Vojin Mijatović - Prevara Vijeka?

Post Reply
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#26 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Vaya »

Mijatovicev cilj je da osvoji sto vise glasova za Predsjednistvo, te da mu to bude adut kada se bude popunjavao DN BiH, da on bude jedan od 5 Srba u DN BiH, sto u konacnici ako se bude realizovalo - je dobra stvar. Ako bi se napavila kombinacija da SNSD bude imao 3, opozicija i Mijatovic u DN BiH ili da opozicija napravi jaci iskorak, pa da bude 2+2+1, to moze samo biti bolje za drzavu.

On nece poremetiti borbu Sarovica i Cvijanovicke, jer Srbi ionako nece glasati za njega, nego ce glasati Bosnjaci.

Ispravljam se, 30k-35k glasova koje Bosnjaci isporuciti u RS zajedno sa dijasporom je primamljiv broj koji u situacijama kao sto je bilo 2014 ili 2018 moze odluciti ko ce biti u Predsjednistvu ispred RS...Vjerovatno bi opozicija se lomila da dobije te Bosnjacke glasove da Sarovic udje u Predsjednistvo, kao sto je bilo sa Ivanicem 2014. Opet sustinske stvari kada se gledaju po pitanju drzave nijanse su u pitanju kada se gleda Sarovic vs. Cvijanovic, Ivanic vs. Dodik, iako bih naravno volio prije vidjeti Sarovica ili ivanica umjesto SNSD-ovaca...

U svakom slucaju, ako Mijatovicu broj glasova na izborima bude poluga da izvuce nesto kao DN BiH ili neku drugu poziciju u ime RS-a, bolje je te glasive usmjeriti na njega nego ih trositi na razmisljanje da li zaokruziti SNSD ili SDS ili ponistiti listic...
Last edited by Vaya on 30/09/2022 11:48, edited 3 times in total.
User avatar
arman1
Posts: 5343
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#27 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by arman1 »

Trol se registrovao da nam soli pamet. BRAVO!!!!!!!!!!!
giannibelif
Posts: 1988
Joined: 28/01/2017 22:11

#28 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by giannibelif »

Samo SDP sebi može dozvoliti da ga u finišu izborne trke poremeti čovjek koji ima cca 250-300 glasova.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#29 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Anquilla »

ColinW wrote: 30/09/2022 09:19
sime_cipol wrote: 30/09/2022 09:16 Kako uzima Trivicki glasove ako su se kandidovali za različite nivoe :?
greška, Cvijanovićki
Da, jasno vidim glasača koji razmišlja da li bi dao glas SNSD ili SDP kandidatu, bara-bara.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16333
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#30 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by sime_cipol »

Jos gore, da nam otvara oci.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#31 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by tranquil »

ColinW wrote: 30/09/2022 09:24
tranquil wrote: 30/09/2022 09:14 Političar bio neiskren?

Image

Teško da bih to mogao nazvati "prevarom vijeka".

U Bosni, to bi mogla biti vijest nedjeljom popodne, kada nema puno drugih dešavanja.

Ako si vjerovao nekom liku, i on te razočarao, vjerovatno si još mlad, pa sačekaj malo, proći će te šta god da sada osjećaš. Počni se ili navikavati na te stvari, ili smanjiti očekivanja od drugih, naročito od političara.
Prevara je mnogo u BiH, ali evo čovjek je kandidat za predsjedništvo, pa je prema tome i prevara velika. Dobro podmetanje (FBiH). Na prevare, ne treba se navikavati, niti prihvatatati, to je u startu odustajanje od života. Možda si odustao od svojih planova i želja u životu samo zato jer svi više puta profulio. Gađaj vrh da pogodiš sredinu, mi trebamo težiti za tim većim. Neki lik me je razočarao, ali ja sam razočarao druge, ne znači da je to ispravno i da se pomirimo sa tim. Svima se to dešava i svi mi to radimo drugima, ali ne možemo pristati na te snižene kriterije. Jeste političar prevario, ali ima i onih koji nisu. Zato je potrebna smjenjivost vlasti.
Kakvo odustajanje od planova i želja? Govorim o doslovno suprotnom, da ne doživljavaš ovakve stvari, dakle one koje ne možeš promijeniti, kao smak svijeta i prevare vijeka, i umjesto toga fokusiraš se na ono šta ti je važno u životu, na šta možeš da utičeš. Glasaj ti i dalje, ali se manje unosi u to.

Ili možeš dopustiti da ti, svaki put kada te iznevjeri neki političar kojem si povjerio povjerenje, ode dio jetre, skoči pritisak, popuste živci.

Tvoje tijelo, tvoj izbor, to je ljepota demokratije.
User avatar
Point.
Posts: 27796
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#32 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Point. »

Troll otvorio trolersku temu :-)
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#33 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by DonieBrasco »

I jeste li odgonetnuli ciji je igrac Vojin ?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16333
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#34 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by sime_cipol »

arman1 wrote: 30/09/2022 09:25 Trol se registrovao da nam soli pamet. BRAVO!!!!!!!!!!!
Registrovao se jos 2013. i bas je danas odlucio da napise svih 10 kometara na forumu.
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#35 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Seawolf »

Moje je mišljenje da Vojin igra samo za sebe i svoju korist.

