Zastava hrvatskog naroda

Post Reply

Da li je moralno opravdano ovu zastavu proglasiti zastavom hrvatskog naroda

Da
14
23%
Ne
34
56%
Samo cetvrtkom
13
21%
 
Total votes: 61

User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#126

Post by horns&drums »

T wrote:]

Gospodine, ili gospodjice Horns, zastava Herceg-Bosne je skrojena 1992. U kojem si periodu prije 1992 ti vidio onakvu zastavu? Ako si vidio trobojku i sahovnicu, to ne znaci da si vidio istu zastavu. To ces najjednostavnije shvatiti ako uporedis zastavu Herceg-Bosne sa zastavom Hrvatske, pa ces vidjeti da iako imaju iste simbole, i trobojku, to nisu iste zastave. Zastava Herceg-Bosne jeste skrojena 1992. zajedno sa svim idejama koje su kasnije temeljito sprovedene u djelo.
Zastava Herceg-Bosne je preuzeta 1992 godine. Od koga? Od svih hrvata u BiH. Ko je preuzeo? Covjek koga nitko nije izabrao da ga prezentira.

Ali nema veze, ipak je to fasisticka zastava, tj grb. ( Po tebi/vama, naravno). Ne dao mi Bog takve logike...

Ja tebe pozivam da odes u crkvu na Stupu, pitaj tamo svestenika kada je crkva napravljena i neka ti pokaze grb koji je naslikan prije 100 godina. I vidi cuda, isti Bobanov grb.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#127

Post by T »

horns&drums wrote:
T wrote:[
Horns, ti opet ispadas iz konteksta. Siguran sam da nije tesko shvatiti ono sto pisem, samo se pokusaj malo vise skoncetrisati na to. Zastava hrvatskog naroda ne postoji, a ono sto pokusava da se nametne kao zastava tog naroda je zastava nekadasnje Herceg-Bosne. Ja se borim protiv poistovjecivanja svih Hrvata sa zastavom Herceg Bosne, koja je simbol zla nad nehrvatima. Da li je tebi ksenofobija poistovjetiti Herceg-Bosnu sa temeljito primjenjenim fasistickim metodama nad nehrvatima?
Ja ti kazem da postoji, grb, ne zastava.

Za ovo zadnje pitanje, samo ti mogu reci da sam proveu 3 godine rata u Sarajevu, da sam od prvog dana u ABiH i da me je tvoje pitanje jako povrijedilo.

Nego da pitam klona, sta mislis sta ?
... pa i ja tebi kazem, da podloga i grb koji cine zastavu, tj ta takva zastava (ona Herceg-Bosne) nikad ranije nije postojala. Onda si se pojavio ti koji je branis po svaku cijenu, iako znas kao i svi drugi da je ta zastava cisti fasizam, i da bi hrvati prezivjeli najvecu poslijeratnu stetu, ako bi ih se poistovjetilo sa tom takvom zastavom.

Koje pitanje te uvrijedilo? Jel' ovo:
Da li je tebi ksenofobija poistovjetiti Herceg-Bosnu sa temeljito primjenjenim fasistickim metodama nad nehrvatima?
Pa, ovo je sasvim logicno pitanje, s obzirom na ono sto pises, pa reko da presjecemo precicom.
Last edited by T on 06/01/2006 22:45, edited 1 time in total.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#128

Post by horns&drums »

Ti tvrdis jedno, ja drugo. Ja ti kazem koji su moji argumenti, izvoli provjeriti ako ti nije mrsko.

Opet ti ponavljam, ta zastava nije SKROJENA 1992 nego PREUZETA 1992.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#129

Post by mostarac »

horns&drums wrote:Ti tvrdis jedno, ja drugo. Ja ti kazem koji su moji argumenti, izvoli provjeriti ako ti nije mrsko.

