Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post Reply
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#226 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by mirza_15 »

Pa 5k glasova u KS je za njih veliki rezultat. Vidiš da već najavljuju, na osnovu tog broja u Vogošći gdje su i do sada imali načelnika, zaokret u KS :mrgreen: Treba biti optimista. Preslikat će se ovo na Centar, NS, SG, NG, Ilidžu :mrgreen: Doduše, mogu uvijek Hadžići i Trnovo da ih izvade.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#227 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sajber87 »

mirza_15 wrote: 05/02/2023 23:48 Pa 5k glasova u KS je za njih veliki rezultat. Vidiš da već najavljuju, na osnovu tog broja u Vogošći gdje su i do sada imali načelnika, zaokret u KS :mrgreen: Treba biti optimista. Preslikat će se ovo na Centar, NS, SG, NG, Ilidžu :mrgreen: Doduše, mogu uvijek Hadžići i Trnovo da ih izvade.
Nego da im se pobjeda nipa i sdp a u tuzli i srebreniku ne preslika na tuzlanski kanton to mene brine :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10716
Joined: 27/04/2021 22:52

#228 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by tramvajtrojka »

sehohari wrote: 05/02/2023 23:46
laik1981 wrote: 05/02/2023 21:56
Sto su vladali, vladali su..
Eto super. Kada Harvard i Yale otvaraju odjele na Čengić Vili?
kad prodamo drzavu covicu i dodiku :oops: :oops: :lol:
kocijas
Posts: 44
Joined: 25/11/2020 21:53

#229 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by kocijas »

_BataZiv_0809 wrote: 05/02/2023 22:57
Laertes wrote: 05/02/2023 21:51

Eto ti ga džaba...
Vi ste jedina prava carsija u BiH :bih:
Nazalost, nema razlike izmedju glasaca SDP-a u Tuzli i glasaca SDA u nekoj opstini gdje stalno pobjedjuju. U Sarajevu trojka mora da se dokazuje, pa vidite rezultate rada. Ovdje opozicije nema, pa se nista i ne radi.
Jedan kandidat se namiri za zivota i onda izabere svog nasljednika.
Izlaznost porazavajuca, ako je Tuzla takva kakvom je prikazujete, zasto onda Nasa stranka tako slabo kotira, u Tuzli nema straha SDA pa de se pravdamo rasipanjem glasova?
Preporucujem cesece posjete toj jedinoj carsiji, da vidis ljepote, od najbanalnijih stvari poput kosenja trave do gradskog prijevoza i puteva kao na povrsini mjeseca.
U 22 godine vladavine Jasmina pamtim samo ukidanje redukcije(svaka mu cast na tome) i rekonstrukciju sjeverne magistrale.
Za skoro cetvrt vijeka, malo li je.
giannibelif
Posts: 1964
Joined: 28/01/2017 22:11

#230 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by giannibelif »

Meni je Tuzla draga zbog ljudi, ali urbanistički i infrastrukturno je devastirana.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#231 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sajber87 »

Kod novog izbornog zakona obavezno uvesti drugi krug ako neko ne osvoji 50% plus nakon prvog. U tuzli bi da je tako siguran sam imali drugi krug izmedju lugavica i berbica.
doktor78
Posts: 3008
Joined: 14/09/2006 11:02

#232 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by doktor78 »

Avdo više i ne krije za koga navija. Ovaj posljednji tekst u kojem relativizuje poraz SDA u Bihaću i Srebreniku (OK, za Tuzlu se znalo), dok glorifikuje pobjedu SDA u Vogošći, je za povraćanja.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#233 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sajber87 »

doktor78 wrote: 06/02/2023 00:18 Avdo više i ne krije za koga navija. Ovaj posljednji tekst u kojem relativizuje poraz SDA u Bihaću i Srebreniku (OK, za Tuzlu se znalo), dok glorifikuje pobjedu SDA u Vogošći, je za povraćanja.
Sad procitah, stvarno si u pravu, kako ljigav tekst, zasto ne kaze kako je df prosao, kako su prosle ostale stranke, isto kao i df maske su pale i sad se bez rukavica navija za one za koji si navijao godinama u rukavicama i prikriveno
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#234 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sehohari »

tramvajtrojka wrote: 05/02/2023 23:56
sehohari wrote: 05/02/2023 23:46

Eto super. Kada Harvard i Yale otvaraju odjele na Čengić Vili?
kad prodamo drzavu covicu i dodiku :oops: :oops: :lol:
Mislite kad je poklonite?
Niste vi u stanju nešto prodati, to bi značilo da vas neko ne izradi.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2353
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#235 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by moon_walker_90 »

E kako je u Zvorniku bio 61 nevazeci listic a jedan kandidat bio? :-)

Image
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#236 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by cyprus »

moon_walker_90 wrote: 06/02/2023 00:57 E kako je u Zvorniku bio 61 nevazeci listic a jedan kandidat bio? :-)

Image
I čuj 15 hiljada ljudi izašlo da glasa za jednog kandidata :D E to je praznik demokratije :D

Btw, iznenadili su me rezultati... Stvarno sam mislio da će SDA lopatom uzet... Btw, fun fact - od deset kantonalnih središta - najveća državotvorna stranka :D ima načelnika samo u jednom (Travnik)...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23227
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#237 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Sanjarko »

Styling wrote: 05/02/2023 20:59
Sanjarko wrote: 05/02/2023 20:37

Ovo je katastrofa i pitaju se pojedini forumasi kako isti stalno pobjedzuju i zasto narod nesmjenjuje ove sve.
Jesi li ti fakat gramatički i jezički neposmen ili se zajebavaš?

