Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post Reply
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#276

Post by horns&drums »

Mitzi, kurdi su gori, ja cuo :lol: :lol:
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#277

Post by micika »

bismillah


Ti suti.....i tibi trebao da se osjecas prozvanim...posto cujem,prelazis na islam.Cestitam!

eselamu alejkum brate hornse :D :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#278

Post by Vodenjak »

micika wrote:bismillah


Ti suti.....i tibi trebao da se osjecas prozvanim...posto cujem,prelazis na islam.Cestitam!

eselamu alejkum brate hornse :D :D
Laz!
Cuo sam neke stvari o njemu iz prve ruke i 2000 km daleko od njega!
:D

:lol:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#279

Post by horns&drums »

Nije jos zvanicno, treba me osunetit neko, pa bujrum :D


Vodenjak? Sta si cuo, od koga i je l' lijepo ili ruzno?
harisl
Posts: 501
Joined: 25/10/2002 00:00

#280

Post by harisl »

RS ima pravo na odcjepljenje isto kao sto je i vermahtovska Njemacka imala pravo na Poljsku, Francusku, Cehoslovacku..., a Italija na one dole (nekadasnje) nase krajeve. Take tvorevine (trenutno Srbija i RS) jednostavno nemaju prava, one samo imaju duznosti sve dok se ne dozovu pameti. Zato je i dozvoljeno da se raspise referendum i odvoji CG, a vjerovatno i Kosovo uskoro. Sama saglasnost da se prizna (moze se raspisati - ali to je samo ispitivanje javnog mnjenja) referendum u RS-u bi trasirao put svakojakim Radovanima diljem svijeta da prionu na posao otimacine, protjerivanja, silovaja, genocida i ostalih RS-ovskih marifetluka - jer kada moze RS, onda moze svako. Mislim da to svijet nikada nece dozvoliti. RS je iskoristila priliku slabih UN, trontave Evrope i nepostojenje mehanizma za odgovarajuci obracun (npr. zatiranje u korijenu) sa zlocinackim poduhvatima. Zbog toga su vec dobili 1000 puta vise nego sto zasluzuju.
Tralala pjesmice o pomoci Grcke, Izraela i ostalih zemalja su pusti snovi koji ce RS, na svekoliko zadovoljstvo, odvesti u nestanak. Od Srbije, a narocito RS-a, svi trenutno peru ruke i ne zele ni da se slikaju zajedno, a kamoli da im pomazu... Pa nije vise niko budala...
Kosovo i CG mogu ici iz Srbije, jer Srbija mora nekako platiti za svoje grijehe. Daj Boze da se zaustavi na tome. RS isto tako mora platiti, a ne biti nagradjena. RS je svake sekunde jaca.... nego one sljedece.
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#281

Post by Shoba »

ovo mi je poznato:

odgorica, 26.05.2006. - Crnogorski premijer Milo Đukanović optužio je Vladu Srbije da direktno instruira opoziciju u Crnoj Gori, čime se i nakon referenduma o neovisnosti upliće u njezin politički život i šalje loše poruke prema demokratskom Balkanu. ?ukanović je novinarima kazao da opozicija i dalje tvrdi da je na referendumu ili pobijedila ili je pokradena, te da njeni čelnici ni poslije učestalih poraza ne vide drugačiju političku realnost u Crnoj Gori.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#282

Post by Vodenjak »

horns&drums wrote:Nije jos zvanicno, treba me osunetit neko, pa bujrum :D


Vodenjak? Sta si cuo, od koga i je l' lijepo ili ruzno?
Ma red je da i drugi cuju - lijepo ba, lijepo! :-) :)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#283

Post by horns&drums »

Hvala ko god da je :)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#284

Post by Vodenjak »

zoom66 wrote:prijedorski fantom bio...:)...prijedorski fantom otishao...:(...u banat...:D:D:D
Pa zar i veceras moram? :(

OK, za promjenu, AmEn! :oops:

:D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#285

Post by manijak1 »

