Napadi na povratnike

Piaty
Posts: 5676
Joined: 01/12/2020 00:58

#76 Re: Napadi na povratnike

Post by Piaty »

mirota wrote: 26/03/2023 09:18 da vidimo sad kaznu koju ce dobiti, posto je presudjeni ubica, sve ispod 5 godina je malo
0 godina kazna
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#77 Re: Napadi na povratnike

Post by muha_sa »

MinistarKulture wrote: 26/03/2023 16:11


Da li smo iznenadjeni?
Ni slucajno--naprotiv
geoxx
Posts: 1135
Joined: 08/08/2015 23:39

#78 Re: Napadi na povratnike

Post by geoxx »

Ovog mogu uhvatiti iskljucivo putem DNK-bioloskog vjestacenja sto traje mjesecima. Uzmu bris bukalne sluznice i isti uporede sa tragovima pronadjenim u kuci. Iz iskustva, ovi predmeti uglavnom zastare. Takve su opcenito okolnosti ovakvih zlocina. Nema svjedoka, mrak, pocinilac maskiran i samim tim osteceni ga ne mogu prepoznati, ukradeni predmeti nisu pronadjeni. Sta imas od dokaza? Hapsenje je spektakl, kao daje se privid nekog rada, a zapravo jedini dokaz njegova kriminalna proslost. Sa tim dokazom ga u Koreji ne bi pritvorili.
MinistarKulture
Posts: 301
Joined: 29/06/2021 11:05
Location: K2

#79 Re: Napadi na povratnike

Post by MinistarKulture »

geoxx wrote: 26/03/2023 16:33 Ovog mogu uhvatiti iskljucivo putem DNK-bioloskog vjestacenja sto traje mjesecima. Uzmu bris bukalne sluznice i isti uporede sa tragovima pronadjenim u kuci. Iz iskustva, ovi predmeti uglavnom zastare. Takve su opcenito okolnosti ovakvih zlocina. Nema svjedoka, mrak, pocinilac maskiran i samim tim osteceni ga ne mogu prepoznati, ukradeni predmeti nisu pronadjeni. Sta imas od dokaza? Hapsenje je spektakl, kao daje se privid nekog rada, a zapravo jedini dokaz njegova kriminalna proslost. Sa tim dokazom ga u Koreji ne bi pritvorili.
Stvar je u tome i da mogu nece. Jer oni samo ovo podrzavaju to je bit.
Nikada pocinioca nece uhvatiti.
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#80 Re: Napadi na povratnike

Post by manuchao91 »

Pušten na slobodu genocidaš
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#81 Re: Napadi na povratnike

Post by PM72 »

Ovi što tekbiraju imaju podatke,adresu,slike...al valja preć preko Lapišnice.
Ili ako ima ko od povratnika da ga dovuče u gepeku :D
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#82 Re: Napadi na povratnike

Post by Rothmans »

Balon , opasan petokolonas po obicaju :oops:
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#83 Re: Napadi na povratnike

Post by Truba »

PM72 wrote: 26/03/2023 19:07 Ovi što tekbiraju imaju podatke,adresu,slike...al valja preć preko Lapišnice.
Ili ako ima ko od povratnika da ga dovuče u gepeku :D
Ne smiju nam kroz vojkovice proci :mrgreen: a kamoli sta drugo :lol:
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#84 Re: Napadi na povratnike

Post by emirolini »

Jos jedan eroj genocidne tvorevine.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#85 Re: Napadi na povratnike

Post by sehohari »

emirolini wrote: 26/03/2023 20:48 Jos jedan eroj genocidne tvorevine.
Truba aka Labud je personifikacija srpsko-hrvatskog prijateljstva.
Živi za dan kada će biti predsjednik hrvatske općine Stup :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#86 Re: Napadi na povratnike

Post by muha_sa »

:-) :-) :-) recite slobodno--treba ga nagradit jer je položio ispit i to je to. Kontate neko mahnit da vam povjeruje :-)

https://www.klix.ba/vijesti/tuzilastvo- ... /230327077
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#87 Re: Napadi na povratnike

Post by dr_Evil »

PM72 wrote: 26/03/2023 09:26 Velikobošnjacima su puna usta Bosne a nesmiju dalje kročit od Lapišnice tj.entitetske granice.
Bradati kozojebi kojih je puno Sarajevo samo seru oko sarajevskih džamija i bistre svjetsku politiku a nijedan nesmije zanoćit u Višegradu,Bratuncu ili Prijedoru.
Bosanski ili bošnjački politički blok sjeti se povratnika samo pred izbore kad im odnesu pakete i uputstvo za koga glasati i 11 jula kad odu do Potočara sa Munirom da rone krokodilske suze.I naravno do mraka se vrate ,sa Munirom naravno a povratnička sirotinja ostane sama osluškujući ko zec hoda li im ko oko kuće...
Što onaj Mevlid ne ode u Višegrad pa zarafala po postrojenim četnicima nego po američkoj ambasadi koja nam je jedina slamka spasa...
:thumbup:
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#88 Re: Napadi na povratnike

