STA BI BILO?

Reina

Post by Reina » 30/05/2006 14:57

pa zar nije bilo govora da je Dej. sporazum prelazna faza do ustavnih promjena… iza Dejtonskog sporazma stoji MZ ovako kad bi mi jos
ove promjene usvojili i proslo svu tu proceduru u parlamentu onda MZ vise ne bi imala nista s tim, moje misljenje
8-)

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 30/05/2006 14:58

Goa wrote:
BECHO wrote:Pitam se sta li bi Zlaja uradio da je bio u datom momentu na mjestu precjednika Alije?! Kao veliki zagovarac reformi ustavnih promjena (zajedno sa SDS-om, HDZ-om i SDA-om - na koje je toliko rezio u zadnji vakat a pogotovo pred izbore), pristalica evropskih integracija, samoproglaseni avangardista i vjeciti miljenik medjunarodne zajednice, mislim da bi on bez presedana, glasno i jasno rekao NE medjunarodnim institucijama i dejtonskom sporazumu! :-) Bi' al' kad bi se zahebavali! :D

sta bi bilo kad bi bilo

Al cinjenica je jedna: Alija je bio predsjednik drzave izabran od naroda da ovom narodu omoguci prosperitet.

Umjesto prosperiteta svom narodu je donio krv do koljena (sad nije bitno ko je kriv)

I nemas tu sta petljati lagumdziju - ni krv jeo ni miriso.
Nije bitno ko je kriv, jelde, ali nek se zna da je Alija donio krv do koljena.
I ona granata na Markalama i Tuzlanskoj kapiji je njegovo maslo. :?

Prenj

Post by Prenj » 30/05/2006 15:02

Reina wrote:pa zar nije bilo govora da je Dej. sporazum prelazna faza do ustavnih promjena… iza Dejtonskog sporazma stoji MZ ovako kad bi mi jos
ove promjene usvojili i proslo svu tu proceduru u parlamentu onda MZ vise ne bi imala nista s tim, moje misljenje
8-)
A da prvo uradis domacu zadacu?

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 30/05/2006 15:02

Vingo wrote:
Murat Sabanovic wrote:
Vingo wrote:
Kako Srbija? A Hare? Ah da.....on hoce na drzavnom nivou. Yebo konstitutivne, bitni su vecinski.....Ili je ovo njegov cudesni recept za samoukidanje entiteta?

Moje promoviranje ideje održavanja referenduma na nivou BiH bio je odgovor na sve glasnije pozivanje za održavanje referenduma u RS. Upravo zato rekao sam ne u entitetu, već hajde da organiziramo referendum na nivou države pa neka građani kažu šta imaju. Reagirao sam jer niko drugi nije. I dalje vjerujem u referendum kao demokratsko sredstvo odlučivanja, ali na nivou države, a ne entiteta - naglašava Silajdžić.
HARE , SOFER( KAO STO GA TI NAZIVAS) I SLICNI SU SPRIJECILI DEFINITIVNU LAGALIZACIJU REPUBLIKE MRSKE.
Murate!!!! Sabane!!!!!!
Molim te nemoj biti glup. Kako nesto sto je legalizovano moze biti definitivno legalizovano?
Legalizovan, legalizovaniji, najlegalizovaniji.
Murate!!! Sabane!!!!
Mozda buduci pravnik sad na fakultetu izucava komparaciju legalizacije, jedno novo i neistrazeno ustavno-pravno podrucje...
kada sam napisao "definitvu legalizaciju" mislio sam na usvajanje ustava
to jest nekorektno i zato sam ga istako crnim slovima ,a to sto je za tebe i pojedince veca matematika je drugo.

pa upisi se na taj fax mozda nesto naucis
i nemoj me ti uciti o komparaciji,majke ti....

Vingo

Post by Vingo » 30/05/2006 15:05

Necu ja...Mirnes ce....
:D

Ja sam te samo lijepo zamolila da ne budes glup.....ali....ti izgleda moras po svom.

