A sad adio !

Locked
Prazina

Post by Prazina » 05/06/2006 20:28

Ovdje se slomise raspravljajuci o Mudjahedinima, a niko ne spominje bandite iz Rusije, Ukrajine, Rumunije koji i dan danas haraju kroz organizovanu mafiju, okupiranim dijelom Bosne i Hercegovine!!!!!

Koliko vidim, smrtna kazna koju su nam prepisali bjelosvjetski hohstapleri, samo se preinacila u laganu eutanaziju!!!!!

Bosnjaci osvjestite se, jer je lako moguce da nestanemo kao sto su Maje i Inke nestale!!!!

Fair Life

Post by Fair Life » 05/06/2006 22:19

nineac wrote:Ko je ovaj TRAG?
Razlika izmedju ARBiH i ostale dvije vojske je sto si mogao biti srbin i biti u ARBiH a mene koliko sjecanje sluzi u RS muslimani i hrvati nisu mogli zivjeti a kamoli u vojsci biti, mislim to su gluposti uopce pricati o tome.
(...)
Mogli su... mogli su i te kako...

Ispod... cijelo vrijeme rata je bio komandir (ili nacelnik, nisam vise siguran) srpske policije u Bos. Gradisci.

Image

zzzzz

#103 Re: A sad adio !

Post by zzzzz » 05/06/2006 23:51

valterbranisarajevo wrote:Oduzeto 38 drzavljanstava

Vijece ministara BiH je u cetvrtak usvojilo izvjestaj o dosadasnjem radu Drzavne komisije za reviziju odluka o naturalizaciji stranih drzavljana u BiH, javila je Onasa.
Jadno i bijedno, ova drzava i ne pripada ni na Balkan a kamoli u EU. Bez obzira ko su, kako su dosli do drzavljanstva, ono sto je vazno danas je da ti ljudi zive vec 15 godina u BiH, da imaju familije, zene, djecu. Gdje sad da idu ta bosanska djeca, u Alzir ili da zive u BiH bez oca???

Jedna normalna zemlja koja drzi do ljudskih prava ne kaznjava one koji su drzavljansvo dobili nelegalno vec one koji su takvo drzavljanstvo odobrili.

Tariq_rambo

Post by Tariq_rambo » 06/06/2006 00:04

pola_cilo wrote:
Tariq_rambo wrote:A to su balijska posla, ljude su doveli kad je trebalo da ginu, a sad ih tjeraju sa porodicama i skoro svi oni su prestupnici iz tih arapskih zemalja i vecinu ceka zatvor kad se deportuju.
Prvo sto bi neki stranac trebao da zna jeste NE TRAZI AZIL U BiH kad svoje drzavljane koji su primani u drzavljanstvo naturalizacijom progone i oduzimaju im drzavljanstvo, kako bi tek strance prodali, za MARKU.
Ipak mislim da grijese, pa ako nista ti ljudi su naknadno ispunili uslove da se prime u drzavljanstvo, pa su njihova rjesenja mogla konvalidirat!!!!!

BALIJIZMU nikad kraja!!!!!!!!!!
Ko ih je doveo ? Zasto ih je doveo ? Za koga da ginu ? Ko ih tjera? Kazes da su " prestupnici " u svojim maticnim arapskim zemljama ! Kako to znas ?! Znaci oni su u svojim zemljama bili kriminalci ako ja dobro razumijem znacenje rijeci " prestup " . i vecinu ih ceka zatvor ! ? Zar ih zalis , zar ih ti ne bi stavio u zatvor ako su / prestupnici/ Prvo kazes da su dosli da ginu a sad odjednom traze AZIL ?! Kako su naknadno stekli uslove za drzavljanstvo ? Sto su se konacno iz sedam pokusaja sjetili pravog imena .Sta ti je to / KONVALIDIRAT / ?
Pa dpvela je BiH, vecinom se radi o pripadnicima odreda el-mudzahid, a konvalidirat znaci da naknadno postanu pravosnazna (vecina ima uslove koji su potrebni za sticanje drzavljanstva putem naturalizacije-vidi zakon o drzavljanstvu pa pogledaj koji su uslovi za naturalizaciju) jer neko je tim ljudima dodjelio drzavljanstvo a sad im uzimaju,

