Kratki govori Izetbegovica

Post Reply
Den
Posts: 460
Joined: 14/01/2006 20:19
Location: XXXXX
Contact:

#151

Post by Den »

domi wrote:nas alija, nas paradoks....on je nazalost bio velikosrpski torjanski konj.

onako gledajuci ga - dobricina, nas dido, pravi musliman, to bi bila moja ocjena o njemu kao covjeku, a mozda i tu grijesim jer ga nisam poznavao.

alija, kao politicar - totalni promasaj. ja mislim da bi on vise uradio za bosnu i bosanske muslimane da je je bio reis, a ne predsjednik drzave.

ne mogu ovi sto ga u zvijezde kuju na svaku primjedbu povlaciti tezu kako je on bio sam, kako je citav svijet bio protiv njega, kako se nije moglo bolje itd. itd.

ja ne mogu a da ne primjetim da su cetnici na celu sa karadzicem dobili ono sto su htjeli prije pocetka rata - etnicki cist dio bih. ustase su cak dobili vise nego sto su trazili.
mi smo dobili jedno veliko nista - sarajevo ostalo nepodijeljeno i to je to.
i dan danas nas iskopavaju po raznim jamama, velikom broju nasih prijatelja, rodjaka bliznjih i daljih, ni dan danas se za kosti ne zna, one sto su se borili za bih u redovima arbih izjednacavaju sa najvecim zlikovcima ove planete, istim zlikovcima sto su se borili protiv drzave od koje primaju boracke i ostale beneficije ( sad kakve su takve su ).

bas imamo drzavu.

alija je na pocetku bio sinonim otpora, ljudske dobrote, ponosa naroda, ali je onog trenutka kad je pristao da pregovara sa karadzicem, bobanom, kad je postao pocasnim k-dantom 7 muslimanske itd. ostavio osjecaj iznenadjenja i zaprepastenja kod mnogih.

mozda cu ispasti malo sebican kad kazem da me nije briga sta ce biti za 100-200 goidna i sta ce historija o njemu pisati, znam da meni nije bilo lako za i nakon njegove vladavine.

opet kazem, njemu nek' je rahmet dusi, kao covjeku - ali kao politicaru mi ga ne spominjite.

za sda mogu reci samo jedno: mislim da je vrijeme da odluce kakva vrsta stranke ce oni ustvari biti. ili ce biti gradjanska ili " nacionalna ", zbunjuju mene, a neprijateljima bosne samo daju vise poena.
jer, ne mozes danas doci i zalagati se sa drzavu bih, a sutra braniti samo interese jednog naroda.

paradoksom i da zavrsim.
Potpisujem... :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#152

Post by The_Fluid »

mene zanima samo jesu li gotovi govori, mozemo li muziku "puscat"? :D :-)
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#153

Post by ziggy »

emmiirr wrote:Sta reci o covjeku koji je cijeli svoj zivot bio olicenje dostojanstva, koji nikada nije mijenjao dresove, koji se borio i istrajao u svojoj borbi, za razliku od mnogih koji su preko noci postali nesto drugo i okrenuli ledja idealima u koje su se cijeli svoj zivot kleli, sta reci osim HVALA TI I HALAL TI BILE SVE POGRESKE I NEKA TI DRAGI ALLAH DZ.S. PODARI LIJEPI DZENNET I NEKA TVOJE CASNO DJELO VJECNO ZIVI U SRCU TVOG NARODA, AMIN!
potpisujem!Svaka cast
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#154

Post by Alfons Kauders »

ziggy wrote:
emmiirr wrote:Sta reci o covjeku koji je cijeli svoj zivot bio olicenje dostojanstva, koji nikada nije mijenjao dresove, koji se borio i istrajao u svojoj borbi, za razliku od mnogih koji su preko noci postali nesto drugo i okrenuli ledja idealima u koje su se cijeli svoj zivot kleli, sta reci osim HVALA TI I HALAL TI BILE SVE POGRESKE I NEKA TI DRAGI ALLAH DZ.S. PODARI LIJEPI DZENNET I NEKA TVOJE CASNO DJELO VJECNO ZIVI U SRCU TVOG NARODA, AMIN!
potpisujem!Svaka cast
nikad nije mijenjao dresove ? :lol: samo do podne misli jedno, a od podne drugo... :D :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#155

Post by The_Fluid »

ziggy wrote:
emmiirr wrote:Sta reci o covjeku koji je cijeli svoj zivot bio olicenje dostojanstva, koji nikada nije mijenjao dresove, koji se borio i istrajao u svojoj borbi, za razliku od mnogih koji su preko noci postali nesto drugo i okrenuli ledja idealima u koje su se cijeli svoj zivot kleli, sta reci osim HVALA TI I HALAL TI BILE SVE POGRESKE I NEKA TI DRAGI ALLAH DZ.S. PODARI LIJEPI DZENNET I NEKA TVOJE CASNO DJELO VJECNO ZIVI U SRCU TVOG NARODA, AMIN!
potpisujem!Svaka cast


svaki put kada se potpisete, sjetite se imena Republika Srpska i ko je to omogucio i nemojte nikada nista protiv svojih sustanovnika govoriti.