Prenj

Post by Prenj » 30/05/2006 15:06

Murat Sabanovic wrote: kada sam napisao "definitvu legalizaciju" mislio sam na usvajanje ustava
to jest nekorektno i zato sam ga istako crnim slovima ,a to sto je za tebe i pojedince veca matematika je drugo.

pa upisi se na taj fax mozda nesto naucis
i nemoj me ti uciti o komparaciji,majke ti....
Daytonski Ustav je usvojen potpisivanjem Daytonskog sporazuma od strane nasih legitimnih predstavnika i nikakvo dodatno usvajanje vise nije potrebno, osim ako ne mislis da je Ilidza ... i dalje srpska?

mostarac

Post by mostarac » 30/05/2006 15:07

Vingo wrote:Necu ja...Mirnes ce....

Ja sam te samo lijepo zamolila da ne budes glup.....ali....ti izgleda moras po svom.
da dalabu zna da je dalabu imala bi dvije pameti :D
nazalost danasnja Bosna je puna onih koji nemaju ni potrebne ni dovoljne uslove da ostvare pravo i ona onu jednu :(

BECHO

Post by BECHO » 30/05/2006 15:10

Goa wrote:
BECHO wrote:Pitam se sta li bi Zlaja uradio da je bio u datom momentu na mjestu precjednika Alije?! Kao veliki zagovarac reformi ustavnih promjena (zajedno sa SDS-om, HDZ-om i SDA-om - na koje je toliko rezio u zadnji vakat a pogotovo pred izbore), pristalica evropskih integracija, samoproglaseni avangardista i vjeciti miljenik medjunarodne zajednice, mislim da bi on bez presedana, glasno i jasno rekao NE medjunarodnim institucijama i dejtonskom sporazumu! :-) Bi' al' kad bi se zahebavali! :D

sta bi bilo kad bi bilo

Al cinjenica je jedna: Alija je bio predsjednik drzave izabran od naroda da ovom narodu omoguci prosperitet.

Umjesto prosperiteta svom narodu je donio krv do koljena (sad nije bitno ko je kriv)

Nemoj ti meni, sta bi bilo kad bi bilo. Ovo je jako bitno...S obzirom da je glavni adut i argument Zlajinog SDP-a, legalizovanje RS-a dejtonskim potpisom od strane SDA i tadasnjeg precednika na vlasti, bilo bi veoma zanimljivo rekonstruisati citave one prilike i stanje iz 95-ih godina i na Alijino mjesto postaviti sadasnji SDP, sa Lagumdzijom, Komsicem itd. na vlasti. Nesto nevjerujem da bi isti posustali pod pritiscima medjunarodne zajednice da se zaustavi rat i NEsudjelovali u potpisivanju onogo sto tako cesto nabijate Aliji, Harisu itd. na nos. Drugo, da je Zlaja istinski socijaldemokrata, ne bi danas imali nesto sto se zove SDU. Sta, jel vi mislite da su ovi iz SDU izdajnici samo zato sto su ko biva promijenili dres i izdali "pravog" vodju bosansko-hercegovacke socijaldemokratije? Da nije Lagumdzije na poziciji predsjednika, uvjeren sam da bi Tokic, Lazovic, Avdic i ostali i dalje bili clanovi SDP-a. Zasto...Zato sto Zlaja zeli iskljucivo vlast i nista vise, ako nikako drugacije onda odsustvom od nacela i ideja stranke i preko ledja partijskih kolega. Po mom misljenju, to ce se u skorije vrijeme odraziti na jos vece participiranje SDP-a i odlivom jos veceg broja clanova u SDU ili u neke nove alternative.

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 30/05/2006 15:11

idi pazi na djecu ,covjeku napravi pitu ...time ces vise doprinjeti svom domacinstvu ,nego sa x forumu.

mostarac

Post by mostarac » 30/05/2006 15:15

BECHO wrote:
Goa wrote:

