Napadi na povratnike

User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1 Napadi na povratnike

Post by sehohari »

Nažalost, svjedočimo da se malo pa malo desi neki napad na povratnike.
Često takvi slučajevi forumu budu postavljeni na nekim drugim temama, što rezultira u tome da ne dobivaju pažnju koju zaslužuju. Zbog toga sam odlučio napraviti zaseban PDF.

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /230324187

Najnoviji slučaj je napad i pljačka dvoje povratnika kod Višegrada. Radi se o starijem bračnom paru, koji je pretučen i opljačkan.
Prema tekstu, njih dvoje su izgleda cijelu prošlu noć proveli bezpomoćni i ozlijeđeni napolju, tek danas su ih komšije Bošnjaci koji tu dolaze vikendom pronašli. Pitanje je šta bi bilo da nisu došli da vide šta im je sa komšijama.
PM72
Posts: 17629
Joined: 30/04/2012 16:54

#2 Re: Napadi na povratnike

Post by PM72 »

Iskustvo mi kaže da većina tih napada dolazi od strane ljudi koji se dobro poznaju,niko od slučajnih prolaznika to ne radi.Većinom neko iz komšiluka,srbi ili bošnjaci ali većinom bošnjaci pa čak i neko iz bliže familije.Ovo znam jer sam stalno u RS među povratnicima.Ako budu bošnjaci-brzo će ih policija otkrit.Ako su srbi-neće ih pronaći.
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#3 Re: Napadi na povratnike

Post by Domu od krakens »

PM72 wrote: 25/03/2023 07:18 Iskustvo mi kaže da većina tih napada dolazi od strane ljudi koji se dobro poznaju,niko od slučajnih prolaznika to ne radi.Većinom neko iz komšiluka,srbi ili bošnjaci ali većinom bošnjaci pa čak i neko iz bliže familije.Ovo znam jer sam stalno u RS među povratnicima.Ako budu bošnjaci-brzo će ih policija otkrit.Ako su srbi-neće ih pronaći.
ko i vazda i onda policija uhapsi bošnju đankija prvu rodbinu pomenutih

ko vas ne zna
User avatar
bonovoxjasen
Posts: 182
Joined: 03/01/2023 19:22
Location: Stavanger, Norway

#4 Re: Napadi na povratnike

Post by bonovoxjasen »

posto je pljacka u pitanju msm da nema smisla spominjati nacije, lopov je lopov, opljackace oca rodjenog, a sta pricati o pljackama crkava, pljackaju jednako sve nacije, lopina je lopina, zakon je nikakav i da ih uhvate, zatvor dabogda godinu dana
PM72
Posts: 17629
Joined: 30/04/2012 16:54

#5 Re: Napadi na povratnike

Post by PM72 »

Domu od krakens wrote: 25/03/2023 08:29
PM72 wrote: 25/03/2023 07:18 Iskustvo mi kaže da većina tih napada dolazi od strane ljudi koji se dobro poznaju,niko od slučajnih prolaznika to ne radi.Većinom neko iz komšiluka,srbi ili bošnjaci ali većinom bošnjaci pa čak i neko iz bliže familije.Ovo znam jer sam stalno u RS među povratnicima.Ako budu bošnjaci-brzo će ih policija otkrit.Ako su srbi-neće ih pronaći.
ko i vazda i onda policija uhapsi bošnju đankija prvu rodbinu pomenutih

ko vas ne zna
Koga vas?
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#6 Re: Napadi na povratnike

Post by Domu od krakens »

PM72 wrote: 25/03/2023 08:42
Domu od krakens wrote: 25/03/2023 08:29

ko i vazda i onda policija uhapsi bošnju đankija prvu rodbinu pomenutih

ko vas ne zna
Koga vas?
ma ovog došlu iz Mostara sam htjeo kvotat
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#7 Re: Napadi na povratnike

Post by emirolini »

Cudno da cetnici rade ono sto stalno govore da ce raditi.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#8 Re: Napadi na povratnike

Post by uglavnomja »

sto neko gore napisa - prema dosadasnjim iskustvima sa ovakvim slucajevima krivac je neko blizak, komsija ili cak rodjak, lopov, kriminalac, dzanki ... uglavnom nikakve veze sa nacijom i politikom



uvijek se sjetim slucaja zapaljene dzamije negdje u hercegovini mislim, nadigao se ko je stigao da pjuje, prijeti, sudi, poziva na linc .... sda i hodza prvi ... i onda se otkrije da je uzrok pozara grijalica ....


ovi jadni ljudi, kojih mi je jako zao :sad: , su kao prvo stari i nemocni, kao drugo opljackani, odnosno pretuceni su tokom pljacke, ... a zadnje u svemu tome je to sto su povratnici (22 godine zive tamo i niko ih nije taknuo)


ali treba mutiti vodu, potpaljivati nacionalizam, dodik, sda, ... i naravno hepo-novinari za klikove

i plus rodjak, hodza, prvo uvuce u pricu bl i dodika, i ramazan i sve ostalo ... a na kraju doda - ali eto sacekajmo istragu :roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9 Re: Napadi na povratnike

