Zastava hrvatskog naroda

Post Reply

Da li je moralno opravdano ovu zastavu proglasiti zastavom hrvatskog naroda

Da
14
23%
Ne
34
56%
Samo cetvrtkom
13
21%
 
Total votes: 61

User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#101

Post by horns&drums »

Klon wrote: radi se o tome da zastava jedne drzave nema da visi u drugog drzavi.
Super buraz, odlicno. Sutra ujutro odmah u USAID i reci im da maknu americku zastavu iz svog logotipa. Onda do British Councila, pa sve tako redom... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#102

Post by horns&drums »

mostarac wrote:mahanje zastavama na svadbama u globalu je kich, a naravno ovo nije samo oficijelna zastava hrvatskog naroda nego i svih drugih. Ovo je jedina oficijelna zastava u BiH koja se moze odnositi na cijelu njenu teritoriju i nikakva druga ma sta da je u pitanju
Tocno. Kao sto je i BiH drzava 3 (TRI) naroda, a ne samo jednog. Potpuno se slazem s tobom
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#103

Post by mostarac »

horns&drums wrote:
Klon wrote: radi se o tome da zastava jedne drzave nema da visi u drugog drzavi.
Super buraz, odlicno. Sutra ujutro odmah u USAID i reci im da maknu americku zastavu iz svog logotipa. Onda do British Councila, pa sve tako redom... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ipak njihoca zastava ne visi ispred zgrade Opstine Stolac i na stolackoj tvrdjavi i na ulazu u Mostar...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#104

Post by mostarac »

horns&drums wrote:
mostarac wrote:mahanje zastavama na svadbama u globalu je kich, a naravno ovo nije samo oficijelna zastava hrvatskog naroda nego i svih drugih. Ovo je jedina oficijelna zastava u BiH koja se moze odnositi na cijelu njenu teritoriju i nikakva druga ma sta da je u pitanju
Tocno. Kao sto je i BiH drzava 3 (TRI) naroda, a ne samo jednog. Potpuno se slazem s tobom
izvini, a je li to ona zastava koju sam ja prikazao zastava jednog naroda?
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#105

Post by horns&drums »

Ipak, zastava Francuske ponosno visi na svakoj francuskoj cetvrti u San Francisku, na city hall-ovima, na NGO organizacijama.

Isto je i sa zastavama svih ostalih zemalja u SAD-u. Naravno, pored americke ako je u pitanju vijecnica.

Pitajte nekog francuza bi l' se odrekao svoje zastave?

Bi l' se ti odrekao svoje, BiH zastave? Ja ne bih, ja jos cuvam i onu s ljiljanima mada nije ni oficijelna.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#106

Post by horns&drums »

mostarac wrote: izvini, a je li to ona zastava koju sam ja prikazao zastava jednog naroda?
Naravno da nije. To je zastava drzave, a ne naroda. Drzave u kojoj svi zivimo, u kojoj su nam zivjeli djedovi i u kojoj ce nam zivjeti djeca akoBogda
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#107

Post by mostarac »

horns&drums wrote:Ipak, zastava Francuske ponosno visi na svakoj francuskoj cetvrti u San Francisku, na city hall-ovima, na NGO organizacijama.

Isto je i sa zastavama svih ostalih zemalja u SAD-u. Naravno, pored americke ako je u pitanju vijecnica.

Pitajte nekog francuza bi l' se odrekao svoje zastave?

Bi l' se ti odrekao svoje, BiH zastave? Ja ne bih, ja jos cuvam i onu s ljiljanima mada nije ni oficijelna.
Ipak ta zastava ne visi na oficijelnim institucijama i javnim dobrima,a na svojhu prodavnicu neka svako kachi i mamine gace ako hoce.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#108

Post by horns&drums »

Boga mi mostarac visi, zato sam ti i spomenuo gradsku vijecnicu.

