Idemo pred skupštinu!

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 12/12/2006 19:31

Kad vidim kakve nam je likove ova demokratija dala, ja bih odmah nazad u staro dobro jednoumlje. Nije demokratija za svakoga, nije.

Herc

Post by Herc » 12/12/2006 19:42

Grome,diskriminaciju moramo poceti gusiti u svom dvoristu.Koliko znam,Federacija ne zajednica Hrvata i Bosnjaka i automatski su diskriminirani Srbi.Koji ce nam K uopste jos jedan nivo vlasti koji sluzi politicarima da bi zaradivali u federalnom parlamentu i ministarstvima.70% budzeta ode na administraciju,umjesto da otvaramo nove fabrike,pravimo puteve.

Stolac92

Post by Stolac92 » 13/12/2006 08:41

Ne želim nikoga da povrijedim ili napadnem ali ova priča oko gendera u saopštenja, dužeg i manje profesionalnog saopštenje, realnih ili nerealnih zahtjeva, ovoga ili onoga je proizvod djelovanja pokreta. Pokreta DOSTA! ne održava sastanke na forumu i to svi aktivisti znaju.

Na rad Pokreta i na pravac se može vrlo lako uticati, kako na velike stvari tako i na male stvari kao što je sopštenje, aktivizmom i prisutnošću na sastancima. Znam da mnogi imaju izgovore što nisu mogli doći ali Vas onda molim da prihvatitet ono što je odlučeno od strane onih koji su bili prisutni i da se držimo zajedničkog cilja.

Mislim da su slijepi i bolesni likovi koji ne vide da je udar na entitet FBiH pokušaj jačanja Bosne i Hercegovine. Istina je da Pokret po prvi plasira svoju ideju o ustavnim promjenama. Pokret nije sud, tužilaštvo ili policija i bez obzira što ima mnogo nepravde u entitetu RS ništa manje nepravde nije ni u entietu FBiH, osim što je manje kvantitivnih zločina počinjeno u procesu stvaranja entiteta FBiH.

Ono što je potpuno jasno je da je potrebno masovnije učešće građana u bilo kojem pokušaju da se nešto promijeni, a svako treba prvo očistiti oko sebe. I mene boli ono što se dešava u entitetu RS, ali mi se mnoge stvari dešavaju tačno pred mojim nosem. Šta bi mi trebali da uradimo? Da nasjednemo na priču kako treba napadati tamo nekoga dok mi taj koji mi to govori krade komad hljeba iz usta.

Ljudi, 22. decembar može biti presudan, a može biti još jedan u nizu protesta Pokreta DOSTA! Svi vi koji sumnjate ili ste neodlučni dođite i učestvujte u borbi.

Bolje grob nego rob!

(sad će me osuditi da sam komunista, jugonostalgičar ili ne znam ti šta više. Mirci, najnovija je da sam ja iranski tajni agent i da radim sa Hafizovićem na dizanju iranske revolucije)

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 13/12/2006 09:24

Pozdrav svima,

Imam potrebu da kažem koju na ovu temu jer me stanje u BiH odavno već zabrinjava.... da su neki od vas koji ste imali nekih primjedbi došli nekad pa upoznali aktiviste pokreta, porazgovarali sa njima-nama, da ste se malo aktivnije uključili... možda bi sad već naša zajednička borba bila u nekoj drugoj fazi... !
Tad bi možda bilo žešćih demonstracija, bilo bi više "građana" koji bi na artikulisan način izražavali svoje nazadovoljstvo.... no ovako nam je kako nam je....
Svi su pametni iz svojih fotelja i topline stanova svojih, svi znaju šta i kako treba... samo da to neko drugi uradi.... a mi ćemo kao gledati i komentarisati šta bi bilo bolje i pametnije... to je ona narodna ... dok psi laju karavani prolaze....

Alo hej pa ima bar hiljadu problema zbog kojih ima potrebe da se svaki dan bude na ulici, problemi su u oba entiteta i u svim gradovima Bosne i Hercegovine, nijedan nije veći il manji od drugog,.... svi su u pet deka.... a mi ipak idemo sa kafe na kafu i zagledamo negdje gdje odmaramo oči..a ovamo ljudi gladni, zima im je... ljudi su ugroženi i šta sve nisu... no mi valjamo šuplju....

Nas ako bude 22. bar 10.000 ili više možemo svašta tražiti i zahtjevati, no treba krenuti od svoje avlije... i pokazati kako se ljudi ponašati trebaju... ali ako nas bude kao i inače dvadesetak... možemo zaključiti neke stvari i ostali onda opet mogu nastaviti valjati šuplju po forumima i životariti u nečemu što bi se država trebalo zvati.... onda se možemo nastavljati saginjati i na kraju svi mi Bosanci i Hercegovci hodat ćemo pognuti i povijeni u leđima.... tad nećemo imati ni obraza ni ponosa ni zemlje... susretati ćemo se po poljima pamuka i pozdravljati se stidljivo....

