Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post Reply
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#501 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by sinuhe »

Loše i za nevladiniće. Silni novci su preusmjereni prema Ukrajini.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10465
Joined: 27/04/2021 22:52

#502 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by tramvajtrojka »

sinuhe wrote: 24/06/2022 13:23 Loše i za nevladiniće. Silni novci su preusmjereni prema Ukrajini.
jedina stvar zbog koje ce mi biti drago je da ova ublehaska nvo udruzenja izgube finansiranje jer nema vecih ubleha u državi
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#503 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by graue_maus »

:izet: svi odose u eu a mi jos na cekanju
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#504 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by pinkman »

Dr. Kuca wrote: 24/06/2022 12:45 Ja mislim da nasi politicari svjesno sabotiraju ulazak u EU iz razloga jer bi tek onda nastupio egzodus raje.
Kao da ih je briga hoce li otici ko iz zemlje ili ne :D
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#505 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by l33t »

Da je politika bolja mi bismo stvarno bili ko Švica. Em priroda lijepa, em se dobro živi (društveno) i malo još finansije da se srede i nismo u EU i eto ga ! bolji od Švice :bih:
giannibelif
Posts: 1910
Joined: 28/01/2017 22:11

#506 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by giannibelif »

Pitam jednu koleginicu iz srednje škole, sreli se nakon deset godina i pitam je šta radi u životu, čim se bavi, inače je zaposlena u nekoj od ovih x agencija za promociju EU integracija i slično. Doslovno žena mi nije znala objasniti šta ustvari radi, od čega se taj radni dan sastoji, šta je rezultat na kraju. Čak je i meni neugodnije bilo nego njoj što ne može odgovoriti na prosto, drugarsko i opušteno pitanje.
User avatar
Ozimician
Posts: 5536
Joined: 05/09/2012 23:21

#507 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Ozimician »

giannibelif wrote: 24/06/2022 13:33 Pitam jednu koleginicu iz srednje škole, sreli se nakon deset godina i pitam je šta radi u životu, čim se bavi, inače je zaposlena u nekoj od ovih x agencija za promociju EU integracija i slično. Doslovno žena mi nije znala objasniti šta ustvari radi, od čega se taj radni dan sastoji, šta je rezultat na kraju. Čak je i meni neugodnije bilo nego njoj što ne može odgovoriti na prosto, drugarsko i opušteno pitanje.
Da, a plata jednaka zastupnickoj plati u parlamentu xD Ove politicare barem neko proziva nekad za nerad - ove iz NVO nikad niko, ne znaju ni da postoje.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#508 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by laik1981 »

l33t wrote: 24/06/2022 13:31 Da je politika bolja mi bismo stvarno bili ko Švica. Em priroda lijepa, em se dobro živi (društveno) i malo još finansije da se srede i nismo u EU i eto ga ! bolji od Švice :bih:
Za pocetak da prestanemo bacati smece na ulice i frizidere u rijeke.. Gdje god je kod nas covjek prosao ostavio je neku limenku ili plasticnu flasu iza sebe.. Mozemo i prestati rjesavati saobracajne prekrsaje gurajuci drotovima cvaje u dzep.. Prvo da se mi promijenimo, a onda cemo lahko promijeniti politiku i postati "svica"..
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#509 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Styling »

pici wrote: 24/06/2022 12:05 Image

NIKAD su ovakvima mi u EU necemo, NIKAD!
Sve intelektualac do intelektualca. Tacno vidis inteligenciju kako zraci sa njihovih lica :lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#510 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by mk ultra »

laik1981 wrote: 24/06/2022 13:38
l33t wrote: 24/06/2022 13:31 Da je politika bolja mi bismo stvarno bili ko Švica. Em priroda lijepa, em se dobro živi (društveno) i malo još finansije da se srede i nismo u EU i eto ga ! bolji od Švice :bih:
Za pocetak da prestanemo bacati smece na ulice i frizidere u rijeke.. Gdje god je kod nas covjek prosao ostavio je neku limenku ili plasticnu flasu iza sebe.. Mozemo i prestati rjesavati saobracajne prekrsaje gurajuci drotovima cvaje u dzep.. Prvo da se mi promijenimo, a onda cemo lahko promijeniti politiku i postati "svica"..
sve isto ako ne i gore u Albaniji
pa su prije 10 godina dobili taj famozni status
mi još nismo ni to.

