Idemo pred skupštinu!

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1951

Post by Alfons Kauders »

Ako moze neko iz pokreta da odgovori...

Da li je pokret reagovao na favoriziranje jedne politicke opcije od strane elemenata IZ ?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1952

Post by Liberalism »

Nemaju kad odgovoriti bave se ljudi ekologijom :-)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1953

Post by uvjek dobar gost »

Konformizam i renesansa..... nekad se uhvatim sa mišlju da smo svi mi Don Kihoti, zaista svi bez izuzetka.... samo što svako od nas ima svoje vjetrenjače... !!!!!

A sad par odgovora... IZ i jedna stranka... otkako je 96. godine gospodin Reis Cerić došao .... nije baš sjajno... mislim po džematima ali i uopšteno... jeli se iko od ljudi žalio... nije... bila dva reizbora i čovjek opet Reis... i sad ja kao aktivist Dosta nekom nešto da kažem.... pa koome kad izbori su bili netom... zar i Vi niste križali....

A uostalom ta stranka prisvaja i odbranu a svi joj to dopuštamo....

Oko prirode i nas ili prirode i društva.... sve su nam prodali i nisu stali... pa mi smo jedina zemlja na svijetu koja ima razdvojene kapacitete za preradu, distribuciju i prodaju naftnih derivata, pa mi imamo tri sistema regulacije energetskog sektora, imamo tri sisteme telekomunikacije i šta sve još ne... a nisam samo ja pristao na to... hoću reći čemu šutnja i saginjanje glave..... kad moralo je i moglo bolje....

Vrijeme je da se krene !!!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1954

Post by uvjek dobar gost »

Malo obavještenje... samo...

Danas sam bio na malim simboličnim demonstracijama ispred predsjedništva... nije nas bilo nešto mnogo a imali smo jedan transparent u rukama.... njegov sadržaj otkrijte u medijima, mene je sramota.. :roll:

, a Vas obavještavam da je meni bilo izuzetno drago da bio sam djelom tih simoličnih protesta, zaista nekako dok sam posmatrao prolaznike slučajne i raju u tramvaju... meni je bilo drago što tad nisam bio ni u tramvaju, niti sam hodao pored niti niti... jook već ja sam držao transparent u rukama, držao sam isti u svoje ime ali i u ime još nešto više od 4. miliona stanovnika, da ne kažem građana BiH....

Vrijeme je da se krene !!!!
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#1955

Post by bpsang »

uvjek dobar gost wrote:Malo obavještenje... samo...

Danas sam bio na malim simboličnim demonstracijama ispred predsjedništva... nije nas bilo nešto mnogo a imali smo jedan transparent u rukama.... njegov sadržaj otkrijte u medijima, mene je sramota.. :roll:

, a Vas obavještavam da je meni bilo izuzetno drago da bio sam djelom tih simoličnih protesta, zaista nekako dok sam posmatrao prolaznike slučajne i raju u tramvaju... meni je bilo drago što tad nisam bio ni u tramvaju, niti sam hodao pored niti niti... jook već ja sam držao transparent u rukama, držao sam isti u svoje ime ali i u ime još nešto više od 4. miliona stanovnika, da ne kažem građana BiH....

Vrijeme je da se krene !!!!
cega te je sramota, drug !
evo ja cu postaviti koju sliku pa oni koji nisu gledali na tv mogu ovde a vec su nas sve vidjeli na tv tako da nema cega da se krijemo :D
trazim odobrenje za postavku slika ima ih 6
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#1956

Post by Salko sto je u vodu skako »

postavi slike da vidimo...
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#1957

Post by bpsang »

Image

jedna od nezavisnih parola
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#1958

Post by bpsang »

Salko sto je u vodu skako wrote:postavi slike da vidimo...
treba mi odobrenje ostalih clanova pokreta DOSTA
vazda problemi
Posts: 97
Joined: 26/10/2006 08:56

#1959

Post by vazda problemi »

idite vi, ja cu ovdje cekati...
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#1960

Post by Herc »

100_KA wrote:
Salko sto je u vodu skako wrote:postavi slike da vidimo...
treba mi odobrenje ostalih clanova pokreta DOSTA
Ma vec su svi vidjeli na tv,stavi slobodno!
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#1961

Post by bpsang »

ja sam ukomponovao kao panoramu
pa evo nek raja uziva i gleda
Image
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1962

Post by uvjek dobar gost »

Schmrc mene nema na panorami.... schmrc.... bas mi je krivina samo da se zna...