Post by muha_sa »

Uvijek se sjetim kad je Brejvik u Norveškoj masakr pocinio i cim je vjest obišla svijet jedna forumašica otvorila temu kako je ocekivano i da su to uradili islamski teroristi. Kad šipak :-) nestade tema (naslov iste)

Zato ne treba letit pred rudu. Vjerujmo policiji manjeg entiteta--oni zacas to rješe. Nafatat ce ih garant
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#10 Re: Napadi na povratnike

Post by sinuhe »

Nedavno su neki ljudi napadnuti na isti nacin negdje u BiH ali niko nije otvorio temu o tome.
Valjda se trazi neki povod za rat.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#11 Re: Napadi na povratnike

Post by uglavnomja »

"Policija traga za muškarcem koji je maskiran i naoružan provalio u jednu porodičnu kuću kod Višegrada, pretukao povratnike Fadila i Ajšu Memišević i ukrao 7.000 KM."

znaci neko ko je znao da imaju tolike pare u kuci
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#12 Re: Napadi na povratnike

Post by uglavnomja »

ne kontam izvlacenje i podvlacenje rijeci "povratnik" u svakom naslovu i u svakoj recenici

ljudi su se vratili prije 22 godine
PM72
Posts: 17629
Joined: 30/04/2012 16:54

#13 Re: Napadi na povratnike

Post by PM72 »

uglavnomja wrote: 25/03/2023 10:20 "Policija traga za muškarcem koji je maskiran i naoružan provalio u jednu porodičnu kuću kod Višegrada, pretukao povratnike Fadila i Ajšu Memišević i ukrao 7.000 KM."

znaci neko ko je znao da imaju tolike pare u kuci
Svaki lopovluk krene iz komšiluka
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Napadi na povratnike

Post by Truba »

sinuhe wrote: 25/03/2023 10:17 Nedavno su neki ljudi napadnuti na isti nacin negdje u BiH ali niko nije otvorio temu o tome.
Valjda se trazi neki povod za rat.
Tako je bilo u istocnom
2struko ubistvo povratnika
Mi se razbjezali ja nisam smio taj dan na vikendicu

Pajdo ubio zenu pa sebe
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#15 Re: Napadi na povratnike

Post by laserShow »

PM72 wrote: 25/03/2023 07:18 Iskustvo mi kaže da većina tih napada dolazi od strane ljudi koji se dobro poznaju,niko od slučajnih prolaznika to ne radi.Većinom neko iz komšiluka,srbi ili bošnjaci ali većinom bošnjaci pa čak i neko iz bliže familije.Ovo znam jer sam stalno u RS među povratnicima.Ako budu bošnjaci-brzo će ih policija otkrit.Ako su srbi-neće ih pronaći.
Vecinom i jeste tako, financijski motiv. Dobro se spinuje s ovom pricom, samo da ne bude kao
Adis Pokvić optužen za pisanje prijetnji i uvredljivih grafita na svom vozilu i kući
https://www.klix.ba/vijesti/bih/adis-po ... /190809027

Image

Vidim ovaj slucaj se koristi u politicke svrhe. Vec je otvorena tema, na politickom forumu se vec sheruje link o ovim povratnicima, a na komentarima bruka i sramota.

Nikave empatije prema ovim ljudima niko od tih komentatora ne pokazuje. Krvolocno cekaju da to bude 100% srbin i da mogu guslati. Jebo majku, ko god da je, necovjek, treba mu zatvor 10 godina radi pokusaja ubistva. No, ovdje je bitno da se ustanovi da slucajno nije S komponenta ovog tumora.

Neki od komentara dok se nije saznalo da je u pitanju Bosnjak:
Jednom sam vec napisao. Najveci sljam i najveci otpad hrvata i srba zive u BiH nazalost. Bio sam u N. Sad Beogradu Kragujevcu Zagrebu Rijeci Zadru Splitu i svi ama bas svi mrze ove prave hrvate i srbe sto zive u BiH.
Pa šta mogu divljaci iz šume nego pošarati bošnjačke limuzine. Motokultivator mu je najudobnije prevozno sredstvo, uz volovske zaprege, kojim se kreće. Za njega su BMW i Golf prevozna sredstva s drugog kraja galaksije.
BOŠNJACI NE BUDITE NAIVNI KAKO ZNATE KO JE OVO NAPISAO?
Od danas, u rubriku "nacionalnost", umjesto hrvat pisem eskim. Jer ne zelim da me svrstavaju u isti kos s maolumnicima. Hvala na paznji
Ovo vam je djelo BIA-je. Srpske obavještajne agencije,koja je infiltrirana i po planovima velikosrpskih prestavnika s planom revizije ideje velike srbije s planom na dan oluje da se ojača hrvatsko bošnjački konflikt koji je u zadnje vrijeme podignut na veći nivo.
Spremite se Bosnjaci, nemojte biti budale..sve su prilike da cemo Bosnu opet morati braniti..
Dobrodosli u 2019, gdje genocidni srpski divljaci i teroristi nakon presuda za pocinjeni genocid idalje prijete ubistvima cak i na nasem teritoriju. Pravoslavni srpski podljudi nisu svjesni kako im se ta mrznja moze odbiti od glavu, samo gledajte :)
Last edited by laserShow on 25/03/2023 12:37, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Napadi na povratnike