Vrijeme je da se krene !!!!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 13/12/2006 10:00

Stolac92 wrote:
(sad će me osuditi da sam komunista, jugonostalgičar ili ne znam ti šta više. Mirci, najnovija je da sam ja iranski tajni agent i da radim sa Hafizovićem na dizanju iranske revolucije)
Ti si dobar, makar si "nas", meni se podvaljuje da sam ogranak cetnika iz Chicaga :D eto ti belaj :D

Mah, hoce nece ne moraju....ako ne dodje raja, onda treba na forumu ukinuti politiku i diskusije jer da dodju samo forumashi koji redovno tabire dnevnopoliticke teme, bilo bi nas preko 100...a da svako od njih dovede po 2 ljudi, eto nas 300...
al jbg, kao sto nam je jedna NVO davno porucila "docemo mi dok otopli malo" :P

klif

Post by klif » 13/12/2006 13:11

SARAJEVO - Ako bi najjače parlamentarne stranke ovaj tjedan postigle dogovor o postizbornim koalicijama, nova vlast ne bi se, po najoptimističnijim prognozama, mogla uspostaviti niti do kraja siječnja 2007. godine. Kako se čini, osim verbalnih istupa pojedinih stranačkih čelnika "tko s kim", konture nove koalicijske vlasti tek će, po posljednjim prognozama, biti jasne u proljeće sljedeće godine.

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/ne ... 0/index.do

Al', posto je iz "Vecernjeg", nadajmo se da nije istina. :D

senada

Post by senada » 13/12/2006 15:21

ako neko zna da svi ispijaju kafu kako to taj neko moze znati ako i sam ne sjedi po cio dan ili je to zakljucak donesen u prolazu?
molim sve koji konstantno prozivaju mlade i stare za ispijanje kafe, kao jedinu i najvecu stetu u ovome drustvu, da ispred sebe govore sto hoce ali ne i ispred drugih jer je cinjenica da su rijetki mladi koji imaju marku-dvije za ispijanje kafe, koju im niko nema prava prigovoriti a kamo li oduzeti to njihovo pored irgacenja, jedino zadovoljstvo, za razliku od drugih kojima guzica sedmicno odsjedi il odlezi vikende na moru, na planinama, izletistima, ali ti se nikada i ni u kom kontekstu ne spominju, ili su upravo oni ti najveci kriticari, pa ako je tako, a jeste, onda ok hajmo se svi dati u kriticare.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 14/12/2006 00:08

Stolac92 wrote:
Mislim da su slijepi i bolesni likovi koji ne vide da je udar na entitet FBiH pokušaj jačanja Bosne i Hercegovine. Istina je da Pokret po prvi plasira svoju ideju o ustavnim promjenama. Pokret nije sud, tužilaštvo ili policija i bez obzira što ima mnogo nepravde u entitetu RS ništa manje nepravde nije ni u entietu FBiH, osim što je manje kvantitivnih zločina počinjeno u procesu stvaranja entiteta FBiH.
Ovo je bilo upuceno meni, ali nema veze, navikao sam na demokratiju, nego da odgovorim.

Vas kljucni problem kao "revolucionara" je taj sto ste svjesni problema, ali kada treba imenovati uzrok, tada pribjegnete samorelativizaciji u vidu svetog trojstva. I po tome sami sebi uzimate kredibilitet da se borite za istinu.

Npr. jasno je svakom da su Srbija i Hrvatska agresori, kao i njihove SDS i HDZ i da je drzava posljedica toga, medjutim vi to necete nikada javno reci, jer se bojite da ce vas neko proglastiti nacionalistima odnosno da ste pristrasni prema jednom narodu, pa cete onda reci kako nalaze sveto trojstvo: SDA-SDS-HDZ lopovi itd.

Tim cinite medvjedju uslugu ljudima koji zagovaraju tezu da je ovdje bio gradjanski rat umjesto dvostruke agresije.

Dalje, u teoriji postoje dva postulata koja se bave poboljsanjem neke cjeline, npr drzave. Prvi kaze da se ona moze samo poboljsati promjenom ponasanja njenih elemenata ili da se moze poboljsati promjenom same strukture odnosno kreiranjem nove.

Ako bismo primjenili prvi postulat na BiH, to bi znacili da RS, FBiH, kantoni, Brcko Distrikt, moraju promjeniti svoje ponasanje ako zelimo poboljsanje funkcionisanja drzave. Kako su elementi nase drzave medjusobno suprotstavljeni to je nemoguce, a vi upravo idete na ovu varijantu koja je osudjena na propast.

