Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post Reply
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#376 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by YouAreMyDestiny »

Da je moglo, do sada bi to uradili.
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#377 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Rothmans »

Ljudi zive za tu ideju i samo budala moze to shvatati kao sprdanciju. Pogotovo , ako se uzme u obzir da danas sutra ,u slucaju otcjepljenja rs nemamo nikakav plan djelovanja ,a iskreno ,ni nacin ni snagu ni volju da ih sprijecimo.
Brzo bi se mi , ovakvi kukavni i jadni kakvi jesmo, navikli pokazivat pasose u doboju
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#378 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Bodkin »

_BataZiv_0809 wrote: 25/07/2021 08:26 Cinjenica da je tema otvorena 2006. govori sve.
Jako glup narod. Projicira svoje strahove. Mile apsolutnu vlast ima vec 10+ godina i apsolutno nista nije napravio da ovaj referendum bude blizi stvarnosti. Al redovno se glasa “da se rs ne odvoji”
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#379 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Novi_Nick »

Rothmans wrote: 25/07/2021 09:00 Ljudi zive za tu ideju i samo budala moze to shvatati kao sprdanciju. Pogotovo , ako se uzme u obzir da danas sutra ,u slucaju otcjepljenja rs nemamo nikakav plan djelovanja ,a iskreno ,ni nacin ni snagu ni volju da ih sprijecimo.
Brzo bi se mi , ovakvi kukavni i jadni kakvi jesmo, navikli pokazivat pasose u doboju
Slazem se, dobar dio Hrvatskog naroda i njihovi politicki i drugi predstavnici iz drzave Bosne i Hercegovine, nebi ni pokusali zaustaviti eventualno otcjepljenje entiteta RS, jer je to u velikom dijelu i u interesu Hrvata da i oni pokusaju isto. Kratkorocni i dugorocni Cilj im je isti otcjepljenje od Bosne i Hercegovine i pripajanje takozvanim maticnim drzavama Srbiji i Hrvatskoj.

Bosnjaci i Probosanci u drzavi Bosni i Hercegovini, ja ne znam da imaju neku samo svoju vojsku, policiju, sudstvo itd. da zaustave srpsko ili hrvatsko eventualno otcjepljenje od drzave BiH.

E sad, drugi je problem da li bi Evropa i Amerika priznala ta srpsko-hrvatska otcjepljenja. Medjutim kako je takozvani zapad licemjeran, a to smo vidjeli u zadnjem ratu u BiH, jedno pricaju, drugo rade, trece misle, prevrtljivi su prema situaciji i svojim interesima i kako im nije u interesu da muslimani budu bilo kakav fakror u Evropi i Svijetu, moglo bi se desiti da oni odluce da idu linijom manjeg otpora i puste Bosnjake i Probosance niz vodu i pristanu na srpsko-hrvatska otcjepljenja.

Mislim da nije dobro za same Bosnjake i Probosance da se sale/sprdaju sa ovakvim stvarima, i u principu na svoj licni racun. Mislim da trebaju da ozbiljno shvate ovakve zivotno bitne stvari za opstanak jednog naroda i drzave, naravno pod uslovom da ih interesuje da imaju i dalje svoju maticnu drzavu koju su do sada imali i jos uvijek imaju.
Last edited by Novi_Nick on 25/07/2021 11:36, edited 1 time in total.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#380 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Iker C »

Ako bi Dodik krenuo u disoluciju, Vucic bi za 7 do 10 dana cestitao srpskom narodu ipred Vjecne vatre oslobodjenje " srpskog Sarajeva".
Bosnjaci narod mora biti jako oprezan jer je Srbija trenutno jedna od najjacih drzava u jugoistocnoj Evropi.
Mi novi rat ne bi mogli podnijeti...
Škobo Habu
Posts: 9011
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#381 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Škobo Habu »

Rothmans wrote: 25/07/2021 09:00 Ljudi zive za tu ideju i samo budala moze to shvatati kao sprdanciju. Pogotovo , ako se uzme u obzir da danas sutra ,u slucaju otcjepljenja rs nemamo nikakav plan djelovanja ,a iskreno ,ni nacin ni snagu ni volju da ih sprijecimo.
Brzo bi se mi , ovakvi kukavni i jadni kakvi jesmo, navikli pokazivat pasose u doboju
Cijela stvar oko referenduma otvara, zapravo, niz posljedica sa kojima se mora nositi Dodik i svi oni koji misle kao on.