sta bi bilo kad bi bilo

Nemoj ti meni, sta bi bilo kad bi bilo. Ovo je jako bitno...S obzirom da je glavni adut i argument Zlajinog SDP-a, legalizovanje RS-a dejtonskim potpisom od strane SDA i tadasnjeg precednika na vlasti, bilo bi veoma zanimljivo rekonstruisati citave one prilike i stanje iz 95-ih godina i na Alijino mjesto postaviti sadasnji SDP, sa Lagumdzijom, Komsicem itd. na vlasti. Nesto nevjerujem da bi isti posustali pod pritiscima medjunarodne zajednice da se zaustavi rat i NEsudjelovali u potpisivanju onogo sto tako cesto nabijate Aliji, Harisu itd. na nos. Drugo, da je Zlaja istinski socijaldemokrata, ne bi danas imali nesto sto se zove SDU. Sta, jel vi mislite da su ovi iz SDU izdajnici samo zato sto su ko biva promijenili dres i izdali "pravog" vodju bosansko-hercegovacke socijaldemokratije? Da nije Lagumdzije na poziciji predsjednika, uvjeren sam da bi Tokic, Lazovic, Avdic i ostali i dalje bili clanovi SDP-a. Zasto...Zato sto Zlaja zeli iskljucivo vlast i nista vise, ako nikako drugacije onda odsustvom od nacela i ideja stranke i preko ledja partijskih kolega. Po mom misljenju, to ce se u skorije vrijeme odraziti na jos vece participiranje SDP-a i odlivom jos veceg broja clanova u SDU ili u neke nove alternative.
Prvo koliko je SDU socijaldemokratska govori cinjenica da su koalirali sa SDA gdje god su mogli a radi fotelje, a onda ti se daje odgovor i na sljedecu konstataciju, a to je da su ostali u SDP-u, to bi radio SDP, a ne SDU. SDP im to nije dozvolio i pokazao im je izlazna vrata.
Sto se tice toga sta bi uradio Lagumdzija 1995. smjesno je govoriti, jer nemojmo govoriti sta bi bilo da je bio 1995., nego sta bi bilo da je bio 1991., a ne oni sto vezase zastave izmedju sebe. Da ih nabrojim? Svakako hocu: Alija Izetbegovic, Radovan Karadzic, Stjepan Kljujic. zajedno su bili tada, zajedno su bili u ratu, zajedno nakon rata i zajedno su danas u borbi protiv njihovog jedine snage koju smatraju svojim neprijateljem i opasnoscu po sebe same, a to je SDP.
Vrlo jednostavno i lako za definisati. Dakle smjestimo Lagumdziju u 1991., a ne u 1995. Sigurno je da Lagumdzija sa Karadzicem i Bobanom ne bi vezao zastave.

mostarac

Post by mostarac » 30/05/2006 15:16

Murat Sabanovic wrote:

idi pazi na djecu ,covjeku napravi pitu ...time ces vise doprinjeti svom domacinstvu ,nego sa x forumu.
a izvini zasto covjek ne bi njoj napravio pitu ili pricuvao djecu :roll:

Vingo

Post by Vingo » 30/05/2006 15:17

Ne mogu Murate....tome bih definitivno legalizovala svoju poziciju "donje", vlastorucno potpisanu prije cca dvije godine.
Nek gladuje. Dok nije definitivno.

BECHO

Post by BECHO » 30/05/2006 15:21

Prenj wrote:
Bice da si prespavao vijesti u novembru 1995. Oni su na kraju rekli NE medjunarodnoj zajednici.
Za osvjezavanje pamcenja dovoljno je procitati knjigu R.Holbrookea "To End a War" u kojoj je detaljno opisan tok pregovora u Daytonu gdje pise da su pregovori u Daytonu bili umalo propali zbog BH delegacije i to znas zasto?
Zbog 1% teritorije!
Ne zbog Ustava, ne zbog RS-a, oni su rekli NE zbog 1% teritorije!
I bili spremni na nastavak rata!
I onda se pojavio mirotvorni Slobo i ponudio arbitrazu za Brcko ...
Onda, ne vidim u cemu je problem. Alija je znaci po Holbruku od pocetka bio za NE i da je definitivno glasao za NE, opet ne bi bio dobar Zlaji, jer bi produzio rat. A s obzirom da je glasao za DA, jos je gori jer je napravio mir tj. "legalizirao genocidno-fasisticku tvorevinu". Smijesni ste mi, majke mi! :D

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 30/05/2006 15:26

Vingo wrote:Ne mogu Murate....tome bih definitivno legalizovala svoju poziciju "donje", vlastorucno potpisanu prije cca dvije godine.
zalosno, da i djeca gladuju...
zalosno....

