Vojin Mijatović - Prevara Vijeka?

Post Reply
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#1 Vojin Mijatović - Prevara Vijeka?

Post by ColinW »

Trebalo je da nas osvježi njegova pojava na političkoj sceni. Čovjek koji u svakoj drugoj rečenici kaže da voli Bosnu i Hercegovinu, da je 100% srbin a 101 % Bosanac, jučer je iza zastave svoje političke partije podržao kadndidata drugog političkog subjekta. Na pitanje/sugestiju novinara da li je to uredu, pošto je on potpredsjednik on kaže da ''ga baš briga''.

Ovdje bi se mnogo moglo analizirati. Neki sugerišu da je zapravo on podvala (Ose, neki BIAe), fakt je da se 'naslikava' sa Osanom Mehmedagićem i to posta na mreže. Moje mišljenje je da stvar nije tako komplikovana već da se radi o super manipulatoru (koga će vrijeme raskrinkati), ali koji će u međuvremenu zavoditi mase. Mijatoivć ima socijalnu inteligenciju (ali ne i karakter), on vješto igra na kartu ''identiteta'' pogotovo kod Bošnjačkog dijela BiH populacije. Tu im se predstavi kao neko osvježenje ili pogodni srbin sa kojim je moguće živjeti ili ''neko ko je naš''. Mijatoviću već taj pseudo nastup, sve te laži izbaciuju i na tikove i grimase koje pravi dok razgovara (zašto što je sve što radi maska). Dalje, Mijatović kaže da je riješenje za BiH a nije u stanju da ''prelomi'' ijekavicu, ili nije u stanju već je to dio marketinga, dio priče o super srbinu koji je ''dio nas''. Čovjeku je SDP već 3 partija, a jučer iza zastave SDPa kaže da podržava četvrtu. Mijatović živi u svojoj kosmičkoj fantaziji da on treba da bude ovdje ''bog i batina'', čovjek za sve, novi Vučić. Vrlo je interesantno šta izbjegava da kaže, šta namjerno kaže. Sigurno da ima istine u tome šta kaže, ali on to vješto izmanipuliše da bi osvojio vlast.

Primjetite kako čitavo vrijeme govori kako se sam finansira (kako, od koga, gdje, koliko...), dalje primjetite kako čitav život je birokrata državnih institucija, uz dobre likove skontao je da u BiH je dovoljno samo da pričaš i ponavljaš otrcane fraze i održat ćeš se na vlasti, a politika u BiH nije upravljanje već gađanje frazama i parolama. Ima dosta dobrih analiza o kakvoj se prevari vijeka radi.
Last edited by ColinW on 29/10/2022 09:09, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Truba »

Svi takvi imaju kompleks sda
Znam bio sam takav :thumbup: :sax: :bih:

To je stokholmski sindrom
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#3 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Osmi Socrates »

Kako se to on bogati održava na vlasti, a kandidovao se u RS-u za člana predsjedništva? :lol:

Ne vidim ni kakvu težinu ima njegova podrška Komšiću a ne Bećiroviću. Kakvu će štetu proizvesti ako ga neki ljudi poslušaju i glasaju za Komšića? To sigurno neće uraditi potencijalni glasači Bećirovića, recimo Bošnjaci iz Federacije.

Razumijem da u svemu morate tražiti neku zavjeru, ali de malo zdravog razuma Ovo uopšte ne pišem zato što njega podržavam, nego napad na njega nema nikakve logike, jer je čovjek političar u RS-u, i nikakvu štetu u Federaciji ne može napraviti.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#4 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Osmi Socrates »

I koje mase on to zavodi?

Milioni ljudi koračaju za njim u bolje sutra?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Roccohljup »

Jedini problem koji ja imam sa Vojinom i zbog čega mi se zgadio je koalicija sa SDA u RSu, gdje su svjesno unijeli razdor među povratnike kako bi isti oni SDAovci koji su isporučili majkićku u DN ostali na vlasti.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#6 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Osmi Socrates »

E to ne znam.

