Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post Reply
User avatar
Libyano
Posts: 459
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#76 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Libyano »

Ti truba samo spamaš temu i demagogiju širiš.
Što bi rekli braća, širiš fitnu.
Pričaj šta ho'š, daleko ti kuća od moje bila.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#77 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by piupiu »

Truba wrote: 25/05/2023 11:28
piupiu wrote: 25/05/2023 11:27 Ne dajem odgovore po etnoreligijskom ključu, sorry.
znači podržavaš Kavazovića da je trebao biti uhićen SKAKA, JOVAN u istočnom i JURE u kiseljaku istovremeno

da bi bilo pošteno uhićenje :D
Opet ne kontam. Kakve veze ima moj vrlo uopšten komentar o religijskim institucijama sa podržavanjem Kavazovića, osim u tvojoj digitalnoj projekciji? Mlogo si prgav, labudiću, a bome ne zanemaruješ ni taktiku. :wink:
User avatar
Truba
Posts: 81790
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#78 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Truba »

ja sam tek sad vidim promašio topik sori
mislio sam da je ovdje rasprava o političkoj igrariji IZ-a ima sličan topik

prevažna je uloga IZ-au sprečavanju gubitka identiteta bošnjaka
to se vidi i po dijaspori i sredinama gdje su bošnjaci manjina u RS
gdje nema IZ nema ni bošnjaka
to je tako
User avatar
Truba
Posts: 81790
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Truba »

Libyano wrote: 25/05/2023 11:30 Ti truba samo spamaš temu i demagogiju širiš.
Što bi rekli braća, širiš fitnu.
Pričaj šta ho'š, daleko ti kuća od moje bila.
ispričavam se promašio sam topik bio je jedan sličan

ali sve što pišem smatram u tom trenutku ispravnim
spamanje je kačenje istih odgovora na više tema
demagogija podrazumijeva obmanjivanje lažnim izjavama i obećanjima kako bi poticala strahove publike
a za tu fitnu nisam nikad čuo
ne vidim što je ovdje moje pogrešno osim da sam profulao topik :D može moderacija prenijeti
User avatar
Ateista
Posts: 46585
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#80 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ateista »

Labude, sta su ti to "komunisti" radili kad ih prozivas svako malo? :D
User avatar
Truba
Posts: 81790
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#81 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Truba »

Ateista wrote: 25/05/2023 12:10 Labude, sta su ti to "komunisti" radili kad ih prozivas svako malo? :D
bijedni i zli ljudi puni mržnje prema privatnoj incijativi biznisu i ljudskoj slobodi
User avatar
Ateista
Posts: 46585
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#82 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ateista »

Truba wrote: 25/05/2023 12:15
Ateista wrote: 25/05/2023 12:10 Labude, sta su ti to "komunisti" radili kad ih prozivas svako malo? :D
bijedni i zli ljudi puni mržnje prema privatnoj incijativi biznisu i ljudskoj slobodi
Onda to nisu bili komunisti, samo su se tako predstavljali zbog licne koristi. :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#83 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Avetinho »

Truba wrote: 25/05/2023 12:15
Ateista wrote: 25/05/2023 12:10 Labude, sta su ti to "komunisti" radili kad ih prozivas svako malo? :D
bijedni i zli ljudi puni mržnje prema privatnoj incijativi biznisu i ljudskoj slobodi
Smiješno je porediti te mržnje s ovim današnjim klero-fašističkim. U komunista se radilo o uspostavljanju pravednijeg ekonomskog sistema, a da i ne govorim o neutralisanju divljanja razno-raznih čuvara nacionalnih i vjerskih čistota, o nacističkim i fašističkim "višim rasama", sveopšte nepravde i imperijalističkog ludila.

U poređenju s ovim, dajte mi komunizam svaki dan.
User avatar
Ateista
Posts: 46585
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#84 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ateista »

Avetinho wrote: 25/05/2023 13:22
Truba wrote: 25/05/2023 12:15

bijedni i zli ljudi puni mržnje prema privatnoj incijativi biznisu i ljudskoj slobodi
Smiješno je porediti te mržnje s ovim današnjim klero-fašističkim. U komunista se radilo o uspostavljanju pravednijeg ekonomskog sistema, a da i ne govorim o neutralisanju divljanja razno-raznih čuvara nacionalnih i vjerskih čistota, o nacističkim i fašističkim "višim rasama", sveopšte nepravde i imperijalističkog ludila.