Prenj

Post by Prenj » 30/05/2006 15:27

BECHO wrote: Onda, ne vidim u cemu je problem. Alija je znaci po Holbruku od pocetka bio za NE i da je definitivno glasao za NE, opet ne bi bio dobar Zlaji, jer bi produzio rat. A s obzirom da je glasao za DA, jos je gori jer je napravio mir tj. "legalizirao genocidno-fasisticku tvorevinu". Smijesni ste mi, majke mi! :D
Citaj knjige Becho, citaj ...
Nijednog trenutka u Daytonu se nije raspravljalo o principijelnim i drzavnickim stvarima kao sto su npr Ustav, ili npr. naziv i sadrzaj RS-a, vec samo o teritoriji, samo o livadama, mocvarama, shumi, o tome ko ce sta zapishat i Dayton je umalo propao jer je nashim bilo malo, jer im je nedostajala vizija JEDINSTVENE BiH, jer su brinuli samo o velicini SVOG dijela ...
I sami su Amerikanci bili iznenadjeni, ocekivali su da ce se oko samog Ustava koplja lomiti ... ali ne, oni su SVE podijelili na troje vec 1991. i tako su nastavili da zive i misle do danasnjeg dana ...
Ubrajati mir u zasluge je nepristojno, ovakav mir je mogao doci i znatno ranije ...

Vingo

Post by Vingo » 30/05/2006 15:37

Murat Sabanovic wrote:
Vingo wrote:Ne mogu Murate....tome bih definitivno legalizovala svoju poziciju "donje", vlastorucno potpisanu prije cca dvije godine.
zalosno....
Neeeeee. Pa ja cuvam Mirnesa. Kao sto mi je receno.
Definitivna legalizacija s tim nema veze.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 30/05/2006 15:39

Prenj wrote:
Nijednog trenutka u Daytonu se nije raspravljalo o principijelnim i drzavnickim stvarima kao sto su npr Ustav, ili npr. naziv i sadrzaj RS-a, vec samo o teritoriji, samo o livadama, mocvarama, shumi, o tome ko ce sta zapishat i Dayton je umalo propao jer je nashim bilo malo, jer im je nedostajala vizija JEDINSTVENE BiH, jer su brinuli samo o velicini SVOG dijela ...
I sami su Amerikanci bili iznenadjeni, ocekivali su da ce se oko samog Ustava koplja lomiti ... ali ne, oni su SVE podijelili na troje vec 1991. i tako su nastavili da zive i misle do danasnjeg dana ...
Ubrajati mir u zasluge je nepristojno, ovakav mir je mogao doci i znatno ranije ...
Ovo boldirano je na zalost istina... :(

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 30/05/2006 15:41

Prenj wrote:
BECHO wrote: Onda, ne vidim u cemu je problem. Alija je znaci po Holbruku od pocetka bio za NE i da je definitivno glasao za NE, opet ne bi bio dobar Zlaji, jer bi produzio rat. A s obzirom da je glasao za DA, jos je gori jer je napravio mir tj. "legalizirao genocidno-fasisticku tvorevinu". Smijesni ste mi, majke mi! :D
prenj ti izgleda da si jedan od potpisnika dejtonskog ...
ili mozda imas kakve rodbinske veze sa nekim potisnikom...
sve znas ,upucen u svaki "atom" detalja oko ustava i nekih lijevih sporazuma.

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 30/05/2006 15:48

Vingo wrote:
Murat Sabanovic wrote:
zalosno....
Neeeeee. Pa ja cuvam Mirnesa. Kao sto mi je receno.
Definitivna legalizacija s tim nema veze.
ne, ti cuvas sofera .....drzi se ti vise porodice a manje foruma pametnije ce za tebe bit.
veliki pozdrav vinga i pripazi malo na obitelj..nevalja ako su djeca i covjek gladni.
ostavljam te sa ovim pametnim savjetom,pa ti ako hoces nastavi po svom.
sretno