Opet ti ponavljam, ta zastava nije SKROJENA 1992 nego PREUZETA 1992.
dakle sasvim je OK da se 4C vijori na svakoj cosi u BiH jer zaboga to je zastava srpskog naroda
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#130

Post by T »

horns&drums wrote:
T wrote:]

Gospodine, ili gospodjice Horns, zastava Herceg-Bosne je skrojena 1992. U kojem si periodu prije 1992 ti vidio onakvu zastavu? Ako si vidio trobojku i sahovnicu, to ne znaci da si vidio istu zastavu. To ces najjednostavnije shvatiti ako uporedis zastavu Herceg-Bosne sa zastavom Hrvatske, pa ces vidjeti da iako imaju iste simbole, i trobojku, to nisu iste zastave. Zastava Herceg-Bosne jeste skrojena 1992. zajedno sa svim idejama koje su kasnije temeljito sprovedene u djelo.
Zastava Herceg-Bosne je preuzeta 1992 godine. Od koga? Od svih hrvata u BiH. Ko je preuzeo? Covjek koga nitko nije izabrao da ga prezentira.

Ali nema veze, ipak je to fasisticka zastava, tj grb. ( Po tebi/vama, naravno). Ne dao mi Bog takve logike...

Ja tebe pozivam da odes u crkvu na Stupu, pitaj tamo svestenika kada je crkva napravljena i neka ti pokaze grb koji je naslikan prije 100 godina. I vidi cuda, isti Bobanov grb.
Zastava Herceg-Bosne nije preuzeta, jer to bi znacilo da je takva zastava postojala, pa je neko preuzeo od nekoga. Takodjer, ako tog covjeka niko nije pitao za tu zastavu, i ako je ta zastava simbol ogromne kolicine zla, koje je nastalo zajedno sa tom zastavom, i u ime simbola te zastave (R HB) sto se onda sad ti toliko zalazes bas za tu zastavu? ... i jos imas obraza da se pozivas na logiku, koja je veceras ocito na liniji ocuvanja tekovina Herceg-Bosne, tj zastave.

Ne znam koji put ti spominjem, da ja ne spominjem grb, nego zastavu. Grb je samo dio zastave, i jedina slicnost tog grba sa onim na stuipskoj crkvi je sahovnica, a ni sam oblik grba nije isti.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#131

Post by T »

horns&drums wrote:Ti tvrdis jedno, ja drugo. Ja ti kazem koji su moji argumenti, izvoli provjeriti ako ti nije mrsko.

Opet ti ponavljam, ta zastava nije SKROJENA 1992 nego PREUZETA 1992.
Ti ni jedan argument nisi iznio. Veceras nudis samo demagogiju i losu logiku.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#132

Post by horns&drums »

Tebi su hrvati ocito velik trn u oku, no to nije tema danasnje emisije.

Podloga i grb cine ZASTAVU, ja ti opet kazem, zastava crven-bijeli-plavi sa grbom - sahovnicom postojala je vijekovima prije 1992 godine.
Grb, 25 crveno-bijelih kockica ( u stvari trecina koliko se sjecam) postojao je i nakon 1994 na zastavi Federacije Bosne i Hercegovine, a nalazi se, u svom punom broju, na mnogim proceljima kulturnih institucija, banaka, organizacija.

1992 godine, u ime hrvatskog naroda u BiH, grb i zastavu je Mate Boban poistovjetio sa fantomskom Herceg - Bosnom.

Tako bi trebala glasiti svakog covjeka koji zeli i vjeruje u svijetlu buducnost ove zemlje.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#133

Post by horns&drums »

Super, cim iznesem argument, tebi je to demagogija. Lijepo kada budu Napretkovi dani u Sarajevu idi na primanje, tj svecanost otvaranja pa se sokiraj. Vidjeces zastavu Herceg Bosne. Istu koju je neki kreten ovdje vezao sa slikama sa Dretelja.

Pa otidji na ljeto na Stup na Gospojinu i, vidi cuda, "Bobanov" grb na procelju crkve, a "Bobanova" zastava ispred medju papinskom i drzavnom BiH.