U poređenju s ovim, dajte mi komunizam svaki dan.
:thumbup:
Samo ispravka - dajte nam socijalizam, komunizam nikad nigdje nije postojao, ljudi su jos previse daleko od pravog komunizma
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#85 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Roccohljup »

da samo što taj socijalizam uvijek ljudi unište. nije u ljudskoj prirodi da tako razmišlja o kolektivnoj dobrobiti već uvijek isplivaju lični interesi kod vođa i onih na samom vrhu.
User avatar
Truba
Posts: 81790
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Truba »

Komunjare mogu usporediti sa onima koji su uzivali u korona lockodwnovima
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#87 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ozimician »

Avetinho wrote: 25/05/2023 13:22
Truba wrote: 25/05/2023 12:15

bijedni i zli ljudi puni mržnje prema privatnoj incijativi biznisu i ljudskoj slobodi
Smiješno je porediti te mržnje s ovim današnjim klero-fašističkim. U komunista se radilo o uspostavljanju pravednijeg ekonomskog sistema, a da i ne govorim o neutralisanju divljanja razno-raznih čuvara nacionalnih i vjerskih čistota, o nacističkim i fašističkim "višim rasama", sveopšte nepravde i imperijalističkog ludila.

U poređenju s ovim, dajte mi komunizam svaki dan.
Zanimljivo onda sta radis jos uvijek u jednoj slobodnoj zemlji, svako ko zeli da zivi komunizam, ima priliku da ode na Kubu, u Kinu, Sjevernu Koreju, Venezuelu... a svi ipak idu u mrske krscanske (EU;USA;Commonwealtj) i muslimanske (UAE; Katar) zemlje...
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#88 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by piupiu »

Truba wrote: 25/05/2023 15:56 Komunjare mogu usporediti sa onima koji su uzivali u korona lockodwnovima
Nou. Korona lockdowni su bili ogoljavanje stvarnog stanja stvari u 'demokratskim' društvima tipa Australije, u koju se godinu dana nisu mogli vratiti njeni sopstveni državljani, demonizirani kao kužni; Novom Zelandu, koja je imala istu politiku; Singapuru, koji doduše i nije neka demokratija; o cjepivu i ulasku u zemlje, dolasku na posao, ulasku u školu, u prodavnicu, u restoran, itd da ne govorimo. Kakva variola vera made in Yugoslavia 1972. šta je ovo bilo.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#89 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by piupiu »

Truba wrote: 25/05/2023 11:57 ja sam tek sad vidim promašio topik sori
mislio sam da je ovdje rasprava o političkoj igrariji IZ-a ima sličan topik

prevažna je uloga IZ-au sprečavanju gubitka identiteta bošnjaka
to se vidi i po dijaspori i sredinama gdje su bošnjaci manjina u RS
gdje nema IZ nema ni bošnjaka
to je tako
:lol: A istina je da ih ima sto. :D
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#90 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ozimician »

piupiu wrote: 25/05/2023 16:03
Truba wrote: 25/05/2023 15:56 Komunjare mogu usporediti sa onima koji su uzivali u korona lockodwnovima
Nou. Korona lockdowni su bili ogoljavanje stvarnog stanja stvari u 'demokratskim' društvima tipa Australije, u koju se godinu dana nisu mogli vratiti njeni sopstveni državljani, demonizirani kao kužni; Novom Zelandu, koja je imala istu politiku; Singapuru, koji doduše i nije neka demokratija; o cjepivu i ulasku u zemlje, dolasku na posao, ulasku u školu, u prodavnicu, u restoran, itd da ne govorimo. Kakva variola vera made in Yugoslavia 1972. šta je ovo bilo.
Tako je, u Coroni se moglo vidjeti koliko je neka drzava zapravo slobodna u svojoj srzi. Balkan, a posebno BIH se pokazala kao jedna od najboljih u tome. :thumbup: Najmanje ogranicenje slobode uz Skandinaviju.