Tariq_rambo

Post by Tariq_rambo » 06/06/2006 00:04

pola_cilo wrote:
Tariq_rambo wrote:A to su balijska posla, ljude su doveli kad je trebalo da ginu, a sad ih tjeraju sa porodicama i skoro svi oni su prestupnici iz tih arapskih zemalja i vecinu ceka zatvor kad se deportuju.
Prvo sto bi neki stranac trebao da zna jeste NE TRAZI AZIL U BiH kad svoje drzavljane koji su primani u drzavljanstvo naturalizacijom progone i oduzimaju im drzavljanstvo, kako bi tek strance prodali, za MARKU.
Ipak mislim da grijese, pa ako nista ti ljudi su naknadno ispunili uslove da se prime u drzavljanstvo, pa su njihova rjesenja mogla konvalidirat!!!!!

Ko ih je doveo ? Zasto ih je doveo ? Za koga da ginu ? Ko ih tjera? Kazes da su " prestupnici " u svojim maticnim arapskim zemljama ! Kako to znas ?! Znaci oni su u svojim zemljama bili kriminalci ako ja dobro razumijem znacenje rijeci " prestup " . i vecinu ih ceka zatvor ! ? Zar ih zalis , zar ih ti ne bi stavio u zatvor ako su / prestupnici/ Prvo kazes da su dosli da ginu a sad odjednom traze AZIL ?! Kako su naknadno stekli uslove za drzavljanstvo ? Sto su se konacno iz sedam pokusaja sjetili pravog imena .Sta ti je to / KONVALIDIRAT / ?
Pa dpvela je BiH, vecinom se radi o pripadnicima odreda el-mudzahid, a konvalidirat znaci da naknadno postanu pravosnazna (vecina ima uslove koji su potrebni za sticanje drzavljanstva putem naturalizacije-vidi zakon o drzavljanstvu pa pogledaj koji su uslovi za naturalizaciju) jer neko je tim ljudima dodjelio drzavljanstvo a sad im uzimaju,

Tariq_rambo

#106 Re: A sad adio !

Post by Tariq_rambo » 06/06/2006 00:06

zzzzz wrote:

Vijece ministara BiH je u cetvrtak usvojilo izvjestaj o dosadasnjem radu Drzavne komisije za reviziju odluka o naturalizaciji stranih drzavljana u BiH, javila je Onasa.
Jadno i bijedno, ova drzava i ne pripada ni na Balkan a kamoli u EU. Bez obzira ko su, kako su dosli do drzavljanstva, ono sto je vazno danas je da ti ljudi zive vec 15 godina u BiH, da imaju familije, zene, djecu. Gdje sad da idu ta bosanska djeca, u Alzir ili da zive u BiH bez oca???

Jedna normalna zemlja koja drzi do ljudskih prava ne kaznjava one koji su drzavljansvo dobili nelegalno vec one koji su takvo drzavljanstvo odobrili.
Cudo ih nisu u gvantanamo poslali, :):):):):)

A_I_

#107 Re: A sad adio !

Post by A_I_ » 06/06/2006 00:09

zzzzz wrote: Jadno i bijedno, ova drzava i ne pripada ni na Balkan a kamoli u EU. Bez obzira ko su, kako su dosli do drzavljanstva, ono sto je vazno danas je da ti ljudi zive vec 15 godina u BiH, da imaju familije, zene, djecu. Gdje sad da idu ta bosanska djeca, u Alzir ili da zive u BiH bez oca???

s drugim dijelom se slažem ali ovo za familiju me asocira na npr. novokomponovani Izrael u Palestini - isto kao što sam za istjerivanje pardon vraćanje "svih na svoje" :D znači svih Jevreja u svoje nekadašnje zemlje, tako sam i za uskraćivanja gostoprimstva tim alžircima, saudijcima, ukrajincima i ostalim "psima rata" :lol: tj. protjerivanje istih. hoćel' povesti sa sobom i familije il' će oni ostati njihov je izbor... ta dilema prati svaku deportaciju svugdje u svijetu gdje jedno ima a drugo nema pravo ostanka u zemlji. a s obzirom da su takvi po pravilu ustrajali na striktnom prenošenju običaja iz svojih zemalja i na svoje žene i djecu, čisto sumnjam da bi se teško (kulturalno) prilagodili novom životu.

