Politika Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik smatra da je nepotrebna odluka Kluba Bošnjaka u Vijeću naroda RS-a da stave veto na odluku Narodne skupštine kojom se daje suglasnost za privatizaciju ...

...Telekoma RS-a, smatrajući da to nije način na koji treba graditi BiH.

Dodik je u izjavi novinarima kazao da ta odluka bošnjačkog kluba nije doprinos političkoj stabilizaciji, naglasivši da je to direktna zloupotreba prava na zaštitu vitalnog nacionalnog interesa.

On je mišljenja da privatizacija Telekoma nema "nikakve veze" s pitanjem koje se ističe u obrazloženju odluke.

"Uvijek kada se politika pretvori u inat onda to posebno u BiH izazove reakcije koje nisu potrebne i željene", naveo je entitetski premijer, dodajući da nije očekivao takvu odluku bošnjačkog kluba u Vijeću naroda RS-a.

Najavio je da će entitetska vlada razmotriti situaciju kako bi pronašla adekvatno rješenje.

Klub Bošnjaka u Vijeću naroda je danas razmatrao poseban Privatizacijski program za preduzeće Telekom Srpske AD Banja Luka i odlučio pokrenuti proceduru zaštite vitalnog nacionalnog interesa bošnjačkog naroda.

"Smatramo da je privatizacija Telekoma Srpske na ovaj način i u ovom periodu suprotna interesima bošnjačkog naroda", kaže se u priopćenju i dodaje da u Telekomu Srpske gotovo da nema uposlenih Bošnjaka, iako su oni do 1992. godine dali veliki doprinos u izgradnji PTT sistema.

"Smatramo da rješavanje pitanja radnika Bošnjaka koji su ostali bez posla u ovom sektoru treba biti sastavni dio programa privatizacije Telekoma Srpske", naglašava se u priopćenju.

(Fena)

http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=33618
Srle_
Posts: 8
Joined: 17/07/2006 00:23
Location: Sa

#98

Post by Srle_ »

e ja se svim srcem nadam da ce dodik uspjeti da proda Telekom Srpske prije nego mi prodamo "svoj" BH Telecom, i HT Mostar. zasto? e zato sto ovi nasi kreteni samo gledaju kako da sebi sto vise uzmu prije ulaska u EU! Meni je idiotski sto je drzava i sad vlasnik svih operatera i iskreno se nadam da ce prvi otic Telekom Srpske, jer su se ljudi prvi sjetili toga i veliko im HVALA!

p.s. ako uspiju prvi cu kupit njihovu karticu da ih malo i ja poguram...
Post Reply