Bog i Bošnjaci

ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#101

Post by ztluhcs »

mr__bosnjak wrote:
ztluhcs wrote:
mr__bosnjak wrote: :kravata:
Thank you. Now back to reality... :lol: :lol: :lol:
Your welcome... 8-)
E ba! :D Nisi zavr¹io, sad popuni kako bi popunila veæina ljudi u BiH, a ne onako kako bi trebalo da stoji :)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#102

Post by mr__bosnjak »

Popunio sam kako bi vecina popunila :)

A ti hoces neka druga rjesenja eh ne moze! :P
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 976
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#103

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Prenj wrote:Ko ne vjeruje Danima, mozda povjeruje Islamskoj zajednici Bosnjaka u Njemackoj ...
http://www.vigb.de/?page=14
Čestitajući Silajdžiću i profesoru Fikretu Karčiću, koji je također dobio nagradu za afirmaciju ove najstarije obrazovne ustanove na Balkanu, reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa ef. Cerić poručio je da su našu državu bitno obilježile tri ličnosti i datuma i da ih se "uvijek trebamo sjećati".
- To je 1463. godina, kada je Mehmed el Fatih donio islam u Bosnu. Drugi je 8. januar 1537. godine, kada je Gazi Husrev-beg ustanovio medresu, a treći 1992. kada je Alija Izetbegović zajedno s nama i s dobitnikom nagrade ustanovio nezavisnu državu BiH - kazao je reisu-l-ulema.
Hebale ih vise Osmanlije.Ko da nam je historija pocela sa njima,a prije nismo ni postojali.U doba kraljevine(i banovine) imali smo i znacajnijih datuma i licnosti od gore navedenih.Ja iz osmanskog perioda jedino postujem Gradascevica i to zato jer se borio za Bosnu,a ne za Carstvo.

E sad,sto se tice ovoga Bosnjaci vs. Bosanci:

Bosanci su oni kojima historija pocinje sa srednjovjekovnom Bosnom.
Bosnjaci su oni kojima historija pocinje sa Osmanlije.

FIGHTING WITH WISDOM,FOR THE BOSNIAN KINGDOM.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#104

Post by Novi_Nick »

izbjeglica_iz_besmisla wrote:
Prenj wrote:Ko ne vjeruje Danima, mozda povjeruje Islamskoj zajednici Bosnjaka u Njemackoj ...
http://www.vigb.de/?page=14
Čestitajući Silajdžiću i profesoru Fikretu Karčiću, koji je također dobio nagradu za afirmaciju ove najstarije obrazovne ustanove na Balkanu, reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa ef. Cerić poručio je da su našu državu bitno obilježile tri ličnosti i datuma i da ih se "uvijek trebamo sjećati".
- To je 1463. godina, kada je Mehmed el Fatih donio islam u Bosnu. Drugi je 8. januar 1537. godine, kada je Gazi Husrev-beg ustanovio medresu, a treći 1992. kada je Alija Izetbegović zajedno s nama i s dobitnikom nagrade ustanovio nezavisnu državu BiH - kazao je reisu-l-ulema.
Hebale ih vise Osmanlije.Ko da nam je historija pocela sa njima,a prije nismo ni postojali.U doba kraljevine(i banovine) imali smo i znacajnijih datuma i licnosti od gore navedenih.Ja iz osmanskog perioda jedino postujem Gradascevica i to zato jer se borio za Bosnu,a ne za Carstvo.

E sad,sto se tice ovoga Bosnjaci vs. Bosanci:

Bosanci su oni kojima historija pocinje sa srednjovjekovnom Bosnom.
Bosnjaci su oni kojima historija pocinje sa Osmanlije.

FIGHTING WITH WISDOM,FOR THE BOSNIAN KINGDOM.