Pitanje Daytona nije samo pitanje Bošnjaka, već kompletne međunarodne zajednice.

Na ovaj način Dodik samo još više potencira uplitanje sila poput Amerike, Britanije, Njemačke itd., sa jedne strane, i Rusije, te Kine, sa druge.
Kina teško da ima svoj strateški interes iza kojega bi stala vojno i politički, jer Kina nema namjeru da dovede Daytonu u pitanje.

Rusija je po tom pitanju dosta drugačije orijentisana i ne bi me čudilo da guraju - iza kulisa - Dodika u njegovoj avanturi.

No, jedno je izvjesno - najveći gubitnik u cijelo stvari će biti Srbi, šta god da probaju, jer za secesiju im treba jaka vojna sila, a oni je nemaju.
NediM17
Posts: 21629
Joined: 05/11/2009 11:49

#382 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by NediM17 »

A kakvu to mi silu imamo da to sprijecimo?
Ova sadasnja vojska bi se raspala na ova tri etnicka puka. Jedino se uzdati u Ameriku i NATO, a vidjeli smo kako to izgleda, ne lipsi magarce do zelene trave.
Doduse, NATO sad imamo u regionu, ali bojim se da bi i tu doslo do razmimoilazenja medju pojedinim clanicama, mogla bi BiH biti i uzrok raspada pakta.
Jedino se uzdati u uncle Sama, a i to vidimo kako izgledaju zemlje gdje oni donesu demokratiju.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#383 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by seoBIH »

EUFOR se stacionira u Brckom, HR zatvori granice za RS dio i šta mogu? Pola teritorije blokirano bez ikakve mogucnosti koridira s drugim dijelom, ili "maticom".
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#384 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Rothmans »

Škobo Habu wrote: 25/07/2021 11:35 Cijela stvar oko referenduma otvara, zapravo, niz posljedica sa kojima se mora nositi Dodik i svi oni koji misle kao on.

Pitanje Daytona nije samo pitanje Bošnjaka, već kompletne međunarodne zajednice.

Na ovaj način Dodik samo još više potencira uplitanje sila poput Amerike, Britanije, Njemačke itd., sa jedne strane, i Rusije, te Kine, sa druge.
Kina teško da ima svoj strateški interes iza kojega bi stala vojno i politički, jer Kina nema namjeru da dovede Daytonu u pitanje.

Rusija je po tom pitanju dosta drugačije orijentisana i ne bi me čudilo da guraju - iza kulisa - Dodika u njegovoj avanturi.

No, jedno je izvjesno - najveći gubitnik u cijelo stvari će biti Srbi, šta god da probaju, jer za secesiju im treba jaka vojna sila, a oni je nemaju.
Zapravo , covjek radi sta hoce i niko mu pera ne moze odbit. Prica o famoznim posljedicama je uspavanka za bosnjake sve do trenutka kad dodju pred svrsen cin.
Vojne sile sto se tice imaju vjerovatno kao i mi, plus srbiju, a iskreno mislim i da im i ne treba. Sutra nek parmak u toj njihovoj skupstini donese odluku o secesiji i nek ti stavi po policijsku patrolu na putnim pravcima gdje granice fbih i rs , sta bi mi ? Jos nek ti i hrvati skontaju priliku , pa i oni urade slicno , ma milina. A mogu, vidio si kako onaj okrene autobuse .
Srbima bi samo bilo pametno da ne pocnu udarat to malo nesrpskog zivlja sto je zaglavilo u njihovoj republici i oni su na konju. Kakve posljedice, kakvi bakraci . Poklali tolko naroda da zaokruze tu nakaradu , nekolicina ih odlezala ili lezi za to, a za nagradu dobili priznat dio bosne.
User avatar
LSD
Posts: 27265
Joined: 24/07/2007 08:26