:D :D Vodenjak sram te bilo .....ugledaj se na mog Brazzu......Shoba vam je nešto htio reći :D :D a vi razmislite šta :? :D .....Mislim da Gavro ima odgovor :D :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#286

Post by Vodenjak »

manijak1 wrote::D :D Vodenjak sram te bilo .....ugledaj se na mog Brazzu......Shoba vam je nešto htio reći :D :D a vi razmislite šta :? :D .....Mislim da Gavro ima odgovor :D :D
Ne diraj mi Gavru, satracu te!!!! :x

8-)
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#287

Post by spongebob »

mosor1 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:R.S se treba transformisati kao i cijela BiH u regije koje nece biti isklucivo nacionalnog karaktera vec i ekonomskog, kulturnog...etc. E sada problem je sto danasnje politicke opcije u R.S ne zele cuti o takvoj ideji, ne zele cuti da policija prelazi entitetske linije. Dakle nije problem u tome da li su Bosnajci ili Hrvati dobri, plemeniti, posteni, vec je problem sto se Srbi ne zele odreci unitarne R.S. Danas imamo apsurd da je BiH na drzavnom nivou totalno decentralizovana, a da je manji BH entitet strogo centralizovan i unitaran. Ako se ne varam ti zagovras dijalog sa normalnim ljudima u R.S-u, koji ce podrzati ideju formiranja funkcionalne drzave po mjeri, ne samo konstitutivnoh naroda, vec i svih ostalih gradjana koji ne spadaju u ove tri kategorije? Bojim se da takvih danas u R.S nemas... :(

Dakle, ukratko, po tebi nije problem da li su Bosnjaci ili Hrvati dobri i lijepi, vec je problem sto su Srbi ruzni i zli :lol: .

Kazes da Srbi iz RS ne zele decentralizaciju i jedinstvenu BiH, a recenicu prije si sam priznao da danas nema politicke opcije u RS koja bi ih zagovarala. Na ovom forumu stalno placete kako u Federaciji nemate alternative postojecim idiotima na vlasti, a unatoc tome ona okupljanja pred Skupstinom mlitavo pohada mozda sto ljudi. U Hrvatskoj 40% ljudi ne glasa jer su razocarani politickim strankama, unatoc tome, svaka nova inicijativa brzo se kompromitira. U svakoj od ovih drzava ratne kamarile, nacionalisti i lopovi su jos uvijek pri vlasti, unatoc tome, ni u kojoj nismo vidjeli masovne proteste zbog toga.

U ratu, u svakom entitetu, svaki narod je ispoljio lojalnost svojoj nacionalnoj vlasti. Genocid u BiH pocinili su Srbi, jer su njihovi politicari bili krvozedni pacijenti, s pretorijanskom gardom od uvezenih i domacih naoruzanih cetnika. Bosnjaci zaista nisu pocinili masovne pokolje u ovom ratu, ali za to sami nisu jako zasluzni - jednostavno su imali srecu da njihova politicka garnitura bude manje sirova i beskrupulozna od ostalih. Da im se na celu nasao kakav idiot, ne boj se, nasao bi on dovoljno izvrsitelja. A Bosnjaci ne bi zbog toga izasli na ulice, kao sto nisu ni Srbi ni Hrvati.

Ja ne znam koji je kurac s nama ljudima, generalno. U Trecem Reichu, 90% Nijemaca nista nije ucinilo kad su nestajali njihovi susjedi - i to ne zato sto su Nijemci genocidni, nego zato sto su kukavicluk i konformizam obiljezje nase vrste. Na ovim nasim prostorima, samo se povremeno pojavi generacija koja je kadra i voljna pobuniti se protiv nepravde i uzeti sudbinu u svoje ruke - takva je bila generacija nasih djedova. Sad valjda slijedi sto mlohavih godina.
@mosor1