Sad pustite muziku :):) :D :-)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#157

Post by Fair Life »

The_Fluid wrote:
ziggy wrote:
emmiirr wrote:Sta reci o covjeku koji je cijeli svoj zivot bio olicenje dostojanstva, koji nikada nije mijenjao dresove, koji se borio i istrajao u svojoj borbi, za razliku od mnogih koji su preko noci postali nesto drugo i okrenuli ledja idealima u koje su se cijeli svoj zivot kleli, sta reci osim HVALA TI I HALAL TI BILE SVE POGRESKE I NEKA TI DRAGI ALLAH DZ.S. PODARI LIJEPI DZENNET I NEKA TVOJE CASNO DJELO VJECNO ZIVI U SRCU TVOG NARODA, AMIN!
potpisujem!Svaka cast
svaki put kada se potpisete, sjetite se imena Republika Srpska i ko je to omogucio i nemojte nikada nista protiv svojih sustanovnika govoriti.

Sad pustite muziku :):) :D :-)
[size=134]SLOBODNA BOSNA[/size] broj 383 od 18.03.2004. wrote:NOCAS SPALJUJEMO ILUZIJE

Izetbegovic, tvorac modernog SDS-a!

Piše: Senad Avdic

Americki diplomata Richard Holbrooke ponovo je ovih dana kazao kako je Alija Izetbegovic bio taj koji je americku administraciju odgovorio od nakane da odmah nakon rata zabrani Srpsku demokratsku stranku. Tokom susreta u Sjedinjenim Americkim Državama sa delegacijom Tuzle, koja ga je proglasila pocasnim gradaninom ovoga grada, Holbrooke je kazao da je na njegov prijedlog da se SDS-u zabrani izlazak na prve poslijeratne izbore te da se ova ratno- zlocinacka družina sa Pala politicki pokopa, Izetbegovic objasnio zbog cega to nije mudra odluka: "Oni jesu nacisti, ali nemojte ih zabranjivati. Neka oni ubuduce budu naša a ne vaša briga", rekao je prije osam godina Izetbegovic a prepricao ovih dana Holbrooke. Holbrooke je otkrio i da je godinu kasnije posjetio bolesnog Izetbegevica, tada predsjedavajuceg troclanog Predsjedništva BiH u kojem je vec sjedio današnji haški zatvorenik Momcilo Krajišnik. Nakon što su konstatirali da genije opstrukcije Krajišnik u potpunosti paralizira rad troclanog državnog vrha koje se tada sastajalo po birtijama, muzejima, parkovima, Holbrooke je upitao bošnjackog lidera da li mu je sada jasno da bi bilo mnogo pametnije i produktivnije da je Krajišnikovoj stranci zabranjen politicki rad. "Iskren da budem, kad ste mi predložili zabranu djelovanja SDS-a, mislio sam da se šalite, pa je i moj odgovor bio u tom neozbiljno-šaljivom tonu", objasnio je Izetbegovic americkom buldožer-diplomati!?
(...)
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#158

Post by pape »

The_Fluid wrote: Sad pustite muziku :):) :D :-)
:D Nikad od tebe dobrog DJ-a, ... :roll: ... to se kaze, ... A sad ide, ... shizzzz .... !!! :oops:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#159

Post by Vodenjak »

pape wrote:
The_Fluid wrote: Sad pustite muziku :):) :D :-)
:D Nikad od tebe dobrog DJ-a, ... :roll: ... to se kaze, ... A sad ide, ... shizzzz .... !!! :oops:
A gdje si ti bio svo ovo vrijeme pa nisi primjetio da su mnogi jos odavno poshiiiiiizili? :?

:D :D
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#160

Post by dizZaster »

citat;Mi smo, srećom, izglasali tu nezavisnost poslije onog referenduma i taj rat zbog toga nije građanski rat, nego je napad na jednu nezavisnu zemlju. Referendum je odigrao ključnu ulogu u pravnom statusu toga rata. Zna se da je kasnije i Haški tribunal u tri maha - u slučaju Aleksovski, u slučaju Tadić, i još jednom slučaju, mislim da se radilo o predmetu protiv Blaškića - utvrdio međunarodni karakter sukoba u BiH. Dakle, radi se o agresiji, o međunarodnom sukobu u kome je BiH bila napadnuta zemlja i u kome je BiH imala pravo na legitimnu odbranu.