Ima li ijedna druga stranka (osim SDA i SDP) koja djeluje na prostoru čitave države, i da ima bilo kakvu snagu u RS-u?

Zavisi možda i od lokalnih okolnosti.
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#7 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by ColinW »

Pa vrlo jednostavna logika, ako želite promjenu u RS idete za realnom promjenom tako što date za početak 2 kadidata. Ovako kandidujući Mijatovića, dosta će se glasova uzeti Trivićki, i tako će Dodik ponovo biti predsjednik RS. AKo ste htjeli promjene računajte na evolucijski proces, to traje, a prvi zadatak je maknti Dodika sa vlasti i početi sa demontažom sistema ( i početak pravljenja institucija). Ovako, će smao odvući glasove koji su mogli pripasti opoziciji. Gledajte šta je realno ljudi. To u FBiH se shvatilo, i zato imamo 3 kadnidata za Bočnjačkog člana predsjedništva, ne kao prošli put 11 itd.

Zavodi mase u političkom smislu da se održava status QUO. Sada se može reći da će doći do promjene u FBiH jer se opozicija u FBiH konsolidovala, odustala od mesijanskih ideja da svako treba biti u predsjedništvu, i promjena od ponedlejka je moguća. Dok se ne shvati ovo šta je moguće a šta nije, do tada ništa se neće promjeniti.

Vlast treba mjenjati, dobro za vast i za cijelo društvo. U RS neće biti značajne promjene zbog Mijatovića i sličnih njemu. Treba biti mudar. Mirsad Hadžikadić je dobar kandidat, bit će redsjednik jednog dana, ali u ovoj prelaznoj fazi samo otežava i odvlači glasove. Treba biti mudar, ali Mirsad je sebe ubjedio da on treba biti predsjednik. Svi znamo da za promjene u BiH mora biti koalicija, odnosno dva glasa, odnosno tri (u FBiH Bošnjaci i Hrvati u BiH svi narodi).

Ako ovo ne vidite, niko vam ne može pomoći.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#8 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by babanovac »

Denis je novi Lenjin, predvodnik postenog proleterijata.
Denis je totalna luftika, koja, sa onakvim poznavanjem tj. nepoznavanje engleskog, nebi smio biti izabran u naucno-nastavno zvanje profesora, prema pravilniku univerziteta. No, nismo licemjerni i "ganjamo" Sebijinu diplomu. Denis nestaje sa politicke scene, nadam se, kao i citava sadasnja ekipa tuzlanskog SDP-a, koja pod jarmom drzi grad punih trideset godina.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#9 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Osmi Socrates »

De bolan ne sanjaj snove.

Čuj uzima glasove Trivićki. :lol: Neće dobiti ni jedan posto glasova, i ovo je optimistička prognoza, i on da uzima nekom glasove. Valjda je to jasno svima.

Na stranu što ni ta Trivićka nije neka cvjećka.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#10 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Roccohljup »

Osmi Socrates wrote: 30/09/2022 08:47 E to ne znam.

Ima li ijedna druga stranka (osim SDA i SDP) koja djeluje na prostoru čitave države, i da ima bilo kakvu snagu u RS-u?

Zavisi možda i od lokalnih okolnosti.
Nema nikakvih lokalnih okolnosti. Pogledaj gostovanje Jusufa Arifagića na FACE od prije neki dan. Sve stranke su se dogovarale na nekoliko sastanaka i ideja je bila da njega ko je prvo i najpoznatije ime kod povratnika podrže svi za poptedsjednika RS samo je SDA otezala. Onda su se najednom vojin i ramić uvezali i krenuli odvojenu kampanju.
Zamjeram mu i što ko čkapi šuti na gnusne izjave sebije koje su uvreda za sve povratnike poput arifagića (čovjeka koji je 3 logora preživio) i koji ne podržavaju tu crveno/zelenu koaliciju u RS.
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#11 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by ColinW »