Drugi postulat kaze da se mora promjeniti struktura da bi se poboljsala funkcionalnost, a to je ovo sto ja zagovaram. Za pocetak eliminacija MUP-ova koji su medjusobno suprotstavljeni i stvaranje jednog MUP-a na nivou drzave. Dao sam vam argument kojeg niko ne moze pobiti:

MUP RS-a nije razrijesio preko hiljadu napada na povratnike od toga 100 ubistava, a 11 godina nije uhapsio ratne zlocince. Ovim argumentom je izbijen Miloradov ultimatum da on nece dati MUP. Nece da ga da, jer MUP nastavlja genocid, sto je u njegovom interesu.

I konacno, zahtjev za ukidanje Federacije, je totalni promasaj barem na nacin kako je ovdje navedeno u proglasu. Problem je u kantonima. Studentski dom jedva prezivljava jer kantoni ne uplacuju svoja dugovanja. Kantoni su postali feudi u kojima vlada aparthejd. Federacija nema nadleznost nad tim, a koliko toliko se brine za ocuvanje onoga sto se nekada zvalo Republika BiH.

Opet ponavljam, da je jedan od kljucnih problema u strukturi drzave, i ad hock krpljenje je osudjeno na propast. Treba mijenjati sistem kompletan. A dobar pocetak su MUP-ovi.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 14/12/2006 09:48

...... Kako reći nešto pametno il korisno nakon ovoliko postova... teško vala pravo, no ja bih ipak pokušao...

Prvo jedan kratak odgovor svima ..... najbolje bi bilo da smo krenuli od fudbalskog saveza... koji personificira državu i stanje u njoj...

Ostale priče su utprilike galaktika.... to kao mup, sup i slično....

Ljudi do nas je sviju, valjamo šuplju dok nemamo konstituisanu novu vlast, oni su u tehničkom mandatu prodali neke velike stvari, a mi čekamo more zakona, te sport, pa obrazovanje, ma more stvari....

A šta mi radimo, umjesto da ustanemo svi kao jedan mi banaliziramo....
Dragi moj grome istina je da bila je agresija.... no ljudima moraš fino neke stvari objasniti, pokušaj ukidanja federacije je znak da smo mi kao "federalci" spremnni pogledati sebe u ogledalo i raskrstiti sa nefunkcionalnom vlesću.... to je znak il signal koji mi trebamo odaslati, moramo biti prvi u tome.....
Poslije toga sve ide, policija, pio, poste, elektro privrede i sve ostalo... treba krenuti od nečega....

Da je nas pred fudbalskim savezom bilo 20 000 pet dana, pa da smo šesti dan malo pokazali zube... i vlast bi se do sada formirala jer bi njih sve bilo strah... a ovako dok mi valjamo šuplju... il dok mi lajemo karavani prolaze....

P.S

Grome mislim da si ok i kontam da si i ti trebao doći nekad na plato da diskutujemo i da si naravno uvije dobro došao da dođeš i da pričamo pa da djelujemo jer pričom samo hranimo vlastitu apatiju i osjećaj nemoći....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 14/12/2006 10:45

14-12-2006

Pokret DOSTA!: 22. DECEMBAR, DAN POBUNE

Pokret Dosta! poziva sve gradjane i gradjanke BiH, penzionere, nezaposlene, i sve cija su prava u ovoj zemlji na bilo koji nacin ugrozena da dodju 22. decembra u 9 sati pred Parlament FBiH i pridruze se masovnom zajednickom protestu protiv nepravde, korupcije i preplacenih politicara koji su nam vec bezbroj puta pokazali da su njihove jedine brige fotelje a ne narod ove napaćene zemlje.

- Najavljeno je poskupljenje struje, vlast na kantonalnom i federalnom nivou nije ni blizu formiranja a politicari ce uredno primiti plate za decembar u kojem nisu nista uradili - isticu iz pokreta Dosta osvrcuci se posebno na jedan od njihovih konkretnih zahtjeva a to je ukidanje Regulatorne komisije za električnu energiju (FERK) i zamrzavanje cijena struje cije povecanje u januaru, nakon jedva prezivljenog udara PDV-a, mnogi ne bi mogli prezivjeti.

- Izgleda da je jedina funkcija FERK-a naci nacin kako da ljudima prodaju maglu i opravdaju poskupljenje struje. Smatramo da je potrebno uraditi reformu elektroprivreda a ne teziti cijenama koje vladaju na evropskom trzistu jer je evidentno da je standard bosanskohercegovackog gradjanina ispod svakog nivoa - porucuju iz pokreta Dosta! i pozivaju predstavnike svih udruzenja koja okupljaju socijalno ugrozene i obespravljene gradjane da se konacno okupe na jednom mjestu i dignu zajednicki glas protiv svega sto ih vec godinama tisti:

- Nemojmo se buniti u grupicama! Skupimo se na jednom mjestu i iz hiljada grla recimo da nam je dosta svega i da zelimo bolji zivot za nas i nasu djecu! Tek onda mozemo ocekivati da postignemo neke konkretne promijene i da zajedno izvrsimo gradjanski pritisak na neodgovorne politicare.