Eeee, kad smo vec kod papinske zastave, znas sta su radile Bordzije pod tom zastavom i grbom, pa mracni srednji vijek, inkvizicija... Je l' to razlog da sada milijune vjernika proglasim fasistima, koljacima ili vec nekim drugim masnim epitetom?
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#134

Post by T »

horns&drums wrote:Tebi su hrvati ocito velik trn u oku, no to nije tema danasnje emisije.
Momak, uhavizaj se malo. Osim toga, po svemu sto pisemo, dobronamjerniji sam ja prema Hrvatima nego ti.

Evo, na MSN-u mi neki stari forumasi kazu da si nekad otvorio milion tema na pomen ukidanja cirilice sa Narodnog pozorista, a vidi sad sta bi od tog istog covjeka, kad se spomenu tema o zastavi Herceg-Bosne? zalaze se covjek za nju koliko moze. Covjek bi ocekivao da se zalaze i za ukidanje fasistickih obiljezja, a on u nemogucnosti i u nemanju nikakvog argumenta, izmislja lazi i podmece da su mi Hrvati trn u oku.
horns&drums wrote: Podloga i grb cine ZASTAVU, ja ti opet kazem, zastava crven-bijeli-plavi sa grbom - sahovnicom postojala je vijekovima prije 1992 godine.
Grb, 25 crveno-bijelih kockica ( u stvari trecina koliko se sjecam) postojao je i nakon 1994 na zastavi Federacije Bosne i Hercegovine, a nalazi se, u svom punom broju, na mnogim proceljima kulturnih institucija, banaka, organizacija.
Ti si veceras ocito previse pospan. Ponavljas mi ono sto sam ti ja vec napisao, samo sto zaboravljas napomenuti da zastava Herceg-Bosne i Hrvatske imaju istu podlogu, sa sahovnicom...ali ni sahovnica ni zastava nisu iste. Te dvije zastave ako ih bilo ko pogleda, nisu iste zastave. Za tebe su i slicne stvari, automatski iste stvari.
horns&drums wrote:1992 godine, u ime hrvatskog naroda u BiH, grb i zastavu je Mate Boban poistovjetio sa fantomskom Herceg - Bosnom.
Tu, novoskrojenu zastavu, Mate Boban je skrojio u ime fantopmske Herceg-Bosne, a sada se neki poput Hornsa koji prica o zastavi sa ljiljanima, zalaze da ta zastava prezivi njenog autora, Matu Bobana i njegovu kreaturu od Republike, Herceg-Bosnu.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#135

Post by horns&drums »

T wrote: Niko od Hrvata ne trazi da se odrekne svoje zastave, jer zastava koja se sada pokusava nametnuti kao takva, nije zastava jednog naroda, nego zastava skrojena prije trinaestak godina u glavama istih onih ljudi koji su krojili i logore po Hercegovini.

Ako cuvas zastavu sa ljiljanima, zajedno sa tim nikako ne ide zastava Herceg-Bosne. Ako ti je jedna iskreno na srcu, drugu ni u ludilu ne mozes podrzavati.
Ne vidjeh ovaj "komentar"

Necu podrzavati zastavu nego necu dopustiti da se iti jedan konstitutivni narod ili manjina u mojoj naziva fasistima zbog toga sto je dio tog naroda radio zlocine.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#136