Post by Seyfo »

Oko puštanja na slobodu ..Recimo da se kriju iza činjenice da je on samo osumnjičen i da nema dokaza, što bi valjda značilo da se u dogledno vrijeme očekuje da, ako se niko drugi ne ukaže kao osumnjičen, opet hapsi on.
Međutim, pada li na pamet ikome da puštanje na slobodu znači ugrožavanje života,tjelesnog integriteta i imovine žrtava?
Ili se uzdaju u:"fin je on, neće opet?"
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#89 Re: Napadi na povratnike

Post by Truba »

nije mi jasno nema dokaza
ima li dlaka krvi ili dnk na tijelima povratnika ili po kući
ima li alibi
dje su pare?
ko je reko za pare kome?
kada su pare došle jesu li dizane na banci
je li iko iz banke dojavio

ja bih slučaj na daljinu rijesio samo da su mi izjave iz ključne noći
kleja
Posts: 539
Joined: 08/03/2022 13:25

#90 Re: Napadi na povratnike

Post by kleja »

da se ovo desilo nekom od Srba ili Hrvata, ne bi silazili sa medija i koju bi hampu i harangu digli.

Ovako se naš Reis oglasi da Šmit ne bi trebao dirati više u porcese oko formiranja vlasti.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#91 Re: Napadi na povratnike

Post by Truba »

Zavisi u kojim medijima
Kao sto znamo hrvati imaju 2 seoske stranice i 3 portala
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#92 Re: Napadi na povratnike

Post by PM72 »

Truba wrote: 27/03/2023 13:11 nije mi jasno nema dokaza
ima li dlaka krvi ili dnk na tijelima povratnika ili po kući
ima li alibi
dje su pare?
ko je reko za pare kome?
kada su pare došle jesu li dizane na banci
je li iko iz banke dojavio

ja bih slučaj na daljinu rijesio samo da su mi izjave iz ključne noći
Prijavi se za on line inspektora.
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#93 Re: Napadi na povratnike

Post by Novak20 »

muha_sa wrote: 27/03/2023 12:53 :-) :-) :-) recite slobodno--treba ga nagradit jer je položio ispit i to je to. Kontate neko mahnit da vam povjeruje :-)

https://www.klix.ba/vijesti/tuzilastvo- ... /230327077
E ovaj zločinac je položio ispit u praksi. Povjerovali mu.

https://avaz.ba/vijesti/teme/172375/mje ... -nasilnika
Tužan je Uskrs ove, baš kao i prošle godine. Na drugi dan Uskrsa prošle godine napadnut je bračni par Crepulja, Nikola i Marica. Napadnuti su 21. aprila, a u samo pola sata razmaka, 13. maja preminuli, Nikola u bolnici, a Marica u penzionerskom domu u Zenici, gdje bila smještena nakon otpuštanja iz bolnice.

Ovog Uskrsa u selo je stigla vijest da je optuženi za ubistvo Arnes Delić (23) iz obližnjeg sela Dragovići (Vareš) pušten, nakon što je nepravosnažno oslobođen u Kantonalnom sudu u Zenici. Mještani šokirani i zabrinuti. Svi se sjećaju stravičnog zločina.
Fabijan Tomić: Gledao Delića u oči

- Bio je Uskrs, a moja je sreća što nisam popio, jer se taj dan slavi, obilazi nas rodbina. Kada je pred ponoć pokušao provaliti, odgovorio sam da ga spreman dočekujem s pištoljem i kada je otvorio vrata, ja sam repetirao pištolj. Onda je počeo bježati prema rođakovoj kući. Gledao sam ga u oči, a sedmicu ranije je radio kod nas, u bašti, za novac - priča Fabijan.
Čelni ljudi samostana Kraljeva Sutjeska, kojem pripadaju i vjernici iz Ratanja, uputili su javno pismo - protest, kojim su željeli ukazati na manjkavost pravosudnog sistema i nesigurnost za stanovništvo, a posebno povratnike i mještane udaljenih i polunapuštenih sela.

- Ne znam, niti je moje da određujem čija je krivnja, čiji propust u pravosudnom sistemu, kako je neko priznao, pa optužen, pa porekao, pa pušten - kaže nam vikar fra Željko Brkić.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#94 Re: Napadi na povratnike

Post by muha_sa »

Novak20 wrote: 27/03/2023 14:50
muha_sa wrote: 27/03/2023 12:53 :-) :-) :-) recite slobodno--treba ga nagradit jer je položio ispit i to je to. Kontate neko mahnit da vam povjeruje :-)

https://www.klix.ba/vijesti/tuzilastvo- ... /230327077
E ovaj zločinac je položio ispit u praksi. Povjerovali mu.

https://avaz.ba/vijesti/teme/172375/mje ... -nasilnika
Tužan je Uskrs ove, baš kao i prošle godine. Na drugi dan Uskrsa prošle godine napadnut je bračni par Crepulja, Nikola i Marica. Napadnuti su 21. aprila, a u samo pola sata razmaka, 13. maja preminuli, Nikola u bolnici, a Marica u penzionerskom domu u Zenici, gdje bila smještena nakon otpuštanja iz bolnice.