@ izbjeglica_iz_besmisla,
BRAVO, odlican komentar! :)

Mi moramo shvatiti jednom za sva vremena da jedan dio tih politickih predstavnika Bosnjaka kao i vjerskih sluzbenika IZ u BiH vodi direktno porijeklo od Osmanlija. Znaci to su oni danasnji Bosnjaci koje je Otomanska vojska poslala u BiH i na Balkan kao svoje vojnike ili vojskovodje. Jedan dio njih se ozenio i ostao u BiH. Danasnji njihovi potomci su ti koji forsiraju da Bosanskohercegovacka istorija pocinje sa Otomanskom okupacijom BiH i oni bi nas danas najradije proglasili Turcima i trazili od nas autohtonih Bosanaca i Hercegovaca da prekrojimo nasu srednjovjekovnu istoriju Bosne te da priznamo Otomanlije ne kao okupatore BiH nego kao njene oslobodioce. Zato oni i forsiraju i slave te Otomanske vladare. Sto je najzalosnije i najopasnije po Bosance i Hercegovce i teritorijalno nepodijeljenu drzavu BiH oni takvim ponasanjem i zastupanjem takvih ideja pomazu iskljucivo Srbiji i Hrvatskoj u njihovom projektu podijele BH teritorije kao i unistavnjem njenog autohtonog Naroda i Nacije Bosanaca i Hercegovaca.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#105

Post by ztluhcs »

mr__bosnjak wrote:Popunio sam kako bi vecina popunila :)

A ti hoces neka druga rjesenja eh ne moze! :P
Ba¹ :lol: ? Veæina od 30 Bosanaca u BiH? :) ono kao 30%? :lol: :lol:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#106

Post by mr__bosnjak »

Novi_Nick wrote:
izbjeglica_iz_besmisla wrote:
Prenj wrote:Ko ne vjeruje Danima, mozda povjeruje Islamskoj zajednici Bosnjaka u Njemackoj ...
Hebale ih vise Osmanlije.Ko da nam je historija pocela sa njima,a prije nismo ni postojali.U doba kraljevine(i banovine) imali smo i znacajnijih datuma i licnosti od gore navedenih.Ja iz osmanskog perioda jedino postujem Gradascevica i to zato jer se borio za Bosnu,a ne za Carstvo.

E sad,sto se tice ovoga Bosnjaci vs. Bosanci:

Bosanci su oni kojima historija pocinje sa srednjovjekovnom Bosnom.
Bosnjaci su oni kojima historija pocinje sa Osmanlije.

FIGHTING WITH WISDOM,FOR THE BOSNIAN KINGDOM.



@ izbjeglica_iz_besmisla,
BRAVO, odlican komentar! :)

Mi moramo shvatiti jednom za sva vremena da jedan dio tih politickih predstavnika Bosnjaka kao i vjerskih sluzbenika IZ u BiH vodi direktno porijeklo od Osmanlija. Znaci to su oni danasnji Bosnjaci koje je Otomanska vojska poslala u BiH i na Balkan kao svoje vojnike ili vojskovodje. Jedan dio njih se ozenio i ostao u BiH. Danasnji njihovi potomci su ti koji forsiraju da Bosanskohercegovacka istorija pocinje sa Otomanskom okupacijom BiH i oni bi nas danas najradije proglasili Turcima i trazili od nas autohtonih Bosanaca i Hercegovaca da prekrojimo nasu srednjovjekovnu istoriju Bosne te da priznamo Otomanlije ne kao okupatore BiH nego kao njene oslobodioce. Zato oni i forsiraju i slave te Otomanske vladare. Sto je najzalosnije i najopasnije po Bosance i Hercegovce i teritorijalno nepodijeljenu drzavu BiH oni takvim ponasanjem i zastupanjem takvih ideja pomazu iskljucivo Srbiji i Hrvatskoj u njihovom projektu podijele BH teritorije kao i unistavnjem njenog autohtonog Naroda i Nacije Bosanaca i Hercegovaca.
Malo ste ofulili. Osmanlije jesu bili okupatori ali da nije njih nebi Bosnjaci danas bili to sto jesu. Da li je to pozitivno ili negativno mozete na drugoj temi. Bosnjacka historija pocinje daaaaaavno prije Osmanlija svaki Bosnjak koji misli da tada pocinje je budala ali da su Osmanlije imali jedan jak znacaj za Bosnjake i Bosnu je istina.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#107

Post by Zadig »

Au, pa to znaci Mr. B. da ja eisu-l-ulema budala isto...
:D
milton
Posts: 101
Joined: 20/08/2004 20:21
Location: Stockholm

#108 Re: Bog i Bošnjaci

Post by milton »

Bosanski Zmaj wrote:Zašto se često na ovom forumu iznosi apsolutno netačna tvrdnja da je jedina oznaka Bošnjaka islam, te da Bošnjake samo religijska različitost čini zasebnom etničkom skupinom?