Ali opet komunisticke zemlje (Kina) su se pokazale i u tome najbrutalnije. :run: Ali ovo sad ide u teski off-topic, mada je i sama tema off-topic zdravom razumu. xD
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#91 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by piupiu »

Ozimician wrote: 25/05/2023 16:00 Zanimljivo onda sta radis jos uvijek u jednoj slobodnoj zemlji, svako ko zeli da zivi komunizam, ima priliku da ode na Kubu, u Kinu, Sjevernu Koreju, Venezuelu... a svi ipak idu u mrske krscanske (EU;USA;Commonwealtj) i muslimanske (UAE; Katar) zemlje...
Pa idu u zemlje koje su se nahapale kroz svoju imperijalnu prošlost i napravile socijalne države iz socijalističke tradicije i prakse.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#92 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ozimician »

piupiu wrote: 25/05/2023 16:06
Ozimician wrote: 25/05/2023 16:00 Zanimljivo onda sta radis jos uvijek u jednoj slobodnoj zemlji, svako ko zeli da zivi komunizam, ima priliku da ode na Kubu, u Kinu, Sjevernu Koreju, Venezuelu... a svi ipak idu u mrske krscanske (EU;USA;Commonwealtj) i muslimanske (UAE; Katar) zemlje...
Pa idu u zemlje koje su se nahapale kroz svoju imperijalnu prošlost i napravile socijalne države iz socijalističke tradicije i prakse.
Ne vjerujem da je jedna Australija ili Kanada nesto se nahapala ili UAE ili Katar, niti da su primjeri socijalne drzave.

Sto se komunizma tice - najbolji primjer je Istocna i Zapadna Njemacka. Istocna Njemacka se ni 30 god. nakon ujedinjenja nije oporavila i to u okviru Njemacke, najjace zemlje na kontinentu. Sta ocekivati onda od naseg drustva, treba proci 100 god. da se od komunizma oporavimo.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#93 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by piupiu »

Ozimician wrote: 25/05/2023 16:06

Tako je, u Coroni se moglo vidjeti koliko je neka drzava zapravo slobodna u svojoj srzi. Balkan, a posebno BIH se pokazala kao jedna od najboljih u tome. :thumbup: Najmanje ogranicenje slobode uz Skandinaviju.

Ali opet komunisticke zemlje (Kina) su se pokazale i u tome najbrutalnije. :run: Ali ovo sad ide u teski off-topic, mada je i sama tema off-topic zdravom razumu. xD
Istina i jedno i drugo. Nama je naša standardna anarhija bila dobro došla, iako nas je koštala života. A za ovo drugo - ti ljudi u Aziji su inače puno disciplinovaniji i podredjeni kolektivu nego Evropljani, iz mog iskustva, Japanci su ti primjer - a nisu komunisti. Ali haj ti, brale, kontroliši državu od milijardu i po duša nekom laganini taktikom. :roll:
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#94 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by piupiu »

Ozimician wrote: 25/05/2023 16:09 Ne vjerujem da je jedna Australija ili Kanada nesto se nahapala ili UAE ili Katar, niti da su primjeri socijalne drzave.

Sto se komunizma tice - najbolji primjer je Istocna i Zapadna Njemacka. Istocna Njemacka se ni 30 god. nakon ujedinjenja nije oporavila i to u okviru Njemacke, najjace zemlje na kontinentu. Sta ocekivati onda od naseg drustva, treba proci 100 god. da se od komunizma oporavimo.
Čuj ne vjeruješ :roll: , pa Australija i Novi Zeland su države nastale iz imperijalnog projekta Velike Britanije, objema im je Kralj još uvijek 'head of state'. Nemaš šta vjerovati, sve su to poznate stvari, opšte obrazovanje, nisam ja to maloprije izmislila. :)

Treba proći 100 godina da se oporavimo? Ne vjerujem šta čitam. :lol: Znaš li ti da Jadranska cesta nije postojala do kraja 50-ih godina prošlog vijeka, dok je komunisti napravili? Da ljudi nisu mogli iz Splita u Dubrovnik cestom, nego brodom do Baške vode, pa onda poštanskim kolima i ostalim čudima kroz nerazvijenu Dalmaciju? Da se pola Dalmacije zbog siromaštva dotad iselilo u Ameriku i Australiju?