Post by Truba »

I sestra ga intervjurala na JAVNOJ tv
Nikakve posljedice
Napredovala jos mala
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 759
Joined: 29/11/2022 19:46

#17 Re: Napadi na povratnike

Post by ShnjaZZZ »

Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#18 Re: Napadi na povratnike

Post by Piaty »

bonovoxjasen wrote: 25/03/2023 08:38 posto je pljacka u pitanju msm da nema smisla spominjati nacije, lopov je lopov, opljackace oca rodjenog, a sta pricati o pljackama crkava, pljackaju jednako sve nacije, lopina je lopina, zakon je nikakav i da ih uhvate, zatvor dabogda godinu dana
posto ti je taj avatar u pitanju msm da si ti automatski iskljucen kao pristrasan.
da ti velim da se sramis zbog toga sto si napisao - nema smisla.

ako imas 11-12 godina onda ti i ne zamjeram.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#19 Re: Napadi na povratnike

Post by sehohari »

Ne znam zašto se sadi skreće sa teme.

Nekima je izgleda krivo što se obraća pažnja na ovakve teme pa postavljaju spinove.

I da razjasnim nešto: Ova tema je namijenjena za sve napade na povratnike u budućnosti, kako bi dobili pažnju koju zaslužuju.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#20 Re: Napadi na povratnike

Post by laserShow »

sehohari wrote: 25/03/2023 13:00 I da razjasnim nešto: Ova tema je namijenjena za sve napade na povratnike u budućnosti, kako bi dobili pažnju koju zaslužuju.
Gdje je paznja prije napada? Gdje je preventivno djelovanje? Kakvu paznju zasluzuju? Zasluzuju normalan zivot!
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#21 Re: Napadi na povratnike

Post by sehohari »

laserShow wrote: 25/03/2023 13:16
sehohari wrote: 25/03/2023 13:00 I da razjasnim nešto: Ova tema je namijenjena za sve napade na povratnike u budućnosti, kako bi dobili pažnju koju zaslužuju.
Gdje je paznja prije napada? Gdje je preventivno djelovanje? Kakvu paznju zasluzuju? Zasluzuju normalan zivot!
Ovdje na forumu mislim.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#22 Re: Napadi na povratnike

Post by -Chesterfield- »

sehohari wrote: 25/03/2023 13:00

I da razjasnim nešto: Ova tema je namijenjena za sve napade na povratnike u budućnosti, kako bi dobili pažnju koju zaslužuju.
napadi-na-povratnike-all-about-t136856s400.html
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#23 Re: Napadi na povratnike

Post by Piaty »

PM72 wrote: 25/03/2023 07:18 Iskustvo mi kaže da većina tih napada dolazi od strane ljudi koji se dobro poznaju,niko od slučajnih prolaznika to ne radi.Većinom neko iz komšiluka,srbi ili bošnjaci ali većinom bošnjaci pa čak i neko iz bliže familije.Ovo znam jer sam stalno u RS među povratnicima.Ako budu bošnjaci-brzo će ih policija otkrit.Ako su srbi-neće ih pronaći.
reci mi ljudino kako ti vidis danasnji visegrad, iz tog svog iskustva?

ja iz iskustva mogu reci da je to najodvratniji grad u bosni i hercegovini.

ti?
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#24 Re: Napadi na povratnike

Post by manuchao91 »

Piaty wrote: 25/03/2023 13:47
PM72 wrote: 25/03/2023 07:18 Iskustvo mi kaže da većina tih napada dolazi od strane ljudi koji se dobro poznaju,niko od slučajnih prolaznika to ne radi.Većinom neko iz komšiluka,srbi ili bošnjaci ali većinom bošnjaci pa čak i neko iz bliže familije.Ovo znam jer sam stalno u RS među povratnicima.Ako budu bošnjaci-brzo će ih policija otkrit.Ako su srbi-neće ih pronaći.
reci mi ljudino kako ti vidis danasnji visegrad, iz tog svog iskustva?

ja iz iskustva mogu reci da je to najodvratniji grad u bosni i hercegovini.

ti?
zvornik je gori
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#25 Re: Napadi na povratnike

Post by mali_balon »

Ne bi me iznenadilo da ih je neki bosnjak isprebijao ili neko od familije
Post Reply