nemoj stvarno misliti da ti sta zamjerim, tvoje postove citam sa gustom jer imaju poentu, stil a na drugu stranu sto bih volio da razmisljam tako kao ti, no cini mi se da pravis gresku polazivsi od neistinitih premisa..ne mislim da ti ovo ne znas i ne bih da previse pametujem, ali ja bih da se osvrnem na ovo vizavi potencijala na spremnost na zlocine: Srbi su ti koji su osmislili plan i program, Srbi su ti koji od Nacertanija sanjaju o velikoj Srbiji, Srbi su ti koji ni dan danas ne odstupaju ni milimetar od svoje krvolocne ideologije, cast malobrojnoj razumnoj zajednici koja vjerovatno ima iste probleme kao sto bi ih imali i Bosnjaci i Hrvati da su ostali zivjeti u Velikoj Srbiji. Oni su birali Milosevica (jeste, mi smo imali svoje Izetbegovice i Tudjmane ali razlika je tu ipak, koliko god se mi slagali da jebeni nacionalisti zasluzuju zatvor a ne vlast), oni su dali nekih milion glasova Seselju ( okorjelom ljudskom olosu, toga na prostorima BIH i Hrvatske ima jos samo u zatvorima ili na haskim potjernicama), oni su ti koji nece i ne zele da se suoce sa prosloscu i svojim ucescem u krmaluku kojeg su napravili (Hrvati i Bosnjaci su tu, ruku na srce, daleko moralno superiorniji! ), oni jos uvijek priznaju Srbinje ali ne i Focu, oni su ti koji se KO PIJAN PLOTA drze svoje jebene cetnicke Sumske i ne jebu nikog osim srpskog vazduha, srpske zemlje, sve je srpsko u njihovom bolesnom mentalnom sklopu!!!
JA IH OPTUZUJEM SA POZICIJE CIVILIZOVANOG COVJEKA KOJI JOS DRZI DO SVETOSTI DOSTOJANSTVA INDIVIDUE A NE KAO BOSNJAK, SRBIN ILI HRVAT!!!

Sorry radi velikih slova, ocaj me hvata samo kada pomislim da ce im se na kraju mozda isplatiti sve ono sto su radili a sve su prilike. BIH ne funkcionise ne samo radi takvih, slazem se ali oni su prauzrok svom zlu koje nas snadje.

necu i ne mogu to zaboravit pa i kad bih htio.
mosor1
Posts: 775
Joined: 18/06/2005 05:04
Location: split

#288

Post by mosor1 »

spongebob wrote: @mosor1

nemoj stvarno misliti da ti sta zamjerim, tvoje postove citam sa gustom jer imaju poentu, stil a na drugu stranu sto bih volio da razmisljam tako kao ti, no cini mi se da pravis gresku polazivsi od neistinitih premisa..ne mislim da ti ovo ne znas i ne bih da previse pametujem, ali ja bih da se osvrnem na ovo vizavi potencijala na spremnost na zlocine: Srbi su ti koji su osmislili plan i program, Srbi su ti koji od Nacertanija sanjaju o velikoj Srbiji, Srbi su ti koji ni dan danas ne odstupaju ni milimetar od svoje krvolocne ideologije, cast malobrojnoj razumnoj zajednici koja vjerovatno ima iste probleme kao sto bi ih imali i Bosnjaci i Hrvati da su ostali zivjeti u Velikoj Srbiji. Oni su birali Milosevica (jeste, mi smo imali svoje Izetbegovice i Tudjmane ali razlika je tu ipak, koliko god se mi slagali da jebeni nacionalisti zasluzuju zatvor a ne vlast), oni su dali nekih milion glasova Seselju ( okorjelom ljudskom olosu, toga na prostorima BIH i Hrvatske ima jos samo u zatvorima ili na haskim potjernicama), oni su ti koji nece i ne zele da se suoce sa prosloscu i svojim ucescem u krmaluku kojeg su napravili (Hrvati i Bosnjaci su tu, ruku na srce, daleko moralno superiorniji! ), oni jos uvijek priznaju Srbinje ali ne i Focu, oni su ti koji se KO PIJAN PLOTA drze svoje jebene cetnicke Sumske i ne jebu nikog osim srpskog vazduha, srpske zemlje, sve je srpsko u njihovom bolesnom mentalnom sklopu!!!
JA IH OPTUZUJEM SA POZICIJE CIVILIZOVANOG COVJEKA KOJI JOS DRZI DO SVETOSTI DOSTOJANSTVA INDIVIDUE A NE KAO BOSNJAK, SRBIN ILI HRVAT!!!