Nabavite nekoga da vam lektoriše ove upise, odajete dojam vrlo nepismene grupacije.
:?:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#238 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by putokaz1 »

Iznenadjenje mi ne Ostanak Pomaka
Koji igra Duplu igru
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#239 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Leverage »

sajber87 wrote: 06/02/2023 00:15 Kod novog izbornog zakona obavezno uvesti drugi krug ako neko ne osvoji 50% plus nakon prvog. U tuzli bi da je tako siguran sam imali drugi krug izmedju lugavica i berbica.
Kako bi išao u drugi krug kad je završio kao treći? Nije mogao skupiti više glasova od raspalog Mirnesa, hoda po Tuzli i predstavlja se kao neka promjena, a upravo se pokazalo da ga niko ne šljivi pola posto. Lugavić je sam imao skoro 50%.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#240 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sajber87 »

Leverage wrote: 06/02/2023 07:13
sajber87 wrote: 06/02/2023 00:15 Kod novog izbornog zakona obavezno uvesti drugi krug ako neko ne osvoji 50% plus nakon prvog. U tuzli bi da je tako siguran sam imali drugi krug izmedju lugavica i berbica.
Kako bi išao u drugi krug kad je završio kao treći? Nije mogao skupiti više glasova od raspalog Mirnesa, hoda po Tuzli i predstavlja se kao neka promjena, a upravo se pokazalo da ga niko ne šljivi pola posto. Lugavić je sam imao skoro 50%.
Obzirom na opasnost od sda igraca demagoga i populiste mirnesa vjerujem da je bilo raje koja je mozda dala glas umjesto berbicu lugavicu tako da vjerujem da je postojao drugi krug da bi bas njih dvojica usla, takodje ne sumnjam da bi lugavic dobio, ali za demokratiju je bolji sistem drugog kruga, ovako moze da se desi teoretski da neko sa npr 10% postane nacelnik. Siguran sam da je lugavic dobar izbor tuzlaka. Takodje ograniciti izbor na max dva mandata.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#241 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by carobnjak_N »

Kakav debakl Sda.
I pored najagresivnije kampanje i istrage izdajnika, pad se nastavlja.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1601
Joined: 11/06/2011 07:36

#242 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Kiki_Musampa »

sajber87 wrote: 06/02/2023 07:32
Leverage wrote: 06/02/2023 07:13
Kako bi išao u drugi krug kad je završio kao treći? Nije mogao skupiti više glasova od raspalog Mirnesa, hoda po Tuzli i predstavlja se kao neka promjena, a upravo se pokazalo da ga niko ne šljivi pola posto. Lugavić je sam imao skoro 50%.
Obzirom na opasnost od sda igraca demagoga i populiste mirnesa vjerujem da je bilo raje koja je mozda dala glas umjesto berbicu lugavicu tako da vjerujem da je postojao drugi krug da bi bas njih dvojica usla, takodje ne sumnjam da bi lugavic dobio, ali za demokratiju je bolji sistem drugog kruga, ovako moze da se desi teoretski da neko sa npr 10% postane nacelnik. Siguran sam da je lugavic dobar izbor tuzlaka. Takodje ograniciti izbor na max dva mandata.
Lugavić dobar izbor? O kako samo pojma nemate šta nam je Jasmin uradio za 22 godine,a ovaj će nastaviti...
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#243 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by mirza_15 »

Prebrojani svi glasovi u Srebreniku. Razlika nešto veća od 300 glasova:

https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... =1#/8/49/0
User avatar
Sanjarko
Posts: 23227
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#244 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Sanjarko »

Kiki_Musampa wrote: 06/02/2023 07:44
sajber87 wrote: 06/02/2023 07:32

Obzirom na opasnost od sda igraca demagoga i populiste mirnesa vjerujem da je bilo raje koja je mozda dala glas umjesto berbicu lugavicu tako da vjerujem da je postojao drugi krug da bi bas njih dvojica usla, takodje ne sumnjam da bi lugavic dobio, ali za demokratiju je bolji sistem drugog kruga, ovako moze da se desi teoretski da neko sa npr 10% postane nacelnik. Siguran sam da je lugavic dobar izbor tuzlaka. Takodje ograniciti izbor na max dva mandata.
Lugavić dobar izbor? O kako samo pojma nemate šta nam je Jasmin uradio za 22 godine,a ovaj će nastaviti...
Kažu pojedina naselja nemaju vode, mnogi putevi puni rupa, dom zdravlja u katastrofalnom stanju itd.