Niko ne kaže da je Trivićka cvijećka, ali promjena dolazi polako (osim ako se ne radi o oružanoj revoluciji. Ne bira se mesija, drugo ni Bećirović nije nešto, ali je bolji i dobro rješenje umjesto Izedbegovića (Hadžikadić bi bio osvježenje), ali trebamo sagledati realno. Radite u životu sa onim šta imate.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#12 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Benjaminsky »

ColinW wrote: 30/09/2022 08:48Vlast treba mjenjati...
Ne, nego narod treba mijenjati. Narod je politički analfabeta i treba ga "opismeniti". Narod još uvijek glasa za iste one koji su ga 1992. odvele u pokolj. Narod ne razlikuje autoritet od autoritarnosti, fašizam od nacizma. Dok god narod bude ovakav kao 1992 >>>> 2022. bit će ovce koje čobani (čitaj: političari) šišaju. Kad se narod promijeni, kad se opismeni - promijenit će i vlast, tj. uzet će vlast u svoje ruke.

BOSNO MOJA IZ TRI DIJELA
JEDNOG DANA BIĆEŠ CIJELA
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#13 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by ColinW »

Roccohljup wrote: 30/09/2022 08:56
Osmi Socrates wrote: 30/09/2022 08:47 E to ne znam.

Ima li ijedna druga stranka (osim SDA i SDP) koja djeluje na prostoru čitave države, i da ima bilo kakvu snagu u RS-u?

Zavisi možda i od lokalnih okolnosti.
Nema nikakvih lokalnih okolnosti. Pogledaj gostovanje Jusufa Arifagića na FACE od prije neki dan. Sve stranke su se dogovarale na nekoliko sastanaka i ideja je bila da njega ko je prvo i najpoznatije ime kod povratnika podrže svi za poptedsjednika RS samo je SDA otezala. Onda su se najednom vojin i ramić uvezali i krenuli odvojenu kampanju.
Zamjeram mu i što ko čkapi šuti na gnusne izjave sebije koje su uvreda za sve povratnike poput arifagića (čovjeka koji je 3 logora preživio) i koji ne podržavaju tu crveno/zelenu koaliciju u RS.

Ovo je bilo odlično rješenje, podržati povratnika, zajedničkog kandidata koji će se boriti za interese. Ovako postoji mogućnost da Ariifagić izgubi, ali MIjatović će svakako. Dakle sa SDA svi gube. Da je bilo drugačije moguće je da Arifagić pobijedi ali i da imamo konačno promjenu u RS u vidu Trivićke. (Ali SDA želi da pomogne SNSDu, i tako je izbacila Mijatovića. Najveći udar Dodiku bio bi da izgubi poziciju za predsjednika RSa i time simbolički počne komljenje tog sistema. Ovako eto ti ga u ponedeljak, tu smo gdje smo,
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#14 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Roccohljup »

pa svima je izgleda jasna uloga SDA u RSu, tako da ne vjerujem da to ni Vojin ne zna ili ne razumije. Ostaje logičan odgovor da zna i da svjesno igra tu igru radi nekog svog interesa.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#15 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by SmokingMan »

Odlika njegove odbojnosti je izvještačena karizmatičnost, politika u koju, ne da nikako ne vjeruje, već je prezire uz čuđenje koliko je sam sebe nadmašio u usiljenosti, nadmenoj retorici koja je suštinski bezlična, oportunistička. Skaredna kampanja, i nadam se da će sam sebe otpisati iz politike nakon izbora.
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#16 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by ColinW »

Benjaminsky wrote: 30/09/2022 09:01
ColinW wrote: 30/09/2022 08:48Vlast treba mjenjati...
Ne, nego narod treba mijenjati. Narod je politički analfabeta i treba ga "opismeniti". Narod još uvijek glasa za iste one koji su ga 1992. odvele u pokolj. Narod ne razlikuje autoritet od autoritarnosti, fašizam od nacizma. Dok god narod bude ovakav kao 1992 >>>> 2022. bit će ovce koje čobani (čitaj: političari) šišaju. Kad se narod promijeni, kad se opismeni - promijenit će i vlast, tj. uzet će vlast u svoje ruke.