Post by T »

horns&drums wrote:Super, cim iznesem argument, tebi je to demagogija. Lijepo kada budu Napretkovi dani u Sarajevu idi na primanje, tj svecanost otvaranja pa se sokiraj. Vidjeces zastavu Herceg Bosne. Istu koju je neki kreten ovdje vezao sa slikama sa Dretelja.
A koje ti argumente iznosis? To da je na nekoj crkvi grb sa sahovnicom, a da Hoprns nije u stanju da vidi da oblik tog grba i onog sa zastave Herceg-Bosne nije ni slican. Takodjer, s obzirom da te ne nazivam kretenom, porucio bih ti da ni ti ne radis isto. Ja ti nisam kao ova djeca sa foruma koja ti to tolerisu. Svoje bolesne zelje ocuvanja ideje na jednu bolesnu zastavu, i nervoze zbog sveg atoga isklajuj na nekome ko ce to da ti tolerise.
horns&drums wrote:Pa otidji na ljeto na Stup na Gospojinu i, vidi cuda, "Bobanov" grb na procelju crkve, a "Bobanova" zastava ispred medju papinskom i drzavnom BiH.
Ti ocito ne citas sta ti ja pisem. vec milion puta sma spomenuo da ja ne pricam o grbu, nego o zastavi.
horns&drums wrote:Eeee, kad smo vec kod papinske zastave, znas sta su radile Bordzije pod tom zastavom i grbom, pa mracni srednji vijek, inkvizicija... Je l' to razlog da sada milijune vjernika proglasim fasistima, koljacima ili vec nekim drugim masnim epitetom?
Covjece, ti se fakat gubis.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#137

Post by T »

horns&drums wrote:
T wrote: Niko od Hrvata ne trazi da se odrekne svoje zastave, jer zastava koja se sada pokusava nametnuti kao takva, nije zastava jednog naroda, nego zastava skrojena prije trinaestak godina u glavama istih onih ljudi koji su krojili i logore po Hercegovini.

Ako cuvas zastavu sa ljiljanima, zajedno sa tim nikako ne ide zastava Herceg-Bosne. Ako ti je jedna iskreno na srcu, drugu ni u ludilu ne mozes podrzavati.
Ne vidjeh ovaj "komentar"

Necu podrzavati zastavu nego necu dopustiti da se iti jedan konstitutivni narod ili manjina u mojoj naziva fasistima zbog toga sto je dio tog naroda radio zlocine.
Onda se kao ja, boris protiv ideje da jedna zastava stara 13 godina, i skrojena u ime kasnije pocinjenih zlocina, bude proglasena zastavom jednog naroda.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#138

Post by horns&drums »

A vidim, raspitujes se o meni, lijepo lijepo. ( Jesi saznao sta sam po naciji :D:D)

Bilo cirilica na NP-u, bilo grb, zastava bilo cija uvijek ce mi nepravda smetati. Smetace mi da sve srbe nazivaju cetnicima, hrvate ustasama, muslimane teroristima. Raspitaj se onda kod te raje pa ce ti reci i da sam milion puta stao u obranu bosnjaka i zidova. Jednostavno ne podnosim nepravdu, sirenje neistine.

Nemoj uzeti osobno ovo, ali mislim da nisi dovoljno informiran ili te je netko pogresno informirao. Prelistaj malo povijest Bosne i Hercegovine pa ces vidjeti da ima mnostvo "Bobanovih" zastava, grbova i kockica, desetine verzija jos od prije 600 godina
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#139

Post by horns&drums »

T wrote: Onda se kao ja, boris protiv ideje da jedna zastava stara 13 godina, i skrojena u ime kasnije pocinjenih zlocina, bude proglasena zastavom jednog naroda.
13 godina da, 800 godina NE


Odatle i moje protivljenje skidanju natpisa sa NP-a (cirilicnog).
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#140

Post by T »

horns&drums wrote:A vidim, raspitujes se o meni, lijepo lijepo. ( Jesi saznao sta sam po naciji :D:D)
Ne raspitujem se o tebi. Ljudi su mi smai rekli, kad su vidjeli sta pises.
Boli me dupe sta si po naciji. Vidim za simbole cega se zalazes. To je jedina mjerodavna "nacija", covjek ili necovjek.
horns&drums wrote:Bilo cirilica na NP-u, bilo grb, zastava bilo cija uvijek ce mi nepravda smetati. Smetace mi da sve srbe nazivaju cetnicima, hrvate ustasama, muslimane teroristima. Raspitaj se onda kod te raje pa ce ti reci i da sam milion puta stao u obranu bosnjaka i zidova. Jednostavno ne podnosim nepravdu, sirenje neistine.
Pa, ta ista raja mi je rekla i da si psovao muslimane javno na forumu.
Ovo sa zastavom mi ne moraju objasnjavati, Vidim i sam.