Liberalism

Post by Liberalism » 14/12/2006 11:11

uvjek dobar gost wrote: - Izgleda da je jedina funkcija FERK-a naci nacin kako da ljudima prodaju maglu i opravdaju poskupljenje struje. Smatramo da je potrebno uraditi reformu elektroprivreda a ne teziti cijenama koje vladaju na evropskom trzistu jer je evidentno da je standard bosanskohercegovackog gradjanina ispod svakog nivoa - porucuju iz pokreta Dosta! i pozivaju predstavnike svih udruzenja koja okupljaju socijalno ugrozene i obespravljene gradjane da se konacno okupe na jednom mjestu i dignu zajednicki glas protiv svega sto ih vec godinama tisti:
Građani BiH već sad plaćaju vecu cijenu elektricne energije nego mnoge zemlje EU.... Vidi pod Francuska :-)

hukagrad

Post by hukagrad » 14/12/2006 11:54

Davanje značaja pristupanju BiH „Partnerstvu za mir“ je samo novo trošenje BiH vremena. Postdaytonska BiH je ne samo formalno nego i stvarno pod najmoćnijim političkim i vojnim patronatom svjetske, i evropske, zajednice – s jasno definiranim multilateralnim obavezama, koje su znatno iznad NATO-a. U tom smislu, pristupanje nečemu što je već sadržano u stvarnoj pristupnoj supoziciji može se smatrati nazatkom, pa čak i u situaciji u kojoj je to pristupanje isključivo formalne naravi.
Danas, a i u skoroj budućnosti, najveća prijetnja sigurnosti BiH je karakter organizirane političke kontrole u državi. On je potpuno suprotan premisi: „Prava i slobode određeni u Evropskoj konvenciji za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda te njenim Protokolima neposredno se primjenjuju u Bosni i Hercegovini i imaju prvenstvo pred svim drugim zakonodavstvom“ (Ustav Bosne i Hercegovine).
Generator te suprotnosti su bosnocidni politički projekti, koji su – isključivo – pod političkom i vojnom zaštitom svjetske, i evropske, zajednice. Pošto je, iz raznoraznih razloga, ta zajednica zaustavila oružano oslobađanje BiH od takvih projekata, istovremeno preuzimajući obavezu da će to ona učiniti mirnim sredstvima, a to ne samo da nije učinila za jedanaest godina, već su pod njenom zaštitom bosnocidni projekti višestruko metastazirali, predlažem BiH populaciji slijedeće:
UKOLIKO DO 11. JULA 2007. GODINE KRISTIAN SCHWARZ-SCHILLING NE OSIGURA DONOŠENJE OPERATIVNOG PROGRAMA PRISTUPANJA BiH EU, DA PREKO BOSANSKOG ZIDA MASOVNO KRENE PUT BERLINA.
A liderima kojekakvih nevladinih organizacija, pokreta i udruženja građana preporučujem da posjete očnu ordinaciju (ukoliko njihova kratkovidost nije ozbiljnije naravi), zato što ne vide da treba ići pred SKUPŠTINU UJEDINJENIH NACIJA i pred SKUPŠTINU EVROPSKE ZAJEDNICE.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 18/12/2006 10:44

Mi smo primljeni u partnerstvo za mir da bi djeca naša išla u daleke zemlje i kao borili se za svjetsku demokratiju... istu onu koja je gledala kako nas ubijaju i kako mi ginemo....

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 18/12/2006 11:02

Sta ce nam omoguciti ulazak u EU?
Bezvizni rezim? Koji ce nam to kurac, kad za hljeba nemamo, a ne za putovanja.

Liberalism

Post by Liberalism » 20/12/2006 09:56

To je prekosutra?

Ima li negdje kompletna lista ovih zahtjeva..

Negdje se spominje penzija, negdje ukidanje Federacije i jos nekih zahtjeva... Moze li neko napisati kompletnu listu zahtjeva?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 20/12/2006 10:33

Zamrzavanje cijena električne energije dok se ne optimalizira sistem proizvodnje i distribucije iste, samim tim preispitivanje uloge FERK-a

Izmirenje dugovanja prema pio-mio fondovima

Ukidanje Nivoa vlasti koji se zove FBiH, vraćanje dijela nadležnosti kantonima a delegiranje drugog dijela na državu Bosnu i Hercegovinu...

