Globalni svjetski poredak !!!!!

Post Reply

Da li su SAD po vama pozitivna zemlja ?

Da
4
31%
Ne
9
69%

Total votes: 13

El_Comunista

#1 Globalni svjetski poredak !!!!!

Post by El_Comunista » 16/09/2005 21:23

Volio bi da cujem misljenje forumasa po pitanju globalnog svjetskog poretka ! Koliko god medijska propaganda bila jaka,mislim da mozemo biti zadovoljni globalnom situacijom u svijetu ! Ovo sto se desava u Iraku jeste greska gramzive americke imperijalisticke politike ali ti ljudi ipak drze jednu granicu. Amerika jako puno pomaze siromasnim zemljama ali NE MOZE se neokolonijalizam tolerisati ni u koju svrhu !
Kada sam rekao da sam zadovoljan,mislim prvenstveno na to da nema vise masovnih svjetskih ratova. I Izrael se primiruje. Iz pouzdanih izvora saznajem da su dvije Koreje danas na najvisoj razini prijateljstva.
Jedino sto je prepreka trejnom miru je americki moderni imperijalizam.
No,misljenja sam da ce i on polako,postepeno slabiti.
BiH i ostale zemlje u okruzenju, uprkos medijima u BiH,koji prikazuju samo crno, idu na bolje i vrlo brzo ce uci u EU.
Suzivot se obnavlja i ponovo se druzimo mi, obisni ljudi, razlicitih nacionalnosti postujuci jedni druge !

Volio bi da cujem vase misljenje o tome, znaci neku paralelu svjetske scene i bivse Juge !

stella_k

Post by stella_k » 16/09/2005 21:34

Ovo ispade kao da smo se dogovorili :-D

El_Comunista

Post by El_Comunista » 16/09/2005 21:36

stella_k wrote:Ovo ispade kao da smo se dogovorili :-D
ladno :D

pitt

Post by pitt » 16/09/2005 21:42

Jeste...ameri su sve krivi....oni su izmislili imperijalizam :D:D
ono sto su jadni englezi, francuzi, holandjani, spanci i ostali radili zlim indijancima po americi i opakim crncima po africi vijekovima je nista.
Ameri dominiraju u svijetu.....so fucking what? Jesu oni krivi sto su razvijena zemlja gdje demokratija i kapitalizam uspjevaju? Ili bi mozda bolje bilo da je umjesto njih majcica rusija, Saudi, ili braca englezi?

El_Comunista

Post by El_Comunista » 16/09/2005 21:47

pitt wrote:Jeste...ameri su sve krivi....oni su izmislili imperijalizam :D:D
ono sto su jadni englezi, francuzi, holandjani, spanci i ostali radili zlim indijancima po americi i opakim crncima po africi vijekovima je nista.
Ameri dominiraju u svijetu.....so fucking what? Jesu oni krivi sto su razvijena zemlja gdje demokratija i kapitalizam uspjevaju? Ili bi mozda bolje bilo da je umjesto njih majcica rusija, Saudi, ili braca englezi?
to si u pravu 10000 % i prvi put pitte za tvoj neki komentar reci POTPISUJEM ! Samo ovo majcica Rusija,ne znam da li je podjebavanje ili........

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 16/09/2005 21:50

Sto se tice Americkog naroda, narod ko narod, svugdje isti i ne volim kada cujem da ljudi poistovjecuju narod sa politikom te zemlje, jer mislim da je Americka spoljna politika najkurvinskija politika na svijetu.
Licno ne podnosim Busha i njegove satelite i mislim da vodi Ameriku u pogresnom pravcu. Narod je malo skuzio ko je i sta je nakon svih ovih desavanja u NO, pa mozda budala i skonta da nanosi vise stete ovoj zemlji nego koristi.

danas

Post by danas » 16/09/2005 21:51

Lucy01 wrote: Licno ne podnosim Busha i njegove satelite i mislim da vodi Ameriku u pogresnom pravcu. Narod je malo skuzio ko je i sta je nakon svih ovih desavanja u NO, pa mozda budala i skonta da nanosi vise stete ovoj zemlji nego koristi.
jesi gledala debila sinoc? obraca se naciji... :roll:

gavrilo

Post by gavrilo » 16/09/2005 21:53

evo i ovdje jedna...