Vrijeme je da se krene !!!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1963

Post by Liberalism »

Kako ocjenjujete komentar iz dana?
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#1964

Post by Herc »

Liberalism wrote:Kako ocjenjujete komentar iz dana?
Neke stvari osnovane,neke ne.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1965

Post by uvjek dobar gost »

Herc wrote:
Liberalism wrote:Kako ocjenjujete komentar iz dana?
Neke stvari osnovane,neke ne.
Možda je iz dobre namjere, no neko neinformisan i nekompetentan je pisao isti članak...... al haj...
Ako pitate što ovo govorim... pa masa stvari u članku nije tačna... od konstatacije da raste broj članova, preko inostranih para pa do konstatacije o beznačajnosti predsjedništva... a u istom broju dana na dvije stranice ima članak o predsjedavajućem tročlanog predsjedništva.....

Vrijeme je da se krene !!!!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1966

Post by Liberalism »

Hoce li se DOSTA pobuniti protiv Dodika?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1967

Post by mIRCerka »

Liberalism wrote:Hoce li se DOSTA pobuniti protiv Dodika?
pa GROZD se nije digao kad SNSD nije potpisao Platformu...
Djes Liber sta ima ;D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1968

Post by uvjek dobar gost »

Ja kao aktivista imam potrebu dnevno da reagujem na mnoge stvari, no pitanje je svrhe i rezultata...
Mi živimo u jednom društvu u kojem ljudi očekuju da će neko drugi za njih .... sve dok u ljudima ne sazrije bijes ili kako god to nešto da nazovemo od Dosta nema ništa, pa nama se ljudi na ulici smiju jer mi protestujemo... a oni nako napirlitani piju kafu ili sook....
Sve dok mladi i studenti ne skontaju kakav su im svijet stariji ostavili, sve dok penzioneri ne skontaju ko im krade novac, sve dok invalidi i demobilisani borci podliježu manipulaciji političkih stranaka, sve dok prosvetni radnici šute na aparthejd u školama.... mi ostaćemo bolesno društvo u kome će normalne nus pojave biti kojekakvi dodici koji u stvari pričaju ono što narod otprilike hoće da čuje, neuk narod a željan svega pa mu i nije bitno kako doći do cilja.... spreman je potpisivati sve i svašta... a prave komunikacije i nema....


P.S

A ja bih volio da Dosta protestvuje i protiv ostalih dodika....koji se kao žučno bore za mija, tvoja i njihova prava...

Vrijeme je da se krene !!!!
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#1969

Post by rashomon »

Nagli rast popularnosti ove formalne/neformalne građanske udruge leži u činjenici da nikakva slićna organizacija nije ni postojala, pa se dostaši već sada ponašaju kao bogomdani revolucionari.
....u svom su dosadašnjem djelovanju pokazali raskošno neznanje o državi u kojoj žive i najvažnije - rezultati proteklih izbora najbolje pokazuju šta su to i koliko su uradili majstori kamčenja inostranih fondova.
Preuzeto iz zadnjih Dana, još uvijek nisam pročitao reakcije! BTW, slažem se sa ocjenom u barometru!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1970

Post by mIRCerka »

RASHOMONE, kako nisi procitao reakciju?
uvjek dobar gost wrote:
Možda je iz dobre namjere, no neko neinformisan i nekompetentan je pisao isti članak...... al haj...
Ako pitate što ovo govorim... pa masa stvari u članku nije tačna... od konstatacije da raste broj članova, preko inostranih para pa do konstatacije o beznačajnosti predsjedništva... a u istom broju dana na dvije stranice ima članak o predsjedavajućem tročlanog predsjedništva.....