zlatiborka

Post by zlatiborka » 20/12/2006 11:34

mIRCerka wrote:Sta ce nam omoguciti ulazak u EU?
Bezvizni rezim? Koji ce nam to kurac, kad za hljeba nemamo, a ne za putovanja.
Tacno, sta ce nam vize za putovanja, gdje cemo to da putujemo? Sto sam do rata proputovala, to je sve. Razmisljam imam li love da odem na Termalnu rivijeru na Ilidzi, koliko je skupa ulaznica! A o moru mogu da sanjam! Hej, imam preko 20 godina staza, fakultetsku diplomu, stalni posao u drzavnoj firmi, nista to ne znaci kad mi je plata mizerna, sramota me reci kolika je! A tek koliko je ljudi nezaposleno, kako penzioneri zivotare, kopaju po kontejnerima za koricom hljeba.
Nedavno je Sidran na CD (Hayat) u Opasnim pricama rekao kako je jednoj siromasnoj zeni iskljucena struja jer nije mogla da je plati!
Sramota, uzas, pogledajte lopove (prije rata sami golaci) kako zive i razbacuju se parama! I nije ih stid!
To je ono protiv cega moramo da se borimo, bar da glasno kazemo sta je nepravda i dokle ce ovako? Dokle? Ujedinimo se svi i zajednicki se borimo (mirnim demonstracijama) i pokazimo ovima iz vlasti i MZ da smo tu i da nas ima jako puno i da vise necemo da trpimo sve ovo!

IDEMO DALJE! NEMA STAJANJA I POVLACENJA!

Stolac92

Post by Stolac92 » 20/12/2006 12:06

Ovo je prvo kompletno saopštenje, koje je otišlo prošle sedmice, sa svim zahtjevima:

Dragi gradjani i gradjanke Bosne i Hercegovine,

Prošlo je 73 dana od posljednjih izbora i potpuno je jasno da
novoizabrani/e poslanici/e ne osjecaju trunke odgovornosti prema
biracima/icama i narodu uopšte i da su toliko sujetni/e da su im interesi
gracana i gradanki na zadnjem mjestu, ako uopšte razmišsljaju o istim.

Vlast nije konstituirana niti na državnom niti na federalnom, a o
perverzijama oko konstituiranja vlasti na kantonalnim nivoima da ne
govorimo.
Lopovi-politicari/ke ocigledno smatraju da je u Bosni i Hercegovini sve pod
kontrolom, takoreci bajno i sjajno i kao da nema razloga žuriti sa
uspostavom vlasti jer nema prioritetnih problema koji se hitno moraju
rješavati,
smatrajuci narod ovcama neodgovorni su do tolike mjere da trenutno samo
prebacuju krivicu s jednih na druge.

Vjerujemo da ste svi upoznati da od 1. januara 2007. godine dolazi do novoga
poskupljenja elektricne energije! O tome šute i prethodne strukture koje su
u tehnickom mandatu kao i novoizabrani/e politicari/ke koji/e gledaju samo
kako
da se dokopaju što boljeg položaja, narodski receno fotelje.
To poskupljenje u entitetu Federacija BiH ce biti izmedu 7% i 25%. Logicno
je da ce doci do lancanog
poskupljenja mnogih osnovnih namirnica kao što su hljeb, mlijeko, ulje,
itd., ali nema veze pa mi smo tu da šutimo!!!

Takodjer ste vjerovatno upoznati/e da penzioneri/ke kao i ostale ugrožene
kategorije društva ostaju bez mjesecnog socijalnog dodatka od 10 KM koji bi
trebao ublažiti posljedice uvodjenja PDV-a.
Pored svega ovoga federalna vlada pokušava da nakon sramne prodaje
strateških preduzeca proda i uništi preostala nedirnuta prirodna bogatstva,
dodjeljujuci koncesije na eksploataciju prirodnih bogatstava fantomskim
firmama, lokalnim kriminalcima i mešetarima!!!

U isto vrijeme lopovi-politicari/ke sebi namještaju fantasticne penzije,
primanja i do 12 mjeseci nakon isteka mandata, razne beneficije i zaštite
protiv krivicnih gonjenja jer su svjesni da im ne gine pokoja tužba nakon
prestanaka politickog imuniteta.

Oko nas se sve ruši! Ovo društvo munjevitom brzinom srlja u propast!
Djeca nam se drogiraju i educiraju po bolesnim nacionalistickim školskim
planovima i programima, starci nam gladuju i rove po kontejnerima, omladina
bježi u inostranstvo u potrazi za zaposlenjem ili boljim obrazovanjem,
politicari/ke uživaju, a naši ocevi i majke ne znaju šta da nam kažu...šute,
baš kao ovce kakvim nas izgleda naše rukovodece strukture smatraju!!!

Da li da se borimo ili da trpimo?

Pokret DOSTA! vas poziva na borbu!

Od Federlanog parlamenta zahtjevamo:

1. Ukidanje FERK-a i zamrzavanje cijene elektricne energije!
2. Isplatu svih dugovanja i obaveza fondu PIO/MIO!
3. Nepristrasnu reviziju privatizacije!
4. Obustavu dodjela koncesija nad prirodnim bogatstvima dok se ne donese
novi Prostorni plan na državnom nivou koji ce anulirati trenutno važeci
Prostorni plan iz 1981. godine.
5. Usvajanje i implementaciju zakona o porijeklu imovine!
6. Ukidanje federalnog nivoa vlasti koji se pokazao potpuno beskorisnim i
služi samo za bogacenje pojedinaca i interesnih grupa!