Image

El_Comunista

Post by El_Comunista » 16/09/2005 21:54

Lucy01 wrote:Sto se tice Americkog naroda, narod ko narod, svugdje isti i ne volim kada cujem da ljudi poistovjecuju narod sa politikom te zemlje, jer mislim da je Americka spoljna politika najkurvinskija politika na svijetu.
Licno ne podnosim Busha i njegove satelite i mislim da vodi Ameriku u pogresnom pravcu. Narod je malo skuzio ko je i sta je nakon svih ovih desavanja u NO, pa mozda budala i skonta da nanosi vise stete ovoj zemlji nego koristi.
sve je to relativno o cemu ti pises. Ni Kerry,da je pobijedio na izborima ne bi povukao vojsku iz Iraka. Clinton je bio na vlasti ispred demokrata pa je istu politiku vodio ! Znaci imperijalizam je iznad svega i nema velike razlike !

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 16/09/2005 21:56

danas wrote:
Lucy01 wrote: Licno ne podnosim Busha i njegove satelite i mislim da vodi Ameriku u pogresnom pravcu. Narod je malo skuzio ko je i sta je nakon svih ovih desavanja u NO, pa mozda budala i skonta da nanosi vise stete ovoj zemlji nego koristi.
jesi gledala debila sinoc? obraca se naciji... :roll:
Ma sad on trci na sve strane da sanira stetu, al "kasno marko na kosovo stize", jer mu je approval rate 38%, manji nego Nixonov prije ostavke i vjerovatno najnizi u istoriji.
Ja glupljeg covjeka na celu jedne zemlje u zivotu nisam vidjela
Image

ak-47

#11 Re: Globalni svjetski poredak !!!!!

Post by ak-47 » 16/09/2005 21:57

El_Comunista wrote:Volio bi da cujem misljenje forumasa po pitanju globalnog svjetskog poretka ! Koliko god medijska propaganda bila jaka,mislim da mozemo biti zadovoljni globalnom situacijom u svijetu ! Ovo sto se desava u Iraku jeste greska gramzive americke imperijalisticke politike ali ti ljudi ipak drze jednu granicu. Amerika jako puno pomaze siromasnim zemljama ali NE MOZE se neokolonijalizam tolerisati ni u koju svrhu !
Kada sam rekao da sam zadovoljan,mislim prvenstveno na to da nema vise masovnih svjetskih ratova. I Izrael se primiruje. Iz pouzdanih izvora saznajem da su dvije Koreje danas na najvisoj razini prijateljstva.
BiH i ostale zemlje u okruzenju, uprkos medijima u BiH,koji prikazuju samo crno, idu na bolje i vrlo brzo ce uci u EU.
Suzivot se obnavlja i ponovo se druzimo mi, obisni ljudi, razlicitih nacionalnosti postujuci jedni druge !

Volio bi da cujem vase misljenje o tome, znaci neku paralelu svjetske scene i bivse Juge !

pa nebi se bas slozio s tobom oko svega sto si naveo odnos izmedju koreja se znatno pogorsao zbog sjevernokorejske nuklearne krize Izrael se smirio jer Amerika umjesto njega obavlja njegove prljave poslove najveci neprijatelji Izraela Irak,Iran,Sirija su svrstani u osovinu zla Irak je vojno porazen Iranu su nametnute sankcije,a Sirija je prisiljena da povuce vojsku iz Libana

danas

Post by danas » 16/09/2005 22:02

Lucy01 wrote: Ja glupljeg covjeka na celu jedne zemlje u zivotu nisam vidjela
ne treba "na celu jedne zemlje" -- dovoljno je samo "ja glupljeg covjeka u zivotu nisam vidjela"... :D :D :D :(

ak-47

Post by ak-47 » 16/09/2005 22:02

El_Comunista wrote:
Lucy01 wrote:Sto se tice Americkog naroda, narod ko narod, svugdje isti i ne volim kada cujem da ljudi poistovjecuju narod sa politikom te zemlje, jer mislim da je Americka spoljna politika najkurvinskija politika na svijetu.
sve je to relativno o cemu ti pises. Ni Kerry,da je pobijedio na izborima ne bi povukao vojsku iz Iraka. Clinton je bio na vlasti ispred demokrata pa je istu politiku vodio ! Znaci imperijalizam je iznad svega i nema velike razlike !
To si upravu ali ni Bush ni Klinton nemaju bas odrijesene ruke da rade sta hoce.Americkom politikom ne upravljaju oni nego transnacionalne korporacije koje u svojim rukama drze kapital i americku ekonomiju