Sorry radi velikih slova, ocaj me hvata samo kada pomislim da ce im se na kraju mozda isplatiti sve ono sto su radili a sve su prilike. BIH ne funkcionise ne samo radi takvih, slazem se ali oni su prauzrok svom zlu koje nas snadje.

necu i ne mogu to zaboravit pa i kad bih htio.

@spongebob

Ne radi se o zaboravljanju, ni oprastanju zlocina, nego o odvajanju zita od kukolja. Udarajuci po Srbima generalno, mi odbijamo od sebe i nase istomisljenike i potencijalne suborce, svakome mladom covjeku iz RS potvrdujemo ono sto mu govore od djetinjstva - da ih sve generalno mrzimo. Srbi su izabrali Milosevica, ali su ga i smijenili i izrucili, dok je nase ratne poglavare smijenila biologija, dali su ljude koji su u najgorim vremenima bili moralni neboderi, i najvece antiratne demonstracije na ovim prostorima jos 1991. i 1992.

Hajde da ne idealiziramo. Sta mislis, koliko je bilo izvrsioca zlocina u RS, onih koji su konkretno ubijali i zapovijedali ubijanja, vrsili transport i prikrivanje? Uzmimo da ih je bilo 10000, od kojih je mozda polovina dosla iz Srbije. To znaci da je sada, u ovom momentu u RS barem nekoliko hiljada onih koji su izravno zainteresirani da pravna drzava u RS nikad ne zazivi, koji nemaju kuda, koje ce ako ima pravde goniti dok budu zivi, i koji su zbog toga spremni na sve. Ima i onih koji cuvaju stecene privilegije, politicke, svercerske i kriminalne. Sprega takvih ubila je Ivana Stambolica, i Zorana Dindica, i niz novinara - ljudi u RS ustvari zive u jednom obliku strahovlade. A kakvu im poruku vi saljete? Koliko vas uopce ima kontakte sa Srbima iz RS? Uzivo, ne govorim o forumskim prepucavanjima s budalama poput Poenca (toliko o njemu, necu dalje o nekomu tko vise ne moze da se brani)?

Ovim prostorima ocito treba temeljita denacifikacija, a pocetni korak je da se pocne razmisljati i o stradanjima drugih. Bosnjaci su u ovom ratu imali oko 70000 poginulih (ne racunajuci nestale), ali je i Srba u BiH poginulo oko 25000. Nema sanse da ce nas denacificirati MZ - nije ovo Njemacka 1945, a i oni imaju pametnija posla - to je posao koji trebamo obaviti sami, koristeci svu mogucu pomoc sa svih strana. Ja znam da vrijeme radi u korist razuma, duh demokracije izisao je iz boce, a mi se spremamo uci u federaciju s Evropom, u dogledno vrijeme situacija ce se morati normalizirati - ali MI KAO ZIVI LJUDI NEMAMO JOS DALJNJIH JEBENIH 50 GODINA DA SACEKAMO SVIJETLU BUDUCNOST METODAMA POKUSAJA I POGRESKI - sve ove herojske poklike i nacionalne budnice nasa ce djeca koliko sutra proglasiti glupavim i smijesnim, stidit ce se nasih idola, a vjerojatno i nas, jer ce biti prisiljena krvavo nadoknadivati vrijeme koje im sada gubimo. Naravno, ukoliko se ne krenu i ona istrebljivati - neki od nas to kao da prizeljkuju - da mi je samo znati u ime cega?