Znaš li da je kompletna hotelska infrastruktura na Makarskoj rivijeri bila DB projekat? Znaš li koji su nivo industrijalizacije zemlje izvršili u četiri petogodišnja plana? Kakvih infrastrukturnih projekata? Da se menadžment Energoinvesta pod Blumom školovao na Stanfordu i MIT-u? Da smo u Sarajevu 1978. otvarali pogon za proizvodnju opreme za nuklearna postrojenja, gradili čuda. Čuj nećemo se oporaviti. :lol:

Od ovog sunovrata - ekonomskog, društvenog i kulturnog - se više nikada nećemo oporaviti jer nas, zbog odlaska ljudi iz zemlje, za 150 godina više neće ni biti. Jbt, u čitavoj zemlji nema jedne savremene koncertne dvorane, ali zato u istom kvartu imaju po tri džamije jedna na drugoj.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#95 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Avetinho »

Ozimician wrote: 25/05/2023 16:09
piupiu wrote: 25/05/2023 16:06

Pa idu u zemlje koje su se nahapale kroz svoju imperijalnu prošlost i napravile socijalne države iz socijalističke tradicije i prakse.
Ne vjerujem da je jedna Australija ili Kanada nesto se nahapala ili UAE ili Katar, niti da su primjeri socijalne drzave.

Sto se komunizma tice - najbolji primjer je Istocna i Zapadna Njemacka. Istocna Njemacka se ni 30 god. nakon ujedinjenja nije oporavila i to u okviru Njemacke, najjace zemlje na kontinentu. Sta ocekivati onda od naseg drustva, treba proci 100 god. da se od komunizma oporavimo.
Ne oporavlja se Bosna od komunizma nego od klero-nacionalističkog rata i lešinara koji su kao govna isplivali ubrzo nakon Titove smrti. Bosna od srednjeg vijeka nije dostojanstvenije živjela nego u vrijeme mrskog komunizma. Čim su na vlast stupili spasioci vjera i naroda nastupila je pljačka neviđenih razmjera. Zemlja koja je nekad potpuno mogla zivjeti od svoje proizvodnje i u kojoj se proizvodilo bukvalno sve -- od igle do aviona -- postala je poligon za testiranje kolike zvijeri mogu biti dojučerašnje komšije.

Porediti okupiranu Istočnu Njemačku ili Sjevernu Koreju sa Titovom Jugoslavijom može samo neko krajnje neupućen ili zlonamjeran.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#96 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ozimician »

Avetinho wrote: 25/05/2023 17:46
Ozimician wrote: 25/05/2023 16:09

Ne vjerujem da je jedna Australija ili Kanada nesto se nahapala ili UAE ili Katar, niti da su primjeri socijalne drzave.

Sto se komunizma tice - najbolji primjer je Istocna i Zapadna Njemacka. Istocna Njemacka se ni 30 god. nakon ujedinjenja nije oporavila i to u okviru Njemacke, najjace zemlje na kontinentu. Sta ocekivati onda od naseg drustva, treba proci 100 god. da se od komunizma oporavimo.
Ne oporavlja se Bosna od komunizma nego od klero-nacionalističkog rata i lešinara koji su kao govna isplivali ubrzo nakon Titove smrti. Bosna od srednjeg vijeka nije dostojanstvenije živjela nego u vrijeme mrskog komunizma. Čim su na vlast stupili spasioci vjera i naroda nastupila je pljačka neviđenih razmjera. Zemlja koja je nekad potpuno mogla zivjeti od svoje proizvodnje i u kojoj se proizvodilo bukvalno sve -- od igle do aviona -- postala je poligon za testiranje kolike zvijeri mogu biti dojučerašnje komšije.

Porediti okupiranu Istočnu Njemačku ili Sjevernu Koreju sa Titovom Jugoslavijom može samo neko krajnje neupućen ili zlonamjeran.
Pa čim ljudi pišu i dalje ovakve postove i hvale komunizam, a gle čuda - niko ne želi da ode da živi u komunističke zemlje -znači da se još oporavljamo i da su mozgovi i dalje isprani i da se to čak prenosi i na potomke.