#385 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by LSD »

...
Last edited by LSD on 25/07/2021 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27265
Joined: 24/07/2007 08:26

#386 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by LSD »

NediM17 wrote: 25/07/2021 11:48
Jedino se uzdati u uncle Sama, a i to vidimo kako izgledaju zemlje gdje oni donesu demokratiju.
A Uncle Sam u Daytonu 1995 podijelio BiH, srbima dao pola države kao nagradu za genocid, zavrtao ruke ARBIH pred Banja Lukom, preko Dayton agreementa svjesno podjelio ovu napacenu državu (kao što je prije dijelio Njemačku, Koreju, Vijetnam itd) i još nabacio joj ludačku košulju da se ne može izvuci iz nje.
Odnos Uncle Sama i BiH je poput nekog doktora koji bi se trebao brinuti o svom pacijentu, pacijent malo zakrpljen prije 25 godina a onda ostavljen na aparatima i na izdisaju, a doktora nigdje u viziti :lol:
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#387 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by McGradySA »

Škobo Habu wrote: 25/07/2021 11:35
Rusija je po tom pitanju dosta drugačije orijentisana i ne bi me čudilo da guraju - iza kulisa - Dodika u njegovoj avanturi.

No, jedno je izvjesno - najveći gubitnik u cijelo stvari će biti Srbi, šta god da probaju, jer za secesiju im treba jaka vojna sila, a oni je nemaju.
Dodik viri iz džepa Vučiću,Vučić viri iz džepa Putinu i Erdoganu,dok Bakir samo Erdoganu.Bošnjačko vodstvo je po običaju izuzetno kratkovidno.
Škobo Habu
Posts: 9011
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#388 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Škobo Habu »

Rothmans wrote: 25/07/2021 11:53

Zapravo , covjek radi sta hoce i niko mu pera ne moze odbit. Prica o famoznim posljedicama je uspavanka za bosnjake sve do trenutka kad dodju pred svrsen cin.
Vojne sile sto se tice imaju vjerovatno kao i mi, plus srbiju, a iskreno mislim i da im i ne treba. Sutra nek parmak u toj njihovoj skupstini donese odluku o secesiji i nek ti stavi po policijsku patrolu na putnim pravcima gdje granice fbih i rs , sta bi mi ? Jos nek ti i hrvati skontaju priliku , pa i oni urade slicno , ma milina. A mogu, vidio si kako onaj okrene autobuse .
Srbima bi samo bilo pametno da ne pocnu udarat to malo nesrpskog zivlja sto je zaglavilo u njihovoj republici i oni su na konju. Kakve posljedice, kakvi bakraci . Poklali tolko naroda da zaokruze tu nakaradu , nekolicina ih odlezala ili lezi za to, a za nagradu dobili priznat dio bosne.
Šta bi ovim Dodik napravio?

Da mu Srbi iz Lukavice moraju preko Brčkog za Banja Luku?

Kao da na taj način Dodik ne vodi u ekonomsku izolaciju RS?
User avatar
LSD
Posts: 27265
Joined: 24/07/2007 08:26

#389 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by LSD »

McGradySA wrote: 25/07/2021 12:05
Bošnjačko vodstvo je po običaju izuzetno kratkovidno.
Bošnjačko vodstvo uopšte nije izuzetno kratkovidno, već izuzetno veleizdajničko.