@taxi driveru

Drag si ti meni i ne ljuti se, ali si zaboravio da seruci po RS, seres i po BiH.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#289

Post by Vodenjak »

Svaka ti je na mjestu @mosore!
:thumbup:

Ujedno, uvjeren sam da te je @spongebob samo pogresno shvatio u gornjem postu!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45167
Joined: 29/12/2005 01:20

#290

Post by jeza u ledja »

mosor1, jos jednom :thumbup:

Ne kontaju ba ljudi da ne mozes sjediti u SA i zaliti se kako imas lose komsije. Treba vise da se radi na pruzanju ruke, halo ba pa ako hocete da zive u istoj drzavi ne mozete ih samo mrzovoljno odjebavati. Pa kako mislite da se ta zajednicka drzava 'desi'? Sta hocete da odu svi iz RS u Srbiju? Sta jel nam to treba teritorija? Pa pobogu meni je iskreno svejedno kolika ce mi drzava biti, hoce li to biti BiH, FBiH ili neki Bosnjakistan. Svejedno je to ljudi kad vam u komsiluku zive drugi, pa makar imali 3 metra visok zid da nas dijeli, opet moras sa njima. Oni imaju svojih 'problema' nek se bave sami sobom, mi prvo trebamo sebe nauciti i priznati sta stvarno hocemo, pa onda dalje. Sigurno je samo to da mi njima ne mozemo mijenjati svijest.
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#291

Post by spongebob »

mosore

uz puno uvazavanje, ja bih po tvom trebo sad da se odreknem svega sto sam dozivio (gubitak oca koji je neduzan stradao od cetnicke granate a rata ni primirisao niti ga prizeljkivao), da halalim pakao koje su moje dvije sestre i majka udovica prozivjele za vrijeme trogodisnjeg terorisanja mjesta samo zato sto su u njemu dzamije, a gadjali su sa brda, topoloski su obiljezeni ne samo u mojoj sredini- sumnjaci pa hajde-da halalim sve one metke po mojoj kuci a iz moje kuce se sigurno nije pucalo- ZARAD pomirenja-ma daj.

izvini sto ti ovo podmecem, ali mi se cini da ocigledno nisi imao nikog svog tamo pa mozes ovako da pises. Nisam bio ni ja, priznajem, bio sam dijete koje se silom prilika naslo van zemlje, ali vjerujem i sestrama, poznajem svog oca i znam moju majku: oni su me ucili da budem covjek pa sve ostalo. I vjeruj mi da ovakve price mozes naci u svakoj porodici sa vecinskim bosnjackim zivaljem.
Danas, moja majka bez ikakvih predrasuda saradjuje sa srbima jer joj je to usud, zbog posla, mojoj sestri je najbolja prijateljica srpkinja i nigdje suplje o poganim cetnicima ili ustasama, jos uvijek je vazan prvo covjek. Eto one su oprostile, oprostio sam i ja. Samo necu zaboraviti i necu pristati na tu pricu, eto pa svi smo bili krivi, rat je bio sta ces. To je banalizacija istine i pisanje na pravdu. A na nju su se vec popisali, izvini na izrazu, znam prosto zvuci...

Jednostavno necu i ne zelim da prihvatim tu spiku po kojoj smo svi jednako krivi jer smo dopustili "tragican sukob". Bio sam svjedok vremena, to nije istina i TACKA!
Last edited by spongebob on 26/05/2006 22:48, edited 1 time in total.
BigBoss
Posts: 334
Joined: 15/08/2004 12:02

#292

Post by BigBoss »

Samo problem je sto to ne pomaze sto mosor kaze. Sve je to lijepo romanticarski napisano, ali realnost je drugacija. Pa to se isto govorilo i prije rata, nece oni nas Jugosloveni smo mi. Edo Majka je to dobro odrepo.

