Dokaz ustaske agresije

sveu16
Posts: 100
Joined: 27/05/2002 00:00

#26

Post by sveu16 »

rajvosa^ wrote:Hrvatska ustase...
Srbija cetnici
Bosna ?

Mislim kad se vec prozivate i kad ste utemeljili karakteristiku naroda okolo, de ba nadji sta i za Bosnu. Ili smo mi med i mlijeko. Papanski je samo naslov ovog posta, a da ne govorim o mr_bosnjak i njegovim huskackim clancima. Ili mozda da zvrcnem jarana muslimana, pa nek on objasni kako je izvrsio "ustaski" napad na BiH dok je bio u HR vojsci.

Mozda malo da ogranicite prozivke (kao sto neki ovdje kazu, imaju krvci imena i prezimena), a ne zvati sviju ustase ili cetnici. Mada ima dosta djecurlije koja pojma nemaju o zivotu ali eto njima sega zvati nekog ustasom ili cetnikom. Dokaz ovaj levat Ghost Face i nacin diskusije...
Bas je lijepo procitati inteligentan komentar. Ima za nas jos nade.
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#27

Post by hool »

sveu16 wrote:
rajvosa^ wrote:Hrvatska ustase...
Srbija cetnici
Bosna ?

Mislim kad se vec prozivate i kad ste utemeljili karakteristiku naroda okolo, de ba nadji sta i za Bosnu. Ili smo mi med i mlijeko. Papanski je samo naslov ovog posta, a da ne govorim o mr_bosnjak i njegovim huskackim clancima. Ili mozda da zvrcnem jarana muslimana, pa nek on objasni kako je izvrsio "ustaski" napad na BiH dok je bio u HR vojsci.

Mozda malo da ogranicite prozivke (kao sto neki ovdje kazu, imaju krvci imena i prezimena), a ne zvati sviju ustase ili cetnici. Mada ima dosta djecurlije koja pojma nemaju o zivotu ali eto njima sega zvati nekog ustasom ili cetnikom. Dokaz ovaj levat Ghost Face i nacin diskusije...
Bas je lijepo procitati inteligentan komentar. Ima za nas jos nade.
Da,Da
Ima nade sa ovakvim ljudima da se jos jednom kunemo u bratstvo i jedinstvo :x
Neka hvala :)
Moja dijeca nece biti nespremna kao sto sam ja bio :sad:
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#28

Post by daduli_sa »

hool wrote:
sveu16 wrote:
rajvosa^ wrote:Hrvatska ustase...
Srbija cetnici
Bosna ?

Mislim kad se vec prozivate i kad ste utemeljili karakteristiku naroda okolo, de ba nadji sta i za Bosnu. Ili smo mi med i mlijeko. Papanski je samo naslov ovog posta, a da ne govorim o mr_bosnjak i njegovim huskackim clancima. Ili mozda da zvrcnem jarana muslimana, pa nek on objasni kako je izvrsio "ustaski" napad na BiH dok je bio u HR vojsci.

Mozda malo da ogranicite prozivke (kao sto neki ovdje kazu, imaju krvci imena i prezimena), a ne zvati sviju ustase ili cetnici. Mada ima dosta djecurlije koja pojma nemaju o zivotu ali eto njima sega zvati nekog ustasom ili cetnikom. Dokaz ovaj levat Ghost Face i nacin diskusije...
Bas je lijepo procitati inteligentan komentar. Ima za nas jos nade.
Da,Da
Ima nade sa ovakvim ljudima da se jos jednom kunemo u bratstvo i jedinstvo :x
Neka hvala :)
Moja dijeca nece biti nespremna kao sto sam ja bio :sad:
A sta ces? Staviti ih u tor i naoruzati do grla te pustiti da tako prozive svoj cijeli zivot? Kao Palestinci , samo sto su oni na svojoj teritoriji? NEka hvala! Radije potrosi te pare i snagu i nadji konkretno rjesenje za problem! Ili barem pomozi onima koji se bore da ga nadju!
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#29