Zašto se ne prihvati činjenica da su Bošnjaci jednaka etnička skupina Hrvatima i Srbima, da imaju svoj bosanski jezik, kulturu i tradiciju, te historiju duzu od 1000 godina?

Svi stanovnici Bosne i Hercegovine imaju pravo na historijsko naslijeđe Bosne, srednjevjekovnu Bosnu... Ali, problem je u tome što su se Pravoslavci i Katolici odrekli tog prava...Nisu Bošnjaci muslimani krivu što su jedini ostali vjerni zemlji pradjedovskoj i imenu pradjedovskom?
Ko pita ne skita.... pa, evo sad odgovor na pitanje:

Pa svi oni dobro znaju, da smo mi (tj. oni koji su nacionalno svijesni) Božiji narod, tj. Božnjaci. Te da smo nekada davno bili Bogu plaho dragi, dakle Bogu mili. :D :D :shock:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#109

Post by mr__bosnjak »

Zadig wrote:Au, pa to znaci Mr. B. da ja eisu-l-ulema budala isto...
:D
Reis je ofulio to je 100% tacno! Ali on valjda vise govori o datumima koji su snazno povezani s islamom to mu je i posao ali kako god da je pogrijesio jeste.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 976
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#110

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

mr__bosnjak wrote:
Novi_Nick wrote:
izbjeglica_iz_besmisla wrote: Hebale ih vise Osmanlije.Ko da nam je historija pocela sa njima,a prije nismo ni postojali.U doba kraljevine(i banovine) imali smo i znacajnijih datuma i licnosti od gore navedenih.Ja iz osmanskog perioda jedino postujem Gradascevica i to zato jer se borio za Bosnu,a ne za Carstvo.

E sad,sto se tice ovoga Bosnjaci vs. Bosanci:

Bosanci su oni kojima historija pocinje sa srednjovjekovnom Bosnom.
Bosnjaci su oni kojima historija pocinje sa Osmanlije.

FIGHTING WITH WISDOM,FOR THE BOSNIAN KINGDOM.



@ izbjeglica_iz_besmisla,
BRAVO, odlican komentar! :)

Mi moramo shvatiti jednom za sva vremena da jedan dio tih politickih predstavnika Bosnjaka kao i vjerskih sluzbenika IZ u BiH vodi direktno porijeklo od Osmanlija. Znaci to su oni danasnji Bosnjaci koje je Otomanska vojska poslala u BiH i na Balkan kao svoje vojnike ili vojskovodje. Jedan dio njih se ozenio i ostao u BiH. Danasnji njihovi potomci su ti koji forsiraju da Bosanskohercegovacka istorija pocinje sa Otomanskom okupacijom BiH i oni bi nas danas najradije proglasili Turcima i trazili od nas autohtonih Bosanaca i Hercegovaca da prekrojimo nasu srednjovjekovnu istoriju Bosne te da priznamo Otomanlije ne kao okupatore BiH nego kao njene oslobodioce. Zato oni i forsiraju i slave te Otomanske vladare. Sto je najzalosnije i najopasnije po Bosance i Hercegovce i teritorijalno nepodijeljenu drzavu BiH oni takvim ponasanjem i zastupanjem takvih ideja pomazu iskljucivo Srbiji i Hrvatskoj u njihovom projektu podijele BH teritorije kao i unistavnjem njenog autohtonog Naroda i Nacije Bosanaca i Hercegovaca.
Malo ste ofulili. Osmanlije jesu bili okupatori ali da nije njih nebi Bosnjaci danas bili to sto jesu. Da li je to pozitivno ili negativno mozete na drugoj temi. Bosnjacka historija pocinje daaaaaavno prije Osmanlija svaki Bosnjak koji misli da tada pocinje je budala ali da su Osmanlije imali jedan jak znacaj za Bosnjake i Bosnu je istina.
Ama niko ne spori znacaj Osmanlija u BiH.Ali favorizirati osmanski period u odnosu na srednjovjekovni je VELIKI KRETENIZAM.Tad nas je postovala cijela Evropa,kako po hrabrosti,tako i sposobnosti,pa i bogatstvu.Mi smo ocito jedini narod na ovom svijetu koji postujue svoje okupatore.Ne mislim ja samo na Osmanlije,nego i na Austro-Ugare.A sta su to danas uopste Bosnjaci.Zahvaljujuci upravo Osmanlijama mi smo po zatucanosti,gluposti,nepismenosti najgori narod u Evropi.I to upravo zbog tzv. bosnjackog mentaliteta za kojeg su najvise krive Osmanlije(mislim na nazadni period Osmanlija nakon smrti Sulejmana Velicanstvenog,jer je do njegovog perioda ipak uticaj Osmanlija bio pozitivan).
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#111