Vrijeme je da se krene !!!!

a sto se tice Predsjednistva i ingerencija
3. Ovlaštenja

Predsjedništvo je nadležno za:

a) Vođenje vanjske politike Bosne i Hercegovine

b) Imenovanje ambasadora i drugih međunarodnih predstavnika Bosne i Hercegovine, od kojih najviše dvije trećine mogu biti odabrani sa teritorije Federacije

c) Predstavljanje Bosne i Hercegovine u međunarodnim i evropskim organizacijama i institucijama i traženje članstva u onim međunarodnim organizacijama i institucijama u kojima Bosna i Hercegovina nije član

d) Vođenje pregovora za zaključenje međunarodnih ugovora Bosne i Hercegovine, otkazivanje i, uz saglasnost Parlamentarne skupštine, ratifikovanje takvih ugovora

e) Izvršavanje odluka Parlamentarne skupštine

f) Predlaganje godišnjeg budžeta Parlamentarnoj skupštini, uz preporuku Vijeća ministara

g) Podnošenje izvještaja o rashodima Predsjedništva Parlamentarnoj skupštini na njen zahtjev, ali najmanje jedanput godišnje

h) Koordinaciju, prema potrebi, sa međunarodnim i nevladinim organizacijama u Bosni i Hercegovini

i) Vršenje drugih djelatnosti koje mogu biti potrebne za obavljanje dužnosti koje mu prenese Parlamentarna skupština, ili na koje pristanu entiteti.

Jest da je najvise sminkeraj, ali imaju ingerencije ;)
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#1971

Post by rashomon »

^^Do mene je! Hvala...

@ uv-i-jek dobar gost,

ne piše nigdje ništa o porastu broja članova, piše o porastu popularnosti, što je istina!

I nije prvi put, slične konstatacije čitam iz broja u broj...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1972

Post by uvjek dobar gost »

.... popularnost..... jaka mi fajda...
Šalim se malo, al nadam se da me razumiješ....

Vrijeme je da se krene !!!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1973

Post by uvjek dobar gost »

Poštovani,

Obraćam se svim posjetiocima ovog foruma. Poruka koju želim da Vam prenesem je slijedeća. Naime 22. decembra se navršava godinu dana aktivizma pokreta DOSTA.
U tih godinu dana mi koji smo učestvovali u nekim il svim akcijama smo donekle skontali sa čim ili sa kim imamo posla, možda se šetnje nekom nisu svidjele, možda se nekom nije svidjelo kako izgledaju il pričaju aktivisti pokreta .... no znajte da Dosta nije tu zbog sebe ili zbog toga što mi aktivisti imamo viška vremena.....tu smo zbog Vas koji još uvijek kulirate.... zbog svih onih ljudi koje je sramota protestvovati, zbog svih obespravljenih.... praktično zbog svih "građana" Bosne i Hercegovine koji su DOSTAŠI ali još to nisu shvatili....

Sutra Vas pozivam na plato ispred skupštine u 12.ooh da razmotrimo daljnje pravce djelovanja i da vidimo koje bi akcije bile najpogodnije i najučinkovitije... zaista molim sve ili pozivam sve da se uključe jer ova lokomotiva nas sve u propast vodi.... to je šansa svima da izraze svoje mišljenje, da kažu šta misle i da predlože akcije i da se pridruže aktivistima i uzmu aktivno učešće u promjenema koje su neminovne....to je šansa svima da pređu sa šuplje priče na konkretna djela....
Ovo činim jer pokret nije ekskluzivan i rezervisan za nekolicinu, svi ste dobrodošli....

S poštovanjem,


Aktivista pokreta Dosta !


Vrijeme je da se krene !!!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1974

Post by uvjek dobar gost »

Jeli vrijedno žrtve.... pitanje je sad...?

Masa glasača je rekla svoje, glasali su za svoje.... a kako je i nama i njima i svima nama inače ovdje u zemlji što se jednim imenom zove Bosna i Hercegovina....

Nam je sjajno a njima kao ne valja... svi smo mi u istom košu ili oko njega...

Meni je samo crnjak jel procijenjujem u glavi svojoj jeli drustvo u kom živim vrijedno žrtve koja treba da se podnese...????

Tuga golemaaa....


Vrijeme je da se krene !!!!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1975

Post by Fair Life »

uvjek dobar gost wrote:...

Tuga golemaaa....

Vrijeme je da se krene !!!!
Trebalo bi navuci slame oko skupstine... Pojacati sa starim gumama od automobila... i kantom kerozina.

Ama da ih sve covjek posalje u stotinu pizdi materinih, sve do jednog... bez izuzetka.

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=46
Last edited by Fair Life on 12/12/2006 15:53, edited 1 time in total.
Post Reply