Post by hool »

daduli_sa wrote:
hool wrote:
sveu16 wrote: Bas je lijepo procitati inteligentan komentar. Ima za nas jos nade.
Da,Da
Ima nade sa ovakvim ljudima da se jos jednom kunemo u bratstvo i jedinstvo :x
Neka hvala :)
Moja dijeca nece biti nespremna kao sto sam ja bio :sad:
A sta ces? Staviti ih u tor i naoruzati do grla te pustiti da tako prozive svoj cijeli zivot? Kao Palestinci , samo sto su oni na svojoj teritoriji? NEka hvala! Radije potrosi te pare i snagu i nadji konkretno rjesenje za problem! Ili barem pomozi onima koji se bore da ga nadju!
Nisam rekao da cu ih naoruzavati, nisam rekao da cu ih uciti da mrze druge narode
Ali cu ih nauciti da njih cetnici i ustase mrze, zato sto nemaju "podobna" imena
BrckoART
Posts: 8
Joined: 21/03/2006 03:20

#30

Post by BrckoART »

BAN!!! Jelacic!!! 8-)

Admin.
[/quote]
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#31

Post by Zadig »

Ali cu ih nauciti da njih cetnici i ustase mrze, zato sto nemaju "podobna" imena

Na vrh
unaprijed sazaljevam tvoju dijecu...
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#32

Post by lahor »

dalmatinka wrote:
DONY wrote:Ghost Face- bez lica- tvoji cukum -unuci ce placati :lol: :lol:
Ne zaboravi najprije napraviti kompenzaciju za sve BH izbjeglice koje smo u to vrijeme hranili po svojim hotelima, a za razliku se slažem - pošteno je platiti je, ali ne za cijelu Bosnu. Imali ste vi i drugog agresora. :-) :-) :-)
Hrvatska tijekom rata nije imala ni jednog turiste ali je imala bosanske izbjeglice.Niste nas primili zbog ljubavi nego zbog arapa i dolara koji su vama punili dzepove i placali hranu i smjestaj za izbjeglice. :x
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#33

Post by rajvosa^ »

hool wrote:
daduli_sa wrote:
hool wrote: Da,Da
Ima nade sa ovakvim ljudima da se jos jednom kunemo u bratstvo i jedinstvo :x
Neka hvala :)
Moja dijeca nece biti nespremna kao sto sam ja bio :sad:
A sta ces? Staviti ih u tor i naoruzati do grla te pustiti da tako prozive svoj cijeli zivot? Kao Palestinci , samo sto su oni na svojoj teritoriji? NEka hvala! Radije potrosi te pare i snagu i nadji konkretno rjesenje za problem! Ili barem pomozi onima koji se bore da ga nadju!
Nisam rekao da cu ih naoruzavati, nisam rekao da cu ih uciti da mrze druge narode
Ali cu ih nauciti da njih cetnici i ustase mrze, zato sto nemaju "podobna" imena


To se desava na svim stranama u tom i jeste problem. Ali ne gledaju svi kao ti, ima i razumnih ljudi. Umjesto da djecu ucis pametnijim stvarima kao sto daduli rece kako rijesit problem, i da nisu svi isti i da nije sva Hrvatska ustaska (ima ih) ti ih ucis mrznji. Jebi ga, nek svako ko ti gleda kako se ko zove, bicemo gori od srednjeg istoka. Sreca pa ne misle svi ko ti.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#34

Post by rajvosa^ »

lahor wrote:
dalmatinka wrote:
Ne zaboravi najprije napraviti kompenzaciju za sve BH izbjeglice koje smo u to vrijeme hranili po svojim hotelima, a za razliku se slažem - pošteno je platiti je, ali ne za cijelu Bosnu. Imali ste vi i drugog agresora. :-) :-) :-)
Hrvatska tijekom rata nije imala ni jednog turiste ali je imala bosanske izbjeglice.Niste nas primili zbog ljubavi nego zbog arapa i dolara koji su vama punili dzepove i placali hranu i smjestaj za izbjeglice. :x
Vazno je da ti arape uvelicavas, ko jebe hrvatsku.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#35

Post by rajvosa^ »

BrckoART wrote:BAN!!! Jelacic!!! 8-)

Admin.
[/quote]

Sta li je ovaj levat provalio, pa zaradio BAN!!! :D
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#36

Post by Grom iz vedra neba »

Ne treba kriviti narod u cjelini, ali treba kriviti drzavu u cjelini i rezim koji je vodio tu drzavu.