Dopao mu se način na koji je Željko Komšić unovčio svoje etničko izjašnjavanje i kako prima platu i ostale beneficije na putu do velike penzije, a na račun razmišljanja "patriota", pa i Vojin odlučio da pokuša nešto na taj fazon.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#36 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Roccohljup »

Seawolf wrote: 30/09/2022 11:32 Moje je mišljenje da Vojin igra samo za sebe i svoju korist.

Dopao mu se način na koji je Željko Komšić unovčio svoje etničko izjašnjavanje i kako prima platu i ostale beneficije na putu do velike penzije, a na račun razmišljanja "patriota", pa i Vojin odlučio da pokuša nešto na taj fazon.
Upravo tako. :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16333
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#37 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by sime_cipol »

Seawolf wrote: 30/09/2022 11:32 Moje je mišljenje da Vojin igra samo za sebe i svoju korist.

Dopao mu se način na koji je Željko Komšić unovčio svoje etničko izjašnjavanje i kako prima platu i ostale beneficije na putu do velike penzije, a na račun razmišljanja "patriota", pa i Vojin odlučio da pokuša nešto na taj fazon.
:thumbup:
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#38 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by patriot_bih »

Ovaj je otvorio temu da izvrijeđa Vojina. Vjerovatno politički motivisana podvala iz RS-a.

Vojin je pozitivna pojava u RS-u. Šta god učini za dobrobit BiH u tom entitetu to je pozitivno za sve.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#39 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by palermo »

Seawolf wrote: 30/09/2022 11:32 Moje je mišljenje da Vojin igra samo za sebe i svoju korist.

Dopao mu se način na koji je Željko Komšić unovčio svoje etničko izjašnjavanje i kako prima platu i ostale beneficije na putu do velike penzije, a na račun razmišljanja "patriota", pa i Vojin odlučio da pokuša nešto na taj fazon.
Pa dobro, ako bi bio kao Komso, halal mu od mene svaka plata
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#40 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Seawolf »

palermo wrote: 30/09/2022 11:42
Seawolf wrote: 30/09/2022 11:32 Moje je mišljenje da Vojin igra samo za sebe i svoju korist.

Dopao mu se način na koji je Željko Komšić unovčio svoje etničko izjašnjavanje i kako prima platu i ostale beneficije na putu do velike penzije, a na račun razmišljanja "patriota", pa i Vojin odlučio da pokuša nešto na taj fazon.
Pa dobro, ako bi bio kao Komso, halal mu od mene svaka plata
Halal mu.

Uslov za to je da se promijeni izborni zakon, u smislu da svaki birač u BiH može glasati za po jednog kandidata sa listi iz reda Bošnjaka, iz reda Hrvata i iz reda Srba.

Nešto slično onome što smo imali na izborima 1990-e.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#41 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by patriot_bih »

Poziv BiH patriotima da prijave ovu temu! :bih:
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#42 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Benjaminsky »

patriot_bih wrote: 30/09/2022 11:41Šta god učini za dobrobit BiH u tom entitetu to je pozitivno za sve.
Pitanje je hoće li išta učiniti za BiH. Ta njegova dobrota se ničim ne naslućuje.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#43 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by tranquil »

Seawolf wrote: 30/09/2022 11:47
palermo wrote: 30/09/2022 11:42

Pa dobro, ako bi bio kao Komso, halal mu od mene svaka plata
Halal mu.

Uslov za to je da se promijeni izborni zakon, u smislu da svaki birač u BiH može glasati za po jednog kandidata sa listi iz reda Bošnjaka, iz reda Hrvata i iz reda Srba.

Nešto slično onome što smo imali na izborima 1990-e.
1990. si mogao zaokružiti samo jedno ime, ali nisi imao nikakvo ograničenje, na području cijele liste mogao si uzeti ili jednog Bošnjaka (tada Muslimana) ili jednog Srbina ili jednog Hrvata ili jednog "ostalog". U Predsjedništvo su ušli po dva iz svakog od tri naroda sa najviše glasova, i jedan sa liste ostalih.

Da je bilo tako kao što ti pričaš, Bošnjo bi i tada izabrao Srbima i Hrvatima nekoga drugog umjesto onih koji su bili stvarno izabrani (Koljević, Plavšić, Kljujić i ne sjećam se, možda Lasić).
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#44 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by patriot_bih »

Benjaminsky wrote: 30/09/2022 11:49
patriot_bih wrote: 30/09/2022 11:41Šta god učini za dobrobit BiH u tom entitetu to je pozitivno za sve.
Pitanje je hoće li išta učiniti za BiH. Ta njegova dobrota se ničim ne naslućuje.
Skoro 2000 glasova u Banja Luci. To je očit napredak.
Možda na narednim lokalnim izborima uđu u gradsku skupštinu.
https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... #/9/34/0/0

Vojin većinski pretendira na srpske glasove jer živi u RS-u.
Nije se kandidovao ni za jednu bošnjačku funkciju.

