Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post Reply
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#26 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by ForumasNormalni »

Prpa.ba wrote: 11/01/2023 18:24 Kakav ce gust biti gledati kolaps bosnjackih stranaka HNS-a na izborima, kokice spremne. :mrgreen:
Nisam bas siguran
Moglo bi biti da SDP dobija Bihać i Vogošću, NiP opet Srebrenik
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#27 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by putokaz1 »

Sad cemo vidjet onu
"E da je bilo 1 ba 1 " pobjedili bi opozicionari.
Srebrenik i Vogosca bukvalno se glasa "Za ili Protiv".
Tuzla i Bihac ko veci gradovi gdje se glasa protiv SDA,ali nejasni su mi
SDA Tuzle zasto nema "svog"???
I POMAK Bihac za koga rade?
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#28 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by ForumasNormalni »

putokaz1 wrote: 12/01/2023 15:25 Sad cemo vidjet onu
"E da je bilo 1 ba 1 " pobjedili bi opozicionari.
Srebrenik i Vogosca bukvalno se glasa "Za ili Protiv".
Tuzla i Bihac ko veci gradovi gdje se glasa protiv SDA,ali nejasni su mi
SDA Tuzle zasto nema "svog"???
I POMAK Bihac za koga rade?
Naveli kao sa bi to bila uzaludna borba jer nemaju ni blizu od većine u gradskom vijeću
Plus znaju da nemaju šanse, na redovnim lokalnim ide kandidat SDA i DF zajednički

Jedino u Bihaću su 3 velika igrača, SDA POMAK i SDP
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#29 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by ForumasNormalni »

pomak je JEDINA stranka (pored sda) koja je podržala na prošlim izborima 2022 bakira za predsjedništvo
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#30 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Osim_13 »

ForumasNormalni wrote: 06/01/2023 18:45 U Srebreniku i Vogošći je za SDA guravo poprilično, samo po jedan protiv kandidat i to ujedinjene opozicije (trojka i četvorka)
U Vogošći za SDA neće biti guravo taman da se Alija Izetbegović kandiduje protiv Zelenila. Kad jednog dana pročepi transferzala i dok se još mladih naseli zbog jeftinijih nekretnina onda možemo pričati o padu SDA, do tada se džaba kreči.
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#31 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by ForumasNormalni »

Osim_13 wrote: 12/01/2023 17:49
ForumasNormalni wrote: 06/01/2023 18:45 U Srebreniku i Vogošći je za SDA guravo poprilično, samo po jedan protiv kandidat i to ujedinjene opozicije (trojka i četvorka)
U Vogošći za SDA neće biti guravo taman da se Alija Izetbegović kandiduje protiv Zelenila. Kad jednog dana pročepi transferzala i dok se još mladih naseli zbog jeftinijih nekretnina onda možemo pričati o padu SDA, do tada se džaba kreči.
U mjesnoj zajednici gdje su one tibre i naselje miljacka (većinom mladi kupili stanove), SDA NIP i SBIH dobili 80% glasova (ista ideološka matrica kod sve tri stranke), SDP i NS tamo na ispod 10%...
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#32 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by ForumasNormalni »

Više je ljevica dobila glasova u zabrdju i buca potoku nego u tom novom dijelu
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#33 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by putokaz1 »

Ako bi uzeli stanja od ranije
Tuzla pobjedjivali Reformisti,UBSD,SDP,SBB a nikad SDA,sad se nema protiv koga glasat ,nema ucjene,iako je kandidat SDP favorit nema 50% sansi.
SDA ima oko 20% svojih oni ce po uputama...koje jos javno neznamo.
Snaga SDP a jeste u kontinuitetu,moraju povuci i manje stranke,tipa stranke vecine u GV,i sl.
Izlaznost oko 35%.
Dajem Lugavicu pobjedu oko 40%.
Ostala 3 grada
Ako kazemo 3 pobjede Trojke to bi bilo pozitivno cudo.
Bar u 1 od 3 SDA dobija,npr Vogosca.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#34 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

Odgledah debatu večeras na FTV kandidata za Tz gradonačelnika. Tuga živa... Nemam pojma za koga bih glasao u nedjelju...
mk075
Posts: 19
Joined: 17/01/2023 18:15

#35 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by mk075 »