Ogromna razlika.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#390 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Novi_Nick »

McGradySA wrote: 25/07/2021 12:05
Škobo Habu wrote: 25/07/2021 11:35
Rusija je po tom pitanju dosta drugačije orijentisana i ne bi me čudilo da guraju - iza kulisa - Dodika u njegovoj avanturi.

No, jedno je izvjesno - najveći gubitnik u cijelo stvari će biti Srbi, šta god da probaju, jer za secesiju im treba jaka vojna sila, a oni je nemaju.
Dodik viri iz džepa Vučiću,Vučić viri iz džepa Putinu i Erdoganu,dok Bakir samo Erdoganu.Bošnjačko vodstvo je po običaju izuzetno kratkovidno.
Neprijatelji nam redovno i u kontinuitetu vec 100 i kusur godina, medju i u nase redove namjerno i ubacuju takve, nesposobne, budaletine, prodate i izdajnike da nas iznutra pa onda iz vana uniste, nista nije slucajno!
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#391 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by FantomX »

Pa jednog takvog su ubacili početkom 90-ih
User avatar
LSD
Posts: 27265
Joined: 24/07/2007 08:26

#392 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by LSD »

FantomX wrote: 25/07/2021 12:15 Pa jednog takvog su ubacili početkom 90-ih
Taj je u ratu radio posao za njih.
Trojanski konj koji decenijama prije toga dresiran i tovljen u kuhinjama UDBE i državnih službi.

A sad je valjda nekakav mir, ali srbi odavno ovdje imaju instaliranog svog ridjobradog trojanca koji radi fenomenalan posao za njih, frajer obori tužbu, sacuva srbiji milijarde koji bi morali platili kao ratnu odštetu.
Last edited by LSD on 25/07/2021 12:20, edited 1 time in total.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#393 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Novi_Nick »

FantomX wrote: 25/07/2021 12:15 Pa jednog takvog su ubacili početkom 90-ih
Naravno da je sve moguce i da sve treba dobro ispitati i provjeriti, drugo ubacene igrace nam po potrebi stalno mjenjaju i ubacuju nove koji rade za njihove interese, mi bi morali da imamo isti sistem i radimo neprijateljima iste stvari!
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#394 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by FantomX »

LSD wrote: 25/07/2021 12:19
FantomX wrote: 25/07/2021 12:15 Pa jednog takvog su ubacili početkom 90-ih
Taj je u ratu radio posao za njih.
Trojanski konj koji decenijama prije toga dresiran i tovljen u kuhinjama UDBE i državnih službi.

A sad je valjda nekakav mir, ali srbi odavno ovdje imaju instaliranog svog ridjobradog trojanca koji radi fenomenalan posao za njih, frajer obori tužbu, sacuva srbiji milijarde koji bi morali platili kao ratnu odštetu.
Sve su fino upakovali da ne izgleda ofirno. Bio hadalj u zatvoru sa onim svojim krembilima i odjednom pušten on i svi ostali, taman kad se počelo kuhat. Bio valjda fin tamo, poslušan, pa ga još nagradili pozicijom predsjednika stranke. Brzo je nekako napredovo. Strašan potencijal je dečko bio.
NediM17
Posts: 21629
Joined: 05/11/2009 11:49

#395 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by NediM17 »

Škobo Habu wrote: 25/07/2021 12:11
Rothmans wrote: 25/07/2021 11:53

Zapravo , covjek radi sta hoce i niko mu pera ne moze odbit. Prica o famoznim posljedicama je uspavanka za bosnjake sve do trenutka kad dodju pred svrsen cin.
Vojne sile sto se tice imaju vjerovatno kao i mi, plus srbiju, a iskreno mislim i da im i ne treba. Sutra nek parmak u toj njihovoj skupstini donese odluku o secesiji i nek ti stavi po policijsku patrolu na putnim pravcima gdje granice fbih i rs , sta bi mi ? Jos nek ti i hrvati skontaju priliku , pa i oni urade slicno , ma milina. A mogu, vidio si kako onaj okrene autobuse .
Srbima bi samo bilo pametno da ne pocnu udarat to malo nesrpskog zivlja sto je zaglavilo u njihovoj republici i oni su na konju. Kakve posljedice, kakvi bakraci . Poklali tolko naroda da zaokruze tu nakaradu , nekolicina ih odlezala ili lezi za to, a za nagradu dobili priznat dio bosne.
Šta bi ovim Dodik napravio?