ako smo složni(ne računam "patriote") u stavu da nam takvi likovi maltene ništa dobro nisu donijeli (čak suprotno), zašto ostaviti šansu da i na našim prostorima nikne klica novih pasa rata koji bi mogli, po ugledu na očeve, danas-sutra u neku novu zemlju otići kao gerilci... treba li nam to :roll:

Vodenjak

Post by Vodenjak » 06/06/2006 00:24

zoom66 wrote:
Vodenjak wrote:
zoom66 wrote:@ pola_cilo & trag:

DI OU ES TI EJ...:-)

prevod - prijevod - privod...:oops:...DOSTA!!!
Znaci i ti si s nama u pokretu?

Super! :D
uvijek biJo...:-)

Nego, jednom od goreupozorene dvojke se zameo trag...:(...ja fino kazem dosta a oni nastave...:(...ne mere to tako...:(
Za promjenu - SLAVA MU! :D

Mada, s obzirom da ovo nije pijaca, ja bih obojicu poslao na - trznicu! :D 8-)

Vodenjak

Post by Vodenjak » 06/06/2006 00:43

zoom66 wrote:samo da napomenem da se durex nije pokazao dobrim u akciji...:(...puche a ne sprijechi zachece...:(
Puche on ili vodenjak mu? :D

zzzzz

#110 Re: A sad adio !

Post by zzzzz » 06/06/2006 00:43

A_I_ wrote:
ako smo složni(ne računam "patriote") u stavu da nam takvi likovi maltene ništa dobro nisu donijeli (čak suprotno), zašto ostaviti šansu da i na našim prostorima nikne klica novih pasa rata koji bi mogli, po ugledu na očeve, danas-sutra u neku novu zemlju otići kao gerilci... treba li nam to :roll:
Ti si bolestan, kakvu krivicu snosi dijete?

Vjerujem da nisi gledao prilog u emisiji "Javna Tajna" o toj djeci, jer ako jesi, onda ne zasluzujes nista sem prezira.
To su su bosanska djeca, nista manje Bosaci nego sto si ti i niko (opet kazem u normalnoj zemlji) ne bi sebi dao za pravo da im otima domovinu ili jednog od roditelja. Ti ljudi nisu kriminalci, ne postoji nikakav razlog da se protjeraju iz zemlje, pogotovo ne nakon toliko vremena.

pola_cilo

#111 Re: A sad adio !

Post by pola_cilo » 06/06/2006 00:43

zzzzz wrote:

Pod 1 . Mi nismo normalna drzava !
Pod 2 . Mi ne drzimo do ljudskih prava ! Ali interesantno na obrnuto proprcionalan nacin / Ne drzimo do ljudskih prava svih nasih gradjana koji su rodjeni ovdje bez obzira na ime i prezime .Ali zato preko svake mjere drzimo do " prava " i preko prava ratnih zlocinaca , prifetara ...tajkuna , i drzimo preko pravde i zakona strane drzavljane kojima ni ime ne znamo .
Pod 3 .Ti kazes "bez obzira ko su" ?Da li bi pustio u svoju kucu , covjeka kojem ni ime ne znas , ni zemlju porijekla nista ...ama bas nista ...ne znas o njemu !!! Bi li ? i dalje kazes : Bez obzira kako su dosli do drzavljanstva ?Gdje ti zivis ? Da li si mogao u Svedskoj slagati ime , zemlju porijekla , zanijekati svoju kriminalniu i zlocinacku proslost, dobiti drzavljanstvo , ozeniti Svedjanku i napraviti joj djecu i .......ocekivatio od svedskih vlasti i gradjana te zemlje da kazu " parafraziram tebe : Ma pustite me zivim kao i prije , da ostanem i da .....jer sam ovdje vec 15 godina , navikao sam se ........Ma hajde ba , je si ti zarike doruckovo ? Kazes da treba kazniti one koji su nasjeli na laz a ne one koji su lagali ? A sta za rucak jedes ? I naravno , da treba da kazniti oni koji su im to odobroli jer su to uradili ili za novac ili za neku ideologiju ili Bogtepitozastavec ? Treba kazniti i njihove i spozonre i njih same ( lazove i olos bjelosvetjsku koja se skrasila u mojoj zemlji ) a sta sa djecom ? o tome je trebao razisljati i onaj ko ih doveo i onaj koji ih je pravio i onaj koji ih je radjao / Posalji ih Angelini Jole i Bred Pittu , hem imaju love hem vole djecu .