Dakle, cinjenica je da je Hrvatska sa svojim institucijama, predsjednikom, vladom, vojskom planirana, osmislila i sprovela dogovor u Karadjordjevu, drugim rijecima prodala je vlastiti narod ili barem narod koji se izjasnjava Hrvatima u Posavini za mir na ratistima u istocnoj Hercegovini i saveznistvo sa Srbima, napravila je etnicko ciscenje Bosnjaka u Hercegovini, napala Srednju Bosnu. Drugim rijecima, izvrsila je agresiju. Nakon rata skrivala je ratne zlocince koji su joj mogli dohakat, kao sto je Ivica Rajic kojeg je cuvala u splitu do prije neku godinu, to su radile institucije Republike Hrvatske, a koji je u svom priznanju lijepo rekao sta je Hrvatska uradila.

Da li hrvatsku agresiju nazvatu ustaskom? Koliko mi je poznato tako su se nazivali najekstremniji odredi hrvatske vojske, sa crnim slovom U i zastavom Za dom spremni, sami od sebe.

Da li srpsku agresiju nazvati cetnickom? Isto kao i u slucaju hrvatske agresije.

Zbog cega Bosna ovdje nema nikakve veze, kao ni Bosnjaci?

Pa jednostvno, ni jedan Bosnjak nije napravio neko drugo Karadjordjevo da dijelu Hrvatsku ili Srbiju.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#37

Post by dalmatinka »

lahor wrote:
dalmatinka wrote: Ne zaboravi najprije napraviti kompenzaciju za sve BH izbjeglice koje smo u to vrijeme hranili po svojim hotelima, a za razliku se slažem - pošteno je platiti je, ali ne za cijelu Bosnu. Imali ste vi i drugog agresora. :-) :-) :-)
Hrvatska tijekom rata nije imala ni jednog turiste ali je imala bosanske izbjeglice.Niste nas primili zbog ljubavi nego zbog arapa i dolara koji su vama punili dzepove i placali hranu i smjestaj za izbjeglice. :x
Provjeri neke činjenice prije no što napišeš gluposti. Naši bi džepovi bili puno puniji da su hoteli bili prazni, neki još nisu obnovljeni ni dan danas.
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#38

Post by forza milan »

Zadig wrote:
Ali cu ih nauciti da njih cetnici i ustase mrze, zato sto nemaju "podobna" imena

Na vrh
@zadig
unaprijed sazaljevam tvoju dijecu...
jok eto nego ce ih uciti kako su marsovci napali bih i pobili 150 000 ljudi
kad sam ja prije par god vidio u citanci kod male od tetke (2 ili 3 razred osnovne) sliku vijecnice od prije rata i pise ispod "jedno od najljepsih zdanja u bih univ. i nac. bilblioteka u sarajevu"
a nidje rijeci o tome da su je srusili srbi u avgustu 92.
ja svoju djecu necu uciti nicemu, ni ovom ni onom samo cu im pricati golu istinu
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#39

Post by forza milan »

Zadig wrote:
Ali cu ih nauciti da njih cetnici i ustase mrze, zato sto nemaju "podobna" imena

Na vrh

unaprijed sazaljevam tvoju dijecu...
@zadig
jok eto nego ce ih uciti kako su marsovci napali bih i pobili 150 000 ljudi
kad sam ja prije par god vidio u citanci kod male od tetke (2 ili 3 razred osnovne) sliku vijecnice od prije rata i pise ispod "jedno od najljepsih zdanja u bih univ. i nac. bilblioteka u sarajevu"
a nidje rijeci o tome da su je srusili srbi u avgustu 92.
ja svoju djecu necu uciti nicemu, ni ovom ni onom samo cu im pricati golu istinu
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#40

Post by forza milan »

Grom iz vedra neba wrote:Ne treba kriviti narod u cjelini, ali treba kriviti drzavu u cjelini i rezim koji je vodio tu drzavu.