to meni smeta
a ovaj sa buke je upravu, očigledno da mi sve ovo moramo i trebamo gledati sa rezervom i do kraja godine odlučiti u kojem smjeru ići.
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#511 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by l33t »

laik1981 wrote: 24/06/2022 13:38
l33t wrote: 24/06/2022 13:31 Da je politika bolja mi bismo stvarno bili ko Švica. Em priroda lijepa, em se dobro živi (društveno) i malo još finansije da se srede i nismo u EU i eto ga ! bolji od Švice :bih:
Za pocetak da prestanemo bacati smece na ulice i frizidere u rijeke.. Gdje god je kod nas covjek prosao ostavio je neku limenku ili plasticnu flasu iza sebe.. Mozemo i prestati rjesavati saobracajne prekrsaje gurajuci drotovima cvaje u dzep.. Prvo da se mi promijenimo, a onda cemo lahko promijeniti politiku i postati "svica"..
Svakako prvo od sebe treba krenuti. Ja se pridrzavam vec toga svega nabrojanog. Moj post je opet bio malo ironican i saljivog tona. Imamo makar nesto zajednicko sa Switzerlandijom :thumbup:
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#512 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by laik1981 »

mk ultra wrote: 24/06/2022 13:43
laik1981 wrote: 24/06/2022 13:38
Za pocetak da prestanemo bacati smece na ulice i frizidere u rijeke.. Gdje god je kod nas covjek prosao ostavio je neku limenku ili plasticnu flasu iza sebe.. Mozemo i prestati rjesavati saobracajne prekrsaje gurajuci drotovima cvaje u dzep.. Prvo da se mi promijenimo, a onda cemo lahko promijeniti politiku i postati "svica"..
sve isto ako ne i gore u Albaniji
pa su prije 10 godina dobili taj famozni status
mi još nismo ni to.

to meni smeta
a ovaj sa buke je upravu, očigledno da mi sve ovo moramo i trebamo gledati sa rezervom i do kraja godine odlučiti u kojem smjeru ići.
Ma ebo EU.. Ja govorim o ljepsoj i boljoj BiH.. Mozemo mi puno i bez EU, al moramo krenuti bukvalno svako od sebe.. Svaki grm u drzavi mini deponija.. Posle svakog pada vodostaja rijeka obale okicene kesama koje izgledaju kao kakva umjetnicka instalacija.. Krenuti od banalnih i jednostavnih stvari.. Na te visoke globalne politike i onako ne mozemo uticati..
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#513 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by tandmand »

Još kada bi makar sir edamer ili gaudu znali napraviti, gdje bi nam bio kraj.
99% tih sireva u marketima iz Njemačke.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#514 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Van Halen »

pici wrote: 24/06/2022 13:13
giannibelif wrote: 24/06/2022 12:46 Rumunija i Bugarska imaju skupa skoro četiri puta više muslimanskog stanovništva nego jedna Bosna i Hercegovina. Razlika je što tamo nema "konstitutivnosti" i "profesionalnog uživanja političkih prava" nego su svi isti, a manjine imaju kulturna i vjerska prava uz politička. Sejdić-Finci, samo jedan od primjera. Prošlo je više od deset godina, šanse propuštene, ljudi vide sa kim se pregovovara ovdje. Građanska država, država građana, a ne država plemenskih i vjerskih saveza.
:thumbup: KOme govoriti vodze, kockastim muminima de da se ugradim u tender.

Lupanje gluposti. Njih dvije skupa imaju milion max muslimana,a nemaju ni toliko. Ako neko pored ovoga nije skontao da ovo sad nema veze sa nacionalnim strankama ili ima koristi od te priče,ili je kalup za pravljenje viceva o glupom Bosancu.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#515 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by asker »

Zar nisu jedan od glavnih uslova za uskakanje u EU voz granice, jasno definisane i potpisane medju drzavama susjedima?
Kako se u to uklapaju Ukrajina i Moldavija cije se granice ili neznaju ili mijenjaju od rucka do vecere 3 puta.