Dodjite 22. decembra 2006. godine u 09:00, pred zgradu federalnog parlamenta
da zajedno pokažemo
na gnijev i naš ponos! Dodjite da zajedno lopovima-politicarima/kama
pokažemo zube! Necemo štediti nikoga pa ni sebe.
Necemo prijetiti nikome, ali takodjer necemo odustati ni od provodjenja
radikalnih mjera u cilju slanja naše poruke i ispunjenja naših zahtjeva

Svi vi koji/e se bojite i niste sigurni/e, treba da se upitate koliko cete
još živjeti kao mali miševi i robovi lopovsko-mafijaškog sistema.
Dignite glavu, pustite krik, zapalite vatru. Neka se cuje i Vaš glas!!!

I da samo upitam da li moraju demonstracije biti mirne? Smatram da je situacija takva da su potrebne mnogo radikalniji protesti, koji ne bi isključivali upotrebu nasilja usmjerenog prema lopovim-političarima.

senada

Post by senada » 20/12/2006 12:07

zlatiborka wrote: Tacno, sta ce nam vize za putovanja, gdje cemo to da putujemo?
Ako ti se zivi u kazamatu zivi slobodno, to je samo tvoj problem, ali ne govori ispred drugih da oni zele zivot u getu.

zlatiborka

Post by zlatiborka » 20/12/2006 13:38

senada wrote:
zlatiborka wrote: Tacno, sta ce nam vize za putovanja, gdje cemo to da putujemo?
Ako ti se zivi u kazamatu zivi slobodno, to je samo tvoj problem, ali ne govori ispred drugih da oni zele zivot u getu.
Ne govorim ispred drugih, nenamjerno sam napisala pitanje u mnozini! Ako iko voli putovanja, to sam ja. I ne volim da zivim u kazamatu isto kao ni ti. Kao ni ostali!
Samo sam svjesna da su ta lijepa vremena prosla, hoce li se ikad vratiti, niko ne zna! Kamo srece da svako moze pristojno zivjeti od svog rada i sposobnosti? I da mu ostane para i za putovanja. Da vidi druge zemlje, upozna ljude, prodje svijet sto se ono kaze. Jer imati materijalna dobra (kucu, vikendicu, auto, luksuzne i skupe stvari, to je sve nista naspram uzvisenog dozivljaja, koji je samo tvoj. Sve materijalno moze u trenu nestati (rat, poplava, pozar, zemljotres), mnogi su to nazalost u ratu iskusili. Ali sjecanje na lijepo putovanje i dozivljaj ne moze niko da nam oduzme, jer ostaje zauvjek nase!

To sam mislila kad sam rekla "gdje cemo to da putujemo?". Ne samo gdje, nego je vaznije pitanje "kako i kojim parama da platimo putovanje" kad se jedva prezivljava. Imam rodbine i prijatelja u mnogim evropskim zemljama, cak neke i u SAD. Nismo se vidjeli godinama. Imati vizu ili hrvatsku putovnicu ne znaci mi nista, kad ne mogu platiti avionsku kartu do nekoga ko je daleko. Bila bih zadnja fukara kad bih ocekivala da mi neko od njih plati put! Pokenjam se na svoj zivot, na platu, radno mjesto i sve ostalo!

I hvala Allahu na zdravlju, ne daj Boze bolesti! Doktori ce iscjediti i zadnju paru od bolesnika, pa makar imao i socijalno osiguranje.

DOSTA bijede i ponizavnja, idemo pred Skupstinu! Idemo da kazemo lopovima da su lopovi i da prestanu da nas gaze!

VRIJEME JE DA SE KRENE!!!!
Last edited by zlatiborka on 21/12/2006 11:37, edited 1 time in total.