BECHO

Post by BECHO » 30/05/2006 15:48

mostarac wrote:
BECHO wrote:
Goa wrote:
sta bi bilo kad bi bilo

Prvo koliko je SDU socijaldemokratska govori cinjenica da su koalirali sa SDA gdje god su mogli a radi fotelje, a onda ti se daje odgovor i na sljedecu konstataciju, a to je da su ostali u SDP-u, to bi radio SDP, a ne SDU. SDP im to nije dozvolio i pokazao im je izlazna vrata.
Sto se tice toga sta bi uradio Lagumdzija 1995. smjesno je govoriti, jer nemojmo govoriti sta bi bilo da je bio 1995., nego sta bi bilo da je bio 1991., a ne oni sto vezase zastave izmedju sebe. Da ih nabrojim? Svakako hocu: Alija Izetbegovic, Radovan Karadzic, Stjepan Kljujic. zajedno su bili tada, zajedno su bili u ratu, zajedno nakon rata i zajedno su danas u borbi protiv njihovog jedine snage koju smatraju svojim neprijateljem i opasnoscu po sebe same, a to je SDP.
Vrlo jednostavno i lako za definisati. Dakle smjestimo Lagumdziju u 1991., a ne u 1995. Sigurno je da Lagumdzija sa Karadzicem i Bobanom ne bi vezao zastave.
S obzirom da sam ja pocetak rata, docekao u Posavini, tj. tamo gdje Alija jos nikad nije ni provirio, a kamoli Lagumdzija, moram ti priznati, da bi bez hrvatske vojne pomoci, Bosanska Posavina bila hrana za topove cetnickih VBR-ova, koji su se mnogo prije rata ukopavalli na brda oko Dervente. Drugo, s obzirom da je Tudjmo potpisao sa Slobom sporazum o razmjeni Posavine za Prevlaku i za neke vukojebine u tzv. skutorskoj Hercegovini, poznato nam je nazalost svima sta je danas sa ovim dijelom BiH i u cijem je sastavu. Bosnjaci su bar ovdje najbolje prosli upravo zahvaljujuci tom vezivanju zastava sa Hrvatima, jer pitaj boga sta bi bilo s nama s obzirom na demografsku dominaciju druga dva naroda nad ovim geografskim prostorom. Trece, Lagumdzija ne bi mozda 1995 ili 91 bio sa anamo onim, ali je zato sad u 2006, kada za istim stolom sjedi sa onim istima na koje je toliko galamio. Kad gledam njega i Tihija zajedno, k'o da ih je ista mati rodila a da ne pricam o njemu i Cavicu, o njemu i Novakovicu itd. Cetvrto, SDU ni dan danas ne koalira sa SDA, kada nisu pod patronatom Zlatka Lagumdzije a kamoli onda kada su bili u SDP - da ne spominjem razlicita misljenja u vezi ustavnih promjena - itd. itd. Zlatku Lagumdziji bi bilo krajnje vrijeme da vec jednom pocne analizirati svoje vlastite krmaluke u nacinu vodjenja partije, prije nego sto etiketira pojedince kao izdajnike, jer ocito je kroz svo ovo vrijeme da greska nije u stranci, nego iskljucivo u njemu samom!

Prenj

Post by Prenj » 30/05/2006 15:52

Murat Sabanovic wrote: prenj ti izgleda da si jedan od potpisnika dejtonskog ...
ili mozda imas kakve rodbinske veze sa nekim potisnikom...
sve znas ,upucen u svaki "atom" detalja oko ustava i nekih lijevih sporazuma.
Ko laze, Holbrooke koji je cijelu knjigu o Daytonu napisao ili Osnivac koji je samo rekao 'da je tamo bilo tesko'?

A o znacaju sporazuma, Ilidza i Grbavica, jos uvijek srpske?
Ili nisu?

Prazina

Post by Prazina » 30/05/2006 16:01

Raja, spremajte se za III WW, srbi kada gube uvuku citav svijet u belaj!!!

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 30/05/2006 18:59

Kao jedan od glavnih argumenata za ponovno potezanje price o referendumu u RS, Dodik i ostali navode nepotpisivanje ustavnih promjena i zagovaranje ukidanja entiteta od strane 'patriotskog bloka'. Trazili ste - gledajte!

spongebob

Post by spongebob » 30/05/2006 19:03

jeza u ledja wrote:Kao jedan od glavnih argumenata za ponovno potezanje price o referendumu u RS, Dodik i ostali navode nepotpisivanje ustavnih promjena i zagovaranje ukidanja entiteta od strane 'patriotskog bloka'. Trazili ste - gledajte!
pokretac teme pokrece raspravu o neusvajanju ustavnih promjena iako ne poznaje ni ustav niti promjene koje su bile na dnevnom redu. Po sopstvenom priznanju. Onda nicim izazvan zakljuci slijedece: da su ustavne promjene usvojene, Dodik bi imao pravo izdvojiti RS iz BIH. Nidje veze...

Post Reply