Za BiH je važno da u RS-u imaju ljudi koji rade u korist BiH.
User avatar
mayab
Posts: 27183
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#45 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by mayab »

ColinW wrote: 30/09/2022 09:19
sime_cipol wrote: 30/09/2022 09:16 Kako uzima Trivicki glasove ako su se kandidovali za različite nivoe :?
greška, Cvijanovićki
Gledaj, to je odlično ako cvijanovićki uzima glasove!
Po BiH bi najbolja situacija bila da Vojin bude "srpski" član predsjedništva države, pa onda Šarović, a onog trandžu mi i ne spominji..
Ti @ColinW mora da si SNSDov igrač :twisted:
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#46 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by El_comadante »

On je utrci za predsjedništvo dakle protiv Šarovića, Cvijanović i Nešića a Dodik Trivić. Kome će skinuti glasove? Na kraju nije ni bitno svakako meni ništa učinio za povratnike. Bio je Ivanić pa šta je uradio za povratnike? Ništa.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#47 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by patriot_bih »

Lijepo je vidjeti skupove podrške BiH u RS-u :bih:

https://www.facebook.com/vojinbg/posts/5864611343551593

Uostalom vidjet ćemo njihove rezultate nakon izbora. Trenutno je samo 3 proBiH zastupnika u skupštini RS-a.
Ako poprave rezultat i dobiju 5-6-7 ili više zastupničkih mjesta. Onda treba čestitati Vojinu i ekipi.
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#48 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by Seawolf »

tranquil wrote: 30/09/2022 11:53
Seawolf wrote: 30/09/2022 11:47
Halal mu.

Uslov za to je da se promijeni izborni zakon, u smislu da svaki birač u BiH može glasati za po jednog kandidata sa listi iz reda Bošnjaka, iz reda Hrvata i iz reda Srba.

Nešto slično onome što smo imali na izborima 1990-e.
1990. si mogao zaokružiti samo jedno ime, ali nisi imao nikakvo ograničenje, na području cijele liste mogao si uzeti ili jednog Bošnjaka (tada Muslimana) ili jednog Srbina ili jednog Hrvata ili jednog "ostalog". U Predsjedništvo su ušli po dva iz svakog od tri naroda sa najviše glasova, i jedan sa liste ostalih.

Da je bilo tako kao što ti pričaš, Bošnjo bi i tada izabrao Srbima i Hrvatima nekoga drugog umjesto onih koji su bili stvarno izabrani (Koljević, Plavšić, Kljujić i ne sjećam se, možda Lasić).
Ti, za razliku od mene, očigledno nisi glasao na izborima 1990-e.

Svaki birač je mogao da izabere do najviše 7 kandidata (2 + 2 + 2 + 1).

Preporuka od strane SDA je bila da, ako glasaš i za dvojicu Hrvata i za dvoje Srba, biraš Kljujića, Borasa, Plavšićku i Koljevića.

Ako hoćeš i ako si baš uporan u svojoj tvrdnji, možemo se kladiti.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#49 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by banjaluka078 »

Ako Vojin dobije 100 srpskih glasova, ja ću se iznenaditi. Mislim da ni on ne računa na njih.

On je obišao dijasporu, mahom bošnjačku, moji po Skandinaviji su "ludi" za njim...tako obilazi i naselja s bošnjačkim stanovništvom po BL (i BiH). Lokalno, niko ga "ne doživljava" uopšte.
Zna se da je bio u SNSD-u, nisu mu bile mrske ranije funkcije u Vladi RS. A sad se ukazala prilika da unovčni BeHa priču.
Prošle godine se slikao sa BiH zastavom na Kastelu, prije nekoliko godina je ja kancelariju SDP-a okačio RS zastavu za 9.januar i poručivao da će se taj praznik poštovati.

Oportunista.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#50 Re: Vojin Mijatović - Prevara Vijeka

Post by tranquil »

Seawolf wrote: 30/09/2022 12:03
tranquil wrote: 30/09/2022 11:53

1990. si mogao zaokružiti samo jedno ime, ali nisi imao nikakvo ograničenje, na području cijele liste mogao si uzeti ili jednog Bošnjaka (tada Muslimana) ili jednog Srbina ili jednog Hrvata ili jednog "ostalog". U Predsjedništvo su ušli po dva iz svakog od tri naroda sa najviše glasova, i jedan sa liste ostalih.

Da je bilo tako kao što ti pričaš, Bošnjo bi i tada izabrao Srbima i Hrvatima nekoga drugog umjesto onih koji su bili stvarno izabrani (Koljević, Plavšić, Kljujić i ne sjećam se, možda Lasić).
Ti, za razliku od mene, očigledno nisi glasao na izborima 1990-e.

Svaki birač je mogao da izabere do najviše 7 kandidata (2 + 2 + 2 + 1).

Preporuka od strane SDA je bila da, ako glasaš i za dvojicu Hrvata i za dvoje Srba, biraš Kljujića, Borasa, Plavšićku i Koljevića.

Ako hoćeš i ako si baš uporan u svojoj tvrdnji, možemo se kladiti.
U stvari moguće da si u pravu
Post Reply