BOSNO MOJA IZ TRI DIJELA
JEDNOG DANA BIĆEŠ CIJELA
Sigurno je da narod proizvodi ovakve kadnidate, ali kandidati bi trebali biti nešto pametnij, mudriji i u mogućnosti da sagledaju cijelu situaciju. Odraz vlasti je stanje naroda u kojem se nalazi. Treba mjenjati sigurno je oboje. Ali na ljudima koji su žive smao od odjela i kravate, ništa ne proizvode na njima bi trbealo biti da bolje promišljaju. Ali, radi se o interesima na kraju dana....
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#17 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Osmi Socrates »

Ma shvatam te sve, brate, ali čovjeka koji neće biti ama baš nikakav faktor na ovim izborima si nazvao prevarom vijeka.

Pretjerivanje, i to pretjerivanje vijeka. :lol:

Ovo što gornji forumaš iznosi oko drugih stvari u SDP-u, to su možda realne i osnovane kritike, samo, čini mi se, moraju biti upućene čitavom vodstvu SDP BiH, jer vjerujem da se takve odluke donose u saglasnosti sa čitavim vodstvom stranke, a ne donosi ih sam Mijatović.

U svakom slučaju, kao jedna od stranki koja funkcionira u oba entiteta, važno je da SDP ima kandidata u RS-u.
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#18 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by ColinW »

SmokingMan wrote: 30/09/2022 09:05 Odlika njegove odbojnosti je izvještačena karizmatičnost, politika u koju, ne da nikako ne vjeruje, već je prezire uz čuđenje koliko je sam sebe nadmašio u usiljenosti, nadmenoj retorici koja je suštinski bezlična, oportunistička. Skaredna kampanja, i nadam se da će sam sebe otpisati iz politike nakon izbora.
Odlična observacija!!
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#19 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Benjaminsky »

ColinW: kandidati bi trebali biti nešto pametnij, mudriji
Kandidati ne mogu biti ni pametniji ni mudriji. Bog im to nije dao. A takva je i naša nafaka - da imamo takve kandidate...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#20 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by tranquil »

Političar bio neiskren?

Image

Teško da bih to mogao nazvati "prevarom vijeka".

U Bosni, to bi mogla biti vijest nedjeljom popodne, kada nema puno drugih dešavanja.

Ako si vjerovao nekom liku, i on te razočarao, vjerovatno si još mlad, pa sačekaj malo, proći će te šta god da sada osjećaš. Počni se ili navikavati na te stvari, ili smanjiti očekivanja od drugih, naročito od političara.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#21 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by sime_cipol »

Kako uzima Trivicki glasove ako su se kandidovali za različite nivoe :?
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#22 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by HelaS »

ColinW wrote: 30/09/2022 08:16 Trebalo je da nas osvježi njegova pojava na političkoj sceni. Čovjek koji u svakoj drugoj rečenici kaže da voli Bosnu i Hercegovinu, da je 100% srbin a 101 % Bosanac, jučer je iza zastave svoje političke partije podržao kadndidata drugog političkog subjekta. Na pitanje/sugestiju novinara da li je to uredu, pošto je on potpredsjednik on kaže da ''ga baš briga''.

Ovdje bi se mnogo moglo analizirati. Neki sugerišu da je zapravo on podvala (Ose, neki BIAe), fakt je da se 'naslikava' sa Osanom Mehmedagićem i to posta na mreže. Moje mišljenje je da stvar nije tako komplikovana već da se radi o super manipulatoru (koga će vrijeme raskrinkati), ali koji će u međuvremenu zavoditi mase. Mijatoivć ima socijalnu inteligenciju (ali ne i karakter), on vješto igra na kartu ''identiteta'' pogotovo kod Bošnjačkog dijela BiH populacije. Tu im se predstavi kao neko osvježenje ili pogodni srbin sa kojim je moguće živjeti ili ''neko ko je naš''. Mijatoviću već taj pseudo nastup, sve te laži izbaciuju i na tikove i grimase koje pravi dok razgovara (zašto što je sve što radi maska). Dalje, Mijatović kaže da je riješenje za BiH a nije u stanju da ''prelomi'' ijekavicu, ili nije u stanju već je to dio marketinga, dio priče o super srbinu koji je ''dio nas''. Čovjeku je SDP već 3 partija, a jučer iza zastave SDPa kaže da podržava četvrtu. Mijatović živi u svojoj kosmičkoj fantaziji da on treba da bude ovdje ''bog i batina'', čovjek za sve, novi Vučić. Vrlo je interesantno šta izbjegava da kaže, šta namjerno kaže. Sigurno da ima istine u tome šta kaže, ali on to vješto izmanipuliše da bi osvojio vlast.