Ostavimo ameriku, sto je sa Svicarskom? Pitaj malo ovu dijasporu pa ce ti reci.

Poenta je da su ljudi davno shvatili da trebaju zivjeti zajedno i ne nametati svoje nego njegovati svoje i paziti svakoga ko je pod istim krovom s njim. Zato i nisu nikada imali rat.

A nama smeta sve, smeta mi sto se neko izjasnjava kao srbin, smeta mi sto covjek voli hrvatsku reprezentaciju ili sto gaji simpatije prema arapima.

Nikad mi na zelenu granu, nikad...
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#109

Post by Zadig »

mi sa zelene grane, uvijek....

:roll:

sve nam smeta, to je tacno, pobogu, ako neko nosi bijele carape na cipele nama to smeta.....
:roll:
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#110

Post by Klon »

horns&drums wrote:
Klon wrote:Naravno sam protiv te (fasisticke)zastave, ,ali to je stvar Republike Hrvatske, i gradana Republike Hrvatske. Oni moraju stim zivjete da ih zastava fasizma predstavlja u svijetu.
Super, vrati onda fasisticku putovnicu(ako je imas) i ne idi na fasisticko more i ne kupuj fasisticke proizvode. Kada krenes u obilazak zapadnoeuropskih zemalja idi preko Srbije, Madjarske,...

Ah da, nemoj ni da prelijeces fasisticki zrak

Klon wrote:Meni smeta da se ta zastava cesto vidi u BiH, i meni nije vazno jel to zastava Hrvatske, ili bilo koje druge drzave, radi se o tome da zastava jedne drzave nema da visi u drugog drzavi.
Hajde, predlozi hrvatima u BiH novu zastavu. Ma jok, najbolje da se isele svi, je l' da?

Patrioto...
Kao prvo ja nisam rekao da su svi Hrvati fasisti, To si ti interpretirao.
A samo da znas i ja sam Hrvat.
roditeli su mi iz Splita a roden sam u BiH.
Ali sam u prvoj linij Bosanac.

nema veze, zastava BiH predstavlja svfe gradane i narode Bosne i Hercegovina, satim isto hrvatski narod, tako da hrvatski narodu u BiH ima zastavu
Druga je stvar da oni nesmatraju BiH kao svoju drzavu

A svi znamo sto svugdje u zapadnoj hercegovini vise hrvatske zastave.
= Da se zna da je to hrvatska zemlja.
Last edited by Klon on 06/01/2006 22:08, edited 1 time in total.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#111

Post by T »

horns&drums wrote:
Klon wrote:Naravno sam protiv te (fasisticke)zastave, ,ali to je stvar Republike Hrvatske, i gradana Republike Hrvatske. Oni moraju stim zivjete da ih zastava fasizma predstavlja u svijetu.
Super, vrati onda fasisticku putovnicu(ako je imas) i ne idi na fasisticko more i ne kupuj fasisticke proizvode. Kada krenes u obilazak zapadnoeuropskih zemalja idi preko Srbije, Madjarske,...

Ah da, nemoj ni da prelijeces fasisticki zrak
zastava koja se spominje, nije zastava Republike Hrvatske, nego zastava zamisljene Republike Herceg-Bosna. Iz tvog komentara, bih zakljucio da te pecnulo ovo sto je pisao Klon. Kao da je i tebi draga ta zastava?

horns&drums wrote:
Klon wrote:Meni smeta da se ta zastava cesto vidi u BiH, i meni nije vazno jel to zastava Hrvatske, ili bilo koje druge drzave, radi se o tome da zastava jedne drzave nema da visi u drugog drzavi.
Hajde, predlozi hrvatima u BiH novu zastavu. Ma jok, najbolje da se isele svi, je l' da?

Patrioto...
Ukidanje zastave fasisticke tvorevine, po tebi je jednako poruci da se isele svi Hrvati iz Bosne i Hercegovine??? Znas li ti uopste sta pricas??