Dakle, cinjenica je da je Hrvatska sa svojim institucijama, predsjednikom, vladom, vojskom planirana, osmislila i sprovela dogovor u Karadjordjevu, drugim rijecima prodala je vlastiti narod ili barem narod koji se izjasnjava Hrvatima u Posavini za mir na ratistima u istocnoj Hercegovini i saveznistvo sa Srbima, napravila je etnicko ciscenje Bosnjaka u Hercegovini, napala Srednju Bosnu. Drugim rijecima, izvrsila je agresiju. Nakon rata skrivala je ratne zlocince koji su joj mogli dohakat, kao sto je Ivica Rajic kojeg je cuvala u splitu do prije neku godinu, to su radile institucije Republike Hrvatske, a koji je u svom priznanju lijepo rekao sta je Hrvatska uradila.

Da li hrvatsku agresiju nazvatu ustaskom? Koliko mi je poznato tako su se nazivali najekstremniji odredi hrvatske vojske, sa crnim slovom U i zastavom Za dom spremni, sami od sebe.

Da li srpsku agresiju nazvati cetnickom? Isto kao i u slucaju hrvatske agresije.

Zbog cega Bosna ovdje nema nikakve veze, kao ni Bosnjaci?

Pa jednostvno, ni jedan Bosnjak nije napravio neko drugo Karadjordjevo da dijelu Hrvatsku ili Srbiju.
bravo care
i to je ta razlika koja nas razdvaja
na zalost mnogih vas ipak NISMO ISTI
The Man
Posts: 240
Joined: 20/05/2006 14:01

#41

Post by The Man »

Ljudi jeli vi stvarno mislite da će BiH dobiti tužbu protiv Srbije?!

Šta je ba s vama spustite se malo na zemlju...Srbija je važnija Evropi nego 100 BiH-a, i Hrvatski....

evo neki dan čitam norveški Telenor platio koncesiju za mobilnu telefoniju u Srbiji, Milijardu I Petsto Miliona Eura!!! ko je šta u ovoj državi platio milion i po eura?

Jel vi stvarno mislite da ti ljudi neće zaštititi svoje investicije? samo amerikanci imaju 9 milijardi investicija u srbiji....

zato se nemojte previše uzbudjavati...
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#42

Post by hool »

rajvosa^ wrote:
hool wrote:
daduli_sa wrote: A sta ces? Staviti ih u tor i naoruzati do grla te pustiti da tako prozive svoj cijeli zivot? Kao Palestinci , samo sto su oni na svojoj teritoriji? NEka hvala! Radije potrosi te pare i snagu i nadji konkretno rjesenje za problem! Ili barem pomozi onima koji se bore da ga nadju!
Nisam rekao da cu ih naoruzavati, nisam rekao da cu ih uciti da mrze druge narode
Ali cu ih nauciti da njih cetnici i ustase mrze, zato sto nemaju "podobna" imena


To se desava na svim stranama u tom i jeste problem. Ali ne gledaju svi kao ti, ima i razumnih ljudi. Umjesto da djecu ucis pametnijim stvarima kao sto daduli rece kako rijesit problem, i da nisu svi isti i da nije sva Hrvatska ustaska (ima ih) ti ih ucis mrznji. Jebi ga, nek svako ko ti gleda kako se ko zove, bicemo gori od srednjeg istoka. Sreca pa ne misle svi ko ti.
Hoces da kazes da ih cetnici i ustase nece mrziti?
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#43

Post by hool »

Zadig wrote:
Ali cu ih nauciti da njih cetnici i ustase mrze, zato sto nemaju "podobna" imena

Na vrh
unaprijed sazaljevam tvoju dijecu...
Sta trebam, da ih ucim da su se ustase i cetnici samo branili?
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#44

Post by rajvosa^ »

Grom iz vedra neba wrote:Ne treba kriviti narod u cjelini, ali treba kriviti drzavu u cjelini i rezim koji je vodio tu drzavu.
tacno
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#45

Post by mr__bosnjak »

Ja sto mi tema dobi odgovora... :lol:

Ustase su za mene podrzavaoci veliko-hrvatskog projekta i oni su izvrsili agresiju na BiH i genocid nad Bosnjacima i tacka!