Mamicu vam europsku pirgavu licemjernu!!!


:bih: :bih: :bih:
giannibelif
Posts: 1910
Joined: 28/01/2017 22:11

#516 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by giannibelif »

Van Halen wrote: 24/06/2022 13:59
pici wrote: 24/06/2022 13:13

:thumbup: KOme govoriti vodze, kockastim muminima de da se ugradim u tender.

Lupanje gluposti. Njih dvije skupa imaju milion max muslimana,a nemaju ni toliko. Ako neko pored ovoga nije skontao da ovo sad nema veze sa nacionalnim strankama ili ima koristi od te priče,ili je kalup za pravljenje viceva o glupom Bosancu.
Neke stvari znam i to sa terena. U Dobrudži koja ima nešto više od pola miliona stanovnika sa rumunske strane živi preko 120 hiljada muslimana. U Bugarskoj je ukupan broj svih muslimana preko milion i to onih koji se deklarišu kao religiozni. Nema veze sa nacionalnim strankama, već ima veze što smo ovdje napredni i sposobni da provedemo reforme garant. Garant su ljubomorni na nas što "ne znaju" ukrasti na porezima, akcizama, medicinskim aparatima i opremi, robnim rezervama, gorivu, plinu, ćumuru. Taj "They took our jobs!" sindrom je opasniji od svega navedenog. Ne vole nas... Aha.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#517 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by mk ultra »

tandmand wrote: 24/06/2022 13:58 Još kada bi makar sir edamer ili gaudu znali napraviti, gdje bi nam bio kraj.
99% tih sireva u marketima iz Njemačke.
Ima mlijekara Livno samo treba kupiti domače

U svakom slucaju Buka portal 100% upravu
Pomnozili su se komplet ovdje
A eto to nisam znao, najbrojnija delegacija
Valjda meso i ćevapi
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#518 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Van Halen »

pici wrote: 24/06/2022 13:13
giannibelif wrote: 24/06/2022 12:46 Rumunija i Bugarska imaju skupa skoro četiri puta više muslimanskog stanovništva nego jedna Bosna i Hercegovina. Razlika je što tamo nema "konstitutivnosti" i "profesionalnog uživanja političkih prava" nego su svi isti, a manjine imaju kulturna i vjerska prava uz politička. Sejdić-Finci, samo jedan od primjera. Prošlo je više od deset godina, šanse propuštene, ljudi vide sa kim se pregovovara ovdje. Građanska država, država građana, a ne država plemenskih i vjerskih saveza.
:thumbup: KOme govoriti vodze, kockastim muminima de da se ugradim

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/buga ... /220624093


Eto i njima će dati,realno zemlja bez imalo korupcije i nacionalizma,fuj
ime_kojeg_nema
Posts: 743
Joined: 02/11/2010 16:22

#519 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by ime_kojeg_nema »

Buduci da zivim u EU i malo pratim komentare na ove vijesti oko ukrajinske i moldavske kandidature i balkanskih zemalja na cekanju mogu reci da ni tzv. obicni narod nije nesto naklonjen prosirenju Unije. Ni sto se tice Ukrajine i Moldavije niti nas, a vecina smatra da je opcenito bilo pogresno sirenje na istok. Znaci nisu u pitanju samo politicke strukture iz Brisela nego i raspolozenje naroda. Mislim da bi najbolje bilo balansirati izmedju istoka i zapada buduci da imamo sve predispozicije za to i probati izvuci neku korist iz toga. Na kraju krajeva to je ono sto je uspjesno radio i najveci sin nasih naroda i narodnosti. Preduslov tome bi trebao biti rad na istorijskom pomirenju Bosnjaka i Srba. Ne foluska nego onako iskreno da se krenu uvazavati strahovi i zelje i jednih i drugih i da se ne gura na silu nista sto odbija bilo koja strana.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#520 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by duh_sa_sjekirom »