... i jos si ironican, na pomen kritike zastave Herceg-Bosne ironican, u stilu "patrioto" i slicno. Eto, patriota je onaj ko brani zastavu Herceg-Bosne. U stvari, jeste patriota, ali sigurno jedne Bosne u kojoj bi nakon muslimana muslimana i Srba dosao red i na jevreje i sve ostale nehrvate. Uhavizaj se malo, i skontaj sta pises, jer se na ovom forumu ipak prodajes za gradsku raju.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#112

Post by T »

horns&drums wrote:Naravno. Narocito se to primijeti na svadbama, separatisti masu svojim zastavama, prave patriote sa svojim
Izmedju zastave sa svadbe i zastave koju neko zeli proglasiti zastavom jednog kompletnog naroda je ogromna razlika.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#113

Post by T »

horns&drums wrote:Ipak, zastava Francuske ponosno visi na svakoj francuskoj cetvrti u San Francisku, na city hall-ovima, na NGO organizacijama.

Isto je i sa zastavama svih ostalih zemalja u SAD-u. Naravno, pored americke ako je u pitanju vijecnica.

Pitajte nekog francuza bi l' se odrekao svoje zastave?

Bi l' se ti odrekao svoje, BiH zastave? Ja ne bih, ja jos cuvam i onu s ljiljanima mada nije ni oficijelna.
Niko od Hrvata ne trazi da se odrekne svoje zastave, jer zastava koja se sada pokusava nametnuti kao takva, nije zastava jednog naroda, nego zastava skrojena prije trinaestak godina u glavama istih onih ljudi koji su krojili i logore po Hercegovini.

Ako cuvas zastavu sa ljiljanima, zajedno sa tim nikako ne ide zastava Herceg-Bosne. Ako ti je jedna iskreno na srcu, drugu ni u ludilu ne mozes podrzavati.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#114

Post by T »

horns&drums wrote: Boga mi mostarac visi, zato sam ti i spomenuo gradsku vijecnicu.

Ostavimo ameriku, sto je sa Svicarskom? Pitaj malo ovu dijasporu pa ce ti reci.

Poenta je da su ljudi davno shvatili da trebaju zivjeti zajedno i ne nametati svoje nego njegovati svoje i paziti svakoga ko je pod istim krovom s njim. Zato i nisu nikada imali rat.

A nama smeta sve, smeta mi sto se neko izjasnjava kao srbin, smeta mi sto covjek voli hrvatsku reprezentaciju ili sto gaji simpatije prema arapima.

Nikad mi na zelenu granu, nikad...
Smeta mi sto jednu fasisticku zastavu zeli da proglasi kao legalnu, u drzavi u kojoj zrtve i zlocinci treba da nastave sa suzivotom. Banalizirani primjeri koje ti navodis, apsolutno su van sustine, a potpuno u kontekstu odbrane ideja da fasizam treba prihvatiti, jer se nije lijepo buniti protiv takvih stvari, bla bla bla bla
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#115

Post by horns&drums »

Polako momci, jedan po jedan :D:D

Kao prvo ja nisam rekao da su svi Hrvati fasisti, To si ti interpretirao
Evo sta si rekao: "Naravno sam protiv te (fasisticke)zastave, ,ali to je stvar Republike Hrvatske, i gradana Republike Hrvatske. Oni moraju stim zivjete da ih zastava fasizma predstavlja u svijetu"

Jesi li mozda rekao dio gradjana ili svih gradjana? Da te samo podsjetim,
ta "fasisticka" zastava, tj. grb, sahovnica, je bila vijekovima prije Tudjmana, Pavelica, Herceg-Bosne, Mate Bobana.

Da sam zatucan kao vi, onda bih u startu proglasio tursku zastavu imperijalistickom, arapsku teroristickom samo zato sto su turci porobili Bosnu, a arapi postavljali exploziv po Europi. Pa kad na Bajram osvane zastava na dzamiji, ja bih rekao "Ma bjezi, teroristi..."