horns&drums wrote:Nemoj uzeti osobno ovo, ali mislim da nisi dovoljno informiran ili te je netko pogresno informirao. Prelistaj malo povijest Bosne i Hercegovine pa ces vidjeti da ima mnostvo "Bobanovih" zastava, grbova i kockica, desetine verzija jos od prije 600 godina
Ako ih je obilje, zamolio bih te da ih kopiras na ovu temu. Ako se vec tako dobro informisan, nece ti biti tesko.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#141

Post by T »

horns&drums wrote:
T wrote: Onda se kao ja, boris protiv ideje da jedna zastava stara 13 godina, i skrojena u ime kasnije pocinjenih zlocina, bude proglasena zastavom jednog naroda.
13 godina da, 800 godina NE


Odatle i moje protivljenje skidanju natpisa sa NP-a (cirilicnog).
Pa, zastava je stara 13 godina. Ta zastava je simbol svega onoga sto braneci tu novokomponovanu zastavu, veceras branis. Uhavizaj se malo, prosurfaj, pa se vrati na temu.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#142

Post by horns&drums »

Vidim za simbole cega se zalazes
Simbole jednog naroda koji postoji vijekovima na ovim prostorima, a kojeg nazivaju fasistima.
To je jedina mjerodavna "nacija", covjek ili necovjek.

Za tebe necovjek, naravno. I za sve koji globaliziraju zlocine.
Pa, ta ista raja mi je rekla i da si psovao muslimane javno na forumu.
Ma kada to i koja to raja vise? Evo, javno ih pozivam da mi se jave i da navedu koga i kada. Sadama Huseina, da. Ali ne zato sto je musliman. Osamu bin Ladena da, ali opet ne zato sto je musliman.
Ako ih je obilje, zamolio bih te da ih kopiras na ovu temu. Ako se vec tako dobro informisan, nece ti biti tesko.
Decko (ili curo), ne pada mi na pamet surfati po internetu da bih se macevao sa necijom povrijedjenom sujetom. Osim toga, istoriju/povijest sam oduvijek ucio iz kjniga, ne sa nacionalno obojenih stranica. Ti ces tu svoje argumente sigurno naci, uvjeren sam u to.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#143

Post by horns&drums »

T wrote: Pa, zastava je stara 13 godina. Ta zastava je simbol svega onoga sto braneci tu novokomponovanu zastavu, veceras branis. Uhavizaj se malo, prosurfaj, pa se vrati na temu.
U tome je problem. Zastava, kao i grb, nije stara trinaest godina. Starost se mjeri u stoljecima. Ne branim Herceg-Bosnu od prije 13 godina, nego Bosnu i Hercegovinu od 800 godina. Neces poistovjecivati jedan narod sa fasizmom, je l' ti jasno??
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#144

Post by T »

horns&drums wrote:
Vidim za simbole cega se zalazes
Simbole jednog naroda koji postoji vijekovima na ovim prostorima, a kojeg nazivaju fasistima.
Onaj simbol (zastava Herceg-Bosne) ne postoji vijekovima, a ne branis ti hrvatski narod, jer ga niko ne naziva kako ti pises, nego tako nazivam zastavu Herceg-Bosne.
horns&drums wrote:
To je jedina mjerodavna "nacija", covjek ili necovjek.