Post by Bosanac_21 »

I jos nesto.......

......
Bosna je Dzenetska basca
za sve koji je vole
zivot bude i mine
Bosna te zove sine

Bosna je u nama
u tvom i u srcu mom
tu smo rodjeni
tu cemo mrijeti
Bosna je nas dom!

Bosna je ziva zelja,
a meni radost i rana
Boze pozivi Bosnu
do sudnjega dana

Bosna je u nama
u tvom i u srcu mom
tu smo rodjeni
tu cemo mrijeti
Bosna je nas dom! 8-)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#112

Post by mr__bosnjak »

izbjeglica_iz_besmisla wrote:
mr__bosnjak wrote:
Novi_Nick wrote:


@ izbjeglica_iz_besmisla,
BRAVO, odlican komentar! :)

Mi moramo shvatiti jednom za sva vremena da jedan dio tih politickih predstavnika Bosnjaka kao i vjerskih sluzbenika IZ u BiH vodi direktno porijeklo od Osmanlija. Znaci to su oni danasnji Bosnjaci koje je Otomanska vojska poslala u BiH i na Balkan kao svoje vojnike ili vojskovodje. Jedan dio njih se ozenio i ostao u BiH. Danasnji njihovi potomci su ti koji forsiraju da Bosanskohercegovacka istorija pocinje sa Otomanskom okupacijom BiH i oni bi nas danas najradije proglasili Turcima i trazili od nas autohtonih Bosanaca i Hercegovaca da prekrojimo nasu srednjovjekovnu istoriju Bosne te da priznamo Otomanlije ne kao okupatore BiH nego kao njene oslobodioce. Zato oni i forsiraju i slave te Otomanske vladare. Sto je najzalosnije i najopasnije po Bosance i Hercegovce i teritorijalno nepodijeljenu drzavu BiH oni takvim ponasanjem i zastupanjem takvih ideja pomazu iskljucivo Srbiji i Hrvatskoj u njihovom projektu podijele BH teritorije kao i unistavnjem njenog autohtonog Naroda i Nacije Bosanaca i Hercegovaca.
Malo ste ofulili. Osmanlije jesu bili okupatori ali da nije njih nebi Bosnjaci danas bili to sto jesu. Da li je to pozitivno ili negativno mozete na drugoj temi. Bosnjacka historija pocinje daaaaaavno prije Osmanlija svaki Bosnjak koji misli da tada pocinje je budala ali da su Osmanlije imali jedan jak znacaj za Bosnjake i Bosnu je istina.
Ama niko ne spori znacaj Osmanlija u BiH.Ali favorizirati osmanski period u odnosu na srednjovjekovni je VELIKI KRETENIZAM.Tad nas je postovala cijela Evropa,kako po hrabrosti,tako i sposobnosti,pa i bogatstvu.Mi smo ocito jedini narod na ovom svijetu koji postujue svoje okupatore.Ne mislim ja samo na Osmanlije,nego i na Austro-Ugare.A sta su to danas uopste Bosnjaci.Zahvaljujuci upravo Osmanlijama mi smo po zatucanosti,gluposti,nepismenosti najgori narod u Evropi.I to upravo zbog tzv. bosnjackog mentaliteta za kojeg su najvise krive Osmanlije(mislim na nazadni period Osmanlija nakon smrti Sulejmana Velicanstvenog,jer je do njegovog perioda ipak uticaj Osmanlija bio pozitivan).
Ja se slazem. Ne znam kada sam rekao da favoriziram osmanlijski period? :? Srednjovjekovna Bosna je nesto o cemu se moze pisat hiljade stranica, tu je korijen bosnjastva danasnjeg, da nije bilo te Bosne nebi bilo Bosnjaka. I tacno je da je do odprilike 18 stoljeca stanje u Bosni bilo jako dobro jer je bosnjacko plemstvo imalo skoro svu vlast nad Bosnom znaci kao u srednjem vijeku i to jos u istim granicama kao u srednjem vijeku. Eh kasnije dolazi do turskog nacionalizma koji je krenuo vuc ka centralizaciji carstva i povecivanju haraca(poreza) radi sve cescih ratova s Rusima i Austrijancima.
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#113