Ili bih vam predlozio, hajde tako vam Boga, nemojte vise vjesati onu zastavu na dzamiji jer je teroristicka, stavite vi neku drugu, ha ja.

Naravno da me je pecnulo, jer zemlja u kojoj ljetujem, kroz koju poutujem, u kojoj imam mnostvo prijatelja sigurno nije fasisticka, kao ni svi ti ljudi koje poznajem.
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#116

Post by T »

horns&drums wrote:Da sam zatucan kao vi, onda bih u startu proglasio tursku zastavu imperijalistickom, arapsku teroristickom samo zato sto su turci porobili Bosnu, a arapi postavljali exploziv po Europi. Pa kad na Bajram osvane zastava na dzamiji, ja bih rekao "Ma bjezi, teroristi..."
da sma zatucan kao ti, za mene bi zastava Herceg-Bosne i zastava Republike Hrvatske bile jedna te ista zastava. Kako nisma zatucan, i kako se to jasno moze vidjeti, to su dvije potpuno razlicite zastave.
horns&drums wrote:Naravno da me je pecnulo, jer zemlja u kojoj ljetujem, kroz koju poutujem, u kojoj imam mnostvo prijatelja sigurno nije fasisticka, kao ni svi ti ljudi koje poznajem.
veceras ti vec drugi put moram pojasnjavati sta sam napisao. ja ne pisem o tome da su svi Hrvati zlocinci, nego se upravo opirem toj ideji. Ono sto ja govorim jeste da je prostor Herceg-Bosne, bio prostor na kojem je fasizam nakon 50 godina ozivio, a zajedno sa idejom o herceg-Bosni, skrojena je i zastava te Republike (koja nije nikakva istorijska zastava, nego zastava stara tek 13 godina). Ono protiv cega se ja zalazem, jeste ideja da se dakle, jedna takva fasisticka zastava poistovjeti sa jednim cijelim narodom. Ukoliko bih se zalagao za suprotno, onda bi ispalo da su i svi tvoji prijatelji fasisti, sto nije istina, zar ne? Skontaj malo.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#117

Post by horns&drums »

T wrote:Smeta mi sto jednu fasisticku zastavu zeli da proglasi kao legalnu, u drzavi u kojoj zrtve i zlocinci treba da nastave sa suzivotom. Banalizirani primjeri koje ti navodis, apsolutno su van sustine, a potpuno u kontekstu odbrane ideja da fasizam treba prihvatiti, jer se nije lijepo buniti protiv takvih stvari, bla bla bla bla
Da sam fasizam zelio da prihvatim, prihvatio bih ga 1992. Jesi li ga ti prihvatio 1992?

Zrtve i zlocinci ne treba da zive skupa, nije ni logicno. Jer zlocinci treba da se kazne za ono sto su uradili, samim tim im nije mjesto tu gdje jeste. Ali poistovjecivati jednu od svetinja svakog naroda (u ovom slucaju zastavu, nekada ce to biti krst, mjesec i zvijezda, Davidova zvijezda) sa fasizmom, ksenofobijom i slicnim je van svake pameti. I onda se cudite kako nam drzava kaska za ostalima i kako se ne mozemo medjusobno
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#118

Post by mr__bosnjak »

horns&drums wrote:Polako momci, jedan po jedan :D:D

Kao prvo ja nisam rekao da su svi Hrvati fasisti, To si ti interpretirao
Evo sta si rekao: "Naravno sam protiv te (fasisticke)zastave, ,ali to je stvar Republike Hrvatske, i gradana Republike Hrvatske. Oni moraju stim zivjete da ih zastava fasizma predstavlja u svijetu"

Jesi li mozda rekao dio gradjana ili svih gradjana? Da te samo podsjetim,
ta "fasisticka" zastava, tj. grb, sahovnica, je bila vijekovima prije Tudjmana, Pavelica, Herceg-Bosne, Mate Bobana.