Opet bi oni to isto napravili. Isto su radili i 92-ge a i 41-prve. Pamet u glavu.
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#293

Post by spongebob »

ako sam se krivo i nerazumno izrazio: JA od SRPSKOG NARODA zahtjevam padanje na koljenja kao molbu za oprost, nesto sto je Willi Brandt uradio u Poljskoj. Bez toga im necu vjerovati pa kad bi se i na glavu nasadili. I opet kazem: NE zato sto su Srbi, nego zato sto su posli za fasistickom idejom
BigBoss
Posts: 334
Joined: 15/08/2004 12:02

#294

Post by BigBoss »

jeza u ledja wrote:mosor1, jos jednom :thumbup:

Ne kontaju ba ljudi da ne mozes sjediti u SA i zaliti se kako imas lose komsije. Treba vise da se radi na pruzanju ruke, halo ba pa ako hocete da zive u istoj drzavi ne mozete ih samo mrzovoljno odjebavati. Pa kako mislite da se ta zajednicka drzava 'desi'? Sta hocete da odu svi iz RS u Srbiju? Sta jel nam to treba teritorija? Pa pobogu meni je iskreno svejedno kolika ce mi drzava biti, hoce li to biti BiH, FBiH ili neki Bosnjakistan. Svejedno je to ljudi kad vam u komsiluku zive drugi, pa makar imali 3 metra visok zid da nas dijeli, opet moras sa njima. Oni imaju svojih 'problema' nek se bave sami sobom, mi prvo trebamo sebe nauciti i priznati sta stvarno hocemo, pa onda dalje. Sigurno je samo to da mi njima ne mozemo mijenjati svijest.
Pa sve je to moglo bit drugacije da nisu htjeli cijepati, dijeliti. :D :D

A i cudno je to sto kazes, ja sam i prije zivio u gradu a sa komsijama skoro da nisam ni imo kontakta. Samo u prolazu zdravo za zdravo. Nije nuznost biti dobar sa komsilukom, nekad se i posvadjalo pa se nije ni pricalo. :D :D
BigBoss
Posts: 334
Joined: 15/08/2004 12:02

#295

Post by BigBoss »

spongebob wrote:ako sam se krivo i nerazumno izrazio: JA od SRPSKOG NARODA zahtjevam padanje na koljenja kao molbu za oprost, nesto sto je Willi Brandt uradio u Poljskoj. Bez toga im necu vjerovati pa kad bi se i na glavu nasadili. I opet kazem: NE zato sto su Srbi, nego zato sto su posli za fasistickom idejom
Pa dok god se govori da smo svi krivi nema tu nafake. Htjeli su uzet sve, e ne moze. :D :D

Gradjanski rat, to i nasi pomazu da se tako okarakterise, a Srbija napala direktno svim silama. Sta ces kad ljudi ne vide, neki kazu da Srbija nije 10 posto iskoristila potencijala, ko da je Srbija neka velesila. Cak im je i Rusija pomagala.
:D

Srbija je bila glavni organizator i krivac za rat u BiH. :oops:
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#296

Post by taxi_driver »

mosor1 wrote:
spongebob wrote: @mosor1

nemoj stvarno misliti da ti sta zamjerim, tvoje postove citam sa gustom jer imaju poentu, stil a na drugu stranu sto bih volio da razmisljam tako kao ti, no cini mi se da pravis gresku polazivsi od neistinitih premisa..ne mislim da ti ovo ne znas i ne bih da previse pametujem, ali ja bih da se osvrnem na ovo vizavi potencijala na spremnost na zlocine: Srbi su ti koji su osmislili plan i program, Srbi su ti koji od Nacertanija sanjaju o velikoj Srbiji, Srbi su ti koji ni dan danas ne odstupaju ni milimetar od svoje krvolocne ideologije, cast malobrojnoj razumnoj zajednici koja vjerovatno ima iste probleme kao sto bi ih imali i Bosnjaci i Hrvati da su ostali zivjeti u Velikoj Srbiji. Oni su birali Milosevica (jeste, mi smo imali svoje Izetbegovice i Tudjmane ali razlika je tu ipak, koliko god se mi slagali da jebeni nacionalisti zasluzuju zatvor a ne vlast), oni su dali nekih milion glasova Seselju ( okorjelom ljudskom olosu, toga na prostorima BIH i Hrvatske ima jos samo u zatvorima ili na haskim potjernicama), oni su ti koji nece i ne zele da se suoce sa prosloscu i svojim ucescem u krmaluku kojeg su napravili (Hrvati i Bosnjaci su tu, ruku na srce, daleko moralno superiorniji! ), oni jos uvijek priznaju Srbinje ali ne i Focu, oni su ti koji se KO PIJAN PLOTA drze svoje jebene cetnicke Sumske i ne jebu nikog osim srpskog vazduha, srpske zemlje, sve je srpsko u njihovom bolesnom mentalnom sklopu!!!
JA IH OPTUZUJEM SA POZICIJE CIVILIZOVANOG COVJEKA KOJI JOS DRZI DO SVETOSTI DOSTOJANSTVA INDIVIDUE A NE KAO BOSNJAK, SRBIN ILI HRVAT!!!