A_I_

#112 Re: A sad adio !

Post by A_I_ » 06/06/2006 00:49

zzzzz wrote: Ti si bolestan, kakvu krivicu snosi dijete?

Vjerujem da nisi gledao prilog u emisiji "Javna Tajna" o toj djeci, jer ako jesi, onda ne zasluzujes nista sem prezira.
To su su bosanska djeca, nista manje Bosaci nego sto si ti i niko (opet kazem u normalnoj zemlji) ne bi sebi dao za pravo da im otima domovinu ili jednog od roditelja. Ti ljudi nisu kriminalci, ne postoji nikakav razlog da se protjeraju iz zemlje, pogotovo ne nakon toliko vremena.
evo ti odgovora s kojim se 100% slažem::
pola_cilo wrote: Pod 1 . Mi nismo normalna drzava !
Pod 2 . Mi ne drzimo do ljudskih prava ! Ali interesantno na obrnuto proprcionalan nacin / Ne drzimo do ljudskih prava svih nasih gradjana koji su rodjeni ovdje bez obzira na ime i prezime .Ali zato preko svake mjere drzimo do " prava " i preko prava ratnih zlocinaca , prifetara ...tajkuna , i drzimo preko pravde i zakona strane drzavljane kojima ni ime ne znamo .
Pod 3 .Ti kazes "bez obzira ko su" ?Da li bi pustio u svoju kucu , covjeka kojem ni ime ne znas , ni zemlju porijekla nista ...ama bas nista ...ne znas o njemu !!! Bi li ? i dalje kazes : Bez obzira kako su dosli do drzavljanstva ?Gdje ti zivis ? Da li si mogao u Svedskoj slagati ime , zemlju porijekla , zanijekati svoju kriminalniu i zlocinacku proslost, dobiti drzavljanstvo , ozeniti Svedjanku i napraviti joj djecu i .......ocekivatio od svedskih vlasti i gradjana te zemlje da kazu " parafraziram tebe : Ma pustite me zivim kao i prije , da ostanem i da .....jer sam ovdje vec 15 godina , navikao sam se ........Ma hajde ba , je si ti zarike doruckovo ? Kazes da treba kazniti one koji su nasjeli na laz a ne one koji su lagali ? A sta za rucak jedes ? I naravno , da treba da kazniti oni koji su im to odobroli jer su to uradili ili za novac ili za neku ideologiju ili Bogtepitozastavec ? Treba kazniti i njihove i spozonre i njih same ( lazove i olos bjelosvetjsku koja se skrasila u mojoj zemlji ) a sta sa djecom ? o tome je trebao razisljati i onaj ko ih doveo i onaj koji ih je pravio i onaj koji ih je radjao / Posalji ih Angelini Jole i Bred Pittu , hem imaju love hem vole djecu .

pola_cilo

Post by pola_cilo » 06/06/2006 00:49

Tariq_rambo wrote:
pola_cilo wrote:

Tacno , neko im je dodijelio drzavljansta , a sad neko pak drugi( a najvjerojatnije onaj isti ) im ih i uzima .Zasto ? Zato , zato sto onaj ko im ih je dodijelio radio je mimo zakona i mimo svih pravno - normativnih regulativa / a sada im ih neko oduzima zato sto je doslo vrijeme da se zakon i pravni akti postuju i u skladu s tim ti ljudi moraju ili nazad ili u bajbukanu.

zzzzz

#114 Re: A sad adio !