Ovog Uskrsa u selo je stigla vijest da je optuženi za ubistvo Arnes Delić (23) iz obližnjeg sela Dragovići (Vareš) pušten, nakon što je nepravosnažno oslobođen u Kantonalnom sudu u Zenici. Mještani šokirani i zabrinuti. Svi se sjećaju stravičnog zločina.
Fabijan Tomić: Gledao Delića u oči

- Bio je Uskrs, a moja je sreća što nisam popio, jer se taj dan slavi, obilazi nas rodbina. Kada je pred ponoć pokušao provaliti, odgovorio sam da ga spreman dočekujem s pištoljem i kada je otvorio vrata, ja sam repetirao pištolj. Onda je počeo bježati prema rođakovoj kući. Gledao sam ga u oči, a sedmicu ranije je radio kod nas, u bašti, za novac - priča Fabijan.
Čelni ljudi samostana Kraljeva Sutjeska, kojem pripadaju i vjernici iz Ratanja, uputili su javno pismo - protest, kojim su željeli ukazati na manjkavost pravosudnog sistema i nesigurnost za stanovništvo, a posebno povratnike i mještane udaljenih i polunapuštenih sela.

- Ne znam, niti je moje da određujem čija je krivnja, čiji propust u pravosudnom sistemu, kako je neko priznao, pa optužen, pa porekao, pa pušten - kaže nam vikar fra Željko Brkić.
Ne kontam zašto meni ovo postavljaš :? :? Boli me kurac za nekog zlocinca taman da je moj sin u pitanju.
Na šta ciljaš :? licno me poznaješ :? :?
Svašta nešto bi ti se nagovorio al to ne radim sakriven iza nicka :-)
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#95 Re: Napadi na povratnike

Post by Novak20 »

muha_sa wrote: 27/03/2023 14:55
Novak20 wrote: 27/03/2023 14:50

E ovaj zločinac je položio ispit u praksi. Povjerovali mu.

https://avaz.ba/vijesti/teme/172375/mje ... -nasilnika



Ne kontam zašto meni ovo postavljaš :? :? Boli me kurac za nekog zlocinca taman da je moj sin u pitanju.
Na šta ciljaš :? licno me poznaješ :? :?
Svašta nešto bi ti se nagovorio al to ne radim sakriven iza nicka :-)
Nema potrebe za ovakvom reakcijom. Nije ništa osobno.

Ovo što sam postavio samo je potvrda da si u pravu.

Zločinci umjesto kazne dobiju nagradu za zlodjelo nad slabim i nemoćnim povratnicima. Već provjereno u praksi.
User avatar
Rothmans
Posts: 2857
Joined: 21/11/2019 21:32

#96 Re: Napadi na povratnike

Post by Rothmans »

muha_sa wrote: 27/03/2023 12:53 :-) :-) :-) recite slobodno--treba ga nagradit jer je položio ispit i to je to. Kontate neko mahnit da vam povjeruje :-)

https://www.klix.ba/vijesti/tuzilastvo- ... /230327077
Ma dobro, ovog su pokupili jer ga imaju utefterenog kao pocinioca istog djela od ranije. To sto smo ga mi odmah i osudili preko fb nema veze sa dokazivanjem djela.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#97 Re: Napadi na povratnike

Post by Truba »

stari supljator
Komunizam renezelesansa i selektivno pamcenje
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#98 Re: Napadi na povratnike

Post by agent_zero »

Nema više povratnika nakon 27 godina od rata, postaje debilno nazivati bilo koga tako nakon toliko godina.

Ovo mogu biti samo napadi na ljude određene nacionalnosti ili vjere koji žive na određenom prostoru kao manjina nažalost.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#99 Re: Napadi na povratnike

Post by sehohari »

HelaS
Posts: 5565
Joined: 22/09/2018 13:21

#100 Re: Napadi na povratnike

Post by HelaS »

agent_zero wrote: 29/03/2023 12:41 Nema više povratnika nakon 27 godina od rata, postaje debilno nazivati bilo koga tako nakon toliko godina.

Ovo mogu biti samo napadi na ljude određene nacionalnosti ili vjere koji žive na određenom prostoru kao manjina nažalost.
Ako se zaključi povratak na način da su se svi vratili, neće odgovarati istini, stvarnom stanju, i time neće biti proveden Anex 7 Daytona, što znači povratak na Ustav RBiH iz 1995. godine.

Za izostanak povratka na svoja prijeratna prebivališta, odgovornost pripada dominantnim strankama, svaka u svojoj etničkoj politici - SDA, HDZ i SNSD, jer im je odgovaralo zatečeno stanje "glasača" nastalo tokom rata. Svi su glasali "za svoje", a "njihovi" su ih hranili, kao nagradu za glas. Neproveden Anex 7 Daytona, danas je jedan od značajnijih razloga odlaska ljudi u inostranstvo :(
Post Reply