Glasati za SDP "i pored svega, jer SAMO oni imaju sansu

Post Reply
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#226

Post by wanderer »

Koliko se sjecam, i Zlaja/SDP su maltene jedno vrijeme imali kolumnu u Avazu. Preporuka je, dakle, da smo zbog toga tada trebali glasati za njihove protivnike. :roll:

Nalazim vrlo interesantnim to sto ste puni ocjena, etiketa i teorija zavjere, a ni za jednu jos niste pokazali ikakve argumente. Inace, upravo ta arogantna stranacka kultura i pristup su jos jedan razlog zasto necu glasati za SDP.
Last edited by wanderer on 20/12/2005 01:30, edited 1 time in total.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#227

Post by kub lajkan »

wanderer wrote:Koliko se sjecam, i Zlaja/SDP su maltene jedno vrijeme imali kolumnu u Avazu. Preporuka je, dakle, da smo zbog toga tada trebali glasati za njihove protivnike. :roll:

Nalazim vrlo interesantnim to sto ste puni ocjena i etiketa, a ni za jednu jos niste pokazali ikakve argumente. Inace, upravo ta arogantna stranacka kultura i pristup su jos jedan razlog zasto necu glasati za SDP.
Ti ocito sebi pridajes vecu vaznost nego sto je imas. Neces glasati za SDP i to je OK. Zasto mislis da bismo te trebali moliti da promijenis svoju odluku?
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#228

Post by wanderer »

kub lajkan wrote:
wanderer wrote:Koliko se sjecam, i Zlaja/SDP su maltene jedno vrijeme imali kolumnu u Avazu. Preporuka je, dakle, da smo zbog toga tada trebali glasati za njihove protivnike. :roll:

Nalazim vrlo interesantnim to sto ste puni ocjena i etiketa, a ni za jednu jos niste pokazali ikakve argumente. Inace, upravo ta arogantna stranacka kultura i pristup su jos jedan razlog zasto necu glasati za SDP.
Ti ocito sebi pridajes vecu vaznost nego sto je imas. Neces glasati za SDP i to je OK. Zasto mislis da bismo te trebali moliti da promijenis svoju odluku?
Ne mislim, mada se, evo, preznojiste pokusavajuci me na silu uvjeriti da sam u krivu.

Doduse, mozda u to sto tvrdite ipak vise pokusavate uvjeriti sami sebe. Inace bi do sad vec upotrijebili bar jedan argument.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#229

Post by kub lajkan »

wanderer wrote:
kub lajkan wrote:
wanderer wrote:Koliko se sjecam, i Zlaja/SDP su maltene jedno vrijeme imali kolumnu u Avazu. Preporuka je, dakle, da smo zbog toga tada trebali glasati za njihove protivnike. :roll:

Nalazim vrlo interesantnim to sto ste puni ocjena i etiketa, a ni za jednu jos niste pokazali ikakve argumente. Inace, upravo ta arogantna stranacka kultura i pristup su jos jedan razlog zasto necu glasati za SDP.
Ti ocito sebi pridajes vecu vaznost nego sto je imas. Neces glasati za SDP i to je OK. Zasto mislis da bismo te trebali moliti da promijenis svoju odluku?
Ne mislim, mada se, evo, preznojiste pokusavajuci me na silu uvjeriti da sam u krivu.

Doduse, mozda u to sto tvrdite ipak vise pokusavate uvjeriti sami sebe. Inace bi do sad vec upotrijebili bar jedan argument.

Stvarno ti ne mogu pomoci... sorry...
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#230

Post by wanderer »

Pomoc nisam ni trazio, vec diskusiju zasnovanu na bar nekakvoj argumentaciji.

Dzaba sve, bez teorija zavjere i ispraznog etiketiranja se ipak izgleda ne moze.
ramo ramirez
Posts: 30
Joined: 17/12/2005 01:59

#231

Post by ramo ramirez »

bismillah :oops:

"samo nas zlatko more spasiti"


:D
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#232

Post by privremeni »

[quote="wanderer"]Pomoc nisam ni trazio, vec diskusiju zasnovanu na bar nekakvoj argumentaciji.
Dzaba sve, bez teorija zavjere i ispraznog etiketiranja se ipak izgleda ne moze.[/quote[/b]]

:lol: :lol:
kaze i ostade ziv.
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#233

Post by wanderer »

Bas tako. Hajde nam sad i ti "dokazi" kako su ostali "smijesni" ili u zavjeri sa Fahrom. Ili oboje. Bila je kolumna u Avazu...
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#234

Post by Mahalac »

Nakon svih mogucih i nemogucih tema i tematika , mislim i vjerujem ma koliko to mozda glupo izgledalo da izbore treba dobiti onaj ko odgovori na pitanje svih pitanja,