Sorry radi velikih slova, ocaj me hvata samo kada pomislim da ce im se na kraju mozda isplatiti sve ono sto su radili a sve su prilike. BIH ne funkcionise ne samo radi takvih, slazem se ali oni su prauzrok svom zlu koje nas snadje.

necu i ne mogu to zaboravit pa i kad bih htio.

@spongebob

Ne radi se o zaboravljanju, ni oprastanju zlocina, nego o odvajanju zita od kukolja. Udarajuci po Srbima generalno, mi odbijamo od sebe i nase istomisljenike i potencijalne suborce, svakome mladom covjeku iz RS potvrdujemo ono sto mu govore od djetinjstva - da ih sve generalno mrzimo. Srbi su izabrali Milosevica, ali su ga i smijenili i izrucili, dok je nase ratne poglavare smijenila biologija, dali su ljude koji su u najgorim vremenima bili moralni neboderi, i najvece antiratne demonstracije na ovim prostorima jos 1991. i 1992.

Hajde da ne idealiziramo. Sta mislis, koliko je bilo izvrsioca zlocina u RS, onih koji su konkretno ubijali i zapovijedali ubijanja, vrsili transport i prikrivanje? Uzmimo da ih je bilo 10000, od kojih je mozda polovina dosla iz Srbije. To znaci da je sada, u ovom momentu u RS barem nekoliko hiljada onih koji su izravno zainteresirani da pravna drzava u RS nikad ne zazivi, koji nemaju kuda, koje ce ako ima pravde goniti dok budu zivi, i koji su zbog toga spremni na sve. Ima i onih koji cuvaju stecene privilegije, politicke, svercerske i kriminalne. Sprega takvih ubila je Ivana Stambolica, i Zorana Dindica, i niz novinara - ljudi u RS ustvari zive u jednom obliku strahovlade. A kakvu im poruku vi saljete? Koliko vas uopce ima kontakte sa Srbima iz RS? Uzivo, ne govorim o forumskim prepucavanjima s budalama poput Poenca (toliko o njemu, necu dalje o nekomu tko vise ne moze da se brani)?

Ovim prostorima ocito treba temeljita denacifikacija, a pocetni korak je da se pocne razmisljati i o stradanjima drugih. Bosnjaci su u ovom ratu imali oko 70000 poginulih (ne racunajuci nestale), ali je i Srba u BiH poginulo oko 25000. Nema sanse da ce nas denacificirati MZ - nije ovo Njemacka 1945, a i oni imaju pametnija posla - to je posao koji trebamo obaviti sami, koristeci svu mogucu pomoc sa svih strana. Ja znam da vrijeme radi u korist razuma, duh demokracije izisao je iz boce, a mi se spremamo uci u federaciju s Evropom, u dogledno vrijeme situacija ce se morati normalizirati - ali MI KAO ZIVI LJUDI NEMAMO JOS DALJNJIH JEBENIH 50 GODINA DA SACEKAMO SVIJETLU BUDUCNOST METODAMA POKUSAJA I POGRESKI - sve ove herojske poklike i nacionalne budnice nasa ce djeca koliko sutra proglasiti glupavim i smijesnim, stidit ce se nasih idola, a vjerojatno i nas, jer ce biti prisiljena krvavo nadoknadivati vrijeme koje im sada gubimo. Naravno, ukoliko se ne krenu i ona istrebljivati - neki od nas to kao da prizeljkuju - da mi je samo znati u ime cega?