Da sam zatucan kao vi, onda bih u startu proglasio tursku zastavu imperijalistickom, arapsku teroristickom samo zato sto su turci porobili Bosnu, a arapi postavljali exploziv po Europi. Pa kad na Bajram osvane zastava na dzamiji, ja bih rekao "Ma bjezi, teroristi..."

Ili bih vam predlozio, hajde tako vam Boga, nemojte vise vjesati onu zastavu na dzamiji jer je teroristicka, stavite vi neku drugu, ha ja.

Naravno da me je pecnulo, jer zemlja u kojoj ljetujem, kroz koju poutujem, u kojoj imam mnostvo prijatelja sigurno nije fasisticka, kao ni svi ti ljudi koje poznajem.
Vidi pocetak teme. Neradi se o zastavi Hrvatske nego o onoj koja je na pocetku teme i skrojena je u agresiji na BiH.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#119

Post by horns&drums »

Gospodine ili gospodjo T, vama osnovno nije jasno, a to je da ta zastava nije izmisljena sa Herceg-Bosnom, nisu platili dizajnera da to uradi, vec je ta zastava, tj. grb postojao prije nego sto smo se rodili
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#120

Post by T »

horns&drums wrote:
T wrote:Smeta mi sto jednu fasisticku zastavu zeli da proglasi kao legalnu, u drzavi u kojoj zrtve i zlocinci treba da nastave sa suzivotom. Banalizirani primjeri koje ti navodis, apsolutno su van sustine, a potpuno u kontekstu odbrane ideja da fasizam treba prihvatiti, jer se nije lijepo buniti protiv takvih stvari, bla bla bla bla
Da sam fasizam zelio da prihvatim, prihvatio bih ga 1992. Jesi li ga ti prihvatio 1992?

Zrtve i zlocinci ne treba da zive skupa, nije ni logicno. Jer zlocinci treba da se kazne za ono sto su uradili, samim tim im nije mjesto tu gdje jeste. Ali poistovjecivati jednu od svetinja svakog naroda (u ovom slucaju zastavu, nekada ce to biti krst, mjesec i zvijezda, Davidova zvijezda) sa fasizmom, ksenofobijom i slicnim je van svake pameti. I onda se cudite kako nam drzava kaska za ostalima i kako se ne mozemo medjusobno
Horns, ti opet ispadas iz konteksta. Siguran sam da nije tesko shvatiti ono sto pisem, samo se pokusaj malo vise skoncetrisati na to. Zastava hrvatskog naroda ne postoji, a ono sto pokusava da se nametne kao zastava tog naroda je zastava nekadasnje Herceg-Bosne. Ja se borim protiv poistovjecivanja svih Hrvata sa zastavom Herceg Bosne, koja je simbol zla nad nehrvatima. Da li je tebi ksenofobija poistovjetiti Herceg-Bosnu sa temeljito primjenjenim fasistickim metodama nad nehrvatima?
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#121

Post by horns&drums »

mr__bosnjak wrote:
Vidi pocetak teme. Neradi se o zastavi Hrvatske nego o onoj koja je na pocetku teme i skrojena je u agresiji na BiH.
Klon rece da je to briga gradjana Republike Hrvatske pa sam zato i napisao.

No nije ni bitno, recite mi, molim vas, je l' Mate Boban napravio Napretkovu zgradu u Sarajevu? Mozda je bio segrt nekom majstoru pa je ugradio onu sahovnicu u procelje zgrade.