Rodjena i odrasla u Tuzli. Svjesna svih mana koje SDP ima i koliko su u nekim stvarima pogrijesili i pokvarili, ali isto tako svjesna i stvari koje su ruku na srce i poboljsali. Svjesna svega toga podrska ide za gospodina Lugavica, prije svega zbog toga, a onda i zbog toga sto je njegov otac ucinio jedno veliko djelo 1995 godine na Kapiji, Kada je klanjao dzenazu zrtvama uprkos protivljenju SDA i bio je zestoko kritikovan od IZ. A on se time ne hvali niti to uzima da kupi politicke pooene kao sto to Omer radi pomoc kapitala djeda Beslagica.
Mirnes je komad budale, Berbic premlad ali ima kvalitete, za par godina, a ostali bez teksta.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#36 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by pinkman »

mk075 wrote: 01/02/2023 23:44 Rodjena i odrasla u Tuzli. Svjesna svih mana koje SDP ima i koliko su u nekim stvarima pogrijesili i pokvarili, ali isto tako svjesna i stvari koje su ruku na srce i poboljsali. Svjesna svega toga podrska ide za gospodina Lugavica, prije svega zbog toga, a onda i zbog toga sto je njegov otac ucinio jedno veliko djelo 1995 godine na Kapiji, Kada je klanjao dzenazu zrtvama uprkos protivljenju SDA i bio je zestoko kritikovan od IZ. A on se time ne hvali niti to uzima da kupi politicke pooene kao sto to Omer radi pomoc kapitala djeda Beslagica.
Mirnes je komad budale, Berbic premlad ali ima kvalitete, za par godina, a ostali bez teksta.
Prvi post pa odmah pohvala za nekog politicara :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#37 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Sanjarko »

Slusao malo, skoro svu emisiju, i svi kandidati se obrusili na SDP i Jasmina. Kazu spicio milijardu u nista. Mirnes kaze rupe neke po putevima, jedan kaze da nema neko ili neka naselja vode itd. Isprozivase SDP i Jasmina cak i za zaposljavanje stranackog kadra.

Kaze neko od njih najveca boljka Tuzle, Dom Zdravlja.

Nisam iz Tuzle, ali eto, da prokomentarisem. Slozili se u vezi Jasmina da nije radio kako treba, ni SDP.

Neznam.
User avatar
Isner
Posts: 804
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#38 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Isner »

U Vogosci su komforno mogli odmah imenovati Migdada, ne vidim svrhu izbora (pro forme), tamo je svaki nacelnik SDA i svaki dobije 70% do 75%... Prvi iza njega obicno bude SDP-ovac s nazor 15%.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#39 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Prpa.ba »

Prosli put je kandidat stranaka okupljenih oko SNSD-a i HDZ-a imao 40% u Vogosci. Naravno, sada su se otkrili ko su i sta su, pa ce to znatno da opadne. :thumbup:
User avatar
janje_
Posts: 2227
Joined: 05/04/2007 14:05

#40 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by janje_ »

Laertes wrote: 01/02/2023 22:52 Odgledah debatu večeras na FTV kandidata za Tz gradonačelnika. Tuga živa... Nemam pojma za koga bih glasao u nedjelju...
cicko i omer su bili ok - kad bi se njih dva spojili u jednog kandidata, bilo bi idealno, ovako tesko neko od njih dvojice moze napraviti rezultat. mirnes i beli vrte istu pricu otkako su na sceni. a zigic je prespavo pola emisije. lugavicu je najlakse jer on brani poziciju.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#41 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