Za tebe necovjek, naravno. I za sve koji globaliziraju zlocine.
Za mene je necovjek neko ko bez argumenta, tvrdoglavo brani simbvole fasizma, i to samo zato jer je uvrtio sebi nesto u glavu sto nema veze sa istinom. Zato ti i kazem, uhavizaj se malo, prosurfaj, pa se vrati na temu.
horns&drums wrote:
Pa, ta ista raja mi je rekla i da si psovao muslimane javno na forumu.
Ma kada to i koja to raja vise? Evo, javno ih pozivam da mi se jave i da navedu koga i kada. Sadama Huseina, da. Ali ne zato sto je musliman. Osamu bin Ladena da, ali opet ne zato sto je musliman.
Nisam smeker, ali kazu da nisi opsovao nekoga kao individuu, nego da si doslovno opsovao muslimane, koristeci bas tu rijec, a ne necije ime. Slicnu psovku upucenu jevrejima, katolicima ili pravoslavcima, navodno nisi nikad izgovorio.
horns&drums wrote:
Ako ih je obilje, zamolio bih te da ih kopiras na ovu temu. Ako se vec tako dobro informisan, nece ti biti tesko.
Decko (ili curo), ne pada mi na pamet surfati po internetu da bih se macevao sa necijom povrijedjenom sujetom. Osim toga, istoriju/povijest sam oduvijek ucio iz kjniga, ne sa nacionalno obojenih stranica. Ti ces tu svoje argumente sigurno naci, uvjeren sam u to.

Djevojcice, ili mladicu, ti si taj koji je iznio "argumentaciju" da sve vrvi od istorijskih zastava identicnih onoj zastavi Herceg-Bosne. Sto se tice vrste istorije koju sam ucio ja, a koju si ucio ti, dovoljno se vidi iz toga sta branis ti a sta branim ja. Ta jeftina i ocigledna podmetanja nisu potrebna.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#145

Post by T »

horns&drums wrote:
T wrote: Pa, zastava je stara 13 godina. Ta zastava je simbol svega onoga sto braneci tu novokomponovanu zastavu, veceras branis. Uhavizaj se malo, prosurfaj, pa se vrati na temu.
U tome je problem. Zastava, kao i grb, nije stara trinaest godina. Starost se mjeri u stoljecima. Ne branim Herceg-Bosnu od prije 13 godina, nego Bosnu i Hercegovinu od 800 godina. Neces poistovjecivati jedan narod sa fasizmom, je l' ti jasno??
Djevojcice, jel' ti to meni nesto prijetis? ja ti vec jednom rekoh, da ti ja nisma kao ova djeca sa foruma, da ti tolerisem takve stvari


Zastava herceg-Bosne je stara 13 godina, a ti kao vrli poznavaoc istorije ces za cas naci jednu identicnu zastavu iz proslosti, i pokazati je javno, na forumu, pred svim forumasima.

ja ne poredim jedan narod sa fasistima, nego se borim protiv te ideje, koja bi bila zaokruzena prihvatanjem zastave Herceg-Bosne. Koliko sam to puta ponovio, to bi i osnovci shvatili.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#146

Post by horns&drums »

Djevojcice, jel' ti to meni nesto prijetis? ja ti vec jednom rekoh, da ti ja nisma kao ova djeca sa foruma, da ti tolerisem takve stvari
Bujrum na rakiju, vidim vec toliko znas o meni, raspitaj se i za adresu. Imam impozantnu biblioteku. Ma ne da prijetim...smijesan(na) si mi

Zastava herceg-Bosne je stara 13 godina, a ti kao vrli poznavaoc istorije ces za cas naci jednu identicnu zastavu iz proslosti, i pokazati je javno, na forumu, pred svim forumasima.
Dakle po tebi, iako postoji identicna zastava iz proslosti (kao i grb) tebi je ipak ona stara 13 godina?
ja ne poredim jedan narod sa fasistima, nego se borim protiv te ideje, koja bi bila zaokruzena prihvatanjem zastave Herceg-Bosne. Koliko sam to puta ponovio, to bi i osnovci shvatili.
A ja opet kazem da ta zastava nije stara 13 godina nego stoljecima. Ako ne vjerujes, bujrum kod franjevaca na jedno brzo predavanje.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#147