Ja ne poredim Jugoslaviju i neku drugu zemlju, ja poredim samo 2 sistema. Jedan koji je osvojio svijet i drugi koji je propao svugdje, a gdje nije propao - tamo niko ne želi da ide, koliko im je dobro. :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S: A samim tim da su svi ti isplivali nakon Titove smrti - znači samo jedno: da Tito nije napravio funkcionalan sistem i institucije koji će ga naslijediti.

I da, moje mišljenje o Titu je krajne pozitivno i mislim da BIH uopšte ne bi postojala bez Tita i vlasti partizana, ali pisati hvalospjeve o sistemu koji je svugdje propao je blaga retardacija.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#97 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ozimician »

piupiu wrote: 25/05/2023 16:42
Ozimician wrote: 25/05/2023 16:09 Ne vjerujem da je jedna Australija ili Kanada nesto se nahapala ili UAE ili Katar, niti da su primjeri socijalne drzave.

Sto se komunizma tice - najbolji primjer je Istocna i Zapadna Njemacka. Istocna Njemacka se ni 30 god. nakon ujedinjenja nije oporavila i to u okviru Njemacke, najjace zemlje na kontinentu. Sta ocekivati onda od naseg drustva, treba proci 100 god. da se od komunizma oporavimo.
Čuj ne vjeruješ :roll: , pa Australija i Novi Zeland su države nastale iz imperijalnog projekta Velike Britanije, objema im je Kralj još uvijek 'head of state'. Nemaš šta vjerovati, sve su to poznate stvari, opšte obrazovanje, nisam ja to maloprije izmislila. :)

Treba proći 100 godina da se oporavimo? Ne vjerujem šta čitam. :lol: Znaš li ti da Jadranska cesta nije postojala do kraja 50-ih godina prošlog vijeka, dok je komunisti napravili? Da ljudi nisu mogli iz Splita u Dubrovnik cestom, nego brodom do Baške vode, pa onda poštanskim kolima i ostalim čudima kroz nerazvijenu Dalmaciju? Da se pola Dalmacije zbog siromaštva dotad iselilo u Ameriku i Australiju?

Znaš li da je kompletna hotelska infrastruktura na Makarskoj rivijeri bila DB projekat? Znaš li koji su nivo industrijalizacije zemlje izvršili u četiri petogodišnja plana? Kakvih infrastrukturnih projekata? Da se menadžment Energoinvesta pod Blumom školovao na Stanfordu i MIT-u? Da smo u Sarajevu 1978. otvarali pogon za proizvodnju opreme za nuklearna postrojenja, gradili čuda. Čuj nećemo se oporaviti. :lol:

Od ovog sunovrata - ekonomskog, društvenog i kulturnog - se više nikada nećemo oporaviti jer nas, zbog odlaska ljudi iz zemlje, za 150 godina više neće ni biti. Jbt, u čitavoj zemlji nema jedne savremene koncertne dvorane, ali zato u istom kvartu imaju po tri džamije jedna na drugoj.
Što se tiče ekonomske sile ex-yu, pogledaj podatke - sve dostupno na internetu. Jugoslavija je kroz taj period napretka - zapravo zaostajala za kapitalističkim zemljama Evrope tog vremena, bila je samo ispred onih koje su imale još jači komunizam nego Jugoslavija.

Imaš podatak da je nakon 2. svj. rata Jugoslavija bila naprednija (BDP PPP) od Grčke, Portugala, u rangu sa Španijom tadašnjom. Kasnije su sve te zemlje pofino pretekle Jugoslaviju u razvoju, a BIH unutar Jugoslavije je još više zaostajala u odnosu na prosjek države, tj. bolje je stajala (komparativno) ekonomski 1950. god. nego 1990. god. Svi podaci dostupni javno.

Jadranska cesta jeste izgrađena tada, ali je Austrija u to doba gradila autoputeve sa dugim tunelima npr. Jedna postratna Hrvatska je za 10 god izgradila više autoputeva nego cijela ex-yu za 40 god.

Da je to sve istina što pričaš, gdje su onda sada ti ljudi koji su pravili ekonomska čuda i proizvodili čuda? Da su postojali, napravili bi nešto nakon rata, neki i jesu (Hastor npr.), ali je to svakako nedovoljno.