Dao odmah komentar u vezi toga na prvoj ili drugoj stranici teme.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#245 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Seyfo »

Za dlaku Srebrenik,za dlaku..
axe22
Posts: 1771
Joined: 11/03/2013 21:21

#247 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by axe22 »

sajber87 wrote: 06/02/2023 07:32
Leverage wrote: 06/02/2023 07:13
Kako bi išao u drugi krug kad je završio kao treći? Nije mogao skupiti više glasova od raspalog Mirnesa, hoda po Tuzli i predstavlja se kao neka promjena, a upravo se pokazalo da ga niko ne šljivi pola posto. Lugavić je sam imao skoro 50%.
Obzirom na opasnost od sda igraca demagoga i populiste mirnesa vjerujem da je bilo raje koja je mozda dala glas umjesto berbicu lugavicu tako da vjerujem da je postojao drugi krug da bi bas njih dvojica usla, takodje ne sumnjam da bi lugavic dobio, ali za demokratiju je bolji sistem drugog kruga, ovako moze da se desi teoretski da neko sa npr 10% postane nacelnik. Siguran sam da je lugavic dobar izbor tuzlaka. Takodje ograniciti izbor na max dva mandata.
Berbic familijarno vec godinama pokusava biti gradonacelnik, otac mu je vise puta pokusavao ali nije uspio sad je i sin poceo isti stopama.

Iz iskustva poslovanja s njima mogu reci da su tezi LOPOVI, kad ugovaras posao sve super, kad uradis posao sve super ali kad treba naplatiti onda pocnu izmisljati probleme i razvlaciti uplate, ne javljanje na telefon, izbjegavanja kontakta itd itd.
Ista stvar je i s Radio Kameleon koji iz godine u godinu sve vise propada, malo je smirio situaciju s platama ali znam da su znale kasniti i po nekoliko mjeseci.
(po trenutnoj informaciji situacija je skroz losa)
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#248 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Leverage »

sajber87 wrote: 06/02/2023 07:32
Leverage wrote: 06/02/2023 07:13
Kako bi išao u drugi krug kad je završio kao treći? Nije mogao skupiti više glasova od raspalog Mirnesa, hoda po Tuzli i predstavlja se kao neka promjena, a upravo se pokazalo da ga niko ne šljivi pola posto. Lugavić je sam imao skoro 50%.
Obzirom na opasnost od sda igraca demagoga i populiste mirnesa vjerujem da je bilo raje koja je mozda dala glas umjesto berbicu lugavicu tako da vjerujem da je postojao drugi krug da bi bas njih dvojica usla, takodje ne sumnjam da bi lugavic dobio, ali za demokratiju je bolji sistem drugog kruga, ovako moze da se desi teoretski da neko sa npr 10% postane nacelnik. Siguran sam da je lugavic dobar izbor tuzlaka. Takodje ograniciti izbor na max dva mandata.
Slažem se da je drugi krug dobro rješenje generalno.

Berbić junior je teška ubleha, a njegov rezultat je blago rečeno katastrofalan, vjerovao sam da može biti barem ispred Mirnesa, ali čini se da Tuzlaci dijele moj stav što se njega tiče.

Nažalost, rezultat ublehoidnog i egocentričnog manijaka Mirnesa Ajanovića je puno bolji nego što sam očekivao i eto njega za godinu i po nazad u gradsko vijeće sa svojom džiberskom strankom. Šteta je što SDA nije imala kandidata, tako da se zna stvarna snaga Ajanovića, ovako je dobio veliki zamah.

Lugavić ima svoju šansu da se nametne, do njega je, ima većinu u vijeću, ima pobjedu na izborima, ima sve preduslove.
doktor78
Posts: 3008
Joined: 14/09/2006 11:02

#249 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by doktor78 »

Seyfo wrote: 06/02/2023 07:55 Za dlaku Srebrenik,za dlaku..
Dobro je ovo, kad se sjetim Kalesije 2020. kad je načelnik pobijedio za JEDAN glas...
sumirprimus
Posts: 81347
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#250 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

za mirnesa su vjerovatn oglasali ovi sda /df standardni glasaci jer se brojevi poklapaju. cisto sumnjam da bi oni ikad prekabulili glas za crvene. da se ne lazemo.
lugavic je sin lugavije e poznatog i cijenjenog tuzlanskog efendije, no ipak, mala izlaznost je prije svega dokaz apatije i kazne sdp.u za sam spomen koalicije sa sda. nastave li ovim putem ni ovo nece skupit za par godina.
dosad je jasmin bio kamen spoticanja izmedju odnosa ns.a i sdp.a. sada se to mora srediti ili ce zajedno biti kaznjeni na iducim izborima.
baza koju sdp ima je sve manja bar sto se tiec glasova.
Post Reply