hukagrad

Post by hukagrad » 20/12/2006 16:52

”Važne su činjenice, kao i ono do čega će te činjenice dovesti u budućnosti” (Sharon). Tvrdnja se odnosila na Libanon. Ovdje i danas, postaytonske činjenice su bosnocidnog karaktera i, napriliku, „čudo bosanskog otpora“ završit će na bunjištu historije, gdje mu je „čudotvorac“ mjesto i nanijetio. Respektabilnu vojnu potporu međunarodnoj misiji u Bosni, rasplinula je politička nedosljednost OHR-a, koji je svoj mandat zloupotriyebio u sponzoriranje bosnocidnih opcija do te mjere da te opcije danas imaju neuporedivo čvršće tlo nego što su ga imale 1992. godine.
Bilo je za nadati se kako će Christian Schwarz Schilling - Nijemac, koji dobro zna koliko su Nijemci imali muke da „nacionalističkim fanaticima“, tj. nacistima, okrenu leđa i koliko, danas, s nacizmom imaju problema iako im je legitimno i legalno dostupna sva moć Njemačke – bolje od svojih prethodnika prepoznati šta mu je u Bosni činiti.
S njegovom porukom: „Ja ne znam na što čekaju ovi vaši političari ovdje.“ – ni ja više ne znam šta čekam ovdje. Jedno je sigurno: Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) zalaže se za BiH na federalnoj osnovi, kao funkcionalnu državu sa jasno podijeljenim nadležnostima i na evropskom putu, izjavio je danas u Sarajevu predsjednik ove partije, premijer Republike Srpske Milorad Dodik (FENA22/10/2006 18:19.). Na Schwarz Schillingovoj “simetriji između RS i FBiH” Izetbegovićevi klerofašisti i Tuđmanovi krofašisti – slijedeći Miloševićeve srbonaciste - upravo rade, jer se pokazalo da Karadžićev koncept kantonizacije – za razliku od njegove republike - ne funkcionira.
Ocjenjujući bosansku stvarnost – kojoj je on u pročelju - Christian Schwarz Schilling navodi njenu opterećenost „disfunkcionalnošću, situacijom u Srbiji i na Kosovu, te Miloradom Dodikom“. Tvrdeći nam kako ne ocjenjuje razumnost, nego ocjenjuje odgovornost Milorada Dodika, Christian Schwarz Schilling nam poručuje da su samo dostojevski profilirani idioti odgovorni za našu i sudbinu naroda i država. Što Bosni i nije strano, ukoliko se ne zapostavi činjenica da njom odavno vladaju idioti koji nemaju bosanski pedigre.
Po svoj prilici, tvorci košmara sudbinu Bosne vežu za sudbinu Srbije zato što su im podjednako k srcu „prirasli“ i Rusija i Turska. To Bosni, a i Srbiji može biti i prilika, ukoliko se neupitno i ponaosob suoče sa vlastitom teritorijom, populacijom i organiziranom političkom kontrolom. Uvjet je, ne zapostaviti činjenicu da su uz demokratski organiziranu političku kontrolu „oblik unutrašnje političke organizacije i ustavne odredbe puke činjenice“ (Badinterova komisija, 1991.).
Nagrađivanjem „nacionalističkih fanatika“ (po: Kristian Schwarz-Schilling), tj. nacista, afirmira se teza da Evropa Bosni i nije potrebna, pošto je takva Evropa već u mračnom dijelu bosanske historije.
Postaytonska Bosna bi sama pronašla Bosnu u svakoj od sljedećih okolnosti: (1) ukoliko OHR ne bi dijelio svoj mandat sa onim zbog kojih je i uspostavljen; (2) ukoliko bi OHR dijelio svoj mandat sa onim radi kojih je uspostavljen; (3) ukoliko bi OHR uvažavao vlasiti mandat i preuzeo odgovornost za posljedice u dijelu koji se tiče liderske pozicije OHR-a u tranziciji (ustvari: povratku!) Bosne u središte svjetske, i evropske, budućnosti (jer: koliko Bosna može biti nagrađena, toliko može biti i kažnjena mandatom OHR-a, što – opet – zavisi isključivo od OHR-a); (4) ukoliko bi OHR – sa svim zvaničnim i nezvaničnim metastazama – bezuvjetno i odmah napustio Bosnu.
Neupitno, OHR Bosnom kažnjava i/ili nagrađuje Balkan, Evropu i Svijet. Hipotetički, sa „bosanskim“ OHR-om ni Njemačka nikad ne bi imala priliku da „stigne“ u Evropu. I da, pritom, bosanske i njemačke okolnosti, niti OUN – mandat OHR-a nisu značajan faktor ograničenja.
UKOLIKO DO 11. JULA 2007. GODINE CHRISTIAN SCHWARZ-SCHILLING NE OSIGURA DONOŠENJE OPERATIVNOG PROGRAMA PRISTUPANJA BiH EU - ORGANIZIRAJMO SE I PREKO BOSANSKOG ZIDA MASOVNO KRENIMO PUT BERLINA?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 21/12/2006 16:00

POKRET ZA SOCIJALNU PRAVDU (PSP)
Vijeće PSP-a
e-mail: [email protected]

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Pokret za socijalnu pravdu (PSP) poziva radnike, studente, penzionere i druge obespravljene i socijalno ugnjetene stanovnike Bosne i Hercegovine da se pridruže protestima koje u Sarajevu 22. decembra organizuje Pokret „Dosta!“. Aktivisti PSP-a će učestvovati na ovom protestnom okupljanju i time pokazati svoje neslaganje sa postojećim stanjem u društvu i spremnost na borbu da se ono radikalno prevaziđe.
Većina građana je nezadovoljna sveobuhvatnom krizom koju uzrokuje postojeći sistem. Nije dovoljno samo biti nezadovoljan, ćutati i trpjeti. Treba se organizovano boriti ne samo za otklanjanje krize, koja je posljedica, već i protiv njenog uzročnika – sistema koji se održava na životu ne zato što je jak i stabilan, već zato što nema dovoljno jake snage koja bi ga dovela u pitanje. Borba za njegovo prevladavanje je već započela. Pokret za socijalnu pravdu, kao društvena nestranačka organizacija, u njoj uzima aktivno učešće i poziva druge alternativne organizacije na stvaranje Koordinacionog odbora Pokreta otpora. Samo širok socijalni pokret može voditi razvlašćivanju političkih elita i ratno-poratnih profitera, koji već predugo sprovode samovolju nad velikom većinom stanovništva.
Pobjedu ćemo postići samo ako u preduzećima i na univerzitetima stvorimo dovoljno snažne ćelije otpora koje će djelovati povezano i na kraju obuhvatiti široke slojeve stanovništva. Zato – u štrajkove i na ulice! To je metod borbe koji vodi pobjedi.