Uvjeren sam da će se BiH, da odmah definišem šta, postepeno očuvati, opstati i postati normalna država. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad će to da bude, ali istorija teče prilično brzo na ovim prostorima, pa će možda biti brže nego što mi i očekujemo.

Prvi kamen temeljac toga uvjerenja je: nema promjene granica u jugoistočnoj Evropi. Ni u čemu se svijet toliko ne slaže koliko u tom pitanju. U tom pitanju nema skoro izuzetaka, izuzev pojedinačnih - lord Owen se javlja itd., ali kad je riječ o zvaničnim stavovima, o državnim vrhovima, postoji apsolutna saglasnost da nema promjene granica. Prema tome, BiH opstaje u svojim granicama.

Ta činjenica će učiniti da će slabiti postepeno srpski i hrvatski ekstermizam koji se zasniva na nadi da je moguće razoriti BiH. Prije svega mislim na srpski. Mislim da su čak i hrvatski malo ekstremniji elementi prihvatili tu činjenicu postojanja BiH, što sa srpskim ekstremistima još uvijek nije slučaj. Oni se još uvijek nadaju da bi se te granice mogle da promjene, zbog Kosova, zbog Crne Gore itd. O tome nema govora i to sam apsolutno siguran. Dakle, oni mogu de se još sa nama na neki način natežu, kako bih to rekao, sa nama koji branimo taj koncept cjelovite BiH, ali prije ili kasnije će vidjeti da je to jedna jalova borba i okrenut će se dogovoru sa Sarajevom. Okrenut će se glavnom gradu svom, da se dogovore oko nekih pitanja.


To je jedna stvar.

A druga stvar, neminovno je stvaranje jedinstvenog ekonomskog prostora u BiH. To je neminovan proces, jer u protivnom imamo siromaštvo u BiH, koje će pogađati ljude iz godine u godinu, sve dok takav jedinstveni prostor privredni ne budemo imali. Shvatit će i oni najokorjeliji da to više ne ide. Suočeni sa činjenicom siromaštva, sa tom jednom neumoljivom činjenicom, koja jednako pogađa ljude i u Sarajevu, i u Tuzli, i u Banjoj Luci, koja dakle nije neka specifična nacionalna osobenost, niti se tiče samo jednog naroda - tiče se svih građana BiH.

Dakle, jedinstven ekonomski prostor, nepromjenljivost granica, neminovno kretanje BiH ka Evropi, protiv čega više niko nema, jer je to proces koji se ne da zaustaviti - kome se to sviđalo, kome ne sviđalo – dakle, tu su ta tri faktora koja su - uz neke unutrašnje procese, a to su povratak ljudi, uspostavljanje pravne države, uspostavljanje svih konzekvenci iz odluke o konstitutivnosti naroda itd. - čini mi se, aksiomi. Kada se podvuku, iz njih se izvlači zaključak: Bosna opstaje i postaje normalna država.
Alija Izetbegović RFE radio 2001.
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#161

Post by forUMASH »

nas alija, nas paradoks....on je nazalost bio velikosrpski torjanski konj.
....odlicna definicija....
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#162 -

Post by hepok »

Nama treba FIDEL
capry
Posts: 124
Joined: 24/02/2006 18:50

#163 Re: -

Post by capry »

hepok wrote:Nama treba FIDEL
i treba jarane
kad vidim sta je samo komunjara i jugonostalgicara na ovom forumu pomislim da bi se fidelu obradovali vise nego... ne znam ni ja cemu
samo ima jedan problem
trebalo bi nam jedno 35 fidela jer su nase komunjare po bijelome svijetu pa dok se po jedan posalje u svaku zemlju gdje su se skrasile nase komunjarice... trebalo bi ih mozda i vise od 35
bas me zanima uvode li po tamosnjim forumima komunizam ili im pada na pamet da to rade samo u bih (dok sjede u svedskoj, nizozemskoj itd)
mene samo raduje jedna cinejnica a to je da ga vise (komunizma) za zivota necete vidjeti :sad:
P.S. joj kad se sad osjete prozvanima i kad se pocnu javljat i pricat one glupe price kako je tada bilo bratstva i jedinstva i kako je svak radio i ostale trice i kucine
NIDJE VEZE!
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#164 Re: -