Post by ak-47 »

Stitch__ wrote:bosanci imaju hiljadugodisnju historiju....boshnjaci imaju 15godisnju historiju... :x
ne seri :x :x :x
Hadzi-Murat
Posts: 261
Joined: 25/04/2006 11:44

#114

Post by Hadzi-Murat »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: Ama niko ne spori znacaj Osmanlija u BiH.Ali favorizirati osmanski period u odnosu na srednjovjekovni je VELIKI KRETENIZAM.
Slazem se da se treba s respektom odnositi prema i jednom i drugom historijskom periodu nase domovine...
izbjeglica_iz_besmisla wrote: Tad nas je postovala cijela Evropa,kako po hrabrosti,tako i sposobnosti,pa i bogatstvu.
Ovo ne samo da nije tacno, nego je van pameti...

...Ne samo da je Evropa htjela unistiti Bosnjake u srednjovjekovnoj Bosni, nego je pokrenula nekoliko krstaskih napada na Bosnu...prvi je bio u 13. vijeku, a pokrenuo ga je papa Honorije...

...Kada su Osmanlije krenule u napad na Bosnu, Evropa koja je obecala pomoc Bosni se usutila i nije reagovala...toliko o postovanju Evrope...
izbjeglica_iz_besmisla wrote:
A sta su to danas uopste Bosnjaci.Zahvaljujuci upravo Osmanlijama mi smo po zatucanosti,gluposti,nepismenosti najgori narod u Evropi.I to upravo zbog tzv. bosnjackog mentaliteta za kojeg su najvise krive Osmanlije(mislim na nazadni period Osmanlija nakon smrti Sulejmana Velicanstvenog,jer je do njegovog perioda ipak uticaj Osmanlija bio pozitivan).
Bosnjaci su trn u oku nasim susjedima jos iz srednjeg vijeka kada su vise voljeli hereticku crkvu nego katolicku ili pravoslavnu, a danas vise vole islam nego opet Vatikan ili ortodoxe...

...Mi niti smo zatucani, niti smo najgori...mi smo duhovit narod, vedrog duha i zdravi mentalno, za razliku od onih koji nas nazivaju glupanima...glup covjek ne moze biti duhovit...a znamo koliko su nam susjedi duhoviti...

...Osmanlije su nam donijele kult vode, dok u Evropi ljudi nisu znali za cesmu...donijeli su nam bezbroj jela, puteva, mostova, hanova, dzamija, biblioteka (najstarija na Balkanu zna se koja je), donijeli su nam tri orjentalna jezika, duhovnost, knjizevnost, oblacenje, sevdalinku...i donijeli su nam sve ove danasnje gradove koje imamo...

...naprosto je debilno pricati o zatucanosti Osmanlija, a imali su 700 godina najjace carstvo ikad poznato...
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#115

Post by sekiracija »

Kazu da je Car Murat bio veoma obdaren :D
User avatar
Qler
Posts: 23600
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#116

Post by Qler »

kad vec ne mobu biti bosanac.. nekako mi je draze bosnjanin nego bosnjak....



dobri bosnjanin :D:D:D



ipak... bosanac je nekako :D najljepse :)
Bosanski Zmaj
Posts: 160
Joined: 27/01/2006 22:27

#117

Post by Bosanski Zmaj »

Možda treba sačekati ove eventualne podjele...

