Zastava hrvatskog naroda

Post Reply

Da li je moralno opravdano ovu zastavu proglasiti zastavom hrvatskog naroda

Da
14
23%
Ne
34
56%
Samo cetvrtkom
13
21%
 
Total votes: 61

savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#176

Post by savjest »

DiplomataSaSela wrote:
digger wrote:Ja sam bome ovu volio:

Image
Zato si sad tamo gdje si
Ma dobro za generaciju dvije i ovakvih ce nestatI. Sta ces nekima nikad iz guzice u glavu. Moze se udruziti sa ovima i da zajedno zale za srboslavijom. A mogu im se pridruziti i oni sto su vodili ljude u logore. I oni su imali petokraku na glavi mahali ovom zastavom.

http://forum.teol.net/viewtopic.php?t=1758
http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=17753
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#177

Post by digger »

savjest wrote:Ma dobro za generaciju dvije i ovakvih ce nestatI. Sta ces nekima nikad iz guzice u glavu. Moze se udruziti sa ovima i da zajedno zale za srboslavijom. A mogu im se pridruziti i oni sto su vodili ljude u logore. I oni su imali petokraku na glavi mahali ovom zastavom
Onaj ko nije nikada zgrijesio neka baci prvi kamen... ili povuce obarac...
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#178

Post by bezzeze »

neko voli i ovu
Image
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#179

Post by savjest »

digger wrote:
savjest wrote:Ma dobro za generaciju dvije i ovakvih ce nestatI. Sta ces nekima nikad iz guzice u glavu. Moze se udruziti sa ovima i da zajedno zale za srboslavijom. A mogu im se pridruziti i oni sto su vodili ljude u logore. I oni su imali petokraku na glavi mahali ovom zastavom
Onaj ko nije nikada zgrijesio neka baci prvi kamen... ili povuce obarac...
Sve zavisi od tezine grijeha. Oni koji su nosili ta obiljezja su pocinili genocid i bili su jedna od najgorih masina za ubijanje koja je krocila ovom kuglom zemaljskom.

Mogu ja shvatiti zal za mladosti i tome ali sve ima svoje.
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#180

Post by vesela »

savjest wrote:
digger wrote:
savjest wrote:Ma dobro za generaciju dvije i ovakvih ce nestatI. Sta ces nekima nikad iz guzice u glavu. Moze se udruziti sa ovima i da zajedno zale za srboslavijom. A mogu im se pridruziti i oni sto su vodili ljude u logore. I oni su imali petokraku na glavi mahali ovom zastavom
Onaj ko nije nikada zgrijesio neka baci prvi kamen... ili povuce obarac...
Sve zavisi od tezine grijeha. Oni koji su nosili ta obiljezja su pocinili genocid i bili su jedna od najgorih masina za ubijanje koja je krocila ovom kuglom zemaljskom.

Mogu ja shvatiti zal za mladosti i tome ali sve ima svoje.
Jako rijetko koristim ovaj izraz, ali ti moram reci da si vrlo OGRANICEN. :x
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#181

Post by 1234 »

Savjest kako si ti ogranicen u svojoj demokratskoj plitkosti
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#182

Post by T »

sanjica wrote: Predlazem neke lijepe sajtove, recimo http://www.crwflags.com/fotw/flags/ ili zeljko-heimer-fame.from.hr/home.html , pa da vidite ko sve i sta sve ima zastave, daleko od toga da ih imaju samo drzave.
Zastava je od sudova Federacije BiH proglasena nelegalnom.
sanjica
Posts: 68
Joined: 12/12/2005 18:27

#183

Post by sanjica »

T wrote:
sanjica wrote: Predlazem neke lijepe sajtove, recimo http://www.crwflags.com/fotw/flags/ ili zeljko-heimer-fame.from.hr/home.html , pa da vidite ko sve i sta sve ima zastave, daleko od toga da ih imaju samo drzave.
Zastava je od sudova Federacije BiH proglasena nelegalnom.
Od kojih sudova, kantonalnih, opcinskih, vrhovnog, serijatskog... ?
I u kom smislu nelegalna, u smislu isticanja na federalnim institucijama? Ok, ako je i to slucaj, to ni blizu nije isto sto i da je recimo proglasena zabranjenom.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#184

Post by zzzzz »

BECHO wrote:Ja volim ovu jos uvijek...

Image
Zasto jos uvijek....tako ce biti zauvijek. Ta je jedina sa podlogom koja se mjeri vijekovima. Ove ostale se mjere na decenije
elviss83
Posts: 423
Joined: 03/02/2004 00:00

#185

Post by elviss83 »

vidi im zastav jest kockasta ....... :D :D :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#186

Post by gavrilo »

vidim masala municije ispucano.... na kraju teme nadjoh samo caure :roll:
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#187

Post by T »

sanjica wrote:
T wrote:
sanjica wrote: Predlazem neke lijepe sajtove, recimo http://www.crwflags.com/fotw/flags/ ili zeljko-heimer-fame.from.hr/home.html , pa da vidite ko sve i sta sve ima zastave, daleko od toga da ih imaju samo drzave.
Zastava je od sudova Federacije BiH proglasena nelegalnom.
Od kojih sudova, kantonalnih, opcinskih, vrhovnog, serijatskog... ?
I u kom smislu nelegalna, u smislu isticanja na federalnim institucijama? Ok, ako je i to slucaj, to ni blizu nije isto sto i da je recimo proglasena zabranjenom.
Zastava je proglasena nelegalnom od strane federalnih sudova...to si i sama mogla (a vjerovatno i jesi) procitati...mada si ti vjerovatno niz pobrojanih sudova i pocela, najvise zbog toga da spomenes serijatske sudove, pa si ove napisala tek onako...usput...