Primjetite kako čitavo vrijeme govori kako se sam finansira (kako, od koga, gdje, koliko...), dalje primjetite kako čitav život je birokrata državnih institucija, uz dobre likove skontao je da u BiH je dovoljno samo da pričaš i ponavljaš otrcane fraze i održat ćeš se na vlasti, a politika u BiH nije upravljanje već gađanje frazama i parolama. Ima dosta dobrih analiza o kakvoj se prevari vijeka radi.
Kakav god bio "negativan", kako si ga kampanjski opisao, perfidno zlobno i diskriminirajuće, samo zato što se odlučio za Komšića, umjesto Bećirovića, Vojin Mijatović je jedan od rijetkih, a javnih i utjecajnih "zdravorazumskih" političara u RS, koji javno zagovara brisanje etničkih podjela stanovništva, i koji je na liniji socijaldemokratske politike. Mnogo više je SNSD socijaldemokratskija od trenutne opozicije PDP i SDS, a svi znamo kako politički nastupa SNSD. Umjesto da na svaki način podržimo Vojina Mijatovića, da proširimo njegov uticaj u RS i stvorimo jednu kvalitetnu i moćnu opoziciju RS-politikama, ti si ovdje, zbog sitnih "vlastitih" interesa ustao protiv Mijatovića i krenuo u njegovu diskreditaciju. Nevjerovatno :(
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#23 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by ColinW »

sime_cipol wrote: 30/09/2022 09:16 Kako uzima Trivicki glasove ako su se kandidovali za različite nivoe :?
greška, Cvijanovićki
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#24 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by sime_cipol »

ColinW wrote: 30/09/2022 09:19
sime_cipol wrote: 30/09/2022 09:16 Kako uzima Trivicki glasove ako su se kandidovali za različite nivoe :?
greška, Cvijanovićki
Pa njoj i treba da uzme glasove :D osim ako nisi za SNSD 8-)
ColinW
Posts: 29
Joined: 30/05/2013 21:53

#25 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by ColinW »

tranquil wrote: 30/09/2022 09:14 Političar bio neiskren?

Image

Teško da bih to mogao nazvati "prevarom vijeka".

U Bosni, to bi mogla biti vijest nedjeljom popodne, kada nema puno drugih dešavanja.

Ako si vjerovao nekom liku, i on te razočarao, vjerovatno si još mlad, pa sačekaj malo, proći će te šta god da sada osjećaš. Počni se ili navikavati na te stvari, ili smanjiti očekivanja od drugih, naročito od političara.
Prevara je mnogo u BiH, ali evo čovjek je kandidat za predsjedništvo, pa je prema tome i prevara velika. Dobro podmetanje (FBiH). Na prevare, ne treba se navikavati, niti prihvatatati, to je u startu odustajanje od života. Možda si odustao od svojih planova i želja u životu samo zato jer svi više puta profulio. Gađaj vrh da pogodiš sredinu, mi trebamo težiti za tim većim. Neki lik me je razočarao, ali ja sam razočarao druge, ne znači da je to ispravno i da se pomirimo sa tim. Svima se to dešava i svi mi to radimo drugima, ali ne možemo pristati na te snižene kriterije. Jeste političar prevario, ali ima i onih koji nisu. Zato je potrebna smjenjivost vlasti.
Post Reply