stella_k

Post by stella_k » 16/09/2005 22:40

@ak-47
Nemojte mijesati americki narod koji je jako pozitivan..Pa hebo te, oni spasavaju zivotinje po ulicama...Druga je stvar sto su upali u masinu koja ih melje...
Predsjednici, clanovi iste bratije su vec sasvim druga stvar...
I nemojte mi sad o demokraciji, kao izabrao ih americki narod, trice i kucine...

El_Comunista

#15 Re: Globalni svjetski poredak !!!!!

Post by El_Comunista » 16/09/2005 23:34

ak-47 wrote:
El_Comunista wrote:Volio bi da cujem misljenje forumasa po pitanju globalnog svjetskog poretka ! Koliko god medijska propaganda bila jaka,mislim da mozemo biti zadovoljni globalnom situacijom u svijetu ! Ovo sto se desava u Iraku jeste greska gramzive americke imperijalisticke politike ali ti ljudi ipak drze jednu granicu. Amerika jako puno pomaze siromasnim zemljama ali NE MOZE se neokolonijalizam tolerisati ni u koju svrhu !

pa nebi se bas slozio s tobom oko svega sto si naveo odnos izmedju koreja se znatno pogorsao zbog sjevernokorejske nuklearne krize Izrael se smirio jer Amerika umjesto njega obavlja njegove prljave poslove najveci neprijatelji Izraela Irak,Iran,Sirija su svrstani u osovinu zla Irak je vojno porazen Iranu su nametnute sankcije,a Sirija je prisiljena da povuce vojsku iz Libana
cimer mi je korejac u domu i govori mi o tome ! Cijela Juzna Koreja je puna nuklearki koje je Amerika donijela tamo!
Oni zele da se Koreje ujedine ali Amerika tu nazalost cini svoje !

Smrt fasizmu

#16 Globalni svjetski poredak!!!

Post by Smrt fasizmu » 17/09/2005 02:37

8-) USA je najpozitivnija zemlja na svijetu i nije cudo sto se Globalni Svjetski Poredak upravo zaceo u ovoj drzavi. USA je PUT U BUDUCNOST.
Misljenja koja na ovom sajtu iznose ljubimci alkara Osame bin Ladena, Alije Izetbegovica, cetnika Karadzica i Milosevica, te ustase Franje Tudjmana, da je Buush glup, su samo izraz njihove slijepe mrznje i nemoci da nastete ovoj drzavi koja je po multieticnosti i demokratiji vodeca zemlja svijeta. Bus ne samo da nije glup, nego je naprotiv vrlo, vrlo pametan, opasan, poslusan i beskompromisan izvrsitelj svega sto mu se naredi od strane GOSPODARA SVIJETA I TVORACA NOVOG SVJETSKOG PORETKA KOJI NIKO VISE NE MOZE ZAUSTAVITI A I NE TREBA!!! 8-)
Smrt fasizmu-Sloboda narodu!!!

8. sekretar SKOJ-a

Post by 8. sekretar SKOJ-a » 17/09/2005 21:39

Drugovi, a i drugarice SKOJ-evke..., pod tachkom informisanje zelim da kazzem da nam je Komitet poslao informaciju o svjetskim prilikama, a ja cu ovom prilikom iznijeti sizze ove informacije.
Gays,...jednostavno recheno, Planeta je haknuta i jedini exit je da drug Bush resignira, a onom Kisingszzderu da zabranimo da propagira Clash civilizacija....Ma, da mi ovo zakljuchimo...zna se Ko je koga u Boshnjaka, Hrvata, Srba i ostalih ....da nekako stignemo pogledati danashnju tekmu...druzze Majkl Moor-e, ko vecheras igra basketa u bivshoj prestonici?
Last edited by 8. sekretar SKOJ-a on 17/09/2005 21:44, edited 1 time in total.

Qwert

Post by Qwert » 17/09/2005 21:43

Joj. dokle vise ta Mirina sranja...Slobo u Hagu, Mira u chuzi, Paja i dalje prdi. Propalo, idemo dalje. :oops:

Post Reply