Što se tiče koncertne dvorane - ponuda i potražnja, kao i uvijek. Gdje su te koncertne dvorane iz doba Ex-yu ? :-)

A ovo sa džamijama je već fašizam.

I da, Tito je za mene jako pozitivan lik i smatram da nas bolja vlast nije mogla zapasti u datom historijskom momentu, ali hvaliti Jugoslaviju kao ekonomsku silu može samo neko kome je putovanje po Jugoslaviji bilo od Sarajeva do mora samo.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#98 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Avetinho »

Ozimician wrote: 25/05/2023 19:57
Avetinho wrote: 25/05/2023 17:46

Ne oporavlja se Bosna od komunizma nego od klero-nacionalističkog rata i lešinara koji su kao govna isplivali ubrzo nakon Titove smrti. Bosna od srednjeg vijeka nije dostojanstvenije živjela nego u vrijeme mrskog komunizma. Čim su na vlast stupili spasioci vjera i naroda nastupila je pljačka neviđenih razmjera. Zemlja koja je nekad potpuno mogla zivjeti od svoje proizvodnje i u kojoj se proizvodilo bukvalno sve -- od igle do aviona -- postala je poligon za testiranje kolike zvijeri mogu biti dojučerašnje komšije.

Porediti okupiranu Istočnu Njemačku ili Sjevernu Koreju sa Titovom Jugoslavijom može samo neko krajnje neupućen ili zlonamjeran.
Pa čim ljudi pišu i dalje ovakve postove i hvale komunizam, a gle čuda - niko ne želi da ode da živi u komunističke zemlje -znači da se još oporavljamo i da su mozgovi i dalje isprani i da se to čak prenosi i na potomke.

Ja ne poredim Jugoslaviju i neku drugu zemlju, ja poredim samo 2 sistema. Jedan koji je osvojio svijet i drugi koji je propao svugdje, a gdje nije propao - tamo niko ne želi da ide, koliko im je dobro. :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S: A samim tim da su svi ti isplivali nakon Titove smrti - znači samo jedno: da Tito nije napravio funkcionalan sistem i institucije koji će ga naslijediti.

I da, moje mišljenje o Titu je krajne pozitivno i mislim da BIH uopšte ne bi postojala bez Tita i vlasti partizana, ali pisati hvalospjeve o sistemu koji je svugdje propao je blaga retardacija.
Pa ti si čovječe pobrkao i kruške i paradajze i mladu janjetinu. Gore si napisao kako se Bosna od komunizma mora oporavljati a dole kako nisi mislio baš na "naš" komunizam. Prije i nakon WWII naše zemlje su bile -- ne donje -- nego im crna Afrika nije bila ravna po nerazvijenosti. Porediti Jugoslaviju sa ostatkom Evrope prije tog rata je nemoguće jer je Jugoslavija bila zadnji isprdak. Sve je to Titova Jugoslavija postavila na noge nakon WWII, a još k tome i vratila našem narodu vjeru u budućnost i mir na Balkanu.

Ali kad već pominješ retarde, znaš koji su meni najbolji: oni što bi oporavljali Bosnu od komunizma a ne vide zaista ko ju je uništio. Danas Bosni ne trebaju vanjski neprijatelji, eto šta su joj uradili zaštitnici vjera i nacija.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#99 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Ozimician »

Avetinho wrote: 25/05/2023 20:24
Ozimician wrote: 25/05/2023 19:57

Pa čim ljudi pišu i dalje ovakve postove i hvale komunizam, a gle čuda - niko ne želi da ode da živi u komunističke zemlje -znači da se još oporavljamo i da su mozgovi i dalje isprani i da se to čak prenosi i na potomke.

Ja ne poredim Jugoslaviju i neku drugu zemlju, ja poredim samo 2 sistema. Jedan koji je osvojio svijet i drugi koji je propao svugdje, a gdje nije propao - tamo niko ne želi da ide, koliko im je dobro. :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S: A samim tim da su svi ti isplivali nakon Titove smrti - znači samo jedno: da Tito nije napravio funkcionalan sistem i institucije koji će ga naslijediti.