Da mu Srbi iz Lukavice moraju preko Brčkog za Banja Luku?

Kao da na taj način Dodik ne vodi u ekonomsku izolaciju RS?
A mi bi kao negdje mogli maknut, UZP ne bi sjedio skrstenih ruku, ostalo bi ti ovo malo "zemljice Bosne", niti imas izlaz na more, ne kontrolises nijedan GP osim u USK, a i kako doci do tamo.
Nimalo zavidan polozaj, tako da opet kazem, ostaje nam se uzdat' u "brata Joea" kakav god je, jer velikog izbora nemamo.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#396 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ilkbahar »

E sto nam ga Incko uvali za kraj :bih:


Ispade radi u priog BiH a ustvati ovo je potkopavanje...moglo se pretppstaviti reakcija RS i domino efekt
tibetanac
Posts: 93
Joined: 29/04/2019 15:05

#397 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by tibetanac »

Ljudi fakat vjeruju Dodiku i ovom njegovom satro planu. Sta i da uradi referendum, izglasaju nezavisnost? Ko ce priznati tu tvorevinu. Prva Srbija bi u slucaju takvog djelovanja dobila po usima. Izgubila bi sav rejting, dobila sankcije Amerike i EU. Sta ce onda? Opet inflacija, restrikcije, nema nista. Raspad sistema. Da ne pricamo za ove Dodikove sumadince, sve i da ih Srbija i Rusija i Kina priznaju. Sta ce onda? Eto Kosovo je priznalo bruku drzava i opet imaju problem da postanu clanovi nekih institucija poput Interpola i slicno. Sta bi tek bilo s ovim levatima koje u EU niko ne bi priznao. Sankcije, izolacija, zatvoreno sa svih strana, pravi geto.
Da ne pricamo da su u ratu dobili najvise od tri naroda. Samo mogu izgubiti u tom nekom ludilu. Ovim rezolucijama skoro cijeli svijet potvrdio genocid i smatra ih genocidnom tvorevinom, nekim novim sukobom koji bi oni sami izazvali vise nikad se ne bi oprali. To ne treba prije svega Srbiji. Hajde guraj za Kosovo, ali ne mozes ti proganjati i Kosovo i Crnu Goru i BiH i tvrditi i dalje da si samo ti cist.
User avatar
Login77777
Posts: 8638
Joined: 18/05/2021 09:11

#398 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Login77777 »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 12:46 E sto nam ga Incko uvali za kraj :bih:


Ispade radi u priog BiH a ustvati ovo je potkopavanje...moglo se pretppstaviti reakcija RS i domino efekt
Jel da od svog koljaca ne dobijes losu rekciju treba reci da smo se sami ubili. Pametno razmisljanje. :thumbup:

Nedaj boze moze se naljutiti tamo neki svrsac sratka mladica na nas jer je Incko uveo sasvim normalan zakon. :-)
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#399 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by McGradySA »

LSD wrote: 25/07/2021 12:11

Bošnjačko vodstvo uopšte nije izuzetno kratkovidno, već izuzetno veleizdajničko.

Ogromna razlika.
Kratkovidno je za politiku,za svoje punjenje džepova nije.
Franco Baresi
Posts: 111
Joined: 04/01/2021 14:10

#400 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Franco Baresi »

Što se tiče odcjepljenja problem je geografija.
Da se B.L. kojim slučajem nalazi gdje je Tuzla vremenom bi se pripojili Srbiji.
Ovako mrka kapa :mrgreen:
Post Reply