Post by horns&drums »

Nisam smeker, ali kazu da nisi opsovao nekoga kao individuu, nego da si doslovno opsovao muslimane, koristeci bas tu rijec, a ne necije ime. Slicnu psovku upucenu jevrejima, katolicima ili pravoslavcima, navodno nisi nikad izgovorio.
Ne vidjeh ovo. No rekao si navodno pa necu reagirati osim da sam zamijetio opasku. Vecina mojih prijatelja su muslimani, kao i vecina raje sa ovog foruma su muslimani. Pogledaj moju komunikaciju s njima zadnjih mjesec dana(imas tu opciju, moze se za 5 minuta izracunati). Zar mislis da bi itko pricao sa mnom?
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#148

Post by T »

horns&drums wrote:
Djevojcice, jel' ti to meni nesto prijetis? ja ti vec jednom rekoh, da ti ja nisma kao ova djeca sa foruma, da ti tolerisem takve stvari
Bujrum na rakiju, vidim vec toliko znas o meni, raspitaj se i za adresu. Imam impozantnu biblioteku. Ma ne da prijetim...smijesan(na) si mi
Ne treba mi adresa od bas svake pickice u ovom gradu. Meni ne smeta ni da se nadjemo na neutralnom terenu, i pokazemo ko je smijesan, a ko nije.
horns&drums wrote:
Zastava herceg-Bosne je stara 13 godina, a ti kao vrli poznavaoc istorije ces za cas naci jednu identicnu zastavu iz proslosti, i pokazati je javno, na forumu, pred svim forumasima.
Dakle po tebi, iako postoji identicna zastava iz proslosti (kao i grb) tebi je ipak ona stara 13 godina?

Mislim da sam vec milion puta ponovio da je zatsava stara trinaest godina, a to sto sma napisoa da ces je ti za cas naci, samo sam bio ironican.
horns&drums wrote:
ja ne poredim jedan narod sa fasistima, nego se borim protiv te ideje, koja bi bila zaokruzena prihvatanjem zastave Herceg-Bosne. Koliko sam to puta ponovio, to bi i osnovci shvatili.
A ja opet kazem da ta zastava nije stara 13 godina nego stoljecima. Ako ne vjerujes, bujrum kod franjevaca na jedno brzo predavanje.
Dovoljno sam obrazovan, a ti bujrum, pa nadji istu takvu zastavu i kopiraj je na temu.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#149

Post by T »

horns&drums wrote:
Nisam smeker, ali kazu da nisi opsovao nekoga kao individuu, nego da si doslovno opsovao muslimane, koristeci bas tu rijec, a ne necije ime. Slicnu psovku upucenu jevrejima, katolicima ili pravoslavcima, navodno nisi nikad izgovorio.
Ne vidjeh ovo. No rekao si navodno pa necu reagirati osim da sam zamijetio opasku. Vecina mojih prijatelja su muslimani, kao i vecina raje sa ovog foruma su muslimani. Pogledaj moju komunikaciju s njima zadnjih mjesec dana(imas tu opciju, moze se za 5 minuta izracunati). Zar mislis da bi itko pricao sa mnom?
da nema ove teme, povjerovao bih ti dosta toga
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#150

Post by horns&drums »

Kao prvo, hvala na komplimentu. Iako sam pretpostavljao da pricam sa kulturnim covjekom/zenom vidim da sam se prevario. Zali Boze energije veceras...

Svaka cast za ironiju ali probaj sa istorijom, psihologija ti nije bas jaca strana

Obrazovan(a) mozda jesi ali u nekim tvojim mjerilima. Opet da ti dam savjet: Nemoj se obrazovati preko interneta nego se uclani u neku biblioteku. Nisi veceras prezentirao, a posto sumnjam da cu vise komunicirati s tobom nakon izrecenog epiteta, sumnjam da si jak(a) i u geografiji. Dakle, knjigu u sake i mani se internea
Post Reply