janje_ wrote: 02/02/2023 16:11
Laertes wrote: 01/02/2023 22:52 Odgledah debatu večeras na FTV kandidata za Tz gradonačelnika. Tuga živa... Nemam pojma za koga bih glasao u nedjelju...
cicko i omer su bili ok - kad bi se njih dva spojili u jednog kandidata, bilo bi idealno, ovako tesko neko od njih dvojice moze napraviti rezultat. mirnes i beli vrte istu pricu otkako su na sceni. a zigic je prespavo pola emisije. lugavicu je najlakse jer on brani poziciju.
Ma ja bih fakat volio da mi neko da dobar razlog zašto da glasam za nekog od njih... A ne apstiniram nikad od izbora...
Meni je u cijeloj debati u stvari bilo uhu najugodnije kad je Žigić (valjda se tad probudio :D) rekao nešto protiv ležećih policajaca. A onda je nastavio spavati.
Kako ih ja vidim:
Berbić - tipično privileged dijete, Zlatkov i Selimov, kao sad nešto on protiv Faraona, a nije im ništa zafalilo sve ove godine
Čičko mi se već na trećoj rečenici gubi. A je li on ono trebao biti kandidat NS za gradonačelnika ranije, pa u zadnji čas kandidovaše M. Lepić?
Žigić - kao što ti reče, spava :D
Ajanović - idol nepismenih FB komentatora. Ko padne na njegovu lafinu, jbg...
Arnaut - kaže car "mi mladi", a poslije reče da mu je 50. Fala ti Beli što sam i ja onda "mlad". Ako ništa, razbio je monotoniju stylinga: raskopčana polo majica sa sve lancem i potkošuljom. Na debati. 1. februar :lol:
Lugavić - nemam ništa protiv čovjeka, ali dio Jasminove ekipe. A to znači da ostaje i ostatak ekipe. A tu imam svašta protiv.
Jbg, koga zaokružiti u nedjelju?
Svjestan sam ja da Lugavić dobija svakako... Kao što neko napisa, SDP da bosanskog brdskog konja kandiduje u Tuzli, dobija.
giannibelif
Posts: 1907
Joined: 28/01/2017 22:11

#42 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by giannibelif »

Da imamo mi kakav Balkaninfo, Mirnes ne bi kući ni dolazio.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#43 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

Image
:lol:
Lektora, Mirnes, lektora...
User avatar
janje_
Posts: 2227
Joined: 05/04/2007 14:05

#44 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by janje_ »

Laertes wrote: 02/02/2023 18:07
janje_ wrote: 02/02/2023 16:11

cicko i omer su bili ok - kad bi se njih dva spojili u jednog kandidata, bilo bi idealno, ovako tesko neko od njih dvojice moze napraviti rezultat. mirnes i beli vrte istu pricu otkako su na sceni. a zigic je prespavo pola emisije. lugavicu je najlakse jer on brani poziciju.
Ma ja bih fakat volio da mi neko da dobar razlog zašto da glasam za nekog od njih... A ne apstiniram nikad od izbora...
Meni je u cijeloj debati u stvari bilo uhu najugodnije kad je Žigić (valjda se tad probudio :D) rekao nešto protiv ležećih policajaca. A onda je nastavio spavati.
Kako ih ja vidim:
Berbić - tipično privileged dijete, Zlatkov i Selimov, kao sad nešto on protiv Faraona, a nije im ništa zafalilo sve ove godine
Čičko mi se već na trećoj rečenici gubi. A je li on ono trebao biti kandidat NS za gradonačelnika ranije, pa u zadnji čas kandidovaše M. Lepić?
Žigić - kao što ti reče, spava :D
Ajanović - idol nepismenih FB komentatora. Ko padne na njegovu lafinu, jbg...
Arnaut - kaže car "mi mladi", a poslije reče da mu je 50. Fala ti Beli što sam i ja onda "mlad". Ako ništa, razbio je monotoniju stylinga: raskopčana polo majica sa sve lancem i potkošuljom. Na debati. 1. februar :lol:
Lugavić - nemam ništa protiv čovjeka, ali dio Jasminove ekipe. A to znači da ostaje i ostatak ekipe. A tu imam svašta protiv.
Jbg, koga zaokružiti u nedjelju?
Svjestan sam ja da Lugavić dobija svakako... Kao što neko napisa, SDP da bosanskog brdskog konja kandiduje u Tuzli, dobija.
Pa jest fakat se Cicko pogubi. Dobro krene i zatrokira. Zato kazem da bi bio dobar u kombinaciji s Omerom. Omer nije bez pameti, samo se malo previse koncentriso na dom zdravlja. Isto tako, totalna depolitizacija javnog sektora je utopija, tako mu je cicko i reko nesto. Ali ima svjezine.