Ako se Bosna raspadne belaj ce bit...

Bošnjačka država će se zvati Bosna, u kojoj opet neće biti onih čije će etničko ime biti jednako nacionalnom imenu državljana Bosne, državljani Bosne će biti Bosanci,pricace bosanski jezik...

Ili će se bošnjačka država zvati Bošnjačka republika, u kojoj će nacionaln ime biti Bošnjaci,ali onda se gubi historijski naziv jezik bosanski jezik i gubi tisućljetno ime Bosne...

....

Stoga, bošnjačko-bošnjansko-bosanske odnose ostavite kad sve ovo bude juče...
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#118

Post by zzzzz »

Bosanski Zmaj wrote:Možda treba sačekati ove eventualne podjele...

Ako se Bosna raspadne belaj ce bit...
Bosna se nece raspasti, ne brini se
_________
Znam da si teske ruke napisao ovo Bosanski Zmaj 8-)
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#119

Post by zzzzz »

izbjeglica_iz_besmisla wrote:
Hebale ih vise Osmanlije.Ko da nam je historija pocela sa njima,a prije nismo ni postojali.U doba kraljevine(i banovine) imali smo i znacajnijih datuma i licnosti od gore navedenih.Ja iz osmanskog perioda jedino postujem Gradascevica i to zato jer se borio za Bosnu,a ne za Carstvo.

E sad,sto se tice ovoga Bosnjaci vs. Bosanci:

Bosanci su oni kojima historija pocinje sa srednjovjekovnom Bosnom.
Bosnjaci su oni kojima historija pocinje sa Osmanlije.

FIGHTING WITH WISDOM,FOR THE BOSNIAN KINGDOM.
Ja sam recimo Bosnjak a istorija mi ne pocinje sa dolaskom Osmanlija. Podjednako sam ponosan i na Kulina Bana, Kotromanjice ili Husein Kapetana Gradascevica.

Ako ti je tesko napraviti razliku izmedju Bosnjak i Bosanac, shvatas li npr. razliku izmedju pojma Srbin i Srbijanac??? Bezveze ti je komentar
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#120

Post by A_I_ »

kako ti zvuci Bosnjačeros ??? ružno, zar ne? a Bosančeroš, Bosanac - su termini koje smo svi u novije vrijeme koristili i koristićemo. s obzirom na način i vrijeme kako i kada je uveden termin Bošnjak, sumnjam da će skoro(ako ikad) zaživjeti to Bošnjak = stanovnik Bosne :roll:
što je naravno samo po sebi loše jer doprinosiće ionako konfuznom stanju u BiH.
imho upravo oni koji se u svakodnevnici u konverzacijama budu odricali nacionalističkih svrstavanja zarad Bosanstva - označavaće 'bazu' koja će imati najveći potencijal za istinski napredak u ovoj napaćenoj zemlji.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#121

Post by Vodenjak »

Ja uopste ne kuzim sve ovo gore... :-)

Je li to neko pokusava povuci paralelu izmedju pripadnosti narodu (Bosnjaci) i naciji (Bosanci) ili sam ja to pogresno shvatio? :?
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#122

Post by hepok »

A jesu li Slaveni okupirali ovo podrucje ili su se samo "naselili" ?
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#123

Post by A_I_ »

hepok wrote:A jesu li Slaveni okupirali ovo podrucje ili su se samo "naselili" ?
možda da "ih" proćeramo, a ?

koji mentalitet majko moja...
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#124

Post by hepok »

sto mentalitet, pa valjda je neko zivio ovdje i prije "naseljavanja" Slavena
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#125

Post by A_I_ »

da, živio i šta ćemo sad?
opet aktivirati nebuloznu tezu kako su Bošnjaci = Iliri ili Bogumili a Slaveni = svi ostali fuj kaka
i moremo hin išćerat pošto su "okupirali" našu deželu :lol:
Post Reply