KONKRETNO

koliko i kada ce autoputa izgraditi. (i hoce li istupiti s vlasti ako to ne ostvare)

to je kljucni i najozbiljniji projekt za ovu nasu nazovi drzavu koji bi dao odgovor i pocetak rijesenja na sve postojece probleme pa na one za koje se misli da nemaju nikakve veze s istim.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#235

Post by privremeni »

wanderer wrote:Bas tako. Hajde nam sad i ti "dokazi" kako su ostali "smijesni" ili u zavjeri sa Fahrom. Ili oboje. Bila je kolumna u Avazu...
Bila je i moja nena na predposljednjoj strani. :zzzz:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#236

Post by privremeni »

A mislim da je vrijeme za sabrana djela proizisla na argumentaciji i konstruktivnoj kritici:
[b]Ko je u stvari alternativa? Mene licno su Lagumdzija i SDP razocarali, posebno otkako je ovaj maltene prisvojio stranku. Ko ostaje? BOS mi se cini kao grupa izpraznih populista, a SK - Pokreta za Jugoslaviju vise nema...
Nego, njega bih podrzao kad bi prestao graditi kult licnosti i fino smisleno pojasnio:
1.) Sta bi sa onim bespovratnim "kreditom" i kako ja mogu doci do jednog takvog?
2.) Otkad je Univerzitet banka, i u kojoj civiliziranoj zemlji se to tako radi (i to netom nakon rata)
3.) Najvaznije od svega, zasto misli da je on veci socijaldemokrata od Durakovica, kojem inace ni vode ne moze nosit kao politicar?
4.) Zasto su njegovi studenti morali kupovati bas njegovu knjigu (koja je, btw pomalo priglupa), i to jos po onim cijenama?


Hvala na informaciji kako opstine funkcioniraju, ali nesto mi se ne glasa za ljude koji su pristali da ih vodi neko kao Zlatko i koji su ostali u toj stranci nakon njegovog puca, te bas socijal-demokratski istrpili njegove kredite. To mi nekako govori dosta i o njima, mada se nadam da se varam.


Iako je SDP ipak vjerovatno manje zlo od SDA, ti si upravo ilustrirao najveci problem u svemu ovome.
Sve se svodi na to da trebamo biti PROTIV "onih", a niko ne pokazuje ZA sta su "ovi". Najblize je Zlaja stigao svojom podrskom soc-dem strankama u EU, ali oni nam nesto ne uzvratise istom mjerom.


Nigdje ni realnog programa, ni izvrsenja i onog osnovnog dok je SDP imala vlast. Dakle, hajmo opet u suplju o tome kako su "oni drugi" losi, papci itd, sto dokazano stoji ali ne pije vode.
Je li se SDP ikada javno i jasno izjasnila po pitanjima koja najvise tiste gradjane ove drzave:
- Kakav je njihov stav prema RS i sta tacno misle ciniti (dakle bez danas jedno, sutra drugo)
- Kako stati u kraj kriminalu
- Kako (konkretno) povecati zaposlenost, itd


Problem je u tome da kritika, makar ni opravdana, dokazano ne zaposljava narod, vraca kredite, gradi infrastrukturu, pomaze stabilisanje privrede, unapredjuje prava gradjana, itd. Za to treba nesto vise.


Zato sto izbori ne bi trebali biti sredstvo davanja oduska frustracijama, vec metod rjesavanja problema (vidi listu, kojoj se svasta nesto moze dodati). Za ovo treba realan plan. Koji je SDP-ov?

Ocito je da ima dosta onih koji bezuvjetno glasaju za SDA, ali ni SDP tu ne zaostaje puno. Mada to nije lako, ipak je i empirijski dokazano da se SDA/HDZ mogu skinuti sa vlasti.
Medjutim, dok god se ne oformi stabilna alternativa koja ce imati i takav program koji ce se, uz to, doticati najvaznijih pitanja prosjecnog gradjanina FBiH, vladat ce SDA/HDZ/(SDS). Ovakav SDP nema dugorocnih sansi sve i da nekim cudom pobjedi, a pitanje je li to najvece zlo. U RS-u zadugo nece doci do otrjeznjenja, dok ova politika u federaciji to otreznjenje nicim ne olaksava.

Problem alternative nije sto ne govori jezikom "polupismenih", vec sto se uopce realno ne dotice pitanja "prosjecnih".

Za Sahbaza ne znam, ali Tanovicka mi je nekoc predavala. Ukoliko se uzdas u njene principe, neka ti je bog na pomoci... Da je sposobna, to stoji.
Doduse, i ja sam u ovom threadu rekao da mi LBS izgleda najrealnije, ali to ne govorim zbog Lamije, Bojana Zeca i slicnih, vec sto ta ideja, koju su "konfiskovali" i jos nisu dokazano zavili u crno, ima persp
ektivu[/b].
Otpada SDP, BOSS Liberali, Sahbaz,sto volim kad me oslobode frustracija.