Post by zzzzz » 06/06/2006 00:49

pola_cilo wrote: Da li si mogao u Svedskoj slagati ime , zemlju porijekla , zanijekati svoju kriminalniu i zlocinacku proslost, dobiti drzavljanstvo , ozeniti Svedjanku i napraviti joj djecu i .......ocekivatio od svedskih vlasti i gradjana te zemlje da kazu " parafraziram tebe : Ma pustite me zivim kao i prije , da ostanem i da .....jer sam ovdje vec 15 godina , navikao sam se ........Ma hajde ba , je si ti zarike doruckovo ? Kazes da treba kazniti one koji su nasjeli na laz a ne one koji su lagali ? A sta za rucak jedes ?
Ne pricaj gluposti, slucajno znam da su u toj Svedskoj koju spominjes, dvojica kriminalaca iz uzeg Arkanovog ganga kupila drzavljanjstvo preko veza u njihovoj vlasti. Drzavljanstvo im nije oduzeto iako je sve raskrinkano, jer u normalnim zemljama je tesko izgubiti drzavljanstvo kad si ga vec dobio.

A_I_

#115 Re: A sad adio !

Post by A_I_ » 06/06/2006 00:56

zzzzz wrote: Ne pricaj gluposti, slucajno znam da su u toj Svedskoj koju spominjes, dvojica kriminalaca iz uzeg Arkanovog ganga kupila drzavljanjstvo preko veza u njihovoj vlasti. Drzavljanstvo im nije oduzeto iako je sve raskrinkano, jer u normalnim zemljama je tesko izgubiti drzavljanstvo kad si ga vec dobio.
to je problem Švedske. da li se trebamo voditi tim primjerom pa isto i ovdje (ne)uraditi ? ni jednima ni drugima ne treba ići 'na ruku' legalizujući kriminalne radnje...

pola_cilo

#116 Re: A sad adio !

Post by pola_cilo » 06/06/2006 01:04

zzzzz wrote:
pola_cilo wrote: Da li si mogao u Svedskoj slagati ime , zemlju porijekla , zanijekati svoju kriminalniu i zlocinacku proslost, dobiti drzavljanstvo , ozeniti Svedjanku i napraviti joj djecu i .......ocekivatio od svedskih vlasti i gradjana te zemlje da kazu " parafraziram tebe : Ma pustite me zivim kao i prije , da ostanem i da .....jer sam ovdje vec 15 godina , navikao sam se ........Ma hajde ba , je si ti zarike doruckovo ? Kazes da treba kazniti one koji su nasjeli na laz a ne one koji su lagali ? A sta za rucak jedes ?
Ne pricaj gluposti, slucajno znam da su u toj Svedskoj koju spominjes, dvojica kriminalaca iz uzeg Arkanovog ganga kupila drzavljanjstvo preko veza u njihovoj vlasti. Drzavljanstvo im nije oduzeto iako je sve raskrinkano, jer u normalnim zemljama je tesko izgubiti drzavljanstvo kad si ga vec dobio.
Hoces li aplauz za ovo / Dva Arkanovca dobila svedsko drzavljanstvo !
Sta je poenta , sta nam porucujes , ! Je su li nagradjeni za silovanja i klanja ! ? Je li ovo prijedlog svim zemljama svijeta ukljucujucu BiH o kojo i raspravljamo i o cijim drzavljanstvima raspravljamo da slijede primjer Svedske / U Americi je prije deset dana deportirano 15 Srba sa familijama jer su na aplikaciji lagali da nisu bili ucesnici Smrdske Vojske .Dok si tu cinjenicu zatajio , postoji mogucnost da si ratni zlocinac .Expresno su deportovani iz arizone i drugih drzava sa familijama u republiku svinjsku .
Pricaj mi jos malo o gluposti .

zzzzz

#117 Re: A sad adio !

Post by zzzzz » 06/06/2006 01:07

A_I_ wrote:
to je problem Švedske. da li se trebamo voditi tim primjerom pa isto i ovdje (ne)uraditi ? ni jednima ni drugima ne treba ići 'na ruku' legalizujući kriminalne radnje...
Kakve kriminalne radnje? Vecina tih ljudi je stekla pravo na drzavljanstvo ucescem u jedinicama Armije BiH sto je bio sasvim legalan nacin za dobijanje drzavljanstva.