Svakome ko ima imalo obraza i savjesti, ne treba nikakav sud da onu zastavu zaobilazi u sirokom luku...uostalom, ta zasava 1992 nije ni krojena za ljude sa savjescu, nego za one koji je nemaju

Sako ko se zalaze za fasisticka obiljezja, i sam se poistovjecuje sa njima. Zbog toga i smatram, neodgovornim, jednu takvu zastavu prioglasiti zastavom jednog cijelog naroda.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#188

Post by privremeni »

gavrilo wrote:vidim masala municije ispucano.... na kraju teme nadjoh samo caure :roll:
:D :D
i gorak ukus u ustima :(
sanjica
Posts: 68
Joined: 12/12/2005 18:27

#189

Post by sanjica »

T wrote: Zastava je proglasena nelegalnom od strane federalnih sudova...to si i sama mogla (a vjerovatno i jesi) procitati...mada si ti vjerovatno niz pobrojanih sudova i pocela, najvise zbog toga da spomenes serijatske sudove, pa si ove napisala tek onako...usput...

Svakome ko ima imalo obraza i savjesti, ne treba nikakav sud da onu zastavu zaobilazi u sirokom luku...uostalom, ta zasava 1992 nije ni krojena za ljude sa savjescu, nego za one koji je nemaju

Sako ko se zalaze za fasisticka obiljezja, i sam se poistovjecuje sa njima. Zbog toga i smatram, neodgovornim, jednu takvu zastavu prioglasiti zastavom jednog cijelog naroda.
Pitala sam samo za tacnu informaciju: kakva je sudska odluka o tom pitanju. Nije isto ako je nesto odlucio Kantonalni sud u Sarajevu i ako je to bio Vrhovni sud Federacije BiH, da ne pricam o opcinskom sudu Ustikolina.

Nije isto kad se neko poistovijeti sa zastavom koju ne smatra fasistickom a koju ti smatras takvom, i kad se neko poistovijeti sa zastavom koju i on smatra fasistickom.

Hrvati BiH tu zastavu ne smatraju fasistickom, i nemaju problema da se s njom identificiraju, bar ogromna vecina.

Ja licno mislim da je ta zastava izabrana da predstavlja BH. Hrvate od strane njihovih legalno izabranih predstavnika, i da sama po sebi nije fasisticka ni povezana sa bilo kakvom ideologijom, a ni zlocinima. To sto su neki pripadnici Hrvatskog naroda cinili zlocine ne kompromituje zastavu.
User avatar
BigBalabuto
Posts: 97
Joined: 11/12/2005 10:39

#190

Post by BigBalabuto »

Zastava hrvatskog naroda u Bosni, može biti samo ono što piše u Usavu Bosne i Hercegovine.
Nacionalni grb Republike Hrvatske je šahovnica.
Aspiracije prema Bosni u vrijeme nastanka NDH, prizvele su sadašnji grb RH. "Čuva Bog Antu svog" ugradio je krunu na šahovnicu i u toj kruni nad grbom, nalazi se najmanje tri slike sa bosanskih stečaka, kako bi udicu lakše progutali. Proizveo je i vojsku pod nazivom USTAŠE što je naziv nacionalne vojske Bosne u borbi protiv Austro-Ugarske aneksije, da bi se na taj način u ušima bosanaca čulo nešto što im je blisko. i za to imaju historijsko pamćenje.
Kad je rijeć o onima što štuju rvatsku zastavo i grb, a bogami, koliko se ja siečam nije davno tome da su se poćeli zvati rvatima.
Sićam se jedne emisije TV99 sa voditeljem Kulenovičem i gostom Predsjednikom Federacije BiH gopodinom Šoljičem.
G. Šoljič cilo vrime govori ""mi rvati ovo... mi rvati ono... itd".U neki mah g. Kulenovič reče o kojim vi hrvatima prićate, kad mi svi znamao da vi nemate ama baš nikakove veza sa havatima, naroćito vi u Hercegovini, i da mi svi znamo da ste vi porijeklom Vlasi. Poslije ovih riječi, g. Šoljiču su stavljena dva tri flastera u križ kraž na usta.
Šta hoču reći, od Tutina pa do Knina mi smo ovdje od davnina(150-200 godina).
Moj zaključak je, pošto za stanje stvari i naroda, na ovom području nema integriteta pa prema tome ni suvereniteta, to su nazovi rvati počeli uzimati simbole i sve ostalo tuđe, koko bi se predstavili kao pripadnici jedne veče i jače političke stvarnosti.
Da ljube u ..... Tureke što su do ovdje dogurali, obavljajući poslove komore, krajinsih straža i tako dalje.
Treba raći popu pop a bobu bob što bi reka porijeklom Portugalac sa Lovreća, neka mu se Bog smiluje.
sanjica
Posts: 68
Joined: 12/12/2005 18:27