Na svu srecu nece biti tesko zaokruziti, SDA ili SDU :oops:
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#237

Post by wanderer »

Drago mi je da imam ovako temeljite "fanove". :lol: Jos da su temeljitiji pri razmisljanju nego pri citanju.... :D

Evo ovako:
1. SDA je davno otpala, ziv bio. Negdje 1990.
2. SDP ipak ne tako davno
3. U igri su (jos uvijek) SDU i Liberali. Mozda se pojavi ko treci

P.S. Posto je sve relativno, da ti pojasnim i ovo: Lamija je u odnosu na Zlaju i genije i moralna gromada. I karijera joj je uvijek puno bolje isla, i to sa ipak puno manje usputnih zrtava.
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#238

Post by Šandor »

wanderer wrote:...
Kako ti se da čovječe? Ja bi dosad rek'o da ću glasat za SDP samo me pustite. :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#239

Post by danas »

Šandor wrote:
wanderer wrote:...
Kako ti se da čovječe? Ja bi dosad rek'o da ću glasat za SDP samo me pustite. :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#240

Post by privremeni »

wanderer wrote:Drago mi je da imam ovako temeljite "fanove". :lol: Jos da su temeljitiji pri razmisljanju nego pri citanju.... :D

Evo ovako:
1. SDA je davno otpala, ziv bio. Negdje 1990.
2. SDP ipak ne tako davno
3. U igri su (jos uvijek) SDU i Liberali. Mozda se pojavi ko treci

P.S. Posto je sve relativno, da ti pojasnim i ovo: Lamija je u odnosu na Zlaju i genije i moralna gromada. I karijera joj je uvijek puno bolje isla, i to sa ipak puno manje usputnih zrtava.
Genije i moralna gromada al nesto ne stima sa principima
Ukoliko se uzdas u njene principe, neka ti je bog na pomoci...
Jos ne vidjeh moralne gromade a da ima problema sa principima.
Al to kod tebe moze, iako ti se izgleda ne svidjaju njeni principi. Zato te je lako i citati i "citati".
U svakom slucaju odlicno se uklapas u "portret domaceg politicara" cim ti ideoloska opredjeljenja idu od SDA (vidi gore) do SDP. Ne mali raspon. :-) I zaista je logican slijed SDU, stranka razocaranih i prevarenih u borbi za funkciju u stranci i vlasti.
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#241

Post by wanderer »

privremeni, vidi ono gore "sve je relativno", pa i ondaK ono "u odnosu na zlaju"... Ako i dalje ne kontas, a posto ja nisam kadar da ti pojasnim, plati Dzemili da ti Einsteina prizove.
Last edited by wanderer on 21/12/2005 23:01, edited 1 time in total.
wanderer
Posts: 725
Joined: 11/12/2004 13:10

#242

Post by wanderer »

Šandor wrote:
wanderer wrote:...
Kako ti se da čovječe? Ja bi dosad rek'o da ću glasat za SDP samo me pustite. :D
bi ja, ali uzet ce to zaozbiljno pa ce me ovaj poslije citirat :lol: :lol:

samo me cudi kako nisu primjetili da sam neki dan negdje napisao da je samo pitanje dana kad ce nas koji asteroid klepit... a znam da niko nije primjetio jer evo niko me jos uvijek nije optuzio da i njima signaliram :D
ramo ramirez
Posts: 30
Joined: 17/12/2005 01:59

#243

Post by ramo ramirez »

...O Zlatku??'

fin cojek :) :











Image


:oops: [/img]
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#244

Post by nineac »

Opet se sve svodi na isto. Zlatko je egoista pa necmo glasati za njega!
Ovi sada su nacionalisti, rasisti, fasisti, najgori kriminalci, pa eto nema veze, ali Zlatko je egoista :lol:
Neznam kako neko ko normalno razmislja moze uopce da sebe dovede u poziciju da razmislja izmedju SDP i SDA/HDZ/SDS!
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#245

Post by Vingo »

Patologija...nedostatak kritickog misljenja.....nedostatak bilo kakvog misljenja....gotovo genetska uslovljenost nametnutih stavova....nedostatak stavova....gotovo genetska uslovljenost nametnutog misljenja....i strah.

amen
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#246

Post by Fair Life »

nineac wrote:Opet se sve svodi na isto. Zlatko je egoista pa necmo glasati za njega!
Ovi sada su nacionalisti, rasisti, fasisti, najgori kriminalci, pa eto nema veze, ali Zlatko je egoista :lol:
Neznam kako neko ko normalno razmislja moze uopce da sebe dovede u poziciju da razmislja izmedju SDP i SDA/HDZ/SDS!
I ti vjerujes da taj "neko" normalno razmislja... I sta je normalno?