@taxi driveru

Drag si ti meni i ne ljuti se, ali si zaboravio da seruci po RS, seres i po BiH.
mosor drag si i ti meni ali ebi ga ja kad prolazim kroz r srpsku ne vidim ni b od bosne.tako da se ne osjecam krivim.kad ta ista r srpska se bude izvinula za sva nedjela koja su ucinjena radi nje,ili kad budu navijali za bosnu u fudbalu e onda cu znati da kad serem po r srpskoj onda serem i po bih.a sve do tad ja ih ne smatram svojim, niti smatram da zivimo u istoj drzavi.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#297

Post by Vodenjak »

Da li bi ikog od vas koji ocekujete izvinjenje alla Willi Brandt od strane Srbije taj cin zaista usrecio i nagnao da promijenite svoj stav prema Srbima?
Da li bi puko pristajanje Srba na ukidanje naziva Republike Srpske automatski shirom otvorilo vrata povratku raseljenih i stvorilo nekim automatizmom idealne uslove za zivot svih ljudi koji tamo zive?

Znate i vi da ne bi!

Izvinjenje moze izreci bilo ko, pod pritiskom se naziv Republika Srpska moze preko noci ukinuti, ali ako se ne krene od najbolje prijateljice @spongebobove sestre ili onih s kojima njegova majka poslovno saradjuje, nema nama hajra, nema suzivota, nema koegzistencije, nema saradnje.
A bez toga nema ni nas, nema buducnosti - ni nama ni nasoj djeci!

Najveci korak koji covjek u zivotu napravi je onaj prvi koji napravi kao beba!
To je dogadjaj, to se pamti, na to svi reaguju...
Svi ostali su samo nastavak tog prvog koraka!
BigBoss
Posts: 334
Joined: 15/08/2004 12:02

#298

Post by BigBoss »

Vodenjak, ti si iz tamo krajine (RS), pa zasto se ne vratis i ne zivis sa njima????? :D :D Sigurno zato sto bi ti bilo dobro. :?
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#299 !

Post by spongebob »

BigBoss wrote:Vodenjak, ti si iz tamo krajine (RS), pa zasto se ne vratis i ne zivis sa njima????? :D :D Sigurno zato sto bi ti bilo dobro. :?
bezze ti ovaj komentar BigBoss

@Vodenjak

ja sam mislio na iskren otklon od fasisticke ideologije. Ma koliko mi bili otvoreni za normalno drustvo (MI, BOSANCI I HERCEGOVCI), nazalost ne vjerujem u iskrenost takvog statementa od strane Srba.
Da, mogu reci da imam predrasude prema Srbima i da je to moj veliki problem :( (bojim se da ce ovaj smajlic banalizovat ozbiljnost problema)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#300

Post by Vodenjak »

BigBoss wrote:Vodenjak, ti si iz tamo krajine (RS), pa zasto se ne vratis i ne zivis sa njima????? :D :D Sigurno zato sto bi ti bilo dobro. :?
Ne vracam se zato sto nije dobro u krajini...
I to dijelu koji NIJE u RS!

A sta mislis kako je onima koji MORAJU da zive u dijelu koji JESTE u RS?
Mislis li da su i oni ovako qrceviti kao mi koji nismo medju onima onamo?

Nema potrebe da zakuhavamo ovdje...
Razmjenjujemo misljenja, svako od nas ima svoje poglede na to kako bi trebalo dalje i zaista je beskorisno da se svadjamo. U svom sam postu naveo samo ono sto smatram neophodnim da se uradi ako se misli graditi zajednicka drzava u sadasnjim granicama. Biti Bosnjak u Sarajevu i smatrati cetnicima svakog Srbina u RS-u je jednako "hrabro" kao i biti Srbin u Banjaluci i isto tako se odnositi prema svim Bosnjacima...

Licno smatram i majku i sestru @spongeboba vecim i Bosancima i Bosnjacima od mnogih onih koji se predstavljaju da te iste Bosance i Bosnjake vode!
A ne bi me iznenadilo da ih ti isti smatraju u najmanju ruku izdajnicima... :(
Post Reply