Ili je mozda neki nadobudni soboslikar, 100 godina prije (ako ne i vise) u procelje crkjve na Stupu naslikao sahovnicu (ne zastavu RH nego ovu koju vi zovete zastavom Herceg Bosne) znajuci da ce se jednom i Mate Boban roditi?
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#122

Post by T »

horns&drums wrote:Gospodine ili gospodjo T, vama osnovno nije jasno, a to je da ta zastava nije izmisljena sa Herceg-Bosnom, nisu platili dizajnera da to uradi, vec je ta zastava, tj. grb postojao prije nego sto smo se rodili
Gospodine, ili gospodjice Horns, zastava Herceg-Bosne je skrojena 1992. U kojem si periodu prije 1992 ti vidio onakvu zastavu? Ako si vidio trobojku i sahovnicu, to ne znaci da si vidio istu zastavu. To ces najjednostavnije shvatiti ako uporedis zastavu Herceg-Bosne sa zastavom Hrvatske, pa ces vidjeti da iako imaju iste simbole, i trobojku, to nisu iste zastave. Zastava Herceg-Bosne jeste skrojena 1992. zajedno sa svim idejama koje su kasnije temeljito sprovedene u djelo.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#123

Post by mostarac »

nisam bas siguran da bi horns istom zustrinom branio 4C i po njemu je sasvim normalno i cool da zastava sa 4C visi u Srebrenici jer pobogu tamo ima i Srba.
Last edited by mostarac on 06/01/2006 22:37, edited 1 time in total.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#124

Post by horns&drums »

T wrote:[
Horns, ti opet ispadas iz konteksta. Siguran sam da nije tesko shvatiti ono sto pisem, samo se pokusaj malo vise skoncetrisati na to. Zastava hrvatskog naroda ne postoji, a ono sto pokusava da se nametne kao zastava tog naroda je zastava nekadasnje Herceg-Bosne. Ja se borim protiv poistovjecivanja svih Hrvata sa zastavom Herceg Bosne, koja je simbol zla nad nehrvatima. Da li je tebi ksenofobija poistovjetiti Herceg-Bosnu sa temeljito primjenjenim fasistickim metodama nad nehrvatima?
Ja ti kazem da postoji, grb, ne zastava.

Za ovo zadnje pitanje, samo ti mogu reci da sam proveu 3 godine rata u Sarajevu, da sam od prvog dana u ABiH i da me je tvoje pitanje jako povrijedilo.

Nego da pitam klona, sta mislis sta sam ja po nacionalnosti, vidim da te to zivo kopka
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#125

Post by T »

horns&drums wrote:
mr__bosnjak wrote:
Vidi pocetak teme. Neradi se o zastavi Hrvatske nego o onoj koja je na pocetku teme i skrojena je u agresiji na BiH.
Klon rece da je to briga gradjana Republike Hrvatske pa sam zato i napisao.

No nije ni bitno, recite mi, molim vas, je l' Mate Boban napravio Napretkovu zgradu u Sarajevu? Mozda je bio segrt nekom majstoru pa je ugradio onu sahovnicu u procelje zgrade.

Ili je mozda neki nadobudni soboslikar, 100 godina prije (ako ne i vise) u procelje crkjve na Stupu naslikao sahovnicu (ne zastavu RH nego ovu koju vi zovete zastavom Herceg Bosne) znajuci da ce se jednom i Mate Boban roditi?

Horns, jeste pola jedanest navecer, ali nisi valjda toliko pospan da ne kontas sta pise? Niko ne spominje nikakve segrte. Zamisli da su nacisti branili ideju nacisticke zastave pricama o segrtima kao sto ti radis. Zamisli kakvo bi breme bilo natovareno Nijemcima, da je takva zastava proglasena zastavom jednog naroda?

Ovdje se prica vodi o konkretnoj zastavi, koja ranije nije postojala, a skrojena je u ime nastajuce republike Herceg-Bosne. Ti si se na nekim drugim temama, bunio protiv puno sitnijih stvari, a jednu ovako krupnu stvar opravdavas na sve moguce nacine. Skontaj malo kakve poruke saljes o sebi, braneci nesto cega se svako ko ima savjesti stidi.
Post Reply