Sistem vrijednosti je iscasen... u odnosu nekad.
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#247

Post by vodolija_33 »

Sinoć gledam na TV- dnevniku Zlatka, zapjenio oko PDV-a.... na sva usta protiv vlasti, "onih" koji su usvojili zakon o PDV-u (ne branim ih, ni govora jer ni meni ne ide u korist novi zakon s obzirom da sam "obični smrtnik"), priča o tome kako će poslije 01/01/06 država uzimati mjesečno 50 mil. KM od građana, više nego u odnosu na raniji period (kao da mi to nismo znali ranije :-) )....optužuje strance kao i obično (ali ne samo on, jer je to najbolja vadiona za naše političare- "oni su krivi!") i td....

Ali zašto tek sada? Ima li SDP svoje poslanike u Parlamentu? Zašto se nisu ranije pobunili? Nije li sada malo kasno za "pobunu", s obzirom da nam je ostalo još samo nekoliko dana do Nove Godine i PDV-a?

Licemjerno mi to nekako, ali praaavo i miriše na kupovanje glasača.

BTW Stručnjaci (ali oni pravi) su upozoravali još ljetos na posljedice uvođenja PDV-a, i na nakaradnu politiku naše vlasti vezano za taj problem itd. ali niko nije slušao. MI smo takvi- razmišljamo o problemu tek onda kada ga gledamo u oči, ne daj Bože preventivno djelovati.... (OVO JE BILO OFF THE TOPIC)

p.s. Terzičev seljakluk i neposmenost nije potrebno dodatno komentarisati :-)
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#248

Post by Vingo »

Ljubice, ja otkako sam cula za uvodjenje PDV/a kod nas, slusam i Lagumdziju koji na sav glas kuka kontra jedinstvene stope...Pa kako se ne sjecas standova ljetos i sakupljanja potpisa protiv poreza na sirotinju...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#249

Post by Fair Life »

vodolija_33 wrote:Sinoć gledam na TV- dnevniku Zlatka, zapjenio oko PDV-a.... na sva usta protiv vlasti, "onih" koji su usvojili zakon o PDV-u (ne branim ih, ni govora jer ni meni ne ide u korist novi zakon s obzirom da sam "obični smrtnik"), priča o tome kako će poslije 01/01/06 država uzimati mjesečno 50 mil. KM od građana, više nego u odnosu na raniji period (kao da mi to nismo znali ranije :-) )....optužuje strance kao i obično (ali ne samo on, jer je to najbolja vadiona za naše političare- "oni su krivi!") i td....

Ali zašto tek sada? Ima li SDP svoje poslanike u Parlamentu? Zašto se nisu ranije pobunili? Nije li sada malo kasno za "pobunu", s obzirom da nam je ostalo još samo nekoliko dana do Nove Godine i PDV-a?

Licemjerno mi to nekako, ali praaavo i miriše na kupovanje glasača.
(...)
Ti vodolija bas znas da lupetas... Obrati paznju na datum... I prije tog datuma je SDP je upozoravao na pogubnost jedinstvene stope PDV-a. Sklon sam pomisliti da se pravis blesav jer mi je tesko povjerovati da poslije godinu dana... ti nemas pojma.

Ne prdekaj u hladnu vodu...
[img]http://www.euroinfo.ba/eadmin/slike/eicc/oslobodjenje_tn.gif[/img][color=white]. . .[/color][color=blue][size=134][u]13.1.2005.[/u][/size][/color] wrote:Usvojena jedinstvena stopa PDV od 17 posto

Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH usvojio je u srijedu izvještaj zajedničke komisije o usaglašavanju prijedloga zakona o porezu na dodanu vrijednost kojim se od 1. jula ove godine u BiH uvodi jedinstvena stopa poreza na dodatnu vrijednost od 17 posto.

Predstavnički dom na ovaj način odstupio je od vlastitih principa jer je od prvobitno usvojio zakon sa dvije stope i to 17 posto i nultom stopom. Izvještaj komisije koja je usaglašavala različite tekstove prijedloga ovog zakona iz Predstavničkog i Doma naroda izazvao je različite reakcije poslanika. Zlatko Lagumdžija (SDP) ocijenio je izvještaj sramnim te rekao da je ovo uvođenje PDV na sirotinju. I Tihomir Gligorić (SPRS) predložio je poslanicima da odbiju izvještaj te upitao sjede li u Parlamentu narodni ili nenarodni poslanici.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#250

Post by Mahalac »

Image
samo da vidim radi li ovo :D
Post Reply