#191

Post by sanjica »

BigBalabuto wrote:Zastava hrvatskog naroda u Bosni, može biti samo ono što piše u Usavu Bosne i Hercegovine.
Ne pise nista o tome, dakle niti je posebno propisano niti je zabranjeno, sto znaci da Hrvati imaju pravo da imaju svoju zastavu.
Proizveo je i vojsku pod nazivom USTAŠE što je naziv nacionalne vojske Bosne u borbi protiv Austro-Ugarske aneksije, da bi se na taj način u ušima bosanaca čulo nešto što im je blisko. i za to imaju historijsko pamćenje.
Naziv ustase nije ime nekog posebnog pokreta ili vojske, vec ime za ustanika, i ustanici protiv Turaka prije 1878. su se zvali ustase u nekim izvorima, recimo nevesinjski ustanici.
Kad je rijeć o onima što štuju rvatsku zastavo i grb, a bogami, koliko se ja siečam nije davno tome da su se poćeli zvati rvatima.
Dokle ti sjecanje seze, tacno?
Sićam se jedne emisije TV99 sa voditeljem Kulenovičem i gostom Predsjednikom Federacije BiH gopodinom Šoljičem.
G. Šoljič cilo vrime govori ""mi rvati ovo... mi rvati ono... itd".U neki mah g. Kulenovič reče o kojim vi hrvatima prićate, kad mi svi znamao da vi nemate ama baš nikakove veza sa havatima, naroćito vi u Hercegovini, i da mi svi znamo da ste vi porijeklom Vlasi. Poslije ovih riječi, g. Šoljiču su stavljena dva tri flastera u križ kraž na usta.
Šta hoču reći, od Tutina pa do Knina mi smo ovdje od davnina(150-200 godina).
Takav argument i takav autoritet kakav je gospodin Kulenovic Adil se ne moze poreci.
Moj zaključak je, pošto za stanje stvari i naroda, na ovom području nema integriteta pa prema tome ni suvereniteta, to su nazovi rvati počeli uzimati simbole i sve ostalo tuđe, koko bi se predstavili kao pripadnici jedne veče i jače političke stvarnosti.
Pravo je bosanskih Hrvata da se zovu kako hoce.
Da ljube u ..... Tureke što su do ovdje dogurali, obavljajući poslove komore, krajinsih straža i tako dalje.
Treba raći popu pop a bobu bob što bi reka porijeklom Portugalac sa Lovreća, neka mu se Bog smiluje.
Daleko bismo otisli kad bismo poceli o tome kako je koji narod nastao ili kad je dosao u Bosnu.
cosmopolit
Posts: 23
Joined: 25/02/2005 09:56

#192

Post by cosmopolit »

Bosnjaci, Srbi i Hrvati su konstutivni narod u Bosni i Hercegovini., i isticanje raznih grbova i zastava u javnim ustanovama , drzavnim institucijama samo jednog od naroda je povreda ljudskih prava onog drugog naroda. Kao sto je neki dan bilo na TV jedan povratnik u RS kaze , obnovio je tu neku svoju pekaru i dolazi mu iz opcine/opštine i kazu da mora da postavi srpsku zastavu a bosansku ako hoce ako nece .. Covjeku je pod tom zastavom pobijeno vise od pola familije i on sad treba da kaci tu zastavu, ili kad ode u opcinu/opštinu tamo razno razna obiljezja samo jednog naroda... ovo su sve povrede osnovnih ljudskih prava jednog od konstutivnih naroda i to politicari i visoki predstavnik treba da promijene. OK i ja sam za postivanje i obiljezja i zastava bilo kojeg naroda, ali neka ih kace u svoja udruzenja, neka kulturna umjetnicka i sl. udruzenja ali NE u institucijama od mjesnih zajednica , opcine, kantona, entiteta jer ona diskriminiraju jednog od "konstutivnih" naroda, Visoki predstavnik i politicari trebali su davno da porade na ovome!
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#193

Post by MRAVOJED »

jebo zastavu ako nije lijepa :D


aaa kako je savršena :dance: Image
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#194

Post by da pamtis »

obnovio je tu neku svoju pekaru i dolazi mu iz opcine/opštine i kazu da mora da postavi srpsku zastavu a bosansku ako hoce ako nece
zastava je nista u odnosu na "FATINU" crkvu....da li da covjek place ili da se smije

Image

ovo su sve povrede osnovnih ljudskih prava jednog od konstutivnih naroda
sta fata zna o "osnovnim ljudskim pravima" Veci interes vazna je vlast/koalicija
Post Reply