I da, moje mišljenje o Titu je krajne pozitivno i mislim da BIH uopšte ne bi postojala bez Tita i vlasti partizana, ali pisati hvalospjeve o sistemu koji je svugdje propao je blaga retardacija.
Pa ti si čovječe pobrkao i kruške i paradajze i mladu janjetinu. Gore si napisao kako se Bosna od komunizma mora oporavljati a dole kako nisi mislio baš na "naš" komunizam. Prije i nakon WWII naše zemlje su bile -- ne donje -- nego im crna Afrika nije bila ravna po nerazvijenosti. Porediti Jugoslaviju sa ostatkom Evrope prije tog rata je nemoguće jer je Jugoslavija bila zadnji isprdak. Sve je to Titova Jugoslavija postavila na noge nakon WWII, a još k tome i vratila našem narodu vjeru u budućnost i mir na Balkanu.

Ali kad već pominješ retarde, znaš koji su meni najbolji: oni što bi oporavljali Bosnu od komunizma a ne vide zaista ko ju je uništio. Danas Bosni ne trebaju vanjski neprijatelji, eto šta su joj uradili zaštitnici vjera i nacija.
Pa čim se pišu ovakvi postovi - znači da u BIH deff treba dubinsko čišćenje od komunističke ideologije, zato i nema naprijed. Otiđite malo u svijet. Ja preporučujem neku komunističku i kapitalističku zemlju.

Ništa nije nemoguće porediti, za sve postoje podaci na internetu ko umije da koristi internet i da čita.

BiH je jedina zemlja u kojoj vanjski neprijatelji imaju 2/3 vlasti, to nema nijedna zemlja trenutno u Evropi i pored toga ipak postoji. Za mene je to već odličan uspjeh.

A ekonomski Jugoslavija je valjala samo onima čiji su roditelji u tom periodu šljegli u gradove iz vukoje*ina, eh njima jeste Jugoslavija valjala ekonomski, s tim se slažem. Osiromašenje sela neću ni da spominjem u tom periodu, agrarne reforme, "otkup proizvoda", prisilne zadruge...
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#100 Re: Zašto Islamska Zajednica smatra sebe kičmom Bošnjačkog identiteta i politike

Post by Avetinho »

Ozimician wrote: 25/05/2023 20:45
Avetinho wrote: 25/05/2023 20:24
Pa ti si čovječe pobrkao i kruške i paradajze i mladu janjetinu. Gore si napisao kako se Bosna od komunizma mora oporavljati a dole kako nisi mislio baš na "naš" komunizam. Prije i nakon WWII naše zemlje su bile -- ne donje -- nego im crna Afrika nije bila ravna po nerazvijenosti. Porediti Jugoslaviju sa ostatkom Evrope prije tog rata je nemoguće jer je Jugoslavija bila zadnji isprdak. Sve je to Titova Jugoslavija postavila na noge nakon WWII, a još k tome i vratila našem narodu vjeru u budućnost i mir na Balkanu.

Ali kad već pominješ retarde, znaš koji su meni najbolji: oni što bi oporavljali Bosnu od komunizma a ne vide zaista ko ju je uništio. Danas Bosni ne trebaju vanjski neprijatelji, eto šta su joj uradili zaštitnici vjera i nacija.
Pa čim se pišu ovakvi postovi - znači da u BIH deff treba dubinsko čišćenje od komunističke ideologije, zato i nema naprijed. Otiđite malo u svijet. Ja preporučujem neku komunističku i kapitalističku zemlju.

Ništa nije nemoguće porediti, za sve postoje podaci na internetu ko umije da koristi internet i da čita.

BiH je jedina zemlja u kojoj vanjski neprijatelji imaju 2/3 vlasti, to nema nijedna zemlja trenutno u Evropi i pored toga ipak postoji. Za mene je to već odličan uspjeh.

A ekonomski Jugoslavija je valjala samo onima čiji su roditelji u tom periodu šljegli u gradove iz vukoje*ina, eh njima jeste Jugoslavija valjala ekonomski, s tim se slažem. Osiromašenje sela neću ni da spominjem u tom periodu, agrarne reforme, "otkup proizvoda", prisilne zadruge...
Ne treba joj dubinsko čišćenje od komunističke ideologije -- to su klero-fašisti već odradili. Treba joj dubinsko od klero-fašizma.
Post Reply