Danas isto to drzavljanstvo dobijaju Mirko Hrgovic, Ninoslav Milenkovic, brazilac Baiano za ucesce u fudbalskoj reprezentaciji BiH :D hocemo i njima poslije uzimati pasos kad izrode djecu u BiH 8)

Nije problem u tebi ili @pola cilo, takvih nacista ima svaka zemlja, onih koji propagiraju da strance koji su rodjeni u njihovim zemljama treba sterilizovati da ne radjaju djecu a one koji nisu tu rodjeni vratiti odakle su dosli.....problem nastaje kad jedna drzava pocne zastupati vase stavove. Tu bolest je najbolje iskusila Njemacka 1939 i neponovilo se nikom.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 06/06/2006 01:13

zoom66 wrote:
zoom66 wrote:nego, koriistim priliku da josh jednom zamolim uchesnike ove nadasve miroljubljive...:oops:..rasprave da dobro razmisle prije no shto neshto postiraju...:-)
okolnost mi nalaze da se moram citirati...:-)
E i nasho si kog ces citirati... :roll:

:D :D :D

A_I_

#119 Re: A sad adio !

Post by A_I_ » 06/06/2006 01:35

zzzzz wrote: Kakve kriminalne radnje? Vecina tih ljudi je stekla pravo na drzavljanstvo ucescem u jedinicama Armije BiH sto je bio sasvim legalan nacin za dobijanje drzavljanstva.
Nije problem u tebi ili @pola cilo, takvih nacista ima svaka zemlja, onih koji propagiraju da strance koji su rodjeni u njihovim zemljama treba sterilizovati da ne radjaju djecu a one koji nisu tu rodjeni vratiti odakle su dosli.....problem nastaje kad jedna drzava pocne zastupati vase stavove. Tu bolest je najbolje iskusila Njemacka 1939 i neponovilo se nikom.

ne palamudi živ bio...a vidim sad se nazivamo i nacistima hvala hvala lijepo od tebe :-)
kao zaslužili učešću u ARBH...aaaaaaaaaa kako su došli u tu ARBH? mali zeleni ih iz tanjUra ćuhnuli u Bosnu :lol:
a što se tiče djece i majki(ako ostanu ovdje):: bujrum na vlastima je da im obezbijede neku vrstu pomoći kao znak dobre volje i pokušaj iskupljivanja zbog greške što su šačicu tih Uzvišenih Ratnika Patriota khljmlj uopšte doveli ovdje pored našeg naroda - svih Bosanaca i Hercegovaca koji su se borili za svoje i živote sugrađana...

zzzzz

#120 Re: A sad adio !

Post by zzzzz » 06/06/2006 01:47

A_I_ wrote: ne palamudi živ bio...a vidim sad se nazivamo i nacistima hvala hvala lijepo od tebe :-) kao zaslužili učešću u ARBH...aaaaaaaaaa kako su došli u tu ARBH? mali zeleni ih iz tanjUra ćuhnuli u Bosnu :lol:
a što se tiče djece i majki(ako ostanu ovdje):: bujrum na vlastima je da im obezbijede neku vrstu pomoći kao znak dobre volje i pokušaj iskupljivanja zbog greške što su šačicu tih Uzvišenih Ratnika Patriota khljmlj uopšte doveli ovdje pored našeg naroda - svih Bosanaca i Hercegovaca koji su se borili za svoje i živote sugrađana...
Tako to nazivaju svugdje u svijetu, pa nemogu ja sad specijalno za vas izmisljati nazive.

Vidim da si mlad i da ti guzica nije osjetila rata, jer da nije tako, znao bi da nije bilo bas otimanja za te prve redove na Vozuci. Da se razumijemo, ja sam protiv dovodjenja takvih boraca koji namjeravaju ostati permanentno u BiH ali oni su bili tu predugo i to je sad vec pitanje humanosti da li trebaju ostati ovdje ili ne.

Vec sam ti pokusao razjasniti da su oni sad najmanje bitni, iza njih ostaje ili s njima ide 60-70 bosanske djece. Obje opcije su uzasne i pogibeljne za njihovu buducnost. Ta djeca imaju pravo na ovu zemlju i na svoje roditelje.

A_I_

#121 Re: A sad adio !