Ja uopće nisam za to da ulazimo u EU.
Da smo bolji kao ljudi, i posljedično da imamo bolju vlast, mogli bismo sasvim pristojno živjeti i bez tog puta, na kojem kako vidimo svako malo iz zap susjedstva dobijamo izljeve mržnje, fašizma, šovinizma i primitivizma...
Neka, hvala...nije ni Švica tamo pa eno ih
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#521 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by pici »

Buuhuuuu nas muslimane niko ne voli buuhuuu a onda na tender i klepiti po usima iste te svoje muslimane i jos kad je najveca nesreca sa respiratorima, klepiti i jos poubijati ljude na istim.Sto je najzalosnije takvi jos sjede u foteljama i diriguju a hocemo u EU, e KURAC.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#522 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Milenkov buraz »

Eto svi odoše...
Bugarska ukinula veto, otvorena vrata za početak pregovora Sjeverne Makedonije i EU
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#523 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by pici »

l33t wrote: 24/06/2022 13:31 Da je politika bolja mi bismo stvarno bili ko Švica. Em priroda lijepa, em se dobro živi (društveno) i malo još finansije da se srede i nismo u EU i eto ga ! bolji od Švice :bih:
Ljepse zemlje a poganijih ljudi na planeti nejma.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1584
Joined: 11/06/2011 07:36

#524 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Kiki_Musampa »

ime_kojeg_nema wrote: 24/06/2022 14:35 Buduci da zivim u EU i malo pratim komentare na ove vijesti oko ukrajinske i moldavske kandidature i balkanskih zemalja na cekanju mogu reci da ni tzv. obicni narod nije nesto naklonjen prosirenju Unije. Ni sto se tice Ukrajine i Moldavije niti nas, a vecina smatra da je opcenito bilo pogresno sirenje na istok. Znaci nisu u pitanju samo politicke strukture iz Brisela nego i raspolozenje naroda. Mislim da bi najbolje bilo balansirati izmedju istoka i zapada buduci da imamo sve predispozicije za to i probati izvuci neku korist iz toga. Na kraju krajeva to je ono sto je uspjesno radio i najveci sin nasih naroda i narodnosti. Preduslov tome bi trebao biti rad na istorijskom pomirenju Bosnjaka i Srba. Ne foluska nego onako iskreno da se krenu uvazavati strahovi i zelje i jednih i drugih i da se ne gura na silu nista sto odbija bilo koja strana.
Zašto se mirit? Francuzi i Englezi se ne vole,pa suradjuju,i tako pola zemalja u EU. Da je rat u Ukrajini išao drugim smjerom,vidio bi ti mir :twisted:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#525 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Van Halen »

giannibelif wrote: 24/06/2022 14:26
Van Halen wrote: 24/06/2022 13:59


Lupanje gluposti. Njih dvije skupa imaju milion max muslimana,a nemaju ni toliko. Ako neko pored ovoga nije skontao da ovo sad nema veze sa nacionalnim strankama ili ima koristi od te priče,ili je kalup za pravljenje viceva o glupom Bosancu.
Neke stvari znam i to sa terena. U Dobrudži koja ima nešto više od pola miliona stanovnika sa rumunske strane živi preko 120 hiljada muslimana. U Bugarskoj je ukupan broj svih muslimana preko milion i to onih koji se deklarišu kao religiozni. Nema veze sa nacionalnim strankama, već ima veze što smo ovdje napredni i sposobni da provedemo reforme garant. Garant su ljubomorni na nas što "ne znaju" ukrasti na porezima, akcizama, medicinskim aparatima i opremi, robnim rezervama, gorivu, plinu, ćumuru. Taj "They took our jobs!" sindrom je opasniji od svega navedenog. Ne vole nas... Aha.
Nije tacno. U Rumuniji u Dobrudzi sa Konstantom ima max 300 000 muslimana. U Bugarskoj je 10%, a država ima 7 miliona. Ali to nije ni bitno,jer ni u jednoj muslimani nisu većina. To je razlog,evo i Makedonci odose, mi trebamo zadržati bar malo dostojanstva i ne cmizdrit za njima
Last edited by Van Halen on 24/06/2022 15:38, edited 1 time in total.
Post Reply