U Sarajevu, 20. decembra 2006. godine

Vijeće Pokreta za socijalnu pravdu

Odisej

Post by Odisej » 21/12/2006 23:05

VRIJEME JE ZA : MOTIKE U RUKE !!!!

hukagrad

Post by hukagrad » 21/12/2006 23:32

Kakvih - bogumila? Njih su nam Hrebljanovići poturili, nakon što je propao pokušaj zapadnih propovjednika da nas pokrste. A što se stećaka tiče, zbrku je napravio Osman. Naš stećak je oslobođen od bilo kakvih uklesanih poruka i/ili simbola, jer je poruka sam po sebi. Zato je i nadživio kršćanskoosmanlijsku prokrustovku. Takvih poruka je preko 60.000 u BiH. Onih drugih je oko 5.000, a poruke i simbole na njima uklesivali su Vlasi, koje su Osmanlije sa sobom dovodile. A sve s ciljem da deherezificiraju Bo(h)snu - božiju zemlju. Bosnocid je u završnoj fazi. Na žalost, i vi sudjelujete u njemu - pošto idete pred demonske skupštine. Stvarna vlast ovdje je OHR. Christianove "nacionalističko fanatičke" (znači: nacističke) opcije su mu opozicija, koju je sam stvorio. Narod je disident, u vlastitoj zemlji.

senada

Post by senada » 22/12/2006 00:04

hukagrad wrote: Postaytonska Bosna bi sama pronašla Bosnu u svakoj od sljedećih okolnosti: (1) ukoliko OHR ne bi dijelio svoj mandat sa onim zbog kojih je i uspostavljen; (2) ukoliko bi OHR dijelio svoj mandat sa onim radi kojih je uspostavljen; (3) ukoliko bi OHR uvažavao vlasiti mandat i preuzeo odgovornost za posljedice u dijelu koji se tiče liderske pozicije OHR-a u tranziciji (ustvari: povratku!) Bosne u središte svjetske, i evropske, budućnosti (jer: koliko Bosna može biti nagrađena, toliko može biti i kažnjena mandatom OHR-a, što – opet – zavisi isključivo od OHR-a); (4) ukoliko bi OHR – sa svim........ zvaničnim ....... i nezvaničnim ...... metastazama – bezuvjetno i odmah napustio Bosnu.
Neupitno, OHR Bosnom kažnjava i/ili nagrađuje Balkan, Evropu i Svijet. Hipotetički, sa „bosanskim“ OHR-om ni Njemačka nikad ne bi imala priliku da „stigne“ u Evropu. I da, pritom, bosanske i njemačke okolnosti, niti OUN – mandat OHR-a nisu značajan faktor ograničenja.
(...)
E ovo znaci stvarno znaci nema znaci nikakvog smisla! znaci stranci su znaci dobrovoljno, iz znaci humanistickih motiva, znaci napustili svoja znaci ognjista, znaci odrekli se znaci lagodnog zivota i znaci dosli su znaci da pomognu znaci tebi, znaci meni, znaci svima znaci nama a znaciti, vi znaci koji nicete znaci k'o gljive znaci poslije kise znaci okomili se znaci na nevine,znaci neduzne znaci sirote znaci uboge znaci jadne znaci strance? Sta vi znaci hocete?Imamo znaci nas Dejtonski ugovor, imamo znaci drzavicu, znaci entitetcice, znaci kantoncice, znaci distriktcic,znaci opcine, nase izvan i u tehnickim mandatima znaci trospratne vlade znaci, predsjednike i znaci sve to a vi bi se znaci jos nesto znaci zalili! Pa to je znaci straaaaasno, znaci stvaaaarno, znaci maaaajke mi! Ako znaci nastavite tako znaci OHR , znaci UNDP, znaci MMF znaci ce se znaci zaliti sudu znaci za krsenje znaci njihovih znaci medjunarodnim ugovorima, konvencijama i svacim znaci necim zagarantirana im znaci prava i znaci sloboda. Vi bi znaci strancima oduzeli njihovo znaci osnovno ljudsko pravo - znaci pravo na rad!

Post Reply