Post by A_I_ » 06/06/2006 02:01

zzzzz wrote: Vidim da si mlad i da ti guzica nije osjetila rata, jer da nije tako, znao bi da nije bilo bas otimanja za te prve redove na Vozuci.
itekako je osjetila rata! hoćeš reći da smo bili toliko bijedni i jadni da nam je bila potrebna šačica "boraca" kako bi smo se odbranili??? WTF :-)

Fair Life

#122 Re: A sad adio !

Post by Fair Life » 06/06/2006 02:06

zzzzz wrote:(...)
Poslije puno vise vremena provedenog 'tamo negdje' zlocinac iz WW2 Andrija Artukovic je deportovan u Hrvatsku i sudjen, a nije bio kriminalac 'tamo negdje'.

... a 'tamo negdje' je imao i zenu i djecu i unucice i rodjake...

Zakon je neumoljiv ako pretendujemo od Bosne napraviti drzavu. Zakon treba postovati ako zelimo zemlju u kojoj se moze zivjeti.

Interesantno mi je citati potrebu mnogih da stanu u zastitu onih koji su se Bosni pokenjali na obraz. Stiteci njih stite se i oni koji su im bespravno izdali papire o BiH drzavljanstvu, dakle stiti se nas lopovski politicki vrh. Jednako tako zmirimo pred kriminalom, korupcijom, traffickingom... Dokle, majka mu stara?

Je li vrijeme da se odreknemo one... "Ko je jamio - jamio je?"

Mladi su ljudi i moci ce u zemlji svog porijekla (domovini) ponovo poceti iz pocetka. Uostalom nije im teren nepoznat kao sto je meni bio kad sam dosao u Australiju. I sam sam poceo iz pocetka u meni do tada nepoznatoj zemlji sa 40 DM u dzepu i u svojoj 43 godini.

zzzzz

Post by zzzzz » 06/06/2006 02:21

Poredjenje sa Artukovicem mislim da nije vrijedno ni komentarisati.

Da su kriminalci valjda bi bili u zatvoru.

Ako su nam ukaljali obraz, to je nas problem, znali smo ko nam dolazi.

Drzavljanstvo su dobili legalno ucescem u ratu.

Da je u pitanju neki francuski ili irski dobrovoljac (a imali smo i takvih, jednog licno poznajem) svako od vas bi se bunio sto ga protjerujemo i rastavljamo od familije nakon petnest godina (ne ubjedjujte me u suprotno, znam kako disete)

I onda me onaj pita kako ga mogu svrstati u naciste

Fair Life

Post by Fair Life » 06/06/2006 02:35

zzzzz wrote:Poredjenje sa Artukovicem mislim da nije vrijedno ni komentarisati.

Da su kriminalci valjda bi bili u zatvoru.

Ako su nam ukaljali obraz, to je nas problem, znali smo ko nam dolazi.

Drzavljanstvo su dobili legalno ucescem u ratu.

Da je u pitanju neki francuski ili irski dobrovoljac (a imali smo i takvih, jednog licno poznajem) svako od vas bi se bunio sto ga protjerujemo i rastavljamo od familije nakon petnest godina (ne ubjedjujte me u suprotno, znam kako disete)

I onda me onaj pita kako ga mogu svrstati u naciste
Upravo tako... Uprljali su nam obraz... a posto su nas problem... rjesicemo ga na nacin sto cemo im uzeti bespravno stecena drzavljanstva.

O nacinu na koji su dobijali BiH drzavljansta imao bi sta da kaze i Nezim Halilovic - Muderis. Za svoj trud nagradjen je foteljom u Dzamiji kralja Fahda. Njegov uspon od Konjica do Sarajeva poplocan je drzavljanstvima ovih nesretnika kojima se danas, nakon sprovedene revizije, drzavljanstvo oduzima.

nineac

Post by nineac » 06/06/2006 03:15

Nekontam sta je stvarno ovdje problem?
Koliko ej samo ljudi koji su bili u vojsi RS protjerani iz amerike ili leze po zatvorima zbog laganja imigracionim vlastima. Pa u Phoenixu prije 2-3 godine za jednu noc je u raciji 15 osoba privedeno zbog toga sto su billi u VRS, a to nisu spomenuli imigracionim vlastima. Kazna za to je do 15g zatvora, 100.000$ novcana kazna i deportacija!
A mi raspravljamo o njima, nema se tu sta raspravljati!

Locked