A stajling kod belog, ko da je na utakmicu kreno. Pravi saner. 🤓
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#45 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by cyprus »

Nisam nešto upućen u lokalne prilike, ali poznavajući visprenost bosanskog čovjeka - SDA uzima sve lopatom :)
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#46 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

janje_ wrote: 02/02/2023 23:16
Laertes wrote: 02/02/2023 18:07

Ma ja bih fakat volio da mi neko da dobar razlog zašto da glasam za nekog od njih... A ne apstiniram nikad od izbora...
Meni je u cijeloj debati u stvari bilo uhu najugodnije kad je Žigić (valjda se tad probudio :D) rekao nešto protiv ležećih policajaca. A onda je nastavio spavati.
Kako ih ja vidim:
Berbić - tipično privileged dijete, Zlatkov i Selimov, kao sad nešto on protiv Faraona, a nije im ništa zafalilo sve ove godine
Čičko mi se već na trećoj rečenici gubi. A je li on ono trebao biti kandidat NS za gradonačelnika ranije, pa u zadnji čas kandidovaše M. Lepić?
Žigić - kao što ti reče, spava :D
Ajanović - idol nepismenih FB komentatora. Ko padne na njegovu lafinu, jbg...
Arnaut - kaže car "mi mladi", a poslije reče da mu je 50. Fala ti Beli što sam i ja onda "mlad". Ako ništa, razbio je monotoniju stylinga: raskopčana polo majica sa sve lancem i potkošuljom. Na debati. 1. februar :lol:
Lugavić - nemam ništa protiv čovjeka, ali dio Jasminove ekipe. A to znači da ostaje i ostatak ekipe. A tu imam svašta protiv.
Jbg, koga zaokružiti u nedjelju?
Svjestan sam ja da Lugavić dobija svakako... Kao što neko napisa, SDP da bosanskog brdskog konja kandiduje u Tuzli, dobija.
Pa jest fakat se Cicko pogubi. Dobro krene i zatrokira. Zato kazem da bi bio dobar u kombinaciji s Omerom. Omer nije bez pameti, samo se malo previse koncentriso na dom zdravlja. Isto tako, totalna depolitizacija javnog sektora je utopija, tako mu je cicko i reko nesto. Ali ima svjezine.

A stajling kod belog, ko da je na utakmicu kreno. Pravi saner. 🤓
Puno mi je bolji Čičko bio sinoć na RTV Slon.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#47 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

cyprus wrote: 03/02/2023 02:07 Nisam nešto upućen u lokalne prilike, ali poznavajući visprenost bosanskog čovjeka - SDA uzima sve lopatom :)
Za TZ nisi haman nikako upućen.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#48 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by MUNAFIK »

meridiyan wrote: 10/01/2023 22:38
Željko Komšić podržao Hamdiju Abdića – Tigra, obećao da će doći u Bihać i podržati kandidaturu
Samo jos jedan dokaz koliki je debil ovaj Komsic...

Ovaj Tigar je presudjeni kriminalac, sirovina, reketaš, primitivac i siledjija... dakle lik ima sve ono sto DF i Zeljko smatraju OBRAZOM pa jel... :izet:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#49 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by BHCluster »

MUNAFIK wrote: 03/02/2023 07:44
meridiyan wrote: 10/01/2023 22:38
Samo jos jedan dokaz koliki je debil ovaj Komsic...

Ovaj Tigar je presudjeni kriminalac, sirovina, reketaš, primitivac i siledjija... dakle lik ima sve ono sto DF i Zeljko smatraju OBRAZOM pa jel... :izet:
Hamdija Lipovača i likovi sa Drzavnog nivo ti se smiju u brk. :lol:
geoxx
Posts: 1090
Joined: 08/08/2015 23:39

#50 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by geoxx »

Bihac ce vjerovatno uzeti Tigar. Pomak je najjaca stranka u gradu, Sedic ima dosta dobre sanse, medjutim jednostavno kod ostalih stranaka vlada cirkus. Pa tako NES podrzava Mulica koji je za Tigra ono sto je Hadzikadic bio za Bakira i sto je najgore podrzava ga i Nasa stranka, medjutim kod njih se za razliku od NESa radi ociglednom nepoznavanju stanja na terenu.

Neko gore napisa gore SDP uzima. Tu nema sanse. SDP je psihicki rastrojeni i kronicni kriminalac Lipovaca ukopao jos za 50 godina. Otad su nisu stabilizirali. Iako im je kandidat na ovih, dosad brat bratu 50 debata i suceljavanja, bio najbolji.

Uglavnom uzima Tigar. Covjek sa vise pravosnaznih osudjujucih presuda nego sto ima prstiju na rukama, a na to sve mu se i sudi za ubistvo. Nije stvar ni sto je neobrazovan, ne mora covjek ni imati formalno obrazovanje da bi bio politicki sposoban i snalazljiv, medjutim ovom je bukvalno jedina referenca - ratni komandant. I nista vise, bez toga ne postoji. Obicni siledzija sto je i pokazao u kampanji.
Post Reply