@The_Man

:lol: :lol: I Hitlerova Njemacka je bila sila u tehnici pa propade :lol:
JahijaJilic
Posts: 235
Joined: 27/05/2005 19:00

#46

Post by JahijaJilic »

Ja sto mi tema dobi odgovora...

Ustase su za mene podrzavaoci veliko-hrvatskog projekta i oni su izvrsili agresiju na BiH i genocid nad Bosnjacima i tacka!

@The_Man

I Hitlerova Njemacka je bila sila u tehnici pa propade

Pa i bez Hitlera posta jedna od najvecih sila u tehnici, medicini, pravosudju itd. Bitan je narod, da li zna sa ili bez jednog vodje.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#47

Post by mr__bosnjak »

JahijaJilic wrote:
Ja sto mi tema dobi odgovora...

Ustase su za mene podrzavaoci veliko-hrvatskog projekta i oni su izvrsili agresiju na BiH i genocid nad Bosnjacima i tacka!

@The_Man

I Hitlerova Njemacka je bila sila u tehnici pa propade

Pa i bez Hitlera posta jedna od najvecih sila u tehnici, medicini, pravosudju itd. Bitan je narod, da li zna sa ili bez jednog vodje.
Pa dobro ali Man pokusava reci da ce svijet zbog neke tehnike i napretka sacuvat srbiju od pravde :lol:
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#48

Post by lahor »

dalmatinka wrote:
lahor wrote: Hrvatska tijekom rata nije imala ni jednog turiste ali je imala bosanske izbjeglice.Niste nas primili zbog ljubavi nego zbog arapa i dolara koji su vama punili dzepove i placali hranu i smjestaj za izbjeglice. :x
Provjeri neke činjenice prije no što napišeš gluposti. Naši bi džepovi bili puno puniji da su hoteli bili prazni, neki još nisu obnovljeni ni dan danas.
Sta da ja provjeravam i dokazujem i ko ovde pise gluposti?Zivio sam i radio u Rijeci do 93.a vase hotele su naseljavali i unistavali izbjeglice iz Slavonije i zadarskog zaledja i sta ti ja znam odakle sve(znam bar za Opatiju i podrucje Rijeke)Bosnjaci su uglavnom spavali po napustenim radnickim barakama za koje su arapi dobro placali i nemoj vise da se preseravas molim te. :-)
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#49

Post by lahor »

rajvosa^ wrote:
lahor wrote:
dalmatinka wrote: Ne zaboravi najprije napraviti kompenzaciju za sve BH izbjeglice koje smo u to vrijeme hranili po svojim hotelima, a za razliku se slažem - pošteno je platiti je, ali ne za cijelu Bosnu. Imali ste vi i drugog agresora. :-) :-) :-)
Hrvatska tijekom rata nije imala ni jednog turiste ali je imala bosanske izbjeglice.Niste nas primili zbog ljubavi nego zbog arapa i dolara koji su vama punili dzepove i placali hranu i smjestaj za izbjeglice. :x
Vazno je da ti arape uvelicavas, ko jebe hrvatsku.
Kojis ti seronja ...?Odmah si se usro da neko velica Arape.Znci treba da sutim i prihvatim da su Hrvati sve uradili kako treba...AHMICI,MOSTAR,STUPNI DOL.....MA SRAM NEKA TE BUDE...FUJ...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#50

Post by ztluhcs »

mr__bosnjak wrote:
JahijaJilic wrote:
Ja sto mi tema dobi odgovora...

Ustase su za mene podrzavaoci veliko-hrvatskog projekta i oni su izvrsili agresiju na BiH i genocid nad Bosnjacima i tacka!

@The_Man

I Hitlerova Njemacka je bila sila u tehnici pa propade

Pa i bez Hitlera posta jedna od najvecih sila u tehnici, medicini, pravosudju itd. Bitan je narod, da li zna sa ili bez jednog vodje.
Pa dobro ali Man pokusava reci da ce svijet zbog neke tehnike i napretka sacuvat srbiju od pravde :lol:
Zbog ulaganja... Ne tehnike...
Post Reply