Post by Vodenjak »

capry wrote:
hepok wrote:Nama treba FIDEL
i treba jarane
kad vidim sta je samo komunjara i jugonostalgicara na ovom forumu pomislim da bi se fidelu obradovali vise nego... ne znam ni ja cemu
samo ima jedan problem
trebalo bi nam jedno 35 fidela jer su nase komunjare po bijelome svijetu pa dok se po jedan posalje u svaku zemlju gdje su se skrasile nase komunjarice... trebalo bi ih mozda i vise od 35
bas me zanima uvode li po tamosnjim forumima komunizam ili im pada na pamet da to rade samo u bih (dok sjede u svedskoj, nizozemskoj itd)
mene samo raduje jedna cinejnica a to je da ga vise (komunizma) za zivota necete vidjeti :sad:
P.S. joj kad se sad osjete prozvanima i kad se pocnu javljat i pricat one glupe price kako je tada bilo bratstva i jedinstva i kako je svak radio i ostale trice i kucine
NIDJE VEZE!
I sta ima jos kod tebe?
Zena, djeca, cuke?
Sve dobro?
capry
Posts: 124
Joined: 24/02/2006 18:50

#165

Post by capry »

dakle, javljaju se
bas kao sto sam i pretpoostavio :-D
ja nisam imao namjeru nikoga prozvati ali eto...
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#166

Post by The_Fluid »

koliko ima ovih kratkih govora? moze li predah za marendu? :-)
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#167

Post by FFK as Lucy01 »

The_Fluid wrote:koliko ima ovih kratkih govora? moze li predah za marendu? :-)
Posti i slusaj :roll: :D :D
Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#168

Post by Al-aqsa »

"Prije ce se brda raspasti, nego Jugoslavija(bratstvo i jedinstvo)"
Tito

"Eto vidite kako se historija ponavlja. Imali smo cetnike i u drugom svj. ratu, a i sada u ovome. Samo ovi su gori, jer oni prijasnji nisu rusili dzamije kao ovi sada"
Alija
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#169

Post by valterbranisarajevo »

Mudra odluka prijatelju moj, time si izbjegao stavljanje ljutih zacina prilikom pecenja u rerni.

Mirko S. Kojotovski :)
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#170

Post by hepok »

Koliko kontam Bosna je bila drzava i ljudima je bilo dobro samo za Kulina Bana i druga Tita.

Nama Fidel treba
mickyK
Posts: 127
Joined: 18/01/2004 00:00
Contact:

#171 Re: -

Post by mickyK »

capry wrote:
hepok wrote:Nama treba FIDEL
i treba jarane
kad vidim sta je samo komunjara i jugonostalgicara na ovom forumu pomislim da bi se fidelu obradovali vise nego... ne znam ni ja cemu
samo ima jedan problem
trebalo bi nam jedno 35 fidela jer su nase komunjare po bijelome svijetu pa dok se po jedan posalje u svaku zemlju gdje su se skrasile nase komunjarice... trebalo bi ih mozda i vise od 35
bas me zanima uvode li po tamosnjim forumima komunizam ili im pada na pamet da to rade samo u bih (dok sjede u svedskoj, nizozemskoj itd)
mene samo raduje jedna cinejnica a to je da ga vise (komunizma) za zivota necete vidjeti :sad:
P.S. joj kad se sad osjete prozvanima i kad se pocnu javljat i pricat one glupe price kako je tada bilo bratstva i jedinstva i kako je svak radio i ostale trice i kucine
NIDJE VEZE!
:thumbup:
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#172

Post by hepok »

Nisam za komunizam, vec za socijalizam.
Ne kapitalizam ne globalizam vec bogumilizam :)
mickyK
Posts: 127
Joined: 18/01/2004 00:00
Contact:

#173

Post by mickyK »

Svi HRVATI su volili/vole Tuđmana
Svi SRBI su volili/vole Miloševića
Svi "Mi" smo volili/volimo TITA?
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#174

Post by Vodenjak »

mickyK wrote:Svi HRVATI su volili/vole Tuđmana
Svi SRBI su volili/vole Miloševića
Svi "Mi" smo volili/volimo TITA?
To ti poznas sve Hrvate i Srbe? :shock:
Ejvala!
Ne bih ni tebi bio na mjestu!

Samo ti voli Aliju, nikome to ovdje ne smeta!
Nemoj samo pretjerivati kao u ovom postu... :roll:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#175

Post by mr__bosnjak »

mickyK wrote:Svi HRVATI su volili/vole Tuđmana
Svi SRBI su volili/vole Miloševića
Svi "Mi" smo volili/volimo TITA?
Je li to ti opet raja objasnjavala situaciju? :D
Post Reply